דצמבר 2017 בערוצי הסדרות של כן

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 25/11/2017 בקטגוריה ‏חדשות

לשון הקומוניקט:

העונה השנייה של "פאודה", הסדרה הכי מצליחה והכי מדוברת בישראל, כבר כאן! דורון קביליו וצוות המסתערבים מתוודעים ליריב חדש אשר  טורף את כל הקלפים.

קירה סדג'וויק מככבת בדרמה חדשה על שואוראנרית של סדרת משטרה פופולרית שבתה נחטפת והיא יוצאת לחפש אחריה,

עבור כל חובבי NCIS מגיע אלינו הספין אוף הראשון שלה: "NCIS לוס אנג'לס" – דרמת חקירות על העולם רווי הסיכונים של יחידה הממונה על לכידת הפושעים המסוכנים המאיימים על הביטחון הלאומי.

עונתה החדשה של הדרמה האוסטרלית "מקום בלב" מתרחשת 4 שנים מסיום העונה הקודמת ומשקפת את השינוי שחל בחברה האוסטרלית בתקופה הזו.

סדרת הרשת "סדר אותי" הבוחנת את חייהם הפרטיים המסקרנים והאקסצנטריים של כתריסר תושבי ניו יורק שמקשר ביניהם דבר אחד: סוחר המריחואנה שלהם.

עונה חדשה ל"סוג א'", שמתרחשת שנתיים מסיום העונה הראשונה. כשנפגוש את ג'ו הוא יהיה בן שבע והוא כבר מתחיל להבין שהוא שונה מהילדים שסביבו.

"אוז", סדרת הכלא המופתית של טום פונטנה חוגגת 20 שנים לעלייתה, ותשודר בשידור יומי, כל העונות, כל הפרקים, כל לילה.

ובמקביל לשידור בארה"ב yes גאה לשדר את תצוגת האופנה השנתית המדוברת של "ויקטוריה סיקרט" משנגחאי שבסין.

הקומיקאית מישל וולף תגיש סטנד אפ שצולם עבור HBO ובו אבחנותיה המפתיעות בנושאים חברתיים שונים.

העונה השנייה של הסדרה הכי מצליחה והכי מדוברת בישראל, כבר כאן!

זוכת טקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2015 בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר וב-5 פרסים נוספים, שעונתה הראשונה זכתה כבר לשידור ב-190 מדינות ברחבי העולם.

פאודה ("כאוס" בערבית) מספרת את סיפורם של צוות מסתערבים ובראשם דורון קביליו. בעונתה השנייה הסדרה מדגישה ביתר שאת את המחיר הבלתי נסבל של הסכסוך הישראלי פלסטיני ואת האופן שבו הוא שואב את הנוגעים בו והורס את חייהם. כל מהלך אלים של צד אחד, מוביל לתגובה אלימה של הצד האחר וחוזר חלילה. אולם בסופו של דבר, עבור חלק מהדמויות בסדרה, כמו גם במציאות, המעגל האלים הבלתי נגמר הוא חלק בלתי נפרד מחייהם והם אינם יכולים להתנתק ממנו. בפתיחת העונה השנייה אנחנו מתוודעים ליריב חדש, אשר  טורף את כל הקלפים ומשנה את מאזן הכוחות בגדה ומציג אתגר חדש ליחידה.

שחקנים: ליאור רז, עידן עמדי, רונה לי-שמעון, צחי הלוי, יגאל נאור, נטע גרטי, בועז קונפורטי, דורון בן דוד,

יעקב זדה דניאל, יובל סגל, איציק כהן, פיראס נאסר, לטיסייה איידו, שאדי מערי.

יוצרי הסדרה: ליאור רז ואבי יששכרוף

תסריטאי ראשי: אמיר מן תסריטאית: מיכל אבירם עורכת תסריט: שרי תורג'מן

במאי: רותם שמיר צלם: משה משעלי

מפיקה: ליאת בנאסולי חברת הפקות: ל. בנאסולי הפקות

דרמה חדשה בת 10 פרקים מבית ABC  בכיכובה של קירה סדג'וויק (המפענחת) המגלמת את ג'יין סדלר, יוצרת ומפיקה של סדרת משטרה פופולרית המכורה לעבודתה. ג'יין היא גם אמא של לייק בת ה-9 ומצויה במאבק משמורת מול בעלה לשעבר פיט, מוזיקאי בתהליך גמילה מסמים. בלילה גשום, בזמן שג'יין עובדת בצריף הסמוך לביתה לייק נחטפת ממיטתה. ג'יין משוכנעת שפיט חטף את לייק ומתחילה חקירה עצמאית כדי למצוא אותה. במקביל החקירה המשטרתית למציאתה של לייק מכניסה לחייה של ג'יין את חוקר המשטרה ג'ון בירד (אדוואלה אקינויה-אגבז'ה, סיימון אדביזי מ"אוז") שמתחיל לחשוף סודות מחיי המשפחה.

שחקנים נוספים: אריקה כריסטיאנסן ("הורים במשרה מלאה"), מלקולם ג'מל וורנר ("משפחת קוסבי", "אמריקה נגד או.ג'יי סימפסון"), אמילי קיני ("המתים המהלכים") ובתפקיד קטן השחקנית הישראלית שני אטיאס, אחותה של מורן אטיאס.

עבור כל חובבי NCIS מגיע אלינו הספין אוף הראשון שלה: דרמת חקירות על העולם רווי הסיכונים של יחידה הממונה על לכידת הפושעים  המסוכנים והחמקמקים המציבים איום על הביטחון הלאומי. על ידי שימוש בזהויות שאולות ובטכנולוגיות החדשות ביותר, צוות  NCISהמורכב מסוכנים מאומנים היטב משמשים כסוכנים סמויים ומציבים את חייהם בסכנה בשטח במטרה לתפוס את המטרות שלהם.

הסוכן המיוחד "ג'י" קאלן (כריס א'ודונל) הוא מעין זיקית המשנה עצמו לכל מי שהוא צריך להיות כדי שיוכל לחדור לעולם התחתון; שותפו הוא הסוכן סאם האנה (הראפר אל. אל. קול ג'יי), לוחם לשעבר ב"יחידת אריות הים" של צי ארה"ב ששירת בעירק ובאפגניסטן. הצוות כולל את הנרייטה "האטי" לאנג (לינדה האנט) יודעת-הכל האחראית על הטיפול בעניינים הפוליטיים הכלולים בעבודה, ובהשגת כל הציוד הטכני עבור פעילות הצוות; הסוכנת המיוחדת קנסי בליי (השחקנית הפורטוגלית דניאלה רוחה) היא ביתו המבריקה של חייל מארינס שנרצח. היא חיה עבור ריגוש האדרנלין שבא יחד עם העבודה כסמויה;  מרטי דיקס (אריק כריסטיאן אולסן) הוא בלש סמוי מנוסה ממשטרת לוס אנג'לס שגוייס לצוות על ידי האטי; מומחה הטכנולוגיות אריק ביאל (ברט פואה) מכיר את כל הגאדג'טים החדישים ושולט ביד רמה במחשוב במרכז הפעילות של הצוות ואנליסטית המידע נל ג'ונס (רנה פליס סמית') שזוכה להערכת הצוות על הערכותיה המדויקות ותובנותיה הממולחות. לאחרונה הגיעה עוזרת המנכ"ל שי מוסלי (ניה לונג)- סוכנת השירות החשאי לשעבר המכירה היטב את כל מה שרוחש בוושינגטון- כדי לפקח על הצוות.

כשהם חמושים בציוד ההיי-טקי החדשני ביותר ונשלחים באופן קבוע למשימות מסכנות חיים, חברי היחידה חייבים לסמוך אחד על השני כדי שיוכלו לשמור על הביטחון הלאומי.

עונה חדשה לדרמה האוסטרלית ששבתה לבבות רבים.

העונה החדשה לוקחת את הצופים ארבע שנים קדימה מסיומה המטלטל של העונה הרביעית, ומאז שראינו לאחרונה את שרה ובני משפחת בליג', לשנת 1958.

הקפיצה בזמן תשקף את השינוי שחל בחברה האוסטרלית, שינוי שנובע משחיקת העושר וזכויות היתר. ערכי המוסר נשחקים גם הם ודור חדש וצעיר גדל, והוא אינו אוהב את העולם הישן של המבוגרים.

עבורם, המלחמה היא עניין של העבר, והתייחסותם גוררת עימותים עם אלו שממשיכים לסבול את כאבי המלחמה. גם הכלכלה משתנה בשנים אלו, ופעולותיהם המרושעות של אויבים לא ידועים, מאיימות על קיומו של אש פארק, אבל בתוך המהומה שנוצרת, האהבה הופכת למקום המוגן היחיד שאפשר לחוש בו בבית.

סדרת הרשת שהפכה לבת בית ב-HBO נוצרה על ידי קטיה בליכפלד ובן סינקלייר ובוחנת את חייהם הפרטיים המסקרנים והאקצנטריים של כתריסר תושבי ניו יורק שמקשר ביניהם דבר אחד: סוחר המריחואנה שלהם. תוך שאנחנו עוקבים אחרי הבחור חסר השם (המכונה "הבחור") שרוכב על אופניים ומחלק את מרכולתו ברחבי ניו יורק, אנחנו נחשפים לבתיהם והרוטינות של מגוון לקוחותיו העירוניים, לכל אחד מהם סיבותיו שלו לקיים עסקים עם "הבחור". כל פרק מספר שלושה סיפורים הבוחנים את אורחות החיים של תושבי העיר בסגנון "זבוב על הקיר", בדרך הומוריסטית עם מינון מדוייק של פאתוס. "סדר אותי" נוגעת בתחומים הנעים בין התפתחות מערכות יחסים בין הורים וילדיהם, דעיכת חברויות של מבוגרים ועד האתגר של ניווט בעולם הרשתות החברתיות.

מרוון כריסטי, כריסטופר אקלסטון, לי אינגלבי ושאר הקאסט של "סוג א' "- הדרמה מבית ה-  BBC המבוססת על "פלפלים צהובים" הישראלית-  שבים אלינו בעונה חדשה, שמתרחשת שנתיים מסיום העונה הראשונה. כשנפגוש את ג'ו הוא יהיה בן שבע והוא כבר מתחיל להבין שהוא שונה מהילדים שסביבו.

"ג'ו שמע את המילה "אוטיסט" אבל הוא עוד לא מבין את משמעותה" אומר היוצר הבריטי של הסדרה פיטר בוקר: "שונה זה מה שהוא מרגיש ופחד הוא דבר רע מבחינתו. על המשפחה שלו מוטלת האחריות לעזור לג'ו להבין טוב יותר מי הוא ומה מקומו בעולם, אבל כדי שיוכלו לעשות זאת, הם חייבים קודם כל להיות כנים לגבי עצמם.. וכל מי שראה את העונה הראשונה יכול להבין כמה קשה זה יכול להיות עבור משפחות הוג'ס וסקוט".

בעונה החדשה נוכל לשוב ולצפות בעליות ובמורדות של חייהם המשעשעים, מבולגנים ומסובכים.

"כתום זה השחור החדש" הדרמה הקומית הנועזת מבית נטפליקס, המבוססת על ספרה האוטוביוגרפי של פייפר קרמן "כתום זה השחור החדש: השנה שלי בכלא לנשים", חוזרת בעונה חדשה.

הסדרה עוקבת אחרי פייפר צ'פמן (טיילור שילינג), אשת יחסי ציבור המתגוררת בניו יורק אשר נשלחת לבית הסוהר הפדרלי לנשים למשך 15 חודשים בגלל פשע שביצעה לפני עשר שנים – הברחת מזוודה מלאה בכסף מעסקאות סמים. המזוודה שייכת לאלכס (לורה פריפון, "מופע שנות ה-70"), מבריחת סמים בינלאומית ובנוסף בת זוגה לשעבר של פייפר.

במהלך תקופת המאסר, נאלצת פייפר לשרוד את מצוקות חיי הכלא ולמצוא את מקומה בהיררכיה הפנימית בבית הסוהר,  תרבות מרתקת, שהיא לחלוטין לא בנויה אליה.

העונה החמישית מתרחשת במהלך ארבעה ימים של מרד אסירות, בעקבות חוסר שביעות רצונן מהתנהלותו של קפוטו  עם מותה של פוסי. הן משתלטות על הכלא, לוקחות חלק מהסוהרים כבני ערובה וחושפות אותם לתנאים הנוראיים איתם הן נאלצות להתמודד מידי יום. האסירות נושאות ונותנות עם הנהלת הכלא על רשימת דרישות שכוללת הפעלת תוכנית פסיכומטרי לאסירות, שיפור הטיפול הרפואי, חסינות לכל מי שלקחה חלק במרד, מאסרו של הסוהר ביילי באשמת הריגתה של פוסי וצ'יטוס חריפים. במקביל האסירות מפרסמות סרטונים משפילים של הסוהרים ברחבי הטוויטר ומתחילות לצבור אהדה בקרב הציבור.

הקומיקאית מישל וולף היא כותבת ומגישה אורחת בתוכנית הלילה "הדיילי שואו עם טרוור נואה" והמערכון שלה על קליאן קונווי זכה ליותר משני מיליון צפיות ביוטיוב. זהו הספיישל סטנד אפ הראשון שלה שישודר ב-HBO  ובו היא תציג את אבחנותיה המפתיעות על פמיניזם, על הסביבה, על איך זה שהטבע הוא בעל מאפיינים סקסיסטיים, המסתוריות סביב שירותים ציבוריים, למה הילארי קלינטון לא יכולה להיות "אישה נחמדה", למה יותר קל להיכנס להריון מאשר להכין קרואסון, דייטינג ונושאים חברתיים נוספים. המופע צולם ב"סקירבול סנטר" בניו יורק.

"אוז" חוגגת 20 שנה לעלייתה ואנחנו משדרים את כל הפרקים, כל העונות, כל לילה.

מדובר על אחת הסדרות הטובות ביותר של HBO, מהיוצר טום פונטנה (רצח מאדום לשחור").

לראשונה בטלוויזיה נחשפו החיים בכלא באופן הכי בוטה, אלים ונאמן למציאות. יוצרי הסדרה לקחו סיכונים רבים מבחינה עלילתית ולא הססו להרוג דמויות ראשיות בחטף, ללא הכנה מוקדמת, דבר שהגביר את המימד הריאלסטי של הסדרה. החיים מאחורי הסורגים באגף הניסיוני "אמרלד סיטי" בבית הסוהר "אוזוולד" מתקן כליאה עם  שמירה מקסימלית; האגף הניסיוני נועד לאפשר שיקום לאסירים ובמסגרתו נבנו תאים שקופים שמטרתם למנוע מהאסירים לעסוק בפעילויות אסורות ללא פיקוח.
אך האסירים ב"אם סיטי" נאבקים ללא הרף למלא אחר הצרכים שלהם: חלקם נאבקים על כוח או על מנת לזכות בשליטה בסחר הסמים בכלא או כוח על אסירים אחרים. חלקם משיגים כסף דרך סמים והימורים והאחרים, סוהרים ואסירים, פשוט רוצים לשרוד מספיק זמן  כדי להשתחרר או אפילו רק לראות את המחר.

את הסיפור מוביל ומנחה אוגוסטוס היל (הרולד פרינו ג'וניור, "אבודים") , אסיר נכה המרותק לכסא גלגלים. הוא מלווה אותנו בעולם המטורף של אמרלד סיטי, פורש בפנינו את סיפור המסגרת, הקונטקסט בו הדברים קורים, ההקשרים השונים וההיגיון או חוסר ההיגיון בנעשה בכלא.

בין הדמויות הבולטות בסדה: כרים סעיד (אימון ווקר, "שיקאגו פייר")  – מנהיג חבורת המוסלמים בכלא. נמצא בעימות מתמיד מול אדביזי  (אדוולה אקינויה- אגבז'ה, "אבודים") מנהיג סוחרי הסמים השחורים של הכלא. טוביאס ביצ'ר (לי טרגסן, "עקרות בית נואשות", "האמריקנים") – אסיר ללא עבר פלילי הנגרר למסכת משחקי שליטה בין מנהיג ה"אריים" שילינגר (ג'יי. קיי. סימונס, "ויפלאש", "המפענחת") לבין אהובו קלר (כריסטופר מלוני, "חוק וסדר: מדור מיוחד", "דם אמיתי") . צוות הכלא מורכב מד"ר ניתן (לורן ולז, "דקסטר"), הרופאה הראשית של הכלא, האחות פיט מארי (ריטה מורנו "סיפור הפרברים"), הפסיכולוגית, והכומר של הכלא, האב ריי (בי.די. וונג. "מיסטר רובוט")

בראש האגף עומד מנהל היחידה טים מק'מנוס (טרי קיני, "מיליארדים") המגובה על ידי מפקד בית הסוהר ליאו גלין (ארני הדסון). השניים נלחמים מלחמה בלתי פוסקת מול המושל דבלין המנסה לסגור את האגף לצורך ענייניו הפוליטיים.

שחקנים נוספים: קירק אסוודו ("חוק וסדר: מדור מיוחד"), דין ויטרס ("ברוקלין 9-9")  זליקו איבנק ("דם אמיתי", "מזכירת המדינה"), אידי פאלקו ("הסופרנוס"), ג'יי.די ויליאמס ("הסמויה", "ליל האירוע").

yes גאה לשדר את תצוגת האופנה המדוברת של "ויקטוריה סיקרט" במקביל לשידור בארה"ב!

מידי שנה מאחד המותג האהוב את הדוגמניות הנחשבות ביותר בתחום, לתצוגה של קולקציית ההלבשה התחתונה החדשה שלו. מרשימת הדוגמניות והכוכבים המופיעים בתצוגה, דרך קו ההלבשה התחתונה ועד שיתופי הפעולה הזוהרים, כל אלו הם חלק מן האירוע הנוצץ שכולם מחכים לו.

השנה ירחיקו המלאכיות של "ויקטוריה סיקרט" עד שנגחאי שבסין, שם תתקיים התצוגה לראשונה באזור הזה של העולם.

כ-60 דוגמניות עתידות לצעוד על המסלול במהלך התצוגה, ביניהן הדוגמניות הקבועות ג'יג'י חדיד ובלה חדיד, המלאכיות הוותיקות אדריאנה לימה (שרמזה שיתכן שזו התצוגה האחרונה שלה), אלסנדרה אמברוסיו, קנדיס סוואנפול ומלכת השערים של "ספורטס אילוסטרייטד" לילי אלדרידג' ששמועות ברשת טעונות שהאורח המוזיקלי קשור אליה (היא נשואה לסולן "קינגז אוף ליאון" כיילב פולוויל).
שמות רבים ומסקרנים אחרים כוללים את סטלה מקסוול (בת זוגה של קריסטן סטיוארט); מרת'ה האנט; אחת הדוגמניות הפופולאריות ביותר ברשת, שרה סמפיו המקסימה מדי יום למעלה מ- 10 מיליון עוקבים ואחרי שנתיים הפסקה חוזרת למסלול חברתה הטובה של טיילור סוויפט קרלי קלוס, המעוררת סקרנות לגבי הגעתו לתצוגה של בן זוגה ג'ושוע קושנר, אחיו של ג'ארד קושנר חתנו של דונלד טראמפ. מהדוגמניות החדשות בולטות גרייס בול ודאשה מלטינה.

לייס ריביירו , הדוגמנית הברזילאית בת ה-27, נבחרה ללבוש השנה את חזיית הפנטזיה – הנקראת השנה "לילות שמפניה" – החזייה המוערכת ב-2 מיליון דולר, מעוטרת זהב, יהלומים, אבני ספיר צהובות ואבני טופז כחולות. ריביירו, מלאכית רשמית מאז 2015, מצטרפת לרשימת המלאכיות האגדיות שלבשו את חזיות הפנטזיה – מקלאודיה שיפר שהייתה הראשונה, ג'יזל בונשן, מירנדה קר והיידי קלום שלבשה את היקרה מכולן (15 מיליון).

כמדי שנה, "ויקטוריה סיקרט" יוצאת בשיתוף פעולה עם בית אופנה גדול ויוקרתי לקראת התצוגה והפעם היא חוברת למותג הצרפתי "בלמיין" ולמעצב אוליבייה רוסטינג שיהיה אחראי ליצירת מגוון סגנונות שונים עבור התצוגה וצפויות כמה הפתעות מנצנצות  בצבעים עשירים שיכללו פנינים, עיצובים בזהב ופרטים מאבני חן, כיאה לעיצובים המוכרים של "בלמיין".

זהותו של האורח המוזיקלי עדיין לא פורסמה, אך הופעתם של ליידי גאגא וברונו מארס בשנה שעברה בתצוגה פאריס, מצביעים על הפתעות גדולות גם בתחום הזה.

סדרות מתחילות בחודש דצמבר:

תאריך בערוץ תאריך ב-VOD סדרה יום שעה  ערוץ
29/11/2017 29/11/2017 תצוגת האופנה של ויקטוריה סיקרט רביעי 05:00/20:30 yesDRAMA
03/12/2017  – NCIS: לוס אנג'לס ראשון 22:00+22:45 yesACTION
06/12/2017 30/11/2017 סדר אותי רביעי 23:00 yesOH
 – 10/12/2017 כתום זה השחור החדש 5 ראשון   yesVOD
14/12/2017  – אוז עונות 1-6 א-ה 23:40 yesOH
19/12/2017 19/12/2017 עשרה ימים בוואלי שלישי 22:00 yesDRAMA
20/12/2017 20/12/2017 מישל וולף: ספישל סטנד אפ רביעי 21:15 yesOH
26/12/2017 26/12/2017 מקום בלב 5 שלישי 21:15 yesDRAMA
31/12/2017 31/12/2017 פאודה 2 ראשון 22:00 yesEDGE
27/02/2018 27/12/2017 סוג' א' 2   22:00 yesLONDON

 

סדרות מסתיימות בחודש דצמבר:

תאריך בערוץ סדרה יום שעה  ערוץ
06/12/2017 תרגיע 9 רביעי 22:00 yes OH
09/12/2017 רון 2 ראשון 22:00 yes Comedy
11/12/2017 המתים המהלכים 8 חלק א' שני 05:00/22:00 yes OH
12/12/2017 זרה 3 שלישי 22:00 yes DRAMA

 

 • דצמבר 2017 בערוצי הסרטים של כן

  לשון הקומוניקט:

  דצמבר מגיע, החורף כבר כאן, ואת הלילות נחמם עם "בין הסדינים" בyes3 ובyesvod- מדי ערב ב22:00 נשדר סרטים על מין ומיניות: בין השאר נשדר בבכורה רק לצופי yes את "מלך שלי" עם עמנואל ברקו ו-וינסן קאסל

  והרצועות הקבועות של yes3 יציצו לחדר המיטות –במסגרת פסטיבל הקולנוע ישודר בין השאר המותחן הארוטי המעולה של פארק צ'אן-ווק "המשרתת האישית" ובמסגרת הבלתי נשכחים נשדר את "קטיפה כחולה" של דייויד לינץ ואת הסרט שהפוסטר שלו כיכב באין ספור חדרי מתבגרים בשנות השמונים – "בטי בלו".

  בyes4 נחגוג גבורות עם הגיעם לגיל 80 לבמאי והמפיק- רידלי סקוט ולשחקן זוכה האוסקר- אנתוני הופקינס- עם ימי שידור ייעודיים לסרטיהם.

  בyes5 נחגוג ב"חנוכה עם חברים" בסרטים העוסקים בדברים הכי חשובים- חברות אמת! יחד עם בכורות של "לשיר" ו"כלבים בחלל 2: הרפתקה אל הירח".

  בנוסף, רק צופי yes יוכלו ליהנות מ"יום האם" בכיכובן של ג'וליה רוברטס וג'ניפר אניסטון; "נשות המאה ה20" עם אנט בנינג; "החטאים"- סרטו האחרון של אבי נשר ועוד.

  חודש בין הסדינים

  ערוץ: yes3 ו-yesVOD | מועד שידור: כל דצמבר, כל לילה, החל מ-22:00
  “Sex is an emotion in motion”
  – Mae West
  במהלך 2017 שידרנו קומדיות, דרמות, אקשן, שוברי קופות וגם רומנטיקה. הגיע הזמן למה שבאמת מעניין את כולנו – סקס. לאורך חודש דצמבר ימלא ערוץ yes3 את הלילות, כל יום החל ב-22:00, בעשרות סרטים משובחים על מין ומיניות מכל העולם. בין השאר נשדר בבכורה רק לצופי yes את "מלך שלי" עם עמנואל ברקו ו-וינסן קאסל. גם הרצועות הקבועות של yes3 יציצו לחדר המיטות –במסגרת פסטיבל הקולנוע ישודר בין השאר המותחן הארוטי המעולה של פארק צ'אן-ווק "המשרתת האישית" ובמסגרת הבלתי נשכחים נשדר את "קטיפה כחולה" של דייויד לינץ ואת הסרט שהפוסטר שלו כיכב באין ספור חדרי מתבגרים בשנות השמונים – "בטי בלו".
  עוד סרטים שישודרו במהלך החודש: "בוגדת", "כחול הוא הצבע החם ביותר", "התפשטות", "חלודה ועצם", "בושה", "לילות בוגי", "אינסטינקט בסיסי" ועוד.
  בנוסף יעלו ב-yesVOD שתי קטגוריות עשירות עם הסרטים שמספקים הצצה לתשוקות הנסתרות שבאמת מניעות את העולם – האחת ללא תשלום נוסף בספריית 24/7 ב-yesVOD, והשנייה עם כמה מהסרטים החמים שהיו עד לאחרונה בבתי הקולנוע, כולל "מאהב כפול" של פרנסואה אוזון ו"זוג יונים" של דובר קוסאשווילי.

  שבוע 1/12-6/12

  הכחשה | Denial
  בכורה!
  ערוץ: yes1 | מועד שידור: שישי, 1/12, בשעה 21:30
  במאי: מיק ג'קסון ("שומר הראש"), ארה"ב, 2016
  שחקנים: רייצ'ל ווייז, טום ווילקינסון, טימותי ספול
  טריוויה: מבוסס על ספרה ההיסטורי של דברה ליפשטדט. את התסריט כתב המחזאי הבריטי דיוויד הייר ("נער קריאה")
  תקציר: סיפורה המדהים והאמיתי של דברה ליפשטדט בכיכובה של זוכת האוסקר רייצ'ל וייז. מאבקה המשפטי העיקש של ליפשטדט, היסטוריונית יהודייה מוערכת המתמחה בלימודי השואה, מול דיוויד אירווינג, אחד ממכחישי השואה הגדולים ביותר. לאחר שהוא תבע אותה בתביעת דיבה, ליפשטדט לא מוותרת ונלחמת, באחד ממשפטי הראווה הגדולים של השנים האחרונות, על הטענה האם הייתה או לא הייתה שואת העם היהודי.

  הנוסעים | Passengers
  בכורה!
  ערוץ: yes2 | מועד שידור: שישי, 1/12, בשעה 22:00
  במאי: במאי: מורטן טילדום. ארה"ב, 2016
  שחקנים: ג'ניפר לורנס, כריס פראט, מייקל שין
  תקציר: מותחן עתידני בכיכובם של ג'ניפר לורנס וכריס פראט. בחללית ענק המובילה אלפי אנשים, הנמצאים בשינה קפואה, לכוכב מרוחק, גורמת תקלה מסתורית לשני נוסעים להתעורר 90 שנה לפני מועד ההגעה ליעדם.


  חוגגים 80 לרידלי סקוט
  ערוץ: yes4 | מועד שידור: שישי, 01/12, בשעה משעות אחר הצהריים
  ערוץ yes4 חוגג יום הולדת 80 לאחד מבמאי הקולנוע ומפיקי הקולנוע והטלוויזיה המשפיעים ביותר – רידלי סקוט.
  סר רידלי סקוט נחשב לבמאי מוערך, מצליח ומבריק ואחראי לכמה מהסרטים המצליחים והמעוטרים ביותר בתולדות הקולנוע. הסרטים שישודרו במהלך היום "הנוסע השמיני", "בלייד ראנר", "בלק הוק דאון", "ממלכת גן עדן", "להציל את מארק וואטני", "רובין הוד", "ג'י. איי. ג'יין".

  שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד
  ערוץ: yes5 | מועד שידור: כל יום שישי בשעה 17:00
  בכל שישי בשעה 17:00 מומלץ לאסוף את כל המשפחה מול yes5 ולצפות בסרטים האהובים שאף ילדות אינה שלמה בלעדיהם, במסגרת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד.
  החודש נהנה עם אריאל הנסיכה האהובה ב "בת הים הקטנה", נזכה להכיר מקרוב את וולט דיסני ודמותה של מרי פופינס ב "להציל את מיסטר בנקס", נבלה ונהנה עם החתול הגרגרן וחבריו הטובים ב "גארפילד", נבקר בעולם משחקי הוידאו עם "ראלף ההורס" וננעל את החודש עם בל הנסיכה עם לב הזהב ב "היפה והחיה".

  בת הים הקטנה | The Little Mermaid
  ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי | מועד שידור: שישי, 1/12, בשעה 17:00
  במאי: רון קלמנטס, ג'ון מוסקר. ארה"ב, 1989.
  תקציר: סיפורה הקסום של אריאל, בת הים הקטנה המעוניינת לגלות את עולם בני האדם. כשהיא מתאהבת בנסיך אריק, היא מגלה כי עליה להיעזר בכישוף בכדי לממש את אהבתה.

  המקום בינינו | The Space Between Us
  בכורה!
  ערוץ: yes2 | מועד שידור: שבת, 2/12, בשעה 22:00
  במאי: פיטר צ'לסום. ארה"ב, 2017
  שחקנים: בריט רוברטסון, אסא באטרפילד, גארי אולדמן
  תקציר: דרמה רומנטית עתידנית. נער שנולד וגדל כל חייו במאדים מצליח להגיע לכדור הארץ. למרות הסכנה לחייו, הוא יוצא למסע מרהיב יחד עם נערה שהכיר ברשת, לחפש אחר אביו, אותו מעולם לא הכיר.

  הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות
  ערוץ: yes3 ו-yesVOD | מועד שידור: בכל יום ראשון, בשעה 22:00
  יש סרטים שחייבים לראות לפחות פעם בחיים. אלו הסרטים שמככבים במונטז'ים קולנועיים, זוכים למחוות, מצוטטים ומככבים ברשימות הסרטים הטובים בכל הזמנים. לטובת כל מי שפספס וצריך להשלים, וגם לאלו שראו ומוכנים לראות שוב ושוב, משדר ערוץ yes3 בכל ראשון בשעה 22:00 קלאסיקה קולנועית שאסור להחמיץ.
  בדצמבר, כחלק מחודש בין הסדינים ב-yes3, ישודרו הסרטים הבלתי נשכחים שעוסקים בסקס ובמיניות. בין השאר נציין 20 שנה ל"לילות בוגי"; נשדר את הפילם נואר הארוטי "הדוור מצלצל פעמיים" בכיכובם של ג'ק ניקולסון וג'סיקה לאנג; את סרטו הסנסציוני של אלפונסו קוארון "ואת אמא שלך גם"; את המותחן האפל והמשובח של דייויד לינץ' "קטיפה כחולה"; ואת סרט הקאלט האייטיזי "בלו נטלי".
  את כל סרטי הבלתי נשכחים ניתן להקליט כסדרה

  הדוור מצלצל פעמיים | The Postman Always Rings Twice
  ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים, חודש בין הסדינים
  מועד שידור: ראשון, 3/12, בשעה 22:00
  במאי: בוב רפלסון, ארה"ב, 1981
  שחקנים: ג’ק ניקולסון, ג’סיקה לאנג, אנג'ליקה יוסטון
  גרסה מחודשת לפילם-נואר הקלאסי, בכיכובם של ג’ק ניקולסון וג’סיקה לאנג, בעיבודו של דיוויד מאמט ובבימויו של בוב רפלסון. נווד חסר כל נענה להצעת עבודה במסעדת דרכים, לאחר שמבטו פוגש בזה של אשתו הסקסית של הבוס. במהרה השניים מנהלים רומן סוער מאחורי גבו של הבעל, ורוקמים ביחד מזימה לחסלו. הסרט צבר עם השנים מעמד כאחד העיבודים הטובים והנועזים ביותר. בעיקר זכורה סצנת הסקס בין ניקולסון ללאנג על שולחן המטבח.

  פסטיבל הקולנוע של yes
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: כל יום שלישי בשעה 22:00
  סרטים חדשים ומצוינים, שלא תראו בשום מקור אחר, מחכים לכם בכל יום שלישי ב-22:00 ב-yes3. האקשן הכי מסעיר, הקומדיות הכי מצחיקות, הדרמות הכי מרגשות והמותחנים הכי מרתקים שדילגו על מסכי הקולנוע בארץ ומגיעים ישר ל-yes.
  החודש נשדר בבלעדיות שלושה סרטים, שכולם ברוח בין הסדינים, סביב מין ומיניות – "המשרתת האישית" המהפנט של פארק צ'אן-ווק; "רומן משולש" הלוהט ו"איזון", סרטו הגרפי של במאי "גברים באגם".
  את כל סרטי פסטיבל הקולנוע ניתן להקליט כסדרה

  רומן משולש | All About Them
  בכורה ארצית בלעדית!
  ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע, חודש בין הסדינים
  מועד שידור: שלישי, 5/12, בשעה 22:00
  במאי: ז׳רום בנול, צרפת, 2015
  שחקנים: אניס דמוסטייר, סופי ורביק
  טריוויה: השתתף בין השאר בפסטיבלי הקולנוע קרלובי וארי, מינכן, שיקאגו ופסטיבל חיפה.
  תקציר: משולש ארוטי מצרפת. לבחורה צעירה ורווקה, יש זוג חברים. היא מתחילה רומן עם הבחורה, ובנסיבות שנוצרות, מתחילה רומן גם עם הבחור, כשאף אחד מבני הזוג לא מודע לרומן של משנהו. הסיטואציות ואי ההבנות נערמות עד לרגע השיא.

  שבוע 7/12-13/12

  להציל את מיסטר בנקס | Saving Mr. Banks
  ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי | מועד שידור: שישי, 8/12, בשעה 17:00
  במאי: ג'ון לי הנקוק. ארה"ב, 2013.
  תקציר: דרמה קומית בכיכובם של טום הנקס ואמה תומפסון. במשך שנים ניסה וולט דיסני להפוך את הספר "מרי פופינס" לסרט, אך הסופרת סירבה בתוקף. במשך מספר שבועות בהוליווד, הוא יעשה הכל לשנות את דעתה.

  מלך שלי | Mon Roi
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes3, במסגרת חודש בין הסדינים | מועד שידור: שבת, 9/12, בשעה 22:00
  במאית: מאיוואן. צרפת, 2015
  שחקנים: עמנואל ברקו, וינסן קאסל, לואי גארל, איזליד לה בוסקו
  טריוויה: זוכה השחקנית הטובה ביותר בפסטיבל קאן. מועמד לשמונה פרסי הסזאר.
  תקציר: דרמה חושנית בכיכובו של וינסן קאסל. לאחר תאונת סקי קשה, טוני מוצאת את עצמה במרכז שיקום, תלויה במשככי כאבים ובצוות הרפואי. בשהותה שם היא נזכרת בסיפור האהבה הגדול והסוער של חייה.

  אוטובוס 657 | Bus 657
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes4 | מועד שידור: שבת, 9/12, בשעה 22:00
  במאי: סקוט מאן. ארה"ב 2015
  שחקנים: רוברט דה נירו, ג'פרי דין מורגן ("המתים המהלכים").
  תקציר: במטרה לממן ניתוח מציל חיים לבתו, מחליט אביה לבצע שוד בקזינו בו הוא עובד. כשהפעולה מסתבכת, הוא נאלץ לחטוף אוטובוס עירוני מלא בנוסעים כדי לברוח מבעלי הקזינו ומהמשטרה שדולקים בעקבותיו.

  ואת אמא שלך גם | Y Tu Mama Tambien
  ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים, חודש בין הסדינים
  מועד שידור: ראשון, 10/12, בשעה 22:00
  במאי: אלפונסו קוארון. מקסיקו, 2001.
  שחקנים: מריבל ורדו, גאל גרסיה ברנאל, דייגו לונה
  לאחר כמה סרטים בהוליווד, חזר הבמאי אלפונסו קוארון למקסיקו וביים שם את אחד הסרטים הבולטים של העשור, סרט מסע נועז, שזכה בעשרות פרסים, כולל שניים בפסטיבל ונציה, היה מועמד לאוסקר על תסריט, לגלובוס הזהב ולבאפט"א והתקבל בהתלהבות על ידי הקהל. גאל גרסיה ברנאל ודייגו לונה מגלמים שני נערים שמשכנעים אישה סקסית ויפה (מריבל ורדו) להצטרף אליהם לנסיעה לחוף מרוחק. במהלך המסע הם ילמדו דבר או שניים על סקס, חברות ועל החיים.

  המשרתת האישית | The Handmaiden
  בכורה ארצית בלעדית!
  ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע, חודש בין הסדינים
  מועד שידור: שלישי, 12/12, בשעה 22:00
  במאי: פארק צ'אן-ווק, דרום קוריאה, 2016
  שחקנים: קים טיי-רי, הא ג'ונג-וו, קים מין-הי
  טריוויה: הסרט זכה בעשרות פרסים, כולל אחד בפסטיבל קאן בו השתתף בתחרות הרשמית. הוא זכה לביקורות נלהבות, וכיכב בפסטיבלי קולנוע רבים, כולל פסטיבל ירושלים שם הוקרן בשם "המשרתת".
  תקציר: מותחן ארוטי, מבריק ומרהיב, מהבמאי צ'אן ווק פארק ("שבעה צעדים"). צעירה תמימה למראה, אבל עם תוכנית עוקץ סודית, מגיעה לשרת אשה עשירה החיה באחוזה מסתורית ומבודדת. תסריט מפותל ומפתיע, לצד צילום מכשף, יוצרים חוויה בלתי נשכחת. מעין רשומון פוגש את כחול הוא הצבע החם ביותר.

  • המשך:

   שבוע 14/12-20/12
   מרתון מלחמת הכוכבים בחנוכה
   ערוץ: yes2 | מועד שידור: שלישי עד שלישי, 12-19/12, בשעות הערב
   באנו הצד האפל לגרש.
   ביחד עם הדלקת הנרות, נחגוג השנה בחג החנוכה את הנסים והנפלאות אשר עשו המורדים, במלחמתם באימפריה המרושעת ובדארת ויידר הצורר, וזאת לכבוד יציאתו לקולנוע של הסרט החדש "מלחמת הכוכבים: אחרוני הג'דיי". מנר ראשון ועד לנר אחרון, נשדר כל יום בשעות הערב מרתון של כל סרטי מלחמת הכוכבים, שמונה סרטים בסך הכל.

   התגלמות הרוע | Incarnate
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes2 | מועד שידור: חמישי, 14/12, בשעה 22:00
   במאי: בראד פייטון. ארה"ב, 2016
   שחקנים: ארון אקהרט, קאריס ואן האוטן
   תקציר: אימה. מדען בעל יכולת לחדור לתת-מודע של מטופליו נקרא כדי להציל ילד שרוח זדונית השתלטה עליו. במהרה הוא מגלה כי הוא מתמודד מול שד עוצמתי שאחראי לאירוע טראגי מעברו.

   יום האם | Mother's Day (2016)
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes1 | מועד שידור: שישי, 15/12, בשעה 21:30
   במאי: גארי מרשל ("אישה יפה"), ארה"ב, 2016
   שחקנים: ג'וליה רוברטס, ג'ניפר אניסטון, קייט הדסון
   טריוויה: שלושת ילדיה של ג'וליה רוברטס מופיעים בסרט.
   תקציר: קומדיה מרגשת ועתירת כוכבות הוליוודיות כולל ג'ניפר אניסטון וג'וליה רוברטס. סרטו האחרון של הבמאי גארי מרשל ("אישה יפה") מחבר בין הסיפורים הייחודיים של ארבע אימהות ואב אחד לקראת "יום האם", כל אחד ודרך ההתמודדות שלו עם יום זה.

   גארפילד | Garfield
   ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי | מועד שידור: שישי, 15/12, בשעה 17:00
   במאי: פיטר הוויט. ארה"ב, 2004.
   תקציר: סרט לכל משפחה. גארפילד הוא החתול העצלן ביותר בעולם ובגלל שהוא חושב שהוא חכם יותר מכולם הוא נהנה כל היום להתעלל בכל מי שנקרה בדרכו.

   החטאים
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes קולנוע ישראלי | מועד שידור: שבת, 15/12, בשעה 22:00
   במאי: אבי נשר, ישראל, 2016
   שחקנים: נלי תגר, ג'וי ריגר, תום אבני, דורון תבורי, יבגניה דודינה
   תקציר: סרטו האחרון של אבי נשר, מאנשי הקולנוע הישראליים הבולטים, יוצר כמה משוברי הקופות הגדולים של הקולנוע בישראל. ״החטאים״ מתרחש בשנת 1977, שנה של מהפך, במהלכה שתי אחיות מגלות את האמת מאחורי הסיפור של אביהם במהלך השואה. במרכזו של הסרט שתי אחיות תחרותיות: האחת (נלי תגר), עיתונאית בוהמיינית חושפת שערוריות, המנהלת אורח חיים שערורייתי בעצמה ונשואה לעורך שבועון פרובוקטיבי (תום אבני), והשנייה (ג'וי ריגר), מוסיקאית מחוננת ועצורה, אשר מנסה לפלס את דרכה בעולם הגברי והתחרותי של המוסיקה הקלאסית. בצל המהפך הפוליטי הגדול המתרחש באותה שנה, עוברות האחיות מהפך מטלטל משלהן בעקבות סוד נורא שמתגלה להן על אירוע שהתרחש בתקופת השואה, שמוביל לרצף אירועים בלתי צפויים בחייהן ובחיי הסובבים אותן.

   ג'ון וויק 2 | John Wick: Chapter Two
   בכורה!
   ערוץ: yes4 | מועד שידור: שבת, 16/12, בשעה 22:00
   במאי: צ'אד סטהלסקי. ארה"ב, 2017
   שחקנים: קיאנו ריבס, לורנס פישבורן
   טריוויה: החלק השלישי בסדרת הסרטים עתיד לצאת לאקרנים ב-2019
   תקציר: המשך לסרט האקשן המפתיע והמצליח בכיכובו של קיאנו ריבס. בשל חוב מעברו, נאלץ המתנקש האגדי ג'ון וויק לחזור מפרישה. בעקבות קולגה לשעבר הזומם להשתלט על גילדת 'מתנקשי צללים' בינלאומית – נוסע ג'ון וויק לרומא, וכשפרס עתק על ראשו, הוא מתייצב אל מול הרוצחים הקטלניים ביותר בעולם.

   חנוכה עם חברים
   ערוץ: yes5 | מועד שידור: 14-20/12/2017, כל היום
   איזה תענוג! חג חנוכה האהוב הגיע וביחד עם הדלקת הנרות, הסופגניות, השירים היפים וחופשת הלימודים, נהנה מאירוע מקסים ב – yes5 ובyesvod24/7– "חנוכה עם חברים"- מיטב הסרטים העוסקים בחברות אמת.
   בואו לבלות באירוע שכולו אושר והנאה מ – 14/12 ועד ל-20/12: 7 ימים של סרטים טובים ואהובים המדובבים לעברית ובשפת המקור, סרטי אנימציה וסרטי לייב אקשן. חגיגה אמיתית עם מעל ל-50 סרטים שממלאים את ביתנו וליבנו באור.
   במהלך האירוע נשדר בבכורה את להיט האנימציה האהוב עם השירים המקסימים "לשיר", ונפגוש את חברות הכלבים בעוד הרפתקה מוצלחת: "כלבים בחלל 2: הרפתקה אל הירח"
   זאת לצד שלל סרטי אנימציה אהובים כגון "טרולים", "רמונה וביזוס", "סנופי וצ'ארלי בראון: פינאטס – הסרט", "מוצאים את דורי ", "פו הדב", "הארי פוטר וחדר הסודות", "חברי הדרקון אליוט" ועוד

   כלבים בחלל 2: הרפתקה אל הירח | Space Dogs 2
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes5 | מועד שידור: שישי, 15/12, בשעות הבוקר
   במאי: מייק דיסה. ארה"ב, 2016
   דיבוב לעברית: שירלי לילו, שחר קדוש, טליה ברקאי
   תקציר: פושוק הינו כלבלב צעיר ומפונק ובנם של זוג אסטרונאוטים אמיצים ומפורסמים, הוא מגלה יום אחד שעליו לצאת למשימה דחופה – אביו נתקע על הירח ועליו להצילו במהירות. נחוש לצאת ולהצליח במשימה הוא מתגנב לחללית העושה את דרכה לחלל. יחד עם קוף וחייזר חמוד הוא יוצא למסע בו הוא לומד על כוחה האמיתי של חברות.

   לשיר | Sing
   בכורה!
   ערוץ: yes5 | מועד שידור: שבת, 16/12, בשעה 10:00
   במאים: גארת ג'נינגס, כריסטוף לורדלה. ארה"ב, 2016
   שחקנים: מת'יו מקונוהיי, סקרלט ג'והנסון
   דיבוב לעברית: צביקה הדר, חובי סטאר
   תקציר: להיט אנימציה מוזיקלי אדיר ומהנה. במטרה להציל את התאטרון שבבעלותו מפני סגירה, מארגן באסטר מון, דב קואלה שאפתן, תחרות שירה שתזכה את המנצח בפרס ענק ובתקווה גם תציל את התאטרון מקריסה כלכלית. בזמן שבאסטר מון מאמן את המתמודדים לגמר הגדול, הוא לומד להבין שאולי התיאטרון הוא לא הדבר היחיד עליו הוא צריך לשמור מכל משמר – ואין כמו חברות טובה לחיים.

   קטיפה כחולה | Blue Velvet
   ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים, חודש בין הסדינים
   מועד שידור: ראשון, 17/12, בשעה 22:00
   במאי: דייוויד לינץ', ארה"ב, 1986
   שחקנים: קייל מקלכלן, דניס הופר, איזבלה רוסליני, לורה דרן
   המותחן המופתי של דייוויד לינץ', המציע כדרכו, מבט נוקב וחסר רחמים מבעד למדשאות המטופחות של הפרברים האמריקאים. בחור צעיר מוצא אוזן כרותה בשדה ליד ביתו. החקירה מובילה אותו אל זמרת ברים סקסית ומסתורית, המסובכת עם גנגסטר אכזרי. הסרט נחשב לאחד הסרטים האמריקאים הגדולים בכל הזמנים, ולינץ' היה מועמד לאוסקר על בימויו.
   שבוע 21/12-27/12

   אחיות בדם | Bleeding Heart
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes4 | מועד שידור: חמישי, 21/12, בשעה 22:00
   במאית: דיאן בל. ארה"ב, 2015
   שחקנים: ג'סיקה בייל, זוסיה מאמט ("בנות").
   תקציר: למאי יש את החיים המושלמים: קריירה עצמאית משגשגת, בן זוג אוהב, משפחה מאמצת תומכת וחיים שלווים ורגועים. אולם משהו חסר לה. הצורך למצוא קשר דם ומשמעות לחייה מבעבע בה, היא מחליטה לצאת ולחפש את השורשים שלה. לשמחתה היא מגלה אחות אבודה ואין מאושרת ממנה, אך במהרה האמת מתגלה: מאי נשאבת למסע מסוכן בניסיון להציל את אחותה מבן זוג מתעלל ומגורל אלים ידוע מראש.

   נשות המאה ה-20 | 20th Century Women
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes1 | מועד שידור: שישי, 22/12, בשעה 21:30
   במאי: מייק מילס ("בגינרס"), ארה"ב, 2016
   שחקנים: אנט בנינג, אל פנינג, גרטה גרוויג, בילי קרודאפ
   תקציר: דרמה קומית עטורת שבחים מועמדת לתסריט הטוב ביותר אוסקר 2017.
   אנט בנינג בהופעה כובשת מגלמת את דמותה של אם חד הורית, המגדלת את בנה בעיירה קליפורנית. בזמן שהרוח המהפכנית של שנות ה-70 סביבה, היא נעזרת בדיירת הפאנקיסטית בביתה ובשכנתה הפרועה, כדי לחנך את בנה המתבגר.

   ספליט | Split
   בכורה!
   ערוץ: yes2 | מועד שידור: שישי, 22/12, בשעה 22:00
   במאי:. מ. נייט שאמאלאן, ארה"ב, 2016
   שחקנים: ג'יימס מקאבוי, אניה טיילור-ג'וי
   תקציר: מותחן האימה המצליח שביים מ. נייט שאמאלאן ("החוש השישי"). שלוש נערות נחטפות ומוחזקות על ידי גבר הסובל מהפרעת אישיות, ומכיל בתוכו 23 זהויות שונות. בעודן בשבי, הן מבינות שהגרוע מכל רק עתיד להגיע.

   ראלף ההורס | Wreck-It Ralph
   ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי | מועד שידור: שישי, 22/12, בשעה 17:00
   במאי: ריץ' מור. ארה"ב, 2012.
   תקציר: בעולם של משחקי וידאו, לראלף הענק נמאס לשחק את תפקיד האיש הרע. הוא מחליט להשיג תהילה, ועובר בין דורות של משחקי מחשב עד שיוכיח שהוא גיבור ראוי.

   הג'וב הצרפתי | Bastille Day
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes4 | מועד שידור: שבת, 23/12, בשעה 22:00
   במאי: ג'יימס ווטקינס. צרפת/ארה"ב, 2016
   שחקנים: אידריס אלבה, ריצ'רד מאדן ("משחקי הכס")
   תקציר: מייקל- כייס אמריקאי שחי בפריז, גונב יום אחד את התיק הלא נכון. כשהתיק מתפוצץ כמה דקות מאוחר יותר, הוא מוצא עצמו נרדף על ידי סוכן CIA לא שגרתי. הסוכן מבין די מהר שמייקל הוא רק פיון אבל כישוריו הם נכס, ומגייס אותו ל 24 שעות של מרדף מסחרר, בו הצמד הבלתי אפשרי הזה מגלה שגם הם מטרה, בקנוניה גדולה הרבה יותר.

   טיני – השינוי הגדול של ויולטה | Tini – El Gran Cambio De Violetta
   בכורה!
   ערוץ: yes5 | מועד שידור: שבת, 23/12, בשעה 10:00
   במאי: חואן פבלו בוסקריני. 2016
   שחקנים: מרטינה (טיני) סטואסל, חורחה בלאנקו
   תקציר: סרט ההרפתקאות המביא לסיום את "ויולטה", הטלנובלה האהובה של דיסני בכיכובה של מרטינה (טיני) סטואסל כוכבת ארגנטינאית מצליחה.
   מותשת מעומס ההופעות והשמועות הזדוניות, ויולטה נוסעת לכפר באיטליה, שם היא לומדת מי היא באמת.

   לילות בוגי | Boogie Nights
   ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים, חודש בין הסדינים
   מועד שידור: ראשון, 24/12, בשעה 22:00
   במאי: פול תומס אנדרסון, ארה"ב, 1997
   שחקנים: מארק וולברג, הת'ר גראהם, ג'וליאן מור, ברט ריינולדס
   השנה מציינים עשרים שנה ליציאת סרטו המבדר והנועז של פול תומס אנדרסון (אשר סרטו החדש והמסקרן אמור לצאת בימים אלה). הסרט הזניק את הקריירה שלו, בזכות השאפתנות ורוחב היריעה שבה תיאר את עליית תעשיית הפורנו בארה"ב של שנות ה-70, דרך עיניו של צעיר עם נתונים מרשימים, אשר הופך לכוכב. הסרט היה מועמד לשלושה פרסי אוסקר, וזיכה את ברט ריינולדס בגלובוס הזהב על משחקו.

   איזון | Staying Vertical Aka Rester Vertical
   בכורה ארצית בלעדית!
   ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע, חודש בין הסדינים
   מועד שידור: שלישי, 26/12, בשעה 22:00
   במאי: אלן גירודי. צרפת, 2016
   שחקנים: דמיאן בונאר, אינדיה הייר
   טריוויה: הסרט השתתף בתחרות הרשמית של פסטיבל קאן, ועוד פסטיבלי קולנוע רבים, בהם מוסקבה, הונג קונג, לונדון ופסטיבל ירושלים.
   תקציר: דרמה נועזת וגרפית של הבמאי אלן גירודי ("גברים באגם"). במהלך מסע חיפוש אחר השראה באזור הכפרי של דרום צרפת, נתקל במאי סרטים צעיר ברועת צאן מקומית. השניים שוכבים, ואף מביאים ילד לעולם, אולם מעט לאחר הלידה היא נעלמת ומשאירה את הבמאי לגדל לבדו את התינוק.

 • דצמבר 2017 בכן תעו

  לשון הקומוניקט:

  סופשבוע מול המראה, ספיישל מיוחד שכולל סרטים בבכורה שעוסקים בדימוי גוף, בקשר בינו לבין הפרעות אכילה, ובבחינת הסטנדרטים של תעשיות האופנה והבידור.
  מבין הסרטים נמליץ כאן על הסרטים מקומרות, שבודק מדוע הדוגמניות בפרסומות כל-כך רזות ומה נעשה כדי לשנות את זה, ועל אֶמה רוצה לחיות, סיפורה המטריד של צעירה הנאבקת במחלת האנורקסיה.

  לציון 50 למהדורה הראשונה של המגזין שהשפיע עמוקות על התרבות האמריקאית, אנו גאים להציג את הרולינג סטון: סיפורים מהקצה, סידרה חדשה וכבר מדוברת, שנכנסת אל מאחורי הקלעים של המגזין – הקלטות של ראיונות נדירים עם כוכבים, צילומים וסרטים מהארכיון העשיר, והרבה הרבה מוסיקה.

  עונה שנייה לסידרה המצליחה מבית Showtime – הצד האפל של הרשת. העונה החדשה עוסקת במידע העצום שנאסף עלינו באינטרנט כל העת, באמצעות סיפורים מסמרי שיער על ההשפעות בשטח של אובדן הפרטיות. ובהקשר זה נמליץ לצפות גם בקים דוטקום: נתפס ברשת, סיפורו של האיש שנחשב "המבוקש ביותר ברשת", שמשפטו לאחר שנתפס נחשב ל"תיק זכויות היוצרים" הגדול ביותר שנדון אי-פעם.

  עוד בדצמבר:
  סיפורה של ליליאן, יהודייה בריטית, שמתאהבת בגבר איראני, ואחרי גירושיהם הוא חוטף את ילדיהם המשותפים – הילדים האבודים של אמא;

  סיפורה של התחרות המטורפת עליה הכריזה הקרן למציאת הקונדום המושלם – איש הקונדומים;

  מה הופך אנשים לפסיכופתים והאם אפשר לרפא את ההפרעה הנפשית הזו? צפו ב-מיהו פסיכופת?;

  כשגופה של נערה בת 13 נמצאת בעיירה בצפון איטליה עם ממצאים פורנזיים שמצביעים על הרוצח, החוקרים פוצחים ב"מרדף ה-DNA"" הגדול שערך אי-פעם כדי למצוא אותו – רצח באיטליה.

  סופשבוע מול המראה
  לציון חמש שנים לכניסת חוק הפוטושופ הישראלי ("חוק הגבלת משקל בתעשיית הדוגמנות"), yes דוקו מקדיש סופשבוע, מה-28.12 עד ה-30.12, לסרטים על דימוי גוף והקשר בינו לבין הפרעות אכילה.

  כמה עובדות:
  – 70% מבני הנוער מגדירים דימוי גוף אידאלי כמה שהם רואים במגזיני אופנה.
  – רק ל-5% מהנשים יש גוף שבאופן טבעי דומה לגופן של נשים המיוצגות במדיה.
  – 91% מהנשים לא שלמות עם גופן ועושות דיאטה כדי להשיג את מבנה הגוף האידאלי מבחינתן.
  – תעשיית ההרזיה תגלגל השנה בעולם 650 מיליארד דולר.

  מקומרות | Straight/Curve: Redefining Body Image
  בכורה: יום שישי, 29.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  למה הדוגמניות בפרסומות כל כך רזות?
  80% מהנשים בארה"ב אינן מרוצות ממראה גופן, 60% מהצעירות נוהגות להשוות את גופן לגוף של דוגמניות ו-40% מהנערות אף מפתחות בשל כך הפרעות אכילה.
  הסרט הדוקומנטרי "מקומרות" בא לבחון את האופן המעוות שבו תעשיית האופנה והבידור מציגות את הגוף הנשי ומנסה להגדיר מחדש את "אידאל היופי" המציאותי.
  ע"י הבאת סיפורים אמיתיים של נשים לצד שיחות עם דוגמניות מכל המידות, סוכני דוגמניות, מעצבי אופנה, תסריטאים וצלמים מנסה הסרט ליצור תנועה שתגדיר מחדש מהו "יופי" ותזהיר את המנהיגים, התקשורת והציבור מפני הסטנדרטים המסוכנים והלא-ראליים הקיימים כיום.
  בימוי: ג'ני מקוויל (60 דק', ארה"ב, 2017)

  אמה רוצה לחיות | Emma Wants to Live
  בכורה: מוצ"ש, 30.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  סיפורה של נערה צעירה הנאבקת במחלת האנורקסיה.
  כשאמה היתה בת 18 היא החלה לצלם את המאבק שלה במחלה – מתחילתו ועד סופו העצוב.
  לאורך כל הדרך היא ידעה שלסרט יכולים להיות שני סופים: החלמה מהשלב הנמוך ביותר אליו הגיעה או מוות. למרבה הצער, הסוף השני ניצח.
  בעזרת הוריה, חברותיה והצוות הרפואי שליווה אותה, הסרט מספר על ההתדרדרות שלה ומציג בלוגים מצולמים בהם תיעדה אמה את עצמה. המסר העיקרי של אמה שעובר לאורך הסיפור כולו – תבחר בחיים כל עוד אתה מסוגל לכך.
  לאחר שידור הבכורה של הסרט בהולנד, הוא עורר זעזוע רב בקרב הציבור ההולנדי. אחוז הצפיות הגבוה והרעש התקשורתי הובילו לניעור של מערכת הבריאות בהולנד בכל הקשור לטיפול בהפרעות אכילה.
  בימוי: ג'סיקה ולריוס (46 דק', הולנד, 2016)

  גוף של ברבי | Omg: My Barbie Body
  בכורה: חמישי, 28.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  הכירו את הנשים שיעשו הכל כדי להידמות לבובה המפורסמת בעולם.
  רייצל, אמא חד הורית בת 43, כבר עברה ניתוחי הגדלת חזה, יישור אף, מילוי שפתיים, הידוק צלעות, הרמת לחיים ומתיחת עיניים – כל זה במטרה להידמות עד כמה שאפשר לבובת ברבי. "אני מרגישה שאני וברבי אותו בן אדם. אני בובה אנושית. ואם אנשים חושבים שאני משוגעת – זכותם…".
  גם קארי, אמא בת 33, הוציאה כבר 100,000 פאונד על ניתוחים במהלך 7 שנים: "כשאני מתבוננת במראה אני לא רואה את קארי אלא את ברבי". היא גם מאמינה שעל כל הנשים לנסות ולהידמות לבובה המושלמת.
  בעלה דארן (או כפי שהיא מכנה אותו – "קן") אפילו הכין לה קופסת ברבי כדי שתיכנס אליה לצורך צילומים.
  מבט משעשע, אך בו זמנית גם מזעזע, על האופן בו הבובה הפופולרית עם הנתונים המושלמים משפיעה לא רק על ילדות קטנות ברחבי העולם, אלא גם על הדימוי המעוות של נשים בוגרות.
  (50 דק, אנגליה, 2017)

  וגם –

  מושלמת איך שאני | Embrace
  יום חמישי, 28.12, בשעה 20:30 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  בשנת 2013, פרסמה אקטיביסטית דימוי הגוף האוסטרלית טרין ברומפיט פוסט לפני/אחרי שהפך ויראלי ועורר סערה.
  עם מאה מיליון צפיות גלובאלית ו-7000 מיילים שקיבלה בעקבות הפוסט, טרין החליטה לעשות מזה סרט.
  בסרט הביכורים האמיץ והחושפני שלה, ברומפיט מנסה למצוא תשובות לשאלה מדוע (כך לפי מחקרים) 91% מהנשים בעולם המערבי שונאות את גופן? מה מקור העיוות החולני בחברה המודרנית ביחס לגופנו? האם אכן רק הייצוג הויזואלי של דוגמניות חטובות עד אנורקטיות במגזיני האופנה ובתקשורת אחראיים לתיעוב הגופני העצמי של רבות (ורבים) כל-כך?
  במשך שנתיים היא מראיינת פסיפס מרשים של מומחים/ות ושל נשים על גישתן כלפי גופן – בהן מִיה פרידמן, העורכת הצעירה ביותר של מגזין "קוסמופוליטן" האוסטרלי; כוכבת הטלוויזיה זוכת האמי® ריקי לייק; הצלמת והפרזנטורית אמנדה דה-קאדנט; הפרופסורית מאריקה טיגמן – ומביאה תשובות מורכבות ומפתיעות על נושא שמעסיק רבים כל-כך מאיתנו.
  בימוי: טרין ברומפיט (90 דק', ארה"ב/אוסטרליה, 2016).

  הכי רזה | Thin
  יום שישי, 29.12, בשעה 20:15 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  זוכה פרס הסרט הטוב בפסטיבל לונדון
  הקולנוענית לורן גרינפילד מתחקה אחר חייהן של 4 נשים מגילאים שונים המאושפזות במרכז גמילה בפלורידה –מרכז המתמחה בטיפול בסובלות מאנורקסיה.
  (104 דק', ארה"ב, 2006)

  נערי השרירים: אובססיית הגוף | Obsessed With My Body
  מוצ"ש, 30.12, בשעה 21:10 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  דימוי גוף הופך חשוב יותר ויותר עבור גברים צעירים, במיוחד עבור נערים בני טיפש-עשרה שמחפשים פידבקים חיוביים ברשתות ומעודדים זה את זה להיראות טוב ביותר, שריריים יותר, שזופים יותר.
  מתברר שהם מבלים 30% יותר זמן בחדר האמבטיה מאשר בנות גילם (ולא מהסיבות שחשבתם…) ומצלמים פי שניים סלפיז.
  הדוקו מלווה את הנסיקה בגנדרנות ובטיפוח הגוף באנגליה של היום: האינטרנט משמש בתפקיד מרכזי בשינוי ההתנהגותי ומניע תופעה של בודי-בילדרים בני עשרה וטיפוח גברי.
  אך כמה רחוק הם ילכו כדי להשיג את השלמות החיצונית שהם כ"כ כמהים לה?
  בימוי: לנה סאלח (50 דק', אנגליה, 2016)

  להיכנס למידה 32
  Body Freaks: Make Me a Perfect 10
  מוצ"ש, 30.12, בשעה 21:10 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  דור חדש של צעירים בבריטניה מגדיר מחדש את המראה שלו כי המראה איתו נולדים כבר אינו רלוונטי.
  המטרה: להראות כמו הסלבס או לפחות כמו הדימוי של הסלבס, שמוצג לנו ברשתות החברתיות ובתקשורת.
  לורן, בת ה-27 מתאמנת 6 פעמים בשבוע, חטובה, מעוצבת, שזופה ולא עוברת את מידה 10 – אך כדי להתאים את עצמה לדמויות הנשקפות ברשת החברתית היא מבינה שצריך יותר מהתעמלות אינטנסיבית. לשם כך היא נעזרת במעצב-ואגינה ובמנתח פלסטי לניתוח החזה. הם אמנם נותנים לה בטחון רגעי אך מיד אחרי הניתוחים – היא נשארת לכודה ב"מלכודת החיפוש אחר הגוף המושלם".
  גם שרה בת ה-25 מכורה לצורך לשנות את כל אברי גופה. אחרי ניתוח חזה, ניתוח לחיים והשתלת שפתיים – האיבר הבא בתור הוא עיצוב העכוז. החבר, האמא והמנתח שלה כבר דואגים מההתמכרות שלה לניתוחים פלסטיים אך הניתוחים ממשיכים.
  עד כמה הקלות שבביצוע ניתוחים פלסטיים וההתעצמות של הרשתות החברתיות מצליחות לערער את הדור הצעיר?
  (46 דק', אנגליה, 2016)

  * * *

  סדרה חדשה וכבר מדוברת, לציון 50 שנה למהדורה הראשונה של המגזין שהשפיע עמוקות על התרבות האמריקאית –

  הרולינג סטון: סיפורים מהקצה
  Rolling Stone Magazine: Stories from the Edge
  בכורה: ימי שני, החל מה-18.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 23:30
  רולינג סטון: לא רק מוזיקה.
  ב-1967 הופץ הגיליון הראשון של המגזין פורץ הדרך (ופעמים רבות שנוי במחלוקת), שהפך לחלק בלתי נפרד מהתרבות האמריקאית.
  לציון 50 שנה להקמתו, יצרו הבמאי זוכה האוסקר® אלכס גיבני ("הסיינטולוגיה וכלא האמונה") וזוכת פרס האמי® בלייר פוסטר סידרה מונומנטלית, שמתעדת 50 שנה של מוסיקה אמריקאית, פוליטיקה ותרבות פופ אמריקאית, דרך סיפורו של המגזין שהבין שרוקנרול היה הרבה יותר מרק מוסיקה – זה היה כוח תרבותי שעיצב את אמריקה מחדש.
  תוך שימוש בהקלטות שטרם נחשפו של הכותבים הגדולים של המגזין, בראיונות מקוריים עם אמנים, בצילומים ובסרטים נדירים, הסידרה נותנת מבט מקרוב על מגזין המוסיקה החשוב בעולם, שעזר לעצב את רוח התקופה ושורד כבר יובל שנים. בין ההקלטות שנחשפות בסידרה ניתן למנות ראיונות מקוריים עם בוב דילן, ברוס ספרינגסטין, וג'ון לנון.
  עוד בסידרה: הופעות של קאדר מרשים של אמנים, בהם – טינה טרנר, הרולינג סטונז, ג'אניס ג'ופלין, הסקס פיסטולז, הקלאש, Ice-T, פליטווד מק.
  הסידרה נכנסת גם אל מאחורי הקלעים של סיפורים מרכזיים באמריקה ואופן ביטויים במגזין: הבחירות לנשיאות ב-1972 שסוקרו ע"י האנטר תומפסון (שחתום על עיתונות ה"גונזו"); הסיקור של החטיפה של פאטי הרסט; היחסים המיוחדים בין המגזין לבין ג'ון לנון בין השנים 1967-1980 (כולל הצילום האחרון של לנון עבור המגזין שצולם ע"י אנני לייבוביץ', סמוך להירצחו); השערורייה סביב השיר "Cop Killer" של Ice-T; ועוד.
  את הסדרה מלווה בקולו השחקן ג'ף דניאלס ("חדר החדשות").
  בימוי: אלכס גיבני ובלייר פוסטר (6X45 דק', ארה"ב, 2017).

  4 המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

  קים דוטקום: נתפס ברשת | Kim Dotcom: Caught in the Web
  בכורה: יום ראשון, 3.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 8.12, 21:30
  פסטיבל Hotdocs 2017 , פסטיבל SXSW 2017
  סיפורו של האיש המבוקש ביותר ברשת.
  חייו האישיים של קים דוטקום, מייסד אתר שיתוף הקבצים Megaupload, כשלעצמם נחשבים לסיפור ססגוני ומטורף – האקר גרמני, בן 43, מולטי-מיליונר שמתגורר באחוזה בניו זילנד והחל לפעול ברשת כבר בשנות ה-90 כשהקים רשת להאקרים לצרכי החלפת תוכנות פרוצות ובעיקר משחקים.
  ב-2005 הקים דוטקום את האתר שלו Megaupload שבו ביקרו מדי יום כ-50 מיליון איש. האתר אפשר להעלות ולשתף קבצים גדולים שאי אפשר היה לשלוח במייל והפך לגן עדן של פיראטיות. בתנאי השימוש של האתר אמנם נכתב שאין להעלות קבצים ללא זכויות יוצרים אך זה לא מנע מהמשתמשים מלהעלות ולשתף סרטי קולנוע, תכניות טלוויזיה, שירים ומשחקים.
  בינואר 2012 נסגר האתר בפתאומיות ע"י ה-FBI בעקבות צו ממחלקת המשפטים של ארה"ב. דוטקום נעצר בניו זילנד במעצר מתוקשר בחשד להפרת חוקי זכויות יוצרים בארה"ב.
  מעצרו חשף למעשה את הסיפור המרכזי על הקרב בין דוטקום לממשלת ארה"ב ולתעשיית הבידור האמריקאית. קרב שמעלה שאלות מהותיות בנושאים של "בעלות על תוכן", "פרטיות" ו"פיראטיות" בעידן הדיגיטלי.
  הסרט שלפנינו עוקב במשך 3 שנים אחר דוטקום ומשרטט את השתלשלות האירועים מרגע המעצר ולאורך המשפט. לצד צילומים חושפניים מחייו הראוותניים ומהמשפט המרתק, מובאים בסרט גם ראיונות עם דוטקום עצמו, עם עיתונאים שסיקרו את האירועים ועם משפטנים מצד התביעה וההגנה.
  סרט שמביא את האמת מאחורי "תיק זכויות היוצרים" הגדול ביותר שנדון אי פעם בהיסטוריה.
  בימוי: אני גולדסון (107 דק', ארה"ב, 2017)

  הילדים האבודים של אמא | My Mother's Lost Children
  בכורה: יום ראשון, 24.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 29.12, 23:00
  סיפור משפחתי מרגש על שני פעוטות, שנחטפו מאימם בשנות ה-50 ונראה היה שלעולם כבר לא יימצאו.
  בשנות ה-50 במזרח לונדון, ליליאן, נערה יהודייה בת 15, מתאהבת בריימונד, גבר צעיר ממוצא איראני. לאחר שהיא נכנסת להריון השניים מתחתנים, למורת רוחה של משפחתה של ליליאן, אך נישואיהם לא מחזיקים מעמד. הם מתגרשים וילדיהם, אנדרו בן ה-3 ומישל בת ה-2, נשארים אצל אימם.
  באחד הימים, בעודם הולכים עם אביהם לפארק, הוא מחליט לחטוף אותם ומאותו רגע נעלמו עקבותיהם.
  ליליאן נמצאת תקופה ארוכה באבל עמוק אך עם חלוף השנים היא מחליטה להמשיך בחייה, מתחתנת ומקימה משפחה חדשה.
  במאי הסרט, דני בן משה, בנה הצעיר של ליליאן, מביא לנו את הסיפור הטראגי על אחיו שנעלמו, כשלפתע מתברר טוויסט מפתיע בעלילה – 40 שנה לאחר היעלמותם מחליטים הילדים האבודים לחפש את אימם. כעת, עם חידוש הקשר המשפחתי, הם מביאים את כל הסיפור מנקודת מבטם כילדים שהולכו שולל אחרי אביהם.
  בימוי: דני בן משה (56 דק', ארה"ב, 2017)

  32 כדורים | 32 Pills: My Sister's Suicide
  בכורה: יום שלישי, 19.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 22.12, 22:30
  פסטיבלhotDocs 2017; DocNYC 2017
  סיפור ההתאבדות של אחותי.
  ב-12 בדצמבר 2008 רות ליטוף, אמנית יהודייה, שמה קץ לחייה. כמה ימים לפני כן עיצבה את הלופט שבו גרה במנהטן כבמה ועליה 15 מכתבי התאבדות לצד מתנות מיוחדות שהשאירה לחבריה הקרובים. קערות עם אוכל לחתולים הושארו בדירה למקרה שייקח זמן עד שתימצא הגופה ומאות הצבעים שלה סודרו בקשת אחת ענקית. אפילו השוטר שהגיע לדירה לחש – "עוד לא ראיתי דבר כזה"…
  הסרט שלפנינו, אותו ביימה הופ ליטוף, אחותה של רות, מתחיל ביום ההתאבדות ומשם חוזר אחורה ומביא את סיפור חייה המרתק של רות, שאופיין בעליות ומורדות, בסודות ושקרים. הופ משוחחת עם חבריה, משפחתה, מציגה את עבודות האמנות המדהימות של אחותה, את צילומיה, מכתביה – ומנסה לענות על השאלה – למה מישהי כל כך מוכשרת, שהצליחה בכל תחום שאליו פנתה, בוחרת למות?
  אך למסע שעוברת הופ בעקבות אחותה יש השלכות ובמהרה מוצאת עצמה הבמאית מתמודדת מחדש עם בעיית השתייה ממנה היא סובלת וממנה נגמלה לפני 16 שנה. אובדן השליטה מכריח אותה בסופו של דבר להגיע לתכנית גמילה מחדש, שתעזור לה למצוא דרך אחרת להתמודד עם הכאב על האובדן של אחותה.
  בימוי: הופ ליטוף (90 דק', ארה"ב, 2017)

  העיתונאי: סיפור חייו של בן ברדלי
  The Newspaperman: The Life and Times of Ben Bradlee
  בכורה ב-yesVOD מיום שלישי, 5.12 וביום שני, 11.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.
  דיוקן אינטימי של העורך האגדי של ה"וושינגטון פוסט", במילותיו שלו.
  כיום, כשהתקשורת מוצאת עצמה תחת מתקפה אינטנסיבית מצד השלטון, קור הרוח, השפה הבוטה וחוסר הפחד של בן ברדלי, העורך המיתולוגי של ה"וושינגטון פוסט", אל מול הביקורות הזועמות שהופנו כלפיו במהלך כהונתו, הופך לרלוונטי מתמיד.
  ברדלי שימש כעורך הראשי של העיתון בשנים 1968-1991 והפך אותו מעיתון "מנומנם" למתחרה על תואר העיתון הטוב בארה"ב, ראש בראש מול ה"ניו יורק טיימס". הוא היה אחראי, בין השאר, לחשיפתה של "פרשת ווטרגייט" ולחשיפת כ-4000 מסמכים מ"מסמכי הפנטגון". בשנת 2014 הלך ברדלי לעולמו בגיל 93.
  הסרט הדוקומנטרי החדש של HBO® מביא את סיפור חייו מילדותו בבוסטון, לאחר שחלה בפוליו, ועד לתקופת הנהגתו רבת ההשפעה ב"וושינגטון פוסט". לצד קטעי ארכיון מובאים גם ראיונות עם בני משפחתו ועם האנשים שהיו מקורבים אליו – ביניהם – העיתונאים בוב וודוורד וקארל ברנשטיין, שהיו העיתונאים הצעירים שחשפו בעיתונו את "פרשת ווטרגייט" (בעקבותיה התפטר נשיא ארה"ב דאז ריצ'רד ניקסון) הנרי קיסינג'ר, רוברט רדפורד ורבים אחרים.
  בימוי: ג'ון מאגיו (60 דק', ארה"ב, 2017)

  * * *

  עונה חדשה לסדרה הדוקומנטרית המצליחה מבית Showtime, המציגה את הצד האפל של הרשת, שאליו בדרך כלל רובנו לא נחשפים:

  הצד האפל של הרשת – עונה 2 | Dark Net – Season 2
  בכורה: ימי חמישי, החל מה-7.12, בשעה 23:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

  אחרי שנחשפנו בעונה הראשונה לתחומי ה"ביו-האקינג", cyber-kidnapping, לוחמה דיגיטלית וסחר של מין דרך ה-webcam, העונה החדשה עוסקת במידע העצום והאינסופי שנאסף עלינו בכל דקה ונשמר לעד ברשת האינטרנט. פרקי העונה החדשה מתריעים בפנינו שככל הנראה נהפוך להיות הדור האחרון שעוד זכה לפרטיות.

  תקצירי הפרקים:

  פרק 1 – המוח שלי: ההתקדמות הטכנולוגית המהירה מאפשרת למחשבים לחדור אל מוחנו כמו שלא עשו זאת מעולם. בכל לחיצה על מקש, בכל הורדת קובץ ובכל העלאת תמונה, הטכנולוגיה מרוויחה גישה נוספת אל הנכס החשוב ביותר שלנו – המוח האנושי. כעת, לאחר שנתנו לרשת המחשבים את המפתח למוחנו, מה הדבר הבא שעוד יכול לקרות? בפרק זה נפגוש את הרמוני – רובוט הסקס האנושי ונפגוש אישה שמעבירה את כל ימיה בפיתוח אלגוריתם של מחשבותיה והתנהגותה.

  פרק 2 – הצדק שלי: ברשת החברתית כולנו הופכים להיות השופטים, חבר המושבעים והמוציאים לפועל. בפורומים ושרשורים אנו מחפשים את האמת, נלחמים על כל רמז ומיד שולחים אצבע מאשימה כלפי מי שאנו חושבים שאשם. למעשה, בעולם הדיגיטלי המשתנה, כבר קשה למתוח את הקו בין החוק והמשפט ובין לינץ' דיגיטלי המוני. בפרק זה נפגוש אישה, שנלחמת למען מי שהואשם ברצח וטוענת שהוא למעשה הקורבן האמיתי, וגם – אקטיביסט ברשת הדיגיטלית שנלחם למען צדק חברתי – וכך מוצא עצמו נאלץ לבחור בין מאסר בכלא להוצאה להורג.

  פרק 3 – הכסף שלי: החיים שלנו סובבים סביב כסף וסביב מערכת פיננסית שהתהוותה במשך אלפי שנים. אך מה קורה כשמישהו אחר יכול פתאום לייצר כסף ולעקוף רגולציה וממשלות? בפרק זה ניכנס לעולם של הכסף הדיגיטלי – מהכספים שמתגלגלים בשוק הכלכלי של הרשת האפלה, דרך הפועלים שעובדים באזורים הרחוקים של סין ומחפשים צורות חדשות של כסף, ועד לאזורים העשירים בוושינגטון, היכן ש"כורי הביטקוין" נאבקים להתמודד עם התנודתיות של האלגוריתם שלו.

  פרק 4 – האומה שלי: האינטרנט הפך לפופולארי בזכות הרעיונות הדמוקרטים מאחוריו, בזכות החיבור האוניברסלי שלנו לכל מקום ובזכות זה שהוא מספק לנו מידע זמין כל הזמן. אך יש גם אזור אנרכיה באינטרנט, בהם משגשגות אינפורמציות שגויות, מידע מוטעה ותאוריות קונספירציה שונות. בפרק זה נפגוש מנהל של תנועת זכויות אינטרנטית שמשתמש ברשת החברתית כדי לבקש ממחוברים אנונימיים להצטרף אל המהפכה שלו, הורים מיואשים של בת 17 שעברה שטיפת מוח מסרטונים ביוטיוב ומגייס של אל קעידה ממוצא אמריקאי שבזכות האינטרנט מצליח להביא לתמיכה בג'יהאד האיסלאמי בארה"ב.

  פרק 5 – הזהות שלי: הפנים שלנו הם אחד הדברים שהכי מבדילים אותנו אחד מהשני, הם המפתח לזהות הפסיכולוגית שלנו. אך בשביל המחשב הפנים שלנו הם רק עוד דאטה שמצטבר באינטרנט. העיניים, האף והאוזניים שלך – כולם מועברים לתיעוד לצמיתות בבסיס הנתונים של מישהו אחר. בפרק זה נפגוש אדם שחייו נהרסו אחרי שהטכנולוגיה של זיהוי פנים קישרה אותו לפשע שמעולם לא ביצע, אבא שרישת את הבית עם טכנולוגיה של זיהוי פנים כדי לשמור על בטחון ביתו האוטיסטית החרשת ונקבל הצצה למרכז הטכנולוגי הביומטרי של ה-FBI שבו נמצא מידע על יותר ממחצית האוכלוסייה האמריקאית

  פרק 6 – הבית שלי: כולנו שואפים לבית שישמש כאזור האינטימי, הבטוח והמאובטח שלנו. התחום הדיגיטלי מציע לנו טכנולוגיות חדשות כדי להגן על עצמנו, אך האם האמצעים האלו מגנים על ביתנו או הופכים אותם לפגיעים יותר? בפרק זה נפגוש אישה צעירה ש"סטוקר" חדר למחשב שלה והפך את ביתה למטרה נייחת, נפגוש שכונה בממפיס בה התושבים נלחמים אחד בשני בגלל רשת מצלמות אזרחיות שפרושות בה ומצלמות את כל מי שנכנס ויוצא בשעריה ועבריין מין מפנסילבניה שקיבל עונש אולטימטיבי על שפלש לפרטיות של הקורבן שלו – להמשיך לחיות תמיד תחת מעקב תמידי ולעולם לא לקבל יותר פרטיות.

  פרק 7 – הקהילה שלי: קהילות הן היסוד של החברה – שטח פיזי בו תושבים חיים יחדיו מתוך מטרה משותפת. אך ההגדרה של קהילה משתנה – האינטרנט יצר סוג חדש של קהילות שמונעות לעיתים מתוך מכנה משותף של שקרים ושנאה. בפרק זה נפגוש מורה שהפך להיות "מטרה דיגיטלית" ללינץ' הורים המוני ואבא של קורבן ירי בבי"ס שחייב להוכיח לאינטרנט שבנו אכן קיים.

  פרק 8 – המשפחה שלי: המשפחה היא הבסיס לחיינו אך מה קורה כשהיחסים הרגשיים, שאמורים לחבר יחדיו את המשפחה, מאוימים עי כוחות שאנחנו לא יכולים לראות או לגעת בהם, או אפילו רע יותר – מוחלפים לגמרי ע"י הרשת? מאייפדים בשולחן האוכל ועד רובוטים בגני הילדים – המסורת המשפחתית מול השתלטות המכשירים הדיגיטליים על חיינו. בפרק זה אנו פוגשים משפחה יפנית שאימצה רובוט כילד ואמא נואשת שפונה אל רשת הריגול כדי לעקוב אחר ביתה המתבגרת.

  * * *

  3 בדצמבר – 9 בדצמבר

  מלחמת ויאטנם: פרק הבכורה
  בכורה: יום ראשון, 3.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  ראה היילייטס נובמבר

  סערת המת': ארקנסו, ארה"ב | Meth Storm: Arkansas USA
  מיום שלישי, 28.11 ב-yesVOD וביום שני, 4.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.
  ראה היילייטס נובמבר

  איש הקונדומים | Joyride
  בכורה: יום שלישי, 5.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 9.12, 23:30
  המרוץ אחר הקונדום המושלם שגם ישפר את חיי המין וגם יציל חיים.
  בני האדם משתמשים בהם כבר יותר מ-400 שנה. הם מצילים מיליוני אנשים ממחלות, מוות והריונות לא רצויים. אך למרות שמדי שנה נעשה שימוש ביותר מ-5 מיליארד קונדומים ע"י כ-750 מיליון איש, רוב בני האדם שונאים להשתמש בהם…
  אך מה אם היה קיים קונדום שדווקא היה משפר את חיי המין שלכם?
  ההכרזה של קרן ביל ומלינדה גייטס על פרס של מאה אלף דולר לחדשנות בבריאות עבור יצירת הקונדום המושלם נתנה את הפתח לתחילתו של מרוץ מטורף של מיטב הממציאים והמדענים ברחבי העולם. קבוצות מסין, אוסטרליה, אנגליה וארה"ב, שלא בוחלות בחומרים הכי יוצאי דופן ליצירת קונדומים מתמקדות במטרה לתכנן, לעצב ולייצר את הדור הבא של הקונדומים. רשימת הקבוצות המובילות תפורסם באמצע הדרך והזוכים יהיו אלו שיהיו הראשונים להוציא לשוק את המוצר שלהם. הסרט מלווה את המשתתפים באתגר. לכל אחד מהם יש את הסיפור הייחודי שלו והמוטיבציה שמניעה אותו – כסף, אובססיה, תשוקה או פשוט שאיפה אידאולוגית לעזור לאנושות. אך דבר אחד משותף לכולם – המרחק הארוך שהם מוכנים ללכת במטרה ליצור פריצת דרך בתחום חיי המין שלנו.
  בימוי: רנדל ווד (60 דק', אוסטרליה, 2015)

  10 בדצמבר – 16 בדצמבר
  רצח באיטליה | Unknown Male No. 1: A Murder in Italy
  בכורה: יום ראשון, 10.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 15.12, 22:30
  זירת רצח, גופת נערה ופיסת DNA. כך מתחיל סיפור הפשע האמיתי מאחורי "מרדף ה-DNA" הכי גדול שנעשה אי פעם.
  בשנת 2010 בעיירה בצפון איטליה, הנערה בת ה-13 יארא גמבירסיו נעלמה יום אחד בדרכה חזרה לביתה מאולם ההתעמלות בו התאמנה. להיעלמותה המסתורית לא היו כל עדים והחיפושים הנרחבים העלו חרס. רק 3 חודשים לאחר היעלמותה נתגלתה גופתה במקרה בשדה נטוש. משלב זה מביא הסרט את סיפור המרדף המטורף אחר חיפוש האדם שהרג אותה. בידי החוקרים היו רק שאריות DNA שנמצאו על בגדיה ולמרבה הצער אותו DNA התגלה כשייך לגבר מבוגר שמת מזמן. כעת היה על החוקרים להמשיך את המסע המפרך לחיפוש שורשי משפחתו של אותו גבר שאולי יובילו לפתרון התעלומה.
  הפרשה המסתורית שמסופרת בצורה מרתקת ע"י החוקרת שעמדה בראש החקירה, לטיציה רוגרי, טלטלה את אמצעי התקשורת באיטליה במשך 7 שנים והעלתה למרחב הציבורי את השאלה – האם בכלל ניתן להרשיע אדם ברצח על סמך ראיית DNA בלבד?
  בימוי: הוגו ברקלי (89 דק', אנגליה/איטליה, 2017)

  לא מפסיקים לחלום | Impossible Dreamers
  בכורה: יום שלישי, 12.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 16.12, 20:10
  "מי שחושב שאין לו זמן לפעילות גופנית, במוקדם או במאוחר יצטרך למצוא זמן לחולי" (אדוארד הנרי סטנלי)
  דוקו מעורר השראה המביא את סיפורם של אתלטים, בני 50-80, שממשיכים להתחרות בענפי ספורט תחרותיים (אתלטיקה, הרמת משקולות, שחייה, ריקודים) ונאבקים להמשיך ולהיות הטובים ביותר בתחום. בין הספורטאים המצולמים בסרט אפשר לפגוש את שחקן הגולף האגדי גארי פלייר בן ה-81, השחיינית הישראלית דניאלה ברנע בת ה-69 (בתמונה משמאל), האצנית האמריקאית, ג'יני, בת ה-75 שמנסה לרוץ מייל בפחות מ-7 דקות ואחרים.
  צילומי הסרט, שנמשכו לאורך 3 שנים, מתעדים את העליות, את המורדות ואת ניצחון הרוח על פני הגוף.
  בסופו של דבר מוכיח הסרט שהעיסוק בספורט בגיל מבוגר לא רק שעוזר לגוף לעכב את תהליך ההזדקנות אלא גם מעניק משמעות אמיתית לחיים.
  בימוי: אריק גולדפרב, אריק האוול (74 דק', ארה"ב, 2016)

  17 בדצמבר – 23 בדצמבר

  מהפכת האנרגיה הנקייה | Happening: A Clean Energy Revolution
  מיום שלישי, 12.12 ב-yesVOD וביום שני, 18.12, בשעה 22:45 ב-yes דוקו.
  שידור נוסף: שישי, 22.12, 21:00
  האם המהפך בייצור האנרגיה הנקייה יוכל לעצור את התדרדרות האקלים של כדה"א? האם אנו בכלל רוצים לעשות את השינוי ואם כן – כיצד מבצעים אותו?
  מסע אישי מרתק של הבמאי והתסריטאי ג'יימס רדפורד ("משחקים באש: יש רעל בכיסא שלך") אל עבר העידן החדש – עידן בו האנרגיה המזוהמת חולפת מהעולם וייצור של אנרגיה נקייה בא במקומה. רדפורד יוצא למסע ברחבי ארה"ב ופוגש את היזמים שעומדים בראש החזית הטכנולוגית לייצור אנרגיה נקייה, מגיע אל מקומות העבודה החדשים שנוצרים בזכותה, מראה את הרווחים הכספיים והבריאותיים שהיא מניבה ומראה לנו איך הקהילות שבוחרות לעבור ולהשתמש באנרגיות לא מזהמות הופכות לחזקות, עשירות ובעיקר בריאות יותר.
  בימוי: ג'יימס רדפורד (90 דק', ארה"ב, 2017).

  מיהו פסיכופת? |What Makes A Psychopath?
  בכורה: יום חמישי, 21.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 22.12, 24:00
  מה הופך אנשים לפסיכופתים והאם אפשר לרפא את ההפרעה הנפשית הזאת?
  הפסיכופתיה מוגדרת כהפרעת אישיות קיצונית, שהסובלים ממנה מתנהגים בחוסר אמפתיה או מצפון קיצוניים כלפי קורבנותיהם ובהתנהגות מניפולטיבית כלפי המערכת שבה הם נמצאים. בתודעת הציבור רוצחים פסיכופתים נחשבים לאחד הדברים המפחידים הקיימים אך למעשה, לא כל הפסיכופתים הם אלימים. חלקם מנצלים את היכולות הפסיכופתיות שלהם להקרין כריזמה וקסם אישי והופכים להיות דמויות ציבוריות, אפילו הרואיות.
  אז על מה מבוססת הפסיכופתיה? האם אפשר לרפא אותה? ואם כן, האם עלינו בכלל לרפא אותה?
  הסרט שלפנינו נכנס אל אחד מבתי הכלא המאובטחים ביותר בארה"ב ובודק מה הניע את הרוצחים הפסיכופתים הכלואים בו לרצוח. מדענים מביאים תובנות מרתקות בתחום והפושעים נותנים את נקודת המבט שלהם על הפשעים שביצעו. מסריקות מוח שיכולות לזהות פסיכופת פוטנציאלי ועד תרופות נוגדות דיכאון שנועדו לצמצם התנהגות אלימה בכלא, כל אלה מביאים להתבוננות חדשה על תחום הפסיכופתיה.
  את הסרט מגישה הפסיכולוגית הגרמנייה, בעלת השם העולמי, פרופ' אוטה פרית'.
  בימוי: רבקה הריסון (52 דק', אנגליה, 2017)

  24 בדצמבר – 30 בדצמבר

  האיטלקי העשיר בעולם: ג'אני אניילי | AGNELLI
  מיום שלישי, 19.12 ב-yesVOD וביום שני, 25.12, בשעה 22:45 ב-yes דוקו.
  סיפור חייו הדרמטיים והצבעוניים של התעשיין האיטלקי, ג'אני (ג'ובאני) אניילי, נשיא חברת פיאט ופלייבוי.
  אניילי, נכדו של ג'ובאני אניילי, ממייסדי חברת הרכב "פיאט", הוכשר כבר מגיל צעיר להיות היורש של נכסי המשפחה. בשיא הקריירה שלו נחשב לאיטלקי העשיר ביותר בהיסטוריה המודרנית ולגיבור הלאומי שסייע בתיעוש של איטליה לאחר מלחה"ע ה-2. בבעלותו היו גם קבוצת הכדורגל "יובנטוס", העיתון "לה סטמפה" ועסקים נוספים, והוא השפיע רבות על חיי הכלכלה, החברה והפוליטיקה במדינה.
  אניילי נודע גם בזכות חוש האופנה המפותח שלו, שהשפיע רבות על אופנת הגברים במדינה ומחוצה לה וכן בחיבתו הרבה לנשים.
  הסרט שלפנינו פורש את סיפור חייו המיוחד בעזרת ראיונות עם בני משפחתו, חבריו, עמיתיו ויריביו לעסקים, לצד קטעי ארכיון נדירים.
  בימוי: ניק הוקר (110 דק', ארה"ב, 2017)
  במלאת שנה למותו של הזמר האייקוני ג'ורג' מייקל נשדר את הסרט:

  Freedom: ג'ורג' מייקל | Freedom: George Michael
  יום שני, 25.12, בשעה 20:25 ב-yes דוקו וב-yesVOD
  ג'ורג' מייקל: במילותיו שלו.
  הסרט "Freedom: ג'ורג' מייקל" מתעד פרק זמן של 5 שנים בחייו של הזמר האייקוני בשנות ה-90, במהלכן הוציא את אלבום הסולו השני שלו -Listen Without Prejudice Vol.1 שמכר יותר מ-8 מיליון עותקים, ניהל מאבק מול חברת התקליטים שלו דאז, סוני, והתאבל על מות בן-זוגו ממחלת האיידס. הסרט מאחד לראשונה את 5 דוגמניות-העל: נעמי קמפבל, כריסטי טרלניגטון, סינדי קרופורד, טאטיאנה פטיץ ולינדה אוונגליסטה, שכיכבו בוידאו קליפ המפורסם – "Freedom! 90" לשיחה על צילומי הקליפ והשפעותיו על תרבות הפופ. כמו כן משתתפים בסרט מעריצים וחברים של הזמר, ביניהם – אלטון ג'ון, סטיבי וונדר, ריקי ג'רוויס, מארק רונסון, ליאם גלאגר, ז'אן-פול גוטייה, טוני בנט ומרי ג'יי בלייג'.
  מייקל, שהלך לעולמו בגיל 53 ב-25 בדצמבר 2016, היה מעורב מאוד בעשיית הסרט וציפה לשידורו. בפוסט האחרון בעמוד הפייסבוק שלו כתב חודש לפני מותו: "עובד על הפינישים האחרונים בסרט".
  (בריטניה, 2017).

© עידו ישעיהו