הנותרים 3.04: יום טוב, מלבורן

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 08/05/2017 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

מספר הערות על "הנותרים" עונה 3 פרק 4, ספוילר

הנותרים – עונה 3 פרק 4

1. השורה הראשונה שנאמרה בפרק הייתה של הפקידה בנמל התעופה לקווין ונורה: "אתם ביחד?". ברגע הזה ידעתי שעד סוף הפרק הם לא יהיו ביחד.

2. זה לא גרע כהוא זה ממצוינותו של הפרק. סיבוביות הגורל הזו שבמסגרתה קווין ראה מישהי בטלוויזיה ואז הלך לשם ואז ראו גם אותו בטלוויזיה, הייתה מבריקה.

3. קווין ובתי מלון, לא ככה?

4. מאחר שאנחנו יודעים שנורה עדיין צפויה לחיות כמה עשרות שנים מעכשיו, הרי ראינו אותה קשישה בסוף הפרק הראשון של העונה, תהיתי איך יתפתח כל הסיפור שלה עם המכשיר שהוזמנה לנסות. האם הוא יופעל עליה ולא יעבוד? יופעל ויעבוד אבל היא תחזור מתישהו אחרי כן (כך שנורה לא תהיה בפרקים הבאים, לא עלינו)? או שמא לא יופעל כלל, מה שאכן היה. אבל האמת היא שהייתי מעדיף לא לדעת שהיא תהיה בהמשך – האופציה שתיעלם לגמרי הייתה הרבה יותר סבירה ועשויה הייתה לטעון את הסצנה אפילו יותר.

5. מסתמן שאין תשובה נכונה לשאלת הריגת התינוק. נורה ענתה שתהרוג אותו ובכל זאת לא קיבלו אותה, ואילו ההוא ששרף את עצמו בפרק הקודם אמר שלא יהרוג תינוק וגם אותו לא קיבלו.

6. אז זהו, אין יותר עותקים של ספר קווין?

תגיות:
 • יעל וזהו

  1. עוד לפני השורה הראשונה, שיר הפתיחה המשתנה בכל פרק בעונה הוא הפעם, טה טה טאם – Love is over. כולל שורות כמו "אני יוצא מדעתי" ו"איך הפכתי כה עיוור שאיני יכול לראות מה שנמצא מולי?".

  2. אבל השיר של הפרק הוא ללא ספק להיט האייטיז של אהה, Take on me, שחוזר בגרסאות שונות. קשישים כמוני זוכרים אותו בעיקר בגלל הוידאוקליפ החדשני מאוד לזמנו, על זוג אוהבים החצוי בין עולמות מקבילים – כמו סימן אזהרה לנורה, שמשכנעת את עצמה שהיא כאן כדי לחשוף את השקר, ובעצם כורעת תחת האכזבה כשהיא נדחית ואולי מתחילה לקלוט שהיא בעצם הגיעה עד הלום כדי באמת ללכת על זה, לעזוב את העולם ואת אהובה לטובת הלא נודע.
  כל ילד באייטיז יודע שהקליפ נגמר באיחוד מרגש – החתיך הנורבגי יוצא מדפי הקומיקס אל העולם האמיתי. מה שרובם לא זוכרים הוא שהפזמון מרמז על הסוף האמיתי – "אני איעלם בעוד יום או יומיים", והקליפ השני של הלהקה מתחיל למעשה בסיום עלילת הקליפ הקודם: הבחור נשאב בחזרה למציאות המקבילה, הבחורה נרתעת, ובסוף נשענת עגומה על עץ לבדה בחושך, The end.

  3. הפרק מאזכר את פרק המלון המפורסם, ולא רק בזירת ההתרחשות. בספריה קווין מבקש את "המתנקשים" – תפקידו במלון ההוא. נורה קוראת את השורות מהברית היותר חדשה המדברות על בית המלון, וקווין נזכר במקום ההוא. כשהאזעקה מופעלת והוא יוצא החוצה אל המהומה בלובי, זו עוד סצנה מאוד דומה למה שקרה אז, כמו גם השיח אל הטלוויזיה, והעובדה ששני הקווינים שוב מוצאים זה את זה דרכה.

  4. סצנת הסיום עם המים הנוטפים מהזרנוקים על עיניה של נורה, תחליפי דמעות בשטף זורם ובלתי פוסק, כמעט מבול – יופי של צילום. עצוב.

  5. בשדה התעופה האיש אחרי נורה בתור מדבר על פיצוץ גרעיני, הוא חייב להגיע לאנטארקטיקה (רק אותי הטריד למה הוא נוסע לאוסטרליה בשביל זה? כולם יודעים שזו לא הדרך הנוחה ליבשת הלבנה). הפרק מסתיים בפיצוץ ענק ולא מוסבר שמשבית את הטיסות באוסטרליה. יש קשר?

  • יהונתן אורי

   בקשר לסעיף 3- בחלקים מסוימים של הפרק היה גם פסקול מאוד דומה (תווים בודדים על פסנתר)

 • Igal Lavi

  בהמשך להערה 5 – מאחר שבאמת אין תשובה נכונה, אולי הם לא באמת משתמשים בשום מכונה, וזה רק נועד להזכיר שוב, באופן חד, לאנשים את קרוביהם שנעלמו, בעוד דרך מעוותת מבית היוצר של החבר'ה בלבן? וכל הסרטונים של אלה שכן נשלחו זה סתם אנשים שהסכימו לשתף פעולה.

© עידו ישעיהו