המלצת היום – שישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/04/2017 בקטגוריה ‏כללי

האגדה של טרזן

ג'ודה, אנשים לבנים יקרים, האגדה של טרזן, נשות הכבלים, ללהק את ג'ונבנה, פשעים קטנים, רודני קינג, האישה האחרת, הון שלטון, שקרניות קטנות, מנהל לילה, הקרם דה לה סלאם שירה בדיבור, רשות הדיבוב, מחר שבת, סופרמנשן, ריברדייל, מדברים סרטים.

שלל מהנכר: Dear White People של נטפליקס (פירוט בהמשך). וגם האנטומיה של גריי, סקנדל, תופסת, המפץ הגדול, מרחבים סגורים (The Great Indoors), ממי, במשפחות הכי טובות (Life in Pieces), המירוץ למיליון, סופרסטור, Chicago Med, הרשימה השחורה, מאסטר שף ג'וניור, ממלכה (Reign), ריברדייל, על טבעי, קרב הליפסינק (הפעם טיי דיגס נגד ני-יו), Bucket, הממלכה האחרונה (The Last Kingdom).

השלמה מיום חמישי: סיפורה של שפחה (The Handmaid's Tale) – דרמת מד"ב בת עשרה פרקים של הולו (מתוכם שוחררו בבת אחת שלושת הראשונים) על פי הספר "מעשה השפחה" של מרגרט אטווד, המתארת עתיד דיסטופי שבו הממשל האמריקאי הוחלף בדיקטטורה דתית פונדמנטליסטית. בכיכובם של אליזבת מוס, ג'וזף פיינס, איבון סטרחובסקי ("צ'אק", "דקסטר"), אן דאוד ("הנותרים"), אלכסיס בלדל ("בנות גילמור") ועוד. הביקורות מריירות עליה (מחר גם בחם).

בנוסף פארגו, Designated Survivor, שני פרקים של שחור-כזה, הגולדברגים, ללא מילים (Speechless), הישרדות, מחשבות פליליות, מחשבות פליליות: חוצה גבולות, בליינדספוט, Chicago PD, חוק וסדר מדור מיוחד, יריית פתיחה (Shots Fired), אימפריה, The 100, החץ, הבריחה מג'ורג'יה (Underground), חוצה את הקווים (Rogue), ארצ'ר, The Trip (גם שלשום בנוסף לשידור הרגיל הערב בבריטניה), Greenleaf, Nobodies, Harlots, Lopez, Brockmire, Hollywood Darlings, Return of the Mac, Henry IX.

בנטפליקס, אנשים לבנים יקרים (Dear White People).
סדרת דרמה סאטירית חדשה של נטפליקס שעשתה הרבה רעש עוד לפני ששודרה, בטענה שהיא גזענית כלפי לבנים: עיבוד לסרט באותו שם (שכבר קיים בנטפליקס, והוא אחלה) על מתח גזעי בקולג' יוקרתי המורכב ברובו מסטודנטים לבנים. הסדרה ממשיכה היכן שהסרט הפסיק – קבוצת סטודנטים באוניברסיטת ווינצ'סטר מנסים למצוא את דרכם בינות לאי-צדק חברתי, אפליה תרבותית, תקינות פוליטית (או היעדרה), ולעתים אקטיביזם לקוי עבור דור המילניום.

בנטפליקס, נשות הכבלים (Las Chicas del Cable).
דרמה תקופתית ספרדית המתרחשת במדריד של 1928. חברת הטלפון הלאומית פותחת את המטה שלה במרכז העיר, ומאות בחורות עומדות בתור לעבודה בתור "אשת כבלים" במקום היחיד שמשקף קדמה ומודרניות עבור נשים בעת הזו. ארבע בנות המגיעות מרקעים שונים מאוד, יתחילו לעבוד שם כמרכזניות. מהיום ההוא והלאה, קנאה, איבה ובגידה יתערבבו ברעב להצלחה, ידידות ואהבה.

בנטפליקס, ללהק את ג'ונבנה (Casting JonBenet).
סרט תיעודי החוקר באופן מסוגנן את רצח הילדה ג'ונבנה רמזי. אחרי 20 שנה של השערות בתקשורת, היסטריה בציבור והאשמת הוריה של ג'ונבנה ברציחתה, הסרט מציג שילוב של בדיון ואמת הבוחן את המורשת המקאברית של הכוכבת הקטנה.

בכבלים,
בחם 3 ב-21:25, ג'ודה.
שידור חוזר מאתמול (לא הייתה המלצת יום). דרמת פנטזיה בכיכובו ופרי עטו של ציון ברוך. למה אף פעם לא היה ערפד יהודי? מה הורג ערפד יהודי? לא צלב, לא מים של כנסיה, כלום, הוא בלתי מנוצח. יהודה (ציון ברוך), עבריין צעצוע קטן וממזר, עשה את ההימור הגדול ביותר אי פעם. ואז, בלילה הגדול של חייו, הוא ננשך על ידי ערפדית יפהפיה (אנסטסיה פיין). מהרגע הזה החיים שלו – ושלה – הולכים להתהפך. בשמונה הימים הבאים יהודה בורח כדי לשמור על חייו: מהערפדים הרומנים, מהשוטרים הישראלים, מהפושעים הצרפתים, ויותר מכל – מהגורל אותו הועיד לו רבו (מייק בורשטיין). יהודה ינסה לברוח רק כדי לגלות את הכוח והאחריות שבאה יחד עם מילוי ייעודו. במאי ותסריטאי נוסף: מני יעיש. אני חיבבתי מאוד.

בלוויין,
בכן פעולה ב-19:45, הון שלטון.
שידור חוזר מאתמול. דרמת מד"ב ואקשן בהפקתם המשותפת של בן אפלק ומאט דיימון, שהסתפקה בעונה אחת ובוטלה. השנה 2074 והעולם נשלט על ידי ארגונים וחברות ענק המחזיקות במרב העוצמה והכסף, 1% מהאוכלוסיה בלבד שחיים באיכות חיים גבוהה מאוד, עם עילית הציוד והטכנולוגיה הידועה לאדם, באזור הירוק. שאר האוכלוסיה חיה בגטאות, בתנאי מחיה ירודים, ברעב ועוני, באזור האדום. בן לרסון (שון טיל) הוא מנהל בארגון הגדול בעולם 'ספיגה ביוטק'. הוא עובד תחת אליזבת (ג'וליה אורמונד), אמה המנוכרת של אשתו לורה. לבן יש זהות אחרת, סודית: במציאות שמו האמיתי הוא ארון, והוא פליט מהאזור האדום מחוץ למילווקי. ארון הסתנן לאזור הירוק כשהוא בזהות של בן, במטרה לחפש אחר אהובת נעוריו אלנה, שבצירוף מקרים מצער הפכה לנערת ליווי של המעמד הגבוה ב'ספיגה', במועדון היוקרתי 'ארקדיה'. ארון, בזהותו הבדויה, התקבל לעבודה בספיגה והתקדם בדרגות, בדרכים שונות, כדי שיוכל להיכנס למועדון האקסקלוסיבי ולהציל את אלנה ומוכן לסכן הכל, ולהסתכן בתוצאות קטלניות בדרך. מי שעוזרים לבן במשימתו הוא ת'יאו, אחיה של אלנה שחיי באזור האדום, וריד, מסתננת נוספת לאזור הירוק שהצליחה להשיג זהות שאולה, הרבה לפני שבן עשה זאת.

סרטים

בנטפליקס, רודני קינג (Rodney King).
סרט של ספייק לי המתעד מופע של איש אחד, רוג'ר גנבר סמית' (שעבד עם לי בעבר בסרטים כמו "עשה את הדבר הנכון" ואחרים), המתחקה אחר רצף האירועים בין הכאת רודני קינג על ידי השוטרים לבין המהומות הקטלניות בלוס אנג'לס ב-1991.

בנטפליקס, פשעים קטנים (Small Crimes).
קומדיה שחורה בכיכובו של ניקולאי קוסטר-ולדאו (ג'יימי מ"משחקי הכס"). ג'ו דנטון, שוטר מושחת לשעבר, יוצא מהכלא אחרי שש שנים שריצה על ניסיון לרצח. הוא חוזר אל ביתו בניסיון לגאולה, אך הוא ננטש על ידי אשתו לשעבר ומהווה מבוכה להוריו. כאשר נראה שמכאן אי אפשר לרדת עוד, ג'ו מוצא את עצמו לכוד בבלגן שהותיר מאחור – בקו האש שבין שריף מושחת, תובע מחוזי חדור נקמה, ובכיר במאפיה שיודע יותר מדי. עוד משתתפים: מולי פרקר ("בית הקלפים"), גארי קול ("Veep"), רוברט פורסטר ("ג'קי בראון") וג'קי וויבר ("ממלכת החיות").

בלוויין,
בכן 4 ב-22:00, האגדה של טרזן.
עיבוד חדש לסיפורו של טרזן בכיכובם של אלכסנדר סקארסגרד, מרגו רובי וכריסטוף וולץ. הילד שגדל בג'ונגל האפריקני, נוטש את מולדתו כדי לחיות בלונדון עם אשתו האהובה ג'יין. השנים עוברות והוא מסתגל לחיים בלונדון הבירה התוססת. הוא מוזמן לצאת לשליחות לקונגו במטרה לחקור פעילות של מחנה כריית יהלומים המאיים על הג'ונגלים של אפריקה, בלי לדעת שהוא מהווה פיתיון במזימה של נקמה ותאוות בצע, שתוכננה על ידי נוכל. ביים דיוויד ייטס ("חיות הפלא והיכן למצוא אותן").

בכבלים,
בזהב חם ב-22:00, האישה האחרת.
קומדיה נשית בכיכובה של קמרון דיאז. בחורה שאפתנית וקרייריסטית מחליטה להפתיע את הדייט הנוכחי שלה בביתו ונדהמת כשאת הדלת פותחת אשתו. כנגד כל הסיכויים היא והאישה שבורת הלב מתיידדות ומחליטות לעקוב אחר הבעל הבוגדני. מסתבר שברוב חוצפתו הוא בוגד בשתיהן עם בחורה צעירה בהרבה ולוהטת במיוחד (נערת השער קייט אפטון). שלושתן מחליטות לשתף פעולה כדי להוציא לפועל נקמה כואבת ומספקת ביותר. גם עם עם לזלי מאן ("הכל יחסים"), שוב ניקולאי קוסטר-ולדאו.

ולא לשכוח:
ריברדייל בנטפליקס.
יומני הערפד 8 בחם 3 ב-16:30. ספיישל לכבוד סיום הסדרה.
שקרניות קטנות 7 ב' בחם 3 ב-17:15.
מדברים סרטים: השחקנים בכן קולנוע ישראלי ב-18:30.
הקרם דה לה סלאם: שירה בדיבור בערוץ 1 ב-21:30.
מחר שבת עם צביקה הדר בערוץ 2 ב-21:30.
מנהל לילה בערוץ 1 ב-22:00.
רשות הדיבוב 2 בערוץ 1 ב-23:00.
סופרמנשן בערוץ 1 ב-23:20.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו