משחקי הכס 6.04: ספר הזר

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 16/05/2016 בקטגוריה ‏כללי

מה חשבתם על "משחקי הכס" עונה 6 פרק 4?

הנה הביקורת של אילן קפרוב בוואלה

 • שנאוצר

  בהתבסס על סצינת הסיום, חייבים להעריך את התרומה של הסדרה הזאת לאיכות הסביבה. מזמן לא ראיתי אקט כ"כ גדול של מחזור. HBO – עושים את העולם מקום טוב יותר.

  • כל כך.

   מעבר לזה פרק חביב, אולי כי אני פשוט שמח בשעה טובה לראות סטארקים מתאחדים לראשונה מזה שנים רבות ואחרי 'כמעט'ים. סוף סוף קצת חסד למשפחה הזו. והם לא האחים היחידים שהתאחדו בפרק, מה שנחמד, ובריאן בסצנה מעולה מספרת למליסנדרה ולדאבוס איך הרגה את סטאניס ומזכירה להם את רנלי. בקיצור, היצירה הזו סוף סוף מתחילה לקשור קצוות, וזה מה שקונה אותי בעונה הזו. לכן הנאומים וסיפורי האוריג'ין של הדרור העליון נראים תלושים ומייגעים מאי פעם. אתה לא מעניין אף אחד!

   כמו כן, ג'ורה שמציץ לדאינריז הרג אותי. מבין אותו לחלוטין.

   • שנאוצר

    ספוילר

    אבל זהו, שהמפגש של ג'ון וסאנסה לא באמת הרגיש נכון. זה הרגיש מאוד יבש בשביל מפגש של חצי-אחים אחרי כ"כ הרבה שנים. אני שמח שהסדרה לפחות ידעה להזכיר את העובדה שאין באמת חיבור הגיוני בין סאנסה וג'ון כי סאנסה לא מי יודע מה אהבה אותו אף פעם, אבל זה לא משנה את זה שהסצינה הזאת לא באמת עשתה לי כלום. הם רק נפגשים, נותנים חיבוק, מחליפים טיפונת חווייות ואז סאנסה כזה "יו אחי תן לי צבא."

    אגב, סאנסה עושה בפרק וחצי את המסלול שלבראן לקח 2 עונות לעשות. צחוקים.

    ובריאן יצאה ממש Cunt, סליחה על הביטוי. אני שמח שהסדרה לפחות נצמדת לספרים בכל הקשור ליחס שלי לדמות שלה – מ"אחת הדמויות האהובות עליי" באזור עונה 3 ל"לא אכפת לי ממנה בכלל" עכשיו. אבל בספרים זה כי היא נהייתה משעממת, פה היא סתם נהיית אישה רגזנית ומעצבנת. שלא נדבר על שתכלס, דמות שכל תכליתה היא למלא שבועות (עכשיו כשהיא נקמה את מות רנלי) ואין לה באמת רצונות משלה זאת קצת כתיבה חלשה.

    • הו כן, ההגעה המהירה שלה היתה מגוחכת, אבל בשלב הזה – ואולי זה דיסקליימר שאני צריך לכתוב כל פרק מחדש – הציפיות שלי מהסדרה אפסיות, כך שאני נהנה ממנה למרות שהיא מטופשת מאוד.

    • Jaguar

     אני חושב שבריאן בסדרה יותר טובה בהרבה מבריאן בספרים.

     לגבי המפגש בין סאנסה לג'ון, אני דווקא מאוד התרגשתי. סוף סוף, אחרי כל כך הרבה זמן, שני סטארקים מתאחדים, ובניגוד לכל הציפיות שלי שצוות היוצרים הולך למשוך את העניין עד סוף העונה לפחות.

     א-ב-ל:
     איזה הבדל בדיאלוגים בין העונה הנוכחית לעונות הקודמות. כשהיה להם על מה להתבסס, הדיאלוגים נשמעו אמינים, מתוחכמים, מרומזים. השיחה בין סאנסה לג'ון גרמה לי להרים גבה. 'תגיד שאתה סולח לי! חחחחחח!!!'. WTF!?!?!?

     גם הדיאלוג של טיריון (ובפרק הקודם של ואריז) עם תולע אפור והמתרגמת לא נשמע מתוחכם או חכם או הגיוני. משהו שם לא מכוון נכון. לא בטוח שאני מצליח לשים את האצבע על מה שמפריע לי בדיוק.

 • מושון

  גם אני שמתי לב לירידה בדיאלוגים. במיוחד בסצינה ההיא בין סאנסה לג'ון. -חיבוק- -אהה.. זוכר את הפאי של דודה רותי? עם הבצלים והאפונה.. ואיזה זונעע הייתי כששנאתי אותך אה חחח".. חבר'ה, אין לכם דברים יותר חמורים לדבר עליהם? כמו זה שחצי מהמשפחה שלכם נרצחו בצורה אכזרית? כמו זה שסאנסה נאנסה על ידי רמזי ועברה התעללות קשה? כמו זה שפאקינגג ג'ון סנואו היה ומת וחזר לחיים לפני שנייה (!!!???!??!?!?!?!). לא, הפאי של דודה רותי חשוב. פאק… אני לא קורא את הספרים אבל הכתיבה של ר.ר. מרטין בהחלט הייתה נדרשת פה.

  כמו כן, סליחה סאנסה, אבל מי לעזאזל את שתתני עצות מלחמה ואסטרטגיה לג'ון סנואו (המפקד לשעבר של משמר הלילה)? נראה לי שיש לו קצת יותר ניסיון מלך בזה.

  חוץ מזה, אחלה פרק. אהבתי את הופעת הקאמבק של הדרקונים של חאליסי (וסליחה מראש על הכינוי השובניסטי אני באמת לא אוהב את העירום הלא נדרש בסדרה אבל הייתי כועס יותר אם היא הייתה שורדת את השריפה עם איזה חלק בד שמכסה בקושי את מה שצריך רק כדי לא להראות עירום).

 • Michael Ginzburg

  פרק די טוב, לשם שינוי. אבל רגע, בפעם הראשונה שדאיינריז התגלתה כחסינת אש ואם הדרקונים, זכור לי שהיו עדים דות'ראקים. האם הם לא העבירו הלאה את אשר ראו? כי לא ברור איך הדות'ראקים מתנהגים מופתעים והמומים מזה שדאיינריז מוכיחה להם (שוב) ממה היא עשויה.

  • שנאוצר

   כי… אלה פשוט לא אותם דות'ראקים. אלה שראו את אי-השריפה המקורית שלה אי שם בעונה הראשונה היו רק השרידים של העדר של חאל דרוגו הי"ד, וכל החבורה הזאת המשיכה עם דאינריז במסע שלה במשך העונה השנייה והשלישית (מהרביעית לא ממש מציגים אותם יותר אבל אני מניח שהם עדיין שם). דות'ראקים שלא היו שם – שזה כמעט כולם – לא יודעים על זה שיט.

 • miss bojarsky

  אחלה התחלה, אחלה סוף (על אף המחזור העצבני), הרבה אמצע משעמם.

  • Mika Gill

   אני לא הרגשתי מחזור האמת. בעיני היה פרק נפלא, ואני לגמרי אהיה יותר מבסדר אם הסדרה תסתיים עכשיו, לפני שהם יעשו ג׳וס ווידון/ ר.ר.מרטין ויחזרו להתעלל הסטארקים בלי לתת לנו פיי אוף של ״הכל הגמר בשלום מסוים״.

 • נזכרתי שהיה מפגש אחים נוספים מלבד ג'ון וסאנסה/ת'יאון ויארה – מרג'ורי ולוראס. בכל שלושת המקרים הנשים היו הדומיננטיות והאסרטיביות וניסו למשוך לכיוון מיליטנטי.

 • פ.נוקיו

  פרק טוב לדעתי, והייתי אפילו אומר – לשם שינוי. אחרי 3 פרקים (שליש עונה!) משעממים למדי. והסצינה הסופית עם דאינריז – בשביל זה בדיוק אנחנו צופים בסדרה. סצינה מעולה. בנוגע לדיאולגים אני מסכים עם כל מה שנאמר כאן, רמת הכתיבה, גם בשביל דמויות חדות כמו טיריון וואריז, היא פשוט לא טובה, שלא לדבר על דמויות משנה (כמו בדיחות על צבע שיער הערווה של דאינריז, או אורך הפין של ג'ון סנואו).

© עידו ישעיהו