המלצת היום – רביעי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 26/10/2016 בקטגוריה ‏כללי

המתנחלים

המתנחלים, האיטי – קריאה לעזרה, סאטרדיי נייט לייב, מאסטר שף, פרק אחרון לעונה של הליצן העצוב, טיימלס, גירושים, לא בטוחה, From Dusk Till Dawn, קייפ טאון, 60 דקות, VICE.

שלל מהנכר: American Housewife, חמוץ מתוק (Fresh Off the Boat), סוכני ש.י.ל.ד, NCIS, NCIS: ניו אורלינס, Bull, החיים עצמם (This Is Us), הקול, Chicago Fire, No Tomorrow, The Flash, אטלנטה, Ordinary Lies, משפחה וצרות אחרות (Mount Pleasant), רקדניות קטנות, From Dusk Till Dawn, Aftermath, Channel Zero, Damned, Drunk History.

בערוץ 2 ב-21:00, מאסטר שף.
עונה חדשה לסדרת הריאליטי בימים רביעי ושבת.

בלוויין,
בכן VOD, סאטרדיי נייט לייב.
הפרק החדש והחביב, עם טום הנקס מנחה בפעם התשיעית וליידי גאגא מופיעה.

בכן תעו ב-21:00, המתנחלים.
צל"ש מיוחד – דוקאביב 2016. חבלי יהודה ושומרון, שהיו ריקים מיהודים עד 1967, הם כעת ביתם של מאות אלפי מתיישבים יהודים. הציבור הזה מגוון ורב פנים בדעותיו, במאפייניו הדתיים ובמאפייניו החברתיים-כלכליים, גיוון המשקף במידה רבה את החברה הישראלית כולה. למרות שהרבה כבר נאמר, נכתב וצולם על הסכסוך בין ישראל והפלסטינים, סיפורם של המתנחלים עצמם מעולם לא סופר בשלמותו. מי הם היהודים האלה שעקרו את משפחותיהם כדי לגור באזור השנוי ביותר במחלוקת בעולם, בתוך ים של שכנים עוינים? מה הניע אותם וממשיך להניע אותם לקרוא לחבלי הארץ האלו ביתם, למרות חוסר הוודאות לגבי המשך קיומו של הבית? כיצד מגיבים המתנחלים לגינוי ולזעם של הקהילה הבין-לאומית, וגם של ישראלים רבים, שרואים בהם מכשול לשלום? כיצד מצטיירים בעיני עצמם אותם אנשים המייצגים בעיני רבים בארץ ובעולם קנאות דתית בלתי מתפשרת, שנאה לזר ואפילו גזענות? סרט ראשון בסוגו המציג תמונה שלמה וכוללת, היסטורית ועכשווית, של מפעל ההתנחלויות מראשיתו ב-1967 ועד היום. תוך מבט מקרוב על האנשים שמאחורי אחד האתגרים הגיאופוליטיים המרכזיים ביותר בפניו ניצבת מדינת ישראל. במאי: שמעון דותן.

בכבלים,
בערוץ 8 ב-22:00, האיטי: קריאה לעזרה.
מה גורם לאנשים לקום בוקר אחד, לעזוב את עבודתם ומשפחתם, ולהגיע לאזור מוכה אסון במטרה לסייע לאנשים זרים? צמד ישראלים מביא את סיפורו של צוות קטן ועצמאי (.GLOBAL D.I.R.T) שהוקם במטרה לעזור לתושבי האיטי לאחר רעידת האדמה הקטלנית שהתרחשה בשנת 2010. צמד ישראלים החליט לנסוע ולצלם את מה שהתרחש לאחר רעידת האדמה. הם פגשו מספר אנשים מרתקים שהחליטו לעזוב את הכל ולהגיע לסייע, בלי חסות של ארגון ממוסד, ללא תקציב לפעול בעזרתו. זה לא סיפור על האיטי או על העבודה שנעשית בהאיטי, זה סיפור על האנשים, הסיבות, החלומות והקונפליקטים שלהם שהביאו אותם לשם.

ולא לשכוח:
From Dusk Till Dawn בנטפליקס.
טיימלס בחם 3 ובסלקום טלוויזיה ב-20:45.
60 דקות בערוץ 1 ב-22:05.
גירושים בכן או ובחם ועוד ב-22:00.
לא בטוחה בכן או ובחם ועוד ב-22:30.
VICE 4 בערוץ 1 ב-22:50.
פרק אחרון לעונה של הליצן העצוב בכן או ב-23:00.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו