המלצת היום – שני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/06/2017 בקטגוריה ‏כללי

רוקנרול כמובן, רצח קנדי תיק בחקירה, תוכנית אחרונה לעונה של ארץ נהדרת, אימת המתים המהלכים, עולם מופלא, יריית פתיחה, טווין פיקס, חוצה את הקווים, נופלות על הרגליים, ד"ר רוזווד, אלים אמריקאיים, עמק הסיליקון, Veep, ג'ון אוליבר, צוות עקרב.

שלל מהנכר: Claws – קומדיית פשע של TNT בכיכובן של ניסי נאש ("מלכות הצעקה"), קארי פרסטון (אלסבת' טסיוני מ"האישה הטובה"), הרולד פרינאו (מייקל מ"אבודים"), דין נוריס (האנק מ"שובר שורות") ואחרים, על חמש מניקוריסטיות בסלון בפלורידה, שנכנסות לעולם הפשע המאורגן הגברי באופיו כשהן מתחילות להלבין כסף עבור קליניקת הכאב השכנה.

The Loch – מיני סדרת מתח בריטית בת שלושה פרקים בכיכובן של לורה פרייז'ר ("הנעדרת", "שובר שורות") ושיבון פניגן ("עמק האושר") על הניסיון לתפוס רוצח סדרתי בעיירה המורגלת במסתורין, לוך נס.

בנוסף עונה שלישית לפולדארק, בדרמה הבריטית המתרחשת במאה ה-18, על אודות גבר שחזר ממלחמת העצמאות האמריקאית ומנסה לשקם את הריסות חייו (בהמשך גם בסלקום טלוויזיה). פרק אחרון לעונה של Bob's Burgers, וגם עמק הסיליקון, Veep, השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר, טווין פיקס, מת על הבמה (I'm Dying up Here), אימת המתים המהלכים, אלים אמריקאיים, The White Princess, Casual, גאון.

בערוץ ההיסטוריה ב-23:15, רצח קנדי: תיק בחקירה.
סדרה תיעודית חדשה הבודקת האם באמת ייתכן שאת הרצח הפוליטי הבולט במאה ה-20 הגה, תיכנן, וביצע אדם בודד ושמו לי הארווי אוסוולד. במהלך שנת 2017 יפתח הממשל האמריקאי לעיון הציבור מיליוני מסמכים אודות רצח נשיא ארה"ב, ג'ון פ. קנדי, מה שיחזיר לאור הזרקורים התקשורתי את ההתנקשות ששינתה את אמריקה. הגיעה השעה לשפוך אור על השאלות הבאות: מה היו מניעיו של אוסוולד לרצוח את קנדי? האם היו לו שותפים למעשה? ואם כן, מי מהם סייע לו בהתנקשות עצמה? כאשר מצרפים את כל חלקיקי המידע הטמונים במסמכים מתגלה תמונה עמוקה ומורכבת ביותר אודות זהותו של לי הארווי אוסוולד, רוצחו של ג'ון קנדי – מה היו מניעיו למעשה, ומה הייתה תכנית הפעולה המפתיעה שגיבש לזמן שלאחר ההתנקשות בקנדי. בסדרת התעודה החדשה מככב קצין ה-CIA הוותיק בדימוס בוב באר (המוכר לצופים כחוקר הבכיר בסדרה המצליחה של ערוץ ההיסטוריה "לצוד את היטלר"), שיוצא בראש צוות חוקרים בכירים למסע חובק עולם במטרה לחשוף את הסיפור כולו – החל ממוסקבה, דרך מקסיקו סיטי, ניו אורלינס, מיאמי ועד לזירת הרצח עצמה – בדאלאס.
המסמכים הממשלתיים שהותרו לפרסום שופכים אור על שני תחומים, הרלבנטיים היום בדיוק כמו בעת כתיבתם: יחסי ארה"ב ורוסיה, וסודותיה המסתוריים של קובה, האי השוכן לדרומה של ארה"ב. צוות החקירה בראשות באר יבדוק לעומק ממצאים שוועדת וורן (הוועדה הרשמית שחקרה מיד לאחר הרצח את נסיבות ההתנקשות בקנדי בשנים 1964-1963, וקבעה כי לי הארווי אוסוולד פעל לבדו) לא עסקה בהם בשעתו, עקב ההשלכות ההרסניות הפוטנציאליות שיכלו להיות לחקירה כזו. הפניית אצבע מאשימה כלפי הרוסים הייתה יכולה להביא את היחסים עם ברה"מ לנקודת רתיחה – יחסים שהיו בשפל המדרגה גם כך, עקב משבר הטילים בקובה שנה לפני כן. ייתכן שסילוקו של ג'ון קנדי מהבית הלבן הייתה אמצעי פעולה אפשרי עבור הרוסים, שחיפשו כל דרך לנצח במלחמה הקרה מול ארה"ב.

בכבלים,
בחם 8 ב-22:00, רוקנרול כמובן.
לונדון, 1976: המחאה החברתית בעיצומה. אנשים צעירים מחפשים את העתיד שלהם. הנרי פאדובני, מהגר בן 24 מקורסיקה, נוחת בעיר בה נולדה אלטרנטיבה חדשה ומגמה מהפכנית: תנועת הפאנק. פאדובני מקים יחד עם סטיוטארט קופלנד את להקת The Police והשאר היסטוריה. הסרט כולל את תיעוד מופע האיחוד של חברי הלהקה.

ולא לשכוח:
Veep 6 בכן VOD ובחם HBO ב-22:00.
עמק הסיליקון 4 בכן VOD ובחם HBO ב-22:30.
אלים אמריקאיים באמזון פריים ישראל.
תוכנית אחרונה לעונה של ארץ נהדרת בערוץ 2 ב-21:00.
יריית פתיחה בכן דרמה ב-21:15.

נופלות על הרגליים בערוץ 2 ב-22:00.
טווין פיקס בכן או ב-22:00.
ד"ר רוזווד 2 בכן דרמה ב-22:00.
צוות עקרב 3 בכן פעולה ב-22:00.
חוצה את הקווים 4 בכן פעולה ב-22:45.
השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר 4 בחם HBO ב-0:00.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו