המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 18/06/2017 בקטגוריה ‏כללי

סטאר

סטנד אפ טי ג'יי מילר, כל הממשלות משקרות, סטאר, חייזרים מן העבר, קיקה, פרק אחרון לעונה של סיפורה של שפחה, נופלות על הרגליים, מועדון לילה, מגורש, טווין פיקס, רצח בדם קר.

שלל מהנכר: שני פרקי פתיחת העונה הרביעית והאחרונה של דרמת הריגול החביבה המרגלים של וושינגטון (ב-13 ביולי גם ב'כן'). The Great British Bake Off חזרה לעונה שמינית בערוץ חדש, ובתוך כך השילה את המנחים המקוריים לטובת הקומיקאים נואל פילדינג וסנדי טוקסביג (שגם החליפה את סטיבן פריי בהנחיית QI), וכן פרו ליית' תשפוט לצד פול הוליווד במקומה של מרי ברי. שני הפרקים הראשונים זמינים.

בנוסף שלושה פרקים אחרונים לעונה השנייה של אידיוטסיטר (כן, יש רק שבעה והם שודרו בשני נתחים), וגם אורפן בלאק, The Voice Kids, דוקטור הו.

בערוץ ההיסטוריה ב-22:30, חייזרים מן העבר.
עונה עשירית לסדרה הבוחנת קשר אפשרי בין עדויות עדכניות על הימצאות עב"מים, למידע שנאסף ופוענח מחפצים וטקסטים עתיקים.

בלוויין,
בכן VOD, טי ג'יי מילר: ספיישל סטנד אפ.
כוכב "עמק הסיליקון" עולה על הבמה במופע סטנד אפ שצולם במהלך מסע ההופעות שלו עבור HBO. המופע, שצולם בעיר הולדתו דנבר, מציג את ההומור המוזר, המביך והמבדר להפליא של מילר, אליו יצטרפו על הבמה אשתו הקומיקאית קייט מילר והקומיקאי ניק ואטרוט.

בכן דרמה ב-21:15, סטאר.
דרמה מוזיקלית חדשה (ואיומה) מבית היוצר של לי דניאלס ("אימפריה") המספרת את סיפורן של שלוש נשים צעירות ומוכשרות הבורחות מעברן ונואשות להתחלה חדשה. הן מחפשות את דרכן בעסקי המוזיקה הקשוחים במטרה לפרוץ ולהצליח, אבל דיי מהר המציאות טופחת על פניהן והן לומדות שלשאיפות שלהן יש מחיר כבד. סטאר (ג'וד דמורסט) היא אישה צעירה וקשוחה שגדלה במשפחות אומנה והחליטה ביום אחד לקחת אחריות על חייה. היא מאתרת את אחותה סימון (בריטני או'גריידי) ואת חברתה מהאינסטגרם אלכסנדרה (ריאן דסטני) ויחד השלוש יוצאות לאטלנטה בתקווה להפוך לכוכבות. את מנהל הלהקה ג'היל, איש מקצוע ותיק שמנסה לשקם את הקריירה שלו, מגלם בנג'מין בארט; את קרלוטה, אמן המאמצת של הבנות, מגלמת קווין לטיפה; את הוריה של אלכסנדרה, כוכב רוק ותיק ואלכוהוליסטית בגמילה, מגלמים לני קרביץ ונעמי קמפבל. הסדרה חודשה לעונה שנייה.

בכן תעו ב-22:00, כל הממשלות משקרות.
'עצמאות' היתה סיסמתו של עיתונאי התחקירים האמריקני איי. אף. סטון, שפרסם את הניוזלטר השבועי המוערך שלו בין השנים 1953 ו-1971. 'אתה לא יכול למלא את תפקידך, אלא אם אתה חופשי!', הוא אמר. משנתו היוותה השראה לעיתונאים רבים, ביניהם גלן גרינוולד, שפרסם את הסודות של אדוארד סנודן, וג'ון קרלוס פרֶיי, שחקר את קברי ההמונים בגבול ארה"ב-מקסיקו. גרינוולד ופריי, כמו גם עיתונאים חוקרים עצמאיים אחרים (ביניהם גם הדוקומנטריסט מייקל מור) מכניסים אותנו אל מאחורי הקלעים של עבודתם ומאפשרים למצלמות לתעד אותם כשהם משתמשים במסמכים של הממשל כדי לחשוף תרמיות. זו עבודה שכוללת סבלנות רבה וכשרון לא מבוטל לעבודת ניירת. 'כל הממשלות משקרות' היה המוטו של סטון, והמוטו הזה ממשיך לעמוד כל העת לנגד עיניהם של העיתונאים המתועדים בסרט, שחושפים סיפורים שתקשורת המיינסטרים – הנשלטת על ידי תאגידים – מגלה עניין מועט מאד בהם.

סרטים

בכן 3 ב-22:00, קיקה.
סרטים שחייבים לראות. קומדיה ארסית של פדרו אלמודובר השוחטת בחדווה שורה של נושאים, ממיניות ועד תרבות הרייטינג והצריכה. סיפורה של מאפרת שנשלחת לאפר את גופת בנו של מאהבה האמריקני ומגלה שהוא עדיין בחיים ובמלוא אונו, וכל זאת בעוד כתבת טלוויזיה חסרת מעצורים ונטולת בושה רודפת אחר הסקופ הבא. עם ורוניקה פורקה, ויקטוריה אבריל, פיטר קויוטי, רוסי דה פלמה. ספרד, 1993.

ולא לשכוח:
מועדון לילה בערוץ 2 ב-21:00.
סטאר בכן דרמה ב-21:15.
פרק אחרון לעונה סיפורה של שפחה ב-HBO חם ב-22:00.
רצח בדם קר 2 בכן או ב-22:00.
נופלות על הרגליים בערוץ 2 ב-22:20.
מגורש 2 בכן או ב-22:50.
טווין פיקס בכן או ב-5:00.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו