המלצת היום – שישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 11/08/2017 בקטגוריה ‏כללי

לא טיפוסי

לא טיפוסי, לא לנשום, אסון בלב ים, חיים משוגעים, על רוק וחופש, עירום, חליפות, החיים על פי קיילי, אליפות העולם באתלטיקה.

שלל מהנכר: סאטרדיי נייט לייב: עדכון סופ"ש – הפינה הפופולרית של תוכנית המערכונים מגיעה בגרסת לייב למהדורת קיץ. קולין ג'וסט ומייקל צ'ה מנחים גם הפעם, וכמו בתוכנית האם מובטחות גיחות של דמויות שונות המגולמות על ידי אחרים בקאסט של התוכנית.

פרויקט מסלול חוזרת עם ספיישל ליהוק חדש בהנחיית טים גאן, לקראת העונה החדשה בשבוע הבא. פרק פתיחת העונה החמישית והאחרונה של אפיזודס זמין שבוע וחצי לפני הבכורה הטלוויזיונית שלו. פרק אחרון לעונה החמישית של נאשוויל (שכבר חודשה לעונה שישית). לא טיפוסי (Atypical) של נטפליקס (פירוט בהמשך).

השלמה מיום חמישי: Mr. Mercedes – ספר נוסף של סטיבן קינג מגיע לטלוויזיה, הפעם בעיבוד של דיוויד אי. קלי (שעשה זאת לאחרונה גם עם "שקרים קטנים גדולים"). העלילה עוסקת בניסיון של בלשים בעיר במערב התיכון בארה"ב לפענח רצח של מספר אנשים שנדרסו למוות על ידי מרצדס גנובה. הקאסט מונה בין היתר את ברנדן גליסון, קלי לינץ' ומרי לואיז פרקר.

בנוסף Zoo, האח הגדול, The Night Shift, של מי השורה הזאת, The Mist, מלכת הדרום, What Would Diplo Do, The Guest Book, The Chris Gethard Show, HarmonQuest.

בנטפליקס, לא טיפוסי
דרמת התבגרות קומית העוקבת אחר סם (קיר גילכריסט, "טרה"), בן 18 על הספקטרום האוטיסטי המחפש אחר אהבה ועצמאות. בעודו מצוי במסע הגילוי העצמי, יתר בני משפחתו מוכרחה להתמודד עם שינויים בחייהם הפרטיים. את ההורים מגלמים ג'ניפר ג'ייסון לי ומייקל רפפורט. שמונה פרקים שכולם זמינים.

בנטפליקס, חליפות
חלקה הראשון של העונה השישית נוסף לשירות (עשרה פרקים).

ב-!E ב-16:00 וב-22:55, החיים על פי קיילי
עוד ספין אוף למשפחת קרדשיאן, הפעם עוקב אחר קיילי ג'נר.

לא לנשום

בלוויין,
בכן ועוד ב-21:00, על רוק וחופש
תעו-מוזיקה. איך הרוק אנד רול עזר לסיים את המלחמה הקרה. בין השנים 1955 ל-1991 נאסר על השמעת מוזיקת רוקנרול בברית המועצות. המוזיקה נתפסה כאיום על הקומוניזם, והמוזיקאים הסובייטים על מיליוני מעריציהם נאלצו לרדת למחתרת ולנגן בסתר. במקומם הקים המשטר להקות חדשות – VIA, ששילבו ביצירותיהם מסרים קומוניסטים וקיבלו תמיכה כספית וציוד. ב-1964, כשברז'נייב עלה לשלטון, הוא הקשה עוד יותר את המדיניות האגרסיבית נגד ההשפעות המערביות. הזמרים שסירבו למתן את שיריהם עברו להופיע בדירות פרטיות לעיני קהל מצומצם והשירים שלהם הופצו בקרב קרובים וחברים בלבד. אך למרות האיסורים, המוזיקה המשיכה לחלחל בקרב הציבור ובתחילת שנות ה-80, כבר אי אפשר היה לעצור יותר את הדרישה ההולכת וגדלה לרוקנרול במדינה. הסרט מסתיים בפסטיבל הרוק הראשון שנערך בברית מהמועצות ב-1980, פסטיבל שהיה מהגדולים בהיסטוריה ונחשב כ'וודסטוק הסובייטי' – נקודת מפנה בהיסטוריה הסובייטית ובהיסטוריה של מוזיקת הרוק הרוסי. הפסטיבל שהתקיים בטבליסי, בירת גאורגיה הסובייטית, נמשך שמונה ימים ולראשונה הוזמנו להופיע להקות שהוגדרו כחובבניות ולא פעלו תחת הקודים הנוקשים של להקות ה-VIA ושל הצנזורה הסובייטית. הוא הוגדר כניצחון גדול לרוק ולמתנגדי המשטר. בדצמבר 1991 הקיץ הקץ על ברית המועצות. היוצרים והקהל נפטרו ממנגנוני הדיכוי והצנזורה שהיו חלק מחייהם במשך שנים ארוכות וכך הרוקנרול, שהפיח רוחות של חופש בלבבותיהם של הצעירים, היה בסופו של דבר גורם מרכזי בנפילתו של מסך הברזל. קיפר סאת'רלנד מקריין.

סרטים

בנטפליקס, עירום
קומדיה רומנטית בכיכובו של מרלון ווייאנס, המגלם בחור שצפוי להתחתן עם אשת חלומותיו אבל מתקשה להגיע אל חתונתו – בכל פעם שהוא מתקרב, הוא מוצא את עצמו עירום במעלית של המלון, נאלץ לחיות מחדש את יום חתונתו.

בכבלים,
בזהב חם ב-22:00, לא לנשום
מותחן אימה מדובר שזכה להצלחה מדהימה ביחס להפקתו הצנועה ולאהדת המבקרים והקהל. עלילת הסרט מתרחשת ברובה בחסות העלטה, והיא סמלית לעיוורון שבו לוקה הגיבור הראשי. שני צעירים חוברים לצעירה שחפצה בחיים טובים יותר עבור אחותה, ומחליטים לבצע שוד בביתו המסתורי של עיוור מבוגר (סטיבן לאנג עטור הפרסים מ"אוואטר"). לרוע מזלם, העיוור הוא איש צבא לשעבר המצויד בנשק והוא מצליח ללכוד אותם בביתו האפל והמרתיע. יתרונותיו הגדולים לעומת הצעירים הם שליטתו המלאה במבוכי הבית, חוש השמיעה החד שלו ותנועתו החופשית בחשכה. העלילה רצופת נקודות מפנה מסקרנות והפסקול מרשים במיוחד. גם עם ג'יין לוי ("פרברי הגיהנום"), דילן מינט ("13 סיבות") ועוד. הסרט זמין גם ב-VOD של כן.

אסון בלב ים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, חיים משוגעים
קומדיה איטלקית על חברות מעט לא שפויה. ביאטריצ'ה היא אשת החברה הגבוהה שהסתבכה עם החוק וגם עברה על כמה וכמה קודי התנהגות בדרך, ועל כן הוכנסה למוסד מיוחד. למרות שהצליחה להסתכסך עם כל המטופלות האחרות, כשלמקום מגיעה דונטלה המסתורית היא מתחברת אליה מיד. כשנקרית להן ההזדמנות, השתיים חומקות מהשומרים ויוצאות יחד להרפתקה פרועה ומצחיקה ברחבי איטליה. עם ולריה ברוני טדסקי, מיכאלה רמזוטי.

בכן 4 ב-22:00, אסון בלב ים
דרמת מתח בכיכובם של מארק וולברג, קורט ראסל וקייט הדסון, המבוססת על הסיפור האמיתי של דליפת נפט במפרץ מקסיקו. הסרט מגולל את סיפורם של אנשי הצוות ששהו על אסדת קידוח Deepwater Horizon, שביצעה קידוחים במעמקי הים. דליפת נפט גרמה לפיצוץ שהביא למותם של 11 קודחים ולהילכדותם של שאר אנשי הצוות. סגן מנהל העבודה הופך למנהיג העובדים בניסיונות ההיחלצות שלהם מהאסדה הבוערת. הם מבינים שרק נחישות ואומץ לב יכולים להצילם, מאחר וכוחות ההצלה לא מסוגלים להתקרב למקום בכדי לסייע.

ולא לשכוח:
אליפות העולם באתלטיקה בכאן 11 ב-22:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו