המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 25/06/2017 בקטגוריה ‏כללי

עד הקצה

קז'ואל, המנוע של ניומן, החנות מעבר לפינה, עד הקצה, סטאר, נופלות על הרגליים, מועדון לילה, מגורש, טווין פיקס, רצח בדם קר.

שלל מהנכר: המרגלים של וושינגטון, The Great British Bake Off, אורפן בלאק, The Voice Kids, דוקטור הו.

השלמה משבת: עונה שלישית לקומדיה Playing House, על שתי החברות הטובות שגרות ביחד, והפעם מתמודדות עם אתגר חדש כששתיהן מגדלות ביחד את בתה של אחת מהן. יוצרות ומככבות ג'סיקה סנט קלייר ולנון פרהם (שתיהן התארחו בין היתר ב-"Veep" – האחת הייתה חברתו של גארי והשנייה חברתה המעצבנת וחסרת הדעה משכבר של סלינה). שני הפרקים הראשונים זמינים.

בנוסף פרקים אחרונים לעונה של המקוריים, Jamestown ומירוץ הדראג של רו פול. וגם Dark Matter, Wynonna Earp, זמן אמיתי עם ביל מאהר, The Great British Bake Off, גרהם נורטון (הפעם עם ג'ודי דנץ', ג'יימי פוקס, קריסטן וויג, סטיב קארל ולהקת חיים), VICE.

בכבלים,
ב-VOD חם, קז'ואל.
העונה השנייה של הדרמה הקומית המתוקה זמינה במלואה החל מהיום.

ב-HBO חם ב-22:00, עד הקצה (Flesh and Blood).
מיני-סדרה (נוראית) בת שמונה פרקים של רשת Starz, מבית היוצר של מוירה וואלי-באקט ("שובר שורות"). העלילה עוקבת אחרי קלייר (שרה היי, "ברבור שחור"), רקדנית בלט צעירה ומוכשרת שמצטרפת ללהקת בלט יוקרתית בניו יורק ונחשפת לראשונה לעולמן הסוער ונטול העכבות של הבלרינות לצדה. אופייה השאפתני של קלייר ונחישותה להפוך לבלרינה הראשית מחפים על פצעים נפשיים וטראומות מיניות, אותם היא מנסה להסתיר בכל מחיר. השלדים בארונה מאיימים לפרוץ כשהיא נתקלת באורח בלתי רצוי מעברה שחוזר לחייה – ומקשים עליה להתמודד גם עם תובענותו חסרת הפשרות של המנהל האמנותי של הלהקה (בן דניאלס, "בית הקלפים", "ג'ק צייד הענקים").

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, המנוע של ניומן.
ב-1979 הממציא האוטו-דידקט, ג'וזף ניומן, שנחשב לדמות שנויה במחלוקת בקהילה המדעית, מפתח מנוע שקורא תיגר על חוקי הפיזיקה – סוג של מכונה אלקטרומגנטית המייצרת בעצמה יותר אנרגיה מכפי שדרוש להפעלתה. מהדורות החדשות חוגגות את ההמצאה הנפלאה וניומן אפילו מוזמן ל'טונייט שואו' של ג'וני קרסון כדי להפיץ את הבשורה ולספר על הפוטנציאל המהפכני של המכונה הנצחית, שיכולה לסיים את התלות שלנו בנפט ובדלק. אך מה שנראה היה כתגלית מהפכנית התברר כמסלול מלא מכשולים במאבק ארוך שנים מול משרד הפטנטים האמריקני ומול הממסד המדעי, בתי המשפט ובית הנבחרים. בסופו של דבר הפטנט לא אושר וניומן שאיבד את משפחתו וחבריו במהלך המאבק המתיש, ירד מנכסיו ונעלם מהעין הציבורית למשך 20 שנה. הסרט שמביא את הסיפור הכמו-בדיוני הזה מנסה לעמוד על טיבו של הממציא האניגמטי דרך שיחות עם קולגות שלו ועם ניומן עצמו, ומספר על ניסיונותיו החוזרים של ניומן, לאחר שנים רבות, למצוא עדיין משקיעים למכונה שהמציא.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, החנות מעבר לפינה.
סרטים שחייבים לראות. הקומדיה הרומנטית של ארנסט לוביטש, על זבן וזבנית שעובדים באותה חנות ואינם מפסיקים לריב ולהחליף הערות שנונות ועוקצניות, כאשר במקביל שניהם מנהלים קשר מכתבים מלא תשוקה ואנונימי אחד עם השנייה. אחד מ-100 הסרטים הטובים בכל הזמנים על פי מגזין טיים. עם ג'יימס סטיוארט, מרגרט סולבאן, פרנק מורגן. ארה"ב, 1940.

ולא לשכוח:
מועדון לילה בערוץ 2 ב-21:00.
סטאר בכן דרמה ב-21:15.
רצח בדם קר 2 בכן או ב-22:00.
נופלות על הרגליים בערוץ 2 ב-22:20.
מורות 2 בקומדי סנטרל חם ב-22:30.
מגורש 2 בכן או ב-22:50.
טווין פיקס בכן או ב-5:00.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו