משחקי הכס 6.08: אף אחת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 13/06/2016 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

קצרצר על "משחקי הכס" עונה 6 פרק 8

"אני מספר בכל מקרה כי אתה האסיר שלי"
(ג'יימי לאניסטר פחות או יותר מסכם את השלב הנוכחי בחייה של "משחקי הכס")

הנה הביקורת של אילן קפרוב בוואלה על הפרק.
מה חשבתם אתם?

תגיות:
 • miss bojarsky

  לולז!
  כנ"ל. איזה שיממון של פרק (ועונה).
  כל התאוריות היפות לגבי אריה נגוזו להן ונשארנו עם האמת העצובה שהכותבים של הסדרה הזו פשוט גרועים. אני כה מקווה שבספרים כל זה יהיה מוצלח יותר.

 • nje

  חייב להגיד שמשמיצים את העונה הזאת (והסדרה בכלל) כל כך הרבה וברמות היסטריות. לא, באמת, כל תגובה שהייתה פה על כל פרק שהיה העונה, זה רק תלונות.
  זה כבר נהיה ממש "אין" לרדת על הסדרה, ובכל זאת כולם עדיין ממשיכים לראות אותה. מעניין.

  • miss bojarsky

   הסיבה היחידה שאני ממשיכה לראות אותה היא כי אין שום אפשרות להתחמק מספויילרים אליה. ומספיק מבאס אותי שהיא מספיילרת לי את הספרים, אז לפחות שאני אראה אותם ולא רק אשמע עליהם. כמו שעידו כתב, אנחנו די אסירים שלה בשלב הזה.

   אני מבינה את הבאסה שלך, אני גם בד"כ לא אוהבת מסעות קטילות שכאלה וחושבת לעצמי שמי שסובל צריך לפרוש וזהו. אבל זה לא בדיוק מקרה רגיל. ואני לפחות צריכה לשחרר קיטור.

   • Mika Gill

    אכן; לפחות לשחרר קיטור.

 • דווקא היו כמה קטעים נחמדים הפרק הזה. אני יודעת שיש אנשים שלא אוהבים את זה, אבל אני דווקא בעד רגעי ההומור שהוכנסו העונה. נניח השיחה עם פודריק וברון הייתה משעשעת לדעתי. וגם נניח כל מיני משפטים שההאונד זורק (הרגתי אותך פעם אחת, ואני אהרוג אותך שוב).
  הקטעים עם ג'יימי היו דיי טובים. אהבתי גם את השיחה עם השבוי ההוא, שיחה ששוב נכנסה למקומות פילוסופיים מעניינים כמו- איך ג'יימי מצדיק לעצמו שהוא אדם טוב. כאלה שיחות שהיו הרבה מהם בעבר והם מה שעשו את הסדרה טובה.
  וגם הקטעים עם ההאונד היו דיי נחמדים.
  וכל מה שקורה בקינגז לנדינגס תמיד מעניין אותי (כל מה שכולל את סרסי או מרג'רי, או שניהם, בין הדמויות הכי מעניינות בסדרה).
  מצד שני, הסצנה עם טיריון מנסה לספר בדיחות הייתה מביכה ברמת הלחרוק שיניים. וקו העלילה של אריה. אלוהים ישמור. כמה טמטום וחוסר הגיון. בחיי שלא נראה לי שהיוצרים בכלל מבינים מה הם ניסו לעשות שם.

 • תתש

  ספוילר………….

  הסצנה של אדמיור וג'יימי הייתה הדבר הכי טוב בפרק הזה, לא מפתיע במיוחד בהתחשב שזה היה החלק היחידי בפרק ששאוב מן מהספרים (למרות שכמובן התסריטיאים המשיכו לחרב את דמותו של ג'יימי בכך שהם החליפו את המניעים שלו מהספרים לכך שהוא רוצה לזיין את אחותו). הפרק הזה גם הזכיר לי שניקולאי קוסטר-וולדאו הוא שחקן מעולה כאשר יש לו חומר טוב לעבוד איתו ושותף/פה טובים אחרים (גוונדלין כריסטי, מישל פיירלי, פיטר דינקלידג', צ'ארלס דאנס), מאשר שהוא חולק את המסך עם שחקנים בינונים כאשר הם עובדים עם חומר חדש (ראה גם: פיטר דינקלידג'). זה צריך להביך את ההפקה שטוביאס מנזיס, שחוזר לאחר שנתיים לשחק דמות משנית שלמעשה לא פותחה מעבר להצגה הראשונית שלה, מצליח לתת את אחת ההופעות הכי טובות בעונה ארבע חמישיות האחרונות. מה שגם ממשיך להוכיח כיצד הם פישלו בטיפול ופיתוח של עלילת הצפון/ריברלנדס בעונות הראשונות.

 • Saturn

  ואפילו לא יכלו להראות לנו את הדו-קרב. ומשום מה זה מובן מאליו שאריה הפצועה תגבר על מי שפיצצה אותה עד כה.

  היה בכניסה למנהרה שער ולפי הצילום היה מתבקש שאריה תתגנב החוצה ותכלא את הבחורה. יותר חכם. יותר בר-תושיה. יותר קביל מאשר להיכנס לקרב עם הגב אל הקיר ובטן מדממת.

  די נו. שאפו לכותבים על ההישג. לא תיארתי לעצמי עונה כזו חלשה לאחר העונה הגרועה הקודמת אבל איכשהו הם הצליחו לגרום לי לשקול איזו רעה יותר.

  למה אין במארין תצפיתנים שיוכלו לשלוח עורב שיודיע על ביאתו של צי מלחמה בהקדם האפשרי במקום לגלות את זה כאשר הצי מספיק קרוב כדי לראות אותו מהעיר? אולי טיריון צריך להפסיק לשתות ולספר בדיחות ולדאוג לביטחון.

  אם סרסיי מודעת לכך שהמלך יכול לבטל את מנהג 'משפט קרב' אז היא חשפה את הקלף שלה בטיפשות רבה והובילה לביטול רשת הביטחון שלה.

  על איזו שמועה היא ומה-שמו מדברים?

  • עדיין לא ידוע.

  • תתש

   השמועה עליה סרסי וקייבורן דיברו, היא על הימצאות מאגר של וויילדפייר (החומר שטיריון השתמש לפוצץ את הצי של סטאניס) שהמלך המטורף התכוון להשתמש בזמנו כדי לשרוף את קינגס-לאנדינג.

© עידו ישעיהו