המלצת היום – שבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 29/07/2017 בקטגוריה ‏כללי

בנות הגורל

חדר 104, בנות הגורל, ג'סיקה ג'יימס המדהימה, מאסטר מיינדס, ג'ק ריצ'ר 2, חיות ריגול, מחק היסטוריה, פרק אחרון לגמרי של מחשבות פליליות חוצה גבולות, NCIS ניו אורלינס, NCIS, תוכנית אבא, בייבי דאדי, המיק, בחורה חדשה, מרחבים סגורים, הישרדות, שוטרים בדם, קוד בלאק, גב האומה.

שלל מהנכר: חדר 104 (פירוט בהמשך), וגם Killjoys, Dark Matter, Wynonna Earp, VICE.

בנטפליקס, בנות הגורל (Daughters of Destiny)
סדרה תיעודית בת ארבעה פרקים (הזמינים כולם כמובן), המגוללת את חייהן של חמש בנות ממשפחות הודיות המשויכות למה שנקרא מעמד ה"דלית", אחת הקהילות העניות ביותר בעולם. הסדרה עוקבת אחר התבגרותן של הילדות (שבמהלך שבע שנות הצילום גילן נע בין 7 ל-23), בעודן גדלות בשאנטי בהאבאן (Shanti Bhavan), בית ספר ייחודי לבנים ולבנות בטאמיל נאדו. הציפיה מכל הילדים הלומדים בשאנטי בהאבאן הוא שיגדלו לתמוך בעצמם, לרומם את משפחותיהם וקהילותיהם מעוני ולתרום לעולם הגדול יותר. הבמאית סינת'יה ווד ("פריהלד" זוכה האוסקר לסרט התיעודי הקצר, "ימי שני במכון היופי") מדגישה את מאבקיהן של התלמידות בעודן מנסות להגדיר את עצמן, להגדיר מחדש את מגדרן ומעמדן, וליצור עתיד חדש לדורות שיבואו אחריהן. המעקב אחר הבנות משערי שאנטי בהאבאן ואל תוך ביתן, חושף בפנינו סיפורים של משפחה, אהבה, אובדן, עבודה קשה ואומץ.

בכאן 11 ב-21:15, חיות ריגול
סדרת טבע בת חמישה פרקים בני חמישים דקות (במקור "Spy in the Wild"), הבודקת עד כמה אנחנו שונים משאר בעלי החיים. באמצעות מצלמות ריגול מתקדמות נכנסים יוצרי התכנית לתוך להקות בעלי החיים ומאפשרים הצצה לאופן שבו הם חיים ומתנהגים. כל פרק עוסק ברגש שאנו נוטים לייחס כאנושי: אינטליגנציה, חברות, אהבה ושובבות. הסדרה מתעדת פילות מיילדות, ציפורים זכרים המנסים להרשים את הנקבות, ההיפופוטמים בזמן "פדיקור", קופים שמשתכרים ומתפרעים ועוד מפגשים משעשעים ומרגשים. מנחה הסדרה: השחקן דיוויד טננט.

בכן או ב-22:00 ובשירותי ה-VOD של כן, חם וסלקום טלוויזיה, חדר 104
אנתולוגיה חדשה של האחים ג'יי ומארק דופלאס ("כולנו יחד", "הליגה") עבור HBO, המאפשרת הצצה לחדר אחד במוטל אמריקאי ממוצע ובוחנת את סיפוריהן של הדמויות שעוברות בחדר בכל לילה נתון. כל אחד מ-12 פרקי הסדרה מספר סיפור אחר כשפרט לחדר עצמו שנשאר אותו דבר – הטון, העלילה, הדמויות ואפילו התקופה – משתנים, וכך גם הז'אנרים: לפעמים זו סדרת דרמה, לפעמים קומדיה ולפעמים מותחן אימה. הסיפורים בעונה הראשונה כוללים את סיפורו של שליח פיצה שמקבל הרבה יותר ממה שביקש, ערב בייביסיטינג שהופך למוזר ומשונה מרגע לרגע, סיפור אהבה בין בני שמונים פלוס, שני מיסיונרים מורמונים שעוברים משבר אמונה ועוד. כל אחד מהפרקים המשונים של "חדר 104" מלא בטוויסטים והפתעות, נראה כמו סרט קצר, מציע גילוי חדש משבוע לשבוע ומספר סיפורים של אנשים רגילים המשוועים לקשר ומשמעות, בגבולות חדר אחד. בין שחקני הסדרה ניתן למצוא את ג'יימס ואן דר ביק, טוני טוד, מיי וויטמן, אורלנדו ג'ונס, אלן גריר ורבים אחרים.

ג'יימס ואן דר ביק, חדר 104

סרטים

בנטפליקס, ג'סיקה ג'יימס המדהימה (The Incredible Jessica James)
דרמה קומית בכיכובה של ג'סיקה וויליאמס ("הדיילי שואו"), המגלמת צעירה ששואפת להיות מחזאית בניו יורק, המתמודדת עם פרידה טרייה. כאשר היא נאלצת לצאת לדייט עם הגרוש הטרי בון (כריס אודאוד האהוב, "מסיבת רווקות", "צוות IT"), הצמד הלא צפוי הזה מגלה ביחד איך צולחים זמנים קשים של אחרי פרידה בזמנים שבהם הרשתות חברתיות דורשות לדעת הכל. גם עם לקית' סטיינפילד ("אטלנטה", "תברח") ונואל וולס ("מומחה לכלום". כן, כך קוראים עכשיו ל-"Master of None").

בכן 4 ובזהב חם ב-22:00, מאסטר מיינדס
קומדיית פשע המבוססת על סיפור אמיתי, בכיכובם של זאק גליפיאנקיס, קריסטן וויג ואואן ווילסון. דיוויד, איש טוב לב אך רפה שכל, העובד בחברה המובילה סכומי כסף גדולים ברכבים משוריינים, מאוהב בקלי, חברתו לעבודה. כאשר קלי מתפטרת היא חוברת לחבר המציע לה לשדוד את מקום עבודתה הקודם. עתה השניים זקוקים למישהו מבפנים, ומשכנעים את דיוויד המאוהב לעזור להם לבצע את מה שהופך להיות שוד נועז ביותר.

בלוויין,
בכן 2 ב-22:00, ג'ק ריצ'ר: אין דרך חזרה
פעולה בכיכובו של טום קרוז. ג'ק ריצ'ר, איש הצבא לשעבר שעובר ממקום למקום ולא מותיר אחריו עקבות, גיבור ספריו המפורסמים של לי צ'יילד. קצינה בכירה במחלק החקירות נעצרת באשמת ריגול. תחילה מסייע לה ריצ'ר להימלט ממאסר, ואחר-כך הוא מאגד איתה כוחות בניסיון לגלות מי הפליל אותה ומי העלים שניים מעמיתיה והטיל על כתפיה את האחריות למותם. ריצ'ר מגלה שבקנוניה המסובכת מעורבים בכיכרים בצבא ובממשל, אבל בנוסף לכך הוא אמור להתמודד גם עם גילוי נערה בת 15, שלפי כל הסימנים היא בתו הביולוגית, ועם רוצח שכיר בעל יכולות גבוהות לפחות כשלו. גם עם קובי סמולדרס, אלדיס הודג'.

ג'סיקה ג'יימס המדהימה

בכבלים,
ב-HBO חם ב-22:00, מחק היסטוריה.
קומדיה בכיכובו של לארי דיוויד, שבתוספת זקן עבות מגלם בכיר בחברה לייצור מכוניות חשמליות שבשל סיבה טיפשית למדי עוזב בזעם ומוותר על מניותיו זמן קצר לפני שהחברה עושה אקזיט במיליונים. שנים מאוחר יותר הוא נתקל שוב במנהל החברה ובעמיתיו לשעבר. הפעם כבר אין לו זקן, וגם לא הרבה שיער ועל כן איש אינו מזהה אותו. האיש שכמעט והיה מיליונר מחליט לנצל את המצב ולנקום באלו שבעיניו גזלו ממנו את החיים הטובים. גם עם ג'ון האם ("מד מן"), קייט הדסון ("איך להיפטר מבחור בעשרה ימים"), אווה מנדס ("החבר'ה האחרים"), מייקל קיטון ("ביטלג'וס"), ליב שרייבר ("סולט"), דני מקברייד ("פיינאפל אקספרס"), ביל היידר ("SNL"). ביים גרג מוטולה ("סופרבאד").

ולא לשכוח:
בייבי דאדי 6 בכן קומדיה ב-17:25.
תוכנית אבא בכן קומדיה ב-17:50.
בחורה חדשה 6 בכן קומדיה ב-18:15.
המיק בכן קומדיה ב-18:40.
מרחבים סגורים בכן קומדיה ב-19:05.
ללא מילים בכן קומדיה ב-19:30.
שוטרים בדם 6 באזור חם ב-21:00.
חיות ריגול בכאן 11 ב-21:00.
קוד בלאק 2 בחם 3 ב-21:00.
פרק אחרון לגמרי של מחשבות פליליות: חוצה גבולות 2 באזור חם ב-21:00.
הישרדות בערוץ 2 ב-21:15.
גב האומה בערוץ 10 ב-21:15.
NCIS 14 באזור חם ב-21:45.
חדר 104 בכן או ב-22:00 ובשירותי ה-VOD של כן, חם וסלקום טלוויזיה.
NCIS ניו אורלינס 3 באזור חם ב-22:30.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו