המלצת היום – שבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/08/2017 בקטגוריה ‏כללי

מואנה

מואנה, לבד בברלין, המלחמה של אמריקה בסמים, מונוכרום, קופסת ברילו, עולם הזמן, ריזולי ואיילס, חדר 104, NCIS ניו אורלינס, NCIS, תוכנית אבא, בייבי דאדי, המיק, בחורה חדשה, מרחבים סגורים, הישרדות, שוטרים בדם, קוד בלאק, גב האומה.

שלל מהנכר: Dark Matter, קילג'ויס (Killjoys), ווינונה ארפ (Wynonna Earp), חדר 104, זמן אמיתי עם ביל מאהר, VICE.

בערוץ ההיסטוריה ב-22:00, המלחמה של אמריקה בסמים
מיני-סדרה דוקומנטרית מושקעת החושפת בארבעה חלקים מרתקים את מקורותיה המפתיעים של המלחמה של ארה"ב כנגד הסמים, ואת השפעותיה הממושכות, המפתיעות והבלתי-צפויות על התרבות, המוסדות והפוליטיקה האמריקנית. הסדרה לוקחת את הצופים למסע ארוך ומרתק שתחילתו לפני חמישה עשורים, בימי המלחמה הקרה, וחושפת כיצד ה-CIA, שראה בבלימת הקומוניזם את חזות הכל באותן שנים, כרת בריתות מאוד לא-קדושות עם המאפיה וסוחרי סמים מארצות זרות. בתמורה לתמיכתן במאבק בקומוניסטים, ניתן לארגוני פשע אלו אישור חשאי לטפח ולהגדיל את עסקי הסמים שלהם בתוך ארה"ב. יוצרי הסדרה מכוונים את מצלמותיהם אל הצומת האפל בו נפגשו סוכנים חשאיים, גנגסטרים, ברוני מלחמה אכזריים, כנופיות רחוב, יזמים עבריינים ופוליטיקאים, שנלחמו על הכוח והשליטה בשוק השחור הגלובלי של סחר הסמים. סיפור בלתי-יאמן זה מובא דרך עדויות מסמרות שיער של סוכני CIA ו-DEA לשעבר, לצד סוחרי סמים "כבדים" בעברם, חברי כנופיות ומומחים לנושא, ושופך אור על ההשלכות המפתיעות שהיו למפגש בין גורמים אלו.

בלוויין,
בכן תעו ב-20:30, מונוכרום: שחור לבן וכחול
תעו-מוזיקה. הבמאי ג'ון ברוור ("בי. בי. קינג: החיים של ריילי") יוצא למסע בעקבות הקשר ההיסטורי שבין מוזיקת הבלוז להיסטוריה האמריקנית, לתקופת העבדות וליחס אל האפרו-אמריקנים לאורך השנים. בסרטו הוא משלב בין ראיונות עם מומחים בתחום מוזיקת הג'אז ויוצרים מוזיקליים אחרים, ביניהם צ'אק ברי, קרלוס סנטנה, אריק קלפטון ועוד, לבין קטעי ארכיון, הופעות בלוז מהעבר וקטעים מתוך סרטים על תקופת העבדות ומלחמת העצמאות האמריקנית. מהדרום הכבד של אמריקה, דרך דטרויט וניו יורק, הסרט משרטט את ההתפתחות של הבלוז ברגעים מכריעים בתולדות ארצות הברית, ומסביר איך הז'אנר המוזיקלי התחיל כלא יותר מאשר דרך ביטוי של כאב, דיכוי ורצון עז להשתחרר לחופשי.

בכבלים,
ב-HBO חם ב-22:00, קופסת ברילו
היוצרת הדוקומנטרית ליסאן סקיילר יוצאת למסע בעקבות יצירת האמנות "קופסת ברילו" של אמן הפופ-ארט המפורסם אנדי וורהול, שנרכשה בשנות השישים על ידי משפחתה באלף דולר בלבד ועשתה את דרכה בעולם מיד ליד, עד שנמכרה במכירה פומבית בסכום שיא של שלושה מיליון דולר. דרך המסע ההפכפך והמרתק הזה, סקיילר מגלה כיצד אמנות משנה את ערכה במהירות ומה הופך יצירה שאיש לא העריך בעבר – למוצר נדיר השווה הון עתק.

סרטים

בכן 5 ב-19:39 ובשירותי ה-VOD של חם, כן וסלקום טלוויזיה, מואנה
סרט מבית אולפני דיסני, שהיה מועמד לפרס האוסקר בקטגוריית סרט האנימציה הטוב ביותר. סיפורה של מואנה, בתו הצעירה של הצ'יף, היוצאת למסע הרפתקאות נועז באוקיינוס כדי להציל את האי שבו היא מתגוררת, המאוים על ידי פגעי הטבע. במהלך מסעה היא פוגשת את האל מאווי, ויחדיו הם חוצים את האוקיינוס הפתוח בהרפתקה שתפגיש אותם עם יצורים עצומים והתמודדות אל מול הבלתי אפשרי. דיבוב לאנגלית: אאולי'אי קרוואלהו, דוויין ג'ונסון. הסרט שודר אתמול בצהריים גם בחם וזמין ב-VOD. שידורים נוספים צפויים כנראה השבוע, אבל תקלה באתר של חם לא מאפשרת לבצע חיפוש בלוח השידורים.

בלוויין,
בכן 1 ב-21:30, לבד בברלין
דרמה היסטורית על פי רב-המכר של הסופר הגרמני האנס פאלאדה. לאחר מות בנם במלחמה, מחליטים אוטו ואנה, זוג ממעמד הפועלים בגרמניה של מלחמת העולם השנייה, להתנגד למשטר הנאצי בדרך ייחודית ברחובות ברלין: הפצת עלוני מחאה מסתוריים בגנות היטלר ומשטרו ברחבי העיר. אך תוך זמן קצר בגסטפו שומעים על המחאה, והזוג מרגיש את השעון מתקתק. עם אמה תומפסון, דניאל ברוהל ("ממזרים חסרי כבוד"), ברנדן גליסון ("ברוז'").

בכבלים,
בפעולה חמה ב-22:00, עולם הזמן
מותחן מד"ב של אנדרו ניקול ("מה קרה בגטאקה"), בכיכובו של ג'סטין טימברלייק. ב"עולם הזמן", זמן שווה כסף, מילולית. בגיל 25 נשארת לך שנת חיים אחת. כדי להרוויח זמן נוסף, תצטרך לעבוד קשה. אם תרצה לקנות משהו, זה יעלה לך בדקות, בשעות או בחודשים מחייך. הזמן שנותר לך עד לסוף מופיע על הזרוע בספרות דיגיטליות זרחניות. והשעון מתקתק. באחת השכונות העניות של העולם הזה חי וויל ביחד עם אמו. כל בוקר הם מתעוררים לעבודה, כאשר השכר הולך ומתמעט, והזמן שנותר להם הולך ומצטמצם. יום אחד נתקל וויל במקרה בחיזיון נדיר – גבר שלרשותו 100 שנים. סדרת אירועים לא צפויים מובילה לכך שוויל מקבל את כל השנים הללו, והופך מיד ליעד מבוקש עבור גנבי הזמן המסתובבים בכל מקום, כמו גם לחשוד ברצח. כדי להימלט, פונה וויל לכיוון השכונות העשירות, מקום מגוריהם של אנשי האלפיון העליון, שם הוא מסתבך עם גורמים רבי עוצמה ומוצא בת ברית מפתיעה. גם עם אמנדה סייפרד ("ג'ון היקר"), קיליאן מרפי ("באטמן חוזר"), אוליביה ווילד ("טרון"), אלכס פטיפר ("אני מספר ארבע").

ולא לשכוח:
בייבי דאדי 6 בכן קומדיה ב-17:25.
תוכנית אבא בכן קומדיה ב-17:50.
בחורה חדשה 6 בכן קומדיה ב-18:15.
המיק בכן קומדיה ב-18:40.
מרחבים סגורים בכן קומדיה ב-19:05.
ללא מילים בכן קומדיה ב-19:30.
שוטרים בדם 6 באזור חם ב-20:15.
קוד בלאק 2 בחם 3 ב-21:00.
ריזולי ואיילס 7 באזור חם ב-21:00.
הישרדות בערוץ 2 ב-21:15.
גב האומה בערוץ 10 ב-21:15.
NCIS 14 באזור חם ב-21:45.
חדר 104 בכן או ב-22:00 ובשירותי ה-VOD של כן, חם וסלקום טלוויזיה.
NCIS ניו אורלינס 3 באזור חם ב-22:30.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

 • יעל וזהו

  ובאליפות האתלטיקה העולמית הערב: שלל גמרים כיאה לערב הלפני אחרון של התחרות, כולל סיום קרב עשר, ומרוץ השליחים 4 כפול 100 בו שוב יפגשו גאטלין וקולמן עם יוסיין בולט, בריצתו האחרונה בהחלט.
  כל היום שידורים ביורוספורט, ובאתר של התאגיד.

  שידור חלקי בערוץ 11 (התאגיד). משום מה הם מעדיפים שם לא לבטל יותר מדי תוכניות שאיש לא שמע עליהן, ומהמעט שהעברתי בציפיה לאתלטיקה וראיתי איזו תוכנית לא-ממש-סאטירה בין ימין לשמאל, לא ממש ברור לי למה.

  ותגלית נוספת: מסתבר שבין השידור ה-514 של "הבית הלבן" (שנראה ממרחק הזמן כמו מדע בידיוני), ערוץ 23 הולך לשדר את מד מן, כנראה בשידור יומי, לטובת כל מי שטרם הספיק. בטח בעוד שבוע או קצת, הניחוש שלי, לאחר סיום השידורים החוזרים של "אבודים".

  • כי אין כמו לצפות בסדרה מעוצבת כמו "מד מן" באיכות הירודה ביותר האפשרית

   • יעל וזהו

    תשמע, אם אני משווה את שידורי ערוץ 23 העייף שמריץ היום את "אבודים" ו"הבית הלבן" עם הניסיון הפתטי של ערוץ 10 לשדר את האחת (עם אקסטרה מסתורין של תעלומות כמו באיזה יום הפרק השבועי, אם הוא בכלל ישודר ולאן נעלמה הסדרה באמצע עונה ללא התרעה) ושל ערוץ 2 לשדר את השנייה (עם הפסקות פרסומת באורך הפרק עצמו, וזמני שידור יציבים כמו היושב הנוכחי בבית הלבן) – זה אשכרה שיפור.
    לצערי, אלא אם יתמזל מזלי ומחשב נייד מעפן אך קל משקל ייפול עליי לפתע מהשמיים, כרגע פיזית אין לי ברירה אלא להסתמך על טלוויזיה נטולת VOD. אם כי אם באמת מזלי יתמזל, אז אהיה בחו"ל בקרוב כשייפול עליי המחשב הנייד, הרחק מערוץ 23, ותכלס, עסוקה במשהו יותר מעניין מהשלמת העונות המאוחרות של מד מן (:

© עידו ישעיהו