המלצת היום – שני, ערב ט' באב

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 31/07/2017 בקטגוריה ‏כללי

מוחי

גן ילדים, מוחי, עיין ערך שנאה, רפסודיה בולגרית, פרק אחרון של יריית פתיחה, לא בטוחה, בולרז, Zoo, משחקי הכס, רק רוצים לרקוד, טווין פיקס, ד"ר רוזווד, ג'ון אוליבר.

שלל מהנכר: וואבה לבה דאב דאב! העונה השלישית של ריק ומורטי חוזרת סוף סוף עם שאר העונה (כזכור, הפרק הראשון שודר באחד באפריל). בהמשך גם בנטפליקס.

Get Shorty – שלושת הפרקים הראשונים זמינים שבועיים לפני הבכורה הטלוויזיונית. העיבוד הקולנועי המוצלח לספרו של אלמור לנארד שזף את המסך ב-1995, וכעת מגיעה סדרה של רשת הכבלים Epix שאמורה לקחת חירויות יצירתיות ביחס לשתי היצירות הללו. סיפורו של עבריין המנסה לפרוץ אל עסקי הקולנוע. ריי רומנו וכריס אודאוד ("צוות IT", "מסיבת רווקים") מככבים.

בנוסף חלקה השני של העונה השישית והאחרונה של זאב צעיר. וגם משחקי הכס, הנגיף (The Strain), שנות התשעים, פריצ'ר, לא בטוחה, בולרז, השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר, טווין פיקס, מת על הבמה (I'm Dying up Here), פולדארק, כוח, Legends of Chamberlain Heights, Claws.

בכאן 11 ב-21:00, עיין ערך שנאה
הסופר ישי שריד והעיתונאית אפרת שפירא-רוזנברג יוצאים בעקבות מוקדי השנאה בחברה הישראלית במטרה להבין את שורשיהם ואת המניעים לצמיחתם. במסגרת התוכנית ייפגשו השניים בין היתר עם יואב אליאסי ("הצל") בניסיון להבין האם אכן קיימת אצלו שנאה כלפי השמאל והערבים; עם ח"כ תמר זנדברג, אחת משלוש הנשים שכלפיהן מתקיים שיח אלים ברשת ע"פ דו"ח השנאה של קרן ברל כצנלסון; עם מזכ"ל ש"ס אשר מדינה והמשורר שלומי חתוכה סביב השסע העדתי הממשיך לקרוע את החברה הישראלית. כמו כן יקיימו עימות בין ראש "המדרשה החסידית" המסייע לנוער חרדי במצוקה, לבין אחד המנהיגים החרדים הקורא לנדות כל חרדי המתגייס לצבא.

בערוץ 2 ב-21:00, גן ילדים
סרטם של ערה וחיים לפיד. רמת השרון 1992, גננת ידועה ומוערכת מואשמת בהתעללות קשה בילדי הגן. המאשימים: עוזרת הגננת ואחד ההורים, עורך דין במקצועו. התקשורת חוגגת על הפרשה. כעת, כעבור 24 שנה, הגננת עדיין גרה בצמוד לגן, שכבר אינו בחזקתה, ומשוטטת ללא מטרה ברחובות. בנה ובנותיה, שליוו אותה לאורך כל הדרך, חיים את הסיפור עד היום. הסרט לא זכה להצלחה רבה כשהוקרן בסינמטקים, אבל אולי כעת בשידור הטלוויזיוני תהיה לו עדנה.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, מוּחי
פסטיבל HotDocs 2017, פסטיבל סאן פרנסיסקו 2017, זוכה פרס הביכורים פסטיבל דוקאביב 2017. מוחי (מוחמד), ילד פלסטיני אמיץ וכובש לבבות, נולד בעזה עם תסמונת מסכנת חיים ובינקותו הובהל לטיפול בישראל כשהוא מלווה על יד סבו בלבד. מזה שבע שנים מתגורר מוחי בבית היחיד שהוא מכיר – בית החולים תל השומר – ואינו יכול לשוב למשפחתו. הרופאים בעזה ובישראל מסכימים שמערכת הבריאות העזתית אינה מאפשרת טיפול הולם במחלתו, וכי חזרתו של מוחי אל אמו תהווה גזר דין מוות עבורו. מוחי גדל כשהוא לכוד בין שני בתים ושני עמים, ומטופל בבית החולים על ידי יהודים וערבים המתעלים מעל הזהות, הדת והסכסוך שמחלק את עולמו. זמן שהותו בבית החולים אוזל, ומוחי וסבו עומדים בפני החלטות הרות גורל. ביימו רינה קסטלנובו-הולנדר, תמיר אלתרמן

סרטים

בערוץ 10 ב-22:20, רפסודיה בולגרית
סרטו של איוואן ניצ'ב בהפקה בולגרית-ישראלית, בין היתר בכיכובם של מוני מושונוב ואלכס אנסקי. השנה היא 1943, יהודי בולגריה חיים תחת השלטון הנאצי. שני צעירים יהודים, מוני וגיוגו, מוצאים עצמם בחברתה של שלי, יווניה צעירה שמקסימה אותם ביופייה וחלומותיה ההרפתקניים. מחוץ למשולש האהבים הזה, בולגריה מתבקשת לפנות את היהודים הבולגרים למחנות ההשמדה. דרך סיפורם של שלושת הצעירים אנו נחשפים לגורל היהודים הבלקנים במלחמת העולם השנייה ומאבקם להישרדות.

ולא לשכוח:
פרק אחרון של יריית פתיחה בכן דרמה ב-21:15.
משחקי הכס 7 בכן או, HBO חם וסלקום טלוויזיה ב-22:00.
טווין פיקס בכן או ב-23:00.
ד"ר רוזווד 2 בכן דרמה ב-22:00.
Zoo 3 בכן פעולה ב-22:45.
השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר 4 בחם HBO ב-0:00.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו