המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 11/06/2017 בקטגוריה ‏כללי

סיפורה של שפחה – עונה 1 פרק 9

נפילת סוריה ועליית דאע"ש, כתום זה השחור החדש, גיבורה, העולם על פי גארפ, פרק אחרון לעונה של עד עצם היום הזה, מגורש, טווין פיקס, רצח בדם קר, סיפורה של שפחה.

שלל מהנכר: ארבעת פרקי הפתיחה של העונה השנייה של אידיוטסיטר, הסדרה החמודה של קומדי סנטרל על הקשר הבלתי צפוי שנרקם בין חונכת לבין חניכתה העשירה והאינפנטילית. הפעם ההתרחשות עוברת מהאחוזה המשפחתית אל הקולג' (בהמשך גם ב'חם'). עונה חמישית ואחרונה לאורפן בלאק בכיכובה של טטיאנה מסלאני (בהמשך גם ב'חם').

בנוסף The Voice Kids – גרסת ילדים בריטית לתחרות הכשרונות הפופולרית. פיקסי לוט, וויל איי אם ודני ג'ונס שופטים. וגם פרק אחרון לעונה של הבן, דוקטור הו.

בנשיונל ג'יאוגרפיק ב-23:20, גיהנום עלי אדמות: נפילת סוריה ועליית דאע"ש.
דיוקן אינטימי על מלחמת האזרחים ומשבר הפליטים בסוריה. הסרט מתעד את נפילתה של סוריה לתוהו ובוהו בלתי מרוסן שאיפשר את עלייתה של המדינה האסלאמית, הידועה יותר בשם דאע"ש, בעיראק ובסוריה. מתוך למעלה מאלף שעות של חומרים קשים לעיכול, שצילמו יוצרי הסרט סבסטיאן יונגר וניק קואסטד (ששיתפו פעולה קודם לכן ביצירת טרילוגיית סרטי המלחמה "רסטריפו", "הסיור האחרון" ו"קורנגל"), מתועד ההרג הנורא, ההשלכות הפוליטיות והחברתיות, וחשוב מכל, המחיר האנושי שמשלמים אזרחי סוריה והתמונה המדאיגה של המערב ביצירת דאע"ש.

בכבלים,
ב-HBO חם ב-22:50, כתום זה השחור החדש.
שידור יומי לעונה החמישית.

בלוויין,
בכן קולנוע ישראלי ב-22:00, גיבורה.
סרט המורכב מחמישה סיפורים קצרים העוסקים בחמש נשים שונות ועל איך המקצוע והעיסוק שלהן משפיע על עולמן. כל הסיפורים מבוימים על ידי במאיות ובכל סיפור דמות ראשית נשית שהעיסוק שלה הוא העיקר ומגדיר את גבולותיו. עם גילי בית הלחמי, שיר אברמוב, הילה שלו, אלאנה איב וסיון מסט. במאיות: עטרה פריש, חלי הרדי, יסמין שרייר-עוזרי, שירה פיורסקי, שירה פורת. יוצרות ראשיות: מיכל ויניק, מיה דרייפוס.

בכן 3 ב-22:00, העולם על פי גארפ.
סרטים שחייבים לראות. עיבוד לספרו של ג'ון אירווינג על אודות חייו יוצאי הדופן של גארפ (רובין וויליאמס), סופר מוכשר שחייו ויצירתו עומדים בצלה של אמו הפמיניסטית. גלן קלוז בתפקיד האם הכריזמטית, וג'ון לית'גו כאחת ממעריציה המושבעים, טרנסג'נדרית שהייתה בעברה שחקן פוטבול מצליח, היו מועמדים לאוסקר על תפקידיהם. ביים ג'ורג' רוי היל. ארה"ב, 1982.

ולא לשכוח:
פרק אחרון לעונה של עד עצם היום הזה 6 בכן דרמה ב-21:15.
סיפורה של שפחה ב-HBO חם ב-22:00.
רצח בדם קר 2 בכן או ב-22:00.
מגורש 2 בכן או ב-22:50.
טווין פיקס בכן או ב-5:00.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו