המלצת היום – שלישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 20/06/2017 בקטגוריה ‏כללי

יום יבוא, בן גוריון אפילוג, אלילות טוקיו, העונה היפה (ימי הקיץ), מורות, עור רגיש, Shadowhunters, מת על הבמה, קשר דם, משפחת פוסטר.

שלל מהנכר: פרק אחרון לעונה של סמוך על סול, Still Star-Crossed, הרווקה, So You Think You Can Dance, של מי השורה הזאת, Loaded ("מסודרים" הבריטית), Fearless, Shadowhunters, Stitchers, אבא אמריקאי.

בנטפליקס, יום יבוא (The Day Will Come).
סדרת דרמה דנית חדשה בת שלושה פרקים של יוצר "ההרג" המקורית, סורן סבייסטרופ, בכיכובם של שניים מכוכבי הסדרה – לארס מיקלסן וסופי גרבול. בשנת 1967 בקופנהגן, שני אחים נאלצים לעבור לבית יתומים שהמנהל בו נוקט ברודנות ובהתעללות שאט אט מאלצת את הילדים להתחיל להחזיר מלחמה.

בכבלים,
בחם 8 ב-21:00, בן גוריון: אפילוג.
ראיון נדיר שמעולם לא הוקרן עם דוד בן גוריון, בגיל 82 ומחוץ למערכת הפוליטית. הוא מבודד בביתו שבשדה בוקר, עורך לעצמו חשבון נפש ומביע דעתו על עתידה של המדינה. על רקע התקופה הנוכחית, המזמנת החלטות הרות גורל בנוגע לעתידה של מדינת ישראל, מציע חזונו של בן גוריון תובנה ברורה, מפתיעה ורלבנטית לימינו אנו. ביים יריב מוזר.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, אלילות טוקיו.
להקות בנות ופופ טראשי הפכו בשנים האחרונות ביפן לתופעה תרבותית נרחבת, שמונעת מאובססיה למיניות של נשים צעירות ומהפופולריות של האינטרנט. רי-רי היא אלילת טוקיו שמצרפת אותנו אל מסעה לעבר התהילה. הכירו גם את 'האחים' שלה: חבורה של מעריצים מושבעים, גברים מבוגרים שמקדישים את חייהם למעקב אחר כל פעילות של אלילתם – בעולם הווירטואלי ובעולם האמיתי. התופעה הזו של גברים מבוגרים שעוזבים את עבודתם רק כדי לעקוב אחר האלילה שלהם, נחשבה בעבר בחברה היפנית לתופעת שוליים איזוטרית, אך הפכה למיינסטרים, תוך שהיא מדגישה את הניתוק הגדל והולך בין גברים ונשים בחברות היפר-מודרניות. עם מבט פרובוקטיבי לתעשיית הפופ היפנית (שאלילותיה נעשות צעירות יותר ויותר), למעריצים הגברים אליהם היא מכוונת, ולאידאל היופי הנשי המסורתי, מתעמתת הבמאית קיוקו מיאקה עם דינמיקת הכוחות המגדרית שמשנה את פניה של החברה הזו.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, העונה היפה.
דרמה תוצרת צרפת ובלגיה של הבמאית קתרין קורסיני ("לעזוב"), שהשתתפה בפסטיבלים רבים, ביניהם לוקרנו (שם זכתה בפרס), טורנטו, מיאמי, סלוניקי ועוד. סיפורן של שתי נשים. האחת בת כפר והאחת פריסאית, שמתאהבות אחת בשנייה, במהלך פעילות קבוצות פמיניסטיות בתחילת שנות ה-70 בפריס. כשבת הכפר צריכה לשוב הביתה כי אביה חלה, והעירונית עוזבת את בן זוגה ונוסעת אחריה. האם האהבה תצליח לשרוד את הבדלי דרכי החיים? הסרט הוקרן בפסטיבל חיפה תחת השם "ימי הקיץ".

ולא לשכוח:
Shadowhunters 2 בנטפליקס.
שני פרקים של משפחת פוסטר 4 בכן דרמה ב-21:15.
עור רגיש 2 ב-HBO חם ב-22:00.
מת על הבמה בכן או ב-22:00.
מורות 2 בקומדי סנטרל חם ב-22:30.
קשר דם 3 בכן או ב-22:50.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו