המלצת היום – ראשון

אליאן: הילד ששינה את אמריקה

הילד ששינה את אמריקה, אוכפים לוהטים, פרק אחרון לעונה של משחקי הכס. אורפן בלאק, בית השקרים, הרווקה, יצאת צדיק, המתמחים, לגיון, חליפות, סטאר, טווין פיקס.

שלל מהנכר: Survivor's Remorse, קוד שרוף (Halt and Catch Fire).

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, אליאן: הילד ששינה את אמריקה
כיצד ילד בן 5 שינה את מסלול ההיסטוריה האמריקנית? כאשר אליאן גונזלס – ילד קובני, נמשה ממֵימֵי מצר פלורידה בחג ההודיה של שנת 1999, קרב המשמורת המתוקשר עליו בין אביו הקובני לבין קרובי משפחתו שבמיאמי, הניע שרשרת אירועים דרמטית שהתפתחה למשבר משפטי ופוליטי ביחסי ארצות הברית וקובה. הסרט, בהפקתו של אלכס גיבני, מספר כיצד קרב המשמורת תדלק את המתחים המבעבעים בין שתי קהילות – הקובנים שרצו שהילד יוחזר לקובה, והקובנים הגולים באמריקה שדרשו שאליאן יישאר בארצות הברית. הקרב מילא תפקיד מרכזי בתוצאות הבחירות לנשיאות של שנת 2000 בפלורידה, כאשר הקהילה הקובנית-אמריקנית עברה באופן מפתיע לתמוך בג'ורג' בוש, שהוא והמפלגה הרפובליקנית בראשה עמד תמכו בהישארות הילד בארה"ב. עם גישה חסרת תקדים לאליאן, לבני משפחתו ולשחקני מפתח בסאגה הזו, ועם שלל חומרים ארכיוניים – הסרט מתעד את המסע יוצא הדופן.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, אוכפים לוהטים
סרטים שחייבים לראות. המערבון הקומי הפרוע של מל ברוקס, על שריף שחור ואקדוחן אלכוהליסט שנלחמים זה לצד זה נגד איל הון מושחת. הסרט דורג במקום השישי ברשימת הקומדיות הטובות בכל הזמנים של מכון הסרטים האמריקני והיה מועמד לשלושה פרסי אוסקר. עם ג'ין וויילדר, קלבון ליטל, הארווי קורמן. ארה"ב, 1974.

ולא לשכוח:
יצאת צדיק 5 בערוץ 2 ב-21:00
אורפן בלאק 5 ב-HBO חם ב-21:00
סטאר בכן דרמה ב-21:15
המתמחים 2 בערוץ 2 ב-21:45
בית השקרים 5 ב-HBO חם ב-22:00
חליפות 7 בכן דרמה ב-22:00
לגיון בכן או ב-22:00
פרק אחרון לעונה של משחקי הכס 7 בכן או, HBO חם וסלקום טלוויזיה ב-4:00
טווין פיקס בכן או ב-5:00
בולרז 3 בכן או ב-6:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו