המלצת היום – שישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 04/08/2017 בקטגוריה ‏כללי

קיץ אמריקני חם ורטוב: כעבור עשר שנים

קיץ אמריקני חם ורטוב כעבור עשר שנים, קובו – אגדה של סמוראי, איקרוס, דרך קלוברפילד 10, לא בתל אביב, אליפות העולם באתלטיקה, המקום הטוב, שיקגו ג'אסטיס.

שלל מהנכר: The Guest Book – קומדיית אנתולוגיה שיצר גרג גרסיה ("קוראים לי ארל", "לגדל את הופ") המתרחשת בבית הארחה בעיירה הררית קטנה, שמדי פרק יתארחו בו אורחים שונים, בהם מרגו מרטינדייל, מרי לין רייסקוב, ג'נה פישר, דני פודי, ג'יימי פרסלי ואחרים. על הקאסט הקבוע, הצוות שמתפעל את המקום, נמנים גארט דילהאנט מהסדרה הקודמת של גרסיה, וכן קלי מרטין וצ'ארלי רובינסון. שני פרקים ראשונים.

Comrade Detective – קומדיה משטרתית חדשה של אמזון המתרחשת ברומניה בשנות השמונים, ומוצגת כאילו מדובר בסדרה רומנית אמיתית ותיקה, המדובבת על ידי כוכבים אמריקאיים דוגמת צ'אנינג טייטום, ג'וזף גורדון-לוויט ואכן משוחקת על ידי שחקנים רומנים. מלבדם יתרמו את קולם המון כוכבים אורחים, בהם מהרשלה עלי, פרד ארמיסן, קלואי סביני, קים בסינגר, בובי קנאבלי וג'ני סלייט. ששה פרקים שכולם זמינים.

What Would Diplo Do? – הסדרה המתוסרטת הראשונה של VICE היא קומדיה בכיכובו של ג'יימס ואן דר ביק, המגלם גרסה פיקטיבית של היוצר האלקטרוני דיפלו במסגרת עלילה על רקע עולם מוזיקת הדאנס.

The Chris Gethard Show – תוכנית אירוח קומית חדשה שמנחה כריס גת'ארד, המוכר בעיקר כבוס הנעבעך של אילנה ב"ברוד סיטי", וגם יש לו ספיישל סטנד אפ נהדר במיוחד שעשה עבור HBO (כך שהוא זמין בכן, חם וכנראה גם סלקום טלוויזיה).

בנוסף Wet Hot American Summer: Ten Years Later – עונה שנייה הזמינה במלואה. וגם Battle of the Network Stars, Zoo, האח הגדול, Hollywood Game Night, The Night Shift, של מי השורה הזאת, The Mist, נאשוויל, מלכת הדרום, HarmonQuest, Who Do You Think You Are הבריטית.

קובו: אגדה של סמוראי

בנטפליקס, קיץ אמריקני חם ורטוב: כעבור עשר שנים (Wet Hot American Summer: Ten Years Later)
עונה נוספת לקומדיה הנפלאה של נטפליקס, המבוססת על הסרט באותו שם והפעם מנצלת את ההצעה שנאמרת בסופו: בואו ניפגש בעוד עשר שנים מעכשיו. המשמעות היא שעלילת העונה החדשה מתרחשת בתחילת שנות התשעים. גם הפעם חוזרים פול ראד, אליזבת בנקס, איימי פוהלר, ג'נין גרפולו, כריסטופר מלוני, קריסטן וויג, דיוויד הייד פירס, ג'ו לו טרגליו, ג'וש צ'ארלס, לייק בל, מולי שאנון, ריץ' סאמר ועוד ועוד. את בראדלי קופר מחליף אדם סקוט.

בנטפליקס, איקרוס (Icarus)
סרט תיעודי נועז של הבמאי בריאן פוגל, רוכב אופניים תחרותי חובב, הצולל לתוך נושא הסמים בספורט באמצעות ניסויים על עצמו. הוא נוטל סמים, בודק אם הם משפיעים על ביצועיו ואם יוכל לשטות בבדיקות. בעשותו כן הוא מקושר אל מדען רוסי סורר, ד"ר גרגורי רודצ'נקוב, העומד בחזית תוכנית ה"אנטי-סמים" בארצו. כעבור עשרות שיחות סקייפ, בדיקות שתן וזריקות הורמונים שמנוהלות באופן אומלל, פוגל ורודצ'ניקוב מתקרבים למרות האשמות מפתיעות, המציבות את המדען במרכז תוכנית הסמים האולימפית במימון הממשלה הרוסית. כאשר האמת יותר מורכבת מכפי שניתן היה לדמיין, ובעוד האשמות על אי-חוקיות מגיעות עד לראש שרשרת הפיקוד הרוסית, השניים מבינים שביכולתם לחשוף את שערוריית הספורט הבינלאומית הגדולה ביותר של ימינו. דיוקן המתאר את הקורבן שעושים מספר אנשים בניסיונם לחשוף את האמת, ואת משחקי החתול והעכבר העולמיים שבמסגרתם חישוב לא נכון עלול להביא גם למוות.

בכאן 11 ב-22:00, אליפות העולם באתלטיקה 2017
שידור חי מלונדון של אליפות העולם באתלטיקה – 2017, עם מירי נבו והפרשן מולי אפשטיין. בערב הפתיחה, יוסיין בולט מתחיל את מסיבת הפרדה שלו מהמסלול עם מוקדמות הריצה ל100 מטרים.

סרטים

בלוויין,
בכן 5 ב-18:29, קובו: אגדה של סמוראי
סרט אנימצי מרהיב שהיה מועמד לפרס האוסקר לסרט האנימציה הטוב ביותר. קובו חי את חייו השקטים בכפר הנמצא על גדות הנהר ביפן. אורח חייו הרגוע מופר כאשר רוח נקמנית מהעבר מגיעה ומשנה לרעה את חייו. על מנת שיצליח להביס אותה, יוצא קובו למסע בעקבות חליפת שריון הקסמים שהייתה של אביו הסמוראי. עם קולותיהם של שרליז ת'רון, רוני מארה, ארט פרקינסון, מת'יו מקונוהיי.

בכן 2 ב-22:00, דרך קלוברפילד 10
מותחן אימה בכיכובם של מרי אליזבת ווינסטד, ג'ון גודמן, ג'ון גלאגר ג'וניור ובראדלי קופר. מישל מתעוררת במרתף צר ללא חלונות, המהווה לכאורה מקלט מנשורת גרעינית. האדם ששומר עליה טוען שהציל אותה ממתקפה כימית שכילתה את האזור ואת כל יושביו. אדם נוסף מגיע חסר נשימה למקלט ומאשר את הדברים. כעת מישל אמורה לבלות תקופה בלתי מוגבלת בזמן, עם שני גברים זרים וחשודים, בשטח מצומצם ומחניק, כאשר אחד מהם מציג את עצמו כמושיע – אבל לפרקים הוא נראה מוזר ומאיים למדי. גם אם היא חושדת בכוונות השניים ובאמיתות דבריהם, האם כדאי לה להסתכן ולנסות לצאת אל העולם שבחוץ?

בכן קולנוע ישראלי ב-23:30, לא בתל אביב
סרטו של הבמאי נוני גפן, שהופק בצורה עצמאית, נחשב למיצג של קולנוע הפרינג' בישראל של השנים האחרונות וזכה פרס מיוחד לסרטי ביכורים בפסטיבל לוקרנו. גפן מגלם את דמותו של מיכה, מורה להיסטוריה המפוטר מעבודתו. הוא חוטף באיומי אקדח את אחת מתלמידותיו (יערה פלציג) ואוסף איתה את נוני (רומי אבולעפיה), מוכרת בדוכן פיצה שמיכה מאוהב בה. מכאן מתפתחת מערכת יחסים משולשת הזויה ומפתיעה.

ולא לשכוח:
שיקגו ג'אסטיס בכאן 11 ב-22:41.
המקום הטוב בכאן 11 ב-23:55.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו