המלצת היום – שלישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 25/04/2017 בקטגוריה ‏כללי

שני כהן ומילי אביטל, נופלות על הרגליים (צילום: עדי אורני)

נוחתות על הרגליים, חיי הנצח של הנרייטה לאקס, הזקן בן המאה שיצא מהחלון ונעלם, זרעים – הסיפור שלא סופר, אימפריית החלומות, פרקים אחרונים לעונה של הטובות לקרב וקומנדו 6, הנותרים, נמלטים, מיליארדים, זמן אמיתי עם ביל מאהר, קוד בלאק, ג'יין הבתולה, הרשימה השחורה, בליינדספוט, משפחת פוסטר.

שלל מהנכר: Little Boy Blue – מיני-סדרה בת ארבעה פרקים המבוססת על סיפור אמיתי, על הירצחו של ילד בן 11 בליברפול ב-2011, בכללו ההתמודדות של הוריו עם מותו והניסיון להביא לדין את הרוצח ואת סייעניו. כיף.

House of Bond – מיני-סדרה אוסטרלית על אודות מנהל העסקים אלן בונד, שהורשע בהונאה. בין היתר עם סם ניל ורייצ'ל טיילור (טריש מ"ג'סיקה ג'ונס").

בנוסף גות'אם חוזרת להמשך העונה שלה. פרק אחרון לגמרי של בייטס מוטל. פרקים אחרונים לעונה של APB ומי אתה חושב שאתה (הפעם עם ליב טיילר). וגם סמוך על סול, לרקוד עם כוכבים, קוונטיקו, Taken, דה וויס, ג'יין הבתולה, סופרגירל, Wentworth, מגורש, אבא אמריקאי, Angie Tribeca, בייבי דאדי, Young and Hungry.

בערוץ 1 ב-21:00, חריש בעם.
סרטם של אייל בלחסן וענת תל, המתעד את הפסיפס האנושי הנדיר בעיר החדשה חריש והניסיון לשלב מגוון אוכלוסיות. יישוב בלב יער בפתחו של ואדי ערה, יישוב שהוא רחוב אחד ארוך וישן שבו חיים זה לצד זה, דלת ליד דלת, חברי כת הרא (הארי) קרישנה, חסידי ברסלב, אנשי חמולת קראג'ה – משפחת פשע מרמלה, עולים חדשים מקווקז, דתיים לאומיים בני הגרעין תורני הפועלים לשמירת צביון יהודי, זוגות מעורבים (ערבים ויהודיות) ועוד כמה אנשים שברחו והתרחקו בנסיבות שונות ומשונות. היישוב חריש הוא סיפור סוריאליסטי ואנושי של כ- 250 משפחות בלבד (850 תושבים) המגיעות מעולמות ולאומים שונים, רובם התגלגלו ליישוב הזה בעל כורחם. חלקם חיפשו מקום מפלט מרדיפה, אחרים חיפשו אוטונומיה דתית, ויש גם כאלה שהמדינה הגלתה לשם בכדי להשיג שקט במקום אחר. האוסף הנדיר הזה, שמגיע מכל קצוות החברה בישראל, בצירוף הקרבה הבלתי אפשרית בין הקהילות האלה, הביא להתנגשויות ועימותים רבים שגלשו לא פעם למכות, זריקות אבנים, שריפת בית כנסת ואפילו ירי שהסתיים רק בנס ללא נפגעים. מאבק בין דתיים וחילונים, בין ערבים ליהודים, בין "כופרים" ו"גויים", ל"משוגעים" ו"קיצוניים", הביאה לתחושה של אנרכיה בקרב התושבים. תיעוד הקמת עיר מורכבת במציאות הישראלית האנושית והכלכלית המורכבת לא פחות.

בערוץ 2 ב-22:00, נוחתות על הרגליים.
דרמה קומית חדשה בכיכובן של שני כהן ומילי אביטל. דנה פיין (אביטל) היא אישה אמידה המגלה יום אחד כי בעלה אבי פיין נעלם ולא הותיר אחריו עקבות. חנית אברמוב (כהן) שימשה באופן פורמלי כמזכירתו של אבי במשרד החקירות המצליח, אך בפועל הייתה יד ימינו ואף ניהלה אתו רומן ממושך. במהלך תשעת פרקי הסדרה חוברות אביטל וכהן למסע לחיפוש האיש שככל הנראה בגד בשתיהן ובדרך מנהלות את משרד החקירות, מפצחות תעלומות בלשיות ורוקמות ביניהן מערכת יחסים מורכבת. מלבדן משחקים בסדרה עליזה רוזן, אמיר טסלר ("סיפור על אהבה וחושך") ואבי דנגור (המוכר כאבי הזמר). את הסדרה ביימה איילת מנחמי ("נודל", "סיפורי תל-אביב") ושותפים לכתיבתה יונתן קוניאק וליאור כפיר רפאל.

