המלצת היום – ראשון

יהודים פעם שלישית, הגלולה האדומה, הכוכב הבא לאירוויזיון, הצוללת, המתים המהלכים, מר רובוט, היהודים באים, מקגיוור, המדריך לרוצח, פרויקט מסלול נבחרת הכוכבים, מייק ג'אדג' – סיפורים מהאוטובוס, שלג צח, רון, אימה אמריקאית, מטומטמת, בית השקרים.

שלל מהנכר: The David S. Pumpkins Halloween Special – דמותו המשונה של טום הנקס במערכון הכבר-איקוני של "סאטרדיי נייט לייב" מהשנה שעברה, חוזרת לספיישל אנימציה לכבוד ליל כל הקדושים. יש שאלות?

בנוסף לקט סאטרדיי נייט לייב לכבוד האלווין, וגם זרה, סוכנות הבילוש של דירק ג'נטלי, ג'ונתן רוס, אקס פקטור בריטניה.

בערוץ 2 ב-21:00, הכוכב הבא לאירוויזיון
עונה חדשה לתוכנית הריאליטי, שמצטרפת אל אקס פקטור שכבר משודרת. זה בטח לא יתפוצץ לאף אחד בפנים.

בכבלים,
בחם 8 ב-21:00, יהודים, פעם שלישית
סרט תעודה של רינו צרור, שתוהה: האם העם היהודי מתקשה להחזיק בריבונות משלו? מתקשה לקיים חברה אחת? השוואה בין ישראל של היום לבין תהליכי פירוק בית ראשון ושני ומגלה דמיון מצמרר. בעוד העצמאות המדינית הראשונה החזיקה מעמד 75 שנה בלבד, העצמאות השנייה החזיקה רק 66 שנה. נשיא מדינת ישראל ראובן ריבלין, פרופ' זאב ספראי ומומחים נוספים מנסים לענות על השאלה האם ישראל בעצמאותה השלישית תדע לנצח את הקשיים?

מזכיר את הפרק המבריק של "היהודים באים" לכבוד יום העצמאות ה-70 של המדינה החשמונאית.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, הגלולה האדומה
מסע פמיניסטי מעורר מחשבה אל תוך התנועה לזכויות הגברים. קייסי ג'יי, קולנוענית צעירה ופמיניסטית, שחקנית לשעבר, מחליטה לצלול אל תוך העולם החשוך והמסתורי של תנועת A Voice For Men – תנועה שנויה במחלוקת באמריקה, שחרטה על דגלה את המאבק למען זכויות הגבר. בתחילת המסע משוכנעת ג'יי שהתנועה לזכויות הגבר היא לא יותר מקבוצת-שנאה מיזוגנית, המאיימת להחזיר את הגלגל לאחור בכל הקשור לזכויות נשים. לאחר שנה במחיצת מנהיגי וחברי הקבוצה, היא לומדת לגלות שלשוביניזם ופמיניזם יש פנים רבות ובמקומות רבים דווקא הגברים הם שמופלים לרעה. הסרט שמאתגר את הצופים למשוך לאחור את הרעלה ולהעלות שאלות חדשות לגבי הנורמות החברתיות מציג בפנינו הסתכלות אלטרנטיבית על שוויון זכויות, כוח וזכויות יתר.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, הצוללת (Das Boot)
סרטים שחייבים לראות. סרטו של וולפגנג פיטרסן נחשב לאחד מסרטי המלחמה הטובים שנעשו אי פעם, זכה לביקורות מעולות, היה מועמד לששה פרסי אוסקר (כולל בימוי, תסריט, צילום ועריכה) ונמצא במקום ה-69 ברשימת הסרטים הטובים בכל הזמנים של אתר IMDB – רשימת הישגים מרשימה עוד יותר כאשר לוקחים בחשבון שמדובר על סרט בגרמנית, שמתאר את המתרחש בצוללת נאצית בימי מלחמת העולם השנייה הנלחמת על חייה מול הכוחות הבריטיים, בעוד מפקדה חש בתבוסה המתקרבת של מולדתו. עם הרברט גרונמייר, יורגן פרוצ'נואו. גרמניה, 1981.

ולא לשכוח:
מר רובוט 3 בשירותי ה-VOD של חם, סלקום טלוויזיה ופרטנר טלוויזיה וב-HBO חם ב-22:00
מקגיוור 2 בכן VOD
מייק ג'אדג': סיפורים מהאוטובוס בכן VOD
המדריך לרוצח 4 בחם 3 ב-20:15
היהודים באים 3 בכאן 11 ב-22:00
בית השקרים 5 ב-HBO חם ב-22:00
שלג צח בכן או ב-22:00
רון 2 בכן קומדיה ב-22:00
מטומטמת 2 בחם 3 ב-22:15
פרויקט מסלול: נבחרת הכוכבים 4 בערוץ החיים הטובים ב-22:40
אימה אמריקאית: הכת בכן או ב-22:50
מאסטר שף 4 בערוץ האוכל ב-23:00
המתים המהלכים 8 בכן או ב-5:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו