דצמבר 2016 בערוצי הסדרות של כן

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 26/11/2016 בקטגוריה ‏חדשות

image001

לשון הקומוניקט:

–          "מק'גיוור" – הרימייק המדובר לסדרה הקלאסית מגיע לישראל רק ל-yes: דרמת הרפתקאות קלילה שעוקבת אחר בנו של מק'גיוור, בגרסה עכשווית ומהנה

–          "הנעדרת" ((The Missing הסדרה עטורת השבחים של ה-BBC, שחוזרת בסיפור חדש: הפעם על נערה בריטית שנעלמה בגרמניה, וחוזרת במפתיע לאחר 11 שנים. חזרתה פותחת מחדש את חקירת היעלמותה של ילדה אחרת

–          "אטלנטה" – הדרמה הקומית החדשה מרשת FX , בכיכובו של דונלד גלובר, זוכה לשבחים מכל עבר, ואף כונתה על ידי Variety "אחת התוכניות הטובות ביותר בעונה הקרובה"

–          "הויקניגים"- המצוינת חוזרת בפרקים חדשים, ותתחיל מספר שנים לאחר סיום העונה הקודמת. מה יעלה בגורלו של ראגנר?

–          "קוורי"  (Quarry)חייל מארינס חוזר הביתה מויאטנם והופך לרוצח שכיר, בדרמת המתח החדשה של HBO, רק לצופי yes

–          "נובל" במותחן הנורבגי החדש, צלף בצבא נורווגיה חוזר מאפגניסטן ומסתבך במשחק פוליטי בינלאומי הכולל קונספירציות, רצח, סחר בנשק ובנפט, ופרס הנובל.

–          "הכי גרועים שיש"– חוזרת בעונה חדשה ומספרת את סיפורם של שני האנשים הבאמת 'הכי גרועים שיש', שמתאהבים אחד בשניה

–          "מקום בלב", הדרמה האוסטרלית התקופתית ששבתה את ליבנו חוזרת, וגם "נשיכה" דרמת המד"ב הקנדית העוסקת במלחמות אנשי הזאב החטובים בעונה אחרונה, "כתום זה השחור החדש" בעונה רביעית, ועונות חדשות של "משפחת פוסטר", "שומרי האוצרות", "צוות עקרב", "אש נגד כוחות הרשע" ו"נס רפואי".

–          בנוסף, לקראת עליית העונה השישית של "הומלנד" מותחן הריגול עטור השבחים וזוכה האמי וגלובוס הזהב, יעלו ל-yesBinge כל הפרקים של חמש העונות הראשונות!

image012

הרימייק המדובר והמצליח לסדרה הקלאסית הוותיקה, שכבשה את דמיוננו בשנות השמונים וגרמה לנו להאמין שאין שום דבר שלא ניתן לפתור בעזרת גומייה ואטב משרדי.

מק'גיוור היא דרמת מתח והרפתקאות, העוקבת אחר אנגוס "מק" מק'גייוור (לוקאס טיל, כוכב סרטי "אקס מן") בן ה-20 פלוס, אשר מקים ארגון חשאי יחד עם ממשלת ארה"ב, שבו הוא נלחם בטרור ומציל חיי אדם בעזרת כשרונו המיוחד לפתור בעיות בדרכים לא קונבנציונליות, וידע מדעי נרחב, כישרון אותו ירש מאביו.

אל הצוות שלו, שפועל במשימות מסוכנות מסביב לעולם מצטרפים ג'ק דלטון (כוכב CSI ג'ורג' אידס), איש ה-CIA לשעבר, פטרישיה תורנטון (סנדרין הולט "24", "אימת המתים המהלכים"), סוכנת שטח בעברה ומנהלת הפרוייקט, וריילי דייוויס, האקרית מבריקה ובלתי צפויה.
בחסות המחלקה לשירותי חוץ, מק'גייוור נוטל על עצמו את האחריות להציל את העולם, כשהוא חמוש לעייפה בנחישות ותושייה, וקצת יותר ממסטיק וסיכת ביטחון.

ההצלחה של מק'גיוור הובילה את רשת CBS להעניק לה הזמנה לעונה מלאה.

image014

המשך מצויין לסדרה המרתקת "הנעדר" – הפעם עם סיפור עלילה חדש ודמויות חדשות.

צעירה בריטית כושלת ומועדת ברחובות עיר מגוריה בגרמניה ומתמוטטת. שמה הוא אליס ובסטר והיא נעדרת מזה 11 שנים.
כך מתחילה עלילת העונה החדשה של "הנעדרת", הסדרה עטורת השבחים מבית BBC one.

חזרתה של אליס מכה גלי הלם בקרב הקהילה הקטנה. היכן היתה? מי החזיק בה? הוריה של אליס (דיויד מוריסי, "המתים המהלכים", קיילי היוז, "כיסא פנוי") ומשפחתה של אליס נזרקת לתוך המהומה שמאיימת לפרק אותה ואנחנו מתחילים לבחון את העמימות המוסרית והמורכבות הרגשית  שמתרחשות כשילד נעדר, שייחלת לשובו, באמת חוזר הביתה.

הסיפור מסופר  באותו מבנה עלילתי כמו העונה הראשונה של הסדרה, שקופצת בין העבר להווה, הופכת את חווית הצפייה למרתקת וחזקה, ולוקחת את הצופה למסע עמוס תפניות עלילתיות, בניסיון להבין מה קרה לאליס.

בעוד שכל הקאסט והדמויות בסיפור חדשים, מי שמוביל אותנו בסיפור הוא ג'וליאן בפטיסט (ת'אקי קיירו) – החוקר הצרפתי שחקר את היעלמותו של אוליבר הוג'ס בעונה הראשונה – אינטליגנט, בטוח בעצמו ומתוסבך כבעבר. חזרתה של אליס פותחת מחדש תיק חקירה קרוב במיוחד לליבו של ג'וליאן, שמחייב אותו לשאול את עצמו שאלות קשות, בעודו מסתבך שנית במרדף אובססיבי אחר נערה נעדרת אחרת מעברו: תיק העלמותה של סופי גירו לפני יותר מ- 12 שנים, מוביל אותו בימינו אנו למסע ברחבי אירופה ועירק, שם נפגוש את החלקים הפגיעים יותר של דמותו, כשיצטרך להתמודד עם עברו, ולהיאבק בשדים שלו, בחיפושיו אחר האמת.

 image016

חלק ב של אחת מסדרות האקשן התקופתי המצליחות ביותר.

העונה הרביעית יצאה להפסקה בקליף האנגר ענק, ותחושה קשה לאחר כשלונו של רגנר להביס את רולו ולהגיע לפריס. לגרטה נפצעה אנושות והקרב גבה את מחירו גם משני האחים. והיכן היה ראגנר במהלך כל השנים האלו?

בפרק הראשון לחלק הזה של העונה, ראגנר ישוב לקטגט וינסה להשיב את אמונם ולזכות שוב בכבוד שרחשו לו בניו, שכעת כולם כבר גדולים ורחשים לו טינה על שנטש אותם.

עוד בטרם עלו הפרקים, הוכרז כי "הויקינגים" חודשה לעונה חמישית.

image018

הדרמה הקומית החדשה מרשתFX  שזוכה לשבחים מכל עבר ושאף כונתה על ידי Variety : "הפקה מושלמת, קולנועית ויפהפיה, שתהיה ככל הנראה, אחת התוכניות הטובות ביותר בעונה הקרובה".

הסדרה עוקבת אחר חיי היומיום של ארן (דונלד גלובר, "קומיוניטי", ובקרוב כלאנדו קאלריסיאן ב"האן סולו") באטלנטה, ג'ורג'יה, כשהוא מנסה להוכיח את עצמו בפני חברתו (ואם שתי בנותיו), הוריו, ובן דודו הראפר המכונה "פייפר בוי".
לאחר שנשר מאוניברסיטת פרינסטון, לארן אין כסף או בית, ולכן הוא נע ונד בין בית הוריו וביתה של חברתו. כשהוא מבין שבן דודו עומד לפרוץ ולהצליח, הוא מנסה בייאושו לחדש איתו את הקשר ולרכוב על הצלחתו, במטרה לשפר את חייו ואת חייהן של בנותיו.

העונה זכתה לשבחים מקיר לקיר – המבקרים הכריזו עליה כאחת הקומדיות המרעננות והחכמות של השנה, העיסוק שלה בסצינת הראפ באטלנטה קנה לה מעריצים גם בקרב מוזיקאים וברשתות החברתיות והפרק החמישי בו שחקן שחור מגלם את ג'סטין ביבר היה בראש הנושאים המדוברים בטוויטר.

היא מועמדת לפרס המבקרים כקומדיה הטובה של השנה ולפרס בחירת הצופים כקומדיה הטובה ביותר.

לאחר שני פרקים ובעקבות הצלחתה הרבה, הסדרה חודשה לעונה שניה

image020

"קוורי" היא סדרה חדשה מבית HBO עבור רשת הבת "Cinemax", והיא מבוססת על סדרת ורומנים מאת מקס אלן קולינס שעובדה לטלוויזיה על ידי גאהם גורדי ומייקל די. פולר, ומבויימת על ידי גרג ייטנס ("האוס", "נמלטים").

זהו סיפורו של מאק קונווי (לוגן מרשל-גרין, "פרומיתיאוס", The O.C.), חייל מארינס, שחוזר הביתה לממפיס מווייטנאם ב-1972 ומוצא את עצמו מורחק על ידי האנשים שהוא אוהב, ומנודה על ידי הציבור. בזמן שהוא מנסה להתמודד עם החוויות הקשות מהמלחמה, הוא נגרר אל תוך רשת של רוצחים שכירים מושחתים שיושבים לאורך נהר המיסיסיפי והופך לצלף מקצועי בשרותם.

עוד מככבים: פיטר מאלן ("הפחד"), ניקי אמוקה-בירד ("ניצולים", "טורצ'ווד"), ג'ימי הקטור ("הסמויה"), סקיפ סודות' ("משמרת שלישית", "האישה הטובה") ועוד.

הסדרה זכתה לביקורות אוהבות, האנק סטובר מה"וושינגטון פוסט" הכריז עליה כסדרה החביבה עליו מבין 30 הסדרות החדשות שעלו בסתיו והוא סיקר "יחד עם אטלנטה של דונלד גלובר, זו הסדרה הכי אהובה עליי.. קוורי מתעוררת לחיים בשנייה שאתה מתחיל לצפות בה, עם תחושת שוברת לב, אוזן קשובה לדיאלוג וקבוצה של שחקנים שמעניקה לסדרה חספוס, הומור מקאברי ומתח".

image022

הסדרה החדשה הגדולה ביותר לצאת מסקנדינביה מאז "בורגן" ו"הגשר".

דרמת מתח נורווגית חדשה ומדוברת, זוכת פרסPrix Europa  לסדרה האירופאית הטובה ביותר לשנת 2016.

ב"נובל" שני סיפורים מתמזגים לאחד, כשחייל ואיש משפחה, הופך לפיון במשחק פוליטי בינלאומי. כשיגברו הסיכונים, הוא יאלץ לגלות כמה רחוק ילך אדם בשם ערך השלום.

ארלינג (אקסל האני, שחקן נורווגי מצליח שכוכבו עולה בהוליווד וכבר כיכב ב"להציל את מארק ווטני") חוזר מאפגניסטן לאחר תקופת השירות שלו, בדיוק כשוועדת פרס "נובל" לשלום מתכנסת כדי לקבוע את הרשימה הסופית של המועמדים לפרס. בזמן שאוסלו אפופה השערות ושמועות באשר למועמדים, ארלינג פוגש מחדש את משפחתו, אליה התגעגע מאוד.

24 שעות לאחר שובו, ארלינג נקלע לאירוע שבסופו הוא משסף את גרונו של אדם מאפגניסטן. מה שנראה בתחילה כמעשה גבורה, הצלת חייה של אישה, נתפס במהרה כפשע. האם מדובר ברצח? לא בדיוק. מישהו שמכיר את ארלינג, סומך על כוונותיו הטובות והופך אותו ללא ידיעתו למתנקש. ארלינג צריך כעת לגלות במי מדובר.

התשובה לשאלה משיבה אותנו אחורה בזמן, לתקופת השירות באפגניסטן – אל הטעות –  כשארלינג חשב שהוא מזהה מחבל מתאבד בתחפושת, וגרם לתקרית חמורה בין הצבא והאוכלוסיה האזרחית במקום. עלילת הרצח שתחילתה באפגניסטן, תתגלגל ותוצאותיה ישתרבבו בסופו של דבר אל הרשימה הסופית של מועמדי פרס נובל לשלום.

במהלך שמונת הפרקים של הסדרה, נפגוש חברים ואויבים, אידיאליסטים וציניקנים, אילי הון בעסקי הנפט, פוליטיקאים, מצביאים, חיילים מקצועיים וחייל אחד שמתגעגע הביתה ואינו יכול לשאת יותר את הגעגוע.

"נובל" מביאה אל קדמת הבמה קונפליקטים לאומיים ובינלאומיים רלוונטים. על ידי הצגת עלילת קונספירציה המתרחשת במהלך מלחמתה של נורווגיה באפגניסטן, הסדרה מביאה פרשנות חברתית וביקורת עיתונאית אל הדרמה הטלויזיונית ומצליחה להכניס אל הסיפור יחסי משפחה וסצנות מלחמה יחד עם נקודת מבט על הפוליטיקה העולמית, תוך שהיא מציבה מראה מול הדרך בה אומה קטנה חושבת על יחסי חוץ וסיוע בינלאומי, ואיך ועדת פרס הנובל לשלום מתמרנת בתוך מדינה שהיא גם יצואנית נשק רצינית.

image024

לקראת עליית העונה השישית של מותחן הריגול המרתק, עטור השבחים, זוכה האמי וגלובוס הזהב לדרמה הטובה ביותר, יעלו ל-yesBinge כל הפרקים של חמש העונות הראשונות.

הסדרה,  בכיכובה של קלייר דיינס (זוכת אמי אף היא על תפקידה בסדרה), עוקבת אחר סוכנת ה-CIA  קארי מתיסון, המצטיינת בתחומה למרות הפרעה דו קוטבית ממנה היא סובלת, שהופכת אותה ללא צפויה. בעזרתו של המנטור הותיק שלה, סול ברנסון (מנדי פטנקין), קארי מסכנת  הכל בחירוף נפש, כולל את רווחתה האישית ואת שפיותה, במטרה לשמור על שלום האומה.

image026

עונה חדשה לדרמה האוסטרלית ששבתה את לבבות הצופים.

בעונה הרביעית הדמויות המוכרות מושפעות משני נושאים חברתיים משמעותיים שהטרידו את אוסטרליה בשנת 1954: הראשון הוא הגל השמרנות "הבהלה האדומה" שזרע פחד בעקבות החשש מהשתלטות הקומוניזם ולאור פרשיית המרגל הסובייטי פטרוב שהתגלה בשגרירות בריה"מ בקנברה, והשני הוא גל השינוי הליברלי שפתח אפשרויות חברתיות ומוסריות חדשות באוסטרליה של אותן שנים.

בפתיחת העונה, שרה חושדת שמותה של המורה מילי דיויס לא נגרם מהתאבדות כפי שהוצג, אבל חשדותיה חוזרים אליה כבומרנג כשהיא מאשימה את רגינה ברצח (שתוכנן להיות הרצח שלה עצמה) ומיד נקראת לחקירה על ידי המשטרה המאשימה אותה בקומוניזם. אוליביה וג'יימס נאבקים על המשמורת על ג'ורג', בעוד ג'יימס והנרי מקבלים את ברכתה של אליזבת לנהל מערכת יחסים. אנה ממשיכה לנסות לפרסם את הרומן שכתבה, וריצ'ארד מאיים על קרוליין שימשיך לאנוס אותה.

image028 

עונה חדשה ואחרונה לדרמת המד"ב הקנדית המבוססת על סדרת הספרים " Women of the Otherworld" , פרי עטה של של קלי ארמסטרונג.

הסדרה עוקבת אחר אלאנה מייקלס (לורה ונדרוורט, "סמולוויל"), אשת זאב, היחידה בעולם ממין נקבה, הקרועה בין חייה עם בן זוגה האנושי  פיליפ, בטורונטו, לבין חובותיה ה"משפחתיות" כאשת זאב, בניו יורק. בלהקה שלה, נמצא גם קלייטון, ארוסה לשעבר, הגבר היחיד שאהבה אי פעם, אשר בגד בה, נשך אותה והפך אותה לאשת זאב.

אלאנה היתה בחורה צעירה, יתומה מאב ומאם שחשבה שחייה עומדים להשתנות סוף סוף לטובה, כשפגשה את קלייטון, אהבתה החדשה, עד שחייה השתנו לעד. החיים הרגילים להם קיוותה נלקחו ממנה באבחת נשיכה אחת קטנה והיא נותרה לבדה, להתמודד עם החיים בקרב להקת אנשי זאב, כולם ממין זכר.

בפתיחת העונה החדשה, פייג' מודיעה לאלאנה שהחזיונות העקובים מדם, אש והרס של סטונהייבן, שהיא חווה, לא ייעלמו עד שיתגשמו. ובאמת מסתבר שדברים רבים השתנו בעיירה. ג'רמי מחליט שהמשימה של הלהקה היא לגרום לכל ה"מוטס", אנשי הזאב שאינם טהורי דם, להצטרף ללהקה, לציית לו או שימותו ושולח את אלאנה, קליי וניק לאסוף אותם. המסע יוצא משליטה כשאחד מחברי הלהקה נורה על ידי צלף, והלהקה יוצאת לחפש נקמה. אישה מסתורית מספרת לאלאנה שגם היא ומשפחתה אנשי זאב וסוד מטריד ומסעיר נחשף בפניה.

image030

"כתום זה השחור החדש" הדרמה הקומית הנועזת מבית נטפליקס, המבוססת על ספרה האוטוביוגרפי של פייפר קרמן "כתום זה השחור החדש: השנה שלי בכלא לנשים", חוזרת בעונה חדשה.

הסדרה עוקבת אחרי פייפר צ'פמן (טיילור שילינג), אשת יחסי ציבור המתגוררת בניו יורק אשר נשלחת לבית הסוהר הפדרלי לנשים למשך 15 חודשים בגלל פשע שביצעה לפני עשר שנים – הברחת מזוודה מלאה בכסף מעסקאות סמים. המזוודה שייכת לאלכס (לורה פריפון, "מופע שנות ה-70"), מבריחת סמים בינלאומית ובנוסף בת זוגה לשעבר של פייפר.

במהלך תקופת המאסר, נאלצת פייפר לשרוד את מצוקות חיי הכלא ולמצוא את מקומה בהיררכיה הפנימית בבית הסוהר,  תרבות מרתקת, שהיא לחלוטין לא בנויה אליה.

בעונה החדשה, צפיפות באגפים מביאה בעקבותיה שינויים באיכלוס התאים וכל אחת מהאסירות נאלצת להתמודד עם שותפה חדשה לתא, והמתח הגזעי עולה כשהאסירות הדומיניקניות מבינות שהן הרוב. אסירה חדשה מגיעה לכלא: ג'ודי קינג, כוכבת תוכניות בישול ופנאי (דמותה מבוססת על מרת'ה סטיוארט) שנמצאה אשמה בהונאת מס, והיא מקבלת יחס מועדף.

image032

הדרמה המשפחתית המספרת את סיפורה של משפחת פוסטר שבראשה זוג לסביות המגדלות משפחה רב גזעית הכוללת ילדים ביולוגים, מאומצים וילדי אומנה, חוזרת בעונה החדשה, ותשודר במתכונת של שני פרקים ברצף, כל שבוע.  הסדרה נוצרה על ידי פיטר פייג' ("הכי גאים שיש") וברדלי ברדווג' המשמשים מפיקים יחד עם ג'ניפר לופז וחברת ההפקה שלה.

הסדרה עוקבת אחר השוטרת סטף פוסטר (טרי פולו, "פגוש את ההורים") ובת זוגה לנה אדמס ("בטיפול") ומשפחתן המיוחדת שחיה בסאן דייגו. סטף ולנה הן אימהות לחמישה נערים ונערות: ברנדון, בנה הביולוגי של סטף, התאומים ג'זוס ומריאנה שאומצו בתור ילדים קטנים ושני ילדי אומנה –  קאלי וג'וד שהוצאו לאחרונה מבית אומנה בו עברו התעללות. מייק, אביו של ברנדון, בעלה לשעבר של סטף והשותף שלה בעבודה, לוקח חלק פעיל בחיי בנו ובחיי המשפחה, למורת רוחה של לנה.

בפתיחת העונה החדשה קאלי מגלה שדונלד אינו אביה הביולוגי, ולכן תהליך האימוץ שלה נעצר וקיים חשש שתופרד פעם נוספת מג'וד. ברנדון מחלים מפציעתו וחושש שלא יוכל יותר לנגן בפסנתר. הוא מתמודד עם תחושת האשמה לאחר ששכב עם דני, והשאלה הגדולה לגבי מעשיו של מייק ברב בו אנה נעלמה, נשארת פתוחה. יחסיהם של ג'זוס ואמה משפיעים על יחסיה עם חבריה לקבוצה, ומריאנה צובעת את שערה לבלונדיני כדי להתאים עצמה לקבוצת הריקוד, למגינת ליבה של סטף.

העונה השלישית תעלה ל-yesBinge  ב- 8/12 והעונה הרביעית תעלה ב- 15/12.

 image034

סדרת המתח וההרפתקאות של רשת TNT בהפקתו של דין דבלין ("היום השלישי", "העוקץ"), חוזרת בעונה שלישית עם שני שחקנים ותיקים ואהובים המצטרפים לקאסט.

הסדרה מבוססת על סדרת סרטי מתח מצליחה של הרשת בכיכובו של נואה וויילי.
היא עוסקת בפלין קארסן (וויילי) ספרן, המגלה שהספרייה שהוא מנהל מכילה חלק מהאוצרות המיתולוגיים והקסומים ביותר בעולם, והוא יוצא לסדרה של הרפתקאות להשיב אותם מאלו המנסים לגנוב אותם ולהשתמש בהם לרעה. דוגמנית העל רבקה רומיין ושחקן "העוקץ" כריסטיאן קיין מככבים כסוכנת הרשות למלחמה בטרור וגאון מתמטי שחוברים יחד לצוות הספרנים.

בעונה החדשה, אנחנו צפויים לפגוש יותר את דמותו של וויילי שגם כותב ומביים חלק מהפרקים. אל העונה הזו תצטרף וונסה ויליאמס (עקרות בית נואשות) בתפקיד ג'נרל רוקוול, ראש מחלקת מבצעים סודית של אחת מסוכנויות הממשל בידועה בשם D.O.S.A., שמשימתה לתפוס שליטה על הספרייה ועל כל החפצים הקסומים החבויים בתוכה, תוך שהיא מנסה לעצור את חבורת שומרי האוצרות, בעודם נלחמים באל הכאוס המצרי.

image036 

הקומדיה האדג'ית והגאונית של רשת  FXX חוזרת בעונה חדשה.

סיפור אהבה על מה שקורה כששני אנשים בעייתיים מאוד, כאלו שאף אחד לא רוצה שום קשר איתם, אגוצנטרים, נרקסיסטיים, ציניים ובעלי יצר הרס עצמי, מתאהבים אחד בשניה למרות כל המגרעות, ומנסים לעשות את הבלתי אפשרי- ליצור מערכת יחסים זוגית.

בעונה החדשה גרטשן וג'יימי מתחבטים בשאלה האם הם אוהבים אחד את השניה ובמה זה מתבטא, אדגר ודורותי חווים קשיים בחדר המיטות בגלל השימוש שלו בתרופות, ופול ולינדזי מתכוננים להפוך למשפחה, אירוע שהופך משמח למעורר טלטלה.

העונה השלישית זכתה לביקורות טובות ולציונים גבוהים ב- Metacritic, וב- Rotten Tomatoes קיבלה 100% ביקורות חיוביות.

הסדרה חודשה לעונה רביעית.

image038 

עונה חדשה לסדרת האימה-קומית הפרועה מבית היוצר של סם ריימי (ספיידרמן) המבוססת על סדרת סרטי "מוות אכזרי" שהפכה לקאלט, ובכיכובו של ברוס קמפבל שחזר לתפקיד אותו גילם לראשונה ב-1981.

בפתיחת העונה אנו מוצאים את אַש נהנה מחיי הפרישה בג'קסונוויל. אך לאחר שהוא מותקף על ידי שדים שנשלחו על ידי רוּבּי (לוסי לולס, "זינה, הנסיכה הלוחמת"), הוא מתאחד עם חבריו פאבלו וקלי וחוזר להילחם בכוחות הרשע. גילויים חדשים, איחוד משפחתי ובריתות לא-צפויות מהווים את תחילת המסע של החבורה בדרכם להילחם בשדים וברוחות הרעות המאיימות להשתלט על העולם.

הסגנון הקאמפי של הסרטים ממשיך במלוא עצמתו בסדרה המשלבת אימה וגור (Gore) , הומור שחור וסלפסטיקי כאחד, ופאן טהור לחובבי הז'אנר.

image040 

דרמת האקשן הקומית המבוססת באופן חופשי על חייו של מומחה המחשבים המבריק וולטר אובראיין, שבה בעונה חדשה.

וולטר אובראיין וצוות הגאונים המוזרים שאסף סביבו, גוייסו על ידי מהמחלקה לבטחון המולדת של ה- FBI להקים את "צוות עקרב" , שאמור להוות את קו ההגנה האחרון נגד איומים היי-טקיים מורכבים מסביב לעולם.

הצוות כולל את אובראיין עצמו, אחד האנשים האינטליגנטים בעולם, בעל איי.קיו  197, וחבריו סילבסטר דוד, "מחשב אנושי" ומומחה לסטטיסטיקות, הפי קווין, מהנדסת גאונה שיכולה לתקן כל דבר, וטובי קרטיס, פסיכיאטר ומומחה להתנהגויות שיכול בקלות "לקרוא" אנשים.

בפתיחת העונה החדשה, וולטר וטובי צריכים להניח בצד את תחושת הכישלון במערכות היחסים עם פייג' והפי, כש"צוות עקרב" נקרא לפעול יחד עם צי ארה"ב ולעצור שני מטוסי קרב שהאקרים השתלטו עליהם בעודם טסים בשמי לוס אנג'לס, כשהם מכוונים את נשקם אחד נגד השני. אותם האקרים השתלטו על משחתות וספינה של הצי לחופי מספר ערים גדולות ומכוונים אליהן טילי נ"ט. כשמקום מושבם של ההאקרים מאותר בבולגריה, הצוות יוצא לשם כדי לתפוס אותם.

image042 

נס רפואי, הדרמה הרפואית המתרחשת בבית החולים "תקוות ציון" בטורונטו, חוזרת בעונה חדשה. במרכזה ד"ר אלכס ריד (אריקה דוראנס, לויס ליין ב"סמולוויל"), רופאה בבית החולים. ארוסה, ד"ר צ'ארלי האריס (מייקל שאנקס, "סטארגייט") יכול לראות את רוחותיהם של החולים שנמצאים בתרדמת, מסתובבים ברחבי בית החולים, לאחר שבעבר היה בעצמו בתרדמת בעקבות תאונת דרכים.

בפתיחת העונה הרביעית, אלכס חוזרת לבית החולים לאחר הלידה וצריכה לשתף פעולה עם המנתח שבמשמרת בטיפול בקורבנות תאונת דרכים שהיתה עדה לה בדרכה לעבודה. צ'ארלי נאלץ להתמודד עם רגשותיו בנוגע להריונה ולילדה של אלכס, ולזאק יש מטופל שנראה שחלה באבולה ומסכן את הרופאים והחולים בהדבקה. אלכס מנסה להתמודד עם העומס הגדול על כתפיה בהיותה אם טרייה ורופאה מנתחת, כשהיא מקבלת מתמחים צעירים שהיא צריכה לחנוך.

— 

סדרות מתחילות בדצמבר:

תאריך סדרה יום שעה  ערוץ
01/12/2016 הומלנד 1-5     yes Binge
01/12/2016 הויקינגים 4 חלק ב' חמישי 23:00 yes Oh HD
01/12/2016 שומרי האוצרות 3 חמישי 22:45 yes Action HD
04/12/2016 הנעדרת ראשון 23:00 yes London/yes Oh
06/12/2016 מקום בלב 4 שלישי 22:45 yes Drama HD
06/12/2016 משפחת פוסטר 2 שלישי 21:15+22:00 שני פרקים בערב yes Drama HD
07/12/2016 הזוג המוזר 1+2 א-ה 21:10 yes Comedy HD
07/12/2016 הכי גרועים שיש 3 רביעי 22:30 yes Oh HD
08/12/2016 קוורי חמישי 22:00 yes Oh HD
08/12/2016 נשיכה 3     yes Binge
18/12/2016 כתום זה השחור החדש 4     yes Binge
19/12/2016 אש נגד כוחות הרשע 2 שני 23:30 yes Action HD
19/12/2016 מק'גייוור (2016) שני 22:45 yes Action HD
19/12/2016 צוות עקרב 3 שני 22:00 yes Action HD
21/12/2016 אטלנטה רביעי 22:00 yes Oh HD
22/12/2016 נס רפואי 4     yes Binge
26/12/2016 נובל שני 22:45 yes Oh HD

 — 

סדרות מסתיימות בדצמבר:

תאריך סדרה יום שעה  ערוץ עוד עונה?
01/12/2016 אימה אמריקאית 6 חמישי 22:00 yes Oh HD חודשה לעונה נוספת
05/12/2016 ווסטוורלד שני 04:00 ו-22:00 yes Oh HD חודשה לעונה נוספת
11/12/2016 ויקטוריה ראשון 22:00 yes Oh HD חודשה לעונה נוספת
12/12/2016 המתים המהלכים 7 שני 05:00 ו-23:00 yes Oh HD חוזרת בפרקים חדשים בפברואר
12/12/2016 אש נגד כוחות הרשע שני 22:00 yes Action HD עונה חדשה מתחילה ב- 19/12
12/12/2016 הנגיף 3 שני 22:45 yes Action HD חודשה לעונה נוספת
14/12/2016 גירושים רביעי 22:00 yes Oh HD חודשה לעונה נוספת
27/12/2016 רייק 4 שלישי 22:00 yes Oh HD לא ידוע אם תחודש
29/12/2016 שנה לחתונה חמישי 21:15 yes Oh HD חודשה לעונה נוספת
 • דצמבר 2016 בערוצי הסרטים של כן

  לשון הקומוניקט:

  רוצי הסרטים של yes מסיימים את שנת 2016 הסוערת עם חודש שלם של הספיישל "בין הסדינים", במהלך חודש דצמבר, כל לילה החל מ-22:00,
  בyes3 (ובyesVOD – בקטגוריה עם הסרטים שאך ירדו מהקולנוע, כמו "חטאים קטנים" וספריה ללא תשלום של סרטים מכל השנים) ישודרו עשרות סרטים משובחים על מין ומיניות מכל העולם.

  גם משבצות השידור הקבועות – הסרטים הבלתי נשכחים ופסטיבל הקולנוע – יוקדשו לנושא, ובין שאר הבכורות נשדר גם את סרטה של אנג'לינה ג'ולי "ליד הים" בו היא מככבת לצד בראד פיט,
  לפני הפרידה המתוקשרת, כזוג נשוי במשבר.

  yes 2 יחגוג שבוע עם קומדיות אקשן ובכורה בלעדית של "דדפול", ובערוצים אחרים רק לקוחות yes יוכלו להנות מ"ההונאה" עם אל פאצ'ינו, "המלבישה" עם קייט ווינסלט ו"סבא בהפרעה" עם רוברט דה נירו.
  החודש ישודר זוכה פרס האוסקר לסרט הטוב ביותר- "ספוטלייט" , כמו גם "יחי הקיסר" של האחים כהן ו"ספר הג'ונגל"- לייב אקשן לילדים.

  את 70 שנותיו של סטיבן שפילברג נציין בשבת המוקדשת לסרטיו, נציין 50 שנה למותו של וולט דיסני עם יום גדוש בסרטיו, ונאחל בריאות טובה ליום הולדת ה100 של קירק דאגלס עם "התאווה לחיים".

  שבוע 1/12-7/12

  חודש בין הסדינים
  ערוץ: yes3, yesVOD וספריית 24/7 | מועד שידור: כל דצמבר, כל לילה
  ברזילאים עושים את זה, בלגים עושים את זה, אפילו פולנים קרירים עושים את זה – לא משנה מה שפת האם שלכם, כולם מדברים את שפת האהבה.
  במיטב המסורת, ערוץ yes3 מסיים את השנה בקליימקס, עם חודש שלם שמוקדש למה שמעניין באמת – סקס. במהלך חודש דצמבר, כל לילה החל מ-22:00, ישודרו עשרות סרטים משובחים על מין ומיניות מכל העולם, ויספקו הצצה לתשוקות הנסתרות שבאמת מניעות את העולם. גם משבצות השידור הקבועות – הסרטים הבלתי נשכחים ופסטיבל הקולנוע – יוקדשו לנושא ובין שאר הבכורות נשדר גם את סרטה של אנג'לינה ג'ולי "ליד הים" בו היא מככבת לצד בראד פיט, לפני הפרידה המתוקשרת, כזוג נשוי במשבר.
  במקביל יעלו ב-yesVOD שתי קטגוריות לוהטות : באחת- הסרטים שרק ירדו מהמסך הגדול- "חטאים קטנים", "ברש" הישראלי, – "דוגמניות ושדים" מעורר המחלוקת ועוד, והשניה בספרית 24/7- עם מיטב הסרטים מהעולם ומכל השנים-ללא תוספת תשלום.

  מאחורי הרוכסן | Zipper
  בכורה ארצית!
  ערוץ: yes3, במסגרת חודש בין הסדינים | מועד שידור: שישי, 2/12, בשעה 22:00
  במאי: : מורה סטפנס, ארה"ב, 2015
  שחקנים: פטריק וילסון, לנה הדי ("משחקי הכס"), ריצ'רד דרייפוס
  תקציר: דרמת מתח. תובע פדרלי עם עתיד פוליטי מזהיר מתמכר לסקס. התמכרותו מאיימת להרוס את חייו, את משפחתו ואת הקריירה המזהירה שצפויה לו.

  שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד

  ערוץ: yes5 | מועד שידור: כל יום שישי בשעה 17:00
  בכל שישי בשעה 17:00 מומלץ לאסוף את כל המשפחה מול yes5 ולצפות בסרטים האהובים שאף ילדות אינה שלמה בלעדיהם, במסגרת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד.
  החודש ברצועה נהנה מ" וול-E " סרט אנימציה זוכה אוסקר מבית פיקסאר, נצחק ונהנה עם ריק מוראניס כאב וממציא מפוזר ב" מותק, הילדים התכווצו ", נפגוש את גלן קלוז כ"קרואלה דה ויל" בסרט "101 כלבים וגנבים " נבלה עם קומדיית התבגרות על החיים של תלמיד ביה"ס בסרט "יומנו של חנון " ונסיים את החודש עם ג'ון טרבולטה וזאק אפרון ברימייק מוצלח וכייפי לסרט הקאלט "היירספרי".

  במהלך חופשת חג החנוכה 22.12( עד 01.01.2017) יעלה בVOD עולם הילדים (ובקטגורית 24/7), אירוע "חנוכה משפחתי-חינם": מגוון סרטים שכיף לראות יחד כל המשפחה, בכל רגע נתון- וביניהם- "המיניונים", "בחזרה לעתיד", "דרדסים", "הקול בראש, "סופרמן" ועוד.

  וול-E | Wall-E
  ערוץ: yes5,מועד שידור: שישי, 02/12, בשעה 17:00, במסגרת שישי משפחתי
  במאי: אנדרו סטנטון. ארה"ב, 2008.
  תקציר סרט האנימציה זוכה האוסקר מבית פיקסאר. סיפורו המרגש של רובוט קטן שיוצא למסע בחלל בעקבות אהובתו. מסעו, יכריע בסופו של דבר את גורל האנושות כולה.
  סבא בהפרעה | Dirty Grandpa
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes2 | מועד שידור: שבת, 3/12, בשעה 22:00
  במאי: דן מייזר. ארה"ב, 2016
  שחקנים: רוברט דה נירו, זאק אפרון
  תקציר: קומדיה פרועה שבה רוברט דה נירו מגלם את הסבא גס הרוח של זאק אפרון. רגע לפני חתונתו, נאלץ בחור לחוץ, לקחת את סבא שלו לפלורידה. הסב הפרוע משכנע את נכדו לעקוב אחרי חבורת צעירות שנוסעת לדייטונה ביץ', לחגיגות הספרינג ברייק המסורתיות, ומסבך את שניהם בצרות.

  נוקאאוט צ'יקן | Little Rooster's Egg-Cellent Adventure בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes5,מועד שידור: שבת, 3/12, בשעה 10:00
  במאים: גבריאל ורודלפו ריבה-פלסיו אלטריסטה. 2015.
  מדובבים לעברית: דניאל מגון, יורם יוספסברג.
  תקציר: תרנגול צעיר וביישן, שחולם להיות אלוף אגרוף בקרבות תרנגולים, צריך להפוך מחלשלוש ללוחם אמיץ ונועז כדי להגשים את חלומו.

  הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות

  ערוץ: yes3 ו-yesVOD | מועד שידור: בכל יום ראשון, בשעה 22:00
  יש סרטים שחייבים לראות לפחות פעם בחיים. אלו הסרטים שמככבים במונטז'ים קולנועיים, זוכים למחוות, מצוטטים ומככבים ברשימות הסרטים הטובים בכל הזמנים. לטובת כל מי שפספס וצריך להשלים, וגם לאלו שראו ומוכנים לראות שוב ושוב, משדר ערוץ yes3 בכל ראשון בשעה 22:00 קלאסיקה קולנועית שאסור להחמיץ (ניתן להקליט כסדרה).
  החודש ברוח ימי בין הסדינים נשדר חמישה סרטים בלתי נשכחים שכולם עוסקים באספקטים שונים של סקס ומיניות – המותחן "אינסטינקט בסיסי" עם שיכול הרגליים הלוהט בהיסטוריה; קומדיית הסקס הנועזת "10" עם בו דרק בהילוך איטי; הדרמה התקופתית "יחסים מסוכנים", ודאבל פיצ'ר עם אחד הגברים הסקסיים ביותר בכדור הארץ, טום קרוז – הראשון עם קרוז הצעיר והחתיך "שעשועים מסוכנים" והשני עם קרוז הבוגר והמנוסה ב"עיניים עצומות לרווחה".
  סרטים אלו ועוד רבים נוספים, יהיו זמינים, ללא עלות נוספת בקטגוריית "הסרטים הבלתי נשכחים" בתוך ספריית 24/7 ב-yesVOD.

  אינסטינקט בסיסי | Basic Instinct
  ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים, חודש בין הסדינים
  מועד שידור: ראשון, 4/12, בשעה 22:00
  במאי: פול וורהובן. ארה"ב, 1992
  שחקנים: שרון סטון, מייקל דגלאס, וויין נייט
  המותחן האירוטי שבהינף רגל הפך את שרון סטון לכוכבת. הסרט, פילם נואר מודרני, הפגיש בלש משטרה בעיצומה של חקירת רצח (מייקל דגלאס שכתמיד היטיב לגלם את הגבר הקשוח במשבר) עם פאם פאטאל בלונדינית, דו מינית ובוטה, החשודה בעצמה ברצח. הסרט גרר אינספור דיונים וויכוחים וכמות גדולה עוד יותר של מחוות, הפך לאחד הסרטים המצליחים של שנות התשעים והיה מועמד לשני פרסי אוסקר.

  פסטיבל הקולנוע של yes
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: כל יום שלישי בשעה 22:00
  סרטים חדשים ומצוינים, שלא תראו בשום מקור אחר, מחכים לכם בכל יום שלישי ב-22:00 ב-yes3. האקשן הכי מסעיר, הקומדיות הכי מצחיקות, הדרמות הכי מרגשות והמותחנים הכי מרתקים שדילגו על מסכי הקולנוע בארץ ומגיעים ישר ל-yes.
  כראוי לחודש בין הסדינים, כל ארבעת הסרטים בדצמבר יעסקו באספקט כזה או אחר של מיניות ושל סקס. ישודרו "שיזוף" היווני שכיכב השנה בפסטיבל ירושלים; "מאהבות בתשלום" ההונגרי; "גורד שחקים" עם טום הידלסטון וג'רמי איירונס; ו"אגון שילה: המוות והעלמה", ביוגרפיה של הצייר הפרובוטיבי, חובב הנשים העירום.
  את כל סרטי פסטיבל הקולנוע של yes3 ניתן להקליט כסדרה

  שיזוף | Suntan
  בכורה ארצית בלעדית!
  ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע, חודש בין הסדינים
  מועד שידור: שלישי, 6/12, בשעה 22:00
  במאי: ארגיריס פאפאדימיטרופולוס, יוון, 2016
  שחקנים: מאקיס פאפאדימיטריו, אלי טרינגו, מילו ון-גרוסן
  טריוויה: הסרט הוקרן בפסטיבלי קולנוע רבים, כולל רוטרדאם, סידני, SXSW ופסטיבל ירושלים האחרון
  תקציר: רופא שמנמן ומעט נמוך, מגיע לעבוד באי קטן וזניח. החורף עובר עליו בבדידות ובחוסר מעש, אבל אז מגיע הקיץ ואיתו התיירים, צעירים ויפים, שנוהרים בהמוניהם לחוף הנודיסטים המצוי באי. בין המבקרים החדשים באי גם אנה, צעירה חייכנית ופלרטטנית, שכובשת את לבו של הרופא הבודד וגורמת לו לעזוב את המרפאה, לצאת לחוף ולהתמקם שלא במקרה לידה וליד חבריה הערומים. מה שמתחיל כקראש מעט פאתטי אך נוגע ללב, מתדרדר עם הזמן והופך לאובססיה מסוכנת.

  שבוע 8/12-14/12

  קירק דגלאס חוגג 100
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: שישי, 9/12, בשעה 22:00
  קירק דגלאס, אחד השחקנים הגדולים בתולדות הוליווד, יהודי חם ותומך נלהב של מדינת ישראל, חוגג ב-9.12 יום הולדת 100, ו-yes3 מציין את התאריך העגול והמשמח עם שידור של אחד מסרטיו הגדולים ביותר – "תאווה לחיים" של וינסט מינלי, בו הוא גילם את הצייר ההולנדי וינסנט ואן גוך, תפקיד עליו היה מועמד לאוסקר.

  ההונאה| Misconduct
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes4 | מועד שידור: שישי, 9/12, בשעה 22:00
  במאי: שינטרו שימוסאוואה ("הטינה"), ארה"ב, 2016.
  שחקנים: ג'וש דוהמל, אל פאצ'ינו, אנתוני הופקינס.
  תקציר: צ׳ארלס דנינג הוא הבעלים של אחת מחברות התרופות הגדולות בארה״ב. זוגתו מגלה במחשב האישי שלו קבצים המעידים על זיוף ניסויים רפואיים ותשלומי שוחד בבקשות רישיון לתרופות. היא יוצרת קשר עם חברה לשעבר בן, עו״ד מצליח בתחילת דרכו, וחושפת בפניו את הסוד. בן ושותפו מחליטים לצאת לקרב על התביעה הגדולה בחייהם. אולם מהר מאוד העלילה מסתבכת כשאמילי נמצאת ללא רוח חיים ובן מואשם בהריגתה. בן וצ׳רלי מוצאים את עצמם במנוסה משלטונות החוק כמו גם מאנשיו של דנינג שמנסים לשמור על האמת חבויה.

  מותק, הילדים התכווצו | Honey, I Shrunk The Kids
  ערוץ: yes5,מועד שידור: שישי, 9/12, בשעה 17:00, במסגרת שישי משפחתי
  במאי: ג'ו ג'ונסון, ארה"ב 1989.
  שחקנים: ריק מוראניס, קריסטין סאת'רלנד
  תקציר: ממציא מפוזר יוצר מכונה המקטינה עצמים. ילדיו וחבריהם ממזערים את עצמם ויוצאים למסע הישרדות בחצר האחורית, בעוד ההורים המודאגים מנסים לעזור.

  נעלמים | Pay The Ghost
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes2 | מועד שידור: שבת, 10/12, בשעה 22:00
  במאי: אולי אדל. קנדה, 2015
  שחקנים: ניקולס קייג', שרה ויין קליס
  תקציר: ניקולס קייג' מגלם אב שמחפש נואשות אחר בנו שנחטף במהלך מצעד לכבוד ליל כל הקדושים. שנה לאחר החטיפה הוא עולה על קצה חוט שעשוי לקרב אותו לפתרון התעלומה.


  ציפור לבנה בסופת שלג | White Bird In A Blizzard
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes3, במסגרת חודש בין הסדינים | מועד שידור: שבת, 10/12, בשעה 22:00
  במאי: גרג ארקאי. ארה"ב/צרפת, 2014
  שחקנים: שיילין וודלי, אווה גרין, אנג'לה באסט, כריסטופר מלוני
  תקציר: כוכבת סרטי הנעורים שיילין וודילי ("אשמת הכוכבים", "מפוצלים") מככבת בתפקיד נועז וחושפני בסרטו של הבמאי הייצרי גרג ארקי ("עור מסתורי"). חייה של קט בת ה-17 משתנים לאחר שאמה נעלמת. כיוון שסבלה מיחסה הקר של אמה, היא מגיבה בתחילה באדישות לבשורה, אך ככל שהשנים עוברות והתעלומה אינה נפתרת, מבינה קט עד כמה היעדרותה של האם השפיעה עליה ומתחילה לשחזר את הנסיבות שהובילו לעזיבה.

  הדבורה מאיה – הסרט | Maya The Bee
  בכורה
  ערוץ: yes5,מועד שידור: שבת, 10/12, בשעה 10:00
  במאי: אלכס סטדרמן. 2014.
  דיבוב עברית: שחר קדוש, לירון לב.
  תקציר: הדבורה המקסימה מאיה, קטנה ושובבה, יוצאת למסע הרפתקאות על מנת להשיב את הדבש המלכותי שנגנב. ביחד עם חברה ווילי הם יוצאים למסע ארוך ומלא הרפתקאות לכוורת הצרעות, כדי לגלות מיהו האשם האמיתי.

  10
  ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים, חודש בין הסדינים
  מועד שידור: ראשון, 11/12, בשעה 22:00
  במאי: בלייק אדוארדס. ארה"ב, 1979.
  שחקנים: דדלי מור, בו דרק
  קומדיית סקס מצליחה של הבמאי בלייק אדוארדס ("הפנתר הוורוד" ו"ארוחת בוקר בטיפאני") שהייתה מועמדת לשני פרסי אוסקר ולחמישה פרסי גלובוס הזהב. דדלי מור מגלם מוזיקאי הוליוודי במשבר אמצע החיים שמפתח אובססיה כלפי בחורה צעירה ויפה, ועוקב אחריה לירח הדבש שלה במקסיקו. האימג' של בו דרק רצה על החוף הפך לאיקוני, כיכב בפוסטרים רבים והוליד חיקויים אין ספור.

  מאהבות בתשלום | Demimonde
  בכורה ארצית בלעדית!
  ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע, חודש בין הסדינים
  מועד שידור: שלישי, 13/12, בשעה 22:00
  במאי: אטילה סזאז, הונגריה, 2015
  שחקנים: פטרישיה קובאץ', דורקה גרילוס ("סול קיצ'ן")
  טריוויה: השתתף בפסטיבלים רבים ביניהם מונטריאל, ביאריץ, דאלאס, נאשוויל ועוד.
  תקציר: משרתת צעירה בבודפשט של תחילת המאה ה20, מתחילה עבודה חדשה בביתה של מי שמתגלה לה, באיחור, כזונת צמרת, הנתונה למרותו של גבר בעל אמצעים ששולט בחייה. הבוסית מייעדת את המשרתת להפוך להיות היורשת שלה, בזמן שהיא הולכת ומסתבכת בפרשת אהבים עם בחור צעיר, למורת רוחו של המפרנס העיקרי שלה.

  • המשך:

   שבוע 15/12-21/12

   50 שנה למותו של וולט דיסני
   ערוץ: yes4 | מועד שידור: חמישי, 15/12, במשך כל היום
   היוצר ואיש החזון והאגדה, וולט דיסני נפטר לפני 50 שנה. ערוץ yes5 יציין זאת ביום שידורים מלא, עם מבחר סרטים אהובים מבית היוצר של האולפנים שהקים- אולפני דיסני. ביום חמישי, 15 לדצמבר, במהלך כל היום ישודרו ב-yes5 הסרטים הבאים: "לשבור את הקרח", "מפלצות בע"מ", "מרי פופינס", יומני הנסיכה", "עליסה בארץ הפלאות", "האנה מונטנה: הסרט", "היי סקול מיוזיקל 3: גומרים תיכון".
   גם yesדוקו יציין את המועד: החל משעה 18:00 תשודר סדרה בת 4 פרקים – "וולט דיסני", המביאה מבט חסר תקדים לחייו הסוערים והאניגמטיים של וולט דיסני. בשעה 22:00 ישודר הסרט "החיים בהנפשה: פלויד נורמן" המביא את סיפורו מעורר ההשראה של האנימטור האפרו-אמריקאי הראשון באולפני דיסני.

   המלבישה | Dressmaker The
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes1 | מועד שידור: שישי, 16/12, בשעה 21:30
   במאית: ג'וסלין מורהאוס, אוסטרליה, 2015
   שחקנים: קייט ווינסלט, ליאם המסוורת' ("משחקי הרעב")
   טריוויה: זוכה ארבעה פרסי האקדמיה האוסטרלית; כהכנה לתפקיד קייט ווינלסנט למדה לתפור
   תקציר: דרמה בכיכובה של קייט ווינסלנט. אשת העולם הגדול שבה לעיר הולדתה הכפרית באוסטרליה, כדי להתפייס עם אמה, לאחר שעבדה שנים כמלבישה בחברות מצליחות ברחבי בירות האופנה. בעזרת מכונת התפירה שלה, היא מצליחה לשנות את נשות הכפר ולנקום באלו שפגעו בה בעבר.

   101 כלבים וגנבים | 101 Dalmatians (1996)
   ערוץ: yes5,מועד שידור: שישי,16/12, בשעה 17:00, במסגרת שישי משפחתי
   במאי: סטיבן הרק. 1996.
   שחקנים: גלן קלוז, ג'ף דניאלס ג'ואלי ריצ'רדסון
   תקציר: צמד כלבים דלמטיים שגוריהם נחטפים יוצאים להזים את מזימותיה של מעצבת האופנה המרשעת קרואלה דה ויל, המתכננת לתפור מעיל מפרוותיהם של הגורים.

   יום הולדת לסטיבן שפילברג
   ערוץ: yes4 | מועד שידור: שבת, 17/12, במשך כל היום
   הבמאי והמפיק האהוב סטיבן שפילברג, חוגג יום הולדת 70, ואנחנו חוגגים איתו עם מיטב סרטיו. שבת שלמה עם הסרטים הנהדרים שהפכו את שפילברג לאחד מהיוצרים המוערכים והפופולריים ביותר. ביום שבת, 17 לדצמבר, במהלך כל היום ישודרו ב-yes4 מבחר מסרטיו האהובים – "רשימת שינדלר", "מלתעות", "פארק היורה", "גשר המרגלים", "מינכן", "תפוס אותי אם תוכל", "אי טי חבר מכוכב אחר".
   דאבל פיצ'ר סקסי עם טום קרוז
   שעשועים מסוכנים | Risky Business
   עיניים עצומות לרווחה | Eyes Wide Shut
   ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים, חודש בין הסדינים
   מועד שידור: ראשון, 18/12, משעה 22:00
   במאים: פול בריקמן. ארה"ב, 1983; סטנלי קובריק, ארה"בבריטניה, 1999
   אחד האנשים הסקסיים ביותר בעולם בשלושים ומשהו השנים האחרונות מקבל ערב משלו בחודש בין הסדינים. שני סרטים בלתי נשכחים של טום קרוז – באחד הוא מגלם נער פוחז, בשני גבר נשוי במשבר אמצע החיים; באחד הוא עם רבקה דה-מורניי המגלמת נערת ליווי, בשני הוא מול ניקול קידמן, אשתו- דאז- בחיים ובסרט; האחד קומדיית נעורים אייטיזית שובבה והשני דרמה אניגמטית מאחד הבמאים החשובים בתולדות הקולנוע.

   גורד שחקים | High Rise
   בכורה ארצית בלעדית!
   ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע, חודש בין הסדינים
   מועד שידור: שלישי, 20/12, בשעה 22:00
   במאי: בן וויטלי ("חופשה נעימה"). בריטניה, 2015
   שחקנים: טום הידלסטון, סיינה מילר, ג'רמי איירונס, לוק אוונס
   טריוויה: הסרט השתתף בפסטיבלים שונים, כולל טורונטו, ציריך ולונדון והיה מועמד לשישה פרסי הקולנוע העצמאי הבריטי.
   תקציר: מנתח מוח מצודד עובר לגור בקומה ה-25 של גורד שחקים שאפתני. בהתחלה ביתו החדש נראה מושלם – יש בבניין כל דבר שתרצה כולל סופרמארקט ובריכה, הארכיטקט של המקום מחבב אותו ומתנדב להבהיר לו את הכללים, והשכנה היפה מלמעלה (סיינה מילר) מזמינה אותו אליה באופן קבוע… בהדרגה מסתבר שהוא נמצא במרכזה של מלחמת מעמדות, שהינה במידה רבה גם מלחמת קומות. בעוד את הקומות העליונות מאכסנים עשירים חובבי מסיבות פאר ואביזרי יוקרה, בקומות התחתונות דחוסים פשוטי העם, סובלים בהפסקות חשמל מרובות ונחנקים מהזבל של הבניין כולו. כאשר המתח בין הקומות מתפרץ, כל הכללים והחוקים החברתיים נזרקים לצד, לטובת אנרכיה שהולכת ומשתלטת על הכל.

   שבוע 22/12-28/12

   הכול הולך | Just Before I Go
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes2 | מועד שידור: חמישי, 22/12, בשעה 22:00
   במאית: קורטני קוקס ("חברים"), 2014
   שחקנים: שון וויליאם סקוט ("אמריקן פאי"), אוליביה ת'ירלבי
   תקציר: קומדיה שחורה. לאחר שאשתו עוזבת אותו, טד המיואש מחליט לחזור לעיר מולדתו ולסגור חשבון עם כל מי שפגע בו בעבר, לפני שיסיים את חייו.

   ספוטלייט | Spotlight
   בכורה
   ערוץ: yes1 | מועד שידור: שישי, 23/12, בשעה 21:30
   במאי: טום מקארת'י ("אנשי התחנה"), ארה"ב, 2015.
   שחקנים: מארק ראפלו ("הילדים בסדר"), לייב שרייבר ("ריי דונובון") רייצ'ל מקאדמס ("היומן"), מייקל קיטון וג'ון סלאטרי ("מד מן").
   טריוויה: זוכה פרס האוסקר לסרט הטוב ביותר והתסריט המקורי הטוב ביותר ל2016, ומועמד לשלל פרסים מסביב לעולם.
   תקציר: הזוכה הגדול והמפתיע לסרט הטוב ביותר אוסקר 2016 עם שורה של שחקנים כישרוניים. סיפורה האמיתי והחשוב של קבוצת עיתונאים ותחקירנים מ"הבוסטון גלוב", אשר חשפו פרשת התעללות מינית בילדים, ע"י עשרות כמרים, במשך שנים רבות. החשיפה השפיעה על מוסד הכנסייה ועל העיר בוסטון כולה.

   50 שנה ליציאת "הטוב, הרע והמכוער"
   ערוץ: yes3 | מועד שידור: שישי, 23/12, בשעות אחר הצהריים
   לציון 50 שנה ליציאתו, ישודר ב-yes3 ביום שישי, 23.12, אחד הסרטים הטובים והמצוטטים בכל הזמנים – "הטוב, הרע והמכוער" של סרג'ו לאונה, עם המוזיקה האלמותית של אניו מוריקונה והמשחק הפנומנלי של לי ואן-קליף, אלי וולך וכמובן קלינט איסטווד.

   יומנו של חנון | Diary Of A Wimpy Kid
   ערוץ: yes5,מועד שידור: שישי,23/12, בשעה 17:00, במסגרת שישי משפחתי
   במאי: ת'ור פרוידנטל. 2010.
   שחקנים: זכארי גורדון, רוברט קפרון.
   תקציר: סרט שנון המבוסס על סדרת הספרים המצליחה. הרפתקאותיו של ילד חנון, גרג הפלי, תלמיד חט"ב. כולם בכיתה גבוהים ממנו, שעירים ממנו ובקיצור – מתבגרים. גרג, שנשאר ילד בין כולם, מוציא את תסכוליו ביומן שלו.

   ספר הג'ונגל 2016 | Jungle Book (2016) The
   בכורה
   ערוץ: yes5,מועד שידור: שבת, 24/12, בשעה 17:00
   במאי: ג'ון פבריו ("איירון מן"). ארה"ב, 2016.
   שחקנים: ניל סטי, סקרלט ג'והנסון, ביל מארי, בן קינגסלי
   דיבוב עברית: שחר קדוש, לירון לב.
   תקציר: עיבוד לייב-אקשן מרהיב לקלאסיקת האנימציה ויצירת המופת העל זמנית. סיפורו של מוגלי, גור האדם שגדל בג'ונגל ולומד את חוקי היער מפי ידידיו הטובים- באלו הדוב ובאגירה הפנתר. כשמגיע הזמן בו הנמר שירחאן מחליט כי הילד מהווה סכנה ביער, מוגלי חש כי הוא אינו רצוי עוד, ומחליט לצאת למסע ביחד עם באלו ובאגירה. מסע מרתק בו הוא יפגוש חיות מעניינות נוספות וילמד רבות על עצמו.

   שבוע קומדיות אקשן ב-yes2
   ערוץ: yes2 | מועד שידור: ראשון עד שבת, 25-31/12, לאורך כל היום
   יריות, מרדפי מכוניות, מכות ופיצוצים – איך אפשר לא לצחוק? לכבוד החנוכה yes2 מציג את המתכון המושלם לשריפת הקלוריות של הסופגניות, שבוע שכולו אקשן והומור, מיום ראשון 25/12 ועד לסילבסטר, עם עשרות קומדיות אקשן מצוינות, ועם בכורה בלעדית רק ללקוחות yes של שובר הקופות החצוף של השנה – "דדפול".

   יחסים מסוכנים | Dangerous Liaisons
   ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים, חודש בין הסדינים
   מועד שידור: ראשון, 25/12, בשעה 22:00
   במאי: סטיבן פרירס. ארה"ב, 1988.
   שחקנים: ג'ון מלקוביץ', גלן קלוז, מישל פייפר
   סרטו הידוע של סטיבן פרירס, על פי רומן המכתבים מאת שודרלו דה לאקלו, אודות התערבות בין מרקיזה למאהבה לשעבר, סביב פתויה של עלמה חסודה וענוגה. הסרט זכה בשלושה פרסי אוסקר, כולל לתסריט ולעיצוב התלבושות, והיה מועמד לארבעה פרסים נוספים.

   אגון שילה: המוות והעלמה | Egon Schiele: Tod und Madchen
   בכורה ארצית בלעדית!
   ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע, חודש בין הסדינים
   מועד שידור: שלישי, 27/12, בשעה 22:00
   במאי: דיטר ברנר, אוסטריה, 2016
   שחקנים: נוח סאוודרה, מרסיי ריגנר
   טריוויה: הסרט השתתף בפסטיבלי הקולנוע של ציריך ובוסאן
   תקציר: שלושה חודשים בלבד אחרי בכורתו העולמית, מגיעה אל פסטיבל הקולנוע הביוגרפיה של אחד הציירים המרתקים ומעוררי המחלוקת של המאה ה-20. הסרט מתאר את העימותים הבלתי פוסקים בין שילה והנשים (הצעירות מאד) שבחייו לבין שכניו, אשר זעמו על אורח חייו המתירני ונתרו לו על כך ששכנע את בנותיהם לדגמן עבורו בעירום, ופעלו כמיטב יכולתם לסכל את עבודתו.

   סופ"ש 29/12-31/12

   המדריך לסינגלס | How To Be Single
   בכורה
   ערוץ: yes1 | מועד שידור: שישי, 30/12, בשעה 21:30
   במאי: כריסטיאן דיטר ("באהבה, רוזי"). ארה"ב, 2016
   שחקנים: דקוטה ג'ונסון ("חמישים גוונים של אפור") רבל ווילסון ("פיץ' פרפקט"), לזלי מאן ("הכל יחסים")
   תקציר: קומדיה רומנטית משעשעת המבוססת על ספרה של התסריטאית של "סקס והעיר הגדולה". אליס היא בחורה צעירה ומבולבלת (דקוטה ג'ונסון) שבדיוק נפרדה מחבר שלה ולא יודעת מה לעשות עם עצמה. חברתה למשרד (הקומיקאית רבל ווילסון) מחליטה להראות לה את העולם הקסום של הרווקות בניו יורק. בין הדייטים, הווטסאפ והסטוצים, לכולם יש מכנה משותף- ללמוד איך להיות רווקים ולהצליח ליהנות מזה.

   דדפול | Deadpool
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes2 | מועד שידור: שישי, 30/12, בשעה 22:00, במסגרת שבוע קומדיות אקשן
   במאי: טים מילר. ארה"ב, 2016
   שחקנים: ריאן ריינולדס, ג'ינה קראנו, מורנה בקארין
   טריוויה: למרות תקציב צנוע יחסית לסרטי X-מן, הסרט הרוויח מעל ל-760 מיליון דולר.
   תקציר: אחת הדמויות המצחיקות, הפרועות, האהובות והפטפטניות של ענקית הקומיקס מארוול זכה סוף סוף לסרט משלו. שכיר חרב בעל מצפון מסכים לעבור ניסוי מסוכן כדי להציל את חייו. במהלך הניסוי הוא זוכה לכוחות ריפוי מופלאות, אך פרצופו וגופו מעוותים וגם כמה ברגים במוחו התרופפו בדרך. חמוש בזוג חרבות, בלשון עוקצנית ובמודעות עצמית מפתיעה – ומגולם על ידי אותו בחור ששיחק בגרין לנטרן – הוא יוצא להשיג נקמה, להחזיר אליו את אהובתו ולחסל כמה שיותר רעים, וכל זה מבלי לסתום את הפה לרגע.


   היירספריי | Hairspray (2007)
   ערוץ: yes5,מועד שידור: שישי,30/12, בשעה 17:00, במסגרת שישי משפחתי
   במאי: אדם שנקמן, ארה"ב 2007.
   שחקנים: ג'ון טרבולטה, מישל פייפר, זאק אפרון
   תקציר: רימייק לסרט הקאלט של ג'ון ווטרס משנת 1988 בכיכובו של ג'ון טרבולטה. השנה 1962, בולטימור ארה"ב. טרייסי, נערה שמנמנה, חולמת להופיע בתוכנית בידור ונדחית בשל משקלה. אך כנגד כל הסיכויים היא עושה זאת בגדול!
   יחי הקיסר! | Hail, Caesar!
   בכורה
   ערוץ: yes1 | מועד שידור: שבת, 31/12, בשעה 21:30
   במאים: איתן וג'ואל כהן, ארה"ב, 2016.
   שחקנים: ג'ורג' קלוני, סקרלט ג'והנסון, ג'וש ברולין, צ'אנינג טייטום, רייף פיינס, טילדה סווינסטון
   תקציר: קומדיה הוליוודית מפוצצת כוכבים של האחים כהן. במהלך צילומי סרט גדול ועטור תקציב , הכוכב הראשי (קלוני) נחטף. מנהל ההפקות (ברולין), המומחה לטיפול במשברים לא צפויים, יוצא להשיב אותו וזאת לא משימה פשוטה בכלל. שיר אהבה להוליווד של שנות ה40 ו50.

   ליד הים | By the Sea
   בכורה!
   ערוץ: yes3, במסגרת חודש בין הסדינים | מועד שידור: שבת, 31/12, בשעה 22:00
   במאית: אנג'לינה ג'ולי. ארה"ב, 2015
   שחקנים: אנג'לינה ג'ולי, בראד פיט, מלאני לורן, נילס ארסטרופ, מלוויל פופו
   תקציר: אי אפשר לומר שהכתובת לא הייתה על הקיר – קצת לפני הפרידה קורעת הלב, ניצבו בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי מול המצלמה לגלם זוג נשוי המצוי במשבר זוגיות. השניים מגיעים למלון מבודד, שם אמור הבעל למצוא השראה לספרו הבא והאישה תנסה להתגבר על הדכאון שהשתלט על חייה. אולם במקום זאת, הוא מבלה את יומו בפאב המקומי, בעוד היא מגלה חור בקיר המשקיף על החדר הסמוך, שם מתארחים זוג נשואים טריים, שניכר שאינם מסוגלים להוריד את הידיים זה מזו. בהדרגה הופך המעקב אחר ההרפתקאות המיניות של השכנים, לעיסוק העיקרי של הזוג הנשוי.

   הרוח הקטנה | The Little Ghost
   בכורה
   ערוץ: yes5,מועד שידור: שבת, 31/12, בשעה 10:00
   במאי: אלאין גספונר. גרמניה/שווייץ, 2013.
   דיבוב עברית: ספיר דרמון מקסים גלפנד, שירה מלמד
   תקציר: כל לילה, לאחר חצות, הרוח הקטנה מתעוררת בטירתה. הרוח מעוניינת מאוד לראות פעם אחת את העולם באור יום. כאשר קבוצת ילדים מגיעה לפתע למבצרה, הרוח מחליטה לאזור אומץ ולמרות כל האזהרות היא נחשפת לאור והופכת מרוח לבנה לשחורה… כעת, רק הילדים יכולים להציל את המצב.

 • דצמבר 2016 בכן קולנוע ישראלי

  לשון הקומוניקט:

  סוף שבוע אבי נשר שישי ושבת 2-3.12 פרומו: https://youtu.be/vjBPzZWgt_0
  ערוץ yes קולנוע ישראלי במחווה לבמאי אבי נשר. הערוץ גאה להציג סוף שבוע עם סרטיו: "פלאות", "סוף העולם שמאלה", "הלהקה", "דיזינגוף 99", "הסודות", "הפחדנים", "זעם ותהילה", "שוברים" ושידור בכורה בערוץ לסרט: "פעם הייתי" שבת 3.12 בשעה 22:00. בכורה בערוץ לסרטו הנוסטלגי של אבי נשר בכיכובם של אדיר מילר ומיה דגן. 2010

  אבוללה שישי 30.12 ב-16:00, בכורה טלויזיונית בחנוכה! https://youtu.be/ik2qAZ_hkE8
  בכורה טלוויזיונית לסרט המצליח , לכל המשפחה, של יוני גבע בכיכובם של: יואב סעידיאן רוזנברג, מיכה סלקטר, נתי קלוגר, מכרם חורי, עודד לאופולד וליאורה ריבלין. 2015.
  *שידור נוסף בשבת, 31.12 בשעה 14:00 ובראשון, חופש חנוכה, בשעה 11:00 בבוקר.

  יום הולדת 50 לדובר קוסאשווילי שבת 10.12, החל משעה 20:00 ערוץ yes קולנוע ישראלי חוגג יום הולדת 50 לאחד הבמאים המעניינים והנועזים בקולנוע הישראלי. ביום שבת 10.12, נשדר את סרטיו ופרק חדש בסדרה "מדברים סרטים" בכיכובו.

  שבת עם בועז דוידזון שבת 24.12, ערב חנוכה. פרומו: https://youtu.be/AWm1VgMfHmI
  ערוץ yes קולנוע ישראלי שמח להציג יום שידורים מיוחד עם סרטיו של דוידזון: "צ'ארלי וחצי", "אלכס חולה אהבה", "לול", "חגיגה בסנוקר", "חצי חצי" ועוד. כמו כן נשדר שני פרקים בסדרה "מדברים סרטים" בהם משתף דוידזון בסיפורים בלעדיים מאחורי הקלעים של סרטיו האהובים.

  שובר קופות – פרק חדש שבת 3.12 ב- 21:30 מגזין הקולנוע של הערוץ עם כל הפרמיירות, הסרטים החדשים בקולנוע הישראלי והסיפורים מאחורי הקלעים . בהגשת דנה גרוצקי.

  מדברים סרטים כל חמישי ב 21:30
  החודש ב"מדברים סרטים", הסדרה הדוקומנטרית של הערוץ, הצצה לסיפורים ותהליכי יצירה של כמה מהבמאים המרתקים בישראל: נתחיל עם הבמאי המוערך ערן ריקליס, נמשיך עם הקולנוע האניגמטי והמרגש של שבי גביזון, ניזכר בסרטיו המוכרים של יעקב גולדוואסר, נחזור לסרטים המכוננים שביים אורי ברבש ונחתום את הסדרה עם רנן שור שהביא אל הקולנוע הישראלי את 'בלוז לחופש הגדול' והקים את בית הספר לקולנוע סם שפיגל.

  סוף שבוע אבי נשר שישי- שבת 2-3.12
  אבי נשר הוא אחד הקולנוענים הישראלים הבולטים הפעיל כיום בישראל. היוצר שהיה חלק מגל הזהב של הקולנוע הישראלי בסוף שנות השבעים ושוב מתחילת שנות האלפיים מטביע את חותמו על הקולנוע הישראלי בעיסוק ישיר ומורכב ומבט חד אך מלא חמלה על החברה הישראלית, הוא שם נרדף לקולנוע איכותי אך קומניקטיבי, במאי שכל סרט חדש שלו הוא יום חג לקולנוע בישראל.

  ערוץ yes קולנוע ישראלי גאה להציג סוף שבוע מלא בסרטיו של אבי נשר: "סוף העולם שמאלה",
  "פלאות ", "הלהקה", דיזנגוף 99", "הסודות", "הפחדנים", זעם ותהילה", "שוברים" (בהשתתפות סי היימן, יאיר ניצני, גלי עטרי, יזהר אשדות ומאיר בנאי עם שירו של שפשף למי שזוכר), מאחורי הקלעים של סרטו החדש "החטאים" ושידור בכורה בערוץ לסרטו "פעם הייתי".

  במהלך סוף השבוע ישודרו שני פרקים מיוחדים בסדרה "מדברים סרטים" שבהם מספר ומשתף אבי נשר על מאחורי הקלעים של הקרירה המרשימה שלו.

  פעם הייתי" בכורה בערוץ בשבת, 3.12 בשעה 22:00
  השנה היא 1968. נער יליד הארץ מוצא עבודה לקיץ אצל ניצול שואה המתפרנס משדכנות והברחת טובין. משרדו של השדכן ממוקם בירכתי בית-קולנוע מתפורר, המנוהל על ידי שבעה גמדים רומנים (סיפור אמיתי!) שניצלו מתאי הגזים על ידי ד"ר מנגלה הנודע לשמצה. הגמדים מקרינים בבית הקולנוע שלהם רק סרטים הודיים רומנטיים, ויתכן שאינם מודעים כלל לפעילות הבלתי חוקית המתרחשת מאחור. במהלך הקיץ, השדכן המסתורי (המסובך עצמו במערכת יחסים מטלטלת עם "מורה לחיזורים" שעובדת אף היא לצידו) נוטל עמו את הנער למסע-חניכה מסוכן אל תוך מעמקי העיר התחתית של חיפה, שם האהבה לובשת דמויות וצורות מפתיעות וההיסטוריה הופכת למיתולוגיה. עם: אדיר מילר, מיה דגן, תובל שפיר ודרור קרן.2010

  אבוללה שישי 30.12 בשעה 16:00 / שבת 31.12 בשעה 14:00 בכורה טלויזיונית בחנוכה!
  בכורה טלוויזיונית ללהיט לכל המשפחה שיצר יוני גבע. עם: יואב סעידיאן רוזנברג, מיכה סלקטר, נתי קלוגר, מכרם חורי, עודד לאופולד, רותם קינן, דני קרפל וליאורה ריבלין. אדם הוא ילד בן 10, פיקח ובעל דמיון עשיר ופורה, שאיבד את אחיו הגדול בתאונת דרכים ומאז משפחתו מתפרקת. יום אחד, כשנה לאחר מכן, חייו של אדם משתנים מקצה לקצה, כאשר במקלט שמתחת לביתו הוא פוגש באבוללה, מפלצת ירושלמית אגדית ובלתי נראית, אשר חושפת את עצמה רק בפני ילדים מיוחדים. בין השניים נרקמת חברות אמיצה, ואבוללה הופך לחברו הסודי והיחיד של אדם. העניינים מסתבכים כאשר הוריו של אדם חושדים כי הוא מסתיר מהם סוד, ובמקביל – לוחמי יחידת משטרה מיוחדת יוצאים למרדף, במטרה ללכוד את המפלצת.
  *שידור נוסף ביום ראשון ב 11:00 בבוקר

  יום הולדת לדובר קוסאשווילי שבת, 10.12, החל משעה 20:00
  ערוץ yes קולנוע ישראלי חוגג יום הולדת 50 לאחד הבמאים המעניינים והנועזים בקולנוע הישראלי. ביום שבת, 10.12, החל משעה 20:00, נשדר אחד אחרי השני את סרטיו "התגנבות יחידים", "חתונה מאוחרת", "מתנה משמיים" ו"רווקה פלוס". ב- 21:30 נשדר תכנית מיוחדת של "מדברים סרטים" בכיכובו.

  שבת עם בועז דוידזון יום שבת 24.12 החל משעה 16:30
  בועז דוידזון הוא אחד הבמאים שהצליח לפצח בצורה הכי מדוייקת את הטעם הישראלי, הסרטים שביים הביאו מליונים לבתי הקולנוע ועד היום נחשבים לסרטים המצליחים והאהובים ביותר שהפיקו כאן.

  ערוץ yes קולנוע ישראלי גאה להציג יום שידורים מיוחד מלא בסרטיו של דוידזון: "צ'ארלי וחצי", "אלכס חולה אהבה", "לול" , "חגיגה בסנוקר", "חצי חצי" ו"עזית הכלבה הצנחנית".

  במהלך יום השידורים נשדר שני פרקים בשידור בכורה בסדרה "מדברים סרטים" בהם משתף דוידזון בסיפורים בלעדיים מאחורי הקלעים של סרטיו והמפורסמים .

  "מדברים סרטים" – ימי חמישי ב-21:30
  חמישי, 1.12, 21:30 ערן ריקליס – ראיון עומק עם אחד הבמאים הישראלים הוותיקים והמצליחים של הקולנוע הישראלי. אחרי התכנית נשדר את הסרט: " זוהר".

  חמישי, 8.12, 21:30 שבי גביזון – מבט אל תוך הקולנוע המיוחד והמרגש של שבי גביזון. אחרי התכנית נשדר את הסרט: " שורו".

  חמישי, 15.12, 21:30 יעקב גולדווסר – ראיון מרתק עם הבמאי יעקב גולדווסר. אחרי התכנית נשדר את הסרט "אבא גנוב".

  חמישי, 22.12, 21:30 אורי ברבש – אורי ברבש יושב מול המצלמה ומספר על הקריירה הארוכה, על תהליכי הכתיבה והיצירה ועל העבודה מול השחקנים. אחרי התכנית נשדר את הסרט "מאחורי הסורגים".

  חמישי, 29.12, 21:30 רנן שור – שיחה עם רנן שור, האיש שבשנות השמונים שינה את מפת הקולנוע הישראלי עם בלוז לחופש הגדול ובתור המקים של בית הספר לקולנוע סם שפיגל.

 • דצמבר 2016 בכן תעו

  לשון הקומוניקט:

  התיק של ג'ונבֶּנֶה רמזי: ג'ונבנה רמזי, ילדה אמריקאית בת 6 נמצאה באוגוסט 1996 ללא רוח חיים במרתף בבית הוריה בקולורדו. הרצח זעזע את ארצות הברית ונותר בלתי מפוענח עד היום. כעת, 20 שנה מאוחר יותר, מתכנס צוות ממיטב חוקרי הפשעים הלא-מפוענחים כדי לפענח את התעלומה

  מגנוס: ילד הפלא של השחמט: מגנוס קארלסֶן מנורבגיה, המכונֶה "מוֹצַרְט של השחמט", הפך לאלוף העולם בשחמט לשנת 2013 כשהוא בן 22 בלבד. תוך שימוש בשפע של קטעי ארכיון וסרטים ביתיים, מתוארת נסיקתו המטאורית של מגנוס אל פסגת עולם השח, במסגרת סיפור התבגרותו יוצא הדופן של גאון מודרני.

  רֵייב איראני: אנוּש ואַראש ניצבים בליבה של סצנת הטכנו של טהרן. אלא שכדי להגשים את חלומות הדי.ג'יי שלהם, שני הצעירים צריכים להחליט: האם המוסיקה שלהם, הביטוי האמנותי והחופש שווים את הקרבת המשפחה, החברים, התרבות והמולדת?

  מחכים לג'ירפות: לאחר הפגיעות שספג במהלך האינתיפאדה השנייה, ד"ר סמי הוטרינר הראשי, נחוש לשדרג את גן החיות בקלקיליה עם ג'ירפות חדשות. כדי לקלוט אותן גן החיות חייב להיות חבר באיגוד האירופי של גני-החיות, אך ד"ר סמי מתמודד עם קשיים מכיוונה של ישראל וכן מכיוון חמאס..

  המדריך להיפסטר: כיצד שינתה תופעת ההיפסטרים את העולם שסביבנו? המונח היפסטר, שהפופולריות שלו גואה בשנים האחרונות, הפך לסמל לאותנטיות, לאיכות נעלה, כזו שמייצגת אלטרנטיבה לתרבות הצריכה של ההמונים. חוקר התרבות פיטר יורק יוצא לחקור את השבט התרבותי הזה

  נורמן ליר: רק עוד גירסה שלך: כיצד הפך ילד יהודי עני מקונטיקט למפיק הטלוויזיה המצליח בכל הזמנים? נורמן ליר נחשב ליוצר, כותב ומפיק המשפיע ביותר בהיסטוריה של הטלוויזיה האמריקאית, עם סדרות שיצר בשנות השבעים כמו "הכל נשאר במשפחה" עם דמותו האגדית של ארצ'י באנקר, "על טעם ועל ריח", "מוד", ועוד

  מרתון: פיגוע על קו הסיום: ב-15 באפריל 2013 בשעה 14:50, סמוך לקו הסיום של "מרתון בוסטון" שהתקיים באותו היום, התפוצצו שתי פצצות. הסיפור הדרמטי של מתקפת הטרור דרך סיפוריהם של האנשים שחוו את האירוע – מרגע הפיצוץ של הפצצות , ועד עונש המוות שניתן לאחד משני האחים, שביצעו את הפיגוע

  טֶמְפֶּסְט סְטוֹרם: נערת השעשועים האחרונה: טֶמְפֶסְט סְטוֹרם, שהייתה הפילגש הן של אלביס והן של JFK, הפכה לכוכבת במה ומסך בשנות החמישים.
  היום, בגיל 87, היא נחשבת לרקדנית הבורלסק הגדולה ביותר Alive, אך הצלחתה גבתה ממנה מחיר אישי כבד.

  תלמידים עשירים, תלמידים עניים: מבט אל תהליך הג'נדריפיקציה וחוסר השיוויון ההולך וגדל בעיר ניו-יורק, באמצעות שני עולמות הנפגשים באותו צומת. בצד אחד של השדרה, שיכוני צ'לסי-אליוט מספקים מזה עשורים דיור ציבורי עבור בעלי הכנסה נמוכה. מן הצד השני, בית הספר "World School", בית-ספר פרטי יוקרתי.

  החיים בהנפשה: פלויד נורמן: הכירו את ה"פורסט גאמפ" של תעשיית האנימציה האמריקאית: בגיל 80, ממשיך פלויד נורמן, שהיה האנימטור האפריקאי-אמריקאי הראשון ב"דיסני", 'לעשות צרות' אחרי שהחברה אילצה אותו לצאת לפנסיה בגיל 65

  דוֹקוּ-Event:
  אחרי ש"הג'ינקס" ו"עשייתו של רוצח" החזירו את ז'אנר ה-True Crime הותיק
  למרכז ההתעניינות הציבורית בעולם בשנתיים האחרונות* –
  אנו מביאים את סידרת True Crime חדשה ומרעישה בשידור יומי

  התיק של ג'ונבֶּנֶה רמזי | The Case of: JonBenét Ramsey
  בכורה: ימים ראשון-שישי, 18.12-24.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו
  וב-yesVOD. שידור נוסף: שישי-שבת, 23-24.12, 22:00

  ג'ונבנה רמזי, ילדה אמריקאית בת 6, שנהגה להשתתף בתחרויות יופי לילדות, בת לאיש עסקים אמיד ולמלכת יופי לשעבר, נמצאה באוגוסט 1996 ללא רוח חיים במרתף בבית הוריה בבולדר, קולורדו, כמה שעות לאחר שדווחה ע"י אמה כנעדרת. הרצח זעזע את ארצות הברית ונותר בלתי מפוענח עד היום. כעת, 20 שנה מאוחר יותר, מתכנס צוות ממיטב חוקרי הפשעים הלא-מפוענחים כדי לבחון מחדש ולפענח את התעלומה – מי רצח את ג'ון-בנט רמזי?
  צוות החוקרים כולל את סוכן ה-FBI לשעבר והתובע בדימוס – ג'ים קלמנטה, המדען המשפטי ד"ר הנרי לי, החוקר הראשי לשעבר של התובע המחוזי בבולדר, קולורדו, ג'יימס קולר, הפתולוג המשפטי המוביל ד"ר ורנר שפיץ, סוכנים מיוחדים בדימוס של ה-FBI ג'יימס פיצ'גראלד וסטאן ברוק ומומחית התנהגות פלילית של הסקוטלנד יארד לורה ריצ'רדס.
  כדי לפענח את מקרה המוות שוחזר מחדש כל הבית של משפחת רמזי, כולל זירת הפשע שבו. קבוצת החוקרים המיומנים מציגים ראיה מכרעת חדשה בעזרת שימוש בטכנולוגיות מתקדמות שלא היו קיימות לפני 20 שנה, הם מתייעצים ביניהם ועם טובי המומחים שחקרו אז את הפרשה ומציגים תאוריות חדשות בדרך לפתור את התעלומה.
  מפיק הסדרה הוא זוכה האמי®, טום פורמן ("9/11", "48 שעות"). היא שודרה בבכורה ברשת CBS בספטמבר ועוררה עניין רב מחדש סביב הפרשה בקרב הציבור האמריקאי ובתקשורת.
  בימוי: אדי שמידט (6X60, ארה"ב, 2016)

  *תת-הז'אנר של סרטי וסדרות ה-True Crime הוא מהותיקים בעולם התעודה. למרות שהוא עובר כל העת אבולוציה אסתטית שפורצת גבולות ומקרבת אותו לעולם ה-Fiction, בבסיסו הוא תמיד שואף – במקביל לסנסציוניות האינהרנטית של פשעים דרמטיים – להצביע על פגמים במערכות שטיפלו בפשעים (משטרה, מערכת המשפט) ולהוציא את הצדק לאור (או לפחות להטיל ספק בשורה התחתונה שרווחת בציבור).
  נקודות ציון בולטות בהיסטוריה של הז'אנר בעשורים האחרונים – סידרת סרטי "גן עדן אבוד" זוכת האמי® של ג'ו ברלינגר (החל מ-1996); הסידרה האלמותית "המדרגות" של ז'אן קסאוויר לה-סטרד (2004), ולפניה, ואי-אפשר כמובן בלי "הקו הכחול הדק" של ארול מוריס (1988).
  לרשימה הצטרפו בשנים האחרונות גם "המתחזה", "הפחד מ-13", "עלילות הרוצח הישנוני" ועוד סדרות וסרטים רבים.

  3 המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

  מגנוס: ילד הפלא של השחמט | Magnus
  בכורה: יום ראשון, 4.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 9.12, 22:30
  פסטיבל טרייבקה 2016
  מילד פלא לגאון שחמט
  מגנוס קארלסֶן, המכונֶה "מוֹצַרְט של השחמט", הפך לאלוף העולם בשחמט לשנת 2013 כשהוא בן 22 בלבד.
  שלא כמו שחקני שח רבי-אמנים, יש לו לא רק יכולות מולדות וזיכרון יוצא דופן, אלא שהוא משלב את היכולות הללו עם יצירתיוּת שאין שנייה לה ועם אינטואיציה מצוינת.
  כבר מגיל צעיר היו למגנוס שאיפות להפוך לאלוף שח. אך בעוד ששחקנים מקצועיים נוהגים לאמץ סביבה קשוחה, תובענית ואינטנסיבית על-מנת להשחיז את כישוריהם – הגאונות של מגנוס פורחת דווקא כשהוא מוקף במשפחתו החמה והאוהבת.
  תוך שימוש בשפע של קטעי ארכיון וסרטים ביתיים, מספר הבמאי בנימין ריא את נסיקתו המטאורית של הגבר הצעיר הזה אל פסגת עולם השח, את סיפור התבגרותו יוצא הדופן של גאון מודרני.
  בימוי: בנימין רִיא (78 דק', נורבגיה, 2016)

  נורמן ליר: רק עוד גירסה שלך
  Norman Lear: Just another Version of You
  בכורה: יום ראשון, 11.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 16.12, 22:30
  סרט הפתיחה: פסטיבל סאנדנס 2016
  כיצד הפך ילד יהודי עני מקונטיקט למפיק הטלוויזיה המצליח בכל הזמנים?
  נורמן ליר נחשב ליוצר, כותב ומפיק המשפיע ביותר בהיסטוריה של הטלוויזיה האמריקאית. הוא הביא את רוח הזמן – עם נושאים פרובוקטיביים כמו מלחמה, פמיניזם, עוני ודעות קדומות – אל תוך הפריים-טיים, ונכנס לבתיהם של 120 מיליון אמריקנים מידי שבוע (ועוד עשרות מיליונים ברחבי העולם, כולל בישראל).
  סדרות שיצר בשנות השבעים כמו "הכל נשאר במשפחה" עם דמותו האגדית של ארצ'י באנקר, "על טעם ועל ריח", "מוד", ועוד – הוכיחו ששינוי חברתי יכול להגיע גם מכיוון לא צפוי: צחוק.
  הסרט מביא את הכרוניקה האולטימטיבית של ליר – חייו, עבודתו, והישגיו – אך גם מתעד אותו היום, כשהוא בן 93 וחיוני ומחויב כפי שהיה תמיד.
  הבמאיות עטורות הפרסים היידי יואינג ורייצ'ל גריידי ("Jesus Camp", "דטרופיה") שוברות את הקיר הרביעי ומביאות קולאז' מרתק שבו נפגשים העבר והווה.
  עם: ג'ורג' קלוני, ג'ון סטיוארט, רוב ריינר, ג'יי לנו, ועוד.
  בימוי: היידי יואינג, רייצ'ל גריידי (91 דק', ארה"ב, 2016)

  "נפלא… דוקו פיצוץ" The Huffington Post
  "יוצר הטלוויזיה החלוצי זוכה להוקרה מלאת חיים…. דוקו מלא דמיון" Variety

  טֶמְפֶּסְט סְטוֹרם: נערת השעשועים האחרונה | Tempest Storm
  בכורה: יום שלישי, 27.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 31.12, 22:30
  פסטיבלhotdocs 2016
  סיפור החיים הקונטרוברסלי של סקס-אייקון אמריקאי.
  טֶמְפֶסְט סְטוֹרם, שהייתה הפילגש הן של אלוויס והן של JFK, הפכה לכוכבת במה ומסך בשנות החמישים.
  היום, בגיל 87, היא נחשבת לרקדנית הבורלסק הגדולה ביותר Alive, אך הצלחתה גבתה ממנה מחיר אישי כבד.
  הפיצ'ר התיעודי הנוגע ללב לוקח אותנו אל תקופת פריצתה הגדולה (והתהילה שבאה בעקבותיה), כמו גם אל התרסקות הקריירה שלה בעקבות נישואיה לגבר שחור.
  בסוף העשור התשיעי לחייה, טמפסט שומרת על שיערה האדום-לוהט ועל פיגורה שעדיין מאפשרת לה להשתחל לתלבושת נערת השעועים שלה, למרות כל העשורים שחלפו. האמביציה והכישרון שלה אפשרו לה לעלות מעבודה כקוטפת כותנה בג'ורג'יה הכפרית לסוג של כוכבת הוליוודית (אפילו אולפני MGM הציעו לה חוזה). בשיא תהילתה הייתה יכולה לגרום למהומה רק בגלל שהסירה את המעיל שלה. ששים שנה (וארבעה בעלים) אחרי, אנו עוקבים אחריה כשהיא עדיין מופיעה בלאס וגאס, במקביל לכך שהיא מספרת בפעם הראשונה, ללא צנזורה או שיפוטיות, את סיפור חייה הדרמטי.
  בימוי: נימישה מוּקֶרְג'י (112 דק', ארה"ב, 2016)

  4 בדצמבר – 10 בדצמבר

  קרוב לבית
  בכורה: יום שלישי, 6.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 10.12, 21:55
  משה ואבי, דודיה של אושרת, הם נרקומנים לשעבר. לפני שבע שנים נגמלו והתהליך השיקומי שהם עוברים ממשיך עד היום, כשהם חולקים את אותו החדר בבית ההורים במיטות נעוריהם.
  הוריהם, סבא וסבתא של אושרת, לא וויתרו על החלום לראות את משה ואבי משוקמים אך לשניים השיקום נראה עוד רחוק והם חשים תקועים בתוך מציאות קשת יום, נתונים לחסדי ההורים ולביקורת שלהם.
  בימוי והפקה: אושרת לוי | סמינר הקיבוצים
  (35 דק', ישראל, 2016)

  סיפורי בדים – פרק רביעי: ימים של אופנה ומלחמה
  בכורה: יום רביעי, 7.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 10.12, 22:30

  שלושה שבועות לפני שבוע האופנה פורץ בישראל גל פיגועי טרור ומעצבים בינלאומיים מתחילים לבטל את הגעתם לארץ; רייפ מבקש להביא מפאריס את מעצב העל הישראלי אלבר אלבז לערב הפתיחה, אך גם כאן המצב הביטחוני נותן את אותותיו. לאור הביטולים, הוא מנסה לגייס את רונית אלקבץ להשתתף בערב הפתיחה. במקביל, מתחיל שלב המדידות, והדוגמניות והדוגמנים שנבחרו מגיעים לחדרי הסטודיו של המעצבים שלנו למדידות ולתיקונים. רק הד מיינר מתקשה לעמוד בלוח הזמנים הצפוף.

  המדריך להיפסטר | Hipster's Handbook
  בכורה: יום חמישי, 8.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 10.12, 23:10
  כיצד שינתה תופעת ההיפסטרים את העולם שסביבנו – לטוב ולרע?
  המונח היפסטר, שהפופולאריות שלו גואה בשנים האחרונות, הפך לסמל לאותנטיות, לאיכות נעלה, כזו שמייצגת אלטרנטיבה לתרבות הצריכה של ההמונים.
  פרשן התרבות פיטר יורק יוצא לחקור את השבט התרבותי הזה, במטרה לעשות קצת סדר בחוקים הפנימיים ובהתנהגויות המקובלות של השבט.
  אך האם אכן היפסטריוּת היא יותר מזקנים מטופחים, חולצות משבצות ובירה ממבשלות בוטיק?
  יורק נוסע ללונדון ולניו-יורק, מקום הולדתו של ההיפסטר, ובוחן הכל – מהאופנה האייקונית שלהם, דרך יצרנים-אוּמנים קטנים, ועד ההתנגדות הגדולה לכל דבר שנתפס כ"היפסטרי". אנו פוגשים בין השאר את "נערי הפוסטר" של העולם ההיפסטרי בניו-יורק – האחים (המזוקנים) מאסט, שהשוקולד האופנתי שלהם נמכר ב-250 ₪ לחבילה; וגם את בעלי "סיריאל קילר קפה" הידוע לשמצה, שהותקף ע"י המון זועם אנטי-היפסטרי.
  השאלה שנשאלת היא האם התופעה הזו נולדה על רקע של חברה שמשוועת לאותנטי? וכיצד התאגידים הגדולים מאמצים בעקבותיה את מונח ה"אותנטיוּת" רק כדי למכור במסות?
  בין האישים שמציגים תובנות מפתיעות לגבי התופעה והשלכותיה, ניתן למנות את עורך האופנה של ה-Times ואת גורו הפרסום סר ג'ון הֶגארטי.
  (60 דק', אנגליה, 2016)

  11 בדצמבר – 17 בדצמבר

  תלמידים עשירים, תלמידים עניים | Class Divide
  בכורה: יום שני, 12.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 16.12, 21:10
  התחרות הרשמית – DOC NYC 2015
  מבט אל תהליך הג'נדריפיקציה וחוסר השיוויון ההולך וגדל בעיר ניו-יורק, באמצעות שני עולמות הנפגשים באותו צומת – השדרה העשירית ורחוב 26, צומת צ'לסי.
  בצד אחד של השדרה, שיכוני צ'לסי-אליוט מספקים מזה עשורים דיור ציבורי עבור בעלי הכנסה נמוכה. מן הצד השני, בית הספר "World School", בית-ספר פרטי יוקרתי.
  מה קורה כאשר ילדים משני העולמות הללו מנסים להפיל את החומה?
  בימוי: מארק לוין (74 דק', ארה"ב , 2016)

  רֵייב איראני | Raving Iran
  בכורה: יום שלישי, 13.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 17.12, 23:10
  פסטיבל hotdocs 2016; פסטיבל DocNYC 2016; פסטיבל Visions Du Reel 2016;
  שני די.ג'ייאים קוראים תיגר על המשטר המוסלמי
  אנוּש ואַראש ניצבים בליבה של סצנת הטכנו של טהרן. אי-אפשר לפספס את התשוקה העצומה שלהם למוסיקה ולסיבוב תקליטים. אבל המדינה בה הם חיים גובה את המחיר: הם צריכים להתחמק מהמשטרה, לשקר לפקידי ממשל, להפיץ את המוסיקה שלהם בשוק השחור.
  כשהם מחליטים לארגן רֵייב סודי במדבר, אנוּש נעצר, ויאושם לגבי העתיד הצפוי להם באיראן הולך וגובר.
  או אז הם מקבלים שיחת טלפון ממארגן פסטיבל הטכנו הגדול ביותר בעולם, ובה הוא מזמין אותם להופיע בשווייץ.
  אלא שכדי להגשים את חלומות הדי.ג'יי שלהם, שני הצעירים צריכים להחליט: האם המוסיקה שלהם, הביטוי האמנותי והחופש שווים את הקרבת המשפחה, החברים, התרבות והמולדת?
  בימוי: סו מיורס (84 דק', שווייץ, 2016)

  סיפורי בדים – פרק חמישי: השמלה הצהובה
  בכורה: יום רביעי, 14.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 17.12, 22:30

  אנחנו נמצאים שלושה ימים בלבד לפני ערב הפתיחה כאשר גל הטרור בישראל מגיע לשיאו עם פיגועים יומיומיים בתל-אביב ובירושלים. לאור המצב, מוטי רייפ מתקשה לקבל אישורים לפתוח את שבוע האופנה כמתוכנן. המעצבים מסיימים את הקולקציות ועורכים מדידות אחרונות עם הדוגמנים (רק הד מיינר לא מספיק להכין את הבגדים לתצוגה שלו, ולא ברור אם יעמוד בדד-ליין). שעה קלה לפני ערב הפתיחה מתרחש פיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע, אך למרות רצף המשברים, נדמה שאפשר להתחיל לנשום לרווחה: רונית אלקבץ פותחת את שבוע האופנה בהוד והדר.

  לציון 50 שנה למותו של וולט דיסני –

  וולט דיסני | Walt Disney
  יום חמישי, 15.12 מ-18:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  מבט חסר תקדים לחייו הסוערים והאניגמטיים של אחד האנשים המשפיעים ביותר על התרבות האמריקאית.
  ב-1966, השנה שבה נפטר מסרטן ריאות, וולט דיסני היה בכל מקום: 240 מיליון איש ראו סרט של דיסני, 150 מיליון איש קראו קומיקס של דיסני, 100 מיליון איש פתחו טלוויזיה מידי שבוע וצפו בתכנית של דיסני, 80 מיליון איש קראו ספר של דיסני, 80 מיליון איש קנו מוצרים של דיסני וכ-7 מיליון איש ביקרו בדיסנילנד.
  מעולם ועד היום, לא החזיק אדם אחד במקום כ"כ דומיננטי בחיים של האמריקאים.
  אלא שלמרות שעבודותיו היו מוכרות כמעט לכל אדם, צעיר כמבוגר, דיסני עצמו תמיד היה סוג של אניגמה.
  רבים סברו שדמותו של דיסני היא בדיוק מה שהם ראו בתכנית השבועית שלו בטלוויזיה: מין דוד נחמד ונלהב. עבור אחרים, הוא היה השליט הדומיננטי וחסר הפשרות של אולפני דיסני – חם מזג, תובעני, שהביא לקצה גם את שותפו הוותיק – אחיו הגדול רוי.
  גם אלה שמבקרים את פועלו נחלקים לשני מחנות: מחד, אלה שטוענים בחירוף נפש שהיה אמן, יזם ואיש חזון, ששינה לטובה את התרבות האמריקאית והכניס בה רוח של תקווה, הבטחה, וערכים משותפים; ומנגד, אלה שטוענים שדיסני ייצג את כל מה שפסול בתרבות האמריקאית – הסנטימנטליות הסכרינית ורידודה של התרבות ממציאות לפנטזיה.
  בסדרה מבית PBS, נחשפים סיפור חייו ומורשתו – זוהי ביוגרפיה מרתקת ואֵפּית של אחד האנשים ששמו מוכר כמעט בכל בית בעולם המערבי.
  בימוי: שרה קוֹלְט (4X54 דק', ארה"ב, 2015).

  וגם –

  החיים בהנפשה: פלויד נורמן | Floyd Norman: An Animated Life
  יום חמישי, 15.12, 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  הדוקו הטוב ביותר – פסטיבל Comic-Con 2016
  אנימטור, מספר סיפורים, טראבלמייקר – הכירו את ה"פורסט גאמפ" של תעשיית האנימציה האמריקאית: בגיל 80, ממשיך פלויד נורמן, שהיה האנימטור האפריקאי-אמריקאי הראשון ב"דיסני", 'לעשות צרות' אחרי שהחברה הכריחה אותו לצאת לפנסיה בגיל 65.
  הבמאים מייקל פיורה ואריק שארקי לוקחים אותנו למסע מרתק ומרהיב בתחנות חייו האישיות והמקצועיות של האנימטור המחונן.
  עם: וופי גולדברג
  בימוי: מייקל פיורה, אריק שארקי (95 דק', ארה"ב, 2016)

  ערוץ yes5 ישדר ביום חמישי, 15.12 מבחר סרטים אהובים מבית היוצר של האולפנים שהקים – אולפני דיסני. בין השאר ישודרו הסרטים הבאים: "לשבור את הקרח", "מפלצות בע"מ", "מרי פופינס", יומני הנסיכה", "עליסה בארץ הפלאות" ואחרים.

  18 בדצמבר – 24 בדצמבר

  סיפורי בדים – פרק אחרון: פינאלה
  בכורה: יום רביעי, 21.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 24.12, 21:20

  אנחנו עמוק במהלך שבוע האופנה, אך הדרמות לא מפסיקות: הד מיינר מאבד שליטה ולא מצליח למצוא את אחד הדוגמנים רגע לפני שהוא אמור לעלות על המסלול; דורין פרנקפורט חוששת שהתצוגה שלה מאופקת מדי למסלול; טובה'לה חוששת מהביקורות של היום שאחרי; ובין כולם מג'נגל מוטי רייפ, שלאחר כל הקשיים שהיו בשנה החולפת, ולמרות ההצלחה של השבוע הנוכחי, שואל את עצמו האם יצליח להרים שבוע אופנה גם בשנה הבאה?

  25 בדצמבר – 31 בדצמבר

  מחכים לג'ירפות | Waiting for Giraffes
  בכורה: יום ראשון, 25.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 30.12, 21:30
  פסטיבל IDFA 2016
  הג'ירפות של גן החיות הפופולארי של קלקיליה בגדה המערבית שרדו את האינתיפאדה הראשונה, אך מצאו את מותן באינתיפאדה השנייה. היום הן מוצגות לציבור כשהן חנוטות. ד"ר סמי הוטרינר, נחוש לשדרג את גן החיות עם ג'ירפות חדשות.
  כדי לקלוט ג'ירפות חדשות, גן-החיות צריך להיות חבר ב-EAZA, האיגוד האירופאי של גני-החיות, שמאגד 340 גני-חיות המשתפים פעולה בשיפור החינוך, המחקר וההגנה על החיות. הדרישות העיקריות של EAZA מגן-החיות של קלקיליה, היחיד בשטחים, נסובות סביב גודלו הפיזי של הגן (ומכאן מרחב המחייה של החיות בו), והתקציב שלו. אלא שבנוגע לגודל הגן עומדות בפני ד"ר סמי שתי מגבלות – הן המגבלות החיצוניות מצד ישראל, והן המגבלות של הקרב הפוליטי הפנימי שבין פתח ובין חמאס.
  האם הנחישות וההתלהבות של ד"ר סמי יצליחו להתגבר על המכשולים הפוליטיים והג'ירפות החדשות יגיעו?
  בימוי: מרקו דה-סטפניס (55 דק', 2016)

  מרתון: פיגוע על קו הסיום
  Marathon: The Patriots Day Bombing
  בכורה: יום שני, 26.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 30.12, 22:30
  ב-15 באפריל 2013 בשעה 14:50, סמוך לקו הסיום של "מרתון בוסטון" שהתקיים באותו היום, התפוצצו בכיכר קופלי שבבוסטון שתי פצצות. שלושה בני אדם נהרגו, ביניהם ילד בן 8, ו-264 איש נפצעו.
  הסרט שלפנינו מספר את הסיפור הדרמטי של מתקפת הטרור דרך סיפוריהם של האנשים שחוו את האירוע – מרגע הפיצוץ של הפצצות, שהיו מונחות במרחק 170 מטר אחת מהשנייה, ועד עונש המוות שניתן לדז'וחר צרנייב, אחד משני האחים המוסלמים-צ'צ'נים, שביצעו את הפיגוע (האח השני נהרג במרדף).
  הסרט כולל צילומים בלעדיים מהאירוע, כתבות חדשות, סרטים ביתיים וראיונות עם הניצולים ואנשי משטרה ותקשורת שסיקרו את האירוע.
  הסרט הופק בשיתוף עם עיתון ה"בוסטון גלוב", שאף זכה בפרס פוליצר על סיקור חדשותי של הפיגוע במרתון.
  בימוי: ריקי שטרן ואנני סנדברג (112 דק', ארה"ב, 2016)

© עידו ישעיהו