המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 03/09/2017 בקטגוריה ‏כללי

מטומטמת (צילום: אוהד רומנו)

מטומטמת, בחדר שלי, טיול אחרי צבא, העולם בעיני הילדים, מריה שראפובה – הנקודה, רצח באינטרנט, כביש אבוד, שני פרקים אחרונים של טווין פיקס, שני פרקים אחרונים לעונה של סטאר. בית השקרים, יצאת צדיק, לגיון, חליפות.

שלל מהנכר: Survivor's Remorse, קוד שרוף (Halt and Catch Fire).

בכאן 11 ב-21:00, טיול אחרי צבא
המוזיקאים פבלו רוזנברג בן ה-52 – נשוי בשנית ואב לשלושה, וגל תורן בן ה-41 – נשוי ואב לשלושה, יצאו לטיול אחרי צבא להודו, אותו לא עשו מעולם. בלבו של המסע נמצא הפער שבין הגילאים של פבלו וגל לבין החוויה עצמה: הם חווים על בשרם את מגוון החוויות של התרמילאים הישראלים, חולקים איתם גסט-האוסים, מסעדות מקומיות, מסלולים ועוד. הפער הזה הוא מקור לקומדיה, רגעים מרגשים, נקודות משבר, תובנות, חששות ופחדים ומאפשר גם לגלות הודו אחרת. העונה, בת 10 פרקים, מתרחשת ברובה ביעדי 'שביל החומוס', ביניהם ניו-דלהי, ורנאסי, הרי ההימלאיה, דרמסלה, אמריצר, פושקר, ג'איפור ומגיעה בסופה לתאילנד, לעיר בנגקוק והאי צ'אנג מאי.

בכבלים,
בחם 8 ב-21:00, בחדר שלי
סיפור התבגרותם של ששה בני נוער ישראלים, אך ורק באמצעות חומרים שהם צילמו בעצמם והעלו ליו-טיוב. אלה הם היומנים המצולמים שלהם. במשך שנים רצופות המצלמה מופנית אל תוך החדר ואל פני הגיבורים. היא מאפשרת לנו לשהות בחדרים ולחוות יחד איתם, בעדינות ובהדרגה, את השינויים, המאבקים, החדווה והכאבים שבתהליך הצמיחה שלהם, בדרך אל מי שהם חולמים להיות. ביימה איילת אלבנדה.

בחם 8 ב-22:15, העולם בעיני הילדים
איך הילדים רואים את העולם? סדרה חדשה מבית ה-BBC מזמינה לחוות את החיים דרך עיניהם של שבעים ילדים בגילאי 6-11. המשתתפים צוידו במצלמות וידאו והם מתעדים את חייהם בבית במקביל לתיעוד מצלמות הווידאו במועדונים שאחרי בית הספר. צוות של פילוסופים פיתח עבור הסדרה מספר דילמות מאתגרות שיוצגו בפני הילדים ויציעו תובנה חדשה ומעניינת לגבי איך ילדים חושבים. BBC ,2017.

בחם 3 ב-22:15, מטומטמת
עונה שנייה לסדרת הלהיט של בת חן סבג. שירי, השחקנית המתוסכלת שנאלצה להסתנן כסוכנת סמויה לתיכון, חוזרת ומסתבכת בגדול עם המנהל, המשטרה והעולם התחתון ושוב גוררת אחריה את חבריה הטובים.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, מריה שראפובה: הנקודה
אין מחלוקת על כך שהיא אחת משחקניות הטניס הגדולות בכל הזמנים (לאחר שזכתה בחמישה תארי גראנד סלאם בכל אחד מארבעת טורנירי הגראנד סלאם, ודורגה בעבר במקום הראשון בעולם), שהיא יציבה, רהוטה וכמובן יפהפיה, ולמרות זאת, לאורך כל שנות הקריירה שלה היא הצליחה תמיד למשוך אליה אש על המגרש ומחוצה לו. ב-7 במרץ 2016, עם תום אליפות אוסטרליה הפתוחה, התברר שמריה שראפובה השתמשה במהלך התחרות בתרופה הלא-חוקית, מלדוניום, וה-ITF גזר עליה השעיה מתחרויות למשך שנתיים (שקוצרו בהמשך ל-15 חודשים). מנקודת מבטה של השחקנית מביא הסרט את השנה המאתגרת ביותר שחוותה לאורך כל הקריירה שלה. דמותה הציבורית, מאחוריה התחבאה עד היום שראפובה, נדחקת סוף סוף הצדה, וחייה הפרטיים נחשפים אל מול המצלמה. שראפובה בוחרת להציג את סיפורה במילותיה שלה, בבלוגים אישיים מול המצלמה, בראיונות עם המעריצים והאנשים שמלווים אותה ובצילומים מהעבר ומהווה.

בכן תעו ב-23:00, רצח באינטרנט
כשההתפתחות הטכנולוגית נותנת כלי חדש לרוצחים כדי לתפוס את קורבנותיהם, יציאה לדייט יכולה להפוך לדבר מסוכן. ככל שאתרי ההיכרויות והאפליקציות נהיים פופולריים, הסיכוי שלנו להכיר באמת את בן הזוג הופך לקלוש ואנשים זרים יכולים להתחבא מאחורי פרופילים מזויפים. למעשה, מספר הפשעים הקשורים לאפליקציות של דייטינג (כמו טינדר וגרינדר), הכוללים אונס, פדופיליה וניסיונות רצח, גדלו פי 7 בשנתיים האחרונות, עד כדי כך שמדי חודש 10 נשים וגברים נרצחים, בממוצע, על ידי הפרטנר, בן הזוג או הדייט שלהם בבריטניה. בסרט נחשפות התוצאות המטרידות של פגישות עם אנשים שהכירו רק דרך האינטרנט, ומובאים מספר מקרים מזעזעים שבהם החיפוש אחר אהבה הביא לסיום מחריד: משף שהרג אמא בליברפול ועד רוצח סדרתי שהשתמש בשיטות מודרניות לשדל ולרצוח את קורבנותיו. בסרט מובא גם סיפורו המפורסם של קארל לנגדל בן ה-26, שהכיר מורה דרך אתר היכרויות באינטרנט וחנק אותה למוות בפגישתם הראשונה. שני פרקים בני 47 דקות.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, כביש אבוד + טווין פיקס: אש הולכת איתי
לקראת הפרק האחרון של העונה החדשה של "טווין פיקס", דאבל פיצ'ר של דיוויד לינץ' במסגרת רצועת הבלתי נשכחים (סרטים שחייבים לראות).

ולא לשכוח:
יצאת צדיק 5 בערוץ 2 ב-21:00
שני פרקים אחרונים לעונה של סטאר בכן דרמה ב-20:30
בית השקרים 5 ב-HBO חם ב-22:00
חליפות 7 בכן דרמה ב-22:00
לגיון בכן או ב-22:00
שני פרקים אחרונים של טווין פיקס בכן או ב-4:00
בולרז 3 בכן או ב-6:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו