אוקטובר בערוצי הסדרות של כן

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 22/09/2017 בקטגוריה ‏חדשות

לשון הקומוניקט:

בסוכות yes Comedy  חוגגת עשור ל"המפץ הגדול" במרתון של כל העונות וכל הפרקים.

"החיים עצמם", הסדרה שנכנסה לנו עמוק ללב, חוזרת בעונה חדשה ומרגשת.

בצמוד לשידור בארה"ב: "המתים המהלכים" שבה בשמונה פרקים חדשים. האם קבוצת השורדים של ריק גריימס תצליח לצאת משליטתם של ניגן והמושיעים?

ולכל המכורים: "האנטומיה של גריי" מגיעה אלינו בעונתה ה-14.

לארי דיויד ו"תרגיע" המצחיקה והמעולה חוזרים אחרי 6 שנים בפרקים חדשים ועמוסים בכוכבים אורחים.

המלכה האם "ויקטוריה" שבה בעונה חדשה, לראשונה כאמא שמנסה לאזן בין משפחתה וחובותיה המלכותיים,

"אימפריה" ו"סטאר" שתי הסדרות מבית היוצר של לי דניאלס חוזרות בערב שידורים מוזיקלי ודרמטי במיוחד,

"קפה ומאפה" הקומדיה החדשה מרשת CBS בכיכובם של הקומיקאי ג'רמיין פלוור והשחקן הותיק ג'וד הירש

עונה חדשה לתוכנית מערכוני הלייט –נייט האהובה SNL

עונה חדשה ומותחת ב-yes Action: "הרשימה השחורה", "החץ", "צוות עקרב", "מק'גייור", "מחשבות פליליות" ו"בול" חוזרות בעונות חדשות

ומצטרפת אליהן "חירות ואומץ" – דרמת אקשן חדשה על טייסי מסוק "רוכבי הצללים" מיחידת העילית של צבא ארה"ב שנשלחים למשימה סודית בסומליה אשר נכשלת וכעת הם חייבים להציל את חברם שנפל בשבי.

ואם חשבתם שרק באקשן עסקינן, קבלו את העונות החוזרות של yes Drama: לאנטומיה, ויקטוריה, החיים עצמם, אימפריה וסטאר מצטרפות גם "מזכירת המדינה", "עד עצם היום הזה", "האקסית המטורפת", ו"ג'יין הבתולה".

yes Comedy חוגגת יום הולדת 10 ל"המפץ הגדול"!

בואו לחגוג עם yes Comedy במרתון צפיה רצוף של 231 פרקים (שלדון בטח יציין שמדובר ב-4851 דקות…) של הסיטקום הגדול ביותר והמצליח ביותר בארה"ב  – "המפץ הגדול".
המפץ היא לא רק הקומדיה המצליחה ביותר בטלוויזיה האמריקאית אלא גם הסדרה המתוסרטת הנצפית ביותר בארה"ב וכוכביה משתכרים כמיליון דולר לפרק, השכר הגבוה ביותר בטלוויזיה האמריקאית כיום.
הסדרה זכתה בפרס המבקרים, פרס בחירת הקהל והיתה מועמדת ל-46 פרסי אמי, ג'ים פארסונס המגלם את שלדון מחזיק בשיא הזכיות באמי לשחקן קומי (4 זכיות, בתיקו עם מייקל ג'יי פוקס,קרול אוקונור וקלסי גרמר) והוא היחיד שזכה פעמיים ברצף.

הצלחתה של הסדרה ייצרה מה שמכונה "אפקט המפץ הגדול" – וגרמה להתעניינות מוגברת במדעים ולשינוי תדמית ה"מדען החנון", כשארגונים כמו ה-AAAS (האגודה האמריקאית לקידום המדע) ו-NASA משתמשים בסדרה ובדוגמאות מתוכה לקידום המדע, הסדרה עצמה מעסיקה מדענים כמו דיוויד סלצברג, ראש הפקולטה לפיזיקה ואסטרונומיה באונ' קליפורניה, המשמשים כבודקי עובדות, מתקנים תסריטים ומקפידים גם על הנוסחאות והתרשימים של שלדון ולנארד.
ויש לה גם מעריצים גדולים באמת – מעבר לסטיבן הוקינג, לנארד נימוי וסלבריטאים רבים שהתארחו בתפקיד עצמם בסדרה, ג'ורג' לוקאס יוצר "מלחמת הכוכבים" הוא מעריץ כה גדול שהוא אישר שימוש בסמלים ואזכורים של סרטיו חופשי וללא תשלום בסדרה וכשמכר את "לוקסאפילם" לדיסני התעקש שהסעיף הזה ימשיך להתקיים.
והנה עשרה דברים שאולי לא ידעתם על "המפץ הגדול":

 1. שחקני ושחקניות המפץ הגדול הם המשתכרים ביותר בטלוויזיה האמריקאית – כל אחד מהם גורף קרוב למיליון דולר לפרק. בזמן דיוני השכר של מים ביאליק (איימי) ומליסה ראוץ' (ברנדט) שהצטרפו לסדרה בעונה השלישית, התנדבו כל השחקנים האחרים להפחית 100 אלף דולר משכרם כדי להשוות את שכרן
 1. הצעצועים והאביזרים ברקע בסלון של לנארד ושלדון מתחלפים כל הזמן בהתאם ליציאת סרטים/סדרות, כך ניתן למשל לראות את החרב של ג'ון סנואו מ"משחקי הכס" או את הבאטמוביל של באטמן
 1. השם "המפץ הגדול" הוא אילתור של הרגע האחרון. במקור רצו לקרוא לסדרה "לני, פני וקני". כן, השם המקורי של שלדון בתסריט הראשון היה קני
 1. מים ביאליק היא יהודיה, דוברת יידיש עסיסית ועברית שוטפת. שומרת שבת ומצוות,לוחמת אדוקה למען ישראל ובת משפחתו של חיים נחמן ביאליק, שהיה דודו של סבה.
 1. במאי האחרון נישא ג'ים פרסונס לבחיר ליבו מזה 15 שנה, טוד ספייווק, בחתונה שמחה ומתוקשרת. היציאה הרשמית שלו מהארון הייתה ב-2012 בראיון ל"ניו יורק מגזין".
 1. דמותה של פני הוספה לסדרה רק אחרי כתיבת התסריט הראשון. הדמות נקראה בתחילה קאתי והיתה נערת רחוב חובבת אלכוהול וצינית, שעבדה בסלון איפור. בפרק ראשוני שצולם ושלא הוקרן מעולם, גילמה אותה אמנדה וולש.
 1. קלי קוקו (פני) וג'וני גלאקי (לנארד) יצאו ביחד במשך שנתיים, אי שם בתחילת צילומי הסדרה.
 1. האודישן הראשון של ג'ים פרסונס לתפקיד שלדון היה כל כך מוצלח שיוצר הסדרה צ'אק לורי ביקש ממנו לחזור מיד לאודישן נוסף אשר בסופו הציע לו את התפקיד.
 1. השחקנים בסדרה למדו לנגן בכלים בהם דמויותיהם מנגנות בתוכנית: איימי מנגנת בנבל, שלדון בטרמין ובחלילית ולאנרד בצ'לו. האווארד הוא נגן פסנתר מקצועי.
 1. השחקנית מים ביאליק (איימי פארה פולר) היא היחידה בצוות השחקנים שבאמת מחזיקה בתואר דוקטור, בביולוגיה עצבית.

 

 

 

ולאחר שנחגוג יומולדת 10 שנים לקומדיה המצליחה וזוכת הפרסים, הסדרה תחזור בעונה החדשה:

העונה העשירית הסתיימה במתח כששלדון כרע ברך והציע לאיימי להינשא לו. בפרק פתיחת העונה, איימי תשיב לשאלתו של שלדון, אבל תשובתה אינה כה ברורה מאליה. האוורד וברנדט יצטרכו להתמודד עם חדשות לא צפויות, לאונרד ירגיז את האוניברסיטה ואת כל קהילת הפיזיקה כראיון מביך איתו יתפרסם, ואיימי וברנדט יתקרבו כשיאלצו להסתיר את הצלחתן משלדון והאוורד. חיי הנישואין של פני ולאונרד יהיו גועשים וצפויות להם עליות ומורדות במהלך העונה. לאחר שאיבדו את הפרוייקט שלהם עם חיל האויר, שלדון, לאונרד והאוורד יצטרכו למצוא לעצמם פרוייקט חדש ונראה שאפילו לראג' צפוייה עונה משמחת.

הסדרה האהובה חודשה לעונה 12.

 

בעונה הקודמת, ריק גריימס וקבוצת השורדים שלו התעמתו עם האויב הכי רצחני שפגשו עד עתה. יחד עם הנחמה והביטחון שהשרתה עליהם אלכנסדריה, הם הסירו חלק מההגנות אך קבלו במהרה תזכורת לאכזריותו של העולם בו הם חיים. הצגתם של ניגן והמושיעים שברה ופיזרה את קבוצת השורדים שלנו.

לאחר הכישלון הצורב להתנגד לניגן לבדם, החלה הקבוצה בראשותו של ריק לחבור לקהילות אחרות תחת שליטתו של ניגן, ובעזרתן של קהילות הילטופ והממלכה היה להם סוף סוף מספיק כוח נשק להתעמת מול המושיעים.

בעונה הקרובה, ריק וחבריו מתכננים מלחמה גלויה בניגן וכוחותיו. קבוצת המושיעים גדולה יותר, מצוידת יותר וחסרת רחמים – אבל ריק והקהילות המאוחדות נלחמים עבור התקווה לעתיד בהיר יותר. קווי החזית נמתחים כשהם יוצאים למתקפה מתוכננת ומלאת אקשן.

עד עכשיו, ריק והקבוצה שלו התרכזו בהישרדות, אבל זה כבר לא מספיק. הם צריכים להיאבק כדי לזכות בחזרה בחופש שלהם כדי שיוכלו לחיות. כדי שיוכלו להיבנות מחדש. כמו בכל קרב, גם הפעם יהיו אבדות, יהיו נפגעים. אבל כשריק מוביל את הכוח של אלכסנדריה, מגי את הכוח של הילטופ, והמלך איזיקיאל את הכוח של הממלכה, ייתכן שאחיזתם של ניגן והמושיעים על העולם הזה, תסתיים בקרוב.

בהתחשב בביקורת שקיבלה העונה השביעית, מסביר השואוראנר סקוט אמ. גימפל על העונה החדשה: "העלילה הגיעה לשלב של עימות מרוכז ועוצמתי, שישפיע על מבנה הסיפור ויהפוך אותו ליותר מסוכן וכל הזמן בתנועה- אנחנו עוברים ממבנה של סיפורים שלמים בפרק אחד בכל פעם בקהילה אחרת, לכמה סיפורים מאוחדים בכל פרק, כשכל החלקים מתקבצים בסופו של דבר ביחד לסיפור אחד".

 

מה לא נאמר על הסדרה שהמיסה את הלב של כולנו (וגם שברה אותו לרסיסים פה ושם), ניפצה את טבלאות הצפיה, שברה את שיא הצפיה לפרומו בטריילר ביוטיוב, גרמה לנו להתאהב בדמויותיה, הביאה אותנו לצחוק ודמע והכניסה קצת טוב לחיים שלנו?

"החיים עצמם", זוכת 2 פרסי אמי! חוזרת בעונה שניה, לאחר שחודשה כבר לעונה שלישית. בפתיחת העונה, ג'ייק (המועמד לאמי מילו ונטימיליה) ורבקה (מנדי מור) מנסים להבין איך יחסיהם התדרדרו עד כדי פרידה ומתאמצים למצוא את דרכם חזרה אחד אל השניה; "שלושת הגדולים" יחגגו יום הולדת 37: קייט (המועמדת לאמי כריסי מץ) בוחנת את האפשרות לפצוח בקריירת שירה; קווין (ג'סטין הארטלי) משקיע את עצמו בקריירת המשחק בסרטי קולנוע ואילו רנדל (זוכה האמי סטרלינג קיי. בראון) ובת' (סוזן קלצ'י וטסון) שוקלים לאמץ ילד. במהלך מעברי הזמנים בסדרה תחזור דמותו של ויליאם (רון צ'פאס ג'ונס), אביו הביולוגי של רנדל ובמהלך העונה תענה שאלת מותו של ג'ייק שעלתה בעונה הראשונה.

בעונה יתארח אגדת הקולנוע סילבסטר סטאלון, שיגלם את עצמו, כשחקן המככב לצידו של קווין בסרט שהם מצלמים.

הסדרה חודשה מראש לעונה שלישית בעקבות הצלחתה

בהיותה הסדרה החדשה המצליחה ביותר בארה"ב היא תזכה השנה לאכלס את משבצת השידור היוקרתית שאחרי הסופרבול ובכך תזכה ככל הנראה להיות המשדר המתוסרט הנצפה ביותר בשנה.

שימו לב, בשל פרק פתיחה כפול של "האנטומיה של גריי" ישודר פרק הפתיחה של "החיים עצמם" בשעה 22:45

 

כרגיל, מעט מאוד ידוע על העונה החדשה: פוסטר עמוס פוטושופ יש, תאריך יש, והרבה שאלות שעלו בפרק סיום העונה הקודמת.

רוחות חדשות מנשבות והשמועה אומרת שהעונה הקרובה תהיה יותר קלילה, כיפית וסקסית, אבל זה לא אומר שאפשר להניח את הטישו בצד: מייגן האנט (אביגיל ספנסר "העיניים של אנג'לה"), אחותו האבודה של אוון שהוחזקה במשך שנים בשבי חוזרת וחזרתה צפויה לעורר קשיים במערכת היחסים בין מרדית וריגס, ולהפוך לחלוטין את חייו של אוון, שמאשים את עצמו בכך שנטש את אחותו והמשיך בחייו. האם אמיליה תעזור לו להתגבר על הקושי? דמות נוספת מעברו של אוון צפויה לחזור לסדרה, הלא היא טדי אלטמן! (קים ריבר האהובה) בתפקיד אורח מתמשך.

ובין הרווקים והרווקות של העונה הקודמת, מערכת יחסים חדשה צפויה להירקם בין מגי וג'קסון אך מה יהיה עם אפריל? האם בעלה המתעלל של ג'ו יפציע שנית, ומה יעשה אלכס קרב במקרה כזה? האם ליבה של אריזונה יישבר בעקבות עזיבתה של מיניק? ומי יתגעגע אל סטפני אדוארדס? הכל בעונה החדשה.

העונה נפתחת בשני פרקים שישודרו ברצף.

הקומיקאי ג'רמיין פלוור והשחקן הותיק ג'וד הירש ("מספרים") יככבו בקומדיה חדשה של רשת CBS, המבוססת על מחזה באותו שם ועוקבת אחר מערכת היחסים בין ארתור- בעליה המחוספס והמבוגר של חנות דונאטס בשכונה מעורבת בשיקאגו, המסרב למכור מאפים חדשניים וקפה מפונפן, או לשפץ את חנותו המיושנת שלא השתנתה כלל מאז נפתחה ב- 1969- והיזם הצעיר והנלהב פרנקו- העובד החדש בחנות שמצליח להיכנס לחייו של ארתור בעזרת דיבורו המהיר ונחישותו. פרנקו משכנע את ארתור שהוא יכול לקדם את החנות, ואת ארתור עצמו, אל המאה ה-21  ובתמיכתם של הקונים הקבועים בחנות- בני בית בפני עצמם, ולאור האיום של מכירת הבניין והחנות, ארתור מבין שאין לו ברירה אלא להצטרף לקדמה – לאמץ את פרנקו ולהיעזר בכישוריו.

שחקנים נוספים: דיויד קושנר ("הגולדברגים"), דריאן סילס-אוונס ("טרמיי") וקייטי סגל ("נשואים פלוס").

דרמת מתח צבאית חדשה ממפיקי "אוורווד" ו"דוסון קריק".

טייסי מסוק "רוכבי הצללים" מיחידת העילית של צבא ארה"ב נשלחת למשימה סודית בסומליה, משימה שמסתבכת ונכשלת. רק שניים מחברי היחידה מצליחים לחזור בשלום: רב סמלת בכירה נורה מדני (כריסטינה אוצ'ואה) – אחת מטייסות המסוקים הראשונות ביחידה, ומפקדה קפטן לילנד גאלו (מאט בר), בעוד מקום המצאו של חברם ג'ימי קאם, לא נודע.
כעת, כשהם שוב על אדמת ארה"ב, מדיני וגאלו הם היחידים שיודעים מה באמת השתבש בסומליה.

סגן איאן פורטר (צ'ארלי ברנט) בן זוגה של נורה, חושד שאינה מספרת לו את הסיפור השלם וג'ס, אשתו של ג'ימי וחברתה של נורה, מתוסכלת וזועמת על כך שמונעים ממנה מידע.
בינתיים לתיאה (מליסה רוקסבורו), קצינת ה-CIA  המסתורית שאחראית לחקור את המשימה הכושלת יש חשדות משל עצמה לגבי מה אירע שם.

נורה, שעדיין מחלימה מפציעתה בעת האירוע, מקורקעת מטיסות, אבל כשמסתבר שג'ימי חי ומוחזק בשבי על ידי קבוצה חסרת רחמים של טרוריסטים, היא נחושה להצטרף לגאלו בתא הטייס ולהציל את חברם. השניים מתקרבים בזמן ההכנות והאימונים ובמהרה מוצאים את עצמם במאבק פנימי בין חובתם, כבודם ותשוקתם כשהם לא יודעים על מי הם יכולים לסמוך והאם הסוד שהם שומרים יעזור להציל את ג'ימי או יציב אותם בסכנה נוראית.

 

הפקת הענק החדשה והמושקעת מבית ITV ומהאנשים שמאחורי "אחוזת דאונטון", שכתבה דייזי גודווין, והפכה במהרה לסדרה הנצפית ביותר בימי ראשון בבריטניה. הסדרה, בכיכובה של ג'נה קולמן  ("דוקטור הו")  את המלכה ויקטוריה בצעירותה. נערה קטנטונת שהפכה בין לילה למלכה ובסופו של דבר לאישה הכי חזקה בעולם. אל העונה החדשה חוזר גם טום הודג'ס המגלם את הנסיך אלברט וביחד הם עומדים מול אתגרים חדשים מבית ומחוץ.

העונה מתחילה חודש לאחר סיום ארועי העונה הראשונה ומבססת את מקומה של ויקטוריה כהורה וכאם עובדת, הלומדת איך לאזן את המחויבויות של כמלכה וכאם. הנסיך אלברט עדיין נאבק למצוא לעצמו תפקיד לצד אשתו החזרה, שכעת צריכה להוכיח לאומה האנגלית כולה שהיא מסוגלת לתפקד גם כאמה וגם כמלכה ראויה.

היוצרת דייזי גודווין אומרת: "בעונה הראשונה ויקטוריה נישאה לנסיך יפה התואר, אבל בעונה הזו היא ואלברט כבר מגיעים לדברים הרציניים של לחיות באושר ועושר- ולפעמים בסערה- עד עצם היום הזה. ויקטוריה היא המלכה היחידה בהיסטוריה של אנגליה שנישאה וילדה ילדים בזמן מלכותה והאתגר של עמידה בראש מדינה יחד עם היותה אשת איש ואם הוא אתגר עצום.  במובנים רבים הדילמה שלה היא מודרנית – איך את מקיימת נישואים מוצלחים ומשפחה מאושרת כשאת אוחזת בתפקיד כ"כ חשוב וגדול. האם באמת אפשר לקיים את שניהם זה לצד זה בהצלחה?"

אל הקאסט הקבוע מצטרפת זוכת הבפטא דיים דיאנה ריג (וליידי אולנה האהובה ב"משחקי הכס"), שתגלם את הדוכסית באקלו, "הגבירה אשר על הגלימות" – הליידי הבכירה של חצר המלכות.

 

עונה רביעית לדרמה הקומית המקסימה בכיכובה של זוכת גלובוס הזהב ג'ינה רודריגס ונציגתנו בהוליווד יעל גרובגלס.

בסיום העונה השלישית חייה של פטרה היו תלויים על בלימה כשאחותה התאומה איימה עליה באקדח, ואילו לחייה של ג'יין נכנס מאהב חדש-ישן, האהבה הראשונה שלה, אדם (טיילר פוזי, "זאב צעיר"), ששב לחייה זמן קצר לאחר שהשלימה עם תחושותיה לגבי רפאל. נוכחותו של אדם עתידה לשנות את הדינמיקה במשולש האהבה חדש ולהאיר את עולמה לאחר מותו של מייקל.

 

הקומדיה המוזיקלית המצליחה מבית CW  שנוצרה על ידי רייצ'ל בלום, שמככבת בתפקיד הראשי שבה בעונה חדשה.

רבקה באנץ' תמיד היתה קצת מטורפת. בדרך כלל זה עזר לה, כשטיפסה מעלה במשרד עורכי הדין היוקרתי בו עבדה בניו יורק. זו גם הסיבה ככל הנראה שאין לה חיים. ולכן, כשרבקה האומללה נתקלה במקרה ברחוב בג'וש צ'אן, אהובה החתיך מאותו קיץ לפני שנים במחנה, היא הבינה שמדובר בסימן עבורה לעזוב את העבודה, לעזוב הכל מאחור, ולעבור לקצה השני של המדינה, לווסט קובינה בקליפורניה, שם במקרה לחלוטין, מסתבר שג'וש גר.
לאחר שכבר הצליחה להשתחל לחייו של ג'וש ולהביא אותו אל מתחת לחופה, הוא החליט ברגע האחרון לברוח ולהפוך לכומר. כעת, רבקה הפגועה מתכננת נקמה.

העונה תפתח עם פתיחה בסגנון דיסני שבה ישתתפו כמעט כל צוות השחקנים. שיר הפתיחה החדש והפתיח עצמו יבוימו על  במאי הקליפים הותיק ג'וזף קאן (שעבד עם בריטני ספירס, אמינם וכמובן טיילור סוויפט). ובהמשך העונה מבטיחים לנו את הקטע המוזיקלי הסקסי ביותר שנעשה בסדרה.

 

"אימפריה" חוזרת בעונה רביעית, מלאת תככים ומוזיקה. בעזרת עלילתה המפותלת והפסקול המדהים שהגיע לראשי המצעדים, צברה "אימפריה" קהל מעריצים עצום, ויצרה באזז היסטרי ברשתות.

הסדרה, בכיכובם של המועמד לאוסקר טרנס האוורד ("התרסקות") והמועמדת לאוסקר ולאמי, טראג'י פי. הנסון, בהפקתו המוזיקלית של טימבלנד, שנוצרה על ידי המועמד לאוסקר לי דניאלס ("פרשס") ובהפקתם של זוכה האמי דני סטרונג , וזוכה האוסקר והאמי בריאן גרזר.

בעונה החדשה, לושיוס סובל מאובדן זיכרון לאחר הפיצוץ שמשפחתו ארגנה עבורו, וכעת נסמך על עזרתה של המטפלת שלו (דמי מור) כדי להחלים ולחזור למאבקי הכוחות המשפחתיים. שחקן אורח נוסף הוא זוכה האוסקר פורסט וויטיקר המגלם את "דוד אדי", אייקון מוזיקה שהיה המנטור של לושיוס בתחילת דרכו. בפתיחת העונה ישלבו "אימפריה" ו"סטאר" כוחות בשני פרקי קרוס-אובר, כשקווין לטיפה תופיע בפרק של "אימפריה", וג'וסי סמולט יופיע בפרק של "סטאר".

הדרמה המוזיקלית מבית היוצר של לי דניאלס ("פרשס", "אימפריה") וטום דונהי חוזרת בעונה חדשה. הסדרה מספרת את סיפורן של שלוש בנות צעירות ומוכשרות – הבורחות מעברן ונואשות להתחלה חדשה – המחפשות את דרכן בעסקי המוזיקה הקשוחים, במטרה לפרוץ ולהצליח, אבל דיי מהר המציאות טופחת על פניהן והן לומדות שלשאיפות שלהן יש מחיר כבד.

אל הקאסט המרשים בכיכובם של קווין לטיפה ובנג'מין בראט מצטרפת מייקל מישל (ER, רצח מאדום לשחור) שתגלם את איינה, המתוארת כ"אלקסיס קרינגטון האפרו-אמריקאית המודרנית". היא הנשיאה החדשה של חברת התקליטים בה הבנות חתומות, וכל מה שמעניין אותה זה כסף. היא יודעת שעולם המוזיקה משתנה ונחושה לעשות כל מה שצריך כדי לשמור על הרלוונטיות של החברה שלה.

עונה חדשה ל"בול", הדרמה המצליחה בכיכובו של מייקל וות'רלי (NCIS) בהשראת סיפור הקריירה המוקדמת של ד"' פיל מקגרו ("ד"ר פיל"), מייסד אחת מפירמות הייעוץ המשפטי המצליחות בכל הזמנים. ד"ר בול הוא מפעיל הבובות האולטימטיבי, מבריק, חצוף ומקסים. הוא משלב פסיכולוגיה, יכולות אינטואיטיביות גבוהות ומערכות נתונים מתקדמות כדי להבין מה גורם למושבעים, לעורכי הדין, לעדים ולנאשמים, לפעול. במשפטים בסיכון גבוה, יכולתו של בול לשלב תובנות מדהימות על הטבע האנושי, שלושה תארי דוקטור ואת הצוות הטוב ביותר, מספקת אסטרטגיות מנצחות שיוצרות יתרון ענק במערכת המשפטית, עבור לקוחותיו. בעונה החדשה יושם דגש על צד נוסף בדמותו של בול, על המאבק שלו למצוא את דרכו מחוץ לבית המשפט ולעבודה שבה הוא כ"כ מצליח: מערכות היחסים הזוגיות הכושלות שלו, חבריו המעטים ויחסיו המתוחים עם בני משפחתו.

עונה חדשה לדרמה הפוליטית שיצרה ברברה הול ("ג'יין מארקדיה") ומופקת על ידי לורי מקרירי ומורגן פרימן, בכיכובה של ת'יאה ליאוני.

אליזבת' מקורד, מזכירת המדינה של האומה החזקה בעולם, ממשיכה להניע את הדיפלומטיה הבינלאומית, נלחמת בפוליטיקה משרדית ועוקפת פרוטוקולים, בזמן שהיא מנווטת בין עניינים בינלאומיים ופנימיים, בבית הלבן ובבית שלה. הצוות שלה כולל את ראש הסגל נדין טוליבר (ביבי ניורית', לילית' ב"פרייז'ר") , כותב הנאומים מאט מהוני, מנהלת התקשורת דייזי גרנט, והעוזר המקסים שלה, בלייק מורן. בזמן שמקורד עוסקת בבעיות העולם השלישי ונאבקת בראש סגל הבית הלבן (זליקו איוונק, "אוז", "דמג'ס") שמתעקש לסכסך בינה לבין הנשיא, היא בסך הכל מתחממת לקראת הגעתה הביתה, אל בעלה הנרי (טים דיילי, "מרפאה פרטית"), ושלושת ילדיהם, שם המילים "פוליטיקה" ו"התפשרות" מקבלות משמעות חדשה לחלוטין.

בעונה החדשה, אליזבת צפויה לתת לפחדיה מאיבוד בעלה, להשפיע על עבודתה, כשהנרי יצא למשימות מסוכנות עם הכוחות המיוחדים, תפקיד שאליזבת עדיין לא הסתגלה אליו, ונטייתו לקחת סיכונים ולשים את טובת המדינה לפני משפחתו וחייו, עתידה ליצור חילוקי דעות ביניהם.

 

עונה מספר 43(!) לתוכנית מערכוני הלייט –נייט האהובה, זוכת 9 פרסי אמי!
תוכנית המערכונים האמריקאית האייקונית, שיצאו ממנה מיטב המנחים והקומיקאים בארה"ב וסיימה לא מזמן את אחת מעונותיה המצליחות ביותר אי פעם, ממשיכה לספק את ההומור הכי מושחז ואקטואלי, בעונה חדשה.

את העונה יפתחו כמנחה אורח ראיין גוסלינג, וג'יי זי כאורח מוזיקלי.

אלק בולדווין הודיע שימשיך גם בעונה הקרובה לגלם את דמותו של דונאלד טראמפ, מייקל צ'ה וקולין ג'וסט ינחו את "עדכון סוף השבוע" כמו בעונה הקודמת וגם קינן תומפסון ימשיך לעונה הבאה שתהיה העונה ה- 15 שלו ובכך יהפוך לחבר הקאסט שנמצא בתוכנית הכי הרבה שנים, לאחר שיעקוף את דארל המונד שהשתתף בתוכנית במשך 14 שנים.
בובי מויניהן, ונסה באייר ושאסיר זמארה עזבו את התוכנית בסיום העונה הקודמת.

 

עונה חדשה לרימייק המדובר לסדרה הקלאסית הותיקה. זוהי דרמת מתח והרפתקאות –העוקבת אחר אנגוס "מק" מקגיוור בן ה- 20+ אשר מקים ארגון חשאי יחד עם ממשלת ארה"ב, שבו הוא נלחם בטרור ומציל חיי אדם בעזרת כשרונו המיוחד לפתור בעיות בדרכים לא קונבנציוניליות, וידע מדעי נרחב, כישרון אותו ירש מאביו.  בעונה החדשה, לוטננט דיאז מוחזק עבור כופר בידי תא טרור קטן שדורש 5 מיליון דולר עבור שחרורו. דיאז נעדר במשך שנתיים והצבא האמין שמת בקרב. ג'ייק, בוזר, ריילי ומאטי מצטרפים לסוכנת כרמן לטובת משימת חילוץ בטורקיה. בעקבות השתתפותה במשימה כרמן מפוטרת מה-CIA   והופכת במהרה לחברת הצוות. איסוף המידע שלהם מצביע על כך שדיאז מוחזק מחוץ לאיסטנבול והם יוצאים להצלתו.

עונה חדשה לסדרת האקשן-מד"ב. העונה החמישית הסתיימה כשנראה שחלק גדול מהדמויות קיפחו את חייהן. למיטב ידיעתנו, שתי הדמויות הטובות היחידות שניצלו הן אוליבר וויליאם ואכן, העונה החדשה היא בסימן משפחה- בעונה הקרובה השניים צפויים להתקרב, ליצור מערכת יחסים של אב ובן, וכל זאת כשויליאם יודע שאוליבר הוא "החץ" והדינמיקה ביניהם תיחקר עומק, כשאוליבר מנסה להשתפר כאב וכאדם כדי להוות דוגמא חיובית עבור בנו.

דרמת האקשן הקומית המבוססת באופן חופשי על חייו של מומחה המחשבים המבריק וולטר אובראיין, שבה בעונה חדשה.

וולטר אובראיין וצוות הגאונים המוזרים שאסף סביבו, גוייסו על ידי מהמחלקה לביטחון המולדת של ה- FBI להקים את "צוות עקרב" , שאמור להוות את קו ההגנה האחרון נגד איומים היי-טקיים מורכבים מסביב לעולם.

הצוות כולל את אובראיין עצמו, אחד האנשים האינטליגנטים בעולם, בעל איי.קיו  197, וחבריו סילבסטר דוד, "מחשב אנושי" ומומחה לסטטיסטיקות, הפי קווין, מהנדסת גאונה שיכולה לתקן כל דבר, וטובי קרטיס, פסיכיאטר ומומחה להתנהגויות שיכול בקלות "לקרוא" אנשים.

בעקבות הגילוי הלא מאוד מפתיע בסיום העונה הקודמת, שריימונד רדינגטון (ג'יימס ספיידר)  הוא באמת אביה הביולוגי של אליזבת קין (מייגן בון), הדינמיקה ביניהם בעונה החדשה עומדת להשתנות כשליז יודעת מי אביה ורד לא צריך יותר לשמור את הסוד קרוב לליבו. בעקבות המלחמה מול קפלן בעונה הרביעית, רד שבור לחלוטין, כל קשריו בעולם הפשע נהרסו כליל , אבל נראה שהמקום הפגיע ביותר בו היה במהלך ארבע העונות, ישנה את כיוונה של הסדרה ויביא אותה לפרק חדש.

דווקא במקום הכי נמוך רד חש משוחרר מעול באופן מפתיע. הוא חוזר ומתחיל לבנות מחדש את אימפריית הפשע שלו. תשוקתו לחיים חזקה מתמיד כשהוא מכין את היסודות ליוזמה החדשה שלו, אותה הוא מעצב עם ליז לצידו. בעקבות הגילוי החדש על אביה, ליז מוצאת את עצמה קרועה בין תפקידה כסוכנתFBI  ובין הפיתוי לפעול בהתאם לאינסטינקטים הפלילים שלה. בעולם בו החיפוש אחר חברים ב"הרשימה השחורה" הפך לעסק משפחתי, רד נחוש לזכות מחדש בכינוי שקיבל לפני שנים: "השוער של עולם הפשע".

לארי חוזר- ואלו חדשות ממש טובות! שש שנים לאחר שהסדרה זוכת פרסי האמי וגלובוס הזהב "תרגיע" הסתיימה, HBO מציגה 10 פרקים חדשים בכיכובו של היוצר/מפיק/קומיקאי לארי דיויד בתפקיד…  היוצר/מפיק/קומיקאי לארי דיויד. כל פרק יציג סיטואציות מחיי היומיום של דיויד, בהן הוא נקלע למצבים מביכים עם דמויות בדיוניות ואמיתיות.

הקאסט הקבוע של הסדרה חוזר גם הוא: ג'ף גרלין (מנהל האמנים ג'ף גרלין), סוזי אסמן (סוזי אשתו של ג'ף), שריל היינס (שריל אשתו לשעבר של לארי) וג'יי. בי. סמוב (לאון, חברו של לארי שגר איתו).

השחקנים האורחים לוקחים חלק גדול בסדרה המגלמים את עצמם או מגוון דמויות, ביניהם: ג'רי סיינפלד, בריאן קרנסטון, מייקל ג'יי פוקס, ג'ימי קימל, בן סטילר, ג'ייסון אלכסנדר, מייקל ריצ'ארדס, אליזבת בנקס, טד דנסון, מארי סטיינבורגן, אליזבת פרקינס, נסים פדרד, לורן גראהם, אד ביגלי ועוד.

 

סדרת הלהיט הותיקה של רשת CBS חוזרת לעונתה השלוש עשרה!
הסדרה המצליחה, שהמוטו שלה הוא "כדי לתפוס רוצח צריך לחשוב כמו רוצח", חושפת את הצופים לפושעים המסוכנים והמתועבים ביותר באמריקה, דרך עיניהם של צוות סוכני FBI המתמחים בשרטוט פרופילים של פושעים (פרופיילרים) ו"מוצנח" למקרים חשובים ברחבי המדינה, בדר"כ במרוץ נגד השעון כדי לנסות לפתור פשעים שטרם פוענחו.

כל חבר ביחידה מתמחה באספקט אחר של פשע ויחד הם מנסים להיכנס למוחם של הפושעים הכי מטרידים בארה"ב: חוטפים, רוצחים סדרתיים, אנסים, מתעללים בילדים וכו'.

אל העונה החדשה מצטרף דניאל האני, חבר הקאסט של הספין אוף Criminal Minds: Beyond Borders שבוטלה בתפקיד הסוכן המיוחד מת'יו סימונס, ויעזוב את הסדרה דיימון גופטון (הסוכן המיוחד סטיבן ווקר).

 

רומנטיקה, יריבות ואולי אפילו – אהבת אמת!

הפעם הרווקה היא רייצ'ל לינדזי, שהפכה לאהובת הקהל בעונה קודמת של הרווק, כשחיוכה המכשף וקסמה הדרומי הרגוע גרמו לרווק להעניק לה את ורד ההתרשמות הראשונית. מאותו רגע ואילך, מרבית הצופים תמכו בעורכת הדין המבריקה והיפה מדאלאס, טקסס. רייצ'ל עברה את מסכת ההתאהבות ברווק, אך לא נבחרה על ידו, וכעת הגיע תורה להכיר קבוצה של רווקים נפלאים ולמצוא ביניהם את אהוב ליבה והנפש התאומה שלה.

כרגיל ב"הרווקה", תצטרך רייצ'ל לבחור רווק אחד מתוך 31 צעירים נאים, המתחרים על ליבה. היא מתכוננת להתאהב, ולמצוא את האחד שירקוד איתה לצלילי מייקל ג'קסון ופרינס, יצפה איתה בסרטי אימה ויתחרה על תשומת ליבה מול האחיין שלה וכלבה האהוב.

 

לקסם יש מחיר יקר.

"עד עצם היום הזה" חוזרת בעונה חדשה, אבל היא שונה מכל מה שהכרנו. הפנטזיה האגדית עוברת איפוס ומתחדשת בצוות שחקנים חדש כמעט לחלוטין. מהקאסט המקורי נשארים לאנה פרילה (המלכה הרעה), רוברט קרלייל (עוץ לי גוץ לי) וקולין או'דונהיו (קפטן הוק).

בעונה החדשה, הנרי הבוגר (אנדרו ג'יי ווסט, "המתים המהלכים") שאיבד אמונה באגדות, מגלה שיש לו בת צעירה שלא ידע על קיומה ושמופיעה על פתח דלתו כפי שהוא עצמו הופיע פעם אצל אמה. לוסי היא גם ביתה של סינדרלה (דניה רמירז, "עוזרות בית נחושות"), שצפויה בהמשך – או בעבר – להיות אהובתו של הנרי, בסיפור אהבה שיש לו חלק גדול בעונה. הנרי יוצא לחפש סיפורים חדשים בסטוריברוק, עם דמויות חדשות ועלילות חדשות, אבל כמו בסיפור אהבתם של סביו שלגיה והנסיך, הוא מסתבך בצרות וקורא לעזרתם של בני משפחתו – המלכה הרעה, הוק ועוץ לי גוץ לי.

סדרות מתחילות באוקטובר:

תאריך בערוץ תאריך ב-VOD סדרה יום שעה  ערוץ
01/10/2017 01/10/2017 סטאר 2 ראשון 21:15 yes Drama HD
01/10/2017 01/10/2017 אימפריה 4 ראשון 22:00 yes Drama HD
02/10/2017 27/09/2017 החיים עצמם 2 שני 22:00

פרק ראשון יעלה  ב- 22:45

yes Drama HD
02/10/2017 02/10/2017 האנטומיה של גריי 14 שני 21:15 yes Drama HD
03/10/2017 02/10/2017 הרשימה השחורה 5 שלישי 22:00 yes Action HD
04/10/2017 02/10/2017 תרגיע 9 רביעי 22:00 yes Action HD
05/10/2017 26/09/2017 צוות עקרב 4 חמישי 22:00 yes Action HD
07/10/2017 03/10/2017 סאטרדיי נייט לייב 43 שבת 19:55 yes Comedy HD
09/10/2017 01/10/2017 מק'גייוור 2 שני 22:00 yes Action HD
10/10/2017 10/10/2017 חירות ואומץ שלישי 22:45 yes Action HD
10/10/2017 10/10/2017 הרווקה 13 ראשון-חמישי 22:45 yes Drama HD
11/10/2017 27/09/2017 בול 2 רביעי 22:00 yes Action HD
11/10/2017 09/10/2017 מזכירת המדינה 4 רביעי 22:00 yes Drama HD
11/10/2017 11/10/2017 מחשבות פליליות 13 רביעי 22:45 yes Action HD
18/10/2017 18/10/2017 עד עצם היום הזה 7 רביעי 21:15 yes Drama HD
19/10/2017 14/10/2017 ג'יין הבתולה 4 חמישי 21:15 yes Drama HD
19/10/2017 14/10/2017 האקסית המטורפת 3 חמישי 22:00 yes Drama HD
23/10/2017 23/10/2017 החץ 6 שני 22:45 yes Action HD
23/10/2017 23/10/2017 המתים המהלכים 8 שני 22:00+ 05:00 yes Oh HD
28/10/2017   המפץ הגדול 11 שבת 19:05 yes Comedy HD
28/10/2017 26/10/2017 קפה ומאפה יום ראשון 17:50 yes Comedy HD
31/10/2017 18/10/2017 ויקטוריה 2 שלישי 21:15 yes Drama HD/yes London

 

 

 

סדרות מסתיימות באוקטובר:

תאריך בערוץ סדרה יום שעה  ערוץ
01/10/2017 אתגר הנינג'ה 7 שלישי 22:45 yes Action HD
12/10/2017 אויבות חמישי 22:00 yes Drama HD
14/10/2017 חדר 104 שבת 22:00 yes Oh HD
15/10/2017 ZOO 3 שני 22:45 yes Action HD
19/10/2017 המושיעים חמישי 22:00 yes Action HD
21/10/2017 הבחורה החדשה 6 שבת 18:15 yes Comedy HD
21/10/2017 מרחבים סגורים שבת 19:05 yes Comedy HD
21/10/2017 ללא מילים שבת 19:30 yes Comedy HD
22/10/2017 הנסיכה הלבנה שלישי 21:15 yes Drama HD
25/10/2017 אפיזודס 5 רביעי 22:30 yes Oh HD
26/10/2017 קוד שרוף 4 חמישי 22:50 yes Oh HD
28/10/2017 תוכנית אבא שבת 17:50 yes Comedy HD
30/10/2017 הצמד שני 22:50 yes Oh HD
31/10/2017 ריי דונובן 5 שלישי 22:00 yes Oh HD

 

 

 

 • אוקטובר בערוצי הסרטים של כן

  לשון הקומוניקט:

  אוקטובר בעולם הסרטים של yes עם חודש "ימים של רומנטיקה" בyes1 – כ 200 סרטים רומנטיים, מכל הסוגים ומכל התקופות שייגרמו ללב לפעום.
  ביניהם הדרמה הרומנטית סוחטת הדמעות "ללכת בדרכך", על פי רב המכר, בכיכובם של אמיליה קלארק (הלוא היא אם הדרקונים מ"משחקי הכס") וסאם קלאפלין;
  ובכורה בלעדית ל"לעבור את הקיר", הקומדיה הרומנטית המצליחה של הבמאית רמה בורשטיין, בכיכובה של זוכת פרס האופיר נועה קולר;

  חגיגת יום הולדת 50 למלכת הקומדיות הרומנטיות – ג'וליה רוברטס, עם סופ"ש שלם של סרטיה הרומנטיים ועוד.
  במקביל, תעלה קטגוריית ימים של רומנטיקה ב- yesVOD24/7, עם סרטי האהבה הגדולים מכל הזמנים.

  עוד סרטים שיגיעו החודש רק לצופי yes – "מסיבת השנה" עם ג'ניפר אניסטון; "למה דווקא הוא?" – הקומדיה הפרועה עם ג'יימס פרנקו ובריאן קרנסטון;
  הדרמה המשובחת "בגרות", זוכת פרס הבמאי הטוב ביותר בפסטיבל קאן; הסרטים הישראליים "שבוע ויום" ו"הלהקה האחרונה בלבנון".
  עוד ישודרו: "חיות הפלא והיכן למצוא אותן" שיגיע יחד עם כל סרטי הארי פוטר (כולם יעלו גם לספריית 24/7 ב-yesVOD);

  "הרוח במעטפת"- עבוד אקשני מרהיב לסדרת הקומיקס היפני בכיכובה של סקרלט ג'והנסון, "בן חור" – גרסה מחודשת לקלאסיקה הקולנועית הידועה,

  "שבעת המופלאים" עם דנזל וושינגטון וכריס פראט; "מיס סלואן" עם ג'סיקה צ'סטיין ועוד.

  ימים של רומנטיקה
  ערוץ: yes1, yesVOD וספריית 24/7 | מועד שידור: אוקטובר, כל יום כל היום

  "You should be kissed and often, and by someone who knows how." Gone With The Wind
  yes1 ו yesVOD 24/7 מציע לכל הרומנטיקנים – האוהבים הטריים, הוותיקים ושבורי הלב, לצפות בסרטים רומנטיים מצחיקים ומרגשים, שיחממו את הלב ויפזרו הרבה אהבה מסביב.
  במהלך כל חודש אוקטובר, ישודרו קרוב ל-200 סרטים רומנטיים, מכל הסוגים ומכל התקופות שייגרמו ללב לפעום. לאורך החודש ישודרו בכורות שונות וביניהם: הדרמה הרומנטית סוחטת הדמעות, על פי רב המכר "ללכת בדרכך" בכיכובם של אם הדרקונים אמיליה קלארק וסאם קלאפלין; "לעבור את הקיר", הקומדיה הרומנטית המצליחה של הבמאית רמה בורשטיין ובכיכובה של זוכת פרס אופיר, נועה קולר; נחגוג יום הולדת 50 למלכת הקומדיות הרומנטיות – ג'וליה רוברטס, עם סופ"ש שלם של סרטיה של הכוכבת, ועוד.
  במקביל תעלה ב-yesVOD 24/7 קטגוריה חינמית שתכלול סרטים רומנטיים נפלאים ומצליחים מכל הזמנים.
  במהלך חודש "ימים של רומנטיקה" ישודרו כ-200 סרטים, וביניהם: בעלי ברית, אור בין האוקיינוסים, ברידג'ט ג'ונס בייבי, דלתות מסתובבות, טיטאניק, קפה סוסייטי, כל הזמן שבעולם, חלף עם הרוח, סיפור אהבה בלתי נשכח, סילבסטר בניו יורק, שומר הראש, נוטינג היל, טיטאניק, ילד טוב ירושלים, ועוד…

  הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות
  ערוץ: yes3 ו-yesVOD | מועד שידור: בכל יום ראשון, בשעה 22:00
  יש סרטים שחייבים לראות לפחות פעם בחיים. אלו הסרטים שמככבים במונטז'ים קולנועיים, זוכים למחוות, מצוטטים ומככבים ברשימות הסרטים הטובים בכל הזמנים. לטובת כל מי שפספס וצריך להשלים, וגם לאלו שראו ומוכנים לראות שוב ושוב, משדר ערוץ yes3 בכל ראשון בשעה 22:00 קלאסיקה קולנועית שאסור להחמיץ.
  החודש נשדר דאבל פיצ'ר מרגלים מהסיקסטיז – עם ג'יימס בונד ב"גולדפינגר" והארי פאלמר בגילומו הקול של מייקל קיין ב"תיק איפקרס"; לכבוד הסרט התיעודי המקיף של HBO על סטיבן ספילברג נעלה קטגוריה עם מבחר מסרטיו המעולים ונשדר את שובר הקופות "פארק היורה"; נשדר את המערבון האהוב "שבעת המופלאים" מ-1960 לקראת הבכורה של הרימייק מ-2016; נחזור לסווינינג לונדון עם סרטו המופתי של אנטוניוני "יצרים" (Blow-Up); ולבסוף אחד מסרטי המלחמה הטובים והמרשימים בכל הזמנים – "הצוללת" (Das Boot).
  את כל סרטי הבלתי נשכחים ניתן להקליט כסדרה

  שבוע 1/10-4/10

  גולדפינגר | Goldfinger
  תיק איפקרס | The Ipcress File
  ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים
  מועדי שידור: ראשון, 1/10, בשעה 22:00 (גולדפינגר) ו-23:50 (תיק איפקרס)
  במאי (גולדפינגר): גאי המילטון. אנגליה, 1964; במאי (תיק איפקרס): סידני ג'יי. פיורי. אנגליה, 1965
  שחקנים (גולדפינגר): שון קונרי, טניה מאלה, הרולד סאקאטה; שחקנים (תיק איפקרס): מייקל קיין, נייג'ל גרין
  השבוע בבלתי נשכחים – דאבל פיצ'ר סוכנים חשאים משנות השישים, בשיאה של המלחמה הקרה.
  הראשון, המרגל המפורסם מכולם, ג'יימס בונד בסרט שנחשב על ידי רבים לטוב בסדרה ולזה שהגדיר רבים מהאלמנטים שיחדו את 007 מכל השאר – כולל שיר הנושא, הלוקיישנים הנוצצים, הנבלים הצבעוניים וכו'. הפעם נשלח המרגל המפורסם, בגילומו של שון קונרי, לסכל מזימה שטנית של מטורף אוהב זהב הזומם להפוך את עתודות הזהב של העולם לרדיואקטיביות.
  מיד אחר כך יגיע אחד המרגלים המוצלחים ביותר שהגיעו בעקבות בונד – הסוכן קר הרוח הארי פאלמר בכיכובו של מייקל קיין. כאן יוצא פאלמר לחקור את תעלומת חטיפתם של מספר מדענים בכירים, אשר עברו שטיפת מוח וכעת אינם מסוגלים לתפקד.

  פסטיבל הקולנוע של yes
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: כל יום שלישי בשעה 22:00
  סרטים חדשים ומצוינים, שלא תראו בשום מקור אחר, מחכים לכם בכל יום שלישי ב-22:00 ב-yes3. האקשן הכי מסעיר, הקומדיות הכי מצחיקות, הדרמות הכי מרגשות והמותחנים הכי מרתקים שדילגו על מסכי הקולנוע בארץ ומגיעים ישר ל-yes.
  החודש בפסטיבל נשדר את סרטו השאפתני של אנג לי "בילי לין" בכיכובם של וין דיזל וקריסטן סטיוארט; הדרמה על פי סיפור אמיתי "150 מיליגרם" בכיכובה של סידס באבט קנודסן האהובה מ"הממשלה" (בורגן); סרט ההתבגרות היפה מאיסלנד "דרורים"; הקומדיה הכיפית "המצוד אחר אנשי הבר"; ואת הדרמה הרומנטית "אהבה שבורה" בכיכובם של מריון קוטיאר ולואי גארל.
  את כל סרטי פסטיבל הקולנוע ניתן להקליט כסדרה

  150 מיליגרם | La Fille De Brest Aka 150 Milligrams
  בכורה ארצית בלעדית!
  ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע | מועד שידור: שלישי, 3/10, בשעה 22:00
  במאית: עמנואל ברקו. צרפת, 2016
  שחקנים: סידס באבט קנודסן ("הממשלה", "ווסטוורלד")
  טריוויה: הסרט השתתף בפסטיבלי הקולנוע של טורונטו וסאן סבסטיאן וזכה לביקורות מצוינות.
  תקציר: סרטה של הבמאית והשחקנית עמנואל ברקו המבוסס על סיפור אמיתי, מתאר את מאבקה האמיץ של רופאה מול רשויות הבריאות וחברות התרופות, כנגד השימוש בתרופה פופולארית שלה תופעות לוואי מסכנות חיים.

  מצב רגיש | Tumbledown
  בכורה ארצית בלעדית!
  ערוץ: yes1, במסגרת ימים של רומנטיקה | מועד שידור: רביעי, 4/10, בשעה 21:30
  במאי: שון מיושו,ארה"ב, 2015
  שחקנים: רבקה הול, ג'ייסון סודייקיס, בלית' דאנר
  תקציר: דרמה מרגשת על אהבה והתמודדות עם אבל. בחורה צעירה (רבקה הול) מתקשה להמשיך עם חייה לאחר מות בעלה, זמר פולק מפורסם. פגישה עם סופר ניו יורקי ציני (ג'ייסון סודייקיס) גורמת לה להביט על החיים בצורה שונה, ומעניקה לה הזדמנות שנייה לאהבה.

  שבוע 5/10-11/10
  yes2 מתכונן לבלייד ראנר 2049
  ערוץ: yes2 ו-yesVOD | מועד שידור: חמישי – שישי, 5-6/10
  ספריית 24/7 סרטים חינם ב-yesVOD
  לקראת יציאתו לקולנוע של "בלייד ראנר 2049", סרט ההמשך המסקרן לקלאסיקת המד"ב בכיכובם של הריסון פורד וריאן גוסלינג ובבימויו של דניס וילנב ("המפגש"), נשדר ב-yes2 את שתי הגרסאות של "בלייד ראנר" – הגרסה הקולנועית (בשישי אחה"צ) וגרסת הבמאי של רידלי סקוט (חמישי ב-22:00). שתי הגרסאות יהיו זמינות ללא תשלום נוסף בספריית 24/7 ב-yesVOD.

  להילחם על זה | Bleed For This
  בכורה!
  ערוץ: yes4 | מועד שידור: שישי, 5/10, בשעה 22:00
  במאי: בן יאנגר. ארה"ב, 2016.
  שחקנים: מיילס טלר ("וויפלאש"), ארון אקהרט, קייטי סגל
  תקציר: דרמה המבוססת על סיפורו המדהים של אלוף האגרוף וויני פאזיינזה. לאחר תאונת דרכים קטלנית, וויני נלחם על זכותו לשוב לזירת האגרוף. כשנה לאחר התאונה, הוא מחליט לא לוותר, חוזר לזירה כדי להילחם באלוף הנוכחי, ומבצע את אחד הקאמבקים המדהימים של עולם הספורט.

  העולם הקסום של ג'יי קיי רולינג, כולל מרתון של סרטי הארי פוטר
  ערוץ: yes5 וyesVOD24/7
  מועד שידור: סוכות, 5-13/10, מדי יום בשעה 17:00
  לרגל הקרנת הבכורה של הסרט: חיות הפלא והיכן למצוא אותן – פנטזיה על פי ספרה של ג'יי.קיי רולינג, המתרחש בעולם של "הארי פוטר", נערוך בyes5 (ובקטגוריה ייעודית בyesVOD24/7) במהלך חג סוכות מרתון חגיגי ופנטסטי של סדרת הסרטים המצליחה בעולם, המבוססת על סדרת הספרים המצליחה בעולם – מרתון עם כל סרטי הארי פוטר: מדי יום בשעה 17:00 נשדר את הסרטים המרכיבים את עולמה של הסופרת המצליחה.

  חיות הפלא והיכן למצוא אותן | Fantastic Beasts And Where To Find Them
  בכורה!
  ערוץ: yes5
  מועד שידור: חמישי, 5/10, בשעה 17:00
  במאי: דיוויד ייטס. 2016.
  שחקנים: אדי רדמיין, קולין פארל
  תקציר: פנטזיה קסומה עפ"י ספרה של ג'יי.קיי רולינג, המתרחשת בעולם של "הארי פוטר". ניוט סלמנדרה, אחד מחברי קהילת המכשפות והקוסמים הסודית בניו יורק, מנסה לאתר כוח מסתורי שהורס את העיר.

  מדי יום ב17:00 ישודרו כל סרטי הארי פוטר. את המרתון ניתן להקליט כסדרה.
  הארי פוטר ואבן החכמים Harry Potter And The Philosopher's
  הארי פוטר וחדר הסודות Harry Potter & The Chamber Of Secrets
  הארי פוטר והנסיך מאזקבן Harry Potter And The Prisoner Of Azkaban
  הארי פוטר וגביע האש Harry Potter And The Goblet Of Fire
  הארי פוטר ומסדר עוף החול Harry Potter And The Order Of The phoenix
  הארי פוטר והנסיך חצוי הדם Harry Potter And The Half-Blood Prince
  הארי פוטר ואוצרות המוות: חלק 1 Harry Potter And The Deathly Hallows: Part 1
  הארי פוטר ואוצרות המוות: חלק 2 Harry Potter And The Deathly Hallows: Part 2

  מתח גבוה | High Strung
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes1, במסגרת ימים של רומנטיקה | מועד שידור: שישי, 6/10, אחה"צ
  במאי: מייקל דמיאן, ארה"ב, 2016.
  שחקנים: קינן קמפה, ג'יין סימור
  תקציר: דרמה רומנטית מוזיקלית. כאשר רקדנית בלט אמריקאית צעירה ויפה נתקלת בבחור בריטי המנגן בכינור ברכבת התחתית בניו יורק, היצרים סוחפים והיצירתיות מתפרצת. אך האם זה יספיק כדי שחלומם הגדול לא יתנפץ?

  הזאב האחרון | Wolf Totem
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: שישי, 6/10, בשעה 22:00
  במאי: ז'אן ז'אק אנו ("שם הוורד"),סין/צרפת, 2015.
  שחקנים: שאופנג פנג, שון דו
  טריוויה: זוכה פרס הבמאי בפסטיבל בייג'ינג
  תקציר: דרמת הרפתקאות, מצולמת יפייפה, של הבמאי ז'אן ז'אק אנו ("שם הוורד"). בזמן מהפכת התרבות בסין, נשלח סטודנט צעיר מבייג׳ינג לכפר מונגולי כדי ללמד את המקומיים קרוא וכתוב. כאשר הוא מאמץ גור זאבים, מופר האיזון העדין שקיימו המקומיים עם זאבי הפרא.

  שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד
  ערוץ: yes5 | מועד שידור: כל יום שישי בשעה 17:00
  בכל שישי בשעה 17:00 מומלץ לאסוף את כל המשפחה מול yes5 ולצפות בסרטים האהובים שאף ילדות אינה שלמה בלעדיהם, במסגרת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד.
  החודש, במקביל למרתון סוכות עם הארי פוטר, נהנה ברצועה עם הסרט הראשון "הארי פוטר ואבן החכמים" והסרט האחרון בסדרה "הארי פוטר ואוצרות המוות: חלק 2", נצא להרפתקה עם הנסיכה הלוחמת "מולאן", ונסיים במסע עם פו הדב וחבריו "פו הדב".

  הארי פוטר ואבן החכמים | Harry Potter And The Sorcerer's Stone
  ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי | מועד שידור: שישי, 6/10, בשעה 17:00
  במאי: כריס קולומבוס. 2001.
  תקציר: הסרט הראשון בסדרת סרטי הפנטזיה המצליחים. הארי גדל בבית דודיו האכזריים, לאחר שהוריו נהרגו בתאונה. ביום הולדתו ה-11 הוא מקבל מכתב מפתיע, הפותח בפניו דלת להרפתקה מדהימה

  מסיבת השנה | Office Christmas Party
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes2 | מועד שידור: שבת, 7/10, בשעה 22:00
  בימוי: ג'וש גורדון, וויל ספק("אהבה בהחלפה"), ארה"ב, 2016.
  שחקנים: ג'ייסון בייטמן, ג'ניפר אניסטון, אוליבייה מאן, קייט מקינון
  תקציר: קומדיה לקראת החגים בכיכובם של ג'ייסון בייטמן וג'ניפר אניסטון. מנהלת חברת היי-טק מרשעת (אניסטון בתפקדי הביץ') מאיימת על סגירת סניף כושל בניהול קליי אחיה (בייטמן). על מנת לבטל את רוע הגזרה מחליט לארגן קליי את מסיבת השנה- מסיבת חג מולד כדי להשיג לקוח חשוב במיוחד. במהרה העניינים יוצאים משליטה בצורה הפרועה ביותר, ועתיד החברה בסכנה.

  הלהקה האחרונה בלבנון
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes קולנוע ישראלי | מועד שידור: שבת, 7/10, בשעה14:00 ו22:00
  במאים : בן בכר ואיציק קריחלי, ישראל, 2016
  שחקנים: עופר שכטר, עופר חיון ואורי לייזרוביץ , ישראל קטורזה , דנה פרידר דניאל גל ואיציק קריחלי
  טריוויה: אחד הסרטים המצליחים ביותר לשנת 2016.
  תקציר: קובי, שלומי ואסף, שלושה חברים בלהקה צבאית, מתעוררים בוקר אחד ומגלים שצה"ל יצא מלבנון ושכח אותם שם. הסרט נפתח ביום של נסיגת צה"ל מדרום לבנון אחרי 18 שנים. גיבורי הסרט הם חברי להקה כושלת ומסוכסכת בתוך עצמה שמוזמנים להופיע בפני החיילים שעוד נותרו מאחור. שרשרת של נסיבות גורמת לשלושה להישכח מאחור בלבנון, בבסיס שעליו משתלטים אנשי חיזבאללה, אחרי שאחרון החיילים יוצא. בניסיונותיהם למצוא את הדרך הביתה הם נדרשים להתמודד עם שורה של דמויות ואירועים שמותירה את הצופים פעורי פה ועם דמעות של צחוק.

  פארק היורה | Jurassic Park
  ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים | מועד שידור: ראשון, 8/10, משעה 22:00
  במאי: סטיבן ספילברג, ארה"ב, 1993
  שחקנים: ג'ף גולדבלום, סם ניל, לורה דרן, ריצ'רד אטנבורו, וויין נייט
  לכבוד הסרט התיעודי החדש של HBO שסוקר את הקריירה המופלאה של סטיבן ספילברג, ויחד עם עליית הקטגוריה של מיטב סרטיו ל-yesVOD, נשדר במסגרת הבלתי נשכחים את אחד מסרטיו המצליחים ביותר – את סרט ההרפתקאות פורץ הדרך שעשה על פי ספרו של מייקל קרייטון, שהביא לדינוזאורים את הקאמבק הגדול ביותר ב-70 מיליון השנים האחרונות.
  צוות מדענים מגיע לאי מרוחק, שבו הוקם פארק עם דינוזאורים משובטים חיים. כשהעניינים יוצאים משליטה, הסיור הופך למסע הישרדות. הסרט הפך בזמנו למצליח ביותר בכל הזמנים, וזכה בשלושה פרסי אוסקר.

  בילי לין | Billy Lynn's Long Halftime Walk
  בכורה ארצית!
  ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע | מועד שידור: שלישי, 10/10, בשעה 22:00
  במאית: אנג לי, ארה"ב, 2016
  שחקנים: ג'ון אלווין, קריסטן סטיוארט, וין דיזל, כריס טאקר, סטיב מרטין
  טריוויה: בסרט נעשה שימוש מיוחד בטכנולוגיית צילום חדישה (120 פריימים לשנייה במקום 24 המקובלים).
  תקציר: דרמה שאפתנית ומרשימה בבימויו של אנג לי. בעקבות הצטיינותו בקרב, נשלח בילי בן ה-19 עם חבריו ליחידה לארה"ב להשתתף בסבב טקסים חגיגיים שנערכו לכבודם. מעט לפני שיאו של המסע, בהכנות לקבלת פנים במהלך הסופרבול, נזכר בילי ברגעים הקשים של המלחמה.

  • שבוע 12/10-18/10

   ללכת בדרכך | Me Before You
   בכורה
   ערוץ: yes1, במסגרת ימים של רומנטיקה | מועד שידור: חמישי, מוצאי חג שני 12/10, בשעה 21:30
   במאית: תאה שארוק, אנגליה, 2016.
   שחקנים: אמיליה קלארק ("משחקי הכס"), סם קלאפלין ("באהבה, רוזי")
   טריוויה: הכנסות של 200 מיליון דולר מסביב לעולם
   תקציר: דרמה רומנטית סוחטת דמעות, על פי רב המכר שסחף רבבות מסביב לעולם של ג'וג'ו מויס.
   לואיזה (הלוא היא אם הדרקונים מ"משחקי הכס" אמיליה קלארק) היא צעירה אופטימית וחייכנית בעלת לבוש ססגוני ומיוחד, החיה עם משפחתה הקטנה בעיירה ציורית באנגליה. חייה משתנים כאשר היא מתחילה לעבוד כעוזרת של בנקאי צעיר ועשיר, המרותק לכסא גלגלים לאחר תאונה. ההתחלה קשה, אבל לאט לאט השניים מלמדים האחד את השנייה על הדברים החשובים בחיים ועל אהבה.

   שבע ויום
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes קולנוע ישראלי | מועד ישודר: חמישי, מוצאי חג שני 12/10, בשעה 22:00
   במאי :אסף פולונסקי , 2016.
   שחקנים: עופר שכטר, עופר חיון ואורי לייזרוביץ , ישראל קטורזה , דנה פרידר דניאל גל ואיציק קריחלי
   טריוויה: כוכב תאג"ד תומר קפון זכה בפרס האופיר לשחקן המשנה הטוב ביותר לשנת 2016.
   תקציר: דרמה שמשלבת שכול והומור ומלווה את מסע האבל יוצא הדופן של אייל (שי אביבי) , אב שקם מהשבעה לאחר מות בנו בן ה- 25 לעומת אשתו (יבגניה דודינה), שבוחרת לחזור לשגרה בכל מחיר ומאמינה שזו הדרך הטובה ביותר להתמודד עם האבל . התכניות משתבשות כאשר אייל מוצא בין חפציו של בנו המנוח מריחואנה רפואית ופונה אל בן השכנים הסטלן (תומר קפון תומר קפון בהופעה מצויינת זוכת אופיר) כדי שילמד אותו מה עושים עם זה. הקשר המיוחד שנוצר בין השניים מוביל לסיטואציות משעשעות ולתהליך פנימי של כל אחד מהם להתמודדות עם מצב חייו הנוכחי.


   יום שישי ה-13 בספריית 24/7 סרטים חינם ב-yesVOD
   ספריית 24/7 ב-yesVOD | מועד עליית הקטגוריה: החל מיום חמישי 12/10
   לכבוד יום שישי ה-13 תעלה ב-yesVOD בספריית 24/7 סרטים חינם קטגוריה מיוחדת, עם עשרות סרטי אימה ומתח מצמררים.

   קמצן! | Penny Pincher
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes3 | מועד שידור: שישי, 13/10, בשעה 22:00
   במאי: פרד קבאייה, צרפת, 2016
   שחקנים: דני בון, לורנס ארנה, נעמי שמידט
   תקציר: קומדיה בכיכובו של דני בון, הכוכב הבלתי מעורער של הקומדיות הצרפתיות העכשוויות.
   פרנסואה הוא כנר מוכשר ומורה מוערך למוזיקה, אבל הוא גם קמצן גדול. בגיל 40 הוא חי לבדו עד, כשלתזמורת בה הוא מנגן מצטרפת נגנית צ'לו חדשה הנשבית בקסמיו. במקביל נכנסת לחייו נערה בת 16 הטוענת שהוא אביה, ובטוחה שהוא נדבן. הוא אמנם נהנה מהאהבה שמרעיפות עליו שתי הנשים החדשות בחייו, אך טעות אחת קטנה עלולה לעלות לו ביוקר.

   בן חור | Ben Hur (2016)
   בכורה
   ערוץ: yes4 | מועד שידור: שישי, 13/10, בשעה 22:00
   במאי: טימור בקממבטוב ("מבוקש"), ארה"ב 2016.
   שחקנים: ג'ק יוסטון, מורגן פרימן, איילת זורר
   תקציר: גרסה מחודשת לקלאסיקה הקולנועית הידועה. האפוס ההיסטורי על יהודה בן חור, האציל היהודי שהואשם על לא עוול בכפו בבגידה באימפריה, על ידי אחיו החורג. הוא הוגלה לשנים רבות ונידון לעבדות בעקבות בגידת אחיו. עתה, לאחר שנים בגלות, שב למולדתו במטרה לנקום במי שפגע בו ובמשפחתו.
   הגרסה הקלאסית של "בן חור" בכיכובו של צ'רלטון הסטון, שזכתה ב-11 פרסי אוסקר, ישודר בצמידות.

   הארי פוטר ואוצרות המוות: חלק 2 | Harry Potter And The Deathly Hallows: Part 2
   ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי | מועד שידור: שישי, 13/10, בשעה 17:00
   במאי: דיוויד ייטס. 2011.
   תקציר: הסרט האחרון והמצליח מכולם בסדרת הפנטזיה שכבשה את העולם. הארי וחבריו מגיעים לרגע האמת, לקרב האחרון והגורלי מול לורד וולדמורט האיום.

   יצרים | Blow-Up
   ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים | מועד שידור: ראשון, 15/10, משעה 22:00
   במאי: מיכלאנג'לו אנטוניוני, בריטניהאיטליה, 1966
   שחקנים: דייוויד המינגס, ונסה רדגרייב, שרה מיילס, ג'יין בירקין, ג'וליאן שגרן
   תקציר: סרטו הידוע ביותר של מיכלאנג'לו אנטוניוני הוא אחד הסרטים שהגדירו את שנות השישים, וזכור בין השאר כמייצג נאמן של ההתפוצצות היצירתית והתרבותית של לונדון בסיקסטיז, תקופת Swinging London. הסרט אודות צלם מבוקש שמאמין שמצלמתו קלטה רצח שהתבצע בהייד פארק גרר שלל מחמאות, תיאוריות קולנועיות, חיקויים וגם פרסים, כולל דקל הזהב לסרט הטוב ביותר בפסטיבל קאן ושתי מועמדויות לאוסקר – לבמאי ולתסריט.

   דרורים | Sparrows
   בכורה ארצית בלעדית!
   ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע | מועד שידור: שלישי, 17/10, בשעה 22:00
   במאית: רונאר רונארסון, איסלנד, 2015
   שחקנים: אלי אוסקר פיאלארסון, אינגבר אגרט סיגורסון
   טריוויה: הסרט הוקרן בעשרות פסטיבלים, כולל טורונטו וירושלים, וזכה בפרסים רבים, בהם גם הפרס הגדול בפסטיבל הסרטים בסן סבסטיאן. נציג איסלנד בתחרות האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר.
   תקציר: דרמת התבגרות שזכתה בעשרות פרסים ויצגה את איסלנד באוסקר הזר. לאחר שאמו מצאה בן זוג חדש, נאלץ ארי בן ה-16 לעבור מריקיאוויק לגור עם אביו השיכור בעיירה הנידחת בה גדל כילד קטן. שם מוקף בטבע פראי ובטיפוסים מחוספסים, הוא מתאהב בנערה מקומית ומתמודד עם הסביבה הלא פשוטה.

   שבוע 19/10-25/10

   חוגגים 50 לג'וליה רוברטס
   ערוץ: yes1 | מועד שידור: שישי-שבת, 20-21/10,כל היום
   יום הולדת שמח לכוכבת הקומדיות הרומנטיות הבלתי מעורערת! האישה, החיוך והתלתלים – ג'וליה רוברטס!
   ג'וליה פיונה רוברטס נולדה בג'ורג'יה שבארצות הברית. אחיה אריק רוברטס הוא גם שחקן. בתחילת הקריירה שלה ניסתה רוברטס לתקן את המבטא הדרומי שלה שלא איפשר לה לקבל תפקידים בקולנוע. את פריצת הדרך שלה על המסך היא עשתה בשנת 1988 כשגילמה את דייזי בסרט "מיסטיק פיצה". שנתיים לאחר מכן היא כיכבה בסרט שעד היום הכי מזוהה עם הקריירה שלה והפך אותה לכוכבת הוליוודית אהובה ברחבי העולם- "אישה יפה".
   בקריירה המסתעפת על פני קרוב ל-30 שנה, רוברטס, בכשרון משחקה המיוחד הצליחה לזכות באוסקר, לכבוש לבבות ולרגש ולהצחיק על המסך הגדול. ערוץ yes1יצטרף לחגיגות יום הולדתה ה50, בסופ"ש שלם עם מיטב מסרטיה הנפלאים.
   בין הסרטים שישודרו "אישה יפה", "לאכול להתפלל לאהוב", "החתונה של החבר שלי", "לארי קראון", נוטינג היל", "יום האהבה", "קרוב יותר", "מגנוליות מפלדה" ועוד..

   למה דווקא הוא? | Why Him?
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes2 | מועד שידור: שישי, 20/10, בשעה 22:00
   במאי: ג'ון המבורג. ארה"ב, 2016
   שחקנים: בריאן קרנסטון, ג'יימס פרנקו, זואי דויטש, אדם דווין, מייגן מוללי
   תקציר: קומדיה בכיכובם של בריאן קרנסטון (שובר שורות) וג'יימס פרנקו. אב מגונן ומרובע נוסע לפגוש בפעם הראשונה את בן זוגה החדש של בתו, מיליונר הייטק פרוע, שחצן, חובב קעקועים וספורט אתגרי. הוא בטוח שגרוע מזה לא יכול להיות. רק שאז מתברר לו שהחבר מתכוון לבקש את ידה של בתו האהובה, ולכך הוא כבר לא מוכן להסכים.

   בגרות | Graduation
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes3 | מועד שידור: שישי, 20/10, בשעה 22:00
   במאי: כריסטיאן מונג'יו ("4 חודשים, 3 שבועות ויומיים"). רומניה, 2016
   שחקנים: אדריאן טיטיני, מריה-ויקטוריה דראגוס, ולאד איוונוב
   טריוויה: זוכה פרס הבמאי הטוב ביותר בפסטיבל קאן, מועמד לשלושה פרסי האקדמיה האירופאית, כולל במאי ותסריט; הסרט זכה לביקורות מהללות.
   תקציר: זוכה פרס הבמאי הטוב ביותר בפסטיבל קאן. רומיאו הוא אב מסור והגון, שחינך את בתו להשקיע בלימודיה. יום לפני הבחינה האחרונה שלה, מתרחש אירוע מטלטל, שמאיים על עתידה ומאלץ אותו לעמוד בפני בחירה מוסרית לא פשוטה.

   מולאן | Mulan
   ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי | מועד שידור: שישי, 20/10, בשעה 17:00
   במאי: טוני בארקרופט. ארה"ב, 1998.
   תקציר: מולאן, צעירה אמיצה ונמרצת, מגלה כי אביה עתיד להתגייס לצבא הסיני. בניגוד לרצונו, היא מחליטה שתלך במקומו לצבא, ושומרת על זהותה בסוד.

   מיס סלואן | Miss Sloane
   בכורה!
   ערוץ: yes4 | מועד שידור: שבת, 21/10, בשעה 22:00
   במאי: ג'ון מאדן ("שייקספיר מאוהב"). 2016.
   שחקנים: ג'סיקה צ'סטיין, מארק סטרונג,ג'ון לית'גו
   תקציר: דרמה פוליטית עוצמתית. סיפורה של אליזבת' סלואן- לוביסטית מבריקה, מצליחה וחסרת פשרות ומבוקשת מאוד בזירה הפוליטית של וושינגטון. היא ידועה בטקטיקות יוצאות הדופן שלה ובנחישות שלה לנצח. כאשר היא יוצאת למאבק מול יריב עוצמתי, היא מגלה כי הניצחון עשוי לגבות מחיר כבד מאוד.

   שבעת המופלאים (1960) | Magnificent Seven
   ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים | מועד שידור: ראשון, 22/10, משעה 22:00
   במאי: ג'ון סטרג'ס, ארה"ב, 1960
   שחקנים: סטיב מקווין, יול ברינר, אלי וולך, צ'ארלס ברונסון, ג'יימס קובורן
   כמה ימים לפני הבכורה של הגרסה החדשה בכיכובם של דנזל וושינגטון וכריס פראט (יום שישי, 27.10, ב-yes4), נשדר במסגרת הבלתי נשכחים ב-yes3 את המערבון הקלאסי והאהוב על חבורת אקדוחנים שנחלצים להגן על כפר תמים שסובל מהתקפות חוזרות ונשנות של כנופיית פורעי חוק. גרסת 1960, שהייתה בעצמה חידוש ל"שבעת הסמוראים" של קורסוואה, זכתה להצלחה עצומה והזניקה את הקריירות של כוכבי הסרט, בהם סטיב מקווין, אלי וולך וג'יימס קובורן. זהו הסרט שזכה למספר השידורים הרב ביותר בטלוויזיה האמריקאית, מלבד "הקוסם מארץ עוץ".

   המצוד אחר אנשי הבר | Hunt For The Wilderpeople
   בכורה ארצית!
   ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע | מועד שידור: שלישי, 24/10, בשעה 22:00
   במאי: טאיקה וואטיטי, ניו זילנד, 2016
   שחקנים: סם ניל, ג'וליאן דניסון
   טריוויה: הסרט הוקרן בסאנדנס, SXSW, טריבייקה ובעוד עשרות פסטיבלים, זכה בפרסים רבים וקיבל ביקורות מעולות. בעקבות התגובות החמות להן זכה הסרט קיבל הבמאי את הבימוי של "ת'ור: רגנארוק" של מארוול, ואילו ג'וליאן דניסון האלמוני הצטרף לקאסט של סרט ההמשך של דדפול.
   תקציר: קומדיית הרפתקאות כיפית מהבמאי של הסרט הבא של מארוול "ת'ור: רגנארוק". נער פרוע וכבד משקל שנזרק מאינספור משפחות אומנות מוצא סוף סוף משפחה אחת שבה הוא מרגיש בבית. כאשר מתרחש אירוע בלתי צפוי ומבקשים להעביר אותו שוב, הוא בורח אל היער הסבוך. יחד עם דודו המאמץ הוא לומד להסתגל לטבע הפראי, אבל אז הופכים שניהם למבוקשים על ידי הרשויות, ומשלחת חיפוש גדולה יוצאת אחריהם.

   שבוע 26/10-31/10

   מלחמת האופל: מלחמות הדם | Underworld 5: Blood Wars
   בכורה!
   ערוץ: yes2 | מועד שידור: חמישי, 26/10, בשעה 22:00
   במאית: אנה פורסטר. ארה"ב, 2016
   שחקנים: קייט בקינסייל, תיאו ג'יימס
   תקציר: הסרט החמישי בסדרת סרטי פנטזיית האקשן בכיכובה של קייט בקינסייל. סלין הלוחמת הערפדית יוצאת לקרב המכריע שישים קץ למלחמה מרובת השנים בין שבט אנשי הזאב ובין קן הערפדים שבגד בה.

   לעבור את הקיר
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes1, במסגרת ימים של רומנטיקה | מועד שידור: שישי, 27/10, בשעה 21:30
   במאית: רמה בורשטין ("למלא את החלל"), ישראל, 2016.
   שחקנים: נועה קולר, עמוס תמם ועוז זהבי.
   טריוויה: זוכה 3 פרסי אופיר לשנת 2016 כולל פרס השחקנית הטובה לנועה קולר ופרס התסריט לרמה בורשטין ומועמד לעוד 6 פרסים כולל הסרט הטוב ביותר. מועמד לסרט הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים בוונציה 2016.
   תקציר: קומדיה רומנטית בכיכובה של זוכת פרס אופיר- נועה קולר ושל הבמאית הנפלאה רמה בורשטיין. לפני 12 שנים חזרה מיכל בתשובה ומאז היא מחכה להינשא. כשארוסה מבטל את חתונתם, חודש לפני המועד, היא מחליטה: יש תאריך, יש אולם, יש הזמנה, קטן על השם להמציא לה חתן.

   הרוח במעטפת | Ghost In The Shell
   בכורה!
   ערוץ: yes2 | מועד שידור: שישי, 27/10, בשעה 22:00
   במאי: רופרט סנדרס. ארה"ב, 2017
   שחקנים: סקרלט ג'והנסון, טקשי קיטנו, מייקל פיט, ז'ולייט בינוש, פילו אסבק
   תקציר: עיבוד לייב-אקשן מרהיב לסדרת הקומיקס היפני (המנגה) המהפכנית.
   סקרלט ג'והנסון מגלמת שוטרת סייבורגית, שנשלחת למצוא האקר מסתורי, שחודר למוחותיהם של בכירים בתאגיד מוביל. החקירה חושפת את קיומו של פרויקט ממשלתי סודי וחוצב גורלות.

   פו הדב | Winnie The Pooh Movie
   ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי | מועד שידור: שישי, 27/10, בשעה 17:00
   במאים: סטפאן ג'יי אנדרסון, דון הול. 2011ארה"ב.
   תקציר: יום שגרתי בחייו של הדב, הכי אהוב, בחיפוש אחר דבש הופך למסע מרתק, מקבל תפנית כאשר פו, טיגר, חזרזיר, איה ושאר החברים יוצאים להציל את כריסטופר רובין מפושע דמיוני.

   שבעת המופלאים | Magnificent Seven
   בכורה
   ערוץ: yes4 | מועד שידור: שבת, 28/10, בשעה 22:00
   במאי: אנטואן פוקואה ("יום אימונים מסוכן", "ללא כפפות"). 2016.
   שחקנים: דנזל וושינגטון, כריס פראט
   טריוויה: "שבעת המופלאים" המערבון משנת 1960 בבימויו של ג'ון סטורגס ובכיכובו של יול ברינר, הינו גרסה אמריקאית לסרט היפני "שבעת הסמוראים" שיצא בשנת 1954 בבימויו של הבמאי האגדי אקירה קורוסאווה – סרט הנחשב עד היום לאחת מיצירות המופת הגדולות ביותר של הקולנוע.
   תקציר: כשהעיירה רוז קריק נמצאת תחת שליטתו הקטלנית של תעשיין אכזר, אנשי העיירה הנואשים נעזרים בשבעה פורעי חוק העשויים ללא חת שיגנו עליהם: ציידי ראשים, מהמרים ושכירי חרב. בזמן שהם מכינים את העיירה לעימות האלים שהם יודעים שמצפה להם, שבעת שכירי החרב מוצאים את עצמם נלחמים על יותר מכסף.

   הצוללת | Das Boot
   ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים
   מועד שידור: ראשון, 29/10, משעה 22:00
   במאי: וולפגנג פיטרסן ("טרויה"), גרמניה, 1981
   שחקנים: הרברט גרונמייר, יורגן פרוצ'נואו
   סרטו של וולפגנג פיטרסן נחשב לאחד מסרטי המלחמה הטובים שנעשו אי פעם, זכה לביקורות מעולות, היה מועמד לשישה פרסי אוסקר (כולל בימוי, תסריט, צילום ועריכה) ונמצא במקום ה-69 ברשימת הסרטים הטובים בכל הזמנים של אתר IMDB – רשימת הישגים מרשימה עוד יותר כאשר לוקחים בחשבון שמדובר על סרט בגרמנית, שמתאר את המתרחש בצוללת נאצית בימי מלחמת העולם השניה, הנלחמת על חייה מול הכוחות הבריטיים, בעוד מפקדה חש בתבוסה המתקרבת של מולדתו.

   אהבה שבורה | From The Land Of The Moon
   בכורה ארצית!
   ערוץ: yes3 | מועד שידור: שלישי, 31/10, במסגרת פסטיבל הקולנוע של yes, בשעה 22:00
   במאית: ניקול גרסיה. צרפת, 2016.
   שחקנים: מריון קוטיאר, לואי גארל, אלכס ברנדמול
   טריוויה: מועמד לפרס דקל הזהב בפסטיבל קאן 2016 ומועמת לשמונה פרסי סזאר.
   תקציר: דרמה רומנטית בכיכובם של מריון קוטיאר ולואי גארל.
   אשה ייצרית, הנשואה לגבר עמיד אותו היא לא אוהבת, פוגשת בחופשת מרפא באלפים במטופל צעיר ואטרקטיבי, ומתאהבת. הרומן הסוער מוביל אותה לבקש להשתחרר מנישואיה הכובלים.

 • אוקטובר 2017 בכן תעו

  לשון הקומוניקט:

  בפעם הראשונה בטלוויזיה, המצלמות נכנסות לקורס היוקרתי ביותר של צה"ל, ועוקבות אחר רכבת ההרים הרגשית והפיזית שעוברות חניכות בקורס, בפנים חשופות, בסידרת המקור החדשה של yes דוקו הטייסות.
  והנה הפרומו המהמם.

  עוד הפקות מקור באוקטובר –
  כשהודיעו לאירית ואשר שבנם הבכור נהרג, אירית, "באינסטינקט של אמא", החליטה לשאוב ממנו זרע. אך כשרצו להפרות פונדקאית עם זרע הבן ולגדל את התינוק שיוולד כבנם, התברר שמדובר בתקדים, ושהמדינה מתנגדת לו בכל כוחה. במשך למעלה מארבע שנים עוקב הסרט אחר התהליך המשפטי המפרך שבסופו יתברר – האם יורשה להם להיות שוב הורים? מדינת ישראל נגד אירית ואשר.

  וממיטב היבול הבינלאומי נשדר את:

  ג'ורג' מייקל – Freedom: "עובד על הפינישים האחרונים של הסרט", כך כתב מייקל בדף הפייסבוק שלו, חודש לפני מותו. יומיים בלבד לאחר השידור באנגליה, נביא בבכורה את הסרט המתעד פרק זמן של 5 שנים בחייו של הזמר האייקוני בשנות ה-90, במהלכן הוציא את אלבום הסולו השני שלו -Listen Without Prejudice Vol.1 שמכר יותר מ-8 מיליון עותקים, ניהל מאבק מול חברת התקליטים שלו דאז, סוני, והתאבל על מות בן-זוגו ממחלת האיידס.

  ספילברג: אפוס חייו של הבמאי המצליח ביותר בעולם, הכולל קטעים רבים שלא נראו מאחורי הקלעים של עשיית הסרטים הגדולים כמו "אי.טי", "מלתעות", וכו'. במקביל לעליית הסרט, תעלה ב-VOD קטגוריה מיוחדת עם מיטב סרטיו.

  סלטיקס/לייקרס: האויבים הכי טובים: הסלטיקס מול הלייקרס. לארי בירד מול מג'יק ג'ונסון. עוד לא היתה יריבות כזו בספורט שעוררה כל כך הרבה מתחים בחברה האמריקאית. לרגל פתיחת העונה של ליגת ה-NBA, נשדר את הסדרה החדשה, על היריבות שהפכה את ליגת הכדורסל הטובה בעולם למה שהיא היום.

  מנולו: הילד שהכין נעליים ללטאות: דיוקנו של אחד האנשים הנערצים ביותר בעולם האופנה היום – מנולו בלניק. אז מיהו באמת האיש שמאחורי הנעליים היפות בעולם?

  הטייסות
  בכורה: ימי רביעי, החל מה-25.10, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 28.10, בשעה 22:30
  כולנו גדלנו על הסיסמא "הטובים לטייס". אבל מה לגבי הטובות?
  בפעם הראשונה בטלוויזיה, מתלווה המצלמה לשש בנות שהתקבלו לאחד הקורסים הכי יוקרתיים בצה"ל: קורס טיס.
  הקורס הנחשב, שהיה שמור בעבר רק לבנים, נפתח אמנם לגיוס בנות כבר לפני כעשרים שנה בעקבות בג"צ אליס מילר, אך מתברר שהעניין המגדרי מעסיק גם היום – הן את פרחי הטיס והן את מדריכי הטיסה ומפקדי הקורס.
  במשך ששה חודשים אינטנסיביים, בתיעוד אינטימי ובפנים גלויות, אנו עוקבים אחר קורותיהן של שרון, קים, נעה, מיה, ליאור ועמית: מיום הגיוס והנחיתה בבית הספר לטיסה ועד לסיומו של שלב טיסות המבחן ("צ'קים"), בסופו חלקן תאלצנה להפסיק את השתתפותן ולעזוב את הקורס. מדובר בחצי שנה דרמטית, מלאת תהפוכות, מתח ורגשות עזים, שבה כולן מתכווננות למטרה אחת: להיות טייסות.
  במקביל, מלווה הסדרה גם את שירה, טייסת מסוקי קרב במיל', מדריכת טיסה בהווה ואֵם לילד, שחותרת כל העת להקל על שילובן של נשים בקורס ומביאה את הפרספקטיבה על הדברים מצידו האחר של המסלול.
  סידרת המקור החדשה "הטייסות", מבית yes דוקו, מציגה באופן חסר תקדים את המאבק הפיזי ואת המוקשים הרגשיים איתם מתמודדות בנות הקורס:
  שוות-שונות בין גברים, בְּמַקום שבו הן נמדדות לא רק כטייסות לעתיד, אלא גם – כנשים.
  לצפייה בפרומו
  בימוי: תמר טל-ענתי | עריכה: נטע דבורקיס, עידו מוכריק | צילום: עמנואל מאייר, רחלי רוסינק | תחקיר: טלי שמיר ורצברגר | מוסיקה מקורית: אלברטו שוורץ | מפיקים: אילנית באומן וענב שנהר – "שנהר הפקות".
  הסדרה הופקה עבור yes דוקו בתמיכת קרן גשר לקולנוע רב תרבותי.
  ישראל, 2017

  הפרקים

  פרק 1: ילדה הולכת לגן, ילדה הולכת לצבא
  בכורה: רביעי, 25.10, בשעה 21:00 ב-yes דוקו
  אנו פוגשים את שרון, ליאור, מיה, עמית, נעה וקים – ערב גיוסן. החששות גדולים – לא רק של הגיבורות שלנו אלא גם של ההורים ששולחים את היקר להם מכל אל הקורס הכי יוקרתי ומאתגר. מהסביבה המחבקת של הבית, הן מגיעות לפתיחת הקורס בבסיס חיל האוויר בחצרים, שם הן הופכות להיות באופן רשמי לפרחי טיס.

  פרק 2: עולות על סרבלים
  בכורה: רביעי, 25.10, בשעה 21:35 ב-yes דוקו
  קים, שרון, מיה, ליאור, עמית ונעה יוצאות למסע לילי בסופו הן מקבלות כותפות של פרחי טיס. הן עוברות ביחד עם חניכי הקורס את טקס ההשבעה לצה"ל ולחיל האוויר. ההתרגשות גדלה לקראת צ'ק 1 – הטיסה הראשונה שלהן. שירה אטינג מתכוננת להרצאה על שילוב נשים בקורס טיס בפני מדריכי בית הספר לטיסה. לשם כך היא פוגשת את חברותיה, טייסות בפועל, כדי לקבל תמונה כוללת ומקיפה יותר.

  פרק 3: בית הספר לטיסה
  בכורה: רביעי, 1.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו
  נעה, מיה, ליאור, שרון, עמית וקים מתאמנות וטסות מדי יום לקראת צ'ק 10 בסופו תתקיים ועדת הדחה דרמטית. התרגילים משתנים מדי יום והבנות מתמודדות, כל אחת בדרכה, עם הלחץ והביקורת שהן מקבלות ממדריכי הטיסה. שירה אטינג מרצה בפני מדריכי בית הספר לטיסה על הדרכת נשים בקורס טיס ומספרת על חוויותיה כאישה-חניכה בקורס.

  פרק 4: עשר ואחרונה
  בכורה: רביעי, 8.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו
  המתח עולה לקראת ועדת ההדחה שמתכנסת אחרי צ'ק 10. הבנות יודעות כי לא כולן ישרדו את ההדחה וכי יש סיכוי שיאלצו להיפרד מהקורס. בינתיים פוגשת שירה אטינג איש צוות אוויר שזוכר אותה בקורס בו היתה חניכה. אחרי פרידה קצרה ודומעת מהחברות שהועדה החליטה להפסיק השתתפותן בקורס, החניכות שנשארו עולות על טיסה מספר 11.

  פרק 5: טיסה אחרונה
  בכורה: רביעי, 8.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו
  הבנות שנשארו בקורס ניצבות בפני חמש טיסות המבחן לפני ההדחה הבאה, והתרגילים הופכים מתקדמים ומורכבים. הן יודעות שאחרי חמש הטיסות הללו ייחרץ (שוב) גורלן – וזו ההזדמנות האחרונה שלהן לעלות לשלב הבא של הקורס. מי תודח ומי תישאר לשלב הבא בקורס הטיס?

  מדינת ישראל נגד אירית ואשר
  בכורה: יום רביעי 18.10 בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 21.10, בשעה 22:40
  פסטיבל חיפה 2017 – התחרות הרשמית
  כשהודיעו לאירית (52) ואשר (55) שבנם עמרי בן ה 25, קצין בחיל הים נהרג בתאונה בצבא, אירית באינסטינקט של אימא, ביקשה לשאוב את זרעו.
  אירית ואשר נחושים להפרות את זרעו של עמרי בתרומת ביצית ובאמצעות אם פונדקאית להרות ילד מזרע בנם. את הנכד הם מבקשים לגדל בבית כזוג הורים, כילדם לכל דבר. למקרה כזה אין תקדים בארץ ובעולם, ומדינת ישראל מתנגדת לכך.
  במשך למעלה מארבע שנים מלווה הבמאית שירלי ברקוביץ' ("שקרים בארון") את בני הזוג בתהליך המשפטי הארוך והמפותל. זהו מסע רגיש ואינטימי רצוף תקווה ורגעים של צחוק והומור שחור, לצד העצב העמוק של משפחה שכולה שמנסה לבחור בחיים. האם מדינת ישראל תאפשר לאירית ואשר לממש את הבחירה שלהם?
  בימוי ותסריט: שירלי ברקוביץ' | צילום: שירלי ברקוביץ', גונן גלזר | עריכה: ראובן ברודסקי | עריכה ראשונית: לביא בן גל | מוסיקה מקורית: עמיר בניון | עיצוב פסקול: רונן נגל | הפקה: שמי שינפלד, עמיתן מנלזון – "קאםבאק סרטים", שירלי ברקוביץ'.
  הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת קרן מקור לקולנוע וטלוויזיה ומפעל הפיס.

  4 המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

  ספילברג | Spielberg
  בכורה: מה-8.10 ב-yesVOD וביום שישי 13.10 בשעה 22:00 ב-yes דוקו
  פורטרט אינטימי של הבמאי האגדי.
  חשיפה יוצאת דופן, שעדיין לא נראתה על מסך הטלוויזיה, של אחד מהקולנוענים המפורסמים ביותר בעולם – סטיבן ספילברג ושל הקריירה הענפה שלו.
  לאורך 50 שנות עבודתו יצר ספילברג עשרות סרטים פורצי דרך. הבמאית והמפיקה זוכת הפרסים, סוזן לייסי (שהפיקה גם את "ג'אניס: ילדה קטנה עצובה"), מביאה בפיצ'ר שלפנינו מבט מקיף הסוקר את הפילמוגרפיה העשירה שלו וחושפת איך חוויותיו האישיות של ספילברג שירתו את עבודתו והשפיעו עליה לאורך השנים.
  ספילברג פותח את ליבו אל מול המצלמה ומספר על ילדותו המתוקה-מרירה, על אובססיית החיים שלו עם תעשיית הקולנוע, על עבודתו המוקדמת כ"ילד פלא" בטלוויזיה, תקופת ראשית פרסומו לאחר בימוי של "בלוקבאסטרים" בלתי נשכחים, המעבר המאוחר לסרטים יותר דרמטיים ורציניים והיחסים האישיים והמקצועיים שטיפח לאורך השנים.
  בסרט משולבים גם ראיונות עם בני משפחתו של ספילברג, עם חברים וקולגות, קטעים בלתי נשכחים מסרטיו וארכיונים נדירים של "מאחורי הקלעים" מסרטיו המפורסמים, ביניהם "מלתעות", "אי.טי – חבר מכוכב אחר", "שודדי התיבה האבודה", "פארק היורה", "רשימת שינדלר", "להציל את טוראי ריאן", "גשר המרגלים" ואחרים.
  הסרט נערך מתוך 30 שעות ראיונות עם הבמאי וצילומים של יותר מ-80 כוכבי קולנוע שעבדו עם ספילברג, בינהם – דרו ברימור, ליאונרדו דיקפריו, קייט בלאנשט, אופרה ווינפרי, טום הנקס, הריסון פורד, ליאם ניסן וכוכבים רבים אחרים.
  בימוי: סוזן לייסי (143 דק', ארה"ב, 2017)
  קטגוריה עם מיטב סרטיו של ספילברג תעלה במקביל לעליית הסרט ב-VOD

  ג'ורג' מייקל: Freedom | Freedom: George Michael
  בכורה: יום ראשון 22.10 בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD (יומיים אחרי הבכורה העולמית בערוץ 4 הבריטי).
  שידור נוסף: שישי, 27.10, בשעה 22:00
  ג'ורג' מייקל: במילותיו שלו.
  הסרט "ג'ורג מייקל: Freedom " מתעד פרק זמן של 5 שנים בחייו של הזמר האייקוני בשנות ה-90, במהלכן הוציא את אלבום הסולו השני שלו -Listen Without Prejudice Vol.1 שמכר יותר מ-8 מיליון עותקים, ניהל מאבק מול חברת התקליטים שלו דאז, סוני, והתאבל על מות בן-זוגו ממחלת האיידס.
  הסרט מאחד לראשונה את 5 דוגמניות-העל: נעמי קמפבל, כריסטי טרלניגטון, סינדי קרופורד, טאטיאנה פטיץ ולינדה אוונגליסטה, שכיכבו בוידאו קליפ המפורסם – "Freedom! 90" לשיחה על צילומי הקליפ והשפעותיו על תרבות הפופ. כמו כן משתתפים בסרט מעריצים וחברים של הזמר, ביניהם – אלטון ג'ון, סטיבי וונדר, ריקי ג'רוויס, מארק רונסון, ליאם גלאגר, ז'אן-פול גוטייה, טוני בנט ומרי ג'יי בלייג'.
  מייקל, שהלך לעולמו בגיל 53 ב-25 בדצמבר 2016, היה מעורב מאוד בעשיית הסרט וציפה לשידורו. בפוסט האחרון בעמוד הפייסבוק שלו כתב חודש לפני מותו: "עובד על הפינישים האחרונים בסרט".
  (בריטניה, 2017).

  מנולו: הילד שהכין נעליים ללטאות
  Manolo: The Boy Who Made Shoes for Lizards
  בכורה: יום ראשון 1.10 בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 7.10, בשעה 22:40
  דיוקנו של אחד האנשים הנערצים ביותר בעולם האופנה היום – מנולו בלניק.
  מנולו, שטוען שהוא סה"כ סנדלר, נחשב למעצב הנעליים המוביל של המאה ה-20, וגם של ה-21.
  בסרט נפגוש את מנולו בכבודו ובעצמו, את המוזות שלו, את הלקוחות יוצאי הדופן שלו, ואת עמיתיו למקצוע – כל אלה שעזרו לשים אותו על המפה העולמית, ונצליח להבין את השאלה המתבקשת –
  מיהו האיש שמאחורי הנעליים היפות בעולם?
  בימוי: מייקל רוברטס (90 דק', אנגליה, 2017)

  עונש אכזרי: שלישיית אנגולה
  Cruel and Unusual – The Angola 3 Story
  בכורה: יום שלישי 24.10 בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 27.10, 23:30
  סיפורה הטראגי של "שלישיית אנגולה" – 3 אסירים אפרו-אמריקאים, ששהו בבידוד בצינוק בכלא לואיזיאנה במשך למעלה מ-40 שנה.
  ב-1971 נאסרו בלואיזיאנה הרמן ואלאס ואלברט וודפוקס לאחר שהורשעו בשוד מזוין. השניים היו חברי תנועת "הפנתרים השחורים" ועם מעצרם החלו לפעול בכלא למען שיפור תנאי האסירים. הנהלת כלא "אנגולה" בלואיזיאנה לא אהבה את ההתארגנות שלהם, בלשון המעטה. כמה חודשים מאוחר יותר, ב-1972 הם הואשמו והורשעו , ביחד עם אסיר נוסף – רוברט קינג, בדקירה והריגת סוהר בכלא. על כך הם נידונו לעונש של 50 שנות מאסר והושמו בבידוד בצינוק למשך ארבעה עשורים.
  מרגע הרשעתם נלחמו השלושה להוכחת חפותם, בעודם מצביעים על כך שאחד מעדי הראייה היה עיוור, השני משוחד ועל כך שלא נמצאה כל הוכחה אחרת שהם ביצעו את הרצח. לטענתם, השלטונות התנכלו להם בגלל השתייכותם הפוליטית.
  הדוקו שלפנינו צולם במשך 8 שנים וצולל אל תוך הסיוט מהגיהינום שעברו: רוברט קינג, השתחרר ב-2001 לאחר 29 שנה בבידוד, הרמן וואלאס שהה בבידוד 41 שנה ומת לבסוף מסרטן ב-2013, 3 ימים לאחר שחרורו, בעודו ממתין למשפט חוזר.
  סיפור מאבקם הטראגי של השלושה למען הצדק מובא בסרט דרך תמונות ישנות, הקלטות של שיחות טלפוניות שביצעו מהכלא וראיון עם רוברט קינג, אחד מחברי השלישיה. הוא מגיע אל שיאו עם שחרורו של האסיר השלישי – אלברט וודפוקס בעסקת טיעון ב-2016, לאחר 43 שנה בבידוד – יותר מכל אסיר אחר אי פעם בארה"ב.
  בימוי: ואדים ז'אן (102 דק', ארה"ב/אנגליה, 2016)

  לרגל פתיחת העונה של ליגת ה-NBA, נשדר את הסדרה החדשה:

  סלטיקס/לייקרס: האויבים הכי טובים
  Celtics/Lakers: Best of Enemies
  בכורה: ימים ראשון-שלישי, 15.10-17.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו
  וב-yesVOD. שידור נוסף: שישי-שבת, 20-21.10, 22:00
  הסלטיקס מול הלייקרס. לארי בירד מול מג'יק ג'ונסון. עוד לא היתה יריבות כזו בספורט שעוררה כל כך הרבה מתחים בחברה האמריקאית.
  הסדרה בת 3 הפרקים Celtics/Lakers: Best of Enemies מביאה אל המסך לא רק את סיפור היריבות הקשה ביותר בהיסטוריה של ה-NBA אלא גם מוכיחה איך סדרת הגמרים בין שתי הקבוצות, שהתרחשו במהלך שנות ה-80, הם שהפכו את ליגת ה-NBA לכל כך פופולארית כמו שהיא היום.
  עד הגיעו של לארי בירד נחשבה ליגת ה-NBA לליגה שמשחקים בה בעיקר שחקנים שחורים שרבים מהם היו מעורבים בשערוריות של סמים ואלכוהול. שחקני הליגה, ואפילו כוכב כמו קארים עבדול ג'אבר שברח מהתקשורת והתאסלם, פחות עניינו את בני המעמד הבינוני-גבוה של ארה"ב (בעיקר הלבנים שהיו המיינסטרים של חובבי הכדורסל). המתח בין לארי בירד, שחקן הסלטיקס, שנחשב ל"תקווה הלבנה הגדולה" ולדמות שאיתה יכלו סוף סוף להזדהות ובין מג'יק ג'ונסון, מלך הליגה מה"לייקרס", הפך את ליגת ה-NBA למותג הכי יוקרתי בעולם הספורט, והם למעשה היו גם אלה שהכינו את הקרקע לדורות הבאים של מייקל ג'ורדן, שאקיל אוניל, קובי בריאנט ולברון ג'יימס.
  שני הפרקים הראשונים בסדרה מביאים את ההיסטוריה של שתי הקבוצות ושל שני השחקנים, כשהצד של אוהדי הלייקרס מסופר ע"י השחקן והראפר, אייס קיוב והצד של אוהדי הסלטיקס מסופר ע"י השחקן והזמר דוני וולברג.
  לצד ראיונות מרתקים עם קאסט מרשים של כוכבי העבר, בינהם – קארים עבדול ג'אבר (מהלייקרס) ביל ראסל (מהסלטיקס), ג'רי ווסט (מהלייקרס), טומי הוקינס (מהלייקרס) ועם עיתונאי ספורט מאותן שנים, מובאים קטעי ארכיון נדירים, תמונות סטילס וקטעי עיתונות משנות ה-60 ועד שנות ה-90. שני הפרקים הראשונים מסתיימים בסדרת הגמרים המותחים של שתי הקבוצות היריבות ב-1984 והפרק השלישי ממשיך את הסיפור מיד אחר כך וסוקר את השתלשלות האירועים בשנים 1985 עד 1987 כשהקבוצות ששנאו עד עכשיו אחת את השניה – עוברות לכבד אחת את רעותה בקרב הזכור של 1987. בניתוחים של אותו הגמר – זה היה הרגע שהביא לכך שאמריקה הפסיקה להתייחס לליגת ה-NBA בגווני שחור ולבן ועברה להתייחס אל הליגה כאל רב-גונית.
  בימוי: ג'ים פודהורץ (3X100 דק', ארה"ב, 2017)

  * * *

  ורגע אחרי שמסתיימות ארוחות החג – נשדר את הסדרה החדשה –

  איך לרדת נכון במשקל | How to Lose Weight Well
  בכורה: ימים ראשון-שלישי, 15.10-17.10, בשעה 21:10 ב-yes דוקו
  וב-yesVOD. שידור נוסף: שישי-שבת, 20-21.10, 20:20
  דיאטת אשכוליות, דיאטת פלאו, ניקוי מיצים, דיאטת חלבונים… – תעשיית הדיאטות שווה מיליונים והשאיפה לגוף מושלם מרקיעה שחקים, אך האם דיאטות באמת עובדות?
  הסדרה "איך לרדת נכון במשקל" מביאה את כל התשובות בנושא הדיאטות, לצד ניסויים מהחיים האמיתיים של אנשים המתנסים בסוגי הדיאטות השונות. משתתפי הסדרה מחולקים ל-3 קטגוריות: דיאטה קיצונית למשך 7 ימים, דיאטה שמעצבת את הגוף למשך 6 שבועות ודיאטה שדורשות שינוי באורח החיים למשך 4 חודשים.
  מנחה הסדרה, ד"ר אלכסנדר ואן טולקן )שבעצמו מתנסה בחלק מהדיאטות הביזאריות), הבשלנית, סטייסי סטיוארט (שעוזרת למשתתפים להפוך את המנות הדיאטטיות לטעימות) והנטורופטית האלה אל-שפי (שמתמקדת בפסיכולוגיה של האכילה), עוקבים אחרי היכולות של המשתתפים להתמיד בדיאטות השונות ואחרי התוצאות של הירידה במשקל.
  לאחר שקלול כל הנתונים הם מנסים לענות על שאלת השאלות – מהי הדיאטה שהכי תתאים לך?
  (3X48 דק', בריטניה, 2017)

  * * *

  הגלולה האדומה | The Red Pill
  בכורה: יום ראשון 29.10 בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

  מסע פמיניסטי מפתיע אל תוך התנועה לזכויות הגברים.
  קייסי ג'יי, קולנוענית צעירה ופמיניסטית, שחקנית לשעבר, מחליטה לצלול אל תוך העולם החשוך והמסתורי של תנועת "A Voice For Men" – התנועה הכי קונטרוברסלית באמריקה, שחרטה על דגלה את המאבק למען זכויות הגבר.
  בתחילת המסע משוכנעת ג'יי שהתנועה לזכויות הגבר היא לא יותר מקבוצת-שנאה מיזוגינית, שמאיימת להחזיר את הגלגל לאחור בכל הקשור לזכויות נשים, אך לאחר שנה במחיצת מנהיגי וחברי הקבוצה, היא לומדת לגלות שלשוביניזם ופמיניזם יש פנים רבות ובמקומות רבים דווקא הגברים הם שמופלים לרעה.
  הסרט שמאתגר את הצופים למשוך לאחור את הרעלה ולהעלות שאלות חדשות לגבי הנורמות החברתיות מציג בפנינו הסתכלות אלטרנטיבית על שיוויון זכויות, כוח וזכויות יתר.
  בימוי: קייסי ג'יי (118 דק', ארה"ב, 2016)

© עידו ישעיהו