בכבלים,
בחם 8 ב-22:00, זרעים: הסיפור שלא סופר.
סרט תיעודי עטור פרסים וחביב פסטיבלים. 94% מזני הזרעים נעלמו במאה האחרונה. בעוד חברות הביוטק שולטות על מרבית הזרעים בעולם, חקלאים, עורכי דין ומדענים עושים כל שביכולתם במטרה לשמר ולהגן על עתיד המזון שלנו. הסרט עוקב אחרי 'שומרי זרעים' המגנים על מורשת המזון בת ה-12,000 שנים הנמצאת תדיר בסכנת הכחדה.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, אימפריית החלומות.
הבמאי דיוויד בורנשטיין מביא את סיפורה של המעסיקה הסינית שלו יאנה בת ה-24, שעברה מהכפר אל העיר צ'ונגצ'ינג, אחת הערים הגדולות בעולם, והקימה סוכנות שחקנים לזרים במטרה להתקדם בחיים. בורנשטיין נרשם אצלה כליהוק של 'גבר לבן' ונשכר על ידה כדי להופיע בפני הסינים תוך שהוא מקדם פרויקט נדל"ן נרחב. שום כישרון לא נדרש ממנו – הנוכחות של אדם לבן לבדה בפרויקט מוסיפה ליוקרה שלו ולמכירת הדירות. אך עם הזמן המציאות מתנפצת אל מול עיניהם – הבתים בפרויקט לא נמכרים, וכמו הפרויקט הזה עוד ועוד מגדלי מגורים חדשים ומפוארים בסין הופכים למתחמים נטושים. הסרט מביא את סיפורה כלכלתה של סין ואת הניסיונות להקים פרויקטי נדל"ן עצומים לצד חוסר הביקוש שלהם – דרך עיניה של יאנה. בסופו של דבר היא מבינה שאין עתיד בשוק הנדל"ן ועליה לבחור אם להישאר בתחום שהקימה או למצוא דרך אחרת להגשים את החלום הסיני שלה להצליח בגדול.

סרטים

חיי הנצח של הנרייטה לאקס

בנטפליקס, הזקן בן המאה שיצא מהחלון ונעלם (The 101-Year-Old Man Who Skipped Out on the Bill and Disappeared).
המשך לעיבוד הקולנועי שמבוסס על רב המכר העולמי, גם הוא תוצרת שבדיה. אלן קרסון הקשיש מחפש ברחבי אירופה אחר מתכון רוסי לסודה שאיבד שראשית שנות ה-70, אך לצערו הוא אינו היחיד שמחפש אחריו.

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, חיי הנצח של הנרייטה לאקס.
פסטיבל הקולנוע של כן. דרמה של HBO המבוססת על רב המכר באותו השם, בכיכובן של אופרה ווינפרי ורוז באיירן. עשרים שנה לאחר שהנרייטה נפטרה, מגלה משפחת לאקס כי חלק ממנה ממשיך לגדול. מסתבר שהביופסיה שנלקחה מגופה נשלחה גם למעבדה מיוחדת – שם ניסו לגדל את התאים הסרטניים מחוץ לגוף האנושי. למרבה מזלה של האנושות כולה, הצליחו התאים לגדול ולשגשג כמו ששום תא אנושי לא עשה לפניהם. תאי הילה (HeLa), כפי שהם נקראו עכשיו (צירוף ההברות הראשונות של הנרייטה לאקס), היוו בסיס לניסויים פורצי דרך בהבנת התורשה והמנגנונים העומדים בבסיסן של מחלות רבות. אולם בני משפחת לאקס קשי היום לא ידעו דבר על עלילותיהם המופלאות של התאים של הנרייטה. כאשר הם מגלים את תורמת אמם למדע, הם יוצאים למאבק לקבל הכרה.

ולא לשכוח:
קוד בלאק 2 בסלקום טלוויזיה.
ג'יין הבתולה 2 בכן VOD.
בליינדספוט 2 בסלקום טלוויזיה.
שני פרקים של משפחת פוסטר בכן דרמה ב-20:30. סיום העונה השלישית ופתיחת הרביעית.
ארץ נהדרת בערוץ 2 ב-21:00. שימו לב, עוברת לימי שלישי.
הנותרים 3 ב-HBO חם ב-22:00.
פרק אחרון לעונה של הטובות לקרב בכן דרמה ב-22:00.
שני פרקים של הרשימה השחורה 4 בכן פעולה ובסלקום TV ב-22:00.

מיליארדים 2 בכן או ב-22:00.
פרק אחרון לעונה של קומנדו 6 בכן פעולה ב-23:30.
נמלטים בכן פעולה ב-5:30.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו