המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 05/11/2017 בקטגוריה ‏כללי

מלחמת ויאטנם

מלחמת ויאטנם, בליינספוט, להגנת המזון, איש הדולפין, עסקי קופים, נהר האבדון, המדרשה, מאסטר שף, אקס פקטור, המתים המהלכים, מר רובוט, היהודים באים, מקגיוור, המדריך לרוצח, פרויקט מסלול נבחרת הכוכבים, מייק ג'אדג' – סיפורים מהאוטובוס, שלג צח, רון, אימה אמריקאית, בית השקרים.

שלל מהנכר: עונה שנייה לדרמה המהוללת מאהבת בתשלום מראש (The Girlfriend Experience) בהפקת סטיבן סודרברג, שמספרת הפעם שני סיפורים חדשים עם דמויות חדשות: האחד מתרחש על רקע עולם מימוני הקמפיינים בוושינגטון בכיכובה של אנה פריאל ("פושינג דייזיס"), והשני מתרחש בניו מקסיסו ובין היתר מככבים בו סולן להקת TV On The Radio טונדה אדבימפה, וגם הבמאי הרמוני קורין ("ספרינג ברייק"). שני פרקי הפתיחה זמינים (בהמשך גם ב'כן').

וגם סאטרדיי נייט לייב (הפעם עם לארי דיוויד ומיילי סיירוס), זרה, סוכנות הבילוש של דירק ג'נטלי, ג'ונתן רוס, אקס פקטור בריטניה.

בסלקום טלוויזיה, בליינדספוט
פרק פתיחת העונה השלישית עלה בימים האחרונים.

בלוויין,
בכן VOD, מלחמת ויאטנם
סדרה אפית מדוברת בעשרה חלקים מאת הבמאי זוכה ארבעת פרסי האמי ושתי מועמדויות לאוסקר, קן ברנס ("הרוזוולטים", "המלחמה", "חמישיית הסנטרל פארק") ולין נוביק (שביימה עם ברנס את "המלחמה"). הסיפור המקיף שלא סופר מעולם על מלחמת ויאטנם מובא בעזרת יותר מ-100 עדויות מצולמות, ביניהן של חיילים אמריקאים שלחמו במלחמה וכאלה שהתנגדו לה, לוחמים ויאטנמים ואזרחים משני צדי המתרס. כולם מספרים את סיפור המלחמה מנקודת מבטם ומביאים את סיפורה של התקופה הכאוטית שנוצרה בעקבותיה. הסדרה רחבת היריעה הזו הופקה במשך שש שנים וכוללת קטעי ארכיון נדירים מכל העולם, שטרם נראו על מסך הטלוויזיה ועברו שחזור דיגיטלי, לצד צילומים של מיטב העיתונאים מאותה תקופה, שידורי טלוויזיה היסטוריים, סרטונים ביתיים מעוררי מחלוקת, הקלטות סאונד מהדיונים הפנימיים של קנדי, ג'ונסון וניקסון ויותר מ-100 הקלטות מוזיקליות של הזמרים הגדולים מאותה תקופה (ביניהם ג'ימי הנדריקס, לד זפלין, ניל יאנג, בוב דילן). את הפסקול המקורי לסדרה הלחין טרנט רזנור (ניין אינץ׳ ניילס).

בכן תעו ב-22:00, איש הדולפין
סיפורו המופלא של הצוללן הצרפתי, ז'אק מיול, שהתמחה בצלילה חופשית והיווה את ההשראה לסרט הקאלט "הכחול הגדול" של לוק בסון. מיול נחשב לצוללן הטוב ביותר בעולם בכל הזמנים (בסגנון צלילה חופשית – ללא בלוני חמצן). בשנת 1976 היה לאיש הראשון שהצליח לצלול לעומק של 100 מטרים ללא חמצן, שיא עולמי שהוא עצמו שבר שבע שנים מאוחר יותר כשצלל בגיל 56 לעומק של 105 מטרים. הסרט מביא את סיפורו של מיול בעזרת צילומים מרהיבים של העולם מתחת למים, ראיונות עם חבריו הקרובים ביותר, ארכיונים נדירים משנות ה-50, ועד מותו הטראגי ב-2001.

בכבלים,
בחם 8 ב-23:00, להגנת המזון
מה באמת צריך לאכול כדי להישאר בריאים? סרט שמבוסס על ספר רב המכר של הסופר, העיתונאי והפרופ' מייקל פולן, החוקר את הקשר בין תזונה לבריאות ומגיע למסקנות פשוטות מאוד באשר למזון שעלינו לאכול כדי לשפר את בריאותנו. פולן עובר ברחבי העולם, החל מטנזניה דרך קליפורניה ופריז, בניסיון לגלות מחדש את ההנאה שבאכילה בריאה של מזונות לא מעובדים. בדרך הוא נלחם בתפיסות מוטעות הנוגעות למזון המשוגרות לקהל הרחב תחת מסווה של מדעי התזונה. באמצעות ראיונות עם מדענים, מומחים לתזונה, רופאים ואקטיביסטיים בתחום של מזון הוא בוחן כיצד הדיאטות המודרניות הביאו דווקא לעלייה ברמות השומן ובשכיחות של מחלות כרוניות.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00 עסקי קופים + נהר האבדון
שני סרטים בכיכובה של מרילין מונרו במסגרת הבלתי נשכחים, סרטים שחייבים לראות. הראשון הוא קומדיה קלאסית מ-1952 של האוורד הוקס, בה מככבת מונרו לצד קרי גרנט וג'ינג'ר רוג'רס. במהלך ניסוי שנועד להפוך אנשים לצעירים יותר, נשפך בטעות השיקוי לברז המים שבמעבדה. כאשר המדען ואשתו שותים מהברז, מתחילות הצרות. השני הוא מערבון של אוטו פרמינגר מ-1954 גם בכיכובו של רוברט מיצ'ם, בו מגלמת מונרו זמרת בארים סוררת שמתלווה לאיכר קשוח ולבנו הקטן, במסעם להקים קן משפחתי בערבה הלא מיושבת, בימי הבהלה לזהב בקליפורניה.

ולא לשכוח:
מר רובוט 3 בשירותי ה-VOD של חם, סלקום טלוויזיה ופרטנר טלוויזיה וב-HBO חם ב-22:00
מקגיוור 2 בכן VOD
מייק ג'אדג': סיפורים מהאוטובוס בכן VOD
המדריך לרוצח 4 בחם 3 ב-20:15
מאסטר שף 7 בקשת 12 ב-21:00.
אקס פקטור ברשת 13 ב-21:00.
טיול אחרי צבא בכאן 11 ב-21:06.
המדרשה 2 ברשת 13 ב-22:00.
היהודים באים 3 בכאן 11 ב-22:03
בית השקרים 5 ב-HBO חם ב-22:00
שלג צח בכן או ב-22:00
רון 2 בכן קומדיה ב-22:00
פרויקט מסלול: נבחרת הכוכבים 4 בערוץ החיים הטובים ב-22:40
אימה אמריקאית: הכת בכן או ב-22:50
מאסטר שף 4 בערוץ האוכל ב-23:00
המתים המהלכים 8 בכן או ב-5:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו