המלצת היום – שבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 14/10/2017 בקטגוריה ‏כללי

האקסית המטורפת – עונה 3

האקסית המטורפת, ג'יין הבתולה, הנשר הגדול, ספילברג, פרק אחרון לעונה של חדר 104. סאטרדיי נייט לייב, במשפחות הכי טובות, טלוויזיה מהעתיד, אקס פקטור בריטניה, רקדניות קטנות, גבר מי שנשאר אחרון, בונז, ריזולי ואיילס, NCIS ניו אורלינס, NCIS, תוכנית אבא, בחורה חדשה, מרחבים סגורים, גב האומה.

שלל מהנכר: עונות חדשות לג'יין הבתולה והאקסית המטורפת (שתיהן יהיו זמינות היום גם ב'כן'). פרק אחרון לעונה של חדר 104. וגם Inhumans, עד עצם היום הזה, מקגיוור, הוואי חמש אפס, שוטרים בדם, The Exorcist, מטבחי הגיהנום, אומת הזומבים (Z Nation), רגליים קרות, מייק ג'אדג': סיפורים מהאוטובוס, Porridge, Josh, גרהם נורטון (הפעם עם ניקול קידמן, קולין פארל, בראיין קרנסטון, מאט לוקאס, ג'יין פונדה ונייל הוראן).

בכאן 11 ב-21:15, הנשר הגדול
סדרה דוקומנטרית בת שלושה פרקים שיצר אורי רוזנווקס על דמותו המרתקת ומעוררת המחלוקת של הרמב"ם. יש הטוענים כי הרמב"ם, או "הנשר הגדול" כפי שהוא מכונה, ודאי היה מופתע מאחוזת הקבר שנבנתה לו בטבריה וממראה המאמינים שבאים להשתטח על קברו. אך כמו כל מיתוס, גם כשמדובר ברמב"ם לכל אחד יש גרסה משלו; מימין ומשמאל, לאנשי האקדמיה ולרבנים, אצל החרדים, הדתיים הלאומיים או החילונים. הסדרה מתחקה אחר סיפור חייו, הגותו רחבת ההיקף, כתביו המהפכניים, ותפיסותיו החלוציות ומעוררות המחלוקת של מי שהפציע בשמי היהדות במאה ה-12 ושהשפעתו עליה נותרה בעינה גם היום ב-2017. בנוסף חושפת הסדרה ממה הושפע האיש שנותר דמות בלתי מפוענחת, באיזו שפה דיבר וחשב, מה היו המאורעות שעיצבו את חייו, ויותר מכל – עד כמה נוכחות תפיסותיו בישראל ובעולם היהודי של ימינו.

בכן תעו ב-18:05 וב-HBO חם ב-22:00, ספילברג
הזדמנות לצפות בסרט התעודה המעניין של HBO גם בערוצים ליניארים, אחרי שהיה זמין מאז יום ראשון בשירותי ה-VOD של כן, חם וסלקום טלוויזיה. פורטרט יוצא דופן של אחד מהקולנוענים המפורסמים ביותר בעולם, סטיבן ספילברג, ושל הקריירה הענפה שלו. לאורך 50 שנות עבודתו יצר ספילברג עשרות סרטים פורצי דרך. הבמאית והמפיקה זוכת הפרסים סוזן לייסי (שהפיקה גם את "ג'אניס: ילדה קטנה עצובה"), מביאה מבט מקיף הסוקר את הפילמוגרפיה העשירה שלו, וחושפת איך חוויותיו האישיות של ספילברג שירתו את עבודתו והשפיעו עליה לאורך השנים. ספילברג פותח את לבו אל מול המצלמה ומספר על ילדותו המתוקה-מרירה, על אובססיית החיים שלו עם תעשיית הקולנוע, על עבודתו המוקדמת כ"ילד פלא" בטלוויזיה, תקופת ראשית פרסומו לאחר בימוי של שוברי קופות בלתי נשכחים, המעבר המאוחר לסרטים יותר דרמטיים ורציניים, והיחסים האישיים והמקצועיים שטיפח לאורך השנים. בסרט משולבים גם ראיונות עם בני משפחתו של ספילברג, עם חברים וקולגות, קטעים בלתי נשכחים מסרטיו וארכיונים נדירים של "מאחורי הקלעים" מסרטיו המפורסמים, ביניהם "מלתעות", "אי.טי: חבר מכוכב אחר", "שודדי התיבה האבודה", "פארק היורה", "רשימת שינדלר", "להציל את טוראי ריאן", "גשר המרגלים" ואחרים. הסרט נערך מתוך 30 שעות ראיונות עם הבמאי וצילומים של יותר מ-80 כוכבי קולנוע שעבדו עם ספילברג, ביניהם דרו ברימור, ליאונרדו דיקפריו, קייט בלאנשט, אופרה ווינפרי, טום הנקס, הריסון פורד, ליאם ניסן ורבים אחרים.

ג'יין הבתולה – עונה 4

בלוויין,
בכן VOD, ג'יין הבתולה
עונה שלישית וחדשה בצמוד לארה"ב.

בכן VOD, האקסית המטורפת
עונה שלישית וחדשה בצמוד לארה"ב.

ולא לשכוח:
רקדניות קטנות בלייפטיים ב-16:45
גבר מי שנשאר אחרון 6 בכן קומדיה ב-17:25
תוכנית אבא בכן קומדיה ב-17:50.
בחורה חדשה 6 בכן קומדיה ב-18:15
במשפחות הכי טובות 2 בכן קומדיה ב-18:40
אקס פקטור בריטניה 14 בחם 3 ב-18:45
מרחבים סגורים בכן קומדיה ב-19:05
ללא מילים בכן קומדיה ב-19:30
סאטרדיי נייט לייב בכן קומדיה ב-19:55
בונז 10 באזור חם ב-20:15
ריזולי ואיילס 7 באזור חם ב-21:00
גב האומה בערוץ 10 ב-21:15
NCIS 14 באזור חם ב-21:45
פרק אחרון לעונה של חדר 104 בכן או ב-22:00 ובשירותי ה-VOD של כן, חם וסלקום טלוויזיה
NCIS ניו אורלינס 3 באזור חם ב-22:30
טלוויזיה מהעתיד בערוץ 2 ב-23:12.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו