יולי 2016 בערוצי הסדרות של כן

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 25/06/2016 בקטגוריה ‏חדשות

לשון הקומוניקט:

"מגורש", דרמת המתח והאימה המדוברת והחדשה מהיוצר של "המתים המהלכים" רוברט קירקמן ומבית Cinemax, עוקבת אחר קייל, בחור צעיר שהמחפש תשובה לשאלה מדוע הוא נרדף על ידי שדים מאז ילדותו.

"סודות משפחתיים" היא דרמת מתח ומסתורין חדשה בכיכובו של אנתוני סטאר (כוכב "באנשי"), המספרת את סיפורה של משפחה טיפוסית אשר מגלה לתדהמתה, מיד לאחר מות אב המשפחה, שהוא היה קשור לסדרת רציחות שנמשכה עשרות שנים.

"חסרי מוח" מותחן קומי חדש מהיוצרים של "האישה הטובה" רוברט ומישל קינג, המתרחש בעולם הפוליטי של וושינגטון הבירה הבוחן את הנטייה לקיצוניות בעולם הפוליטי של ימינו.

"ריי דונובן", הדרמה המדוברת של רשת Showtime, עם שחקן הקולנוע לייב שרייבר כשלצידו ג'ון ווייט הותיק כאביו, חוזרת בעונה חדשה

חדש ב-yes London! "שלוש עשרה", דרמה פסיכולוגית בחמישה חלקים העוקבת אחר סיפורה של אייבי מוקסאם, בת ה- 26 הלומדת לחיות את חייה מחדש לאחר שנחטפה בעודה בת 13 והייתה 13 שנה כלואה במרתף.

"אדמת הפקר", דרמת אקשן בערוץ AMC המציגה עולם עתידני הנשלט על- ידי ברונים אכזרים. כל ברון  מנהיג יד קשה בחלק שבשליטתו, מחזיק בצבאות מקומיים, וברוצחים מאומנים המכונים "מחסלים", המוכשרים לתפקיד כבר בילדותם. אחד מהם הוא סאני )דניאל וו(, מחסל שיוצא למסע של כפרה וצדק

"סגני המנהל" היא קומדיה היסטרית חדשה מבית HBO, שיצרו דני מקברייד וג'ודי היל (יוצרי "על הפנים"), בכיכובם של מקברייד ו-וולטון גוגינס ("שמונת השנואים"), על שני סגני המנהל שיוצרים כאוס בבית הספר.

קיץ של גילטי פלז'ר בערוצי הסדרות – מי שירצה לברוח מהחום, ממשדרי הספורט האינסופיים, או סתם לצפות בכיף הכי ממכר של הקיץ, ערוצי הסדרות מתגברים את קיץ בשעות חדשות וסדרות חדשות בשידור יומי ושבועי.
אל yes Drama חוזרת חלוצת הריאליטי הרומנטי "הרווק" בשידור יומי כל לילה אחרי הפריים טיים, יחד עם סדרה יומית חדשה לחובבי תנועה "לרקוד כמו ביונסה",
ומדי חמישי הניסוי החברתי המדובר ביותר בארה"ב "חתונה ממבט ראשון"!
ב-yes Action מצטרפת תופעת הריאליטי-אדרנלין שסוחפת את העולם "אתגר הנינג'ה" המרגשת.
ב-yes Comedy בואו לצחוק כל ערב עם 5 עונות הקומדיה החדשה "בייבי דאדי", מעין שלושה גברים ותינוקת לדור המילניאלז.

הקומיקאית הבריטית האהובה טרייסי אולמן, חוזרת למסך הטלויזיה ומביאה איתה מבט יחודי על דמויות שונות ומוזרות החיות או מבקרות במרכז הגלובלי העסוק של בריטניה ב"המופע של טרייסי אולמן"

וגם עונות חדשות ל"בולרז" של HBO  בכיכובו של דווין ג'ונסון, Suits  שפותחת דף חדש לאחר גילוי התרמית של מייק, "מאהבות" שהתקצרו במאהבת אחת, אבל ממשיכות להתאהב, ו"כשגבר פוגש אישה" הכיפית והקלילה.

image012

דרמת מתח ואימה מדוברת חדשה מהיוצר של "המתים המהלכים" רוברט קירקמן ומבית Cinemax (באנשי, The Knick) המבוססת על סדרת קומיקס באותו השם, וכבר חודשה לעונה שניה, עוד לפני עלייתה.

הסדרה עוקבת אחר קייל ברנס (פיליפ פוג'יט, "נעלמת") בחור צעיר שהמחפש תשובה לשאלה מדוע הוא נרדף על ידי שדים מאז ילדותו, וחושף מידע שיכול לכלות את כל החיים על כדור הארץ, כפי שהם מוכרים כעת.

קייל פוגש את הכומר אנדרסון (פיליפ גלניסטר, "החיים על מאדים") שתיין ומהמר כבד, שמאמין שהוא חייל בצבא הקודש של אלוהים נגד הרוע, והם יוצרים קשר עם ג'ושוע (גבריאל ביטרמן) בן ה-8, ילד מהקצה האחר של העיר, שנרדף גם הוא על ידי שד ויש לו קשר מסתורי לקייל.

קירקמן פיתח את הקומיקס ואת הסדרה במקביל (הקומיקס יצא לראשונה ב-2014) והוא טוען שמטרתו להעניק לצופים – בניגוד ל"המתים המהלכים" שעוסקת בפן ההישרדותי והפסיכולוגי של הקיום – חווית אימה ופחד אמיתית.

שחקנים נוספים: גרייס זבריצקי ("טווין פיקס"), מלינדה מק'גרו,  לי טרגסן (ביצ'ר ב"אוז"), קת'רין דנט, ברנט ספיינר (דאטה ב"מסע בין כוכבים : הדור הבא")

image014

הדרמה המדוברת של רשת Showtime, עם שחקן הקולנוע לייב שרייבר כשלצידו ג'ון ווייט הותיק כאביו, תפקיד עליו זכה בפרס גלובוס הזהב, חוזרת לעונה רביעית.

הסדרה מתרחשת בלוס אנג'לס הנוצצת, בה ריי דונובן (שרייבר) הוא "פיקסר" למפורסמים והעשירים – האיש שאחראי להשיג כל דבר, לתקן כל בעיה ולהוציא אותם מהבורות שחפרו לעצמם.

השואו-ראנר של הסדרה, דיויד הולנדר רמז בראיון לקראת העונה הקרבה שנוצר מצב חדש, דינמיקה משפחתית חדשה שתשפיע במהלך העונה על כל אחד מחבריה, ובדרך מוזרה תחבר אותם שוב אל מיקי. העונה צפויה להיות מאוד אמוציונלית, גדולה, רועשת וחצופה.

אל העונה מצטרפות מספר דמויות חדשות ושחקנים חדשים, ביניהן, ליסה בונה ("משפחת קוסבי") שתגלם את מריסול, אישה לא יציבה שסוד בעברה צפוי לגרום לנזק רב, דומיניק קולומבוס (9" Rides") יגלם את דמון, נער רחוב חסר בית, שהופך מעורב בחיי משפחת דונובן, טד לוין ("הגשר") שיגלם את ליטל ביל פרים, בעליו של קזינו מצליח וישמעאל קרוז קורדובה ("האישה הטובה") יגלם את הקטור, מתאגרף במשקל בינוני שמתחבר לריי.
טריילר: https://www.youtube.com/watch?v=Pkt2fouOU0c

image016

כמי שייסדה מוסד חדש של סדרות קיץ גדולות (מסורת שהחלה עם "בתוך הבועה" לפני 4 שנים) רשת CBS משגרת הקיץ שתי סדרות חדשות : "סודות משפחתיים" ו"חסרי מוח".

סודות משפחתיים היא דרמת מתח ומסתורין חדשה בכיכובו של אנתוני סטאר (כוכב "באנשי"), המספרת את סיפורה של משפחה בוסטונית טיפוסית אשר מגלה לתדהמתה, מיד לאחר מות האב, שהוא היה קשור לסדרת רציחות שנמשכה עשרות שנים. כשסודות מן העבר ומן ההווה נחשפים, חשדם וחששם שאולי אחד מהם שיתף פעולה עם האב, גואה, הפרנויה מתפרצת, ומאיימת לפרק את המשפחה. וירג'ינה מדסן מגלמת את אם המשפחה מדלין.

מאחורי הסדרה עומדים כמה מהשמות המוכרים בטלוויזיה כמו קורין ברינקרהוף ("האישה הטובה", "ג'יין הבתולה") ודריל ופרנק ("האמריקנים", "בתוך הבועה")  יחד עם הסופר הידוע ג'יימס פריי (מחבר "מיליון רסיסים קטנים" וה"אוייב" של אופרה ווינפרי, שעשתה לו זובור ציבורי בזמנו אחרי שהסתבר שהביוגרפיה שלו מזוייפת).

image018

מותחן קומי חדש מבית CBS ומהיוצרים של "האישה הטובה" רוברט ומישל קינג, המתרחש בעולם הפוליטי של וושינגטון הבירה, בכיכובם של מרי  אליזבת ווינסטד, דני פינו ("פשע מן העבר", "חוק וסדר"), וכוכב "מונק" זוכה האמי החוזר לטלוויזיה – טוני שלהוב.

זהו מבט אלגורי על הנטייה לקיצוניות בעולם הפוליטי של ימינו, כשנראה שיותר ויותר פוליטיקאים מקצינים את דעותיהם ומאבדים את התודעה הקולקטיבית.

הסדרה עוקבת אחרי לורל (ווינסטד), יוצרת סרטים דוקומנטרים וביתו של פוליטיקאי מכובד שמתחילה לעבוד במשרדו של אחיה, מצליף הרוב בסנאט, שמגלה להפתעתה שני דברים: הממשל הפסיק לעבוד, וחייזרים אוכלים את מוחם של מספר הולך וגדל של אנשי קונגרס.

לורל חוברת לגארט, פוליטיקאי רפובליקני פרגמטי וחרוץ, לרושל, רופאה שאביה מת מוות מסתורי, וגוסטב, גאון מוזר והראשון שמבין שהעיר הותקפה על ידי חייזרים, ויחד הם מנסים להבין מה באמת קורה.

image020

מומלצת בחום.

דרמה פסיכולוגית בחמישה חלקים העוקבת אחר סיפורה של אייבי מוקסאם (ג'ודי קומר, בתפקיד שונה לחלוטין מתפקידה הקודם כמאהבת ב"ד"ר' פוסטר") בת ה- 26 הלומדת לחיות את חייה מחדש לאחר שנחטפה בעודה בת 13 והייתה 13 שנה כלואה במרתף.
כאשר אייבי מצליחה להימלט מהמרתף שהיה הכלא שלה ב-13 שנים היא מתחילה לאסוף את פיסות החיים שחיה, אבל הכל רעוע ויכול להתפרק מחדש…

הסדרה תעלה במלואה ל-yes London.

לטריילר: https://www.youtube.com/watch?v=1oYf2n-acIA

image022

yes תעלה את דרמת האקשן המדוברת בת ששת הפרקים, "אדמת הפקר" (into the BADLANDS) בערוץ AMC  (אפיק 19),  החל מה-4 ליולי בימי שני בשעה 21:00 ובחינם ב-yesVOD

"אדמת הפקר", שחודשה כבר לעונה שנייה, זכתה לביקורות מצוינות מהגארדיאן שהגדיר אותה "כסדרה מטורפת לחלוטין שלא דומה לשום דבר אחר בטלוויזיה", ובניו-יורק אובזרבר שציין שהסדרה היא "תערובת קשוחה בין מד-מן לבין להרוג את ביל, שתיתן לכם בעיטת קראטה לפנים".

הסדרה, בכיכובו של דניאל וו ("האיש בעל אגרופי הברזל", וורקראפט: ההתחלה), מציגה עולם עתידני שנחרב עקב רצף של אסונות טבע ואסונות מעשה יד אדם. בחברה האנושית החדשה מתפתחת חברה פיאודלית בה מי שחזק ואכזר, הוא גם בעל הממון והכוח, והחלש הופך לעבד. באחד מהאזורים, שכונה בעבר המערב התיכון של ארה"ב, מתקיים מאבק מר בין 7 ברונים יריבים על המשאבים הבסיסיים ביותר לאדם והוא מוגדר כיום כ"אדמת הפקר".

כל ברון  מנהיג יד קשה בחלק שבשליטתו, מחזיק בצבאות מקומיים, וברוצחים מאומנים המכונים "מחסלים", המוכשרים לתפקיד כבר בילדותם.  אחד מהם הוא סאני )דניאל וו(, מחסל שהוכיח כבר בצעירותו שליטה יוצאת דופן באמניות לחימה, בנה במשך השנים מוניטין של רוצח חסר רחמים והפך ליועצו הקרוב ביותר של הברון קווין.

image026

הדרמה הקומית המצליחה מבית HBO, בכיכובו של דווין ("דה רוק") ג'ונסון, חוזרת בעונה חדשה.
סטיב לוינסון ("הפמליה", "אימפריית הפשע") הוא היוצר של הדרמה הקומית, הבוחנת את העולם שטוף השמש של שחקני, ושחקני העבר בקבוצת פוטבול מקצועני באזור מיאמי. למרות שעל המגרש הם מקצוענים, מחוצה לו, הם מתקשים להתמודד עם החיים. בעונה החדשה, הכל תחרותי יותר ומסובך יותר, כשהקווים בין מקצועי לאישי מטשטשים במרדף אחר הצלחה ותהילה ארוכות טווח.

ספנסר (ג'ונסון) כוכב פוטבול שפרש והפך למנהל פיננסי של כוכבי פוטבול, נאלץ להתמודד עם שדים מעברו כשהוא יוצא למאבק ראש בראש מול הכריש הכי גדול בעסק, אנדרה אלאן (אנדי גרסייה). בינתיים, חבריו ולקוחותיו הקרובים ביותר, נאבקים למצוא דריסת רגל. ריקי בוחן את האפשרויות העומדות בפניו בתור סוכן עצמאי בעודו לומד להכיר את האב שנטש אותו לפני זמן רב. צ'ארלס מנסה לאזן בין הולדת תינוקו ועתידו במשחק ו-ורנון מתמודד עם חייו מחוץ לגרש.

יחד איתם יחזרו לעונה השניה גם שותפו הגדול מהחיים של ספנסר ג'ו, שעוזר לו לטפל בעסקאות הפוטבול הריווחיות ובשחקנים הגדולים, יחד עם ג'ייסון הסוכן, וטרייסי בת זוגו וכתבת הספורט.

בעסק שבו זה "לך על גדול או לך הביתה" ספנסר וצוותו עומדים ללמוד שזה שיש לך הכל, משמעותו שאתה צריך להיות מוכן בכל רגע להילחם על עוד כסף, עוד עסקאות ועוד כבוד.

image028

קומדיה היסטרית חדשה מבית HBO, שיצרו דני מקברייד וג'ודי היל (יוצרי "על הפנים").

הסדרה מספרת את סיפורו של בית ספר תיכון ושני האנשים שכמעט מנהלים אותו – סגני המנהל. ניל גמבי (דני מקברייד) אב גרוש וסגן המנהל האחראי על המשמעת בבית הספר, ולי ראסל (וולטון גוגינס, "המגן", "שמונת השנואים") סגן המנהל האחראי על תוכנית הלימודים מנהלים קרב כוחות אדיר על התפקיד הנכסף: מנהל בית הספר. כאשר לתפקיד ממונה מנהלת חדשה (קימברלי הברט גרגורי, "עוזרות בית נחושות") במקומם, הם יוצרים חזית משותפת ובלתי אפשרית נגדה.

שחקנים נוספים בקאסט: ביזי פיליפס (קוגר טאון), ג'ורגיה קינג (הנורמלים החדשים) ובתפקידי אורח יופיעו וויל פארל וביל מוריי.

 

קיץ של גילטי פלז'ר בערוצי הסדרות

מי שירצה לברוח מהחום ומשדרי הספורט האינסופיים או סתם לצפות בכיף הכי ממכר של הקיץ, ערוצי הסדרות מתגברים את קיץ בשעות חדשות וסדרות חדשות בשידור יומי ושבועי.
ל-yes Drama חוזרת חלוצת הריאליטי הרומנטי "הרווק" בשידור יומי כל לילה אחרי הפריים טיים, יחד עם סדרה יומית חדשה לחובבי תנועה "לרקוד כמו ביונסה".
ומדי חמישי הניסוי החברתי המדובר ביותר בארה"ב "חתונה ממבט ראשון"!
ב-yes Action לשידור היומי של העונות החדשות של NCIS, מצטרפת תופעת הריאליטי-אדרנלין שסוחפת את העולם "אתגר הנינג'ה" המרגשת.
ב-yes Comedy בואו לצחוק כל ערב עם 5 עונות הקומדיה החדשה "בייבי דאדי", מעין שלושה גברים ותינוקת לדור  המילניאלז.

image030

העונה ה- 20! של תוכנית הריאליטי הממכרת והסוחפת. בן היגינס, איש המכירות המקסים שהשתתף באחת מעונות "הרווקה" וחווה שברון לב כשנשלח הביתה ממש לקראת סופה, ינסה למצוא את האחת והיחידה שלו, אהבתו האמיתית, מבין 28 רווקות יפות , מוצלחות ודעתניות, בעודו עומד במרכזה של תוכנית הריאליטי- הרומנטית הראשונה והאהובה מכולן.
בין הרווקות העונה: זוג תאומות, קוסמטיקאית, חוקרת הזדקנות, לוחמת לשעבר, שדרנית חדשות, שתי מתמטיקאיות (חמש יחידות משתלם!) וטיארה, רווקה המתוארת כ"חובבת תרנגולות" שאחרי הפרק הראשון הפכה כמובן לסנסציית אינטרנט.

מי תזכה בורד האחרון? האם בן ימצא אהבת אמת? והאם לאור כל מה שאנחנו יודעים מעונה וחצי של UnREAL נוכל להבחין במניפולציות הקטנות?

image032

הניסוי החברתי שסחף את אמריקה. סדרת דוקו-דרמה המנהלת ניסוי סוציולוגי מסקרן, ועוקבת אחר שלושה זוגות בכל עונה, שהוצמדו על ידי ארבע מומחים בתחומם (פסיכולוג קליני, סקסולוג, סוציולוגית ומומחה רוחניות) על פי פרמטרים שונים הנבחנים מראש ונמצאים מתאימים, ומוכנים להתחתן בפגישתם הראשונה. אף אחד מבני הזוג לא פוגש את השני עד לאותו רגע בו הם נפגשים בחופה. הזוג מבלה את ליל הכלולות בבית מלון ולאחר מכן יוצא לירח דבש. כשהם שבים הביתה, עליהם לחיות יחד כזוג נשוי במשך שישה שבועות ולאחר מכן הם יכולים להחליט אם להישאר ביחד או להתגרש.  [טריילר]
בעתיד נשדר את סדרת ההמשך "שנה לחתונה" העוקבת אחרי הזוגות בשנתם הראשונה.

הזוגות:
קורטני וג'ייסון – ג'ייסון הוא פראמדיק/כבאי בן 27 (וגם מתאבק חובב) מברוקלין, שגדל כילד במשפחה חד הורית. הוא בעל לו"ז צפוף ומטורף שכמעט לא מותיר לו זמן לדייטים. הוא מסור לטיפול באמו החולה במחלה סופנית. קורטני היא צעירה דרומית שעברה למנהטן להגשים את חלומה להיות מאפרת והפכה לרקדנית בורלסק. המזג המרדני שלה גורם לחיבור מיידי עם ג'ייסון.
דאג וג'יימי – דאג הוא איש מכירות מחשבים בן 31 בניו ג'רזי שעדיין גר עם הוריו. הוא מאד משפחתי ובעבר היתה לו הצלחה קטנה בליגת הבייסבול. הוא עדיין אקטיבי (עובד כמציל מתנדב בסופ"ש) ומחפש "בחורה טובה". ג'יימי היא חתולה פראית, אחות מיילדת מוסמכת שבנתה את עצמה בעשר אצבעות, אחרי ילדות בפארק קראוונים טראשי וחיים עם אב מתעלל ואמא מכורה לסמים היא לקחה חסות על אחיה ואחיותיה בגיל 19. החייים הקשים שלה הפכו אותה לחשדנית.
וון ומונה – וון השתחרר מהצבא אחרי 11 שנות שירות ונאבק למצוא את עצמו בחיים האזרחיים ולהשתחרר מהמנטליות הצבאית הקשיחה. מונה היא אשת פיתוח בתחום האופנה שהיתה רווקה בחמש השנים האחרונות ומתקשה להיפתח בפני גברים, במיוחד לאחר מות אביה.

image034

"זו לא תחרות זו מלחמה"
סדרת ריאליטי ריקוד חדשה, אחות ל"רקדניות קטנות", שחודשה כבר ל3 עונות, ומתרחשת בעיר ג'קסון במיסיסיפי.  [טריילר]
הסדרה עוקבת אחרי בית הספר למקצועות ריקוד ההיפ-הופ של המאמנת דיאנה "מיס די" ויליאמס, ולהקת "הבובות הרוקדות" שלה, הכולל שתי קבוצות מגילאי 10 ועד 17. הלהקה מתחרה בתחרויות היפ-הופ ארציות, כשבכל מקצה שתי להקות מתחרות אחת בשניה.  מי ס די קשוחה אבל הוגנת – אין לה סבלנות לאמהות מתערבות או למי שלא נותנת מאה אחוז מעצמה – ואין לה בעיה להגיד את זה בפנים…

image036

5 עונותיה של הקומדיה מבית ABC Family, ישודרו בשידור יומי ב-yes Comedy

הסדרה עוקבת אחר בן (ז'אן לוק בילודו), בארמן בשנות ה- 20 לחייו המגלה להפתעתו שלסטוץ חד פעמי שהיה לו, יש השלכות מרחיקות לכת על חייו, כשהוא מוצא על סף דלתו תינוקת קטנה. בן מחליט לגדל את ביתו אמה, יחד עם אחיו דני (השחקן הלוהט ונטול החולצות דרק ת'לר), ענק חתיך וטוב לב וכוכב הוקי קרח , שותפו לדירה טקר (טאג' מורי, אחיהם הקטן של כוכבות הילדים התאומות טיה וטמרה) וחברתו הטובה ביותר ריילי (צ'לסי קיין, כוכבת דיסני לשעבר בתפקידה הבוגר הראשון), עורכת דין צעירה ו"שמנה לשעבר". כשאימו בוני (מליסה פיטרמן גונבת ההצגה) מחליטה לבוא לעזור, היא מכניסה את כולם לסחרור.
בלב הקומדיה המבגרת עומד משולש האהבים בין בן, ריילי שהיתה מאוהבת בו כל השנים והוא מעולם לא שם לב אליה ואחיו הגדול דרק, שהיה מאוהב כל השנים בריילי…

image038

הסדרה הכי כיפית וגדושת אקשן שתפגשו בקיץ הקרוב!

תוכנית הבידור התחרותית והספורטיבית בה מאות מתחרים מנסים להשלים סדרת מכשולים ברמת קושי עולה ומתגברת, ולעלות לגמר הארצי, בתקווה להפוך ל"לוחם נינג'ה אמריקאי". השלבים השונים שחלקם מוגבלים בזמן, בוחנים את יכולותיהם, כוחם ומהירותם של המתחרים ורק מי שמשלים את השלבים הראשונים, עולה לשלבים המאוחרים והקשים, בהם יתמודדו על מליון דולר. בשתי העונות שנשדר ברצף בשידור יומי נראה מתחרים מכל תחומי החיים – לצד רופא שרירי, צעיר חובב פארקור, פעלולנית ורקדן, יש גם מדאליסטים אולימפיי, לוחם MMA  ואפילו שחקן מהארלם גלובטרוטר.
הסדרה מלאה ברגעים עוצרי נשימה ומעוררי השראה, בינהם גם הקטע הבא בו קייסי קטנזרו עושה היסטוריה והופכת לאשה הראשונה שמשלימה את המסלול (ופותחת את הדלת לרבות וטובות אחריה בהמשך): https://www.youtube.com/watch?v=KIjivnSyldY

image040

הקומיקאית הבריטית האהובה טרייסי אולמן, אחת מיוצרי "משפחת סימפסון", חוזרת למסך הטלויזיה ומביאה איתה מבט יחודי על דמויות שונות ומוזרות החיות או מבקרות במרכז הגלובלי העסוק של בריטניה. מגלמת בהצלחה את קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, את דיים ג'ודי דאנץ' (בזמן שהיא גונבת מחנויות), מסאג'יסטית מכורה למין, זוג תיירים אמריקאים שחווים דעתם על לונדון, הדוכסית מקרונוול שומרת על הנסיך הקטן ג'ורג' למשך יום אחד ודמויות מושחזות נוספות.

הסדרה חודשה לעונה שניה.

image042

עונה חדשה לדרמה המשפטית האהובה, המתחילה למעשה העונה הזאת "מאפס", אחרי שהסוד הגדול לגבי מייק יצא אל האור. בסיום העונה החמישית, מייק חתם על עסקת טיעון וקיבל גזר דין של שנתיים בכלא, על קשירת קשר לביצוע הונאה. כשהדרמה תשוב בפרקים חדשים, יפשוט נער הפלא את החליפות המחוייטות וילבש מדי כלא ותספורת קצוצה.
לאחר שחסך מחבריו גורל דומה ולקח על עצמו את מלוא האחריות, יצטרך מייק לשרוד את חיי הכלא הקשוחים, בעוד עמיתיו הארווי, ג'סיקה, דונה, לואיס ורייצ'ל, יתמודדו עם העובדה שהמשרד שלהם, שתמיד היה הומה, הפך שומם וריק מעובדים ומעבודה. היוצרים מבטיחים עונה שתכלול מספר תפניות מפתיעות וקווי עלילה חדשים.

image044

עונה חדשה לסדרת הגילטי פלז'ר הכי ממכרת. לאחר עזיבתה של ג'ניפר אספוזיטו את הסדרה, יחד עם דמותה המסתורית קליסטה, נשארו שלוש מאהבות אהובות. העונה החדשה נפתחת שנה לאחר הלילה הקשה בו ג'וס נתקלה בוילסון המסוכן בביתה של קליסטה, וכעת נאלצת לחוות מחדש את כל הזכרונות הכואבים מאותו אירוע בעודה מעידה במשפט הרצח שלו. היא והארי מעוניינים להתקדם במערכת היחסים שלהם, אך חווים קשיים כשנראה שג'וס עדיין לא החלימה לחלוטין. למרות שעברו לגור יחד, מארק עדיין לא מצא עבודה קבועה, ואפריל מודאגת מכך שלוסי מתבגרת מהר מדי. קרן מסתגלת לאימהות החדשה, בזמן שהמטפל של הילד שלה (ג'רי אוקונל בתפקיד אורח) מנסה להתחיל איתה.

image046

הקומדיה מרשת FXX המבוססת על הסיפורים הקצרים פרי עטו של סיימון ריץ', שהוא גם יוצר הסדרה, יחד עם לורן מייקלס (SNL, והטונייט שואו) חוזרת בעונה חדשה וכבר חודשה כבר לעונה שלישית. הסדרה עוקבת אחר ג'וש גרינברג (ג'יי בארושל, "מיליון דולר בייבי", "רעם טרופי"), רווק טרי שנפרד לאחרונה מחברתו בשנים האחרונות, מגי, ומחפש אהבה חדשה. הוא נאבק לשמור על מערכות היחסים שלו, והקונפליקטים שלו מגיעים למצבים אבסורדיים ונלקחים לקיצוניות מוגזמת.

אחותו הגדולה והבוגרת, ליז, מנסה לעזור לו להיכנס למערכת יחסים רצינית, בעוד חברו חובב המין, מייק, מנסה לעזור לו למצוא סטוצים ללילה אחד, אך במרבית המקרים, ההצלחות שלו מובילות למצבים סוריאליסטים והזויים במיוחד.

סדרות מתחילות ומסתיימות בחודש יולי:

yes London ב- yes VOD:

תאריך סדרה
21/07/2016 שלוש עשרה

 סדרות מתחילות בחודש יולי בערוצי הסדרות:

תאריך סדרה יום שעה  ערוץ
04/07/2016 ריי דונובן 4 שני 22:00 yes Oh HD/yesBinge
04/07/2016 אדמת הפקר שני 21:00 AMC
03/07/2016 בייבי דאדי 1-5 ראשון-חמישי 22:00 yes Comedy HD
11/07/2016 לרקוד כמו ביונסה ראשון-חמישי 20:30 yes Drama HD
13/07/2016  כשגבר פוגש אישה 2 רביעי 22:00 yes Oh HD
13/07/2016 המופע של טרייסי אולמן רביעי 22:30 yes Oh HD/yesLondon
17/07/2016 הרווק 20 ראשון-חמישי 22:45 yes Drama HD
17/07/2016 סודות משפחתיים ראשון 21:15 yes Drama HD
17/07/2016 אתגר הנינג'ה 1-2 ראשון-חמישי 21:15 yes Action HD
20/07/2016 Suits 6 רביעי 21:15 yes Drama HD
20/07/2016 חסרי מוח רביעי 22:00 yes Drama HD
21/07/2016 מגורש חמישי 22:45 yes Oh HD
23/07/2016 בולרז 2 שבת 22:00 yes Oh HD/yesBinge
23/07/2016 סגני המנהל שבת 22:45 yes Oh HD
25/07/2016 מאהבות 4 שני 22:00 yes Drama HD/yesBinge
28/07/2016 חתונה ממבט ראשון חמישי 22:00 yes Drama HD

סדרות מסתיימות בחודש יולי:

תאריך סדרה יום שעה  ערוץ
06/07/2016 עמק הסיליקון 3 רביעי 22:00 yes Oh HD
06/07/2016 Veep 5 רביעי 22:30 yes Oh HD
13/07/2016 דוקטור רוזווד רביעי 21:15 yes Drama HD
13/07/2016 זרה 2 רביעי 22:00 yes Drama HD
18/07/2016 כמעט מלכותיים 2 שני 22:00 yes Drama HD
21/07/2016 הגבר האחרון בעולם 2 חמישי 22:00 yes Drama HD
 • יולי 2016 בערוצי הסרטים של כן

  לשון הקומוניקט:

  קיץ שוברי קופות 2016
  ערוץ: yes2 ו-yesVOD | מועד שידור: לאורך חודש יולי, בכל ערב
  בעוד אתם בים או מול המזגן, העולם בסכנת הכחדה שוב, גיבורי על בחליפה מנהלים קרבות בין גורדי שחקים, הכוכבים הגדולים ביותר מביאים את אהבתם זה לזו במחוות רומנטיות גדולות מהחיים ויצורים מופלאים מכוכבים רחוקים פולשים לכדור הארץ או להפך. כן, קיץ שוברי קופות חוזר ובגדול, עם חודש מפוצץ בסרטים המצליחים ביותר בעולם.
  לאורך כל חודש יולי ישדר yes2 בכל ערב את הסרטים הכי עצומים, עם האפקטים הכי גדולים ועם הכוכבים הכי אהובים – כ-100 סרטים שוברי קופות בסך הכל. בין השאר יגיעו למסך כ-10 בכורות מצליחות, כולל "ספקטר" לצד שאר סרטי ג'יימס בונד של דניאל קרייג, הקומדיה הרומנטית המצליחה של איימי שומר "אסון מהלך"; "טד 2", בכורה רק לצופי yes של "הרץ במבוך: מבחני הכוויה", סרט האסונות "אוורסט" ועוד. זאת לצד עשרות שוברי הקופות הגדולים של השנים האחרונות כולל "מהיר ועצבני 7", "עולם היורה", "הנוקמים: עידן אולטרון", "מקס הזועם: שביל הזעם", וגם סרטים מצליחים מכל השנים בהם "ההתחלה", "300", "מטריקס", "שליחות קטלנית 2", סרטי כוכב הקופים, "מסיבת רווקות" ועוד ועוד.
  במקביל יעלו ב-yesVOD שתי קטגוריות מיוחדות – האחת עם כמה משוברי הקופות הגדולים של 2016 – בין השאר יהיו זמינים "זוטרופוליס", "דדפול", "המטרה: לונדון" ועוד; והשנייה בספריית 24/7 סרטים חינם- עם עוד עשרות סרטים גדולים ומצליחים, ללא עלות.

  שבוע 1/7-6/7

  שבת מפלצות ב-yes2
  ערוץ: yes2, במסגרת קיץ שוברי קופות
  מועד שידור: שבת, 2/7, החל מהשעה
  הם ענקיים, מאיימים, דורסים כל דבר בסביבה, הורסים ערים שלמות בדרכם, מניסים אלפי אנשים מבוהלים על הדרך – והם מרסקים קופות על ימין ועל שמאל. קיץ שוברי קופות מתחיל בענק, הכי ענק, עם שבת שכולה מפלצות קולנועיות מאיימות, ועם "פסיפיק רים" בבכורה.
  במהלך שבת מפלצות ישודרו הסרטים הבאים:

  גודזילה (1998) | Godzilla (1998)
  מועד שידור: שבת, 2/7, בשעה 10:25

  קלוברפילד | Cloverfield
  מועד שידור: שבת, 2/7, בשעה 12:45

  הנוסע השמיני 1-3 | Alien 1-3
  מועד שידור: שבת, 2/7, משעה 14:12

  מסע אל האי המסתורי | Journey 2: Mysterious Island
  מועד שידור: שבת, 2/7, בשעה 20:23

  גודזילה (2014) | Godzilla (2014)
  מועד שידור: שבת, 2/7, בשעה 0:10

  פסיפיק רים | Pacific Rim
  בכורה!
  מועד שידור: שבת, 2/7, בשעה 22:00
  במאי: גיירמו דל טורו, ארה"ב, 2013
  שחקנים: צ'ארלי האנם, רינקו קיקוצ'י, צ'ארלי דיי, אידריס אלבה, רון פרלמן
  טריוויה: הסרט הרוויח מעל ל-400 מיליון דולר ברחבי העולם וסרט המשך נמצא כבר בעבודה.
  תקציר: סרט המפלצות הכיפי של הבמאי גיירמו דל טורו ("המבוך של פאן")
  בעתיד הלא רחוק, תופעת טבע בקרקעית האוקיינוס גורמת למפלצות ימיות להגיח מהמעמקים ולעלות אל פני השטח. כדי להתמודד עם המפלצות, המציאו מדענים רובוטי ענק הנשלטים על ידי חיילים מיומנים, במה שנחשבת למשימת התאבדות. כשהמלחמה מגיעה לנקודה קריטית, מגויס חייל ששכל את אחיו בקרב מול מפלצת, כדי להתייצב בחזית המלחמה על עתיד האנושות.

  שובר את הכלים | Pawn Sacrifice
  בכורה!
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: שישי, 1/7, בשעה 22:00
  במאי: אדוארד זוויק ("לגעת ביהלום"). ארה"ב, 2014
  שחקנים: טובי מגווייר, ליב שרייבר
  תקציר: דרמה המבוססת על חייו של גאון השחמט בובי פישר. עילוי השחמט האמריקאי מוצא את עצמו קורא תיגר על יכולותיה של ברית המועצות במהלך שיאה של המלחמה הקרה..זאת בנוסף למאבקיו הבלתי פוסקים בין גאונותו המתמטית לשיגעונות התוקפים אותו, המוליכים את סיפור חייו של הגאון, מעליה מטאורית לשפל גדול..

  שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד
  ערוץ: yes5 | מועד שידור: כל יום שישי בשעה 17:00
  בכל שישי בשעה 17:00 מומלץ לאסוף את כל המשפחה מול yes5 ולצפות בסרטים האהובים שאף ילדות אינה שלמה בלעדיהם, במסגרת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד.
  החודש תתארח ברצועה טרילוגיית מלחמת הכוכבים המקורית והאהובה ששינתה את פני עולם הקולנוע וכבשה דורות של צופים", נהנה מהנסיכה ארוכת השיער רפונזל בסרט "פלונטר" ונמתוגג עם האגדה הקסומה "פוניו" של יוצר האנימציה היפני האגדי, זוכה פרס האוסקר, מיאזאקי.

  מלחמת הכוכבים: תקווה חדשה | Star Wars: A New Hope
  ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד
  מועד שידור: שישי, 1/7, בשעה 17:00
  במאי: ג'ורג' לוקאס, ארה"ב, 1977.
  הראשון (להיות מופק) באפוס המופלא ומלא ההרפתקאות מבית היוצר של ג'ורג' לוקאס. לוק סקייווקר הצעיר יוצא להציל את הנסיכה ליאה ואת הגלקסיה מידי דארת' ויידר וכוחות האימפריה.

  המיניונים | Minions
  בכורה!
  ערוץ: yes5 | מועד שידור: שבת, 2/7, בשעה 10:00
  במאי: פייר קופין, קייל בלדה, ארה"ב 2015
  דיבוב לאנגלית: סנדרה בולוק, ג'ון האם, סטיב קארל, מייקל קיטון.
  דיבוב לעברית: מתי אטלס, איילת רובינסון, אוהד שחר
  טריוויה: שובר קופות ענק עם מעל למילארד דולר ברחבי העולם
  תקציר: החברים האהובים והצהובים שכבשו את ליבנו חוזרים בסרט מלא בהומור והרפתקאות.
  לאחר שהייה ארוכה באנטרטיקה אחד מהמיניונים, קווין, מחליט לצאת לחפש אחר נבל חדש אותו המיניונים ישרתו. ביחד עם עוד שני חברים, הם יוצאים למסע ולבסוף מגוייסים לשרת את נבלת העל – סקרלט, שכל רצונה הוא לכבוש את העולם. משימתם הראשונה היא לגנוב את כתר המלוכה, אך היא תתפתח ליותר מכך- הם יצטרכו להציל את כל המיניונים…

  הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: בכל יום ראשון, בשעה 22:00
  יש סרטים שחייבים לראות לפחות פעם בחיים. אלו הסרטים שמככבים במונטז'ים קולנועיים, זוכים למחוות, מצוטטים ומככבים ברשימות הסרטים הטובים בכל הזמנים.
  לטובת כל מי שפספס וצריך להשלים, וגם לאלו שראו ומוכנים לראות שוב ושוב, משדר ערוץ yes3 בכל יום ראשון בשעה 22:00 קלאסיקה קולנועית אחרת שאסור להחמיץ. החודש נחגוג 100 שנה לאוליביה דה הבילנד עם "שארלוט המתוקה", ניזכר בזוכה האוסקר סרט הטוב ביותר "הסכם ג'נטלמני", נהופנט שוב ממשפחת קורליאונה ב"הסנדק", נבקר בריביירה הצרפתית עם גרייס קלי וקרי גרנט ב"לתפוס גנב" האלגנטי של היצ'קוק ונסיים באחד מסרטי המלחמה המסעירים אי פעם "מטאל ג'אקט" של סטנלי קובריק.
  את כל סרטי מסגרת "הבלתי נשכחים" ניתן להקליט כסדרה

  שארלוט המתוקה | Hush…Hush, Sweet Charlotte
  ערוץ: yes3, במסגרת הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות
  מועד שידור: ראשון, 3/7, בשעה 22:00
  במאי: רוברט אלדריץ' ("12 הנועזים"), ארה"ב, 1964
  שחקנים: בטי דיוויס, אוליביה דה הוואלנד, ג'וזף קוטן
  לציון יום ההולדת ה-100 של אוליביה דה הבילנד, אגדה הוליוודית על ומחוץ למסך ואחת היחידות מתור הזהב של שנות השלושים והארבעים שעדיין בחיים, משדר yes3 את דרמת המתח המצוינת, שהייתה מועמדת לשבעה פרסי אוסקר, בה כיכבה לצד בטי דיוויס, אודות אלמנה ההולכת ומשתגעת בעקבות סוד משפחתי מהעבר.

  לזמן את הרוע | The Conjuring
  בכורה!
  ערוץ: yes2, במסגרת קיץ שוברי קופות
  מועד שידור: ראשון, 3/7, בשעה 22:00
  במאי: ג'יימס וואן, ארה"ב, 2013
  שחקנים: פטריק ווילסון, ורה פרמיגה, לילי טיילור, רון לוינגסטון
  טריוויה: הסרט הרוויח מעל ל-300 מיליון דולר ברחבי העולם. סרט ההמשך מוקרן בימים אלה בבתי הקולנוע.
  תקציר: אחד מסרטי האימה המצליחים בכל הזמנים. כמה ימים עברו מאז נכנסו בני הזוג פרון לביתם החדש ביחד עם חמש ילדותיהן, ומשהו אינו כשורה. רהיטים זזים, רעשים משונים נשמעים ודמויות חשודות צצות באמצע הלילה. במצוקתם הם מחליטים לבקש עזרה משני חוקרי על טבעי. אך מסתבר שמה-שזה-לא-יהיה שמטריד אותם בלילות, לא מתרגש מרודפי שדים מקצועיים וגם מעבר דירה לא מצליח להיפטר ממנו.

  פסטיבל הקולנוע של yes
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: כל יום שלישי בשעה 22:00
  סרטים חדשים ומצוינים, שלא תראו בשום מקור אחר, מחכים לכם בכל יום שלישי ב-22:00 ב-yes3. האקשן הכי מסעיר, הקומדיות הכי מצחיקות, הדרמות הכי מרגשות והמותחנים הכי מרתקים שדילגו על מסכי הקולנוע בארץ ומגיעים ישר ל-yes.
  החודש נשדר סרטים שונים ומרתקים, רובם רק לצופי yes – זוכה פרס הבימוי בפסטיבל ברלין "גוף"; המותחן זוכה שלושה פרסים בפסטיבל ונציה "הרחק מבני אדם" בכיכובו של ויגו מורגנסטן; הדרמה החברתית נוקבת "99 בתים" עם אנדרו גארפילד ומייקל שאנון; ושלושה ימים אחרי הבכורה בארה"ב "Looking: הסרט" שחוזר אל גיבורי הסדרה הנועזת של HBO.
  את כל סרטי פסטיבל הקולנוע של yes3 ניתן להקליט כסדרה

  גוף | Body (Cialo)
  בכורה ארצית בלעדית!
  ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע
  מועד שידור: שלישי, 5/7, בשעה 22:00
  במאית: מלגוז’טה שומובסקה ("ראיון אינטימי"). פולין, 2015
  שחקנים: ג'אנוש גאג'וש, מיה אוסטשבסקה
  טריוויה: הסרט זכה בפרס דב הכסף על בימוי בפסטיבל ברלין וכיכב בעשרות פסטיבלי קולנוע בעולם, כולל לונדון, טורונטו וחיפה.
  תקציר: דרמה זוכת פרס הבימוי בפסטיבל ברלין, הסובבת סביב שלוש דמויות שמתמודדות עם אובדן ובדידות – חוקר מקרי מוות ציני ואלכוהוליסט שכבר בקושי יכול להבחין מי חי ומי לא; בתו האנורקסית, שמאז מותה הטרגי של אמה אפילו לא מנסה להסתיר את המחלה; והמטפלת שלה, שמגלה פתאום בעצמה יכולת לתקשר עם המתים.

  סילבסטר יום הולדת
  ערוץ: yes4 | מועד שידור: רביעי, 6/7, החל משעות הצהריים
  מזל טוב לסילבסטר סטאלון שחוגג יום הולדת 70. השחקן, הבמאי והתסריטאי, מועמד שלוש פעמים לפרס האוסקר (משחק ותסריט), שפרץ בסרט הבלתי נשכח "רוקי", שלחם ב"רמבו", שידע עליות ומורדות במהלך הקריירה, ונסיקה מחדש בעשור האחרון, כולל מועמדות לפרס האוסקר השנה עבור תפקיד משנה בסרט "קריד" (שישודר בהמשך החודש במסגרת קיץ שוברי קופות).
  ביום רביעי ה-6/7 נחגוג בyes4 יום שלם עם סרטיו – רוקי בלבואה, רוקי 4, תוכנית בריחה, בלתי נשכחים 3, קוברה וג'ון רמבו.

  שבוע 7/7-13/7

  מרתון הנגאובר
  ערוץ: yes2, במסגרת קיץ שוברי קופות
  מועד שידור: חמישי-שישי, 7-8/7, משעה 22:00
  במסגרת קיץ שוברי קופות נשדר את הטרילוגיה הפרועה שוברת הקופות, שהפכה את בראדלי קופר לכוכב על, גררה סרטים בעלי אותו אופי בכל העולם והציבה סטנדרט חדש למסיבות רווקים באשר הן. שלושת הסרטים, אשר הכניסו ביחד קרוב למיליארד וחצי דולר ברחבי העולם, ישודרו לאורך שני ערבים:

  בדרך לחתונה עוצרים בווגאס | The Hangover
  מועד שידור: חמישי, 7/7, בשעה 22:00

  בדרך לחתונה עוצרים בבנגקוק | The Hangover 2
  מועד שידור: חמישי, 7/7, בשעה 23:48

  הנגאובר: חוזרים לווגאס | Hangover Part 3
  בכורה!
  ערוץ: yes2, במסגרת קיץ שוברי קופות
  מועד שידור: שישי, 8/7, בשעה 22:00
  במאי: טוד פיליפס, ארה"ב, 2013
  שחקנים: בראדלי קופר, זאק גליפיאנקיס, אד הלמס, ג'ון גודמן, קן ג'יונג
  תקציר: קומדיה פרועה והפרק האחרון בסדרת "בדרך לחתונה". החבורה מתאחדת שוב וחוזרת לעוד חוויה מטורפת למקום הפשע הראשוני – לעיר החטאים לאס וגאס. הפעם הם צריכים לחלץ את דאג שנחטף על ידי גנגסטר אכזר. לשם כך עליהם להסגיר לידיו את מר צ'או החמקמק, משימה לא פשוטה כלל…

  טום הנקס חוגג 60
  ערוץ: yes1 | מועד שידור: שישי-שבת, 8-9/7, כל היום
  בואו לחגוג עם השחקן האמריקאי המוכשר, זוכה 2 פרסי אוסקר, ופשוט הכי נייס גאי שיש בהוליווד.
  בסופ"ש ה 8-9/7, יצטרף yes1 לחגיגות יום הולדתו ה60 של אחד השחקנים האהובים בהוליווד – טום הנקס, עם מיטב סרטיו הנפלאים. בין היתר ישודרו – "פורסט גאמפ" עליו זכה בפרס האוסקר, הקומדיה הרומנטית המקסימה "יש לך הודעה", "צופן דה וינצ'י", "להתחיל מחדש", "ביג", "לארי קראון" וסרטים נוספים.
  בנוסף, ב-yesVOD תהיה קטגוריה עם סרטים נוספים, ביניהם- "גשר המרגלים".

  מחוץ לזמן | Time Out Of Mind
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: שישי, 8/7, בשעה 22:00
  במאי: אורן מוברמן. ארה"ב, 2015
  שחקנים: ריצ'רד גיר, ג'נה מאלון
  טריוויה: במהלך צילומי הסרט צולם גיר ברחוב הומה אדם מרחוק, בלבוש חסר בית. רק שניים מבין עוברי האורח שנתקלו בו במהלך הצילומים זיהו את השחקן המפורסם.
  תקציר: ריצ'ארד גיר, באחד התפקידים המאתגרים ביותר בקריירה הארוכה שלו, מגלם הומלס שלא מצליח לקבל דיור ציבורי זמני, ונאלץ להסתובב ברחובות ולהתאשפז בבית מחסה גדול במנהטן. מפגש מקרי מעורר אצלו תקווה לעתיד אחר. עם כוחות חדשים, הוא יוצא לאתר את בתו ולהתפייס עימה אחרי שנים רבות של נתק מוחלט.

  מלחמת הכוכבים: האימפריה מכה שנית | Star Wars: The Empire Strikes Back
  ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד
  מועד שידור: שישי, 8/7, בשעה 17:00
  במאי: אירווין קירשנר. ארה"ב, 1980
  הרפתקאות. בעוד חבריו נמלטים מצי האימפריה, יוצא לוק סקייווקר ללמוד את רזי הכוח ממאסטר יודה. במהרה הוא נאלץ לשוב ולהילחם. השני בטרילוגיה המקורית.

  אסון מהלך | Trainwreck
  בכורה!
  ערוץ: yes2, במסגרת קיץ שוברי קופות
  מועד שידור: שבת, 9/7, בשעה 22:00
  במאי: ג'אד אפאטו. 2015.
  שחקנים: איימי שומר, ביל היידר ("SNL"), טילדה סווינטון, לברון ג'יימס, ג'ון סינה
  טריוויה: זהו הסרט הראשון שג'אד אפאטו מביים שהוא לא כתב, על התסריט אחראית איימי שומר.
  מועמד ל 2 פרסי גלובוס הזהב.
  תקציר: הקומיקאית הוולגרית איימי שומר בקומדיה רומנטית וסקסית.
  איימי היא כתבת במגזין גברים שלא מאמינה בקשר רציני אלא בעיקר בכמויות רבות של אלכוהול והרבה סקס מזדמן. היא מקבלת משימה לראיין את הרופא שמטפל בספורטאים המפורסמים בעולם (כולל לברון ג'יימס בהופעה קומית מפתיעה). כמובן שאין לה כל עניין לא בספורט וגם לא במיוחד ברופא החנון, אבל הוא מוצא עניין בה ומנסה לשנות את דעתה הנחרצת על אהבה ומערכות יחסים.

  טרנספורטר: סכנה מיידית | The Transporter Refueled
  בכורה!
  ערוץ: yes4 | מועד שידור: שבת, 9/7, בשעה 22:00
  במאי: קמיל דלמאר. צרפת/סין, 2015.
  שחקנים: אד סקריין, לואן שאבאנול.
  טריוויה: אתחול לסדרת סרטי האקשן המצליחה "טרנספורטר" בה כיכב ג'ייסון סטאת'ם.
  על ההפקה – לוק בסון
  תקציר: סוכן נשכר למשימה על ידי אנה הערמומית ובמהרה מגלה שנפל בפח. אנה ושותפיה חטפו את אביו כדי לחייב אותו לעזור להם להפיל כנופיה רוסית של פושעים מסוכנים. הוא יוצא להציל את אביו במסע נקמה על רקע הנופים של הריביירה הצרפתית.

  לכבוד פסטיבל הקולנוע הבינלאומי ירושלים הנערך החודש, ישדר ערוץ yes דוקו שבוע פנטסטי עם סרטי תעודה בינלאומיים מובילים על אמנות הקולנוע.
  בין הסרטים הבולטים שישודרו – "הקשב לי, מרלון", "אינגריד ברגמן: במילותיה שלה", "נורה אפרון: הכל ראוי לפרסום" ו"להפוך להיות מייק ניקולס".
  כל הסרטים ישודרו מיום ראשון ה-10.7 ועד שבת ה-16.7 בשעה 22:00 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD. כדי לתת תמונה רחבה, ערוצי הסרטים ישדרו סרטים רלוונטים, ביניהם:

  צ'פלין: זמנים מודרניים 10.07 בyes5, בחזרה לעתיד 12.07 בyes2, מרלון ברנדו: הסנדק + חופי הכרך 17/7 בyes3, המלהקת: קיד וקסידי 15/7 בyes3, אורסון וולס: הלייד משנחאי – 11/7 בyes3,
  נורה אפרון: יש לך הודעה. 09.07 בyes1. דיסני: 6 גיבורים14.07 בyes5, לשבור את הקרח 11.07 בyes5, 101 דלמטים (1961) 13.7 בyes5 ואך כמובן קטגורית סרטי דיסני בVOD

  הסכם ג'נטלמני | Gentleman's Agreement
  ערוץ: yes3, במסגרת הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות
  מועד שידור: ראשון, 10/7, בשעה 22:00
  במאי: איליה קאזאן ("חשמלית ושמה תשוקה"), ארה"ב, 1947
  שחקנים: גרגורי פק, דין סטוקוול, דורותי מקגוויר
  גרגורי פק, שהשנה מציינים 100 שנה להולדתו, מגלם עתונאי חוקר המתחזה ליהודי כדי לחשוף את האנטישמיות בארה"ב. הסרט שהופק שנתיים לאחר סיום מלחה"ע השנייה, עבר בין כמה אולפנים עד שיצא לפועל, בכדי לזכות בשלושה פרסי אוסקר, כולל לסרט הטוב ביותר ולבמאי איליה קאזאן. את הילד משחק בסרט דין סטוקוול, שהיה מועמד לאוסקר על תפקיד המשנה ב"נשואה למאפיה".

  הרחק מבני האדם | Far From Men
  בכורה ארצית בלעדית!
  ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע
  מועד שידור: שלישי, 12/7, בשעה 22:00
  במאי: במאי: דיוויד אולהופן. צרפת, 2014
  שחקנים: ויגו מורטנסן, רדה קטב
  טריוויה: הסרט זכה בשלושה פרסים בפסטיבל ונציה, קיבל ביקורות משבחות וכיכב בשלל פסטיבלי קולנוע.
  את הפסקול כתבו ניק קייב ושותפו הותיק ליצירה וורן אליס.
  תקציר: בשיאה של מלחמת אלג'יר נשלח מורה צרפתי מתבודד, לוחם שפרש מחיי הקרב, ללוות למשפט בן כפר המואשם ברצח. מוקפים בגורמים עוינים הם צריכים לשתף פעולה כדי לשרוד.

  • המשך

   שבוע 14/7-20/7

   יום כוכב הקופים ב-yes2
   ערוץ: yes2, במסגרת קיץ שוברי קופות
   מועד שידור: חמישי, 14/7, החל משעה 16:25
   כחלק מקיץ שוברי קופות נקדיש יום לאחד הפרנצ'ייז הקולנועיים הוותיקים והמצליחים בכל הזמנים – סרטי כוכב הקופים. החל משעות אחר הצהריים נשדר ב-yes2 חמישה סרטים על מלחמות האדם והקופים – שניים מהסדרה הקלאסית, הרימייק של טים ברטון עם מארק וולברג ואת שני הסרטים החדשים והמצוינים בסדרה, המתארים את האירועים שהובילו להשתלטות הקופים.

   כוכב הקופים (1968) | Planet Of The Apes (1968)
   מועד שידור: חמישי, 14/7, בשעה 16:25

   הבריחה מכוכב הקופים | Escape From The Planet Of The Apes
   מועד שידור: חמישי, 14/7, בשעה 18:19

   כוכב הקופים (2001) | Planet Of The Apes
   מועד שידור: חמישי, 14/7, בשעה 19:59

   כוכב הקופים: המרד | Rise Of The Planet Of The Apes
   מועד שידור: חמישי, 14/7, בשעה 22:00

   כוכב הקופים: השחר | Dawn Of The Planet Of The Apes
   מועד שידור: חמישי, 14/7, בשעה 23:45

   החופשה הסקוטית שלי | What We Did On Our Holiday
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes1
   מועד שידור: שישי, 15/7, בשעה 21:30
   במאים: אנדי המילטון גאי ג'נקין. בריטניה, 2014.
   שחקנים: רוזמונד פייק ("נעלמת"), דיוויד טננט (הסדרה "דוקטור הו"), ביל קונולי ("ההוביט: מסע בלתי צפוי")
   תקציר: קומדיה משפחתית משעשעת. זוג הורים שנמצא במשבר, לוקח את ילדיהם לחגוג את יום הולדתו של הסבא, בעיירת חוף בסקוטלנד. הם לא רוצים להעציב את בעל השמחה, ומעמידים פנים שהנישואין כרגיל. יציאה של הילדים עם סבם (ביל קונולי הנפלא) לבילוי בחוף הים, גורמת לעניינים לצאת משליטה.

   שישי עם בונד של דניאל קרייג
   ערוץ: yes2, במסגרת קיץ שוברי קופות
   מועד שידור: שישי, 15/7, החל משעה 15:25
   כשנבחר קרייג היו שלגלגו וכינו אותו בונד הבלונדיני, אך כבר עם הסרט הראשון בכיכובו הסתבר שמדובר בג'יימס בונד שונה מכולם – קשוח יותר, אפל ומורכב, שחוץ מלהרביץ לרעים ולשכב עם הנשים, הוא גם יודע לאהוב ולכאוב. עכשיו, לאחר כמה מהסרטים המצליחים בתולדות בונד ובכלל, דניאל קרייג חוזר לנעליו של 007 אולי בפעם האחרונה, ומתמודד מול האויב המיתולוגי של בונד ומול הארגון אותו רדף מההתחלה.

   לקראת שידור הבכורה של הסרט האחרון עד כה בסדרת ג'יימס בונד, "ספקטר", נשדר במהלך יום שישי, 15/7, את כל סרטיו של הסוכן המפורסם מכולם בגילומו של דניאל קרייג:

   קזינו רויאל | Casino Royale
   מועד שידור: שישי, 15/7, בשעה 15:25

   קוואנטום של נחמה | Quantum Of Solace
   מועד שידור: שישי, 15/7, בשעה 17:50

   סקייפול | Skyfall
   מועד שידור: שישי, 15/7, בשעה 19:36

   ספקטר | Spectre
   בכורה!
   מועד שידור: שישי, 15/7, בשעה 22:00
   במאי: סם מנדז. ארה"באנגליה, 2015
   שחקנים:: דניאל קרייג, ליה סיידו, מוניקה בלוצ'י, כריסטוף וולץ', נעמי האריס, בן ווישו
   טריוויה: זוכה פרס האוסקר ופרס גלובוס הזהב לשירו של סם סמית'. הכניס מעל 800 מיליון דולר מסביב לעולם בקופות.
   תקציר: דניאל קרייג חוזר פעם נוספת, ואולי האחרונה, לגלם את ג'יימס בונד, הסוכן הסודי המפורסם ביותר בכל העולם.
   הפעם הודעה מסתורית שולחת את בונד מסביב לעולם למשימה סודית ביותר – לחשוף את ראשי הארגון המרושע בשם ספקטר. בעזרתם של מאניפני ואיש הגאדג'טים Q, פועל בונד למצוא את בתו של יריבו המושבע ולחשוף את האמת המוסתרת המאיימת להרוס את כל מה שהוא לחם למענו.

   מלחמת הכוכבים: שובו של הג'דיי | Star Wars: Return Of The Jedi
   ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד
   מועד שידור: שישי, 15/7, בשעה 17:00
   במאי: ריצ'רד מרקוונד. ארה"ב, 1983.
   הסרט שחותם את הטרילוגייה המקורית האהובה. לוק מציל את האן סולו ואת הנסיכה ליאה, ויחד הם יוצאים למתקפה על כוכב המוות החדש.

   יציאה מלכותית | A Royal Night Out
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes1
   מועד שידור: שבת, 16/7, בשעה 21:30
   במאי: ג'וליאן ג'ארולד ("להיות ג'יין"), בריטניה, 2015.
   שחקנים: אמילי ווטסון, שרה גאדון ("בל"), בל פואלי, רופרט אוורט
   תקציר: דרמה רומנטית תקופתית. הנסיכות אליזבת (במציאות חגגנו לפני רגע 90 למלכה אליזבת') ומרגרט מקבלות אישור מיוחד לצאת מארמון בקינגהאם המלכותי ולהצטרף לחגיגות בלונדון של סיומה של מלחמת העולם ה-2. הן חוות לילה מלא התרגשות, סכנה ופרפרים ראשונים של רומנטיקה.

   סיקאריו | Sicario
   בכורה!
   ערוץ: yes4 | מועד שידור: שבת, 16/7, בשעה 22:00
   במאי: דניס וילנב ("אסירים"). 2015.
   שחקנים: אמילי בלאנט ("קצה המחר"), בניסיו דל טורו, ג'וש ברולין ("ארץ קשוחה").
   תקציר: מתח משובח מועמד ל 3 פרסי אוסקר 2016. קייט הינה סוכנת FBI המגויסת ליחידה מיוחדת המתמחה במלחמה נגד הסמים בשטח ההפקר בגבול שבין ארה"ב למקסיקו. הצוות בהנהגתו של יועץ מסתורי בעל עבר מפוקפק, יוצא למסע חשאי שגורם לקייט להטיל ספק בכל מה שהיא מאמינה.

   הגמד השביעי | The 7th Dwarf
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes5 | מועד שידור: שבת, 16/7, בשעה 10:00
   במאי: בוריס אלצ'ינוביץ', הראלד ציפרמן
   שחקנים: שרית סרי, לורן סביר, סער בדישי
   תקציר: שלגיה, היפהפייה הנרדמת, כיפה אדומה ועוד מספר דמויות מהאגדות נפגשות לאירוע מיוחד. אולם רגע לפני האירוע מגלים הגמדים של שלגיה, שהמכשפה הרעה מתכננת להרדים את הנסיכה היפהפייה. הם מספרים לה על המזימה, אך בעקבות טעות של אחד הגמדים – נדקרת הנסיכה ושוקעת בתרדמת ארוכה ואיתה הממלכה כולה. הגמדים מחליטים לצאת למסע מחוץ לממלכה הרדומה ולמצוא את אהובה של הנסיכה, בתקווה כי הוא יצליח להוציא אותה ואת הממלכה מהתרדמת.

   הסנדק | The Godfather
   ערוץ: yes3, במסגרת הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות
   מועד שידור: ראשון, 17/7, בשעה 22:00
   במאי: פרנסיס פורד קופולה, ארה"ב, 1972
   שחקנים: מרלון בראנדו, אל פאצ'ינו, דיאן קיטון, רוברט דובאל
   אחד מהסרטים הגדולים בכל הזמנים, זוכה שלושה פרסי אוסקר כולל הסרט הטוב ביותר, יצירת המופת של פרנסיס פורד קופולה על משפחת קורליאונה המאפיונרית מדורגת במקום השני בדירוג של אתר ה-IMDB. עם מרלון ברנדו אשר הסרט התיעודי על חייו ישודר במסגרת ספיישל דוקולנוע ב-yes דוקו.

   99 בתים | 99 Homes
   בכורה ארצית!
   ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע
   מועד שידור: שלישי, 19/7, בשעה 22:00
   במאי: ראמין בהראני ("להתראות סולו"), ארה"ב, 2014
   שחקנים: אנדרו גרפילד, מייקל שאנון, קלנסי בראון, לורה דרן
   טריוויה: הסרט זכה בשני פרסים בפסטיבל ונציה, ובמועמדות לגלובוס הזהב למייקל שאנון.
   תקציר: דרמה חריפה ומרתקת, שזכתה לשבחים רבים.
   בעיצומו של משבר הנדל"ן בארה"ב מפונה אב יחיד מביתו הקטן ויש לו רק כמה דקות לאסוף את חפציו. במאמץ לקנות חזרה את הבית הוא מתחיל לעבוד עבור האדם שזרק אותו לרחוב ולומד ממנו את הטריקים שפעם הפעילו נגדו.

   שבוע 21/7-27/7

   איש ללא היגיון | Irrational Man
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes3 | מועד שידור: שישי, 22/7, בשעה 22:00
   במאי: וודי אלן, ארה"ב, 2015
   שחקנים: חואקין פיניקס, אמה סטון, פרקר פוזי
   תקציר: וודי אלן שב להתעסק בשאלות על פשע ועונשו, בדרמה מהנה ומעוררת מחשבה בכיכובם של חואקין פיניקס ואמה סטון.
   פרופסור לפילוסופיה, המאמין שאת השיעור האמיתי לומדים מהחיים ולא מהספרים, חווה משבר אישי, עוזב את האוניברסיטה היוקרתית בה הוא מלמד ועובר למכללה מקומית ונידחת. שם נלחמת על לבו סטודנטית צעירה ומבריקה וקולגה המחפשת לברוח מחיי היום האפרוריים. אבל מה שבאמת מלהיב את הפרופסור הוא לבצע את הפשע המושלם – פשע ללא מניע, אך כזה שיהפוך את העולם לטוב יותר.

   קריד | Creed
   בכורה!
   ערוץ: yes2, במסגרת קיץ שוברי קופות
   מועד שידור: שישי, 22/7, בשעה 22:00
   במאי:ריאן קוגלר. ארה"ב, 2015
   שחקנים: סילבסטר סטאלון, מייקל בי ג'ורדן
   טריוויה: הסרט זכה לביקורות מצוינות וזיכה את סילבסטר סטאלון במועמדות לאוסקר.
   תקציר: רוקי חוזר בספין אוף לסדרת סרטי האגרוף המצליחה. בנו הלא חוקי של אלוף האגרוף אפולו קריד מחליט ללכת בעקבות אביו ולהתחרות באגרוף מקצועני. לשם כך הוא נוסע לפילדלפיה לאתר את רוקי בלבואה האגדי, כדי לבקש ממנו שיהיה המאמן שלו. למרות שפרש מזירת הקרב לצמיתות, מתקשה רוקי לסרב לבקשת בנו של חברו ויריבו, וביחד הם מתכוננים לקרב גורלי על האליפות.

   פלונטר | Tangled
   ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד
   מועד שידור: שישי, 22/7, בשעה 17:00
   במאי: נתן גרנו וביירון הווארד, ארה"ב 2010.
   דיבוב לעברית: משי קליינשטיין, מיכאל עינב, לירון לב, לימור שפירא
   סרט האנימציה המקסים של דיסני. סיפורה של רפונזל, נסיכה בעלת שיער זהוב, קסום וארוך. רפונזל שנחטפה בילדותה על ידי המכשפה גות'ל, לכודה רוב חייה במגדל גבוה ומבודד. יום אחד מוצא פלין ריידר, פושע מבוקש ושרמנטי, מקום מסתור במגדל המבודד והמסתורי בו חיה רפונזל. הוא נלקח על ידה כבן ערובה ובתמורה לשחרורו הם יוצאים למסע בריחה רצוף הרפתקאות שירה והומור.

   ריקי והפלאש | Ricki And The Flash
   בכורה!
   ערוץ: yes1
   מועד שידור: שבת, 22/7, בשעה 21:30
   במאי: ג'ונתן דמי ("משהו פראי"), ארה"ב, 2015.
   שחקנים: מריל סטריפ, קווין קליין
   טריוויה: את התסריט כתבה זוכת האוסקר דיאבלו קודי ("ג'ונו") ומבוסס בחופשיות על מערכת היחסים של דיאבלו עם אמה הרוקיסטית. כהכנה לתפקיד מריל סטריפ למדה לנגן בגיטרה מניל יאנג.
   תקציר: דרמה בכיכובה של האחת והיחידה מריל סטריפ. ריקי, זמרת רוק מזדקנת, נטשה את משפחתה כדי לללכת בעקבות חלומה להיות זמרת. היא חוזרת כדי לעזור לבתה הנמצאת במשבר (בתה של סטריפ במציאות) ומגלה את הדברים הקטנים עליהם ויתרה.
   תקציר: דרמה רומנטית ומועררת תיאבון בכיכובו של בראדלי קופר. שף כריזמטי, מתוסבך ומצליח, בעל שני כוכבי מישלן, התמכר לסמים והפסיד הכול. הוא חוזר ללונדון, ופותח מסעדה חדשה במטרה לשקם את שמו, להסתער מחדש על עולם הקולינריה ולזכות בכוכב מישלן שלישי.

   טד 2 | Ted 2
   בכורה!
   ערוץ: yes2, במסגרת קיץ שוברי קופות
   מועד שידור: שבת, 23/7, בשעה 22:00
   במאי: סת מקפרלן. ארה"ב, 2015
   שחקנים: מארק וולברג, אמנדה סייפריד, ליאם ניסן, מורגן פרימן
   תקציר: קומדיית ההמשך לסרט המטורף של יוצר הסדרה "איש משפחה" סת' מקפרלן. טד, הדובי הכי גס רוח בסביבה, מתחתן עם תמי לין חברתו הקופאית והשמחה רבה. אולם לאחר החתונה צצות בעיות בין בני הזוג, והם מחליטים שהדרך הטובה ביותר להתמודד עם קשיי הנישואין היא להביא ילד לעולם. אבל הממשל אינו מוכן לאפשר לדובי לאמץ, ולכן בעזרת חברו הטוב ג'ון ועורכת דין נחושה יוצא טד למאבק להוכיח שהוא אנושי.

   היטמן: סוכן 47 | Hitman: Agent 47
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes4 | מועד שידור: שבת, 23/7, בשעה 22:00
   במאי: אלכסנדר באך. ארה"ב, 2015.
   שחקנים: רופרט פרנד, זכארי קווינטו.
   תקציר: היטמן הוא רוצח על שהונדס בצורה גנטית במטרה להיות מכונת הרג מושלמת. הוא מזוהה על ידי שתי ספרות דיגיטליות המוטבעות על צווארו. היטמן הוא שיאו של מחקר ארוך בו נוצרו עוד 46 סוכנים משובטים. מטרתו העיקרית היא לפגוע בתאגיד ענק המתכנן לגלות את סודות תכנונו של סוכן 47 כדי ליצור צבא רוצחים המיומנים יותר ממנו. לשם כך הוא נעזר בבחורה צעירה ובדרך הוא מגלה את שורשיו האמיתיים ומתעמת אל מול אויבו הקטלני ביותר.

   לתפוס גנב | To Catch A Thief
   ערוץ: yes3, במסגרת הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות
   מועד שידור: ראשון, 24/7, בשעה 22:00
   במאי: אפלרד היצ'קוק, ארה"ב, 1955
   שחקנים: קרי גרנט, גרייס קלי
   היצ'קוק חוזר לשתף פעולה עם שניים מהשחקנים האהובים עליו – קרי גרנט וגרייס קלי, בסרט מתח קומי על גנבי יהלומים בריביירה הצרפתית. בעל ציון 95% באתר רוטיין טומייטוס וזוכה האוסקר לפרס הצילום. אחד מסרטיה האחרונים של קלי, בטרם הפכה להיות הנסיכה ממונקו.

   Looking: הסרט | Looking: The Movie
   בכורה ארצית בלעדית!
   ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע
   מועד שידור: שלישי, 26/7, בשעה 22:00
   במאי: אנדרו הייג ("45 שנים"), ארה"ב, 2016
   שחקנים: ג'ונתן גרוף, ראסל טובי
   תקציר: סדרת הדרמה המרגשת של HBO, שליוותה שלושה חברים טובים בסצנת הגייז המבעבעת של סאן פרנסיסקו, הגיעה לסיומה לאחר שתי עונות בלבד, אך מעריציה הנאמנים ויוצריה ביקשו לתת לה סיום הולם. והוא הגיע בצורת סרט באורך מלא, שישודר ב-HBO ב-23.7 ואצלנו בפסטיבל הקולנוע ב-yes3 שלושה ימים מאוחר יותר. בסרט חוזר פטריק לסאן פרנסיסקו בתקווה לסגור מעגל בקשר שלו עם ריצ'י וקווין.

   Straight Outta Compton
   בכורה!
   ערוץ: yes2, במסגרת קיץ שוברי קופות
   מועד שידור: רביעי, 27/7, בשעה 23:54
   במאי: פ. גארי גריי ("הג'וב האיטלקי"). ארה"ב, 2015
   שחקנים: אושיה ג'קסון ג'וניור, קורי הוקינס, ג'ייסון מיטשל, פול ג'יאמטי
   תקציר: סיפורו של הרכב ההיפ הופ המשפיע והפרוע NWA. באמצע שנות השמונים כשמלחמות הכנופיות בלוס אנג'לס השתוללו והמתח בין לבנים לשחורים היה בשיאו, התארגנו מספר חברים – בהם ד"ר דרה, אייס קיוב ואיזי אי – והתחילו להוציא קטעי ראפ שתיארו בבוטות ובאופן צבעוני את חיי סוחרי הסמים, הסרסורים וחברי הכנופיות שסבבו אותם. ההצלחה הייתה מסחררת, אך איתה הגיעו סוכנים תאבי בצע, שוטרים תאבי נקם, עיתונות תוקפנית ובעיקר ריבים וסכסוכים פנימיים שהגיעו מהר מאד למקומות מסוכנים.

   שבוע 28/7-31/7

   משחק באש | Burnt (Aka Adam Jones)
   בכורה!
   ערוץ: yes1
   מועד שידור: שישי, 29/7, בשעה 21:30
   במאי: ג'ון וולס ("אוגוסט: מחוז אוסייג'"), ארה"ב, 2015.
   שחקנים: בראדלי קופר, סיינה מילר, אמה תומפסון, דניאל ברוהל
   טריוויה: זהו שיתוף הפעולה השני של בראדלי קופר וסיינה מילר- הם עבדו ביחד ב"צלף אמריקאי" עטור השבחים. בראדלי קופר דובר צרפתית ולכן לא התקשה בדיאלוגים בצרפתית בסרט וציין כי השף הנודע גורדון רמזי היווה השראה מאסיבית לגילום דמותו בסרט.

   אוורסט | Everest
   בכורה!
   ערוץ: yes2, במסגרת קיץ שוברי קופות
   מועד שידור: שישי, 29/7, בשעה 22:00
   במאי: בלתזר קורמקור ("אקדח כפול"). ארה"ב, 2015
   שחקנים: ג'ייסון קלארק, ג'ייק ג'ילנהול, ג'וש ברולין, קירה נייטלי, רובין רייט
   תקציר: מתח מקפיא ועוצר נשימה המבוסס על סיפור אמיתי.
   בשנת 1996 יצאה משלחת טיפוס הכוללת מדריך ושמונה מטפסים במטרה לכבוש את פסגת הר האוורסט. במהלך הטיפוס לפסגה מוצאים עצמם המטפסים נאבקים באיתני הטבע בסופת שלגים קשה, המאיימת על חזרתם למחנה ועל יכולתם לשרוד את התנאים הקשים בשטח. לצערם הרב ניסיונות החילוץ נכשלים והם נותרים לבדם על ההר נעים בין תקווה ליאוש.

   פוניו | Ponyo
   ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד
   מועד שידור: שישי, 29/7, בשעה 17:00
   במאי: הייאו מיאזאקי ("המסע המופלא", "הטירה הנעה"), יפן 2008.
   דיבוב לעברית: רועי ניב, איילת גל, אורנה כץ, נמרוד ברגמן
   יוצר האנימציה האגדי, זוכה פרס האוסקר מיאזאקי, מביא לנו אגדה קסומה משולבת בסגנון ויזואלי מפעים. פוניו היא נסיכה דגית שחיה במעמקי הים. יום אחד היא נפלטת לחוף ומתיידדת עם ילד שמציל אותה. אביה של פוניו עושה הכל כדי להחזיר את בתו הביתה אך היא נחושה להפוך לאנושית ולהישאר עם חברה החדש.

   5 עד 7 | 7 5 To
   בכורה!
   ערוץ: yes1
   מועד שידור: שבת, 30/7, בשעה 21:30
   במאי: ויקטור לוין (התסריטאי של הסדרה "משתגעים מאהבה"), ארה"ב, 2014.
   שחקנים: אנטון ילצ'ין, ברניס מארלו
   תקציר: דרמה רומנטית מקסימה ברחובות ניו יורק. סופר מתחיל וצעיר (אנטון ילצ'ין המתוק) מתאהב בצרפתייה יפיפייה מבוגרת ממנו. יש רק בעיה אחת: היא נשואה, המנהלת נישואים פתוחים והם יכולים להיפגש רק בין השעות 5 ו -7 בכל ערב.

   הרץ במבוך: מבחני הכוויה | Maze Runner 2: The Scorch
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes2, במסגרת קיץ שוברי קופות
   מועד שידור: שבת, 30/7, בשעה 22:00
   במאי: ווס בול ("הרץ במבוך"), ארה"ב, 2015
   שחקנים: דילן אובריאן, קאיה סקודלריו
   תקציר: הסרט השני בסדרה שוברת הקופות (הסרט הראשון ישודר לפני).
   תומאס וחבריו עומדים בפני האתגר הגדול ביותר עד כה: חיפוש אחר רמזים על ארגון מסתורי ועוצמתי. המסע לוקח אותם אל "הכוויה", אזור שומם מלא במכשולים בלתי אפשריים.

   מטאל ג'אקט | Full Metal Jacket
   ערוץ: yes3, במסגרת הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות
   מועד שידור: ראשון, 31/7, בשעה 22:00
   במאי: סטנלי קובריק, ארה"ב, 1987
   שחקנים: מת'יו מודין, אדם בולדווין, ר.לי ארמי, וינסנט ד'אונופריו
   סטנלי קובריק באחד מסרטי המלחמה היותר ביקורתיים על מלחמת ויטנאם ועל הטבע האנושי – משלב האימונים ועד הלחימה ברחובות העיר הואה, דרך עיני לוחמים ועיני עיתונאי צבאי. עם כמה תצוגות משחק נפלאות וציון 95% ברוטיין טומייטוס, קובריק סיפק סרט מעורר מחשבה שהשפיע גם על המציאות (בנושא אימונים לחיילים).

 • יולי 2016 בכן קולנוע ישראלי

  לשון הקומוניקט:

  איביזה בכורה טלוויזיונית! שבת 16/7 ב-22:00
  בכורה טלוויזיונית לשובר הקופות של הקיץ בבימויו של שי כנות ("שושנה חלוץ מרכזי") בכיכובם של מאור שוויצר, דר זוזובסקי, אבי קושניר ודביר בנדק.

  הכל כלול – ספיישל סרטי חופשה יום שבת, 16/7, החל מ-17:30
  לכבוד הבכורה טלוויזיונית של איביזה אנחנו מארגנים לכם חופשה בישראל והכל כלול. נשדר את מיטב הסרטים הישראליים המתרחשים במהלך חופשה או נופש, בבתי מלון ובחופים. בנוסף לבכורה של "איביזה" נשדר את "אבא גנוב 2", "מלך ליום אחד", "עם ישראל חי", "דואר צבאי חוף אילת" ו"גונב מגנב פטור".

  רצועת סרטי ילדים-כל שבת במהלך יולי-אוגוסט, ב-11:00 .ערוץYes קולנוע ישראלי גאה להציג את רצועת הילדים החדשה: במשך יולי ואוגוסט נשדר כל שבת בבוקר סרט ילדים, כולל בכורות טלוויזיוניות ל "דץ הבלץ", "גויאבות" ו"מסע לכוכב המינימיקים".

  קאלט בחצות 2 -17-23.7, כל לילה שני סרטים
  התמה האהובה מהקיץ שעבר עושה קאמבק ומביאה איתה מקבץ חדש של הסרטים הישראליים הכי מופרעים, מיוחדים והזויים שאפשר לדמיין. בין הסרטים שנשדר: כוכב השחר, הדרך לעין חרוד, לשחרר את הנסיכה, מקס ומוריס ועוד פנינים נשכחות.

  מדברים סרטים כל חמישי ב- 21:30
  החודש ב"מדברים סרטים" – הסדרה דוקומנטרית רחבת ההיקף והמדוברת של הערוץ, נביא את סיפורם של כמה מהבמאים המעניינים והחשובים שהשפיעו על הקולנוע הישראלי. ב- 14 ביולי נשדר פרק מיוחד עם רונית אלקבץ ז"ל ואחיה שלומי אלקבץ בראיון כן ומרגש על הדרך האישית והמקצועית הארוכה והמורכבת שעשו בדרך לטרילוגיה המשפחתית המופלאה שלהם. כמו כן נצלול לתוך הקולנוע האישי והמרגש של מיכל בת אדם, נצא להזיה צבעונית ומשמחת ביחד עם גור בנטוביץ' ונחתום את החודש עם האב הרוחני של הקולנוע בישראל – מנחם גולן.

  איביזה בכורה טלוויזיונית! שבת, 16/7 בשעה 22:00
  בכורה טלוויזיונית של סרט הקיץ המצליח של שי כנות (שושנה חלוץ מרכזי), בכיכובם של: מאור שוויצר, דר זוזובסקי, עופר חיון, מעיין בלום אבי קושניר, דביר בנדק. איביזה הוא חגיגה של כל מה שצריך להיות בסרט קיצי וכיפי – כוכבים אטרקטיביים, לוקיישן יפיפה, הרבה הורמונים, הרבה ים, גלישה ורשת ג'. שוויצר (שעושה בקלות את המעבר מכוכב נוער נחשק לכוכב קולנוע נחשק) מגלם את ים, בחור בן 23 שעדיין לא מרגיש שהגיע הזמן לתפוס כיוון בחייו. החיים מאלצים אותו לקחת יוזמה כאשר אחיו הצעיר נפצע בתאונת גלישה ואביו מאלץ אותו לשלם על הניתוח. יחד עם שני חבריו הקרובים – דניאל האינטרסנט (עופר חיון) הדורסני וערן השמנמן החרמן (בלום) הוא טס לאיביזה במרדף אחר 10,000 דולר בתחרות גלישה מקומית.

  הכל כלול – ספיישל סרטי חופשה שבת, 16/7, החל מ-17:30
  לכבוד הבכורה טלוויזיונית של של "איביזה" ארגנו לכם חופשה בישראל והכל כלול. החל מהשעה 17:30 נשדר את מיטב הסרטים הישראליים המתרחשים במהלך חופשה או נופש, בבתי מלון ובחופים. בין הסרטים שישודרו: "אבא גנוב 2", "מלך ליום אחד", "עם ישראל חי", "דואר צבאי חוף אילת" ו"גונב מגנב פטור".

  17:30 – אבא גנוב 2. על רקע נופיו הקסומים של האי נקסוס, צ'יקו נלחם בכוונת הממסד להכניס את בנו לפנימיה. במקביל הוא חושד כי גליה בוגדת בו, ובנו מחפש לעצמו אם. עם: יהודה ברקן, ג'יטה לוקה. בימוי: ינקול גולדווסר, אבי כהן. ישראל, 1989 (כ. עב')

  19:00 – מלך ליום אחד. קומדיה. יוסף הוא שוער בבית מלון. לבתו שבחו"ל הוא מספר שהוא איש עסקים. כשהיא מגיעה לחופשה בישראל, הוא מחפש את הדרך להתמודד עם שקריו. עם:גבי עמרני, אירית אלטר, רבקה מיכאלי, יוסף שילוח. במאי:אסי דיין. ישראל, 1980

  20:35 – עם ישראל חי. קומדיה. ח"כ דינור סובל מאימפוטנציה. חבריו שולחים אותו להתאוורר בחופשה באילת, כשבמקרה גם ד"ר חרמוני, מומחה בתחום מגיע למקום. עם: פנינה רוזנבלום, חנן גולדבלט, חנה לסלאו. במאי: אסי דיין. ישראל, 1981

  22:00 – איביזה. בכורה טלוויזיונית! ראו הרחבה בנפרד.

  23:30 – דואר צבאי חוף אילת. קומדיה. גרשון בורח עם פילגשו למלון באילת במסווה של שירות מילואים, בעוד אשתו לא טומנת ידה בצלחת, ובורחת עם מאהבה לאותו המלון. עם: דובי גל, אילנה שושן, ליאורה גרוסמן. במאי: דובי גל. ישראל, 1989

  00:50 – גונב מגנב פטור. קומדיה. ששון וז'אקו הם צמד נוכלים. כאשר ששון משתחרר מהכלא, הם נוקמים בקצין המשטרה שלכד אותו, ופותחים במעשי מירמה תוך התחזות לדמויות שונות. עם: שייקה אופיר, זאב רווח. במאי: זאב רווח. ישראל, 1977

  רצועת סרטי ילדים כל שבת במהלך יולי-אוגוסט ב-11:00
  הקולנוע תמיד היה אחד מצורות הבידור האהובות על ילדים. משהו במסך הגדול כישף והלהיב ילדים בכל הגילאים ומכל רחבי העולם. גם בקולנוע הישראלי נעשו לא מעט סרטים שעוסקים בעולמם של הילדים ונעשו למענם. אחרי שנים ארוכות של תרדמה בשנים האחרונות ישנה פריחה מחודשת של ז'אנר סרטי הילדים בישראל ואנחנו ביס קולנוע ישראלים מתגאים להביא לכם הקיץ את מיטב סרטי הילדים מכל השנים, עם דגש על שלוש בכורות טלוויזיוניות לסרטי הילדים הבולטים של השנה האחרונה.

  במשך יולי ואוגוסט נשדר כל שבת בבוקר סרט ילדים כולל בכורות טלוויזיוניות של דץ הבלץ, גויאבות ומסע לכוכב המינימיקים

  יום שבת 2.7
  11:00 – גויאבות. בכורה טלוויזיונית! לראשונה בפורמט קולנועי רחב יריעה מתאספים להם מיטב כוכבי הילדים של השנים האחרונות- יובל המבולבל , הדוד חיים, חנה לסלאו, עודד מנשה ועוד רבים וטובים -לחגיגה צבעונית במיוחד. בבניין המשותף שבמועצה המקומית הקטנה, גרות שלל דמויות מצחיקות ומשונות, אנושיות ובובות. פרצי'ק המנקה, ג'ובאני הספר והכלב שליכטה, ירדוס החופף הרגזן , עדנה השכנה הרכלנית, וגם דייר מסתורי שאף אחד לא ראה מעולם. עוד משתתפים: יהורם גאון, מאיר סוויסה, ועדן הראל. בימוי: קובי מחט. 2015

  יום שבת 9.7
  11:00 – דץ הבלץ. בכורה טלוויזיונית! חיכינו לזה שנים וסוף סוף זה קורה – סרט הקולנוע הראשון של משה דץ! נועה בת ה-11 היא סקסופוניסטית מוכשרת. כבר שנה שלמה שהיא וחבריה ללהקת "הברק", מתכוננים להופעת הבכורה שלהם במופע המרכזי של העיר נווה צליל. יומיים לפני המופע ההיסטורי הסקסופון היקר של נועה נעלם. דץ הבלץ יחד עם העוזרת שלו אלגרה יוצא למסע כדי ללכוד את הגנבים ולהחזיר את הסקסופון לנועה.עם: משה דץ, חני נחמיאס ומיכל ינאי. במאי: עופר ויצמן. 2015

  יום שבת 16.7
  11:00 – סופר בוי. ילדים. תום בן ה- 12 נפצע בתאונת דרכים. בעקבות מפגש עם חוקר מוח, הוא הופך לגאון וחזק במיוחד, מה שמעלה את קרנו בעיני חבריו. עם: תום אבני, חנוך רוזן, להקת היי פייב. במאי: חנוך רוזן. ישראל, 1998

  יום שבת 23.7
  11:00 – מלך הסלים. קומדיה. שמשון נותר לבד לאחר שאשתו נטשה ולקחה את בנם. ניצחונות של קבוצת כדורסל הנזקפים לזכותו, משיב אליו את בנו, למרות הקשיים. עם: דובי גל, רבקה מיכאלי, גילת מואב. במאי: דובי גל. 1988

  יום שבת 30.7
  11:00 – גיבורים קטנים. דרמה. 4 ילדים יוצאים לאתר זוג שנפצע אנושות במדבר. במהלך שלל ההרפתקאות והסכנות, הם לומדים להתגבר על הפערים ביניהם. עם: דאנה איבגי, לוסי דובינצ'יק, עמוס תמם, ציון ברוך. במאי: איתי לב. 2006.

  קאלט בחצות 2 17-23.7 כל לילה שני סרטים
  התמה האהובה מהקיץ שעבר חוזרת עם עוד מקבץ של סרטים ישראליים מופרעים והזויים במיוחד.
  יש סרטים ישראלים שאתה לא יכול שלא לצפות בהם, סרטים שהפכו לנכסי צאן ברזל בתרבות, סרטים שהם צפיית חובה. מציצים, גבעת חלפון אינה עונה, חגיגה בסנוקר וצ'רלי וחצי הם סרטים כאלה. ויש סרטים ישראליים שאתה לא יכול שלא לצפות בהם, כמו שאינך יכול להסיר את עינייך מתאונה שהתרחשה בכביש. סרטים כל כך פגומים, מוזרים או מופרכים שעצם קיומם מסב לך עונג עצום.

  מהכדורגלן רפעת טורק דרך בר רפאלי ועד נכדתו של בניטו מוסוליני, ממרתפי עינויים טלוויזיוניים אל עין חרוד הפוסט אפוקליפטית – הצטרפו אלינו למסע של שבוע אל נבכי הקאלט הישראלי.

  יום ראשון 17.7
  23:55 – הבלש האמיץ שוורץ – קומדיה. לבנקאי כהנא ברור כי אשתו בוגדת בו. כדי להשיג הוכחות, הוא שוכר את שרות הבלש שמיל שוורץ. שלומיאליותם של שוורץ ועוזרו, מביאה לשרשרת טעויות. עם: בומבה צור, אורי זוהר. במאי: עמי ארצי. 1973

  01:20 – הכתובה – קומדיה. לאחר 20 שנות נישואין, אלימלך בורוזובסקי ואשתו שיפרה נדרשים לשקול מחדש את אהבתם, כאשר ארוסה של בתם, בחור דתי, מבקש מהם כי יציגו את "הכתובה", של נישואיהם. עם: מאיר סוויסה. במאי: מנחם גולן. 2008.

  יום שני 18.7
  23:30 – לשחרר את הנסיכה – בכורה בערוץ – "לשחרר את הנסיכה" הוא שעשעון טלוויזיה עתיר רייטינג ופרסים. מעל תפאורה דמוית מרתף עינויים משתלשל כלוב ובו כלואה נסיכה יפה. שכטר, מנחה התוכנית מקבל שיחת טלפון מיסתורית מאישה הדורשת לשחרר את הנסיכה. למה היא מתכוונת? עם: ג'וליאנו מר וליאת גליק. בימוי: אורון אדר. 2000

  00:55 – כוכב השחר – דרמה. מאבקו של אלי לטיהור שמו של אביו הדייג, שנפל קורבן לטיפה המרה. מאבק העובר דרך מועדוני הזמר ביפו. עם: אשר צרפתי, נועם קניאל, יוסף שילוח, ריפעת טורק. במאי: עקיבא ברקין. ישראל, 1980

  יום שלישי 19.7
  23:45 – הדרך לעין חרוד – בכורה בערוץ – עיבוד קולנועי לספרו האפוקליפטי של עמוס קינן. ישראל נמצאת תחת שלטון צבאי. העיתונאי סול ג"ורדן מגלה שמעמדו בעיני השליטים החדשים במדינה מתערער והוא מחליט לברוח מתל-אביב. גם ירושלים נצורה, ורק באזור עין חרוד מתקיים עדיין משטר חפשי ורדיו עין חרוד מטיף ללא הפסקה לשחרור הארץ מעולה של הדיקטטורה הצבאית. הסרט עוקב אחרי סול בבריחתו צפונה ואל האנשים החוברים אליו עד הגיעו ליעד הנכסף, שם מצפה לו הפתעה. עם: אלסנדרה מוסוליני (הנכדה של..), אנתוני פק וארנון צדוק. במאי: דורון ערן.

  01:15 – עבודה בעיניים – צמד "הבטלנים" – נתן דטנר ואבי קושניר, מככבים בסרט מתיחות של יגאל שילון. התחפשות לבובות במוזיאון השעווה, סינדול האוטו של תיקי דיין בחינה הפרטית שלה, "פוליש בוץ" בתחנות דלק ועוד שטויות משעשעות. 1989.

  יום רביעי 20.7
  23:30 – תלווה לי את אשתך – קומדיה. ששון קונה מסעדה, אך את הקליינטים גונבת בעלת עסק מתחרה. על מנת למשוך לקוחות, מפיץ ששון שמועה כי אשתו אלמנה פנויה. עם: זאב רווח, אריה מוסקונה, יונה אליאן. במאי: זאב רווח. ישראל, 1988

  01:05 – מיליונר בצרות – ג'רי אופנהיימר הוא איש עסקים, מיליונר החי בארה"ב. בדרכו לישראל הוא מתערב עם נהגו כי הנשים אינן נמשכות אליו רק בגלל כספו. לשם כך ג'רי מציע לנהגו להתחלף עמו בזהויות לחודש ימים ואם יוכיח במשך החודש כי דבריו נכונים יזכה ג'רי ב $ 100,000 . עם: יהודה ברקן. בימוי: יואל זילברג. 1978

  יום שישי 21.7
  00:05 – קוראים לי שמיל – קומדיה. שמיל וג'ו, נוודים חביבים, אך אלימים. הם מסייעים לאישה במצוקה, ומוצאים עצמם דולקים אחר מחזרה, עד להכנעתו בעזרת… אגרופיהם. עם: אורי זוהר, פול סמית, יונה אליאן. במאי: ג'ורג' עובדיה. 1973

  01:30 – סשן – בר רפאלי מככבת כמלצרית יפיפייה, המנהלת מערכת יחסים עם פסיכיאטר המנסה לפענח את סודותיה. ביים: חיים בוזגלו. 2011. (דובר אנגלית)

  יום שבת 22.7
  23:45 – מקס ומוריס – יעקב (ינקול) גולדווסר החליט לקחת את משה איבגי ואורי גבריאל צמד העבריינים מסרטו המצוין "מתחת לאף" לכיוון לא שגרתי. זו הייתה ככל הנראה אמורה להיות קומדיה מטורפת אבל הפכה להיות הרבה הרבה יותר. עם: דפנה רכטר, סלים דאו, אורנה בנאי ואלי יצפאן. 1994

  01:05 – הפנטזיה הגדולה של סימיקו הקטן – דרמה. לסימיקו הפנטזיונר יש חלום אחד, ליצור סרט קולנוע, הוא מגייס את כל החבר'ה מהשכונה למימוש חלומו ונסחף להרפתקה מסחררת.עם: ציון ברוך, שלומי קוריאט, אורי גבריאל ונטע גרטי. בימוי: אריק לובצקי. 2011

  מדברים סרטים – כל יום חמישי ב-21:30
  7.7 , חמישי ב-21:30– מיכל בת אדם
  מבט לתוך היצירה של מיכל בת אדם, במאית הקולנוע הראשונה בישראל. לאחר הפרק יוקרנו סרטיה "איה אוטוביוגרפיה דמיונית", " רגעים" ו"על חבל דק".

  14.7 חמישי ב-21:30– שלומי ורונית אלקבץ
  ראיון עומק עם שלומי אלקבץ ורונית אלקבץ זיכרונה לברכה. העבודה ביחד ולחוד, המעבר לכסא הבמאית, הסיפורים האמיתיים שמאחורי הטרילוגיה שיצרו השניים, הדינמיקה המשפחתית, יקבלו כולם מקום בתכנית. לאחר הפרק נשדר את הסרטים "גט", "שבעה", "ולקחת לך אישה".

  21.7, חמישי ב-21:30– גור בנטוביץ'
  מסע אל הקריירה היוצאת דופן של אחד היוצרים העצמאיים הבולטים של הקולנוע הישראלי. לאחר הפרק נשדר את סרטיו – "לרדת מהעץ", "הכוכב הכחול" ו"משהו טוטאלי"

  28.7, חמישי ב-21:30– מנחם גולן
  אחד הראיונות האחרונים שהעניק גדול במאי ישראל והאיש שהמציא את תעשיית הקולנוע המקומית. לאחר הפרק נשדר את הסרטים "ימים של אהבה", "השיבה להודו" ו"אלדורדו".

 • יולי 2016 בכן תעו

  לשון הקומוניקט:

  ספיישל דוקולנוע: 10.7 עד ה-16.7: לכבוד פסטיבל הקולנוע הבינלאומי ירושלים הנערך החודש, אנו מביאים שבוע עם סרטי תעודה מובילים על האמנות השביעית

  o ארבעה אחוזים – נשים בקולנוע: סרט קצר מבית היוצר של זוכה האוסקר אלכס גיבני, שעוסק בפערים בין גברים ונשים בהוליווד
  אינגריד ברגמן: במילותיה שלה: הבמאי השבדי סטיג ביורקמן פוגש את איזבלה רוסליני, בתה של השחקנית אינגריד ברגמן, ומספר את סיפורה רב-התהפוכות של השחקנית האגדית, במילותיה שלה.
  נורה אפרון: הכול ראוי לפרסום: דיוקן אינטימי ועמוק שהכין ג'ייקוב ברנסטין בנהּ של העיתונאית, מסאית, סופרת, תסריטאית, ובמאית, נורה אפרון
  · הקשב לי, מרלון: לאורך חייו הקליט הכוכב את עצמו מדבר למכשיר הקלטה. הוא סיפר לו את הדברים הכי אישיים, הכי כמוסים, בצניעות ובלי לחמוק משאלות קשות
  להפוך למייק ניקולס: חודשים ספורים לפני מותו של במאי התאטרון והקולנוע היהודי האגדי מייק ניקולס (הבוגר, כלוב העליזים, נערה עובדת, מי מפחד מוירג'יניה וולף), קיים איתו חברו, במאי התאטרון ג'ק אובראיין, ראיון ארוך וכנה שהתקיים במשך יומיים ב- John Golden Theater בברודווי, המספר את סיפור חייו
  צ'אק נוריס נגד הקומוניזם: מעשייה כובשת על מדבבת אמיצה אחת שהביאה את קסם הקולנוע לאנשים ברומניה שהפילו בסופו של דבר את החומות והמחסומים
  בחזרה לעתיד- הסיפור האמיתי: מבט מבדר אל טרילוגיית הסרטים המיתולוגית עםחומרי ארכיון נדירים וראיונות מרתקים עם האנשים שיצרו את סדרת הסרטים
  המצליחה – מסטיבן ספילברג ועד רוברט זמקיס ובוב גייל, מכריסטופר לויד ועד מייקל ג'יי פוקס
  נסיקתו של הסקנדי-נואר: הדוקו שלפנינו בוחן את הצלחתה הפנומנאלית של תעשיית הפילם-נואר הנורדית בשנים האחרונות (בקולנוע ובטלוויזיה), ובודק מדוע יש לה השפעה כ"כ עמוקה ובינלאומית על צופים מהעולם כולו?

  עוד ישודרו במסגרת דוקולנוע 2016:
  החיים עצמם: יומנו של מבקר קולנוע: הבמאי עטור הפרסים סטיב ג'יימס ("חלומות כדורסל") והמפיקים האחראיים מרטין סקורסזה וסטיבן זייליאן ("רשימת שינדלר") חברו יחדיו ליצירת סרט על סיפורו מעורר ההשראה של מבקר הקולנוע והפרשן החברתי הנודע רוג'ר איברט.
  המלהקת: הסיפור על אחד המקצועות החשובים ביותר בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה – אנשי הליהוק: דמויות שהעין הרגישה שלהם, הטעם המשובח שלהם, ובעיקר תחושות הבטן שלהם – עשו את הוליווד
  קוסם: עבודותיו וחייו של אורסון וולס: סיפורו של גאון יוצא דופן ושל האניגמה שעוטפת את הקריירה שלו ככוכב הוליוודי, כבמאי הוליוודי, וכבמאי עצמאי חשוב
  צלילי המוסיקה: הסיפור האמיתי: הסיפור המדהים שמאחורי אחד הסרטים הפופולאריים ביותר שהופקו אי-פעם – צלילי המוסיקה
  הסיפור הפרוע של סרטי קאנון: מנחם גולן ז"ל ויורם גלובוס היו שני בני-דודים מישראל עם טירוף לקולנוע, שהצליחו לחדור להוליווד בדלת האחורית.
  וולט דיסני: סדרה בת 4 פרקים. מבט חסר תקדים לחייו הסוערים והאניגמטיים של אחד האנשים המשפיעים ביותר על התרבות האמריקאית
  צ'רלי צ'פלין מאחורי המסכה: סרט המציג את העליות והמורדות בקריירה ובחיים האישיים של צ'פלין הכוללים קטעים מסרטים ושחזורים דרמטיים גם חומרים שטרם נראו משנותיו האחרונות

  סרטי מקור:

  ביקור בית: ד"ר רוני והאחות גְלַניס מלווים את המטופלים שלהם אל מותם בביתם. הם מנסים לעזור להם לסגור את מעגלי חייהם בזמן המועט שנותר ולאפשר להם להיפרד מהעולם כרצונם

  עיניים כחולות, עיניים חומות: הסרט "עיניים כחולות, עיניים חומות" הוא מסע אישי של הבמאית הותיקה אילנה צור להבנת מערכת היחסים בין אחים ואחיות וההשפעה שלה לאורך השנים

  המלצות העורך ליבול הבינלאומי:
  וִינֶר: פוליטיקאים רבים חזו בקריירה שלהם סוטה מהמסלול, אך רק מקרים מעטים שכאלה נלכדו בעדשת המצלמה בסרט כ"כ שנון, דרמטי ומצחיק עד כאב כמו "וינר".
  תוך גישה חסרת תקדים לאנתוני וינר, למשפחתו ולצוות הקמפיין שלו לראשות עיריית ניו-יורק, הסרט מתעד קריסה פוליטית במימדים אֶפּיִים.
  מֵיְיפֶּלְת'וֹרפ: סרטם של צמד הקולנוענים פנטון ביילי ורנדי ברבאטו ("העיניים של תמי פיי", "בתוך גרון עמוק") מתבונן ישירות באימג'ים השנויים במחלוקת, ובעזרת ראיונות נטולי-עכבות עם הקרובים לו, עמיתים, חברים ובני-משפחה, מספר את סיפורו של רוברט מייפלת'ורפ, אחד הצלמים הקונרוברסליים ביותר של המאה ה-20
  לפתוח את הכלוב : סטיבן וייס, עורך-דין ואקטיביסט למען זכויות בעלי החיים, יוצא לקרב של חייו. הוא מביא לבית-המשפט קייס תקדימי: וייס מבקש להרחיב את צו הביאס קורפוס – המיועד במקור לאפשר זימון אדם לבית-המשפט – כך שיכלול גם חיות מסוימות, שאינן יכולות להגן על זכויותהן בעצמם. התובעים היוצאי דופן שלו – השימפנזים טומי וקיקו, שהיו בצעירותם כוכבים בעולם הבידור – חיים היום בזוהמה בלתי-נתפסת ונאבקים כדי לשרוד.
  סטיב ג'ובס: האיש במכונה: הבמאי זוכה האוסקר® אלכס גיבני ("הסיינטולוגיה וכלא האמונה") לא חוסך שבטו ממייסד Apple סטיב ג'ובס ומורשתו: הוא מציג דיוקן חוקר וחסר מורא על חייו של האייקון המבריק, האמיץ, ולפרקים אכזרי.

  ערב לפני גמר היורו, רונאלדו נגד מסי:
  רונאלדו: הצצה נדירה לחייו של אחד הספורטאים המפורסמים בעולם, כריסטיאנו רונאלדו.
  חלומות בּרְסה : הסרט חלומות ברסה לוקח אותנו לסיפורו המדהים של אחד ממועדוני הכדורגל הפופולאריים ביותר בעולם – FC Barcelona: עם הכוכב הבלתי-מעורער שלה, שחקן הכדורגל הטוב בכל הזמנים – ליאונל מסי
  להקפיץ: כיצד הכדור לימד את העולם לשחק?

  yes דוקו גאה להציג:
  סלֵייט דוקו-ישראלי – קיץ 2016 ממשיך בשידור שבועי
  והחודש:

  ביקור בית
  בכורה: ימי רביעי, החל מה-20.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו
  ובחינם ב-yesVOD.

  פסטיבל ירושלים 2016
  ד"ר רוני והאחות גְלַניס מלווים את המטופלים שלהם אל מותם בביתם. הם מנסים לעזור להם לסגור את מעגלי חייהם בזמן המועט שנותר ולאפשר להם להיפרד מהעולם כרצונם.
  אז מה באמת חשוב כשהמוות נמצא במרחק של ימים ספורים?
  בכל פרק בסדרה הדוקומנטרית האמיצה והמטלטלת של נטע שושני ודוד אופק "ביקור בית" – הולך אדם אחד אל מותו הַוַודאי.
  צוות ה"הוספיס בית" – רופא, אחות, ועובד סוציאלי – עוזרים לו להיפרד מכל מה שכאן, ולהגיע לשם.
  השירות שהם מציעים מגיע בחינם לכל חולה סופני המעוניין לסיים את חייו בביתו ולא בבית החולים.
  מְעֶבֶר לליווי הפיזי ולהקלת הכאבים שמציע הצוות, השירות כולל גם תמיכה נפשית למטופל ולסובבים אותו.
  ד"ר רוני, רופא עם איכויות של גורו וקול שמשרֶה רוגע וביטחון, וגְלַניס, אחות צבעונית ומלאת חיים (שלעולם לא תפסיק לעשן, גם לא אחרי שטיפלה באינספור חולי סרטן) – מנוסים במוות ופגשו אותו מאות פעמים.
  הם בחרו לעסוק במוות כדרך חיים ויש להם אידאולוגיה סדורה לגבי איך כדאי למות.
  ולמרות זאת – כל בית אליו הם נכנסים מביא עמו סיפור חדש, התמודדות חדשה.

  פרק 1 – ויקה. האחות גלניס מגיעה לטפל בויקה, חולת סרטן יפהפייה בת 32, אֵם לשתי בנות קטנות. כשהמחלה התפרצה שלוש שנים קודם לכן, בעלה של ויקה לא היה מסוגל להתמודד ועזב. די מהר מבינה גלניס כי המטופלת הצעירה שלה מוּדעת היטב למותה הקרֵב וחייבת להספיק להסדיר את שהות אִמהּ הלא-יהודייה בישראל, על מנת שתוכל להמשיך לגדל את שתי נכדותיה לאחר מות הבת. שאר צוות ההוספיס בית – רוני הרופא ואיציק העובד הסוציאלי מצטרפים בניסיון לעזור לויקה למות בביתה בשלווה ולהשאיר את האֵם בארץ.

  פרק 2 – זאב. זאב, גבר מפוכח ושנון כבן 70, כועס מאוד על אביו המת שחטף אותו בילדותו מאמו. למרות עשרות השנים שחלפו הוא עדיין כל כך כועס עליו עד שאף פעם לא עלה לקברו להגיד עליו קדיש. בני המשפחה מתווכחים איתו – ובינם לבין עצמם – האם הוא צריך להשלים עם אביו לפני מותו שלו. צוות ההוספיס בית – גלניס האחות, רוני הרופא ושרון העו"סית מנסים לעזור לזאב להחליט מה הכי נכון לו.

  פרק 3 – יונה. יונה, אחות אונקולוגית לשעבר, היתה אמורה למות מזמן. למעשה היא כבר כמעט מתה בטיפול נמרץ לפני שנה, אלא שאז החליטו חמשת ילדיה להציל את חייה. ההחלטה הזו של הילדים הפכה למשקולת לא פשוטה ביחסים בינם לבין אִמם. מאז יונה יושבת בבית ומחכה למוות. היא גם יודעת בדיוק איך היא רוצה שהוא יראה. אנשי ההוספיס בית מנסים לעזור ליונה למות כרצונה, להבין לאן נעלמו ילדיה, ובינתיים – מתכננים גם את מותם שלהם.

  בימוי: נטע שושני ודוד אופק | הפקה: my tv תקשורת, לי ירדני בוכריס ואבירם בוכריס | צילום: איתי רזיאל, שחר רזניק | עריכה: עודד טבק | מוסיקה מקורית: אשר גולדשמידט | עיצוב פסקול: רונן נגל | ישראל, 2016
  הסידרה "ביקור בית" הופקה עבור yes דוקו בתמיכת קרן רבינוביץ'

  עיניים כחולות, עיניים חומות
  בכורה: יום רביעי, 6.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.
  שידור נוסף: שבת, 9.7, 17:45

  הבחירה הרשמית – דוקאביב 2016
  האם אהבת אחים היא מיתוס?
  הסרט "עיניים כחולות, עיניים חומות" הוא מסע אישי של הבמאית הותיקה אילנה צור להבנת מערכת היחסים בין אחים ואחיות וההשפעה שלה לאורך השנים.
  בעקבות קלטת ואלבום תמונות שאמהּ של אילנה השאירה לה לפני מותה, היא יוצאת למסע בקרב אחים ואחיות אחרים כדי לבדוק כיצד הם רואים את היחסים ביניהם:
  אנו פוגשים בין השאר את סנדרה וגבי שדה, אחים שגדלו בקנאה עזה משום שהאֵם העדיפה באופן ברור אחד מהם, אך מאוחר יותר עשו תיקון; את חיים ליטווינסקי, בן לשושלת עשירה, שנזכר בכאב במערכת היחסים שלו עם אחיו הצעיר, שנקרעה בגלל סכסוכים כספיים; וזוגות אחים נוספים.
  המסע הזה מביא מבט מרענן, מפוכח, מלא כאב ורגשות עזים, על יחסי אחאות במשפחה.
  בתום המסע אנו חוזרים לסיפור האחאות של הבמאית עצמה, שמקבל תפנית מפתיעה: אחותה הצעירה מספרת לה על אותו יום שבו נשאלה שאלה גורלית: איך ייתכן שלשני הורים בעלי עיניים כחולות נולדת ילדה בעלת עיניים חומות?

  בימוי והפקה: אילנה צור
  (ישראל, 2016)

  * * *

  מיוחד!
  לכבוד פסטיבל הקולנוע הבינלאומי ירושלים הנערך החודש, אנו מביאים שבוע פנטסטי,
  עם סרטי תעודה בינלאומיים מובילים, על האמנות השביעית.
  10.7 עד ה-16.7

  הקשב לי, מרלון | Listen To Me Marlon
  בכורה: יום ראשון, 10.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 15.7, 22:55
  פסטיבל סאנדנס 2015; hotdocs 2015; דוקאביב 2016
  מרלון ברנדו כפי שמעולם לא שמעתם: במילותיו שלו.
  עם שם ופנים המוכרים בכל העולם, מרלון ברנדו* הרוויח את המוניטין שלו בשל כישורי המשחק יוצאי הדופן שלו, בשל דמותו הכריזמטית ששרפה את האקרנים, אך גם בשל אישיותו האניגמטית וחייו הדרמטיים.
  אלא שללא ידיעת הציבור והתקשורת, לאורך חייו הקליט הכוכב יפה-התואר את עצמו מדבר לטייפ-רקורדר. הוא סיפר למכשיר ההקלטה את הדברים הכי אישיים, הכי כמוסים והכי כנים, בצניעות ובלי לחמוק משאלות קשות.
  כעת, בפעם הראשונה, ההקלטות הללו מתעוררות לחיים בסרטו הנפלא של סטיבן ריילי.
  תוך שימוש בהקלטות הללו (שכמה מהן כוללות גם היפנוזה עצמית) ובקטעי ארכיון נדירים על סט הצילומים ומחוצה לו, טוֹוה הסרט את מהלך חייו של ברנדו – את הקריירה הבלתי-רגילה שלו ואת חייו עתירי הדרמות, וחושף אדם שונה בהרבה ממה שמישהו יכול היה לדמיין.
  בימוי: סטיבן ריילי (102 דק', אנגליה, 2015)
  *לצעירים שבינינו – מרלון ברנדו (1924-2004), זכה פעמיים באוסקר® בקטגוריית השחקן הראשי ("חופי הכרך", "הסנדק"), והיה מועמד 6 פעמים נוספות לפרס הנחשק (בין השאר על "חשמלית ושמה תשוקה" ו"הטנגו האחרון בפאריס"). בין תפקידיו הזכירים גם "יוליוס קיסר" וקולונל קורץ ב"אפוקליפסה עכשיו".

  "מחשמל… סוג של מאסטרפיס" The Village Voice
  "מבט חושפני ורגשי בצורה יוצאת-דופן" The Los Angeles Times
  "ברנדו מתעורר לחיים במבט חודר" The New York Times
  "אגדת המשחק מדברת מהקבר באמצעות הקלטות עצמיות חושפניות בדוקומנטרי המסעיר הזה" Hollywood Reporter
  "מהפנט, חיוני ומופלא, הסרט מספר בדרכים משכנעות על הכשרון המורכב שהיה ברנדו" TwitchFilm
  "דיוקן חסר תקדים של שחקן, שמורכב מ-200 שעות של הקלטות שברנדו עשה על עצמו" Screen Interantional

  שני הסרטים הבולטים ביותר של ברנדו – "הסנדק" ו"חופי הכרך" –
  ישודרו ב-17/7 בערוץ yes3 ויוצעו בחינם ב-yesVOD

  להפוך למייק ניקולס | Becoming Mike Nichols
  בכורה: יום שני, 11.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 16.7, 21:00
  פסטיבל סנדאנס 2016
  במאי התאטרון והקולנוע היהודי האגדי מייק ניקולס (הבוגר, כלוב העליזים, נערה עובדת, מי מפחד מוירג'יניה וולף), אחד מהבודדים שזכו בכל ארבעת פרסי הבידור האמריקני: האוסקר®, האמי®, הטוני® והגראמי®, הלך לעולמו בנובמבר 2014. חודשים ספורים לפני מותו קיים איתו חברו, במאי התאטרון ג'ק אובראיין, ראיון ארוך וכנה שהתקיים במשך יומיים ב- John Golden Theater בברודווי. פעם עם קהל ופעם בלי. הריאיון הזה הוא הבסיס לסרט שלפנינו, שמספר את סיפור חייו של ניקולס.
  בסרט מספר ניקולס על חייו מהתקופה שבה משפחתו נמלטה מגרמניה הנאצית והפכה למשפחת מהגרים בארה"ב ועד ללימודים באוניברסיטת שיקגו. הוא מספר על ההופעות המשותפות שלו עם השחקנית איליין מיי בצוות "ניקולס ומיי" ואיך יכולת האימפרוביזציה שלו במופעים השפיעה בהמשך גם על סגנון הבימוי שלו. הוא מדבר על התקופה שביים את המחזות של ניל סיימון (יחפים בפארק, הזוג המוזר) וגם על ההצלחות הקולנועיות האלמותיות שלו.
  בימוי: דאגלס מקגרת' (72 דק', ארה"ב, 2015)
  *
  על נשים וקולנוע:
  במסגרת שבוע דוקולנוע של yes דוקו אנחנו מכוונים זרקור מיוחד אל נשים בקולנוע – במאיות, שחקניות, צלמות, מדבבות – והקשיים בהם הן נתקלות. אנו פותחים עם קצת סטאטיסטיקה על תעשיית הקולנוע האמריקאית , ועם הסרט –

  ארבעה אחוזים – נשים בקולנוע
  The Four Percent – Film's Gender Problem
  בכורה: יום שלישי, 12.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 15.7, 20:25
  פסטיבל סאנדנס 2016
  סרט קצר מבית היוצר של זוכה האוסקר® אלכס גיבני, שעוסק בפערים בין גברים ונשים בהוליווד.
  הסרט, המתבסס על מחקרה של ד"ר סטייסי סמית', מספר לנו כי בין השנים 2002 ו-2014, מתוך 1300 הסרטים המצליחים ביותר בקופות, רק 4.1% מהם בוימו בידי נשים. "המחקר שלי ברור", אומרת סמית', "נשים ניצבות בפני צוק פיסקלי כשהן מנסות לעבוד
  ברמות הגבוהות ביותר של התעשייה".

  יוצרות ויוצרים מובילים מתארים למצלמה את הקשיים בהם נשים נתקלות בהוליווד, בהם – אנג'ליקה יוסטון, טוני קולט, ג'אד אפאטו, לייק בל, מייקל מאן, פטרישיה קלארסון, ג'יימס פרנקו, איימי האקרלינג, מירה נאיר, ועוד.
  בימוי: קרולין סוּ (29 דק', ארה"ב, 2016)

  עוד על נשים וקולנוע:

  אינגריד ברגמן: במילותיה שלה | Jag är Ingrid
  בכורה: יום שלישי, 12.7, בשעה 21:35 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 15.7, 21:00
  פסטיבל קאן – זוכה פרס השופטים 2015;
  באביב 2011, הבמאי השבדי סטיג ביורקמן פוגש את איזבלה רוסליני, ביתה של השחקנית אינגריד ברגמן מבעלה השני, הבמאי רוברטו רוסליני, ומציע לה "לעשות סרט על אמא". באמצעות איזבלה, וילדיה הנוספים של ברגמן, סטיג מספר את סיפורה רב-התהפוכות – המקצועי והאישי – במילותיה שלה.
  עם שלושה אוסקרים® ושבע מועמדויות, ברגמן היתה אחת השחקניות המוכשרות ביותר בתור הזהב של הוליווד, עם הופעות אלמותיות בסרטים כמו "קזבלנקה" (1942), "ז'אן דארק" (1948) וסרטו של אינגמר ברגמן "סונטת סתיו" (1978).
  עם חומרי ארכיון אישיים שטרם נחשפו, מכתבים, יומנים וראיונות עם ילדיה – הסרט מציג דיוקן אישי ושובה לב, ומביא הצצה מרגשת אל מאחורי הקלעים של חייה יוצאי הדופן של נערה שבדית שהפכה לאחת השחקניות המוערכות ביותר בקולנוע האמריקאי ובעולם כולו.
  בימוי: סטיג ביורקמן (116 דק', שבדיה, 2015)

  "דיוקן עשיר ומלא חיים של אשה, אשר במרדף הלא-מתנצל שלה אחר האמנות, התהילה והצמיחה האישית – הקדימה בהרבה את זמנה" Washington Post
  "הסרטים הביתיים יוצאי הדופן – רבים צולמו ע"י ברגמן עצמה – הם מקור בלתי-נדלה של עונג, שנותנים חיזוק ויזואלי לזכרונות החמים של ילדיה" Variety
  "ביורקמן משאיר דמות של אשה חזקה באופן יוצא דופן, עצמאית, שהמודרניות השלווה שלה הקדימה בהרבה את זמנה"
  Hollywood Reporter
  "מלהיב!" People Magazine
  "מרגש ומלא תובנות" Indiewire

  נורה אפרון: הכול ראוי לפרסום |
  Everything Is Copy: Nora Ephron – Scripted & Unscripted
  בכורה: יום שני, 11.7, בשעה 22:15 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 16.7, 22:15
  פרס חביב הקהל – פסטיבל פאלם ספרינגס 2015; פסטיבל טרייבקה 2015;
  נורה אפרון – עיתונאית, מסאית, סופרת, תסריטאית, במאית – חיה לפי המוטו של האם התסריטאית שלה: הכל ראוי לפרסום.
  התסריטאית של "כשהארי פגש את סאלי" השתמשה בכל האספקטים של חייה – ושל חייהם של אחרים – כדי לספר אמיתות לא נוחות על החיים, עם מנות גדושות של הומור שנון.
  בדיוקן האינטימי והעמוק שנעשה על-ידי בנהּ, ג'ייקוב ברנסטין, אפרון מתגלה ככוח טבע של ממש: אמביציוזית בלי בושה, מסוגלת הן לחום גדול והן לאכזריות צורבת.
  ג'ייקוב ניגש לבני המשפחה, לקולגות ולחברים שאהבו את נורה, שנפטרה אך לפני 4 שנים מלוקמיה: החבר מהתיכון בבֶּברְלי הילס; אחותה דֶליה; שיתופי הפעולה הרבים שלה עם מייק ניקולס (שסרט עליו משודר גם במהלך שבוע דוקולנוע 2016 של yes דוקו); בעלה הראשון דן גרינברג; ובעלה השני קארל ברנסטין, שמדבר בפתיחות על הספר "Heartburn", שהפך לסרט בכיכובם של ג'ק ניקולסון ומריל סטריפ. במרכז הספר והסרט, שביים מייק ניקולס, סיפור התפרקות נישואיהם של נורה ושל קארל (העיתונאי שחשף את פרשת ווטרגייט) בעקבות רומן מחוץ לנישואין.
  זהו דיוקן כן ומרגש, שכמו נורה עצמה, מלא בהומור חריף ושנון.
  בימוי: ג'ייקוב ברנשטין, ניק הוקר (89 דק', ארה"ב, 2016)

  "הסרט – הן מחמם-לב והן חסר עכבות כמו הנושא שלו – מתגלה כדיוקן מלהיב של נורה שנעשה ע"י בנה" Variety
  "מלא בכל-כך הרבה מעריצים ופרצופים מפורסמים, שאתה רק יכול לדמיין שנורה היתה מתעלפת מאוֹשר – ואז מבקרת אותם על האיפור…" New York Times
  "מלא תובנות על חייה של יוצרת מצליחה, מרתק מבחינת הדרך בה אשה מודרנית מבריקה מנווטת את דרכה בעולם, אך גם בוחן את תפקידה כבת, אחות, רעיה ואם." Los Angeles Times

  סרטה של נורה אפרון "יש לך הודעה" ישודר ב- 9 ביולי בערוץ yes1 ובחינם ב-yesVOD.

  צ'אק נוריס נגד הקומוניזם | Chuck Norris Vs. Communism
  בכורה: יום רביעי, 13.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.

  פסטיבל סאנדנס 2016;
  רומניה, שנות ה-80: מבוּדדת תרבותית; מצוּנזרת אידיאולוגית; אימג'ים של חיים מחוץ למסך הברזל אסורים ובטלוויזיה משודרות רק שעתיים ביום הכוללות תעמולה ומבזקי חדשות מפולטרים היטב.
  אבל חלון קטן נפתח לעולם החופשי, חלון שהיה זמין רק למי שהעז להתבונן:
  באמצע שנות השמונים, אלפי סרטים הוליוודים הוברחו למדינה על גבי קלטות VHS באמצעות אופרציה משומנת היטב שתפחה ותפחה עד שהגיעה למליוני אנשים ברחבי המדינה. הסרטים דובבו לרומנית ע"י אשה אמיצה אחת שהקול המובחן שלה כבש את לב האומה והפך לסמל לחופש.
  הסיפורים של גיבורי פעולה כמו צ'אק נוריס וז'אן-קלוד ון-דאם לכדו את הדמיון, ולראשונה אנשים ראו מה נמנע מהם – מרכולים מלאי מזון, חיי העושר, האופנה העדכנית, מכוניות מתקדמות, אך בראש ובראשונה – חופש.
  וכל השחקנים דיברו בקול אחד – קולה של אירנה: אשה נחושה עם קול צווחני משהו אך נלהב, אשה שבבוקר תרגמה לרומנית סרטים לועדת הצנזורה הלאומית – תוך שהיא עדה לאבסורד של המשטר שניסה למנוע ולהשמיד כל בדל מידע מערבי – אך בערב נתנה קול לגדולי שחקני המערב החופשי.
  המפיקים של "מחפשים את שוגרמן", "המתחזה" ו"הנסיך הירוק" מביאים מעשייה כובשת על מדבבת אמיצה אחת שהביאה את קסם הקולנוע לאנשים שבסופו של דבר הפילו את החומות והמחסומים.
  בימוי: אילינקה קאלוגרנו (78 דק', אנגליה/רומניה, 2015)

  "דוקו מנצח שחוגג את ההשפעה התרבותית של הוליווד" Hollywood Reporter
  "מבט מחמם-לב לאי בלתי-צפוי של התנגדות" Screen International
  *

  בחזרה לעתיד: הסיפור האמיתי | Back in Time
  בכורה: יום חמישי, 14.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 15.7, 18:45
  מבט מבדר אל טרילוגיית הסרטים המיתולוגית – יוצריה, שחקניה, והשפעותיה על עולם הקולנוע בפרט ועל התרבות בכלל.
  הסרט, שצולם במשך למעלה משנתיים מציג חומרי ארכיון נדירים וראיונות מרתקים עם האנשים שיצרו את סידרת הסרטים המצליחה – מסטיבן ספילברג ועד רוברט זמקיס ובוב גייל, מכריסטופר לויד ועד מייקל ג'יי פוקס.
  בימוי: ג'ייסון ארון (95 דק', ארה"ב, 2015)

  הסרט "בחזרה לעתיד" ישודר ב- 12/7 בערוץ yes5.

  אבל לא רק בהוליווד מייצרים סרטים. בשנים האחרונות עולה כפורחת תעשיית הקולנוע והטלוויזיה הסקנדיבית, בדגש על סדרות וסרטי פשע אפלים –

  נסיקתו של הסקנדי-נואר | Nordic Noir
  בכורה: יום רביעי, 13.7, בשעה 21:05 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.

  מה משותף ל"נערה עם קעקוע דרקון", "הגשר", ו- "The Killing"?
  כולם יצירות שבמרכזן סיפורי פשע אפלים המתרחשים בארצות סקנדינביה. כולן יצירות שנכתבות ומופקות שם.
  הדוקו שלפנינו בוחן את הצלחתה הפנומנאלית של תעשיית הפילם-נואר הנורדית בשנים האחרונות (בקולנוע ובטלוויזיה), ובודק מדוע יש לה השפעה כ"כ עמוקה ובינלאומית על צופים מהעולם כולו?
  בימוי: לארס הוגס (52 דק', שבדיה, 2014)

  עוד ישודרו במסגרת דוקולנוע 2016 –

  החיים עצמם: יומנו של מבקר קולנוע | Life Itself
  יום שלישי, 12.7, בשעה 19:00 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.
  פסטיבל קאן 2014; פסטיבל סאנדנס 2014; הדוקו הטוב ביותר – איגוד המבקרים האמריקאי
  הבמאי עטור הפרסים סטיב ג'יימס ("חלומות כדורסל") והמפיקים האחראיים מרטין סקורסזה וסטיבן זייליאן ("רשימת שינדלר") חברו יחדיו ליצירת סרט על סיפורו מעורר ההשראה של מבקר הקולנוע והפרשן החברתי אולי הנודע ביותר בעולם: רוג'ר איברט.
  בימוי: סטיב ג'יימס (120 דקות. ארה"ב, 2014)

  המלהקת | Casting By
  יום ראשון, 10.7, בשעה 20:25 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.
  הסיפור שלא סופר על אחד המקצועות החשובים ביותר בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה – אנשי הליהוק: דמויות שהעין הרגישה שלהם, הטעם המשובח שלהם, ובעיקר תחושות הבטן שלהם – עשו את הוליווד.
  במרכז הסרט, סיפורה של המלהקת המיתולוגית מאריון דוהרטי: פול ניומן ורוברט רדפורד כ"קיד וקאסידי"; ג'ון ווייט ודאסטין הופמן כג'ו באק וריזו ב"קאובוי של חצות", קארול או'קונור וג'ין סטייפלטון כארצ'י ואדית' באנקר ב"הכל נשאר במשפחה"…אשה אחת, שבטח לא שמעתם את שמה, אחראית לכל הליהוקים המבריקים הללו.
  בשילוב קטעי ארכיון מרהיבים, סיפורים מרתקים ומשעשעים על המתרחש מאחורי תעשיית הסרטים הגדולה בעולם, וראיונות עם השורה הראשונה של במאים ושחקנים – מביא הסרט המבדר הזה הצצה חד-פעמית אל מאחורי הקלעים של תעשיית הקולנוע והטלוויזיה האמריקאית, מזוית שטרם ראינו.
  משתתפים: קלינט איסטווד, אל פאצ'ינו, ג'ף ברידג'ס, רוברט רדפורד, וודי אלן, גלן קלוז, רוברט דה-נירו, רוברט דובאל, דיאן ליין, מרטין סקורסזה, ג'ון ווייט, בט מידלר, ג'ול טרבולטה, ועוד רבים אחרים.
  בימוי: טום דונהיו (90 דק', ארה"ב, 2012)

  קוסם: עבודותיו וחייו של אורסון וולס
  Magician: The Astonishing Life And Work Of Orson Welles
  יום שני, 11.7, בשעה 23:45 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.
  פסטיבל טלורייד, פסטיבל שיקאגו
  סיפורו של גאון יוצא דופן ושל האניגמה שעוטפת את הקריירה שלו ככוכב הוליוודי, כבמאי הוליוודי, וכבמאי עצמאי חשוב.
  אורסון וולס היה עילוי מוסיקלי בגיל 10, במאי מחזה של שייקספיר בגיל 14, צייר בגיל 16, וכוכב במות ורדיו בגיל 20. במקביל ניהל רומנים עם כמה מהנשים היפות בעולם, ביניהן ריטה הייוורת'. כמו חייו הלא שגרתיים, גם עבודותיו היו יוצאות מן הכלל (בהן כמובן "האזרח קיין", אותו יצר כשהיה בן 25 בלבד, ונחשב ע"י מבקרי קולנוע רבים לסרט החשוב ביותר שנוצר אי-פעם). בשנים שלאחר האזרח קיין, הקריירה של וולס המשיכה להשתנות כשהוא יצר סרט אחרי סרט (חלקם לא הגיעו לקו הסיום) ושיחק בפרויקטים אחרים, פעמים רבות ממניעים כלכליים, כדי שיוכל להמשיך לעשות את סרטיו שלו.
  הסרט מציג סצנות מכל סרטיו של וולס כמעט, כמו גם קטעים נדירים מסרטים בלתי-גמורים שלו כמו "הצד האחר של החלום", "המצולות" ו"דון קישוט", ומעבודותיו הטלוויזיוניות והמסחריות.
  בימוי: צ'אק וורקמן (91 דק', ארה"ב, 2014)
  סרטו של וולס – "הליידי משנחאי" ישודר ב- 11/7 בyes3.

  צלילי המוסיקה: הסיפור האמיתי | Climbed Every Mountain
  יום חמישי, 14.7, בשעה 21:05 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.
  הסיפור המדהים שמאחורי אחד הסרטים הפופולאריים ביותר שהופקו אי-פעם – צלילי המוסיקה.
  השחקן ניקולאס האמונד, ששיחק בתפקיד הילד פרידריך פון-טראפ, יוצא לזלצבורג, אוסטריה, ולאליס איילנד וורמונט שבארה"ב, כדי לגלות כיצד משפחת פון-טראפ האמיתית נמלטה מאוסטריה של תקופת הנאצים והפכה ללהקה מצליחה באמריקה של שנות החמישים.
  הוא מבקר את המשפחה בורמונט ומגלה שלסיפור עם הסוף הטוב הזה, שעמד בבסיס הסרט, יש גם צדדים אפלים:
  הוא מגלה שבאופן מוזר למדי, המקום היחיד בעולם שהסרט "צלילי המוסיקה" הוחרם הוא העיר זלצבורג עצמה. אך אחרי כמעט 50 שנה אחרי שהסרט עלה לאקרנים וכבש את העולם, עולה לראשונה בזלצבורג הגירסה הבימתית של המיוזיקל, וניקולאס נמצא שם כדי לחוות את הפיוס ההיסטורי.
  (אנגליה, 2012)

  הסיפור הפרוע של סרטי קאנון | Electric Boogaloo
  יום רביעי, 13.7, בשעה 23:25 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.
  מנחם גולן ז"ל ויורם גלובוס היו שני בני-דודים מישראל עם טירוף לקולנוע, שהצליחו לחדור להוליווד בדלת האחורית.
  עם הגרסה שלהם לחלום האמריקאי, הם רכשו את המותג "סרטי קאנון" והגדילו משמעותית את הפקת הסרטים, כך שהלוגו של החברה הופיע על אינספור סרטים בשנות ה-80. מ-1979 ועד 1989, גולן וגלובוס הוציאו יותר מ-120 סרטים שכללו נינג'ות, עירום, גיבורי פעולה, עלילות מופרכות וגם כמה רגעים של גאונות. עד הקריסה הגדולה.
  זהו סיפורם של צמד ישראלים ששינוי את עולם הקולנוע.
  בימוי: מארק הארטלי (107 דק', ארה"ב/אוסטרליה, 2014)

  וולט דיסני | Walt Disney
  יום שבת, 16.7, משעה 17:00 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.
  סדרה בת 4 פרקים. מבט חסר תקדים לחייו הסוערים והאניגמטיים של אחד האנשים המשפיעים ביותר על התרבות האמריקאית
  ב-1966, השנה שבה נפטר מסרטן ריאות, וולט דיסני היה בכל מקום: 240 מיליון איש ראו סרט של דיסני, 150 מיליון איש קראו קומיקס של דיסני, 100 מיליון איש פתחו טלוויזיה מידי שבוע וצפו בתכנית של דיסני, 80 מיליון איש קראו ספר של דיסני, 80 מיליון איש קנו מוצרים של דיסני וכ-7 מיליון איש ביקרו בדיסנילנד.
  מעולם ועד היום, לא החזיק אדם אחד במקום כ"כ דומיננטי בחיים של האמריקאים.
  אלא שלמרות שעבודותיו היו מוכרות כמעט לכל אדם, צעיר כמבוגר, דיסני עצמו תמיד היה סוג של אניגמה.
  בסדרה החדשה מבית PBS, נחשפים סיפור חייו ומורשתו – זוהי ביוגרפיה מרתקת ואֵפּית של אחד האנשים ששמו מוכר כמעט בכל בית בעולם המערבי. בימוי: שרה קוֹלְט (ארה"ב, 2015).

  צ'רלי צ'פלין מאחורי המסכה | Chaplin Behind The Mask
  יום חמישי, 14.7, בשעה 19:20 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.
  סרט בשני חלקים. ב-1914, לפני מאה שנה בדיוק, עלה לאקרנים באמריקה הסרט "Making a Living", בו הופיע לראשונה שחקן צעיר ומבטיח, מחופש לנווד – צ'ארלס ספנסר צ'אפלין. הוא היה אז בן 25. העליות והמורדות בקריירה ובחיים האישיים שלו מתועדים בשני פרקים, הכוללים, לצד קטעים מסרטים ושחזורים דרמטיים גם חומרים שטרם נראו משנותיו האחרונות.
  בימוי: פרדריק מרטין
  הסרט "זמנים מודרנים" ישודר ב-10/7 ב-yes5

  • המשך:

   3 המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

   וִינֶר | Weiner
   בכורה: יום ראשון, 24.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.
   שידור נוסף: שישי, 29.7, 22:30
   סרט התעודה האמריקאי הטוב ביותר – פסטיבל סאנדנס 2016, פסטיבל ירושלים 2016
   פוליטיקאים רבים חזו בקריירה שלהם סוטה מהמסלול, אך רק מקרים מעטים שכאלה נלכדו בעדשת המצלמה בסרט כ"כ שנון, דרמטי ומצחיק עד כאב כמו "וינר".
   תוך גישה חסרת תקדים לאנתוני וינר, למשפחתו ולצוות הקמפיין שלו לראשות עיריית ניו-יורק, הסרט מתעד קריסה פוליטית במימדים אֶפּיִים.
   מה שמתחיל כחזרה בלתי-צפוייה לחיים הפוליטיים של וינר לאחר ששימש כחבר בקונגרס האמריקאי ופרש בעקבות שערוריית מין, מקבל תפנית מפתיעה בעיצומו של הקמפיין החדש: הוא מודה בהאשמות החדשות על סֶקְסְטִינג.
   כשהתקשורת עטה על השערורייה החדשה ועוקבת אחרי כל צעד שלו, וינר מנסה נואשות להמשיך ולחתור לתפקיד בו הוא חושק. גם עבודתה של אשתו, הוּמָה עבֶּדין, שמשמשת בתפקיד בכיר מאד בקמפיין של הילארי קלינטון לנשיאות, מסבכת עוד יותר את העניינים.
   האם הלחץ הגובר והסיקור מסביב לשעון ישימו קץ לאספירציות הפוליטיות של אנתוני וינר? האם אשתו תמשיך לעמוד לצד בעלה הסורר למרות שזה עלול לסכן את הקמפיין של הילארי (מישהו אמר "האישה הטובה")?
   חודשים ספורים לפני הבחירות לנשיאות ארה"ב, אנו מביאים סרט מרתק ופוקח עיניים על פארסה פוליטית לצד טרגדיה אישית, ועל תוצאותיו של היבריס.
   בימוי: ג'וש קריגמן, אליס סטיינברגוש קריגמן (96 דק', ארה"ב, 2016)

   "בסרט וינר יש דרמה, צחוקים והפתעות. זו החבילה המלאה" New York Post
   "רמת האקסס הופכת את הסרט למשהו שקשה להתיק את העיניים ממנו" Hollywood Reporter
   "מבט סוער ולא משעמם לרגע לקמפיין פוליטי שמותיר שאלות מרתקות ללא מענה" Variety

   מֵיְיפֶּלְת'וֹרפ: להישיר מבט | Mapplethorpe: Look at the Pictures
   בכורה: יום שני, 18.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.
   שידור נוסף: שישי, 22.7, 22:00

   פסטיבל סאנדנס 2016, פסטיבל ירושלים 2016
   גברים עירומים בחליפות גומי, תקריבים של זקפות, אובייקטים שנדחפים לאיזורים אינטימיים – כל אלה הן תמונות שצולמו ע"י רוברט מייפלת'ורפ, שנחשב לצלם הקונטרוברסאלי ביותר של המאה העשרים.
   מייפלת'ורפ, הומו מחוץ לארון, צילם אימג'ים של סקס בין גברים, עירום, ופֶטיש, שהיו כל-כך ראדיקליים עד שתוייגו כפורנו שמתחפש לאמנות.
   פחות מדוברות היו התמונות האחרות – דיוקנאות עדינים של פרחים, פסלים והגוף האנושי – שהיו לא פחות חזקות ולא פחות פורצות דרך.
   סרטם של צמד הקולנוענים פנטון ביילי ורנדי ברבאטו ("העיניים של תמי פיי", "בתוך גרון עמוק") מתבונן ישירות באימג'ים השנויים במחלוקת, ובעזרת ראיונות נטולי-עכבות עם הקרובים לו – עמיתים, חברים ובני-משפחה – מספר את סיפורו של הגבר הנאה, יליד הפרברים, שבאופן אגריסיבי קרא תיגר על הקונבנציות של צילום הסטילס.
   גם בעידן שבו אנו כבר כמעט מחוסנים בפני אלמנט השוֹק, האימג'ים של מייפלת'ורפ עדיין מושכים תשומת לב רבה, כזו שלמעט מאד צלמים היתה, אם בכלל.
   בימוי: פנטון ביילי ורנדי ברבאטו (108 דק', ארה"ב, 2016)

   "ייתכן שהאמן השנוי במחלוקת הזה עבד בשחור-לבן, אך, בדיוקן הנפלא של הצמד שעשה את 'בתוך גרון עמוק' – חייו הם הכל חוץ מכך " Variety

   לפתוח את הכלוב | Unlocking the Cage
   בכורה: יום שני, 4.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.

   פסטיבל סאנדנס 2016, פסטיבל hotdocs 2016, פסטיבל דוקאביב 2016
   דרמה משפטית חסרת תקדים
   סטיבן וייס, עורך-דין ואקטיביסט למען זכויות בעלי החיים, יוצא לקרב של חייו.
   הוא מביא לבית-המשפט קייס תקדימי: וייס מבקש להרחיב את צו הביאס קורפוס – המיועד במקור לאפשר זימון אדם לבית-המשפט – כך שיכלול גם חיות מסויימות, שאינן יכולות להגן על זכויותהן בעצמם.
   התובעים היוצאי דופן שלו – השימפנזים טומי וקיקו, שהיו בצעירותם כוכבים בעולם הבידור – חיים היום בזוהמה בלתי-נתפסת, נאבקים כדי לשרוד.
   בשיתוף הצוות המשפטי הנחוש שלו, אנו נחשפים לראיות מזעזעות של הזנחה והתעללות, כמו גם למורכבות המשפטית של התיק – הנסיון לשנות דיעות קדומות של מה זה אומר להיות חיה שאינה מבני האנוש.
   הדוקומנטריסט המוערך ד.א פניבייקר (ששינה את פני העולם הדוקומנטרי בשנות ה-60 כשהנהיג את תפיסת ה"דיירקט סינמה" עם סרטים כמו "בוב דילן: אל תביט לאחור", ו"מונטריי פופ") ואשתו כריס הג'דס ("חדר מלחמה", "סטאראפ.קום") עוקבים אחר איש יוצא דופן עם אובססיה בת 30 שנה.
   כיצד ניתן לנצח בּקְרַב המְערֵב מדע, שאלות של חוקיות, פסיכולוגיה והרבה דעות קדומות?
   והאם וייס אכן יעשה היסטוריה, כלומר יממש את הפוטנציאל לשנות את התפיסות של המערכת המשפטית ולהפיל מחסומים בין בעלי-חיים ובין בני אנוש?
   בימוי: כריס הג'דס וד.א פניבייקר (91 דק', ארה"ב, 2016)

   "באופן מפתיע מדובר במותחן בית-משפט שהוא הן מותח והן שובה לב…. זה לא סרט המשתתף בצערם של יונקים, דולפינים או פילים – אלא זהו סיפור קלאסי של אנדרדוג, אפקטיבי בתיעוד אאוטסיידרים שמנסים לשנות את המערכת" Screen International
   צפו בטריילר של "לפתוח את הכלוב"

   3 ביולי – 9 ביולי

   סטיב ג'ובס: האיש במכונה | Steve Jobs: Man in the Machine
   בכורה: יום ראשון, 3.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.

   פסטיבל סן-פרנסיסקו, פסטיבל SXSW, פסטיבל דוקאביב 2016
   הבמאי זוכה האוסקר® אלכס גיבני ("הסיינטולוגיה וכלא האמונה") לא חוסך שבטו ממייסד Apple סטיב ג'ובס ומורשתו: הוא מציג דיוקן חוקר וחסר מורא על חייו של האייקון המבריק, האמיץ, ולפרקים אכזרי.
   הסרט המרתק כולל ראיונות אינטימיים עם האנשים שהיו קרובים לו ביותר לאורך תקופות חייו, ומנסה לפצח את האיש והאגדה, שערכיו ותפיסות חייו עיצבו את תרבות עמק הסיליקון עד ימינו אנו.
   בימוי: אלכס גיבני (128 דק', ארה"ב , 2015)

   ערב לפני גמר היורו, נביא בבכורה טלוויזיוניות דרבי דוקומנטרי של אלופים –
   רונאלדו נגד מסי:

   רונאלדו | Ronaldo
   בכורה: יום שבת, 9.7, בשעה 22:00
   ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.

   הצצה נדירה לחייו של אחד הספורטאים המפורסמים בעולם, כריסטיאנו רונאלדו. הסרט חושף רגעים אינטימיים בחיי הכדורגלן עם משפחתו, האוהדים (והמעריצות) וגם אל מול יריבו המר על כר הדשא, ליאו מסי.
   במאי: אנתוני וונקה (89 דק', אנגליה, 2015)

   חלומות בּרְסה | Barça Dreams
   בכורה: יום חמישי, 7.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.

   הסרט חלומות ברסה לוקח אותנו לסיפורו המדהים של אחד ממועדוני הכדורגל הפופולאריים ביותר בעולם – FC Barcelona: עם הכוכב הבלתי-מעורער שלה, שחקן הכדורגל הטוב בכל הזמנים – ליאונל מסי; עם
   המאמן המפורסם פֶּפּ גוארדיולה; עם יוהאן קרויף, השחקן ההולנדי שעשה מהפיכה בברצלונה.
   הסרט בוחן את הדרך הארוכה לתהילה ולהצלחה שעשה דור הכוכבים של מסי, הרננדז ואיניֶיסטה, וחושף את הסודות של של המועדון החזק, הקשורים באוהדים מכל העולם כמו גם בזהות הקטלונית.
   במאי: ג'ורדי לומפרט (120 דק, ספרד, 2015)
   וגם –
   להקפיץ | Bounce
   בכורה: יום חמישי, 7.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.

   פסטיבל SXSW 2015
   כיצד הכדור לימד את העולם לשחק?
   המצאת הכדור נחשבת לאחת מההתפתחויות האבולוציוניות החשובות ביותר של בני האדם. ההמצאה הזו השפיעה על האנושות מבחינה חברתית, מוסרית, מבחינת האינטליגנציה והאמפתיה לסביבה.
   חוסר הוודאות שבהקפצת הכדור מכריחה את בני האדם ליצור חוקים וגבולות, לייצר משא ומתן ולפענח את חוקי הפסיכולוגיה והתקשורת עם שאר בני האדם. ממשחק בגולות ברחבת בית הספר, דרך ג'אגלינג של להטוטנים ועד התשואות במשחקי גביע העולם, בעזרת הצילום המהפנט וראיונות של מיטב המומחים להתנהגות בני האדם והחיות, הסרט מציג לנו את החוויה האנושית הקולקטיבית של השימוש בכדור ואת האופן שבו הוא מספק את התשוקה של בני האדם לתחרות.
   בימוי: ג'רום ת'ליה (53 דק', ארה"ב, 2015)

   17 ביולי – 23 ביולי

   במלאת 5 שנים למותה של איימי ווינהאוס נשדר את הסרט –
   איימי | Amy
   מוצ"ש, 23.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.
   זוכה פרס האוסקר© לסרט תיעודי 2016; פסטיבל קאן 2015; הדוקו הטוב ביותר – טקס פרסי האקדמיה האירופית לקולנוע 2015.
   האישה שמאחורי השם.
   הבמאי, אסיף קפדיה, זוכה פרס ה-BFTA ("סנה"), מביא את סיפורה הלא-ייאמן של הזמרת, זוכת ששת פרסי הגראמי, אמי ויינהאוס, במילותיה שלה.
   הסרט – המציג קטעי ארכיון של הזמרת שטרם נראו, וקטעי מוזיקה שביצעה שטרם נשמעו – מביא סיפור מרתק על הזמרת הייחודית, על התרבות שלנו ועל העולם שבו אנו חיים היום.
   איימי ויינהאוס, כישרון יחיד בדורו, הייתה מוזיקאית שתפסה את תשומת ליבו של העולם כולו עם הקול והכריזמה הבלתי נשכחים שלה. זמרת ג'אז טהורה ואותנטית, ששפכה את הלב והנשמה שלה לתוך המוזיקה, התמודדה עם מאבק אישי וכאב דרך שירים אינטימיים וביטאה את הווירטואוזיות שלה בכמה מהשירים המיוחדים והפופולאריים ביותר של ימינו.
   איימי הפכה לסנסציה מטאורית בינלאומית. היא מעולם לא חשבה שהדרך לפסגה תהיה כה מהירה ותביא לה כל כך הרבה תהילה. תשומת הלב הבלתי נלאית של התקשורת, בשילוב עם הזוגיות הבעייתית של איימי ובעיית ההתמכרות שלה, הובילו אותה למעגל סגור של הרס עצמי, שהביא בסופו של דבר למותה הטראגי בגיל 27 בלבד.
   הדוקו שלפנינו, שהופק ארבע שנים לאחר מותה, מאפשר לקהל להיזכר באיימי כאמנית מבריקה ולשאול את עצמנו – איך אפשרנו לה להיעלם לנגד עינינו?
   בימוי: אסיף קפדיה (128 דק', אנגליה, 2015)

© עידו ישעיהו