המלצת היום – חמישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 27/07/2017 בקטגוריה ‏כללי

המושיעים

המושיעים, צבי הנינג'ה יוצאים מהצללים, התפכחות, לירות כדי להרוג, עשירים מדי להיות הורים, המרגלים של וושינגטון, עד כאן, בייטס מוטל, פרויקט מסלול, פולדארק, מלכת הדרום, אני יודע מי אתה.

שלל מהנכר:
המושיעים (Salvation), האח הגדול, יאנגר, Suits, Odd Mom Out, I'm Sorry, שלג צח (Snowfall), Cleverman, The Windsors, Offspring, Nightcap, The Carmichael Show, Kingdom.

בערוץ ההיסטוריה ב-21:45, צלף: לירות כדי להרוג.
סרט תעודה החושף מבצעים שלא ייאמנו של צלפים מומחים אשר המתינו במארבים מסוכנים, חיכו עד שהמטרה המיועדת תופיע על הכוונת שלהם, ירו וצלפו ממרחק של קילומטרים (!). מדובר בתהליך קבלת החלטות של שניות ספורות, וכל שנייה קובעת – רגע אחד של המתנה מיותרת וייתכן כי המטרה תיעלם משדה הראייה. החל משדות הקרב של וייטנאם, דרך עיראק ועד אפגניסטן, מוכיח הסרט כי איש אינו חסין מפגיעת הצלף. ומה קורה כאשר הצלף הופך למטרה על הכוונת של צלף אויב? "צלף: לירות כדי להרוג" כוללת שחזורים דרמטיים מושקעים של מבצעי צליפה מורכבים, ועדויות מרתקות של חיילים ששירתו כצלפים, המשתפים בחוויותיהם משדה הקרב, ומכניסים את הצופים לראשו של הצלף.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, עשירים מדי להיות הורים.
מיקור החוץ של הורות אינו דבר חדש – ידוע שההורים של היום יכולים להיעזר באנשים אחרים שיחנכו את ילדיהם במקומם, ילמדו אותם לרכב על אופניים או לגמול אותם מחיתולים. למעשה, כל עוד יש לך כסף – יהיה מי שישמח להחליף אותך כהורה לילדך. רבים מאמינים שאותם שירותים הוריים תומכים נחוצים לחיים בעולם המודרני ומאפשרים זמן איכות פנוי להורים עם ילדיהם, אך מהצד האחר יש הטוענים שמדובר בעצלות לשמה. הסרט עוסק בנושא השנוי במחלוקת הזה דרך סיפורם המשעשע והביזארי של כמה משפחות עשירות במיוחד וצוות האנשים שמספק להם שירותי הורות שעוברים כל גבול: 2,000 פאונד תמורת שלושה ימי גמילה מחיתולים, נהגים פרטיים, מבשלים של אוכל טבעוני וסטייליסטים שבוחרים מה הילדים ילבשו מדי בוקר.

בפעולה חמה ב-22:45, המושיעים.
סדרת מתח חדשה של CBS. אסטרואיד ענק נמצא במרחק ששה חודשים בלבד מפגיעה בכדור הארץ. בלי להזהיר את הציבור, איש ההייטק הצעיר והמצליח דריוס טאנז (סנטיאגו קבררה, "גיבורים") ובוגר MIT ליאם קול (צ'ארלי רואו, "לעולם אל תיתן לי ללכת"), חוברים אחד לשני כדי להושיע את האנושות מהאפוקליפסה הממשמשת ובאה. שמירה על הסוד תהפוך את חייהם וחיי קרוביהם למסובכים. בינתיים נוקט הממשל בגישה שונה: גרייס ברוז (ג'ניפר פיניגן, "הרודן") היא דוברת הפנטגון וגם אם חד הורית המנווטת במיומנות את משימותיה המסובכות בשני התפקידים, ועובדת יחד עם סגן שר ההגנה – האריס אדוארדס, שמריץ תוכנית סודית ביותר להסטת האסטרואיד ממסלולו. במקביל מגייס דריוס את ג'יליאן, סופרת מדע בדיוני, לעבוד על גישה תיאורטית להצלת האנושות – פרויקט שעתיד להפוך למציאות בזמן הקרוב ביותר.

סרטים

בלוויין,
בכן 1 ב-21:30, התפכחות.
דרמה על פי ספרו של פיליפ רות'. בעוד מלחמת קוריאה בשיאה, מתחיל סטודנט אידאליסט ומבריק ממשפחה ניו יורקית טיפוסית את לימודיו בקולג' קטן ושמרני באוהיו, לאחר שזכה במלגה בעקבות ציוניו הגבוהים. שם הוא מתאהב בבחורה נוצריה מיוחדת ומתמודד עם חבריו לספסל הלימודים, עם אנטישמיות ועם דיקן הקולג' שלא עושה לו את החיים קלים. עם לוגן לרמן ("כמה טוב להיות פרח קיר"), שרה גאדון ("מפות לכוכבים").

בכן 2 ב-22:00, צבי הנינג'ה + צבי הנינג'ה יוצאים מהצללים.
שני הסרטים בעיבוד המחודש של מייקל ביי.

ולא לשכוח:
פולדארק 3 בסלקום טלוויזיה.
פרויקט מסלול 13 בחם 3 ב-20:45.
מלכת הדרום 2 בכן דרמה ב-21:15.
עד כאן בכאן 11 ב-21:58.
בייטס מוטל 4 ב-HBO חם ב-22:00.
אני יודע מי אתה בכן דרמה ב-22:00.
המרגלים של וושינגטון 4 בכן או ב-22:00.
ממי 4 בקומדי סנטרל חם ב-22:30.
בית הקלפים 5 בכן או ב-23:00.
המושיעים בכן פעולה ב-23:15.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו