המלצת היום – שני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/04/2017 בקטגוריה ‏כללי

עמק הסיליקון – עונה 4

עמק הסיליקון, המרוץ, מוחמד ואנה – האומץ להציל, סיפורו של ניקולס וינטון, Veep, הנותרים, הסיפור של אלוהים, בטי וג'ואן, אדמת הפקר, מיליארדים, ג'ון אוליבר, האנטומיה של גריי, מקגיוור, צוות עקרב.

שלל מהנכר: גאון (Genius) דרמה של נשיונל ג'יאוגרפיק המוקדשת מדי עונה לגאון היסטורי אחר. בעונה הראשונה מדובר באלברט איינשטיין, בכיכובם של ג'פרי רש, אמילי ווטסון וג'וני פלין. את הפרק הראשון מביים רון האוורד, שמפיק את הסדרה יחד עם שותפו הוותיק בריאן גרייזר (בשבת הקרובה גם בנשיונל ג'יאוגרפיק המקומי).

עונה שנייה של The Durrells, הדרמה הקומית הבריטית הנפלאה בכיכובה של קילי הוז ("מאפר לעפר"), המתרחשת בשנות השלושים ומבוססת על זכרונותיו של חוקר הטבע והסופר ג'רלד דארל ("משפחתי וחיות אחרות"), אחרי שאמו האלמנה והענייה מחליטה לעקור עם ארבעת ילדיה לאי היווני קורפו.

עונה רביעית של עמק הסיליקון. עונה שלישית של Grantchester, דרמה בלשית בריטית המתרחשת בשנות החמישים בכפר קטן. פרק אחרון לעונה של אויבות.

וגם עד עצם היום הזה, פשע אמריקאי, NCIS: לוס אנג'לס, מזכירת המדינה, אלמנטרי, Chicago Justice, גוונים של כחול, Making History, שני פרקים של Bob's Burgers, האיש האחרון בעולם, מי אתה חושב שאתה (הפעם עם ליב טיילר), Veep, הנותרים, The White Princess, Guerrilla, השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר, מיליארדים, אדמת הפקר, Anne, במילוי תפקידם (Line of Duty).

בערוץ 1 ב-21:00, מוחמד ואנה: האומץ להציל.
סיפורו המרגש של ד"ר מוחמד הלמי, חסיד אומות עולם הערבי הראשון והיחיד. ד"ר רונן שטיינקה, עיתונאי וסופר גרמני ממינכן, גילה את הסיפור יוצא הדופן בארכיונים בברלין: ד"ר הלמי ז"ל הגיע ממצרים לברלין ב-1920 על מנת ללמוד רפואה. למרות העובדה שרוב המצרים ששהו בברלין עזבו אותה עם עליית הנאצים, הוא נשאר מפני שהתקדם בקריירה שלו והתאהב בצעירה גרמנייה. הוא היה הומניסט, איש גאה שלא פחד לומר בחופשיות את כל מה שבלבו נגד המשטר הנאצי, חי בלב ברלין הנאצית ועבד כרופא, היה מטפל ביהודים באופן לא חוקי ואף היו לו חברים יהודים. בזמן זה הציל נערה יהודייה – אנה בורוס, בת למשפחה יהודית אמידה מאוד. אנה עבדה עם ד"ר הלמי כאחות וסייעת מקצועית תחת זהות בדויה. כך עד סוף המלחמה: בעזרת שימוש יצירתי בתחבולות, שקרים והעמדת פנים הציל ד"ר הלמי את אנה. לצד לצד תמונות וקטעי ארכיון נדירים, הסרט מצולם בלוקיישנים האותנטיים בברלין של היום בחורף, כאשר הרחובות די ריקים ומהדהדים את ההיסטוריה המורכבת של העיר.

בכן VOD ובחם HBO ב-22:30, עמק הסיליקון.
עונה רביעית לקומדיה הכיפית של HBO. ב'כן' השידור הליניארי יהיה ביום רביעי.

בכבלים,
בחם 8 ב-18:20, סיפורו של ניקולס וינטון.
סר ניקולס וינטון הוא יהודי בריטי שחילץ מאות ילדים, ערב מלחמת העולם השנייה. למרות זאת מעשי גבורתו לא נחשפו רק כעבור עשרות שנים לאחר מכן. רעייתו מצאה במקרה מחברת בה היו רשומים שמות הילדים שניצלו, פרטיהם ומידע על משפחת האומנה שלהם. עד מהרה זכה וינטון להכרה הראויה לו ואף זכה להיפגש עם חלק מהילדים אותם הציל.

סרטים

בכן 1 ב-21:30, המרוץ.
סיפורו המדהים והלא יאומן של האצן האפרו האמריקני, ג'סי אוונס, שהפך באולימפיאדת ברלין 1936 לאתלט שעשה היסטוריה, שבר מוסכמות והדהים את כל העולם כאשר זכה בארבע מדליות הזהב לעיני היטלר וההנהגה הנאצית. עם סטפן ג'יימס, ג'ייסון סודייקיס (ארה"ב 2016)

ולא לשכוח:
מיליארדים 2 בכן VOD.
אדמת הפקר 2 ב-AMC ב-21:00.
הסיפור של אלוהים 2 בנשיונל ג'יאוגרפיק ב-21:00.
Veep 6 בכן VOD ובחם HBO ב-22:00.
אויבות: בטי וג'ואן בכן דרמה ב-22:00.
הנותרים 3 בכן או ב-22:00.
צוות עקרב 3 בכן פעולה ב-22:00.
מקגיוור בכן פעולה ב-22:45.
השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר 4 בחם HBO ב-0:00.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו