המלצת היום – שלישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 27/06/2017 בקטגוריה ‏כללי

אל פאנינג, דוגמניות ושדים

דוגמניות ושדים, הטופ מודל הבאה, הפצוע הסורי, הארץ שמעבר להרים, אלוהים יודע איפה אני, מורות, עור רגיש, Shadowhunters, מת על הבמה, קשר דם, משפחת פוסטר.

שלל מהנכר: פרק שני לעונה של פריצ'ר כבר זמין. פרק אחרון לעונה של Loaded ("מסודרים" הבריטית). וגם הרווקה, So You Think You Can Dance, של מי השורה הזאת, Fearless, Shadowhunters, Stitchers, אבא אמריקאי.

בכאן 11 ב-21:00, הפצוע הסורי.
סרט תיעודי של רחלי וגל שוורץ. באישון לילה, בחסות החשיכה, חיילים ישראלים מעבירים פצועים מסוריה לישראל. אמבולנסים צבאיים מביאים פצועים סורים נטולי שם וזהות, רובם מונשמים ומחוסרי הכרה. הסרט מתעד את המציאות של פצועים סורים שחייהם ניצלו בזכות טיפול מציל חיים של רופאים ואחיות בביה"ח נהריה, ועוקב אחרי כמה דמויות מרכזיות: מאג'ד בן ה-23, שאיבד את החלק התחתון של פניו ומנהל מערכת יחסים מיוחדת עם המנתח שלו ד"ר אייל סלע, מנהל מחלקת א.א.ג שהציל את חייו; ושאחה ובנה ראשיד בן 10, הנאבק על חייו אחרי שאיבד את רגליו בהפצצות.

בכבלים,
בחם 3 ב-20:45, הטופ מודל הבאה.
עונה 20 לסדרת הריאליטי, שמעמידה הפעם את הבנים מול הבנות. זה קורה במסגרת רצועת ריאליטי בימים ג'-ה'. מחר ומחרתיים ישודרו טופ שף ופרויקט מסלול.

בחם 8 ב-21:00, הארץ שמעבר להרים.
מסעו של ניר ברעם, בנו של ח"כ לשעבר ושר במפלגת העבודה, עוזי ברעם, שנולד בירושלים אל תוך הכיבוש ומנסה להבין מה השתבש בדרך מהחלום והתקווה בתקופתו של יצחק רבין לבין ימינו אנו. לפי התפיסה הפוליטית שעליה גדל ניר, סיומו של הכיבוש אמור היה להביא את השלום המיוחל. כשהיה בן 16 אביו כיהן בממשלת רבין שחתמה על הסכמי אוסלו, וכשמלאו לו 19 רבין נרצח. מאז ממשלות הימין התרחקו מחזון שתי המדינות, והשמאל הלך ונחלש, והשלום מעולם לא נראה כה רחוק. במשך שנים היה ניר מעורב פוליטית, נאם בהפגנות נגד הכיבוש, חתם על עצומות, כתב מאמרים – אולם בשנים האחרונות החל לחוש שהדברים עליהם מדברים במחנה שלו, שעליהם הוא מדבר, מאבדים את הקשר למציאות, לדברים המתרחשים בשטח. הוא, כמו כל חבריו השמאלנים התל אביבים, מעולם לא היה לפני כן בשטחים עליהם כל כך היטיב לדבר. בנקודה זו ניר מחליט לצאת לשטחים הכבושים וללא הנחות הוא משרטט את המציאות שלאחר 50 שנות כיבוש אצל המתנחלים ואצל הפלסטינים. מסע לא פשוט שמשאיר אותו מבולבל – קשה לו להיאחז ולהמשיך להאמין בפתרון שתי המדינות כשבשטח אף אחד לא רוצה בזה, הוא מרגיש שאביו וחבריו הוליכו אותו שולל כשלא הנכיחו אותו עם המשמעות האמיתית של זכות השיבה. אבל ניר לא רוצה לצאת מהמסע מיואש והוא ממשיך לחפש את הפתרונות, שאולי יבואו מהשטח ולא מהמדינאים. ביימו ניר ברעם ומיכאל אללו.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, אלוהים יודע איפה אני.
מי היתה לינדה בישופ ומהי חידת מותה? יומן מפורט שנשאר בבית הנטוש בו חיה בחודשי חייה האחרונים, משמש לפתרון החידה האופפת את חייה של בישופ. במשך כמעט ארבעה חודשים חיה בישופ כאסירה בכלא של מחשבותיה, בתוך בית נטוש בניו המפשייר. היא כותבת יומן ומחכה לאלוהים שיושיע אותה, בעודה שורדת בזכות עץ תפוחים ומי שלגים באחד החורפים הקשים ביותר שידעה ניו המפשייר. ככל שאנו מתקדמים בסרט מתגלים לנו עוד ועוד רמזים על הסיפור המסתורי של בישופ. אחותה, בת זוגה, בתה ובעל הבית הנטוש שבו לינדה התחבאה מספרים לנו עליה, ובין סיפוריהם מוקראים ציטוטים מהיומן שכתבה. השוטר שמצא את גופתה חשב שמדובר בעוד מקרה התאבדות אך הסרט שלפנינו מגלה את האמת המרה.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, דוגמניות ושדים.
פסטיבל הקולנוע של כן. מותחן מרהיב ומצמרר שבמסגרתו חוזר הבמאי ניקולס וינדינג רפן ("דרייב") לעסוק בנושאים האהובים עליו – סקס, אלימות והיצרים האפלים ביותר בנפש האדם. צעירה יפהפיה מגיעה ללוס אנג'לס בשאיפה להפוך לדוגמנית על, ומעוררת את קנאתן של הנשים הסובבות אותה, שיעשו כל שיידרש בכדי לגזול ממנה את מה שיש לה. עם אל פנינג, קיאנו ריבס, כריסטינה הנדריקס, קארל גלוסמן, ג'נה מאלון.

ולא לשכוח:
Shadowhunters 2 בנטפליקס.
שני פרקים של משפחת פוסטר 4 בכן דרמה ב-21:15.
עור רגיש 2 ב-HBO חם ב-22:00.
מת על הבמה בכן או ב-22:00.
מורות 2 בקומדי סנטרל חם ב-22:30.
קשר דם 3 בכן או ב-22:50.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו