המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 10/09/2017 בקטגוריה ‏כללי

נאשוויל – עונה 5

אימה אמריקאית, נאשוויל, השדה, בייק אוף בריטניה, השמאן האחרון, האוס, תמונות מחיי הנישואין, פרק אחרון לעונה של לגיון, מטומטמת, בית השקרים, יצאת צדיק, חליפות.

שלל מהנכר: Con Man – קומדיה חדשה של רשת SyFy בכיכובו של אלן טודיק ("פיירפליי", "פרברי הגיהנום"), המגלם סלבריטי שכוכבו דעך, ומנסה להחיות את תהילתו בכנסי מד"ב. כל 13 פרקי העונה הראשונה ישודרו במרתון בארה"ב, והעונה השנייה צפויה להגיע בהמשך. רגליים קרות חזרה לעונה חדשה ביום שישי בערב.

וגם אקס פקטור בריטניה, ג'ונתן רוס, Survivor's Remorse, קוד שרוף (Halt and Catch Fire).

בערוץ ההיסטוריה ב-21:45, הדרך ל-11 בספטמבר
מיני-סדרה בת שלושה פרקים (בשידור יומי) המשודרת לציון 16 שנים למתקפה ששינתה את העולם, שהתזה במרכזה היא כי מתקפת ארגון "אל קעידה" ב-11 בספטמבר 2001, לא הייתה תוצאת פעולה של טרוריסט בודד בשם אוסמה בן לאדן, אלא החלה למעשה שנים רבות לפני שהמטוס הראשון פגע באחד מצמד מגדלי התאומים בניו-יורק. "הדרך ל-11 בספטמבר" בוחנת את הגורמים, המקורות והנסיבות שחברו יחדיו והביאו לפיגוע הטרור הגדול ביותר שאירע על אדמת ארה"ב. באמצעות תחקיר יסודי, הכולל עשרות ראיונות עם בכירים לשעבר בממשל האמריקאי, חוקרי FBI שהתמחו במלחמה בטרור, לצד קרובי משפחה של הטרוריסטים עצמם, נחשפים שורת המחדלים, הטעויות המבצעיות והמאבקים הפנים-ארגוניים בממשל האמריקאי, שצירופם יחד הולידו את התנאים שאיפשרו את פיגוע הטרור הגדול והדרמטי ביותר בהיסטוריה המודרנית. יוצרי המיני-סדרה מתמקדים בעיקר בשמונה השנים שחלפו מהפיגוע הראשון שאירע ב-1993 במרכז הסחר העולמי, ועד ל-11 בספטמבר 2001. במשך תקופה זאת הפך ארגון "אל קעידה" למסוכן וקטלני, תוך שהוא תוקף מטרות ברחבי העולם, בעוד ארה"ב התעוררה וזיהתה באיחור את גודל האיום. כל פרק בוחן את השורשים ההיסטוריים של ה-11 בספטמבר 2001, ושופך אור על זוויות חדשות הנוגעות למתקפה הדרמטית. בתכנית מתראיינים לראשונה מספר פקידי ממשל וחוקרי רשויות אכיפת החוק, שהבינו מבעוד מועד את פוטנציאל האיום על ארה"ב וניסו להתריע מפניו, אך לא הצליחו לסכל את התכנית הקטלנית שהגו אוסמה בן לאדן וחאלד שייח' מוחמד. התכנית כוללת קטעי ראיון נדירים עם בן לאדן השופכים אור על דמותו של הארכי-טרוריסט.

בערוץ האוכל ב-23:00, בייק אוף בריטניה
עונה שביעית ללהיט הבריטי בשידור יומי.

בכאן 11 ב-23:55, האוס
סדרת הדרמה הרפואית מההתחלה בשידור יומי.

בכבלים,
בחם 3 ב-19:00, נאשוויל
העונה החמישית בשידור יומי.

בחם 8 ב-21:00, השדה
סמוך לצומת גוש-עציון, בין ירושלים לחברון, עלי אבו עוואד – בן למשפחת פליטים – מחליט להקים בשדה המשפחתי מרכז פלסטיני של אי-אלימות. למרות ביוגרפיה של ארבע שנים בכלא הישראלי, אמא שנכלאה לחמש שנים ואח שנהרג מירי של חייל צה"ל, עלי מחליט להקים את יוזמת 'שורשים' עם מתנחלים תושבי האזור, במטרה לקחת אחריות על היחסים, ולבסס תשתית של אמון שתקדם פתרון לסכסוך. הבמאי מרדכי ורדי, תושב גוש-עציון, מלווה את היוזמה המקומית במשך שנתיים וחצי, ומתעד את שינוי התודעה שעוברים הצדדים. בגל האלימות של 2015 צומת גוש-עציון הופך להיות המוקד המרכזי של גל הפיגועים, וחברי הקבוצה משני הצדדים מתמודדים עם מציאות שבה קרוביהם נפגעים.

בלוויין,
בכן דרמה ב-20:30, מכתבי אהבה
שלשת ספיישלים חדשים לדרמה של הולמרק.

בכן תעו ב-22:00, השמאן האחרון
ג'יימס הוא נער אמריקני נאה ורהוט שכל עתידו לפניו. אלא שהוא סובל מדיכאון קליני. לאחר ששום טיפול לא מצליח לעזור לו, הוא מחליט לנסוע ליערות האמזונס ולחפש את השמאן האולטימטיבי שינסה לרפא אותו בעזרת טקס האיווסקה, טקס דתי מסורתי בן מאות שנים. ג'יימס עוזב הכל ויוצא למסע חיפושים כדי להציל את חייו. היוצר הישראלי רז דגן מפתיע עם סרט ביכורים עוצר נשימה, שעוקב אחר התהליך יוצא הדופן שעובר צעיר אמריקני שנחוש לא לוותר על החיים.

בכן או ב-22:50, אימה אמריקאית: כת
עונה שביעית לאנתולוגיה של ריאן מרפי, שמתרחש הפעם במישיגן ועוסקת בבחירות 2016 בארה"ב כמשל, תוך התמקדות והדגשת קבוצות באוכלוסייה שהממשל החדש מתעלם מהן, ושחבריהן חוששים כי חייהם עומדים להילקח מהם או להשתנות לבלי הכר. אל העונה חוזרים אוון פיטרס, שרה פולסון, אמה רוברטס וצ'אז בונו, ומצטרפים לינה דנהאם, פרנסס קונרוי, אדינה פורטר, בילי אייכנר, אליסון פיל, קולטון היינס, בילי לורד ושאיין ג'קסון.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, תמונות מחיי נישואין.
סרטים שחייבים לראות. הפרויקט השאפתני והמהולל של אינגמר ברגמן, שהחל בסדרת טלוויזיה ויצא בהמשך גם כסרט. תיאור מפורט ונוקב של חיי נישואים לאורך 10 שנים – הפרידות, הגירושים, הבגידות ותקופות האהבה והשנאה. לפרויקט הייתה ועדיין השפעה אדירה, החל מעלייה בשיעור הזוגות המתגרשים באירופה ועד לשלל יצירות שהושפעו ממנו באופן ישיר (כגון טרילוגיית "אחרי הזריחה" של ריצ'רד לינקלייטר ו"בעלים ונשים" של וודי אלן). עם ליב אולמן, ארלנד יוזפסון, ביבי אנדרסון. שוודיה, 1973.

ולא לשכוח:
יצאת צדיק 5 בערוץ 2 ב-21:00
בית השקרים 5 ב-HBO חם ב-22:00
חליפות 7 בכן דרמה ב-22:00
פרק אחרון לעונה של לגיון בכן או ב-22:00
מטומטמת 2 בחם 3 ב-22:15
אימה אמריקאית: כת בכן או ב-22:50
בולרז 3 בכן או ב-6:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו