משחקי הכס 7.03: הצדק של המלכה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 31/07/2017 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "משחקי הכס" עונה 7 פרק 3

דיון פייסבוק

תגיות:
 • סתם, עוד אחד, משועמם

  ספויילר!!!
  .
  .
  .
  .
  .

  וואו- היה פאקנג פרק משובח!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  הסדרה חזרה לעצמה, עוררה עניין, החזירה את הברק לעיניים, הראתה שהיא לא צועדת בלאות כלפי הסוף הבלתי נמנע……

  היה מצויין!

  המפגש שכולם צפו לו של אש וקרח נבנה בצורה מבריקה כאסון גחמני רווי אגו בו היכולת להבין אינטרסים אמיתיים נופל תחת הפער התרבותי. דאיינריז כאריסטוקרטית תופסת תחת וג'ון סנואו כערס של "יאללה, יאללה, תעזבי אותי באמ'שך".

  סרסיי הראתה שהיא עדיין הכי מבריקה הכי חולנית והכי מסורה לעצמה.
  האמת שסרסיי הבטיחה לבנק הברזל שעד סוף היום הכל יהיה סגור, לא האמנתי, מודה. אבל הסוף היה מבריק. מופת של פוליטיקה תככנות ותכסיסנות. דווקא וואריז וטיריון נפלו בפח ה"הוא יחושב ככה ואני אעשה כך" והפסידו לג'יימי. מברוק ללניסטרים.

  עכשיו נשאלת השאלה מה תעשה דאיינרז לאחר רצף הפסדים ואי הכפפת ג'ון כפי שצפתה, ומה יעשה ג'ימיי שיודע שטריון לא היה שותף להתנקשות בג'ופרי? (למרות שעדיין חיסל את טיווין).

  ציפייה אמיתית לשבוע הבא!

  • תיקון קטן: לא עד סוף היום אלא fortnight, שבועיים

 • miss bojarsky

  שבוע שעבר היה טוב יותר מהשבוע שלפני והשבוע טוב יותר משבוע שעבר. אפילו לא שמתי לב שהפרק ארוך מהרגיל מרוב שלא היו סצינות מרדימות.

  דאינריז וג'ון בהחלט עמדו בציפיות של המפגש המיוחל, האינטראקציה ביניהם הייתה נהדרת. אני רוצה סצינה של שניהם רוכבים על דרקונים שבוע הבא.

  אולנה טיירל אכן תמיד שולתתת!11, אפילו כשהיא כבר למעשה רוח רפאים. אני אתגעגע אליה.

  וואי בראן, טוב שאתה בכלל לא קריפי עם שיחת ה"ראיתי אותך נאנסת, אחותי" שלך.

 • Hth

  ספויילר
  *
  *
  *
  באמת היה פרק טוב. הנפילה של Highgarden רוצה לגרום לי להיכנס להבדל בדרך שבה הסדרה והספרים נכתבים, שלדעתי חושפת את הסוף של מי יישב על כס הברזל- אף אחד.

  בספרים (אין כבר ספויילרים, הכול כבר קרה) יש המון מקום לבתי האצולה הרבים (לא רק לאניסטר/סטארק/טארגריין) עם תיאור מלא של השושלת וההיסטוריה שלהם. יש מלחמות, יש אבידות, אבל האצולה נשארת אצולה.
  מצד שני יש את כל הסיפור מאחורי "rains of castemere", שרומז לנו בעדינות שבית אצולה יכול גם להימחק לגמרי.
  בספר, מרטין רקם הכול בעדינות ובתחכום באמת מרשימים.

  עכשיו בסדרה, בעונות האחרונות (שכבר לא מחוייבות לספרים) כבר לא סתם הורגים דמויות חשובות. ממש מוחקים משפחות ששלטו מאות שנים-
  א. טיירל נמחקו לגמרי, הצאצאים והטירה נפלו. אולנה אפילו מאזכרת את גשמי קאסטמיר.
  ב. פריי נמחקו לגמרי ע"י אריה, "החורף ירד על בית פריי". פריי אולי נאלחים, אבל זאת משפחה חשובה בהיסטוריה של ווסטרוס.
  ג. בולטון (המשפחה השניה הכי גדולה בצפון) נמחקו לגמרי בסוף העונה הקודמת "השם שלך יעלם, המילים שלך יעלמו"

  ואפשר להמשיך- ההפיכה בדורן שהרגה את כל המארטלים, המוות של סטאניס והבת שלו שמחקו את באראתיאון (בשני המקרים עוד יש ממזרים).

  אני מניח שבספרים כל התהליכים היו נארגים יותר באיטיות ולכן זה היה פחות צפוי, אבל אני מנחש שקו הסיום יהיה זהה- קץ לשלטון האצולה.
  (לא אומר שמרטין יהיה אופטימיסט שיחגוג דמוקרטיה, אולי סתם יסתפק באנרכיה).

  • תתש

   אני לא חושב שאפשר להסיק מסקנות ממה שקורה בסדרה, לגבי גורלם של הטיירלים, מרטלים וכ'ו בספרים. הסיבה שבגללה הטיירלים, שאר הלאניסטרים והמרטלים צומצמו ושונו כל כך לעומת הספרים זה בגלל שהמפיקים לא היה מספיק זמן פנוי בכל עונה כדי להכניס אותם (כי הם לא רצו לצמצם את הזמן של הדמויות המוכרות). הטיירלים הם הדוגמה הכי טובה לכך; בספרים מפרטים לנו בבירור את ההיסטוריה שלהם כבית משני שזכה מן ההפקר מתי שהטארגריאנים כבשו את ווסטרוס, ושאפילו 300 שנים לאחר מכן הם עדיין לא הבית הכי חזק או עשיר בריץ' (או אפילו בטופ 3). והרגש נחיתות הזה הוא מה שגורם למייז טיירל לכרות ברית עם הלאניסטרים ולהמשיך לדבוק בה, כי מבחינתו מלך ממוצא טיירלי יתן אישור ללא עוררין על אציליותו של הבית.

 • Saturn

  כבר 3 עונות שהשתלשלות העניינים בסדרה היא, בהעדר מילה טובה יותר, מטומטמת.

  הבעיה הראשונה היא במבנה העונה שמאיצה ומדלגת על זמנים. זה טוב כשזה אומר שסנואו וקאליסי נפגשים בפרק 3 (בעונה אחרת ג'ון היה מגיע לדרגונסטון בפרק 9) אבל זה רע כי איך לעזאזל סנואו עובר מרחק כזה גדול והמהלכים, שהמרחק בינם לחומה הוא שבריר מכך, לכאורה באותו מקום?

  איך אפשר שקאליסי ושותפיה לא מזהים שום תפנית צבאית מקילומטר כאשר לשנע את רוב צבא הלאניסטרים לתקיפה כנגד אולנה זה משהו שכל אחד יכול לראות בשטח?

  לא צריך את 'חבורת המרגלים' של הבחור השמן והקירח בשביל זה. צריך את עיניו של כל הדיוט במעלה המלך. איפה המוצבים הקדמיים של אולנה שישלחו עורב שכל הכוחות מגיעים אליהם?

  לא ראיתי מעולם דוגמה כזו מובהקת לעלילה שמוכתבת לפי גורם אחד: כמות התקציב והיכולת עבור CGI לדרקונים.

  זה הכל. זה החליל. זה החישוב המרכזי. למישהו עולה בדעתו שלקאליסי יש נשק שובר שוויון שכזה והיא לא משתמשת בו? 'שומרים' אותם לפרק האחד של התקיפה של מעלה המלך שכל תקציב ה CGI יילך אליו.

  למישהו לא עולה בדעתו להשתמש בדרקונים למטרות recon וכיסוי שטח? הנה כל כוחות לאניסטר משונעים לפה או לשם. לפני שהם יבינו מה נפל עליהם כל הצבא הזה יישרף ע"י הדרקונים. ונגמר הקונפליקט.

  למישהו לא עולה בדעתו להשתמש בדרקונים כראווה והרתעה כך שתושבי מעלה המלך וסביבתה יתחילו ללחוץ על סרסיי להיכנע? למישהו לא עולה בדעתו לשלוח דרקון לשרוף את המהלכים וכך להבטיח את תמיכת הצפון המשולהב בקרב נגד סרסיי והאדרת שמה של קאליסי בכל הממלכה?

  למישהו לא עולה בדעתו לאמן שלושה אנשים לרכב על כל דרקון (מנהיג האנסאליד, ג'ורא ועוד מישהו) כדי שהם יוכלו לזהות כל מהלך ולדווח עליו במהירות? ועל הדרך להפיל חביות נפץ על האוייבים?

  השימוש ואי-השימוש בדרקונים בתוכניות המלחמה של קאליסי הוא בדיחה.

© עידו ישעיהו