מאי 2017 בערוצי הסדרות של כן

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 21/04/2017 בקטגוריה ‏חדשות

לשון הקומוניקט:

25 שנים אחרי הסיום המסעיר של אחת מהסדרות פורצות הדרך בטלוויזיה – היא חוזרת! "טווין פיקס", יצירת הטלוויזיה של דיוויד לינץ' שבה בעונה חדשה ומעוררת סקרנות והתרגשות, עם קאדר כוכבים ענק.

"יריית פתיחה", היא מיני סדרה חדשה העוסקת במתיחות בין גזעית בעיר דרומית קטנה, בעקבות שני מקרי מוות בידי המשטרה. בין השמות הגדולים המככבים בסדרה, גם הלן האנט, ריצ'ראד דרייפוס וסטיבן מוייר.

דרמת המסתורין והאימה הבריטית "רצח בדם קר" חוזרת בעונה חדשה וקפואה כשגופה נטולת ראש מתגלה בקרח וחקירת רצח חדשה נפתחת. אל העונה הזו מצטרפים דניס קוויד ומישל פארלי כזוג דייגים שנקלעים לעיירה.

עונה שנייה למותחן הדני "בעקבות הכסף", שממשיך לעקוב אחר הבלש מדס אשר חוקר פרשת הונאת ענק בה מעורב בנק מוכר.

"הבן", דרמה חדשה בערוץ AMC, בכיכובו של פירס ברוסנן, היא סאגה משפחתית סוחפת המתפרשת על פני 150 שנים ושלושה דורות בחיי משפחת מק'קאלו.

עונת הקומדיות מתחילה ובגדול:

מיני דרייבר מככבת ב"ללא מילים", בתפקיד אימו המוחצנת והמתנשאת של ילד עם שיתוק מוחין שתעשה הכל כדי לשמור על זכויותיו. מאט לבלנק הוא אבא שמחליף את אשתו בתפקיד החשוב של גידול הילדים ולא מבין מה נפל עליו ב"תוכנית אבא", קייט אולסון היא מיקי, צעירה פרועה וחסרת אחריות שנאלצת לגדל את שלושת ילדיה המתבגרים של אחותה ב"המיק",  ובקומדיה השנונה "מרחבים סגורים", מככב ג'ואל מקהייל בתור כתב טיולים והרפתקאות שחוזר לעבוד במשרד יחד עם חבורת מילניאלים שמעולם לא יצאו לטבע.

וגם עונות חדשות של "הבחורה החדשה", "בייבי דאדי", "ד"ר רוזווד", עונת הסיום של "חוצה את הקווים" וכל עונותיה של "משפחה מודרנית" ב-yesBinge.

25 שנים אחרי הסיום המסעיר של אחת מהסדרות פורצות הדרך בטלוויזיה – היא חוזרת!

טווין פיקס, יצירת הטלוויזיה של דיוויד לינץ', הגיחה לאויר העולם ב- 1990 ושינתה את פני הטלוויזיה. הסדרה זוכת גלובוס הזהב ופרס פיבודי שנחשבת לאחת הסדרות פורצות הדרך ובעלות ההשפעה בכל הזמנים, חוזרת לאירוע טלווויזיוני, הפעם בהפקה עתירת כוכבים עבור רשת Showtime, שממשיך לעקוב אחר תושבי העיירה השקטה "טוין פיקס", אשר לפני 25 שנים נחרדו לגלות שמלכת הכיתה, הנערה האהובה לורה פאלמר, נרצחה.

טווין פיקס מתגלה כעיירה הזויה ומלאת טיפוסים צבעוניים על גבול הביזארים ומאחורי הרצח של לורה מתגלה עולם שלם של עסקים בלתי חוקיים ואלמנטים על טבעיים. טווין פיקס היתה לאובססיה לאומית בארה"ב, כשאפילו אשת נשיא ארה"ב בזמנו, ברברה בוש, דרשה לדעת "מי הרג את לורה פלמר?"

כעת, 25 שנים מאוחר יותר, הסיפור נמשך. דמויות רבות ומוכרות ישובו, ביניהן דמותו של קייל מקלכלן בתפקידו כסוכן ה-FBI  דייל קופר. יחד איתו חוזרים מהסדרה המקורית גם גם דיויד דוכובני, שרלין פן, אלישיה ויט, דיויד לינץ' עצמו ועוד, ומצטרף אליהם קאדר כוכבים ענק הכולל את נעמי ווטס, מוניקה בלוצ'י, מייקל סרה, טים רות', אדי ודר, ג'ניפר ג'ייסון לי, לורה דרן, אשלי ג'אד, רוברט פורסטר, אמנדה סייפריד ואחרים. ובזווית הישראלית, גם אלון אבוטבול הצטרף לקאסט המרשים, בתפקיד שטיבו עדיין לא נחשף.

העונה הזו של "טווין פיקס" נכתבה על ידי יוצריה המקוריים דיויד לינץ' ומארק פרוסט ומבויימת על ידי דיויד לינץ'. המוזיקה המקורית והמפנטת של אנג'לו בדלמנטי תשוב אף היא.

פרקים 1 ו- 2 ישודרו ברצף ב- 22/5 יום שני החל מ-22:00

פרקים 3 ו- 4 ישודרו ברצף ב- 29/5 יום שני החל מ-22:00

החל מפרק 5 ואילך ישודר פרק בכל שבוע.

מיני סדרה חדשה בת 10 פרקים, העוסקת בתוצאות ההרסניות של מקרי ירי טעונים, על רקע גזעי, בעיר קטנה בצפון קרולינה, שיוצרות בחינה עמוקה של מערכת המשפט הפלילית האמריקאית.

כשג'ושוע בק (מארק ווילדס,"הסמויה"), סגן שריף ממוצא אפרו-אמריקאי, הורג סטודנט לבן לא חמוש, העיר מתחילה לבעור. ולפני שלתושבים ניתנת ההזדמנות לעכל את הטרגדיה, רצח של צעיר אפרו אמריקאי, שלא נחקר כיאות, מוצא לידיעת הציבור, ופותח פצעים שמאיימים ליצור קרעים בקהילה הקטנה.

מי שמובילים את חקירת שתי הפרשות מטעם משרד המשפטים הם החוקרת המנוסה אשה קינו (סנאה ליית'ן, "התפשטות"), אשה אפרו אמריקאית מהירת מחשבה וחדת לשון, המתמודדת עם חייה כאם יחידנית לאחר גירושיה מבעלה (אנחל בונני בתפקידו הבינ"ל הראשון) והתובע הצעיר פרסטון טרי (סטיבן ג'יימס, "סלמה"), אפרו אמריקאי גם הוא, בעל שאיפות קרייריסטיות.
כשהם מתחילים לקלף את השכבות בשני המקרים, הם מתחילים לחשוד שמדובר בטיוח בו מעורבים כמה מהאנשים החזקים ביותר במדינה, ביניהם המושלת הראשונה של המדינה פטרישיה אמונס (זוכת האוסקר, האמי וגלובוס הזהב הלן האנט), שנמצאת במערכת בחירות מאתגרת, אשר הופכת לקשה הרבה יותר בעקבות מקרה הירי. בינתיים, ענק הנדל"ן ובעליו של כלא מופרט, ארלן קוקס (זוכה האוסקר וגלובוס הזהב ריצ'ארד דרייפוס) נגרר לויכוח אלים העוסק בשיטור בעיר, ולויטננט קלוורט ברילנד (סטיבן מוייר, "דם אמיתי") קצין ותיק ומנוסה, נקלע למרכז החקירה.

שחקנים נוספים: ג'יל האנסי ("חוק וסדר", "ג'ורדן") בתפקיד אימו של הצעיר שנורה, איישה היינדס ("המגן", "בתוך הבועה") ככומר מקומית, וקלייר הופ אשיטיי ("דוקטור פוסטר") כאשתו של בק.

המיני סדרה זכתה לביקורות משבחות עם עלייתה. מורין ראיין מ-Variety כינתה אותה "סדרה מצויינת וראויה העובדת כדרמה משובחת הנוגעת בחלק מהסוגיות הקשות ביותר של ימינו ומצליחה לארוג שאלות נכונות לנארטיב מושך תוך כדי התנגדות לדמויות נבלים פלקטיות ותשובות פשוטות"

סדרת הדגל של Sky Atlantic

דרמת המתח והמסתורין  חוזרת בעונה חדשה.

העיירה Fortitude בקוטב הצפוני היא מקום יחודי – מוקפת בנופים הקשים של הקוטב, היא מלאה בהזדמנויות והפתעות ובעבר נחשבה למקום הבטוח ביותר בעולם. אבל אירועי העונה הראשונה ערערו על הטענה הזו.

העונה השניה נפתחת מספר שבועות לאחר סיום העונה הראשונה. העיירה הקפואה "פורטיטיוד" נאבקת בקיצוצים ממשלתיים ובחסרונו של השריף, כשגילוי מקפיא דם מוכיח שעבור תושבי המקום, האימה עדיין שם.

בתאונת דרכים מחרידה באזור הקרחון נמצאת גופה ללא ראש. בדיקה של אנשי המז"פ חושפת שלפי הזווית שבה נערף הראש, כנראה לא מדובר בתאונה. בזמן שאינגריד ופטרה מנסות לזהות את הקורבן, המושלת הילדור (סופי גרבול, כוכבת The Killing" " הדנית) נאלצת לקחת אחריות על החקירה לאור היעדרותם של דן ואריק. הדייג מייקל לנוקס (דניס קוויד) מגיע לעיירה במטרה לתפוס להק גדול של סרטנים נדירים, אך שריפה בסירה שלו מעלה חשד שיריביו גילו את תוכניותיו.

חקירת מותו של האיש חסר הראש תלך ותסתבך, הגופות יערמו, אווירת הפחד בעיירה תשוב לשלוט ואף אחד לא יהיה חסין מפני המוות הקפוא המרחף סביב.

ריצ'ארד דורמר ("משחקי הכס") חוזר לגלם את השריף דן, ולעונה מצטרפים חוץ מקוויד, גם מישל פארלי (קטלין סטארק "משחקי הכס") וקן סטוט ("הנעדר", "מלחמה ושלום").

המותחן הדני מהמפיקים של The Killing ומהיוצרים של "הממשלה" ו"הירושה", העוסק בפשעים הנעשים על ידי רודפי בצע ובעלי שאיפות במרדף אחר העושר, חוזר בעונה חדשה.

זהו סיפורם של הספקולנטים, הנוכלים, ואילי ההון המושחתים שיושבים בבנקים, בחדרי העסקאות ובחדרי הישיבות של בכירי המשק, והפשעים שהם מבצעים במצוד אחר הכסף, סיפור על שאיפות שמשחיתות, ועל הדרך שבה אירגוני הפשע מלבינים את הישגיהם שהושגו בדרכי עוולה.

הבלש מדס מיחידת ההונאות מתקשה לשים מאחוריו את תיק החקירה של ההונאה החמורה  שבוצעה על ידי "אנגרין" מאחר שלא התאפשר לו לאסור את המנכ"ל הכריזמטי של החברה, סנדר. אך כשתיק חסר חשיבות של נגרייה קטנה שפשטה את הרגל בנסיבות מסתוריות תופס את תשומת ליבו, הוא מגלה במהרה קשר למעורבות נרחבת של בנק ענק בפרשה.

קלודיה, עורכת הדין הצעירה, שילמה מחיר כבד על מעורבותה בהונאת אנרגרין. היא משתחררת מהכלא לאחר 18 חודשים, אבל בנה חי עם אביו בפריס, אף משרד אינו מעוניין להעסיק אותה, והיא נאלצת לעבוד בבית קפה. אך דווקא שם היא מקבלת הזדמנות מעניינת שתאפשר לה לכפר על כל ההחלטות השגויות שקיבלה בעבר.

ניקי בן ה- 22 שניסה לחזור למוטב, הסתבך עם הפיקסר השוודי של אנרגרין, אשר מוצא בו את כל הכישורים הנחוצים למקצוע ומגייס אותו  להיות העוזר שלו. אך דיי מהר ניקי מבין שהג'וב החדש והמרגש מגיע עם מחיר כבד.

סיפורן של הדמויות, חייהן הפרטיים והמקצועיים, יישזרו יחד ויהפכו לסיפור שלנו, בני האדם, העשירים, העניים, רודפי הבצע, הרמאים, והגנבים שילכו בכל דרך כדי לבנות לעצמם את החיים שכולנו חולמים עליהם.

עונת הקיץ החדשה של yes Comedy פותחת באחת הקומדיות המצחיקות והאינטלגנטיות יותר של השנה.

"ללא מילים" היא קומדיה חדשה בכיכובה של מיני דרייבר, העוקבת אחר משפחת דימאיו, שלהם ילד עם שיתוק מוחין, ג'יי.ג'יי (מיכה פאולר,השחקן הראשון בפריים טיים האמריקאי עם שיתוק מוחין) שלא יכול לדבר, אבל כן להקליד את מה שיש לו להגיד.

מאיה (דרייבר), היא אם בריטית בעלת גישה מגוננת, ישירה ושתלטנית, המצליחה להפחיד את הסובבים אותה. היא "אמא נמרה" שלא מפחדת משום דבר ולפעמים לא שמה לב עד כמה רחוק היא תגיע כדי לגונן על בנה. בעלה ג'ימי (ג'ון רוס בואי "המפץ הגדול"), שלא אכפת לו מה אחרים חושבים, דילן, ביתם הספורטאית וריי, הבן האמצעי והחכם, שמרגיש שהוא הכי מושפע מחוסר תשומת הלב של הוריו, העסוקים בטיפול באחיו.

כשהמשפחה עוברת דירה בפעם האלף, למקום בו יש בית ספר שמתאים יותר לצרכיו של ג'יי.ג'יי, ריי מרגיש לראשונה שמצא את מקומו, ומבקש להישאר לגור בעיירה שאליה עברו, בעוד אמו רוצה לעזוב כי המקום לא מתאים לג'יי ג'יי והיא עצמה מתנגשת עם מנהלת בית הספר (מרין הינקל "שני גברים וחצי") ללא הפסקה. כשג'יי ג'יי פוגש את קנת' (סדריק יארבו), הגנן של בית הספר בעל קול הבריטון, הוא מרגיש ש"מצא את הקול שלו"…

"ללא מילים" היא הקומדיה החדשה המצליחה ביותר של רשת ABC השנה ומצטרפת לקומדיות החברתיות האחרות שלה כמו "הגולדברגים", "שחור –כזה" ו"חמוץ מתוק".
בעקבות הצלחתה היא חודשה לעונה שניה.

זוכה פרס גלובוס הזהב מאט לבלאנק ("אפיזודס", "חברים") מככב בקומדיה החדשה על אב שמתחיל לבלות יותר זמן עם ילדיו כשאשתו יוצאת לעבודה מחוץ לבית, ומגלה את האמת שכל הורה חייב להכיר בה בשלב מסויים: המלאכים הקטנים שלו הם בעצם משוגעים.

לאחר 13 שנים בהן היתה אמא במשרה מלאה, אנדי (ליסה סניידר) חוזרת לשוק העבודה, ואדם מרגיש שהוא מסוגל לתרום יותר בגידול הילדים, אבל נראה שהוא לא מודע לקושי הכרוך בהתנצחות קבועה עם שלושה ילדים שלא יכולים לחיות בלי Wi-Fi.

קייט, ביתם הבכורה, מומחית במניפולציות, הבן האמצעי טדי, אינו מסוגל להשאיר את ידיו מחוץ למכנסיו, למרות תזכורות חוזרות ונשנות, והצעירה שלהם אמה, מתוחה מהכניסה לגן הילדים החדש. ובתוך כל התסבוכת,  אחיו הבכור של אדם ושותפו לעסק דון (קווין נילון, "העשב של השכן"), מחלק לו עצות נוראיות באשר לניהול המשפחה. אבל בעידודה של אנדי ובעזרתם של החברים שלהם מארי (ג'סיקה צ'פין, "אפיזודס", Veep) ולואל (מאט קוק, "הקאמבק", "תרגיע"), אדם משתלט על החבורה שלו, יוצר כללים חדשים ומגלה שהוא יכול לעמוד במשימה בכבוד.

בעקבות הצלחתה הסדרה חודשה לעונה שניה.

קומדיית סינגל-קמרה מצויינת חדשה שיצרו האחרים ג'ון ודייב צ'רנין ("פילדלפיה זורחת") אשר גם מפיקים אותה יחד עם קייטלין אולסון ("פילדלפיה זורחת") שמככבת בסדרה.

מקנזי, הידועה גם בשם מיקי (אולסון) היא בחורה בטלנית ומרדנית שאוהבת לחגוג, אשר מוצאת את עצמה פתאום תקועה בעיירה קטנה ונאלצת לקבל על עצמה את גידול ילדיה של אחותה העשירה והמנוכרת, כשהיא ובעלה צריכים לברוח מארה"ב כדי להימנע ממאסר באשמת הונאה.

האחיינים של מיקי – סבינה בת ה- 18, צעירה שאפתנית ויריבה ראויה למיקי, צ'יפ בן ה-13, נער יהיר, פושע צעיר בהתגלמות, ובעל פרצוף שדורש סטירה ובן בן ה-7, חנון מתוק ושברירי – הם כל מה שהיא מעולם לא רצתה. ולמרות זאת, היא נחושה לנצל את ההזדמנות ולהפוך את המפלצות הקטנות לחברים ישרים, חרוצים ומכובדים בחברה האנושית, דבר שהיא עצמה לא התנסתה בו מעולם.
אימהות מעולם לא היתה חלק מסדר היום העתידי שלה, אבל הילדים האלו זקוקים באופן נואש להורה, ולמרות שכל חייה היתה חסרת אחריות, היא מגלה שאחריות ואימהות אינם הורסי מסיבות כמו שתמיד חשבה.

"המיק" היא קומדיה מצחיקה וחתרנית המזכירה את ההומור השחור והמטורף של "פילדלפיה" יחד עם אולסן שזורחת ומוכיחה יכולות קומיות משובחות כשחקנית ראשית.

 

ג'ואל מקהייל ("קומיוניטי", "מרק הוליוודי") מככב בקומדיה שנונה על כתב טיולים והרפתקאות ידוע שבילה כל חייו בבחינת גבולות כדור הארץ. כעת, כשמו"ל המגזין (סטיבן פריי) מזמן אותו למשרדו ומודיע לו שהחליט לקצץ את נסיעות השטח שלו ושמעכשיו הוא מתחיל עבודה חדשה ככתב במחלקה הדיגיטלית של המגזין (שנסגר בגירסאת הפרינט…) הוא נאלץ להסתגל לזמנים המודרניים ולעולמו החדש. הוא נאבק להבין את הסלנג של עולם הקליק-בייט, ולשנות את כתיבתו כדי שתתאים למאמרים אונליין.

אבל האתגר האמיתי שעומד בפניו הוא הבנת הצוות שלו, המורכב ממילניאלים, אשר כותבים על חיק הטבע שכף רגלם מעולם לא דרכה בו.

הסדרה הקומית בכיכובה של זואי דשאנל חוזרת!

בפתיחת העונה, ג'ס מופתעת מעוצמת האהבה שהיא חשה כלפי ניק ואף אינה מסוגלת לדבר במחיצתו, לאחר שחזר במפתיע מוקדם מהצפוי, מחופשתו עם ריגן. שמדיט וסיסי מתקשים למצוא בית, וכשהם מנסים לפטר את סוכנת הנדל"ן שלהם, לסלי, אחותה הקטנה של אלי, וינסטון מציע שתמצא בית עבורו, כדי לחוס על רגשותיה, למרות שכלל אינו מחפש בית.

במהלך העונה החבורה תצא לטיול שטח יוקרתי עבור רווקים מבחירה, תלווה את שמדיט לקבלת פרס בניו יורק למגינת ליבה של זואי שיש לה היסטוריה בעייתית עם העיר. סיסי ושמידט לא מצליחים לקבל החלטות עיצוביות לגבי ביתם החדש, וג'ס, ניק ו-וינסטון מחליטים לחפש שותף רביעי לדירה, במקום שמדיט.

בין השחקנים האורחים העונה חוזרים לתפקידיהם מייגן פוקס (ריגן), פיטר גלאגר (כאביו של שמדיט), סוניקווה מרטין-גרין (רונדה), גורדון רמזי בתפקיד עצמו, אנדי סמברג ורוב ריינר.

הקומדיה האהובה מבית Freeform חוזרת בעונה שישית.

הסדרה עוקבת אחר בן, בארמן בשנות ה- 20 לחייו המגלה להפתעתו שלסטוץ חד פעמי שהיה, יש השלכות מרחיקות לכת על חייו, כשהוא מוצא על סף דלתו תינוקת קטנה. בן מחליט לגדל את ביתו, יחד עם אחיו דני, חבריו הטובים ריילי וטאקר ואימו בוני.

בפתיחת העונה החדשה, בן ממשיך לחפש אחר הבחורה שפגש חודש לפני כן במכבסה ובמונית, ריילי בהריון, חוששת מן הלידה ומהאימהות ובעיקר חשה חוסר נוחות מעינה המשגיחה של בוני ומבקשת מדני לעודד את בוני ובראד לצאת לטיול שלהם מסביב לעולם, אך רגע לפני שהם יוצאים, בראד נעצר באשמת הונאה ובוני מבקשת מריילי שתייצג אותו. טאקר חוזר מלוס אנג'לס ומסרב לשתף את חבריו בחוויה הקשה שעברה עליו שם.

עונה חדשה לדרמה הקומית שבמרכזה ד"ר בומונט רוזווד (מוריס צ'סטנאט, "החברה מהשכונה", "קיק אס 2") השרמנטי, החוקר הרפואי (פתלוג) הפרטי במיאמי השמשית. לד"ר רוזווד יש לכאורה הכל – בית ענק, עבודה מכניסה, מראה מצודד אבל הוא גם נאבק נגד הזמן – יש לו מחלת לב שמבטיחה לו פחות מעשר שנות חיים והוא נחוש ליהנות מכל רגע. הוא מכור לריגושים ולכן גם משתף פעולה עם משטרת מיאמי, שנעזרים בכישוריו ובמעבדה המשוכללת שלו לפתור פשעים. לצידו, ובצמוד אליו עובדת הבלשית אנליז ווילה (ג'יינה לי אורטיז) ויחד הם חושפים את הרמזים שאף אחד אחר אינו רואה, ועוזרים למשטרת מיאמי לפתור את תיקי החקירה המאתרגים ביותר.

לוריין טוסיינט ("כתום זה השחור החדש") מגלמת את אמא שלו דונה רוזווד, גבריאל דניס ("מעודדות צמודות") מגלמת את פיפי, אחותו ומומחית הרעלים של המעבדה, אנה קונקל מגלמת את טרה, מומחית הד.נ.א של המעבדה וארוסתה לשעבר של פיפי. אל העונה מצטרף החבר החדש במשטרת מיאמי, קפטן ראיין סלייד (אדי סיבריאן, "בטי המכוערת", "משמרת שלישית"), אדם בעל עבר מסתורי שמאתגר ומסבך את המצב הסבוך גם ככה, בין רוזווד לווילה.

הדרמה החדשה מבית AMC בכיכובו של פירס ברוסנן, המבוססת על הרומן עטור השבחים והמועמד לפרס פוליצר של פיליפ מאייר, היא סאגה משפחתית סוחפת המתפרשת על פני 150 שנים ושלושה דורות בחיי משפחת מק'קאלו, ומספרת שני סיפורים המתרחשים בזמנים שונים: הראשון הוא סיפורו של איליי מק'קאלו, שנולד ביום בו טקסס קיבלה את עצמאותה ונחשב ל"ילד הראשון של טקסס", שנחטף וגודל על ידי שבט הקומנאצ'י ב-1849 עד שהפך לחלק ממנו.

הסיפור השני, 60 שנים מאוחר יותר, מלווה את איליי הבוגר (ברוסנן), הפטריארך הכריזמטי של משפחת מק'קאלו, שמשתמש בשיטות הברוטליות של הקומנאצ'י בניסיונו לשמור על אימפריית הבקר המשפחתית, במהלך מלחמות השודדים הסוערות בדרום טקסס. האכזריות של איילי יוצרת סכסוכים עם שכנו העשיר, פדרו גרסיה (קרלוס ברדם), ובדרכו להתעשרות הוא מצית אירועים שישפיעו על כל דורות המשפחה.

בנו הבכור, פיט (הנרי גארט) גדל בצלו של איילי ומתקשה למצוא את זהותו ולגרום לאביו להתגאות בו. ג'יין (סנדי לוקאס) היא בתו הדעתנית של פיט שמעריצה את סבה, ולמרות שגדלה בעולם הנשלט על ידי גברים היא דוחה את ההנחה שייעודה היחיד הוא לידת ילדים וגידולם.

עונה רביעית ואחרונה של "חוצה את הקווים", דרמת האקשן והמתח, העוסקת בקו הדק שבין הרצון להביא פושעים לדין, הרצון לנקמה אישית תוך חציית הקו אל תוך עולם הפשע.

בעונה הרביעית, הסדרה חוזרת לסן פרנסיסקו כשהדמויות הראשיות מחפשות נקמה וגאולה. בדרכו להרוג רוחות מעברו, אית'ן קלי (קול האוזר) נופל לתוך מבוך מהגיהינום של פשיעה, בגידות ושחיתות בתוך המשטרה ובממשל הפדראלי, והנסיון לצאת מן המבוך יהפוך לאתגר הגדול ביותר שעמד בפניו עד כה. בינתיים, מיה רוכלן (אשלי גרין) מבקשת נקמה ולא תעצור עד שתגרום לאית'ן לשלם על בגידתו בה, ופטריק דולק בעקבותיה, גם הוא רדוף צורך בנקמה על הרצח של הארפר.

אל העונה מצטרפת מייגן ראת' ("להיות אנושיים", "הבחורה החדשה") בתפקיד קליאה אנו, בלשית פקחית במשטרת סן פרנסיסקו בעלת מסירות אין סופית לעבודתה ולמשפחתה.

לראשונה! כל עונותיה של הקומדיה הכי מצחיקה בטלוויזיה, זוכת 17 פרסי אמי, מגיעות ל-yesBinge.

במרכז הסדרה שלוש משפחות שונות מאד, המחוברות בקשר משפחתי:

משפחת דלגדו פריצ'ט: ג'יי (אד אוניל, אל באנדי "בנשואים פלוס") בן ה60 ומשהו, גלוריה (סופיה ורגרה), אשתו הלטינית הצעירה והלוהטת ובנה מני, מנישואים קודמים.

משפחת דנפי: קלייר (ג'ולי בואן), בתו הלחוצה של ג'יי, פיל (טיי בורל), בעלה המתאמץ להיות "אבא קול" ושלושת ילדיהם: היילי, אלכס ולוק.

משפחת פריצ'ט- טאקט: מיטשל (ג'ס טיילר פרגוסון), בנו הגאה של ג'יי וקמרון (אריק סטונרייט), בן זוגו הסופר-מוחצן, הם ההורים של לילי, הילדה הויאטנמית שאימצו.

השבט המאוחד, משפחה גדולה ומעורבת, מגיש לנו הצצה כנה ומבדרת אל החיבוק החמים, אך לעיתים מעוות של המשפחה המודרנית.

הקומיקאי, מנחה הטוק-שואו והכותב כריס גת'ארד מביא את המופע שלו ל-HBO, כפי שצולם בפברואר האחרון במנהטן. את המופע הקומי מפיק ג'אד אפטאו ("בנות") והוא עוסק בדיכאון, אלכוהוליזם, התאבדות וחלקים מצחיקים אחרים של החיים. גת'ארד אינו נמנע משום נושא, ומשתף בחוויותיו האישיות הקשורות למחלת הנפש ממנה הוא סובל, בעיות פסיכיאטריות ומציאת תקווה במקומות המוזרים ביותר.

"אנשים אמרו לי שלצחוק על דיכאון זה חסר רגישות ואני טוען שהם טועים. אנחנו צריכים להתחיל לצחוק על הדברים האלו, וכך אולי נתחיל להרגיש בנוח לדבר עליהם. אני רק מנסה לוודא כל הזמן, שהבדיחות מגיעות ממקום כן ולצערי, המשמעות של להיות כן עבורי, היא להתמודד עם העובדה שפעם עשיתי תאונה עם האוטו בכוונה."     כריס גת'ארד.

סדרות מתחילות בחודש מאי:

תאריך בערוץ תאריך ב-VOD סדרה יום שעה  ערוץ
03/05/2017 03/05/2017 הבן רביעי 21:00 AMC
04/05/2017 לא תעלה  בעקבות הכסף 2 חמישי 22:00 yes Oh HD
  07/05/2017 כריס גת'ארד ספיישל סטנד אפ     yes VOD
14/05/2017 11/05/2017 רצח בדם קר 2 ראשון 22:00 yes Oh HD/yes London
  18/05/2017 משפחה מודרנית 1-8     yesBinge
15/05/2017 15/05/2017 חוצה את הקווים 4 שני 22:45 yes Action HD
20/05/2017 20/05/2017 ללא מילים שבת 19:30 yes Comedy HD
20/05/2017 20/05/2017 מרחבים סגורים שבת 19:05 yes Comedy HD
22/05/2017 22/05/2017 טווין פיקס 2017 שני 05:00 + 22:00 yes Oh HD
22/05/2017 22/05/2017 דר' רוזווד 2 שני 22:00 yes Drama HD
27/05/2017 27/05/2017 תוכנית אבא שבת 17:50 yes Comedy HD
27/05/2017 27/05/2017 הבחורה החדשה 6 שבת 18:15 yes Comedy HD
27/05/2017 27/05/2017 המיק שבת 18:40 yes Comedy HD
27/05/2017 27/05/2017 בייבי דאדי 6 שבת 17:25 yes Comedy HD
29/05/2017 29/05/2017 יריית פתיחה שני 21:15 yes Drama HD

סדרות מסתיימות בחודש מאי:

תאריך סדרה יום שעה  ערוץ
06/05/2017 המפץ הגדול 10 שבת 19:30 yes Comedy HD
07/05/2017 טאבו ראשון 22:00 yes Oh HD
08/05/2017 מק'גיוור שני 22:45 yes Action HD
09/05/2017 מיליארדים 2 שלישי 22:50 yes Oh HD
10/05/2017 הליצן העצוב 2 רביעי 22:00 yes Oh HD
11/05/2017 בלתי נשכח 2 חמישי 23:00 yes Oh HD
13/05/2017 משפחה מודרנית 8 שבת 19:05 yes Comedy HD
14/05/2017 אויבות: בטי וג'ואן שני 22:00 yes Drama HD
16/05/2017 מחשבות פליליות 12 שלישי 22:45 yes Action HD
20/05/2017 איש משפחה 15 שבת 17:25 yes Comedy HD
20/05/2017 שחור כזה 3 שבת 17:50 yes Comedy HD
20/05/2017 הגולדברגים 4 שבת 18:15 yes Comedy HD
20/05/2017 חמוץ מתוק 3 שבת 18:40 yes Comedy HD
22/05/2017 האנטומיה של גריי 13 שני 21:15 yes Drama HD
24/05/2017 ג'יין הבתולה 3 רביעי 21:15 yes Drama HD
24/05/2017 אלמנטרי 5 רביעי 22:45 yes Action HD
25/05/2017 מזכירת המדינה 3 חמישי 22:00 yes Drama HD
27/05/2017 SNL 42 שבת 19:55 yes Comedy HD
28/05/2017 צ'אנס ראשון 23:00 yes Oh HD
30/05/2017 הרשימה השחורה 4 שלישי 22:00 yes Action HD
31/05/2017 חתונה ממבט ראשון 2 רביעי 21:15 yes Drama HD
31/05/2017 נמלטים 2017 רביעי 05:30+21:15 yes Action HD
31/05/2017 בול רביעי 22:00 yes Action HD

 

 • מאי 2017 בערוצי הסרטים של כן

  לשון הקומוניקט:

  מאי בעולם הסרטים של yes עם שלל בכורות רק לצופינו של "X-מן אפוקליפסה", "קפטן פנטסטיק" עם המועמד לאוסקר ויגו מורטנסן,
  "ארבע על ארבע" בכיכובם של עוז זהבי ואושרי כהן ב- yes קולנוע ישראלי, "מלכת המדבר" עם ניקול קידמן ו"מדינת ג'ונס החופשית" עם מתיו מקונוהי.

  את חופשת השבועות נחגוג עם ילדי בית הספר ב5 ימים של סרטי חיות, כולל בכורות של "נורם בעיר הגדולה" והסרט הכי מצליח בקולנוע בישראל ב 2016 "החיים הסודיים של חיות המחמד".
  לבני הנוער נקיים שבת עם סרטים העוסקים בריאלטי ובכורה של "משחקי חובה" וגם את המבוגרים לא שכחנו עם הדרמה החדשה מבית HBO- "אשף השקרים" העוסק בחייו של איל ההון הושחת ברנרד מיידוף בכיכובם של רוברט דה נירו ומישל פייפר.

  עולם הסרטים ב VOD שמח לשדר את האירוע הקולנועי של 2016- "לה לה לנד", את הסרטים מבוססי הסיפור האמיתי- "ג'קי", "המרגל סנודן", "הגיבורים של בוסטון" ועוד.

  שבוע 1/5-3/5
  פסטיבל הקולנוע של yes
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: כל יום שלישי בשעה 22:00
  סרטים חדשים ומצוינים, שלא תראו בשום מקור אחר, מחכים לכם בכל יום שלישי ב-22:00 ב-yes3. האקשן הכי מסעיר, הקומדיות הכי מצחיקות, הדרמות הכי מרגשות והמותחנים הכי מרתקים שדילגו על מסכי הקולנוע בארץ ומגיעים ישר ל-yes.
  החודש ישודרו דרמת המתח החדשה של HBO "אשף השקרים" בכיכובו של רוברט דה נירו כנוכל הפיננסי ברני מיידוף שעקץ את לקוחותיו במילארדי דולרים ועם מישל פייפר כאשתו; במוצאי יום העצמאות ישודר "שרה סטיין: שלום ברלין, שלום תל אביב" מותחן טלוויזיה מגרמניה שמתחקה אחר תעלומת רצח של ישראלית בברלין; "עצירת ביניים" זוכה פרס בפסטיבל קאן; ו"אמא מתערבת" הקומי עם סוזאן סרנדון כאמא המתערבת בחייה של בתה, אותה מגלמת רוז ביירן.
  את כל סרטי פסטיבל הקולנוע ניתן להקליט כסדרה

  שרה סטיין: שלום ברלין, שלום תל אביב | Sara Stein – Shalom Berlin Shalom Tel Aviv
  בכורה ארצית בלעדית!
  ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע
  מועד שידור: שלישי, 2/5, מוצאי יום העצמאות, בשעה 22:00
  במאי: מתיאס טיפנבאכר, גרמניה, 2016
  שחקנים: קתרינה לורנז, איתי טיראן, נטע גרטי
  טריוויה: הפקה ישראלית גרמנית ממפיק הקולנוע, יו"ר האקדמיה לטלויזיה וקולנוע לשעבר- איתן אבן. לסרט נעשה סרט המשך שהתרחש בתל אביב. סרט שלישי מצולם בימים אלה בארץ.
  תקציר: מותחן טלוויזיוני מגרמניה, בו מככבים לא מעט שחקנים ישראלים מובילים. שרה סטיין היא חוקרת משטרה יהודיה מברלין, המקבלת לידיה פיענוח מקרה רצח של די.ג'יי ישראלית שחיה בעיר. בעוד בתחנה בטוחים שהאשם הוא בן הזוג הפלסטיני, מגלה סטיין שהסיפור מורכב בהרבה. עוזר לה בחקירה פסנתרן ישראלי שרמנטי (איתי טיראן), במה שמהר מאד הופך לרומן סוער.

  ארבע על ארבע
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes קולנוע ישראלי | מועד שידור: שלישי, 2/5, מוצאי יום העצמאות, בשעה 22:00
  במאי: שי כנות, ישראל, 2016
  שחקנים: אושרי כהן, עוז זהבי, שלומי קוריאט, רוני דלומי, אליאנה תדהר, אבי דנגור, שלומי סרנגה
  תקציר: קומדיה פרועה שלא מפסיקה להפתיע, על מסע גיבוש,למנהלי חברת היי טק, בסוף שבוע אחד בסיני. כשעודד, מנהל מחלקה בחברה, משקר ומספר לבוס שלו שהוא נוהג לנפוש בחוף סודי בסיני, הוא לא מתאר לעצמו שימצא את עצמו שם ביחד עם חבריו לעבודה, בהרפתקה מסמרת שיער שמשנה את חייהם.

  שבוע 4/5-10/5
  שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד
  ערוץ: yes5 | מועד שידור: כל יום שישי בשעה 17:00
  בכל שישי בשעה 17:00 מומלץ לאסוף את כל המשפחה מול yes5 ולצפות בסרטים האהובים שאף ילדות אינה שלמה בלעדיהם, במסגרת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד.
  החודש ברצועה נבלה עם החזיר החמוד והשובב בסרט "בייב"; נהנה מקלאסיקה מכושפת מהיוצר היפני המוערך, הייאו מיאזאקי, "הטירה הנעה", נפגוש את סנופי הכלב המפורסם והאהוב וחברו צ'רלי בראון בהרפתקה נהדרת בסרט "סנופי וצ'ארלי בראון: פינאטס – הסרט"; ונסיים עם יהלום אמיתי מבית אולפני דיסני "פנטסיה".

  בייב | Babe
  ערוץ: yes5,מועד שידור: שישי, 5/5, בשעה 17:00, במסגרת שישי משפחתי
  במאי: כריס נונן. אוסטרליה, 1995
  שחקנים: ג'יימס קרומוול, מגדה שובנסקי, זואי ברטון
  תקציר: סיפורו של בייב החזרזיר, החי בחווה חקלאית ויש לו רק שאיפה אחת בחייו- להפוך לכלב רועים, והוא עושה הכל על מנת להגשים אותה.

  לזמן את הרוע 2 | The Conjuring 2
  בכורה!
  ערוץ: yes2 | מועד שידור: שבת, 6/5, בשעה 22:00
  במאי: ג'יימס וואן ("מהיר ועצבני 7"), ארה"ב, 2016
  שחקנים: ורה פרמיגה, פטריק ווילסן
  טריוויה: הסרט הכניס מעל ל-300 מיליון דולר ברחבי העולם.
  תקציר: המשך לסרט האימה שובר הקופות. הזוג אד ולוריין וורן חוזרים לעשות את מה שהם יודעים הכי טוב – לחקור את עולם השדים והלא נודע. הפעם הם מגיעים ללונדון, לעזור לאם חד-הורית שרוח זדונית רודפת אותה ואת ילדיה.

  חטאים קטנים | The Little Death
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: שבת, 6/5, בשעה 22:00
  במאי: ג'וש לוסון, אוסטרליה, 2014
  שחקנים: קייט בוקס, ג'וש לוסון, דיימון הרימן
  תקציר: קומדיית סקס מפתיעה, שחושפת את הסטיות הקטנות יותר ופחות, והתשוקות החבויות, שמתפרצות מעל לפני השטח של חמישה זוגות מהפרברים.

  הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות
  ערוץ: yes3 ו-yesVOD | מועד שידור: בכל יום ראשון, בשעה 22:00
  יש סרטים שחייבים לראות לפחות פעם בחיים. אלו הסרטים שמככבים במונטז'ים קולנועיים, זוכים למחוות, מצוטטים ומככבים ברשימות הסרטים הטובים בכל הזמנים. לטובת כל מי שפספס וצריך להשלים, וגם לאלו שראו ומוכנים לראות שוב ושוב, משדר ערוץ yes3 בכל ראשון בשעה 22:00 קלאסיקה קולנועית שאסור להחמיץ.
  החודש נחגוג 20 שנה לאקשן הכיפי של לוק בסון "האלמנט החמישי"; נצעק "סטלה!" עם מרלון ברנדו ב"חשמלית ושמה תשוקה"; נוקסם מאודרי טוטו ב"אמלי" המענג; ונחזור אל החיבור שעשה ג'ים ג'רמוש בין היפ הופ למאפיה ולסרטי סמוראים ב"גוסט דוג: דרכו של הסמוראי".
  את כל סרטי הבלתי נשכחים ניתן להקליט כסדרה

  האלמנט החמישי | The Fifth Element
  ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים | מועד שידור: ראשון, 7/5, בשעה 22:00
  במאי: לוק בסון, צרפת, 1997
  שחקנים: ברוס וויליס, מילה יובוביץ', גארי אולדמן, כריס טאקר, איאן הולם
  משבצת הבלתי נשכחים חוגגת 20 שנה להרפתקת החלל הכיפית והצבעונית של לוק בסון, על נהג קשוח שמסתבך עם כל העולם וגם עם כמה יצורים מכוכבים רחוקים, כשבחורה יפיפייה ומסתורית נופלת למונית שלו. ביחד הם יוצאים למשימה להציל את העולם. הסרט זכה בשלושה פרסי סזאר כולל הבמאי הטוב ביותר והיה מועמד לאוסקר על האפקטים (אך משום מה לא על עיצוב התלבושות של ז'אן פול גוטייה).

  השכנים למטה | The Ones Below
  בכורה ארצית בלעדית!
  ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע | מועד שידור: שלישי, 9/5, בשעה 22:00
  במאי: דיוויד פאר (התסריטאי של "האנה"), בריטניה, 2015
  שחקנים: קלמנס פוסי, סטיבן קמפבל מור, דיוויד מורסי, לורה בין
  טריוויה: הסרט הוקרן במספר רב של פסטיבלי קולנוע, כולל טורונטו, ברלין, ריו דה ז'נרו ופסטיבל חיפה.
  תקציר: דרמת מתח אלגנטית, שקיבלה ביקורות משבחות והושוותה, בין השאר, לסרטיו של רומן פולנסקי.
  קייט וג'סטין הם זוג צעיר ומבוסס, החי בדירה אופנתית בפרבר של לונדון, ומצפה בהתרגשות רבה להולדת בנם הראשון. כאשר הם שומעים שהשכנים החדשים נמצאים באותו מצב, הם מוצאים שפה משותפת ומתיידדים עמם. תוך זמן קצר, הופכת החברות לעוכרת שלווה וסודות אפלים צצים.

  • המשך:

   שבוע 11/5-17/5

   X-מן: אפוקליפסה | X-Men: Apocalypse
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes2 | מועד שידור: שישי, 12/5, בשעה 22:00
   במאי: בריאן סינגר, ארה"ב, 2016
   שחקנים: ג'ניפר לורנס, ג'יימס מק'אבוי, מייקל פסבנדר, רוז ביירן, ניקולס הולט, אוסקר אייזק, קודי סמית'-מקפי, אוליביה מאן, סופי טרנר
   תקציר: אקשן מבית מארוול. אפוקליפס, המוטנט הראשון והחזק מכולם, מתעורר אחרי אלפי שנים ומתחיל לבנות צבא במטרה להשמיד את האנושות. היחידים שיכולים לעצור אותו ולהציל את העולם הם צוות האקס מן.

   הטירה הנעה | Howl's Moving Castle
   ערוץ: yes5,מועד שידור: שישי, 12/5, בשעה 17:00, במסגרת שישי משפחתי
   במאי: הייאו מיאזאקי. יפן, 2004
   דיבוב לעברית: אניה בוקשטיין, עידו מוסרי
   תקציר: סרט האנימציה המרהיב של הייאו מיאזאקי. לאחר שמכשפה מרושעת מטילה עליה כישוף שהופך אותה לאישה זקנה, מוצאת סופי בת ה-18 מקלט בטירתו הנעה של קוסם צעיר, בתקווה שיסייע לה להסיר את הקללה.

   מלכת המדבר | Queen Of The Desert
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes1 | מועד שידור: שבת, 13/5, בשעה 21:30
   במאי: ורנר הרצוג. 2015.
   שחקנים: ניקול קידמן, ג'יימס פרנקו, רוברט פטינסון, דמיאן לואיס
   טריוויה: את התפקיד הראשי קיבלה השחקנית האוסטרלית נעמי ווטס שפרשה ברגע האחרון. התפקיד ניתן לחברתה הטובה ניקול קידמן.
   תקציר: דרמה ביוגרפית של הבמאי הגרמני ורנר הרצוג בכיכובה של ניקול קידמן.
   סיפור חייה יוצא הדופן של אשת האשכולות גרטרוד בל, שהייתה סופרת, ארכיאולוגית ודיפלומטית של האימפריה הבריטית בתחילת המאה ה-20. היא מגיעה לטהרן לאחר שלא מצאה שידוך הולם בארצה ומחליטה להקדיש את חייה ועבודתה לחקר המזרח התיכון.

   גוסט דוג: דרכו של הסמוראי | Ghost Dog: Way Of The Samurai
   ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים | מועד שידור: ראשון, 14/5, בשעה 22:00
   במאי: ג'ים ג'רמוש, ארה"ב, 1999
   שחקנים: פורסט וויטקר, ג'ון טורמי, קליף גורמן
   סרטו הנהדר של ג'ים ג'רמוש, שבו הוא מחבר בסגנונו הקולנועי היחודי בין עולם ההיפ הופ, סרטי המאפיה ופילוסופיה של המזרח הרחוק. פורסט וויטקר מגלם מחסל מתבודד, אשר חי לפי הקודים של הסמוראים ושנאמנותו נתונה למאפיונר שהציל את חייו, עד לפעם בה הוא נכשל במשימתו והופך בעצמו למטרה לחיסול. הסרט השתתף בתחרות הרשמית בפסטיבל קאן. לפסקול המופתי אחראי RZA מהרכב ההיפ הופ החלוצי הוונג טאנג קלאן.

   עצירת ביניים | The Stopover
   בכורה ארצית בלעדית!
   ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע | מועד שידור: שלישי, 16/5, בשעה 22:00
   במאיות: דלפין ומוריאל קולין, צרפת, 2016
   שחקניות: סוקו, אריאן לאבד
   טריוויה: זוכה פרס התסריט במסגרת מבט מסוים בפסטיבל קאן. הוקרן בנוסף בפסטיבל ירושלים האחרון, וכן בפסטיבל לונדון, פאלם ספרינג ועוד ; סרטן הראשון של האחיות קולין "17 נערות" שודר אף הוא במסגרת פסטיבל הקולנוע.
   תקציר: דרמה נשית עוצמתית שזכתה בפרס בפסטיבל קאן. לאחר תקופת שירות ארוכה ומתישה באפגניסטן, מקבלת פלוגת חיילים כמה ימי חופש בקפריסין, לפרוק עצבים ולנקות את הראש. לצד פינוקים במלון הכל-כלול, הם נדרשים גם לעבור שיחות משותפות ותחקירים על כמה מהאירועים הלא פשוטים שחוו בקרב. בין הלוחמים נמצאות גם שתי חברות ילדות, אשר היו מעורבות בקרב אחד טראומטי במיוחד, וכעת בעיצומה של החופשה מוצאות עצמן חוזרות אליו שוב.

   שבוע 18/5-24/5

   מדינת ג'ונס החופשית | Free State Of Jones
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes4 | מועד שידור: חמישי, 18/5, בשעה 22:00
   במאי: גארי רוס, ארה"ב, 2015
   שחקנים: מת'יו מקונוהיי, קרי ראסל
   תקציר: דרמת מלחמה המבוססת על סיפור אמיתי. בדרום הבוער של ארצות הברית בתקופת מלחמת האזרחים,
   ניוטיון נייט, חוואי דרומי ולוחם, מסרב להמשיך לקחת חלק בהתאכזרות לשחורים ומחליט לערוק. הוא נתקל בעריקים נוספים ובהנהגתו הם מנהלים מרי אלים למען השחורים במדינה. הם אף מקימים אוטונומיה שוויונית, ובנוסף להכל נושא נייט לאישה שפחה שחורה, ולראשונה בתולדות ארצות הברית חי זוג מעורב כבעל ואישה.

   אהבה וידידות | Love & Friendship
   בכורה!
   ערוץ: yes1 | מועד שידור: שישי, 19/5, בשעה 21:30
   במאי: וויט סטילמן ("ימים אחרונים של דיסקו"), אירלנד, 2016.
   שחקנים: קייט בקינסייל, קלואי סביני
   תקציר: קומדיה רומנטית בכיכובה של קייט בקינסייל עפ"י נובלה של ג'יין אוסטין.
   לאחר שהתאלמנה וביזבזה את כל הונו הרב של בעלה, שואפת ליידי סוזן היפיפייה (בקינסייל בהופעה משעשעת) למצוא מקור כלכלי חדש בחייה, שידוך הולם לבתה הסרבנית, ואולי אף לעצמה, והיא לא בוחלת בשום אמצעי להשגת המטרה המקודשת…

   סנופי וצ'ארלי בראון: פינאטס – הסרט | The Peanuts Movie
   ערוץ: yes5,מועד שידור: שישי, 19/5, בשעה 17:00, במסגרת שישי משפחתי
   במאי: סטיב מרטינו. ארה"ב, 2015.
   דיבוב לעברית: אייל ליטוין, איילה פלדמן, מאיה געש
   תקציר: סנופי, הכלב המעופף האהוב בעולם, טס אל משימתו הגדולה ביותר במרדף אחר אויבו הגדול ביותר, בזמן שחברו הטוב צ'ארלי בראון יוצא למסע גבורה משל עצמו.

   שבת ריאליטי
   ערוץ: yes2 | מועד שידור: שבת, 20/5, בשעה 22:00
   עזבו הכל והתאספו מסביב למסכים. המשחק עומד להתחיל, והפעם המנצח לא יזכה בדירה או במיליון שקל והמפסיד לא סתם יודח. המשחק הזה הוא על החיים ועל המוות.
   לאורך כל יום שבת, 20/5, ישדר ערוץ yes2 סרטים על ריאליטי מסוכן במיוחד, אם זה הישרדות ב"משחקי הרעב", האח הגדול ב"המופע של טרומן", הגירסה של ג'ייסון סטאתם לטופ גיר ב"מירוץ המוות" ובבכורה להיט הנוער עם אמה רוברטס ודייב פרנקו "משחקי חובה".

   משחקי חובה | Nerve
   בכורה!
   ערוץ: yes2, במסגרת שבת ריאליטי | מועד שידור: שבת, 20/5, בשעה 22:00
   במאים: הנרי ג'וסט ואריאל שולמן, ארה"ב, 2016
   שחקנים: אמה רוברטס, דייב פרנקו
   תקציר: מותחן אקשן מאת יוצרי "קאטפיש". תיכוניסטית שתמיד נמנעה מריגושים מיותרים, מחליטה להעז ומצטרפת למשחק רשת פרובוקטיבי, בו קהילת צופים אנונימיים מציבה בפניה אתגרים ומעודדת אותה לחצות כל קו אדום.

   ברש
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes קולנוע ישראלי | מועד שידור: שבת, 20/5, בשעה 22:00
   במאית: מיכל ויניק, ישראל, 2015
   שחקנים: סיון נועם שמעון, ג'ייד סקורי, דביר בנדק
   תקציר: "ברש" מביא למסך את סיפורה של נעמה ברש בת ה17, המתגוררת עם משפחתה בפרבר ישנוני. התחביבים שהיא חולקת עם חברותיה הם שתיית אלכוהול, סמים ואפליקציות חדשות בפלאפון. יום אחד מופיעה בבית הספר תלמידה חדשה, ונעמה מוצאת את עצמה נסחפת לעולם בלתי מוכר. "ברש" הוא סרט התבגרות על נערה שמוצאת ריגוש חדש, ומגלה שיש בו אמת גדולה שעומדת לשנות את חייה לגמרי.

   אמלי | Amelie
   ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים | מועד שידור: ראשון, 21/5, בשעה 22:00
   במאי: ז'אן-פייר ז'אנה, צרפת, 2001
   שחקנים: אודרי טוטו, מתיה קסוביץ', ג'אמל דבוז, סרג' מרלין
   קומדיה רומנטית מקסימה, שהייתה מועמדת לחמישה פרסי אוסקר, זכתה בפרס הסרט הטוב של האקדמיה האירופאית לקולנוע וזכתה להצלחה בכל העולם. מלצרית מתוקה וחולמנית מקדישה את חייה לשמח אחרים בדרכים יצירתיות. כשהיא מתאהבת לראשונה בחייה, היא מבינה שעליה לדאוג גם לעצמה. מחזה על פי הסרט עלה בחודשים האחרונים בברודוויי.

   אשף השקרים | Wizard Of Lies
   בכורה ארצית!
   ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע | מועד שידור: שלישי, 23/5, בשעה 22:00
   במאי: בארי לוינסון ("איש הגשם"), ארה"ב, 2017
   שחקנים: רוברט דה-נירו, מישל פייפר, האנק אזריה,
   טריוויה: הסרט משודר במסגרת פסטיבל הקולנוע ב-yes3 יומיים לאחר בכורתו העולמית. הוא יהיה זמין בצמוד לשידור בארה"ב מ-21/5 בקטגוריית 24/7 ב-yesVOD.
   תקציר: בשנת 2008 בישרו כותרות העיתונים בכל העולם על מעצרו של איש העסקים ומי שניהל את אחת מקרנות הסיכון המשגשגות בארה"ב, ברנרד מיידוף, באשמה שביצע את ההונאה הפיננסית הגדולה ביותר שנחשפה אי פעם, בהיקף של 65 מיליארד דולר.
   סרטו של בארי לוינסון ("איש הגשם", "בוקר טוב ויאטנאם") חוזר אל ימים אלה ואל המשפחה שניצבה במוקד הסערה – משפחת מיידוף. רוברט דה-נירו מגלם את איל ההון שרימה וגזל את חסכונותיהם של אלפי אזרחים ומישל פייפר היא אשתו הנאמנה ושותפתו לעסקים.

   שבוע 25/5-31/5
   40 שנה למלחמת הכוכבים
   ערוץ: yes2 | מועד שידור: חמישי, 25/5, לאורך כל היום
   ב-25.5.1977 יצא לאקרנים הסרט "מלחמת הכוכבים" והפך לאחד הסרטים ששינו את פני הקולנוע. ערוץ yes2 יציין את היום עם מרתון של כל הסדרה, מ"תקווה חדשה" ועד ל"הכוח מתעורר". במקביל סרט הספין אוף "רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים" יהיה זמין ב-yesVOD.

   קפטן פנטסטיק | Captain Fantastic
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes1 | מועד שידור: שישי, 26/5, בשעה 21:30
   במאי: מאט רוס ("28 חדרי מלון"), ארה"ב, 2016
   שחקנים: ויגו מורטנסן, פרנק לנגל, סמנתה איסלר,ג'ורג' מק'קיי
   טריוויה: ויגו מורטנסן היה מועמד לשחקן הטוב ביותר לפרס האוסקר, גלובס הזהב, הבפט"א ועוד.
   תקציר: דרמה מרגשת, עם רגעים קומיים, שכבשה את לב הקהל והמבקרים,בכיכובו של המועמד לאוסקר ויגו מורטנסן. גבר גר עם ילדיו ביער, הרחק מהציביליזציה, ומחנך אותם על ערכי הישרדות בטבע ואינטלקט הומניסטי.הם נאלצים להתמודד עם העולם האמיתי, כשאם המשפחה נפטרת, והם נפגשים עם משפחתם המורחבת.

   פנטסיה | Fantasia
   ערוץ: yes5,מועד שידור: שישי, 26/5, בשעה 17:00, במסגרת שישי משפחתי
   במאי: אולפני דיסני, ארה"ב, 1940
   תקציר: אחד מסרטי האנימציה הגדולים בתולדות הקולנוע, המשלב בצורה מרהיבה בין אנימציה ליצירות מוזיקליות קלאסיות. בסרט זה מגלם מיקי מאוס את תפקיד חייו כשוליית הקוסם.

   שווים | Equals
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes2 | מועד שידור: שבת, 27/5, בשעה 22:00
   במאי: דרייק דורמוס, ארה"ב, 2015
   שחקנים: ניקולס הולט, קריסטן סטיוארט, גאי פירס
   תקציר: סיפור אהבתם של שני צעירים בעולם אוטופי ללא רגשות. השניים מפתחים רגשות, בעקבות מחלה מסתורית שפקדה אותם, וההתאהבות שלהם מערערת את הסדר, בעולם שניקה מעצמו את "חולשות המין האנושי".

   חשמלית ושמה תשוקה | A Streetcar Named Desire
   ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים | מועד שידור: ראשון, 28/5, בשעה 22:00
   במאי: איליה קאזאן. ארה"ב, 1951
   שחקנים: מרלון ברנדו, ויויאן לי, קים האנטר, קארל מולדן
   העיבוד המופתי של איליה קאזאן למחזהו של של טנסי ויליאמס, מועמד ל-12 פרסי אוסקר ואחד ממאה הסרטים הגדולים בכל הזמנים על פי מכון הסרטים האמריקאי. נישואיה של סטלה נקלעים למשבר כאשר אחותה המפונקת והשברירית בלאנש מגיעה להתארח בביתה, ומתחילה למתוח ביקורת על חייה ועל בעלה המחוספס והאלים סטנלי. אולם לבלאנש יש סודות משלה וכאשר אלו מתגלים היחסים בבית מגיעים לפיצוץ טרגי. הסרט היה הראשון שזכה בשלושה פרסי אוסקר למשחק. היחיד שלא זכה מבין ארבעת השחקנים העיקריים היה מרלון ברנדו, אולם הסרט הפך אותו לכוכב ולשחקן המבוקש בעולם, וקריאתו "סטלה" נכנסה לפנתיאון הקולנועי.

   אמא מתערבת | The Meddler
   בכורה ארצית!
   ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע | מועד שידור: שלישי, 30/5, בשעה 22:00
   במאית: לורנה סקפריה ("דרושה חברה לסוף העולם"), ארה"ב, 2015
   שחקנים: סוזן סרנדון, רוז ביירן, ג'יי. קיי סימונס
   טריוויה: הסרט הוקרן בבכורה בפסטיבל טורונטו, ובהמשך בטריבייקה ובפסטיבל ירושלים.
   תקציר: דרמה קומית מחממת לב בכיכובה של סוזן סרנדון. שנתיים לאחר שבעלה נפטר, מארני עוד לא הצליחה להתרגל לחייה החדשים. היא מחליטה לעבור לקצה השני של המדינה על מנת להתגורר קרוב לבתה התסריטאית ולהכניס קצת צבע לחייה. למרות הכוונות הטובות, מערכת היחסים המחודשת בין השתיים לא תמיד פשוטה.

   חיות בשבועות
   ערוץ: yes5 | מועד שידור: חופשת שבועות 30/5-3/6/2017
   חג שבועות מגיע, ואיתו גם החופש מהגן ובית הספר. לכבוד החג כל החיות האהובות מגיעות לביקור ב-yes5.
   נחגוג באירוע שכולו ליטוף, גרגור, נביחה ואושר – 5 ימים של סרטים טובים ואהובים, סרטים בעברית וסרטים בשפת המקור, סרטי אנימציה וסרטי לייב אקשן. חגיגה אמיתית עם החיות השובבות והמצחיקות עם מעל ל-30 סרטי חיות, כל יום במהלך כל היום.
   ביניהם בכורות ל"נורם בעיר הגדולה" ו"החיים הסודיים של חיות המחמד", יחד עם: "חברי הדרקון אליוט", "אנגרי בירדס", "מוצאים את דורי", "רטטוי", "ספר הג'ונגל (2016)", "סיפורו של דולפין", "מר פופר והפינגווינים" ועוד רבים וטובים.

   נורם בעיר הגדולה | Norm Of The North
   בכורה!
   ערוץ: yes5 | מועד שידור: רביעי, 31/5, בשעה 10:00
   במאי: טרבור וול. ארה"ב, 2016.
   מדובבים לעברית: אורי זלצמן, שירלי לילו
   תקציר: נורם הוא דוב לבן שיכול לדבר עם בני אדם. כאשר פרוייקט מגורים שאפתני מאיים על החיים בקוטב הצפוני, הוא נוסע לניו יורק, יחד עם חבריו הזעירים, למבצע הצלה.

   החיים הסודיים של חיות המחמד | The Secret Life Of Pets
   בכורה!
   ערוץ: yes5 | מועד שידור: שבת, 3/6, בשעה 10:00
   במאים: כריס רינאוד וירואו צ'נאי. ארה"ב, 2016
   מדובבים לעברית: אלון נוימן, קובי מאור, אוהד שחר
   טריוויה: הסרט המצליח ביותר בקופות בישראל בשנת 2016
   תקציר: להיט אנימציה מקסים שחושף מה עושות חיות המחמד הפרוותיות כשהן נמצאות לבד, ללא הבעלים שלהן. מסתבר שהן לא רק נחות, רובצות וישנות. כלב הטרייר מקס מתקשה לחבב את דיוק, "אחיו" החדש שבעליו החליטו לאמץ. אך כאשר זוג הכלבים המסוכסך מוצא עצמו במצוקה ואבוד ברחובות העיר, עליהם ללמוד לאחד כוחות על מנת לצאת מן הבלגן אליו נקלעו, ולהספיק לחזור הביתה לפני ארוחת הערב.

   VOD> סרטים> סרטים חדשים

   לה לה לנד La La Land
   החל מה 9.5
   רומנטי, מוזיקלי
   במאי: דמיאן שזאל. ארה"ב 2016
   שחקנים: אמה סטון, ריאן גוסלינג, ג'יי קיי סימונס
   תקציר: מחזמר שהיה מועמד ל- 14 פרסי אוסקר 2017, כולל לסרט הטוב ביותר (וגם זה בו ל-5 דקות של תהילה עד שהוכרז כי מדובר בטעות) וזכה ב-6 פרסי אוסקר כולל הבמאי והשחקנית (אמה סטון). הסרט עוקב אחרי סיפור האהבה בין מיה(סטון), שחקנית שאפתנית, וסבסטיאן (גוסלינג), מוזיקאי ג'אז בלוס אנג'לס של ימינו. השניים מנסים להצליח בעיר הכוכבים, ועוזרים אחד לשני להישאר מפוקסים על המטרה החשבוה שלהם – הגשמה עצמית. כשההצלחה של השניים מגיעה, אחרי מרדף ארוך וקשה, הם נאלצים להתמודד עם מציאות חדשה והחלטות קשות שמעמידות במבחן את האהבה ביניהם. היצירה מלאה בהתייחסויות ומחוות להוליווד הקלאסית של פעם, והיא מעין שיר הלל וגעגוע ללוס אנג'לס ולדור הזהב של אמריקה כולה. 126 דק'

   המרגל – סנודן Snowden
   החל מה 11.5
   דרמת מתח
   במאי: אוליבר סטון. ארה"ב 2017
   שחקנים: ג'וזף גורדון לוויט, שיילין וודלי, ניקולס קייג', סקוט איסטווד
   תקציר: מבוסס על הסיפור שהסעיר את העולם. סיפורו של אדוארד סנודן, החל מהשלב בו גוייס לצבא האמריקאי, מעברו ל-CIA והכשרתו כמומחה לאבטחת מחשבים בסוכנות, ועד הגעתו ל-NSA, שם גילה את היקפה האמיתי של תעשיית הריגול האלקטרוני האמריקאית ועל הדרך בה ה-NSA אוסף כל אי-מייל, הודעת טקסט ושיחת טלפון של כל אזרח בעולם ומאזין וצופה דרך מצלמות מחשבים כבויות למתרחש בחדרי חדרים. 134 דק'

   שתיקה Silence
   החל מה 18.5
   דרמה
   במאי: מרטין סקורסזה. ארה"ב/יפן 2017
   שחקנים: ליאם ניסן, אנדרו גארפילד ואדם דרייבר
   תקציר: סרטו החדש של מרטין סקורסזה. מסעם הרוחני של שני מיסיונרים נוצריים לרוחב יפן, במאה ה-17 בה הדת הנוצרית הוצאה אל מחוץ לחוק. השניים, שמחפשים אחר המנטור האובד שלהם, חווים במסע אלימות קשה והתעמרות בלתי פוסקת, חמושים אך ורק באמונתם. 161 דק'

   הגיבורים של בוסטון Patriot's Day
   החל מה 25.5
   דרמת מתח
   במאי: פיטר ברג. אוסטרליה, ארה"ב 2017
   שחקנים: מארק וולברג, ג'ון גודמן, קווין בייקון, מישל מונהאן
   תקציר: לאחר התקפת הטרור במרתון בוסטון בשנת 2013, סמל המשטרה טומי סונדרס מצטרף לניצולים, למגישי העזרה הראשונה ולחוקרים במרוץ נגד השעון כדי לצוד את המחבלים לפני שהם יכו שנית. סיפורו ארוג יחד לסיפורם של הסוכן המיוחד, מפכ"ל המשטרה, סמל משטרה ואחות לכרוניקה של אחד המרדפים המתוחכמים בהיסטוריית אכיפת החוק. 130 דק'

   ג'קי Jackie
   החל מה 25.5
   דרמה
   במאי: פבלו לרין. ארה"ב 2017
   שחקנים: נטלי פורטמן, פיטר סארסגאד
   תקציר: היה מועמד ל-3 פרסי אוסקר כולל לשחקנית הטובה ביותר (פורטמן). דרמה ביוגרפית אמריקאי על ג'קלין קנדי, רעייתו של נשיא ארצות הברית לשעבר ג׳ון פ. קנדי. בשתי היממות שלאחר רצח בעלה, הנשיא ג'ון קנדי, הגברת הראשונה ג'קי קנדי מתמודדת הן עם כאבה האישי והצורך להגן על ילדיה, והן בצורך לשמור את מורשתו של הנשיא המנוח ולהבטיח את הנצחתו לדורות הבאים מול ממשל אמריקאי אטום, שמטרתו היא להבטיח המשך יציבות ולשדר עסקים כרגיל.

   האויב שבפנים: פרק הסיום
   Resident Evil: The Final Chapter
   החל מה 26.5
   אקשן,מד"ב
   במאי: פול אנדרסון. ארה"ב 2017
   שחקנים: מילה ג'ובוביץ', שון רוברטס
   תקציר: הסרט השישי והאחרון בסדרת הסרטים ממשיך היכן שהסתיים הפרק הקודם. אליס היא הניצולה היחידה של מה שהיה אמור להיות הקרב הסופי של האנושות נגד הזומבים. עכשיו, היא חייבת לחזור למקום שבו הסיוט התחיל – היכן שהתאגיד צובר כוחותיו למכת המחץ נגד הניצולים הבודדים של האפוקליפסה. 106 דק'. לרגל עליית הסרט, כל הסרטים הקודמים ב50% הנחה.

   אמונת המתנקש Assassin's Creed
   החל מה 31.5
   אקשן
   במאי: ג'סטין קורצל. ארה"ב 2016
   שחקנים: מייקל פסבנדר, מריון קוטיאר, ג'רמי איירונס
   תקציר: מבוסס על משחק המחשב המצליח. בעזרת טכנולוגיה מהפכנית שמשחררת את הזיכרונות הגנטיים שלו, קאלם לינץ' חווה את ההרפתקאות של אבי אבותיו, אגילאר, בספרד של המאה ה-15. קאלם מגלה שהוא נצר לחברה סודית ומסתורית – המתנקשים, ושהוא נושא עמו ידע וכישורים אדירים בעזרתם הוא יכול להתמודד עם ארגון הטמפלרים העוצמתי בימינו. 140 דק'

 • מאי 2017 בכן קולנוע ישראלי

  לשון הקומוניקט:

  חוגגים את יום העצמאות שני, 1.5, החל מ 20:00 , כל הלילה ובמשך כל יום שלישי 2.5
  30 שעות שידור ברצף של כל הקומדיות הכי ישראליות, הכי קלאסיקות, הכי מצחיקות – חגיגה אמיתית!

  ערוץyes קולנוע ישראלי חוגג את יום העצמאות עם רגעי הצחוק והשמחה של כל סרטי הקאלט, כל הסרטים הכי אהובים וקומדיות חדשות שתופסות את מקומן בפנתיאון הקולנוע הישראלי.

  "ארבע על ארבע" בכורה טלוויזיונית ביום שלישי, 2.5, ב- 22:00
  קומדיה פרועה על ארבעה עובדים בחברת הייטק שמגיעים לסוף שבוע בסיני ונקלעים להרפתקאה מסמרת שיער שלא מפסיקה להפתיע.
  עם: אושרי כהן, עוז זהבי, שלומי קוריאט, רוני דלומי, אליאנה תדהר, אבי דנגור ושלומי סרנגה. במאי: שי כנות , 2016.
  * * * * * *
  הקומדיות של אסי דיין – ביום השנה למותו שישי, 5.5, החל מהשעה 13:30
  ערוץ הקולנוע הישראלי מצדיע ביום שידורים מיוחד לשחקן, תסריטאי ובמאי אסי דיין ומשדר את הסרטים הקומיים שיצר, שהפכו לקלאסיקות של הקולנוע הישראלי:
  גבעת חלפון, שלאגר, יופי של צרות, הקרב על הוועד, חצי חצי, מלך ליום אחד והטוב הרע והלא נורא.
  בנוסף, ישודר פרק מיוחד בסדרה "מדברים סרטים" באחד הראיונות האחרונים שהעניק.
  * * * * * *
  ערב ל"ג בעומר – שוברים את הכוס עם סרטי חתונות שבת, 14.5, החל מ 17:40
  אין כמו ל"ג בעומר כדי לצפות בסיפורי האהבה הגדולים שמגיעים לשיאם בחתונה או דווקא בזוגות שסיפור חתונתם אינו סוגה בשושנים-
  זאזא ויהודית ב"חתונה מאוחרת", אורי וטלי ב"אהבה קולומביאנית", חגית ועומרי בסרט הרגיש "חתונה מנייר" ועוד.
  * * * * * *
  "ברש" בכורה טלוויזיונית! שבת, 20.5, ב- 22:00 (שידור נוסף בראשון 21.5 ב-23:30)
  סרט התבגרות על נערה שמתגוררת עם משפחתה בפרבר ישנוני עד שמגיעה תלמידה חדשה לבית הספר ופותחת דלת לעולם בלתי מוכר.
  סרטה המדובר של מיכל ויניק, עם סיון נועם שמעון, ג'ייד סקורי, דביר בנדק. 2015.
  * * * * * *
  שבועות – בכורות שלישי ורביעי 30-31.5
  בחג השבועות מתחיל זמן הבאת הביכורים ואין יותר מתאים מכך כדי להציג בערוץyes קולנוע ישראלי את הביכורים של הקולנוע הישראלי.
  כל הסרטים החדשים ששודרו בבכורה בערוץ במהלך השנה האחרונה יוקרנו בימי החג.
  חגיגת קולנוע ישראלי מגוון, אמיץ, בועט ומרגש. בדיוק כמונו.
  בין הסרטים שישודרו:
  תפוחים מן המדבר, המילים הטובות, חתונה מנייר, עמק, אבוללה, סיפור על אהבה וחושך,
  בן זקן, פלאפל אטומי, מה כבר יכול לקרות, באבא ג'ון ועוד.

 • מאי 2017 בכן תעו

  לשון הקומוניקט:

  הבמאי עמנואל רוזן ליווה בשנים האחרונות את לילך שם טוב, שבעלה לשעבר רצח את שלושת ילדיהם.
  הסרט המרגש ומעורר ההשראה לילך: החיים שאחרי, מתעד את מסעה של אשה שאיבדה ביום אחד
  את כל היקר לה בעולם, אבל מצליחה לקום מהריסות חייה ולמצוא קרן אור בתוך החשכה בדמות תינוקת חדשה.

  הטובים לסיף, סרט ישראלי חדש שישתתף בתחרות הרשמית של דוקאביב בחודש מאי,
  מביא את סיפורה של משפחת חתואל, שושלת הסייפים המיתולוגית מעכו.
  אבי המשפחה, חיים, מכין את בנו מאור ואת בתו לידיה למשחקים האולימפיים בריו.
  אלא שככל שהמתח לקראת האולימפיאדה עולה, גולש הדו-קרב אל החיים האמיתיים….
  לרגל עליית הסרט בבכורה, אנו מציגים שבוע שידורים מיוחד – דוקו-ספורט –
  שבוע המשופע בסרטי ספורט חדשים ומובילים, בהם אני, יוסיין בולט, סופר-גירל, הנפילה, ועוד.

  עוד בחודש מאי – שורה של סרטים חדשים ומדוברים שמכים גלים בעולם, בהם –
  הביטלס: שמונה ימים בשבוע, העוסק בשנות ההופעות של הלהקה,
  בבימוי זוכה האוסקר® רון האוורד ("נפלאות התבונה") ועם אוצר של קטעי ארכיון שטרם נראו;
  אואזיס: סופר-סוניק, המציג את סיפור נסיקתם המטאורית של ליאם ונואל גאלגר, שנודעו
  לא רק בשל המוסיקה פורצת הדרך שלהם, אלא גם בשל יחסי האהבה-שנאה הקיצוניים והמתוקשרים שביניהם;

  אמא נרצחה לי – סרט פשע אמיתי מלא סודות ותהפוכות שכמותו עוד לא ראיתם!
  רוצים לדעת עוד פרטים על הסיפור הזה, שהתפוצץ כאשר עלה בפייסבוק פוסט בו נכתב "הכלבה מתה"?

  לאחר שהטרגדיה המשפחתית שלה טלטלה מדינה שלמה, לילך שם טוב מנסה לקום מהריסות חייה ולמצוא קרן אור בתוך החשיכה.

  לילך: החיים שאחרי
  בכורה: יום רביעי, 10.5, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 13.5, 22:30
  בקיץ 2010, בדיוק ביום הולדתה ה-37, חרבו חייה של לילך שם טוב. בעלה לשעבר רצח בסכין את שלושת ילדיה- אור (5), רוני (8) ועומר (9).
  לאחר משפט שנמשך שנתיים ונתן ללילך סיבה לקום בבוקר, נגזרו על הרוצח שלושה מאסרי עולם מצטברים.
  אלא שלאחר תום המשפט המתוקשר וגזר הדין המתבקש, תחושת ההקלה של לילך התחלפה מיד בוואקום גדול. עכשיו היא צריכה להמשיך לחיות. ולהמשיך לחיות – זה עניין של בחירה.
  את הפרק החדש בחייה היא מקדישה לשתי מטרות, שכל אחת מהן משמשת סוג של נחמה –
  היא רוצה להפיץ את הסיפור שלה, להושיט יד לנשים המתמודדות עם אלימות בתוך המשפחה;
  והיא רוצה לחזור ולמלא את מה שלדבריה היתה ונותרה משאת חייה: להיות אמא.
  בחמש השנים האחרונות מלווה הבמאי עמנואל רוזן את סיפורה הבלתי-נתפס של לילך, אישה שכל שיקר לה נלקח ממנה באכזריות,
  אך מתוך הריסות חייה היא מצליחה למצוא משמעות חדשה לחייה, קרן אור של תקווה.

  בימוי: עמנואל רוזן | צילום: עודד קירמה | עריכה: יאיר אלעזר | מוזיקה מקורית: שלומי קינן | הפקה: הילה מדליה, רוני מרדינגר – "מדליה הפקות".
  הסרט "לילך: החיים שאחרי" הופק עבור yes דוקו, ישראל 2017

  * * *

  שבוע של סרטי ספורט גדולים מהעולם
  ובכורה לסרט הישראלי "הטובים לסיף"
  21.5-27.5 ב-yes דוקו וב-yesVOD
  הטובים לסיף
  בכורה: יום רביעי, 24.5, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 27.5, 22:45
  דוקאביב 2017 – התחרות הרשמית
  סיפורה של שושלת הסייפים הותיקה מעכו ומאבקם להגיע לאולימפיאדת ריו בברזיל.
  לפני 45 שנה, הקים חיים חתואל מועדון סיף בעירו, עכו, מתוך שאיפה להביא את בני הפריפריה, ״ישראל השנייה״, לעיסוק בספורט תחרותי במקום שיסתובבו ברחובות.
  החיבור בין ישראלי ממוצא מרוקאי לבין הספורט האירופאי הרים הרבה גבות בזמנו, אך זה לא מנע ממנו להפוך את משפחתו לאימפריית סיף ישראלית מיתולוגית, אימפריה שהביאה למשפחה, לעכו ולישראל כבוד והכרה בארץ ובעולם. בני משפחת חתואל ייצגו את ישראל בארבע אולימפיאדות: לוס אנג'לס 1984, ברצלונה 1992, אטלנטה 1996 ובייג'ינג 2008. הישג שנחשב לתקדים בספורט ההישגי הישראלי.
  הבמאית ליאת מר מלווה את שושלת הסייפים העכואית באחד הרגעים הדרמטיים של המשפחה: חיים מאמן את שני ילדיו הבוגרים – מאור ודלילה, שניהם אלופי ישראל בסיף – לקראת המשחקים האולימפיים בריו.
  אלא שככל שהמתח לקראת האולימפיאדה עולה, גולש הדו-קרב אל החיים האמיתיים.

  בימוי והפקה: ליאת מר | צילום: רואי רוט | עריכה: נעם עמית | ייעוץ עריכה: ארז לאופר | עיצוב פסקול: רונן נגל | מוזיקה מקורית: רן בגנו.
  הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה ובשיתוף קרן משפחת דובקין, מפעל הפיס וקרן פרידריך אברט, ישראל 2017

  אני, יוסיין בולט | I am Bolt
  בכורה: יום חמישי, 25.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 27.5, 21:00
  הצצה מרתקת אל החיים האמיתיים של האיש המהיר ביותר בעולם.
  "המטרה שלי היא להראות לאנשים בסרט איך חיי האמיתיים נראים… מה עברתי עד היום כדי להגיע לאן שהגעתי, העליות והמורדות, המחשבות והרגשות שלי", אומר בולט, "אני יודע שאנשים ברחבי העולם חושבים שהם כבר מכירים אותי אבל אני שמח שעכשיו יראו את האני האמיתי שלי".
  באולימפיאדה האחרונה בברזיל הדהים בולט את העולם כשזכה בשלוש מדליות נוספות, שהצטרפו ל-9 מדליות זהב אולימפיות ועוד 11 מדליות זהב באליפויות העולם. האתלט היחיד בהיסטוריה שזכה 3 פעמים ברציפות במשחקים האולימפיים ב-3 מדליות זהב בריצות היוקרתיות ל-100 ול-200 מטר ובריצת שליחים 100X4 מטר (בייג'יניג 2008, לונדון 2012 וריו 2016)
  והאתלט היחיד בהיסטוריה שזכה 3 פעמים באליפות העולם ב-3 מדליות זהב בריצות היוקרתיות ל-100, ל-200 מטר ובריצת שליחים 100X4 מטר (ברלין 2009, מוסקבה 2013 ובייג'ינג 2015).
  הדוקו שלפנינו שמסופר ע"י בולט עצמו ומשתתפים בו גם פלה, ניימאר וסרינה ויליאמס, כולל צילומי וידאו אינטימיים משגרת חייו בבייג'ינג, ריו, לונדון, גרמניה וג'מייקה.
  דיוקן עוצר נשימה של אגדת ספורט שלא נראתה כמוה בתולדות הספורט.
  במאים: בנג'מין וגייב טרנר (90 דק', ארה"ב, 2016)

  הנפילה | The Fall
  בכורה: יום ראשון, 21.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 26.5, 21:00
  אולימפיאדת לוס אנג'לס 1984 – גמר ריצת 3000 מטר לנשים. על קו הסיום ניצבות שתי אצניות מועמדות לניצחון אך שונות כל כך אחת מהשניה – מצד אחד מארי דקר, שיאנית עולם, מדליסטית אולימפית וספורטאית מוערצת בארה"ב, מצד שני זוּלה באדה מדרום אפריקה, שרצה יחפה ונאלצת להתמודד עם קולות המפגינים נגדה על רקע משטר האפרטהייד בארצה.
  במהלך הריצה עקפה זולה באד את דקר ורצה בנתיב הפנימי אך כנראה לא הגבירה את מהירותה בהתאמה ולא דאגה שיהיה ביניהן יתרון של צעד שלם לפני העקיפה, כפי שנדרש במוסכמות האתלטיקה הקלה. כתוצאה מכך נתקלה דקר ברגלה של באד ונפלה. היא נפגעה במפרק הירך והוצאה מהמסלול בזרועות בן זוגה. הרגעים שלה מתייפחת בדרכה אל מחוץ לאצטדיון זכורים עד היום עם רגעי השיא של אולימפיאדת לוס אנג'לס.
  באד שנפלה גם היא, סיימה במקום השביעי לאחר שנאלצה לסיים את הריצה על רקע שריקות הבוז של הקהל האמריקאי כלפיה.
  במסיבת העיתונאים שלאחר האירוע האשימה דקר את באד בהתנגשות. בתחילה נפסלה באד עקב הכשלה אך לאחר צפייה בקלטת המרוץ היא הוחזרה שוב לתחרות. שנה לאחר מכן, כשחזרה שוב דקר להתחרות, היא נשאלה האם היא מתחרטת על תגובתה כלפי באד וענתה: "אני לא מרגישה שום סיבה להתנצל. טעיתי, כמו כל אחד אחר באותו מצב".
  היום, 32 שנה אחרי התקרית הקשה על המסלול, מפגיש הסרט שלפנינו את השתיים למפגש מחודש וחושף את הסיפור האמיתי מאחורי מה שקרה, הפעם במילותיהן שלהן.
  בימוי: דניאל גורדון (90 דק', בריטניה, 2016)
  "מבט מרתק על הצד המכוער וחסר התהילה של המשחקים האולימפיים" (The Guardian)

  סופר-גירל | Supergirl
  בכורה: יום שלישי, 23.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 26.5, 22:35
  נעמי קוטין נראית כמו ילדה יהודיה אורתודוקסית טיפוסית. משפחתה שומרת שבת, אוכלת אוכל כשר ואוטוטו נעמי גם תחגוג בת מצווה. אבל נעמי אינה ילדה רגילה. היא נחשבת ל"סופר-גירל" – ילדה ששוברת שיאי עולם בהרמת משקולות.
  ההתנגשות בין שני העולמות היא שהופכת את הסיפור שלה לכל כך מיוחד. מצד אחד היא נלחמת להחזיק בתואר שלה, בעודה מנווטת בין מהמורות גיל ההתבגרות וההגבלות הדתיות החלות עליה ומהצד השני נשקפת סכנה לבריאותה העתידית ולקריירה שלה כמרימת משקולות.
  הסרט שמתעד את חייה ואת חיי משפחתה התומכת לפני, במהלך ואחרי התחרויות מרכזיות, מביא סיפור מיוחד ומרגש על ילדה שנולדה עם כוחות חיצוניים יוצאי דופן וכעת צריכה למצוא גם את הכוחות הפנימיים כדי לשרוד בחיים הקשים שעוד מצפים לה.
  בימוי: ג'סי אוריט (80 דק', ארה"ב, 2017)

  • המשך:

   גרג לוגניס: שוב על המקפצה | Back On Board: Greg Louganis
   יום שני, 22.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   סיפור חייו הדרמטי של גרג לוגניס, שנחשב לקופץ למים הגדול ביותר בכל הזמנים.
   כבר בתחילת שנות העשרה לחייו, לוגניס, ילד מאומץ ודחוי חברתית, הפגין יכולות פנומנליות בקפיצה למים. עד מהרה הפך לכוכב עולה. במהלך שנות ה-70 וה-80, הוא הפך כבר לחסר מתחרים על המקפצה וזכה בארבע מדליות זהב. אבל הרבה דברים התרחשו בחייו בשנות הניצחון הללו ובעשורים לאחריהן, והוא התמודד עם לא מעט אתגרים: בגלל השמועות על נטייתו המינית, חברות שנוהגות לתת תמיכה נדיבה לאלופים אולימפיים ברמה שלו תמורת פרסום נמנעו מלקחת את שירותיו; הבן-זוג/מנהל שלו הרס את הביטחון הכלכלי שלו; והדיאגנוזה שהוא נושא את נגיף ה-HIV, איימה לגדוע את הקריירה שלו.
   בשיאה של הדרמה, באולימפיאדה בסיאול ב-1988, ששה חודשים אחרי שהוא מקבל את הבשורה המרה שהוא נשא, לוגניס חובט את ראשו במקפצה, ודמו הנגוע זורם במים. רק מספר שנים לאחר מכן, הוא יוצא מהארון במסיבת עיתונאים ומספר שהוא הומו עם HIV. היום, כשהוא רחוק מהעין הציבורית ונאבק לעמוד בתשלומי המשכנתא שלו, שב האתלט העילוי הזה לספורט שלו, ומשמש כמאמן ומנטור לקבוצה האולימפית של ארה"ב. האם תהא זו ההזדמנות הגדולה שלו להשיב לעצמו את המוניטין ואת הביטחון הכלכלי מהם נהנה בשיא הקריירה המפוארת שלו?
   בימוי: שריל פורג'אניק (90 דק', ארה"ב, 2015)

   כרים עבדול ג'באר: מיעוט של אחד | Kareem: Minority Of One
   יום שני, 22.5, בשעה 20:35 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   לכרים עבדול ג'באר השפעה שאין שנייה לה על עולם הכדורסל. בפעם הראשונה מאז פרישתו כשחקן פעיל הוא מספר את סיפור הקריירה המופלאה שלו.
   פרדיננד לו אלסינדור ג'וניור נולד בעיר ניו-יורק ב-1947. אחרי שהוביל את קבוצת הכדורסל של התיכון שלו לזכייה בשלוש אליפויות ברציפות, האתלט, בגובה 2.18 מ' נדד מערבה, שם כיכב בקבוצה של אוניברסיטת UCLA, קבע שיאים רבים וקטף שפע פרסים. הוא גם לא חמק ממחלוקות, והרגיש מחוייב לדבר על נושאים תרבותיים ופוליטיים.
   בהמשך דרכו גוייס ל-NBA (למילוואקי באקס), ואחרי שזכה באליפות, אלסינדור החליט לשנות את שמו לכרים עבדול ג'באר, כתזכורת לחשיבות המסורת האיסלאמית בהיסטוריה האמריקאית, וכצאצא למשפחת עבדים. ב-1974 הצטרף ללוס אנג'לס לייקרס, אז הפך למפורסם בעולם כולו (מאוחר יותר התחבר למג'יק ג'ונסון) והביא את הקבוצה להישגים חסרי תקדים.
   ב-1989, אחרי 20 עונות בכדורסל המקצועי, ג'באר פרש כשבאמתחתו 38,387 נקודות – שיא של כל הזמנים בו הוא מחזיק עד היום. בעזרת קטעי ארכיון רבים ונדירים, ומגוון של פונקציונרים מעולם הכדורסל המקצועי, מביא הסרט דיוקן מרתק ומרגש של אחד הספורטאים הגדולים ביותר של זמננו.
   השחקן ליב שרייבר ("ריי דונובן") עושה את הקריינות. (ארה"ב, 2015)

   מילד רחוב לאלוף סקייטבורד | I Am Thalente
   יום חמישי, 25.5, בשעה 19:45 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   ט'אלֶנְטֶה בִּיֶילַה, מהעיר דרבן שבדרא"פ, עומד להיות בן 18. עכשיו עליו להחליט מה הוא רוצה לעשות "כשיהיה גדול". מגיל תשע הוא הומלס, אינו יודע קרוא וכתוב, כך שהאפשרויות שלו מוגבלות. כשהיה בן 8, הסקייטבורד הראשון שלו הפך למפלט מהמציאות הקשה בבית,ונתן לו דרך לבטא את עצמו ולהתקרב לקהילה של חברים שהפכה לו למשפחה. הסקייטבורד הפך לכוח המניע שלו בחיים ברחובות דרבן.
   קטע וידאו שרץ ברשת ובו נראה ט'אלנטה בפעולה, לכד את עינו של הסקייטר המקצועי קני אנדרסון. אנדרסון מציע לקחת אותו תחת חסותו ולהביא אותו לאמריקה. ט'אלנטה שם מבטחו באנדרסון, ומעמיד את ליבו ונשמתו למבחן: האם יצליח להתעלות מעל נסיבות חייו הקשות ולעצב את עתידו?
   בימוי: נטלי ג'ונס (77 דק', ארה"ב/דרא"פ, 2016)

   חלומות בארסה | Barca Dreams
   יום שלישי, 23.5, בשעה 20:55 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   הסרט חלומות ברסה לוקח אותנו לסיפורו המדהים של אחד ממועדוני הכדורגל הפופולאריים ביותר בעולם – FC Barcelona: עם הכוכב הבלתי-מעורער שלה, שחקן הכדורגל הטוב בכל הזמנים – ליאונל מסי; עם המאמן המפורסם פֶּפּ גוארדיולה; עם יוהאן קרויף, השחקן ההולנדי שעשה מהפיכה בברצלונה. הסרט בוחן את הדרך הארוכה לתהילה ולהצלחה שעשה דור הכוכבים של מסי, הרננדז ואיניֶיסטה, וחושף את הסודות של של המועדון החזק, הקשורים באוהדים מכל העולם כמו גם בזהות הקטלונית.
   במאי: ג'ורדי לומפרט (120 דק, ספרד, 2015)

   לגדל אלופים בגרמניה | I Will Not Lose
   יום ראשון, 21.5, בשעה 23:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   פסטיבל ברלין 2014. מזרח-גרמניה (מה שכּוּנה ה-GDR) היתה אמנם מדינה קטנה, אבל היא נחשבה לאחת המובילות בעולם בגידול אלופי ספורט. במאית הסרט, סנדרה קאוּדֶלְקָה, היתה בעצמה אחת מהאתלטיות המובילות של המדינה, ובגיל צעיר מאד הפכה לחלק מתכנית הספורט האינטנסיבית של הרפובליקה המזרח-גרמנית, תכנית שדחפה את משתתפיה לגבולות הפיזיים והמנטליים שלהם, אם לא מעבר לכך.
   למרות שספורט לא ממש עניין אותה בזמנו, היא התגלתה כצוללנית מוכשרת. הזיכרונות שלה מהאימונים המפרכים והשנואים שעברה מידי יום ביומו רודפים אותה עד היום. כיצד היו חייה נראים לו נפילת החומה לא היתה משחררת אותה מהלחץ המטורף להצליח? בסרט היא יוצאת לחפש את עמיתיה הספורטאים – כולם אלופי ספורט נודעים – ופוגשת ארבעה אנשים עם ביוגרפיות שונות לגמרי: בריטה באלדוס, 3 פעמים אלופת אירופה בצלילה; אינס גיפל, שאוחזת בשיא עולם במירוץ שליחים; אודו בייאר, אלוף אולימפי בהדיפת כדור ברזל; ומריטה קוך, מחזיקת שיא עולם בריצת 400 מטר.
   בימוי: סנדרה קאודלקה (גרמניה/הולנד, 2014)

   קווין דוראנט: אחרי הפלייאוף | Kevin Durant: The Offseason
   יום חמישי, 25.5, בשעה 21:05 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   תיעוד עצמי מרתק של חייו של כוכב הכדורסל קווין דורנט, מקבוצת אוקלוהומה-סיטי ת'אנדר – מרגע סיום עונת ה-NBA במאי, ועד התייצבותו במחנה האימונים לעונה הבאה בסוף ספטמבר.
   מצלמות ומיקרופונים מלווים את דורנט במשך הקיץ כולו, ואלה מביאים מבט ללא פילטרים על מה שעובר על אחד השמות הגדולים ביותר בעולם הכדורסל מהרגע שמסתיימת עונת הכדורסל המקצוענית התובענית והמפרכת, ועד תחילתה של העונה הבאה.
   בימוי: ברנדן ואמט מאלוי ( דק', ארה"ב, 2014)

   רונאלדו | Ronaldo
   יום שני, 22.5, בשעה 23:25 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   הצצה נדירה לחייו של אחד הספורטאים המפורסמים בעולם, כריסטיאנו רונאלדו. הסרט חושף רגעים אינטימיים בחיי הכדורגלן עם משפחתו, האוהדים (והמעריצות) וגם אל מול יריבו המר על כר הדשא, ליאו מסי. במאי: אנתוני וונקה (89 דק', אנגליה, 2015)

   ממלכת עדני
   יום רביעי, 24.5, בשעה 23:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   בלב העיר רחובות שוכנת לה שכונת מרמורק. בתיה קטנים וצנועים, תושביה יוצאי תימן ועיקר גאוותם היא קבוצת הכדורגל של השכונה – הפועל מרמורק. את הקבוצה מנהל מזה 40 שנים המנהל המיתולוגי חנן עדני. שחקנים באו והלכו, מאמנים הוחתמו ופוטרו – ורק הוא נשאר בחדרו הקטן שבאצטדיון, שם הוא ישן, ער ובעיקר שולט בקבוצה ביד רמה.
   עדני, 73, הוא שועל קרבות ותיק. ניסיונות רכישה של בעלים חדשים (בהם הזמר איל גולן, יליד השכונה ושחקן הקבוצה לשעבר, שהיה לו לאחרונה עימות מתוקשר עם עדני) – אינם מפחידים אותו. גם לא מרד אוהדים. הדבר היחיד שמטריד אותו היא האפשרות שיום יבוא ויאלץ להפקיד את המפתחות בידיים חדשות. הבמאי ראובן ברודסקי (זוכה דוקאביב 2012 עם "הום מובי", ופרס השופטים בדוקאביב 2015 "שבעה ימים בסנט פטרסבורג") משרטט ברגישות את דיוקנו של האיש השנוי במחלוקת, שמוגדר לעצמו ולעולם דרך אהבתו היחידה והנצחית – הפועל מרמורק.
   בימוי: ראובן ברודסקי (ישראל, 2015)

   במוצאי חג השבועות אנחנו מציגים סרט ישראלי חדש על תרבות הצריכה הישראלית והשלכותיה:

   עוד
   בכורה: יום רביעי, 31.5, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   שידור נוסף: מוצ"ש, 3.6, 21:00
   סיפורה של תרבות הצריכה הישראלית.
   קשה להצביע על הנקודה המדויקת בה הפכה ישראל ממדינה שהושתתה על חזון סוציאליסטי למדינה המקדשת ללא עוררין את משולש הקסמים הקפיטליסטי של "עבוד-קנה-זרוק".
   התרגום של אורח החיים האמריקאי הפזרני והמופרז למדינה ששטחה כשטחו של פארק שעשועים קטן בטקסס יוצר תהליך מואץ, תוסס וצפוף שאין שני לו בעולם.
   האם מדובר בפשטות בחלק מתהליך גלובלי-עולמי, או שמא למצבה הייחודי של ישראל כ"מדינה קטנה ומוקפת אויבים" יש יד בכך? האם האיום הביטחוני המתמיד, ואווירת ה"אכול ושתה כי מחר נמות" מביאים אותנו לחיות ולקנות את הרגע ביתר שאת? האם אנחנו מפצים על ימי הצנע של ראשית המדינה? מדוע הבנקים והרשויות מעודדים צריכת יתר? ואיך כל זה קשור לאוברדרפט שבו מצוי כל ישראלי שלישי?

   בהשתתפות העיתונאי מתן חודורוב, ראש עיריית ראשל"צ לשעבר מאיר ניצן, הסטנדאפיסטית שיר ראובן, העיתונאית צליל אברהם, הסופר והמשורר יאיר אסולין, ההיסטוריון ד"ר אלון גן ועוד.

   יוצר הסרט: אייל דץ | בימוי: ניצן גלעדי | תסריט ותחקיר: אייל דץ | הפקה: אריק ברנשטיין וגיל סימה – עלמה הפקות.
   הסרט "עוד" הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה והמשרד להגנת הסביבה,
   ישראל 2017

   * * *

   4 המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

   הביטלס: שמונה ימים בשבוע – שנות ההופעות
   The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years
   בכורה: יום חמישי, 18.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו
   וב-yesVOD. שידור נוסף: מוצ"ש, 20.5, 22:00
   דוקאביב 2017
   הלהקה שאתם מכירים. הסיפור שאתם לא מכירים.
   ב-9 לפברואר 1964, בשעה 8:12 בערב, אחרי הפסקת פרסומות, עלו ארבעה צעירים מליברפול לבימת התכנית של אד סאליבן ושינו את התרבות הפופולארית לנצח. בשנתיים שלאחר מכן, עד אוגוסט 1966, הם יופיעו 166 פעמים ב-15 מדינות וב-90 ערים מסביב לעולם. השנים הללו, עם מסעות ההופעות יוצאי הדופן, מתועדים בסרטו החדש של זוכה האוסקר® רון האוורד ("נפלאות התבונה"), תוך שימוש בחומרי ארכיון מרהיבים ונדירים שלא נראו קודם לכן.
   בימוי: רון האוורד (137 דק', בריטניה, 2016)

   אואזיס: סופר-סוניק | Supersonic
   בכורה: יום ראשון, 28.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   שידור נוסף: מוצ"ש, 3.6, 22:00
   דוקאביב 2017
   "אואזיס היא כמו פרארי. כיף להסתכל עליה, כיף לנהוג בה, ומדי פעם היא יוצאת משליטה" (ליאם גאלגר).
   המפיקים של הסרט איימי, שזכה השנה באוסקר®, מציגים את סיפור נסיקתם המטאורית של האחים ליאם ונואל גאלגר, שהקימו את להקת הרוק האגדית אואזיס, ונודעו לא רק בשל המוסיקה פורצת הדרך שלהם, אלא גם בשל יחסי האהבה-שנאה הקיצוניים והמתוקשרים שביניהם.
   הסרט משרטט את קורות הלהקה בעיקר בימי השיא שלה – בסוף שנות ה-90, מביא קטעי ארכיון נדירים ומסתיים ברגע השיא של אואזיס בהופעות הענקיות שלה, חסרות התקדים בגודלן, בפארק נבוורת'.
   בימוי: מאט וויטקרוס (122 דק', ארה"ב, 2016)

   אמא נרצחה לי | Mommy Dead and Dearest
   בכורה: יום שני, 29.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו ומה-17.5 ב-yesVOD.
   שידור נוסף: שישי, 2.6, 22:30
   דוקאביב 2017, פסטיבל SXSW 2017.
   סרט פשע אמיתי מלא סודות ותהפוכות שכמותו עוד לא ראיתם.
   די די בלנשרד וביתה הנכה ג'יפסי חיו חיים שקטים ושלווים בספרינגפילד, מיזורי. הם גרו בבית שנבנה במיוחד עבורם ע"י עמותה שעוזרת לנזקקים עקב הפיגור השכלי והמחלה הסיעודית ממנה סבלה, לכאורה, ג'יפסי בת ה-19. אימה טיפלה בה במסירות, דאגה לכל צרכיה והקהילה שבה חיו נרתמה גם היא לעזרתן.
   סטטוס מפתיע שפורסם ביוני 2015 בחשבון הפייסבוק של האם וביתה, היה הסדק הראשון בפרשה המסתורית והמרתקת הזו. בסטטוס נכתב "הכלבה מתה". שעה לאחר מכן התפרסם משפט נוסף – "שחטתי את החזירה השמנה ואנסתי את ביתה התמימה. הצרחות שלה היו כל כך חזקות". שוטרים שהגיעו לבית של השתיים מצאו את האם שרועה על המיטה ועל גופה דקירות רבות. הבת לא נמצאה ונחשבה נעדרת למשך 24 שעות. לבסוף מצאו אותה השוטרים בוויסקונסין עם מי שהתגלה כבן זוגה, אותו הכירה באינטרנט – ניקולס גודיג'ון, בן ה-26.
   משלב זה מקבל הסיפור תפנית חדה, כשבמהלך חקירתה התברר לשוטרים שהבת כלל אינה בת 19 אלא בת 26 ומעולם לא היתה חולה. אימה שסבלה מ"תסמונת מינכאוזן ע"י שליח" (תסמונת שבה הסובל מ"מינכאוזן" פוגע בקרוב אחר כדי לקבל תשומת לב) פגעה בה במזיד, סגרה אותה שנים בביתה והכריחה אותה להעמיד פני נכה ומפגרת כדי לזכות באהדה ובמענקים כספיים מהקהילה ומארגוני סיוע שונים.
   סיפור הפשע האמיתי המפתיע הזה, שתחילתו בפייסבוק, יצר סערה גדולה ברשת ובעקבותיו קמו קבוצות פייסבוק ייעודיות רבות שחבריהן מנסים עד היום להבין מה בדיוק קרה בבית משפחת בלנשרד ולענות על התשובות שעדיין נשארו לא פתורות.
   בימוי: ארין לי קאר ("תיק השוטר הקניבל: פשעי מחשבה") (82 דק', ארה"ב, 2017)

   האור הלא נכון | The Wrong Light
   בכורה: יום ראשון, 7.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   שידור נוסף: שישי, 12.5, 22:30
   בצפון תאילנד פועל בית המחסה COSA לנשים שהצליחו להימלט מעבודה בזנות בבתי הבושת המקומיים.
   בית המחסה ממומן ע"י הארגון הבינלאומי – "Hands Across The Water", שמגייס כספים למען נוער בסיכון בתאילנד ובראש בית המחסה עומד אקטיביסט כריזמטי בשם מיקי טרות'זה.
   יוצרי הסרט יוצאים לצלם סרט על הארגון ההומניטרי, על המקלט המיוחד שמספק קורת גג, מזון וחינוך לעשרות צעירות ועל מיקי טרות'זה העומד בראשו. אך למרבה ההפתעה, ככל שהצילומים מתקדמים מתחילים להיווצר סדקים בסיפור ההומניטרי הזה שמקבל תפנית מחרידה.
   כעת הבמאים מבינים שהסיפור האמיתי שהוצג להם אינו אלא סיפור אפל מאד.
   בימוי: ג'וסי סוונטק הייץ ודייב אדמס (80 דק', ארה"ב/תאילנד, 2016)

   7 במאי – 13 במאי

   אזהרה: התרופה הזאת יכולה להרוג אותך |
   Warning: This Drug May Kill You
   בכורה: יום שני, 8.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו ובבכורה מה-2.5 ב-yesVOD. שידור נוסף: שישי, 12.5, 22:30

   פסטיבל טרייבקה 2017
   הבמאית פרי פלץ, שהפיקה את הסרט "שתייה בסיכון", ממשיכה לעסוק בנושא ההתמכרויות – הפעם עוסק סרטה בשימוש הנרחב של צעירים במשככי כאבים.
   הסרט "אזהרה: התרופה הזאת יכולה להרוג אותך" מביא מבט נוקב על ההשפעה ההרסנית של ההתמכרות למשככי כאבים בקרב צעירים בארה"ב. ארבע משפחות, שחייהם נהרסו בגלל אותה התמכרות, שהחלה ממרשם תמים וחוקי למשככי כאבים מביאות את סיפורן האישי והמרגש.
   מבט מאיר עיניים על התופעה ההולכת וגדלה ועל המחיר הכבד שהיא גובה מהקורבנות שלה ומבני משפחותיהם.
   בימוי: פרי פלץ (58 דק', ארה"ב, 2017)

   14 במאי – 20 במאי

   זעקות מסוריה | Cries from Syria
   בכורה: יום ראשון, 14.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   שידור נוסף: שישי, 19.5, 22:30
   פסטיבל סנדאנס 2017
   תיעוד מצמרר של אזרחים שניסו להילחם למען מולדתם, אך עד מהרה מצאו עצמם במלחמת אזרחים מדממת שממוטטת את מדינתם האהובה.
   עם פרוץ ה"אביב הערבי" ב-2011, האמינו גם הסורים שיוכלו סוף סוף להביא לסיומן את 40 שנות שלטון הדיקטטורה הברוטלית של אסד. אך במקום זה, מאמציהם הביאו לתוצאות ההפוכות. הממשל החל להעניש את המתנגדים מהאופוזיציה ולהפגין כלפיהם וכלפי ילדיהם מדיניות אכזרית של עינויים עד שלבסוף התפתחה בסוריה מלחמת אזרחים עקובה מדם. האנשים שנלחמו למען החופש שלהם מוצאים עצמם, כבר למעלה מ-5 שנים, במשבר הומניטארי קשה – מניתוק מקורות אספקת המזון ועד שימוש בנשק כימי ותקיפות מהאוויר של בתי חולים ובתי ספר.
   מאות שעות שצולמו ע"י מפגינים ועיתונאים סוריים ועדויות ממקור ראשון של פעילים וילדים סורים לצד גנרלים לשעבר – קובצו לידי סרט הופך קרביים, שמציג ללא פילטרים את הזוועות שקורות ממש כאן, מעבר לגבול, בעוד העולם (וישראל) – נאלמים דום.
   קריינות: הלן מירן
   בימוי: ייבגני אפנבסקי (112 דק', ארה"ב/סוריה/צ'כיה, 2017)

   הפלות: סיפורים שנשים מספרות
   Abortion: Stories Women Tell
   בכורה: יום שני, 15.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו
   ובבכורה ב-yesVOD מה-4.4. שידור נוסף: שישי, 19.5, 21:30
   סרט מעורר מחשבה על אחד הנושאים השנויים ביותר במחלוקת בימינו: ההפלות.
   מאז קביעתו של בית המשפט העליון בארה"ב ב-1973 שזכותה של האישה לבחור האם לבצע הפלה או לא, נושא ההפלות לא יורד מהדיון הציבורי ונשאר עד היום אחד הנושאים הכי שנויים במחלוקת בארה"ב. בשנים האחרונות, מדינות רבות הטילו הגבלות על ביצוע הפלות, כולל במיזורי שבה, לדוגמא, יש רק מרפאת הפלות אחת שנשארה פתוחה בכל המדינה.
   הבמאית זוכת הפרסים, טרייסי דרוז טראגוס ("ריץ' היל") מציגה באור חדש את הנושא מעורר המחלוקת הזה ומתמקדת לא בעימות סביבו אלא יותר בנשים עצמן. במרכז הסרט מרפאת הנשים Hope Clinic שעל גבול מיזורי-אילינוי. הנשים המגיעות למרפאה נאלצות להתמודד עם הריונות לא מתוכננים, כשלצידן אנשי הצוות הרפואי במרפאה ומולם אקטיביסטים, שמנסים לשנות גורלות.
   סרט המראה כמה כוח נדרש לנשים בימינו כדי שיוכלו להתגבר בעצמן על נסיבות מורכבות ולא צפויות של החיים.
   בימוי: טרייסי דרוז טראגוס (67 דק', ארה"ב, 2017)

   לרגל פסטיבל דוקאביב 2017 המתקיים השבוע, נשדר ערב מיוחד עם הסרטים הזוכים של yes דוקו מהשנים האחרונות –

   מוות בבאר שבע
   יום רביעי, 17.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   זוכה פסטיבל דוקאביב 2016
   ב-18 לאוקטובר 2015, בעיצומה של אינתיפאדת היחידים, נכנס מחבל חמוש באקדח וסכין לתחנה המרכזית בבאר-שבע. במשך 18 דקות, יאבדו את חייהם חייל גולני עמרי לוי והַבְטום זרהום, אריתראי שהתבצע בו לינץ' כי נחשד בטעות כמחבל.
   כרשומון מותח, חושף הסרט – דקה אחר דקה – את מאורעות אותו יום טראגי. כך נחשף גם סיפורם של אנשים שנקלעו למקום הלא נכון ברגע הלא נכון.
   עדויות האנשים שהיו שם באותו יום, משולבות בתיעוד האירוע ע"י מצלמות האבטחה הרבות שפרושות בתחנה המרכזית ובחנויות. כך מתקבלת תמונה מפתיעה ומורכבת, שמפרקת את המושג לינץ' כמו גם היכולת שלנו להבין ולשפוט את מה שקרה באותן דקות גורליות.
   ההתמקדות המועצמת ברגע הזה הופכת אותו לרגע מכונן לחברה שלנו, רגע ששווה לעצור בשבילו ולהקדיש לו תיעוד קולנועי ששואל שאלות קשות.
   בימוי: טלי שמש ואסף סודרי (52 דק', ישראל, 2016)

   הסודות של איידה
   יום רביעי, 17.5, בשעה 20:25 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   זוכה פרס הקהל פסטיבל דוקאביב 2016; מחביבי הקהל – פסטיבל hotdocs 2016;
   שבעה עשורים של שקרים והסתרות מגיעים לקיצם.
   כשהבמאי אלון שורץ מגלה לדוד שלו יצחק סוד ששמר מפניו במשך 40 שנה – חיי המשפחה במושב הפסטורלי מתהפכים על פניהם.
   מתברר שלדוד יצחק – שנולד במחנה העקורים בֶּרגן-בֶּלזן בשנת 1945 והגיע כתינוק יתום לאימוץ בישראל – יש אח בקנדה, שֶׁפְּסֶל, עליו מעולם לא ידע.
   אך האיחוד בין שני האחים הוא רק תחילתו של מסע מלא תפניות מפתיעות, שבמרכזו עומדת אישה מסתורית אחת – אַיְידה, אמם של השניים.
   כששני האחים מגיעים לבית האבות ליד מונטריאול בו מתגוררת איידה, שפוגשת לראשונה את שני בניה יחדיו, הם מנסים לפזר את הערפל האופף את עברם המשפחתי: מיהו אביהם? מדוע שלחה את יצחק לישראל וניתקה קשר עם שפסל? כיצד בכלל הגיעה למחנה העקורים? והאם קיימים ילדים נוספים אותם היא מסתירה?
   את התשובות המטלטלות לשאלות האלה, האחים לא יצליחו לחלץ ממנה בקלות, אבל מה שבטוח הוא שחייהם לא ימשיכו להיות עוד כפי שהיו.
   בפעם הראשונה על המסך, תוך שימוש בארכיונים נדירים, נחשף, דרך קורותיה של המשפחה, סיפור התקומה של אנשי מחנות העקורים – סיפורם של אלו שעד היום סוחבים את השלכות התקופה הדרמטית הזו; וגם של אלו שבחרו לחגוג את החיים, לרקוד, לקיים חיים מלאי תשוקה, ולהמשיך הלאה אל עבר העתיד במקום להביט אחורה.
   בימוי: אלון שוורץ (90 דק', ישראל/גרמניה/ארה"ב, 2016)

   עד קצה הזריחה
   יום רביעי, 17.5, בשעה 17:40 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   זוכה פסטיבל דוקאביב 2015; סרט התעודה באורך מלא הטוב ביותר – פרסי הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי 2015; סרט הפתיחה – פסטיבל Visions Du Reel;
   אמו של הבמאי סילבן ביגלאייזן היא בת 95, אך בתוך ראשה היא עדיין בת עשרים – צוחקת, מעשנת, שרה ומנשקת. היא מרותקת למיטה והוא מבלה לצדה שעות של קרבה, הנעות בין צלילות מוחלטת ודעתנית לבין רגעים של אובדן זיכרון, שבהם היא משתמשת בשפה אחרת: שפת הליטוף. סרט שופע הומור, שמחה ואופטימיות, גם כשהוא נוגע באפשרות הפרידה הקרובה. "אני תמיד נלחמת", אומרת האם. "תמיד יש משהו ששווה בעבורו להחזיק מעמד".
   בימוי: סילבן ביגלאייזן (ש/ל, 70 דק', עברית/צרפתית, ישראל/בלגיה, 2015)

   תקופת מבחן
   יום רביעי, 17.5, בשעה 18:50 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   זוכה פסטיבל דוקאביב 2014
   הבמאית אביגיל שפרבר מכניסה אותנו הביתה: לחייה כדתייה תל-אביבית, המתמודדת עם גידול ילד משותף עם בת הזוג לשעבר ונמצאת בחיפוש מתמיד אחר אהבה; לבית הוריה, הרב פרופ' דניאל שפרבר ואשתו חנה, ילידת שיקגו, המתגוררים ברובע היהודי בירושלים; למערכות היחסים בינם לבין תשעת ילדיהם הבוגרים, שכל אחד מהם בחר בדרך ייחודית – בין אם מדובר בחזרה בשאלה, בהתחרדות, בחיים ללא נישואין או בנטיה מינית שונה; ולחייה של אריאלה (25), הילדה העשירית, נערה אתיופית, שאומצה בגיל 4 ע"י ההורים, אך כבר בהתבגרותה היה ברור שהיא מציבה קשיים מסוג אחר בפני המשפחה: אלכוהול, גנֵבוֹת, הריונות לא רצויים, נסיונות התאבדות ובית-כלא.
   כיצד מתמודדים ההורים ושאר בני המשפחה עם האתגרים שמציבה בפניהם אריאלה? האם הם מצליחים לאהוב אותה ללא תנאי? האם החסד המקורי שבאימוץ יעמוד בכל התלאות?
   באומץ ובעדינות, תוך שימוש באסתטיקה קולנועית מעוררת התפעלות, מציגה לנו שפרבר פסיפס יוצא דופן של דמויות, וטוֹוָה דיוקן מרגש של משפחה דתית שוברת מוסכמות.
   בימוי: אביגיל שפרבר (90 דק', ישראל 2014)

   רקדנית, עמוד וסרט
   יום רביעי, 17.5, בשעה 23:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   זוכה פסטיבל דוקאביב 2013
   האגדה מספרת שהכול התחיל בזמן מלחמת העולם השנייה באוהלי הברזנט כשכוכבניות ה"פין אפ" הגיעו לחזית. הסיבה האמתית נעוצה בנעלי העקב, אלה הרקיעו שחקים ובמועדוני החשפנות של שנות השמונים כבר ניצב לו עמוד נירוסטה במרכז הבמה – שיהיה לרקדניות במה להיאחז. ואז אחת הסתובבה, שנייה טיפסה שלישית התהפכה וריקוד חדש נולד – ריקוד על עמוד. סגנון הריקוד הזה שהחל את דרכו כאמצעי יעיל לבדר ולפתות גברים, זוכה בשנים האחרונות להכרה כספורט וכביטוי אמנותי של ממש וככלי להעצמה לנשים רבות.
   הסרט "רקדנית, עמוד וסרט" מתעד את נטע לי לוי , אלופת אירופה לרקדניות מקצועניות בריקוד על עמוד לשנת 2011. יוצר הסרט מתלווה אליה במסע תיעודי רב תהפוכות בדרכה לתואר הנכסף ומראה לנו –תוך שהוא בוחן מחדש את הגדרת היחסים שבין גיבור תיעודי למתעד , אישה ואמנית עכשווית כנה וסוערת שמתנהלת בין הציפיות של העולם שממנו באה, לבין הקודים החברתיים הסותרים של העולם התל אביבי שהיא חלק ממנו היום. בלי להתנצל ובלי להתקרבן. בדרכה שלה קוצרת נטע לי תהילה אך גם משלמת מחיר ולצופים היא מראה שהיום גם בחורה בלבוש מינימאלי ועקבים יכולה להיות עשויה בדיוק מאותם חומרים שמהם עשויים אלופים.
   בימוי: ישרי הלפרן. (55 דק', ישראל, 2013)

   HOME MOVIE
   יום רביעי, 17.5, בשעה 24:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   זוכה פסטיבל דוקאביב 2012
   סרט אינטימי ונוגע ללב, שמתעד את השלב האחרון והמכריע בהתפרקות משפחתו של הבמאי – אחת מבין רבות שלא עברו את מבחן ההגירה לישראל.
   הדבר האחרון שמונע את התפרקותה הסופית של המשפחה, יוצאת רוסיה, זו דירת קרקע ירושלמית קטנה, בה הספיקה לנטוע שורשים. האֵם עזבה את הבית ועברה לגור עם בן-זוג חדש. אך כאשר גם האב עוזב, הדירה הופכת לנטל כלכלי כבד ולא מוצדק. המשפחה ניצבת בפני דילמה דרמטית: האם להשכיר את הדירה, או – כנגד כל השיקולים הפרקטיים – להשאיר אותה כעוגן אחרון של בית ושייכות?
   ההחלטה נדחית עד תום השיפוצים.
   בימוי: ראובן ברודצקי (60 דק', ישראל, 2012)

© עידו ישעיהו