המלצת היום – רביעי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/11/2016 בקטגוריה ‏כללי

Rillington Place

בכייה לדורות, לילה ויום, פרק אחרון לעונה של לא בטוחה, אחרי הצלצול, סיפורי בדים, Shooter, ערב טוב עם אסף הראל, בול, האקסית המטורפת, ג'יין הבתולה, מלכות הצעקה, אלמנטרי, הרשימה השחורה, מפלצות קטנות, מהפכה במטבח, סקס סמים ורוקנרול, טיימלס, גירושים, 60 דקות.

שלל מהנכר: Sonnigsburg – דרמת מסתורין על טבעית אוסטרלית העוקבת אחרי בחורה שיוצאת אל עיירה נשכחת בתוך יער שלא ביקרו בה זה 70 שנה. כשהיא מגיעה היא מגלה שעברה רודף אותה שם, שההיסטוריה של העיירה עצמה בוקעת בין הסדקים, ושהתושבים עצמם רדופים איש איש בדרכו. שלושת הפרקים הראשונים זמינים.

Leah Remini: Scientology and the Aftermath – סרט תיעודי שבמסגרתו פוגשת השחקנית ליאה רמיני, סיינטולוגית בעברה, את איימי סקובי, לשעבר בכירה בכנסייה, המגוללת את סיפורה ואת ניתוקה מאמה.

Rillington Place – דרמת מתח בריטית בת שלושה פרקים בכיכובם של טים רות' וסמנת'ה מורטון, המגוללת את סיפורו של הרוצח הסדרתי ג'ון כריסטי, שפעל בלונדון בשנות ה-40 ותחילת ה-50.

בנוסף עונה חדשה של רקדניות קטנות, וגם American Housewife, חמוץ מתוק (Fresh Off the Boat), סוכני ש.י.ל.ד, הקול, Chicago Fire, החיים עצמם (This Is Us), ברוקלין תשע תשע, בחורה חדשה, מלכות הצעקה, The Flash (שממשיכה את הקרוסאובר המרובע בין סדרות DC השבוע), No Tomorrow, זאב צעיר, Sweet/Vicious, Aftermath, Drunk History, Good Behavior, Shooter, Billy on the Street.

בערוץ 1 ב-21:00, בכייה לדורות: מה באמת נשתנה?
דו"ח מבקר המדינה, המפורסם החודש, מצביע על מחדלים חמורים ואוזלת יד של הממשלה בהפצת הגז הטבעי לתעשיה ולאזרחי ישראל. הפתעה? לא ממש. "מבט שני" התריעה כבר לפני יותר משנה על הזנחת הביטחון האנרגטי של המדינה, אספקטים של איכות סביבה והיעדר מנהל תקין במו"מ שהתקיים מול החברות. שנה אחרי, מאגר "תמר" ממשיך לספק גז באמצעות צינור אחד, שאלת פיתוח מאגר "לוויתן" עדיין עומדת בעינה, המים הטריטוריאליים של ישראל נפתחים למחפשי גז חדשים, אך הייצוא מתקשה להתרומם, מחיר הגז מרקיע שחקים, רק 17 מפעלים מחוברים לגז ומשלמים עבורו מחיר גבוה מאוד – ועדיין לא הכרענו אם תגלית הגז היא חדשות טובות עבורנו.
חוברת היעדים של משרד האנרגיה מזכירה חיבור של למעלה ממאה מפעלים תוך שנה – שאיפה יומרנית התואמת את מטרות המשק. רבים היו שמחים לעבור לגז במחיר נמוך, לחסוך כסף ולתרום לאיכות הסביבה, אך הצינורות לא ממהרים להגיע. מנכ"ל משרד האנרגיה, שאול מרידור, טוען שהוא פועל לתיקון הליקויים בפול גז, אך מכבסת בית החולים בעפולה, למשל, השקיעה מיליונים בהסבה לגז טבעי – והגז איננו. ומה באופק? אומרים שבקרוב נבשל על גז טבעי (ולא על חומר לוואי של נפט), ניסע במכוניות המונעות בגז טבעי וגם התעשיה והחקלאות יזכו לנתח יפה מהמשאב הטבעי שלנו. אומרים שאיכות החיים תעלה, מחיר החשמל יירד וכולנו נזכה ליהנות מהפירות. אומרים שהגז יסלול את דרכנו שוב אל לב הקונצנזוס הבינלאומי, ושהוא יהיה הגשר שלנו לשלום חם עם ירדן, שלום משתלם עם טורקיה וקפריסין, כספקי גז טבעי עשירים. אומרים שצינורות ירוצו מכאן לשם, ובתוכם תזרום גם דיפלומטיה.
שנה אחרי, חוזרת "מבט שני" לבדוק את השלכות מתווה הגז – ולבדוק את העסקה של המאה. בשעה בה הדו"חות של חברות הגז מצביעים על רווחיות חריגה בעסקים שלהן בישראל, הצרכן הישראלי לא מרגיש בר מזל כלל וכלל. בתכנית ראיונות עם האנשים שהיו שם, עיצבו את המדיניות או נכוו ממנה, ניסו לחולל כאן מהפכה אנרגטית או להציל את ישראל מעצמה, התייצבו מול המצלמה ודיברו. משדר מיוחד של מערכת "מבט שני" על מתווה הגז.

בלוויין,
בכן דרמה ב-19:00, לילה ויום.
טלנובלה משטרתית. ויקו (פקונדו ארנה) ופאולה (רומינה גיטאני) הם שני שוטרים שסרחו מתפקידם ומהווים בעיה לממונים עליהם, כעונש על מעשיהם, הם נשלחים לחטיבה 24 המושמצת, אליה נשלחים כל השוטרים הבעייתים עד שיוכיחו את עצמם. עד מהרה העבודה המשותפת מעלה רגשות נסתרים. על החטיבה מפקד ויליאם אינצ'אוצ'י המושחת, שמקושר לפושעים הגדולים ביותר וכאשר ויקו ופאולה מגלים זאת, הם יוצאים להילחם בו.

ולא לשכוח:
Shooter בנטפליקס (עם כתוביות לעברית).
הרשימה השחורה בנטפליקס.
טיימלס בחם 3 ובסלקום טלוויזיה ב-20:45.
מהפכה במטבח בערוץ 2 ב-21:00.
ג'יין הבתולה 3 בכן דרמה ב-21:15.
בול בכן פעולה ב-21:50.
מלכות הצעקה 2 בכן דרמה ב-22:00.
גירושים בכן או ובחם ועוד ב-22:00.
60 דקות בערוץ 1 ב-22:05.
ערב טוב עם אסף הראל בערוץ 10 ב-22:15.
פרק אחרון לעונה של לא בטוחה בכן או ובחם ועוד ב-22:30.
מפלצות קטנות בערוץ 2 ב-22:40.
אלמנטרי 5 בכן פעולה ב-22:40.
האקסית המטורפת 2 בכן דרמה ב-22:45.
סקס סמים ורוקנרול 2 בכן או ב-23:00.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו