המלצת היום – שבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 25/03/2017 בקטגוריה ‏כללי

ארץ פצועה (צילום: אוהד רומני)

ארץ פצועה, שיבת חודורקובסקי, הקומונה, פיל ספקטור, גנוב, נבסו, משחקי השף אוטו אוכל, רשימה שחורה גאולה, לה פמיליה, הוואי חמש אפס, קוד בלאק, איש משפחה, שחורכזה, חמוץ מתוק, המפץ הגדול, הגולדברגים, משפחה מודרנית, גב האומה, NCIS, רקדניות קטנות.

שלל מהנכר: עונה תשיעית של מירוץ הדראג של רו פול, שמארחת בפרק הפתיחה את ליידי גאגא. וגם גבר מי שנשאר אחרון, ד"ר קן, גרים, סליפי הולו, המקוריים (The Originals), אנימלס, זמן אמיתי עם ביל מאהר, Lucky Man, VICE.

בערוץ 1 ב-22:30, שיבת חודורקובסקי.
סרט תיעודי נוסף על מיכאל חודרוקובסקי. האוליגרך שנשיא רוסיה פוטין סגר מאחורי סורג ובריח למשך 10 שנים בכלא, ריצה את התקופה ויוצא אל הלא נודע. האם מטרתו של האוליגרך החופשי היא לבנות את עוצמתו מחדש? למנוע מלחמה? להדיח את פוטין ולעזור לשנות את רוסיה לטובה? בשנת 2011 הציג הבמאי סיריל טושי את הסרט הראשון החוקר את הסיבות להפיכתו של מיכאיל חודורקובסקי לאסיר האישי של ולדימיר פוטין. עכשיו כשהוא כבר פוגש את גיבורו בגלות, הוא פונה אליו לגבי השאלות שנותרו ללא מענה בסרט הראשון שלו, ועוקב איך חודורקובסקי מתמודד עם התפקיד החדש שלו כגולה. האם-האוליגרך לשעבר יוכל להשיג השפעה על מולדתו מ"תפקידו" בגלות?

סרטים

בלוויין,
בכן קולנוע ישראלי ב-22:00, ארץ פצועה.
סרטו של הבמאי ארז תדמור, בכיכובם של רועי אסף ודביר בנדק. קובי עמר, קצין משטרה חיפאי, ויהודה נוימן, מפקדו הנערץ, עובדים יחד שנים ומנהלים יחסי חברות עמוקים. כעת הם מתמודדים עם פרשת דרכים מכרעת ביחסיהם על רקע פרשת שחיתות משטרתית, כשהאחד נדרש לפעול כנגד חברו. כאשר פיגוע התאבדות מטלטל את העיר חיפה, על קובי מוטלת המשימה לאבטח את המחבל הפצוע אנוש שאושפז בבית החולים, והוא ומפקדו נסחפים לרצף אירועים דחוס ואינטנסיבי. ארז תדמור זכה בפרס אופיר על הבימוי ורועי אסף זכה בפרס השחקן בטקס ב-2015.

בכן 3 ב-22:00, הקומונה.
דרמה המבוססת על ילדותו של הבמאי הדני תומאס וינטרברג ("ניצוד"). בשנות השבעים המתירניות, מחליט זוג נשוי שזה עתה ירש וילה ענקית להקים במקום קומונה שיתופית. ביחד עם בנם הצעיר הם עוברים לחיות תחת קורת גג אחת עם עוד כמה חברים, כשהם חולקים ביניהם את האוכל, מטלות הבית וגם את הבעיות של כולם. עקרונות השיתופיות והאהבה החופשית עומדים למבחן, כאשר הבעל מבקש מהאישה לצרף לחבורה את הסטודנטית המאהבת שלו. עם טרינה דירהולם, אולריך תומסן. הסרט השתתף בתחרות הרשמית בפסטיבל ברלין וגרף את פרס השחקנית הטובה ביותר וזכה בפרס האקדמיה האירופאית לעריכה.

בכבלים,
בחם HBO ב-22:00, פיל ספקטור.
התסריטאי זוכה פרס הפוליצר דיוויד מאמט ("גלנגרי גלן רוס") חובר לזוכי האוסקר אל פצ'ינו והלן מירן בדרמה הביוגרפית על משפט הרצח שהסעיר את ארצות הברית. כשהמפיק המוזיקלי המפורסם פיל ספקטור מואשם ברצח השחקנית לנה קלרקסון, עורכת דינו לינדה קני מבינה שכל הסימנים מצביעים על כך שמרשה אשם. כשהיא עובדת על כתב ההגנה היא מתחילה לפתח אמפתיה כלפי ספקטור האקסצנטרי, אך מגלה שלא יהיה די בראיות כדי לזכות בתיק. גם עם ג'פרי טמבור ("טרנספרנט") וצ'יווטל אג'יופור ("12 שנים של עבדות").

בפעולה חמה ב-22:00, גנוב.
מותחן בכיכובו של ניקולס קייג'. אחרי שישב שמונה שנים בכלא, מגלה וויל שבתו נחטפה על ידי שותפו לשעבר, המחזיק אותה בתא המטען של רכבו. השותף דורש דמי כופר על סך 10 מיליון דולר בתמורה לשחרורה. וויל מנסה לגייס את המשטרה, אבל מי יאמין לאסיר משוחרר? גם עם דני יוסטון, מאלין אקרמן. ביים סיימון ווסט ("קון אייר", "טומב ריידר").

ולא לשכוח:
איש משפחה 15 בכן קומדיה ב-17:25.
שחורכזה 3 בכן קומדיה ב-17:50.
הגולדברגים 4 בכן קומדיה ב-18:15.
חמוץ מתוק 3 בכן קומדיה ב-18:40.
משפחה מודרנית בכן קומדיה ב-19:05.
המפץ הגדול 10 בכן קומדיה ב-19:30.
קוד בלאק בחם 3 ב-21:00.
משחקי השף: אוטו-אוכל בערוץ 2 ב-21:15. שימו לב, גם היום.
גב האומה בערוץ 10 ב-21:15.
NCIS 13 באזור חם ב-21:45.
רשימה שחורה: גאולה בכן פעולה ב-22:00, ובאזור חם ב-21:00 הפרק מהשבוע שעבר.
לה פמיליה 2 בערוץ 10 ב-22:20.
הוואי חמש אפס 6 באזור חם ב-22:30.
נבסו בערוץ 2 ב-22:40. שימו לב, גם היום.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו