המלצת היום – שלישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 07/11/2017 בקטגוריה ‏כללי

ג'סיקה ביל, החוטאת

החוטאת, פורטלנדיה, נבסו, מהפכה במטבח, ראש השבט, אקספרס של חצות – הסיפור האמיתי, זוהר ארגוב – סוף עצוב וידוע מראש, ויקטוריה, חתונה ממבט ראשון, על המשמר, חירות ואומץ, סקנדל, סופרגירל, סאטרדיי נייט לייב, לוציפר, הרשימה השחורה, צוות עקרב, זרה, נסיכה לבנה.

שלל מהנכר: פרק אחרון לעונה של Timewasters. וגם Kevin Can Wait, 9JKL, קפה ומאפה (Superior Donuts), צוות עקרב, The Brave, דה וויס, The Gifted, לוציפר, חירות ואומץ (Valor), סופרגירל, מינדי, Martha & Snoop’s Potluck Dinner Party, Absentia, הנוסעים בזמן (Travelers).

בנטפליקס, החוטאת (The Sinner)
סדרת אנתולוגיה עונתית של רשת USA בכיכובה של ג'סיקה ביל, המגלמת אם צעירה שאין לה מושג מדוע ביצעה פשע אלים כלפי זר על החוף. הבלש החוקר את המקרה (ביל פולמן) מאמין כי יש משהו שהיא לא מספרת. העונה הראשונה סתמית למדי.

ברשת 13 ב-21:00, מהפכה במטבח.
עונה שנייה לסדרת הריאליטי של אסף גרניט, שבמסגרתה הוא מגיע אל מסעדות בעייתיות ומנסה לשקם אותן.

ברשת 13 ב-22:00, נבסו.
עונה שנייה לקומדיה על בחור אתיופי הנשוי לאשכנזיה, המבוסס על חייו האמיתיים של הכוכב ואחד מיוצרי הסדרה, יוסי ואסה.

נבסו – עונה 2 (צילום: טל גבעוני)

בכבלים,
בHBO חם ב-22:00, פורטלנדיה
סדרת המערכונים של פרד ארמיסן וקארי ברנסטין חוזרת לעונה שביעית, כולל אורחים שיפציעו כמו בהם קלייר דיינס ("הומלנד"), אבי ג'ייקובסון ("ברוד סיטי"), ונסה באייר ("סאטרדיי נייט לייב"), נטשה ליון ("כתום זה השחור החדש") ועוד.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, אקספרס של חצות: הסיפור האמיתי
המונח 'כלא תורכי' נקשר בתודעת הציבור עם עינויים, שחיתות וחיתוך של לשונות אדם – הכל הודות לסרטו הבלתי נשכח של אלן פרקר מ-1978 – "אקספרס של חצות". במרכזו של הסרט מובא סיפורו האמיתי של בילי הייז, צעיר אמריקני שנתפס בטורקיה בעת ניסיון להברחת משלוח של חשיש ונשלח לכלא לתקופת מאסר של 30 שנה. לאחר 5 שנים הוא מצליח להימלט מהכלא האכזרי, ועם חזרתו לארצות הברית מפרסם את סיפורו שעליו מבוסס הסרט. כעת, כמעט ארבעה עשורים לאחר בריחתו הנועזת מהכלא התורכי, מחזיר הסרט התיעודי את הייז אל המדינה שנשארה פצועה ורדופה מהתדמית השלילית שיצר לה הסרט. השוטרים התורכים שניצבים מולו מעידים על כך שהנזק הכלכלי הרב בעקבות אובדן התיירות והנזק הפסיכולוגי לא נרפאו גם אחרי שנים כה רבות. לצד קטעי ארכיון נדירים של הסרט המקורי ומתוך הפרמיירה שלו בפסטיבל קאן, מספרים הייז, אחיו ואחותו, אוליבר סטון (שכתב את התסריט לסרט וזכה על כך באוסקר), פרקר ואחרים את הסיפור האמיתי שמאחורי הסרט הבלתי נשכח.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, ראש השבט
פסטיבל הקולנוע של כן. הבמאי לי טמהורי, צאצא לשבט המהורי, פיתח קריירה הוליוודית מרשימה (בין השאר ביים את סרט ג'יימס בונד "למות ביום אחר"). זהו סרטו הניו זילנדי הראשון מזה 20 שנה. סאגה משפחתית מהסופר של "לרכוב על הלוויתן". על רקע יריבות מרה בין שתי משפחות מאוריות, ממרה נער בן ה-14 את פיו של סבו הקשוח. ההשלכות למעשיו משפיעות על כל בני משפחתו. עם טמוארה מוריסון, ננסי בראנינג.

ולא לשכוח:
סופרגירל 3 בנטפליקס
סאטרדיי נייט לייב 43 בכן VOD. לארי דיוויד מנחה ומעצבן קפוצי תחת עם המונולוג שלו
זרה 3 בשירותי ה-VOD של כן וסלקום טלוויזיה וגם בכן דרמה ב-22:05
לוציפר 3 בנטפליקס
הרשימה השחורה 5 בשירותי ה-VOD של כן, סלקום טלוויזיה ונטפליקס, ובכן פעולה ב-22:00
צוות עקרב 4 בכן VOD
סקנדל 7 בחם 3 ב-20:45
על המשמר בכאן 11 ב-21:00
חתונה ממבט ראשון בקשת 12 ב-21:00.
בחם 8 ב-21:00, זוהר ארגוב: סוף עצוב וידוע מראש
ויקטוריה 2 בכן דרמה ב-21:15.
פרק אחרון לעונה של ריי דונובן 5 בכן או ב-23:00.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו