ווסטוורלד 1.09: הפסנתר המושווה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 29/11/2016 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

 

תגיות:
 • עידן

  פרק מעולה עם הרבה רבדים והמון תשובות חכמות. רק הקשת העלילתית של מייב ממשיכה להיות תקועה כמו עצם בגרון של הסדרה ונראית בעיקר כמו ניסיון לייצר את העלילה של העונה השנייה. אני גם חייב לציין שבניגוד לדעה המקובלת אני לא ממש לא מתלהב מהמשחק של טנדי ניוטון (בניגוד לתצוגות המשחק המשובחות של הופקינס, רייט ורייצל-ווד, אמי לכל אחד מהם יהיה מוצדק לחלוטין).
  אז למעשה דלורס היא וואייט, זאת ששמעה את אלוהים מדבר אליה וגרמה לטדי לעזור לה במסע הרצח, לפני שירתה בראשו של הגנרל ארנולד. עדיין לא ברור לי איך הקשת הנוכחית של טדי מסתדרת עם זה (האשה שהרג בעבר ושייכת לכנופיית וואייט בהווה), אבל זה בהחלט מסקרן.
  אם אני זוכר נכון באחד מהפרקים הקודמים בהם דלורס הסתובבה עם וויליאם היא ראתה זכרון של הגופה שלה צפה בנהר. נראה שהדקירה מהפרק הזה היא שהביאה את מותה אז ומעניין יהיה לראות את תגובת וויליאם לעניין ואת "הפיכתו" לאיש בשחור.

  • Nachman Ben Harush

   אל תשכח שפורד "שתל" את הזכרונות על כל קשת העלילה עם וואיט במוחו של טדי לא מזמן, בפרק השני. זה לא משהו שהוא באמת עשה. אולי כדי להוליך את האיש בשחור אל המבוך.

 • נועם

  פרק מעולה!
  יכול להיות שכל העלילה של מייב זה בעצם הנרטיב החדש של פורד?

 • יניב

  *ספוילר*
  *ספוילר*
  *ספוילר*

  האמת שלא חשבתי שהעובדה שברנרד נבנה בדמותו של ארנולד תקבל כזו משמעות. הייתי בטוח שזה ישאר ברמת הרמיזה למי ששם לב. וגם אם כן, הצורה הבומבסטית שבה הציגו את זה הייתה קצת מוגזמת כי זה היה די צפוי.
  כבר מהרגע שבו הראו לנו את התמונה של פורד, ארנולד והבחור השלישי (לא זוכר מי זה היה), והצילום התאמץ מאד שלא נראה את ארנולד ואיך הוא נראה – היה ברור שזה מישהו שאנחנו מכירים, הניחוש הראשון שלי היה האיש בשחור (מה שיוביל לגילוי שארנולד למעשה לא מת ורק מסתובב בהיחבא פארק מאז), אבל כל הרגעים בהם אנחנו רואים את אנשי הפארק מגיבים להימצאותו של האיש בשחור (הסצנה עם הדינמיט למשל), והדיאלוג שהיה לו עם פורד, שבו פורד לא אומר משהו כמו "וואט דה פאק! אתה חי?!", גרמו לי לרדת מהתיאוריה הזו – וברנרד הוא החשוב המיידי הבא.

  אבל זה מעלה שאלה נוספת – איך אף אחד מהעובדים בפארק לא שם לב שברנרד נראה כמו ארנולד? אנחנו כבר יודעים שיש לפחות תמונה אחת שלו, במשרד של פורד, אבל זהו? בתור אחד ממקימי הפארק, אין תמונות שלו במפקדה? אין לו ערך בויקיפדיה? אין אף אדם שעובד בפארק עכשיו שעבד בו גם לפני 30 שנה ואולי הכיר את ארנולד?
  אני מבין איך זה שברנרד הסתכל על התמונה ההיא במשרד של פורד, כשפורד אומר לו שזו תמונה שלו ושל ארנולד, ולא אמר משהו כמו "היי, הוא נראה בדיוק כמוני", הרי הרובוטים מתוכנתים להתעלם מאמירות ועדויות קטנות שירמזו להם על כך שהם רובוטים – אבל אלא אם כן 100%מהעובדים בפארק הם רובוטים גם כן, אני לא מבין איך כולם יכולים להתעלם מהעובדה שברנרד וארנולד הם זהים.

  • כי באותה הזדמנות שבה פורד הראה לברנרד את התמונה, הוא גם סיפר לו שהחברה יצאה מגדרה למחוק את קיומו של ארנולד מהרשומות, והוא איפשר להם. "כשהאגדה הופכת לאמת, אתה מדפיס את האגדה".

 • פ.נוקיו

  באמת פרק מצויין, והייתי אומר סופסוף. אחרי פרק פתיחה יפה, שעורר ציפייה, הייתה לי הרגשה שווסטוורלד מעדיפה להתקדם לאט, לפזר עוד ועוד רמזים ולעבות את הערפל במעין "מבוא" שארך כמעט 7 פרקים. רק בפרק של השבוע (והקודם פרק 8) הרגשתי שאני לא צופה בסרט קולנוע בן עשרה חלקים אלא בסדרת טלוויזיה. שהקשת העלילתית היא יותר מסך מהלכי השח (או הקווסט, או המחבואים, לפי המשחק העדיף עליכם) של יוצרי הסדרה, אלא יש פה ממש חומר להמשיך איתו הלאה. ברור שהדמות המסקרנת ביותר היא של פורד (הופקינס שמשחק נפלא), מעין דמיורגוס מקולל ששולט באנשים ורובטים כאחד. ברנרד, דולורס ומייב, ספק שולטים ספק נשלטים (כל אחד בתורו/תורה מתישהו לאורך 30 ומשהו שנות קיומו של הפארק) הם גם דמויות מעניינות. ויותר משמעסיק אותי גורלם (מייב תצליח למורד? ברנרד יחזור/יקום לתחייה? ודולורס, לאן יובילו אותה הקולות שבראשה בסופו של דבר?), אני מרגיש שדווקא בדמויות האלו הצליחו לטעת זיק של אנושויות, של כאב גדול ובלבול והלם ואובדן, הרבה יותר מרוב האנושיים שבפארק.

© עידו ישעיהו