"ריק ומורטי" 3.07: הבלבול הריקטלנטי

פורסם ע"י ‏יהונתן צוריה‏
בתאריך 14/09/2017 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "ריק ומורטי" עונה 3 פרק 7

ריק ומורטי – עונה 3 פרק 7

"יום אימונים מסוכן", "אני והחברה", "המועמד ממנצ'וריה", "הסמויה" , "1984". כל אלה (וקצת עוד) הם הפארודיות שהפרק האחרון עסק בהם, כאילו הוא אומר לעצמו "היי, אני יודע שאני לא אספיק לגעת בכולם אם אני אקדיש לכל אחד פרק אז בוא פשוט נעשה את כולם יחדיו עכשיו". ואם זה לא מספיק, בכל אחת מהפארודיות האלה יש בדיוק שתי גרסאות של אותה דמות: ריק ומורטי.

הפרק עוזב את ריק ומורטי שלנו להרפתקה תת ימית באטלנטיס ומשאיר אותנו במבט על הנוגע לאותו כוכב ריקים ומורטים שהכרנו בעונה הראשונה. אין לסרט עלילה סדורה אחת, אלא מעקב אחר ארבע עלילות שונות עם דמויות כמו מורטי השמן, מורטי הלטאה, מורטי המגניב, ריק עובד המפעל, ריק החקלאי, מורטי שוטר, ריק שוטר ועוד. זה מאוד מבלבל, ולמי שהקולות של ריק ומורטי לא ערבים מומלץ אולי להימנע מהפרק הזה כי וואו, יש הרבה מהקולות שלהם בפרק.

עקרונית, יש עלילה אחת "חשובה" בפרק הזה: הבחירות לנשיאות, שבמסגרתן מתמודד מורטי אחד, חמוד ואופטימי מול כל מיני סוגי ריק. אני אומר "חשובה" במירכאות כי קשה לדעת מה מידת ההשפעה שתהיה לה על העלילה, למרות שאיך שזה נדמה מכאן – יהיה לה. שאר העלילות משמשות בעיקר להעמקת העולם והפולקלור של "ריק ומורטי": כיצד נראים מורטים עוזבים? כיצד מתנהלת מערכת האכיפה? לא כל התשובות תמיד מאוד הגיוניות אבל הפרק מזכיר קצת את "הסמויה" בריבוי העלילות שהוא מציג, והפעם אפשר להגיד שהוא עוסק במצודת הריקים יותר מאשר בדמות מסוימת. זה לא תמיד משתלם בהומור (יש פאנצ'ליינים נהדרים, אבל אני חושב שכאשר שומעים את הקול של ג'סטין רוילנד יותר מדי מתרגלים אליו ולא מצליחים לזהות את הגאונות הקומית בהגשות השונות), אבל כן משתלם באווירה. בלי להיכנס לשום עניין פילוסופי יותר מדי ותוך כדי הישענות על קלישאות רבות, הפרק הזה הצליח להרגיש עמוק – ולא מחופף. ארבעה סיפורים שלא באמת מתקשרים אחד לשני, ובכל זאת אף אחד מהם לא מיותר.

בינתיים, שבעה פרקים לתוך העונה – נחמד לקבוע שמדובר בעוד עונה מוצלחת למדי. אמנם לא נראה שיש הסכמה גורפת לגבי מהו הפרק הטוב ביותר או מהו הפרק שהיה קצת פספוס, אבל היוצרים לחלוטין הצליחו לעמוד בציפיות שלנו, ויש לקוות שימשיכו לעשות כך. בשלב הזה הייתי מונה את כל ההערות צד הקטנות שקרו בפרק הזה, אבל הן שוות ערך לפוסט משל עצמו, וחוץ מזה אני בטוח שיש לפחות עשרה אתרים שכבר עשו את זה עד עכשיו. למשל.

© עידו ישעיהו