המלצת היום – שבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 02/12/2017 בקטגוריה ‏כללי

המקום בינינו

המקום בינינו, דיאן פוסי – סודות בערפל, סופת מת', שנות התשעים, שחור כזה, שלדון הצעיר, משפחה מודרנית, פריצ'ר, המפץ הגדול, קפה ומאפה, גב האומה, ויקי ואני, במשפחות הכי טובות, אקס פקטור בריטניה, בונז, NCIS, NCIS לוס אנג'לס, NCIS ניו אורלינס, בחורה חדשה, המירוץ למיליון, מאסטר שף.

שלל מהנכר: עונה חמישית של סוכני S.H.I.E.L.D נפתחת בפרק כפול. וגם מקגיוור, הוואי חמש אפס, שוטרים בדם, בליינדספוט, מטבחי הגיהנום, The Exorcist, QI, גרהם נורטון (הפעם עם אלטון ג'ון, קארי מאליגן, סטיבן פריי, רובי וויליאמס ופינק), Superstition, אומת הזומבים (Z Nation).

בנשיונל ג'יאוגרפיק ב-21:00, דיאן פוסי: סודות בערפל
בשנת 1967 עזבה דיאן פוסי את ביתה באמריקה כדי לחקור גורילות במרכז אפריקה, שם התאהבה בגורילות והקדישה את חייה להצלתם. היא הפכה לסמל בינלאומי ופרימטולוגית מפורסמת, אבל ברואנדה, היא ניהלה מלחמה. המאבק הזה עלה לה בחייה, והרצח שלה נותר בגדר תעלומה. עברו כבר למעלה משלושים שנה מאז נרצחה, וכעת מוקדשת לחייה סדרה תיעודית הטווה יחד שלושה נושאים. הראשון מתמקד בחייה ובעבודתה של פוסי; ילדותה, ימי המחקר המוקדמים בקונגו והגעתה לרואנדה לתקופה של 18 שנים בהן חקרה ולמדה את גורילות ההרים. קו העלילה השני מתאר את הרצח של דיאן ברואנדה ואת המשפט של שותפה לעבודה, האמריקני, ויין מק'גוויר, שנמצא אשם ברצח. ויין נמלט מרואנדה לפני תחילת המשפט, אך הורשע למרות היעדרותו. הוא תמיד טען שהוא חף מפשע. הסדרה מבקשת לפתוח מחדש את תיק הרצח, לבחון את הראיות (אם בכלל יהיה ניתן לאתרם), ולדבר עם האנשים שהכירו ועבדו עם דיאן והיו מעורבים בחקירת הרצח. החלק השלישי מאיר את המורשת שהשאירה מאחוריה דיאן כשתיעדה את להקת הגורילות 'פאבלו', שכללה את קאנטסבי הזכר כסוף הגב שהנהיג את הלהקה. הסדרה מופקת בעזרת צילומי ארכיון, צילומי סטילס וראיונות עם האנשים שהכירו ועבדו עם דיאן, בנוסף לשחזורים שצולמו במיוחד עבור הסדרה. בין היתר מוקראים קטעים מכתביה של פוסי שמאפשרים למעשה לחוקרת החלוצית הזו להציג את הסיפור שלה, בקולה של סיגורני וויבר, שגילמה את פוסי בסרט "גורילות בערפל" מ-1988.

ב-HBO חם ב-22:00 ובשירותי ה-VOD של כן, חם וסלקום טלוויזיה, סופת מת'
היוצרים ברנט רנו וקרייג רנו חוזרים לחקור את השפעת ההתמכרות לסמים על פרברי אמריקה. הסרט מתעד את מלחמת המת' המתרחשת בארקנסו, המשמשת כתחנת מעבר עבור מבריחי הסם ממקסיקו. זהו סיפורם של המכורים, הסוחרים והמשפחות המקומיות שנקלעות לקו האש במאבק הנצחי בין שוטרי מחלק הסמים ובין הקרטלים המקסיקניים החולשים על התעשייה.

סרטים

בזהב חם ב-14:30 ובכן 2 ב-22:00, המקום בינינו
דרמת הרפתקאות מדע-בדיונית שבמרכזה חייו המיוחדים של גרדנר אליוט, האדם הראשון שנולד על מאדים. גרדנר הוא נער חכם וסקרן למרות שהוא מכיר רק 14 אנשים וגדל בצורה מיוחדת. בזמן שהוא מחפש רמזים לגבי זהותו של אביו הוא יוצא למסע לכדור הארץ, מקום שהוא קרא עליו רק בספרים. בעזרת נערה עם חכמת רחוב הוא יוצא להרפתקה של התנסות בדברים הפשוטים והמופלאים שקיימים בכדור הארץ, בתקווה ללמוד על מוצאו ולמצוא את אביו. עם אסא באטרפילד, גארי אולדמן.

ולא לשכוח:
גבר מי שנשאר אחרון 6 בכן קומדיה ב-17:25
שחור כזה 4 בכן קומדיה ב-17:50
קפה ומאפה בכן קומדיה ב-18:15
פריצ'ר בערוץ אגו ב-18:30
במשפחות הכי טובות 2 בכן קומדיה ב-18:40
אקס פקטור בריטניה 14 בחם 3 ב-18:45
המפץ הגדול 11 בכן קומדיה ב-19:05
שלדון הצעיר בכן קומדיה ב-19:30
משפחה מודרנית 9 בכן קומדיה ב-19:55
בונז 10 באזור חם ב-20:15
NCIS לוס אנג'לס 7 באזור חם ב-21:00
מאסטר שף בקשת 12 ב-21:15
המירוץ למיליון 6 ברשת 13 ב-21:15
גב האומה בערוץ עשר ב-21:15
שנות התשעים בכאן 11 ב-21:45/strong>
NCIS 14 באזור חם ב-21:45
ויקי ואני בערוץ עשר ב-22:25
NCIS ניו אורלינס 3 באזור חם ב-22:30

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו