משחקי הכס 6.03: שוברי השבועה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 09/05/2016 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "משחקי הכס" עונה 6 פרק 3

פרק יפה. אהבתי שלשם שינוי לא ניסו להפתיע אותנו במיתות של דמויות כאילו-ראשיות, אלמנט ההלם כבר נשחק בשלב הזה. בכלל, מניין המתים היה נמוך מאוד למרות התחושה המתמדת של סכנה האופיינית ליקום המחריד הזה. היא נכחה בסצנה של ואריז והבחורה המקומית. כמובן, סכנה לדמות שלא הכרנו ולא באמת איכפת לנו ממנה, אבל האלימות ארבה שם למרות הכל, ולא זאת בלבד שהבחורה לא שילמה על חטאיה אלא אף קיבלה ישועה וגמול על שיתוף הפעולה שלה. תחושה דומה היתה גם בסצנה של המועצה הקטנה עם כניסתם של ההר והאחים לאניסטר, וגם היא הסתיימה ללא נפגעים. בינתיים, בוודאי.

אותו דבר במקרה של ריקון ואושה, ששוב מזכירים לנו מהו המוטיב האמיתי של "משחקי הכס" – בני סטארק נועדו לסבול. אחת נמלטת מטלפיו של הפסיכופת והאחר מוגש לו. קצת מוזר שלא ראינו את רמזי הורג את הנער בו במקום. אם הוא רצח את אחיו התינוק שנים רבות לפני שיכול היה לאתגר את תוארו, מן הראוי שייפטר לאלתר מהריבון האמיתי. לפחות אריה השלימה סוף סוף את הפיכתה לנינג'ה.

בסופו של דבר המתים היחידים הגיעו בסוף הפרק עם ההוצאה להורג של ארבעת רוצחי ג'ון, ששניים מהם כלל לא הכרנו, וזה בהתעלם מהדמויות השוליות בפלאשבק של נד סטארק (לא יכלו למצוא שחקן קצת יותר דומה, או לפחות עם חיתוך דיבור קרוב?), שמתו זה מכבר. סצנה רבת עוצמה, עם אולי, ילד שבסופו של דבר קל להבין את מניעיו אחרי שאיבד את משפחתו לטבח של פראים, ולבסוף מוצא אף הוא את מותו בטרם עת.

התשובה לתהייה בעניין ג'ון והאם ינצל את מותו כדי להשתחרר ממשמר הלילה הגיעה במהירות. ובדיוק כמו בסוף הפרק הקודם, גם הפעם מעניין לראות מה יקרה לו מכאן והלאה. בניגוד גמור לדאינריז, למשל, שאלוהים אדירים כמה הסיפורים שלה משעממים.

הנה הביקורת של אילן קפרוב בוואלה.

תגיות:
© עידו ישעיהו