המלצת היום – שישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 15/09/2017 בקטגוריה ‏כללי

רון – עונה 2 (צילום: אוהד רומנו)

רון, חוליגן אמריקאי, מנצ'סטר ליד הים, בהתחלה הם הרגו את אבא, התופת, וונטוורת', סיפורו של קאליף בראודר, סטרונג איילנד, הרואיזם, זאב צעיר, אקס פקטור בריטניה, החיים על פי קיילי.

שלל מהנכר: פמלה אדלון חוזרת בעונה שנייה של דברים טובים, הקומדיה שלה בהפקת לואי סי קיי (ב-27 בספטמבר גם ב'כן'). חוליגן אמריקאי בנטפליקס (פירוט להלן). פרק אחרון לעונה של Who Do You Think You Are הבריטית.

וגם Zoo, האח הגדול, של מי השורה הזאת, פרויקט מסלול, Tin Star, Safe House, Girlfriends' Guide to Divorce, The Guest Book, The Chris Gethard Show, HarmonQuest.

בנטפליקס, חוליגן אמריקאי (American Vandal)
סדרה קומית המהווה פארודיה על ז'אנר הפשע האמיתי – שנטפליקס היא אחת מהמובילות המרכזיות שלו – החוקרת מקרה נפשע בתיכון אמריקאי: מיהו השמיניסט שצייר איורים פאליים על מכוניותיהם של 27 חברי סגל?

בנטפליקס, ללא משפט: סיפורו של קאליף בראודר (Time: The Kalief Browder Story)
סדרה תיעודית בת ששה פרקים המתחקה אחרי הסיפור הטראגי של קאליף בראודר, נער מהברונקס שכילה שלוש שנים מחרידות בכלא, אף על פי שמעולם לא הורשע בשום פשע.

בנטפליקס, הרואיזם [(Heroin(e]
סרט תיעודי קצר המתמקד בעיר תעשייה הומה לשעבר, הנטינגטון בווסט וירג'יניה, שהפכה למוקד הרעש של מגפת סמים דמויי אופיום. עם כמות מנות-יתר הגדולה פי 10 מהממוצע בשאר ארה"ב, המשבר מאיים לקרוע את הקהילה הזו. הבמאית איליין מקמיליון שלדון עוקבת אחר שלוש נשים מקומיות ששמו להן למטרה לשנות את הנראטיב של העיר ולשבור את המעגל הנורא של צריכת סמים.

בנטפליקס, סטרונג איילנד (Strong Island)
סרט תיעודי מסוגנן ועתיר שבחים. באפריל 1992 בלונג איילנד, ניו יורק, וויליאם ג'וניור, הבן הבכור של משפחת פורד, מורה שחור בן 24, נהרג בידי מארק ריילי, מכונאי לבן בן 19. אף כי פורד לא היה חמוש, הוא הפך לחשוד העיקרי ברצח של עצמו. הבמאי יאנס פורד מגולל את סיפור משפחתו לאורך היסטוריה, גיאוגרפיה וטרגדיה – מההפרדה הגזעית בדרום של ג'ים קרואו ועד להבטחה של העיר ניו יורק; מהביטחון המשוער של פרברי מעמד הביניים ועד למערבולת של בלתי צפוי ומוות אלים.

סטרונג איילנד

בלוויין,
בכן VOD, רון
העונה השנייה של הקומדיה הישראלית הקיומית בכיכובו של רון פלדמן, זמינה במלואה החל מהיום. ביום ראשון יחל שידור ליניארי שבועי שלה בכן קומדיה.

בכבלים,
ב-VOD חם, וונטוורת'
העונה השלישית של דרמת כלא הנשים האוסטרלית זמינה במלואה ב-VOD..

סרטים

בהתחלה הם הרגו את אבא

בנטפליקס, בהתחלה הם הרגו את אבא (First They Killed My Father)
סרט קולנוע שביימה אנג'לינה ג'ולי על פי ספרה האוטוביוגרפי של הסופרת הקמבודית ופעילת זכויות האדם לאונג אונג, ששרדה את המשטר הרצחני של "קמר רוז", התנועה הקומוניסטית ששלטה בקמבודיה בחלקן השני של שנות השבעים. הסיפור מסופר מבעד לעיניה, החל מגיל 5 כאשר "קמר רוז'" עלו לשלטון, ועד שהייתה בת 9, לאורך ניסיונות משפחתה לשרוד את התקופה הקשה ולהישאר ביחד.

בזהב חם ובכן 4 ב-22:00, התופת
השלישי בסדרת הסרטים על פי ספריו המצליחים של דן בראון, המשך לסרטי "צופן דה וינצ'י" ו"מלאכים ושדים", בכיכובם של טום הנקס ופליסיטי ג'ונס. אחרי שהוא מתעורר בבית חולים בפירנצה ללא זיכרון של מה שקרה לו בימים האחרונים, רוברט לנגדון מוצא את עצמו נמלט על חייו. הוא חובר לרופאה בתקווה שתעזור להשיב לו את זיכרונו. ביחד הם במרוץ נגד השעון ברחבי אירופה, כדי לטרפד מזימה לשחרור וירוס קטלני שישמיד חצי מאוכלוסיית העולם.

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, מנצ'סטר ליד הים
דרמה סוחטת דמעות שזכתה בשני פרסי אוסקר – לשחקן הראשי קייסי אפלק ולתסריט. עם מותו של אחיו הגדול, הופך לי לאחראי על אחיינו המתבגר. השינוי הזה מאלץ אותו לחזור לעיר שבה גדל ולהתמודד עם הטרגדיה הגדולה של חייו. גם עם מישל וויליאמס, קייל צ'נדלר, לוקאס הדג'ס, מת'יו ברודריק.

מנצ'סטר ליד הים

ולא לשכוח:
החיים על פי קיילי ב-!E ב-16:00 וב-22:55
זאב צעיר בחם 3 ב-18:00 וב-20:50
אקס פקטור בריטניה 14 בחם 3 ב-18:45

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו