המלצת היום – שלישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/05/2016 בקטגוריה ‏כללי

תיקים מהסנגוריה, לאורך כל הדרך, כלבים בשר ודם, רוח עז, מאהבת בתשלום מראש, המלחמה של אובמה, בריסטה, פרק אחרון לעונה של מחשבות פליליות, המירוץ למיליון, באנשי, הדרך, בית הקלפים, מזכירת המדינה.

שלל מהנכר: עונה רביעית וחדשה לגלגול החדש של "של מי השורה הזו" נפתחת עם שני פרקים (בשני מתארח קיגן מייקל-קי). עונה 12 וחדשה של הרווקה נפתחת עם פרק כפול. הגמרים של דה וויס ורוקדים עם כוכבים, פרקים אחרונים לעונה של הזוג המוזר, בליינדספוט וגות'אם.

וגם המרגלים של וושינגטון, אבא אמריקאי, מינדי, Containment, מבוקש, ממלכה, 12 קופים, The Detour, Full Frontal With Samantha Bee, Hunters.

בערוץ 1 ב-21:00, הסיפור האמיתי: כלבים בשר ודם.
שידור נוסף לסרט רב העוצמה על עולם קרבות הכלבים בארץ. מאות כלבים בישראל נלחמים בזירה האכזרית של קרבות כלבים לצרכי הימורים לא חוקיים. הכלבים נתונים בתנאים קשים, מאומנים להרוג ומסיימים את חייהם במוות או פצועים קשה, שותתים דם ונושאים טראומות. יובל מנדלוביץ' קבע לעצמו ייעוד בחיים – הוא מציל את הכלבים מבעליהם האכזריים, משקם אותם ומוצא לחלקם בתים מאמצים. מנדלוביץ' חי בחווה מבודדת עם משפחתו הקטנה ועם מאה כלבים מסוג פיטבול ואמסטף, שגודלו ככלבי קרבות לצרכי הימורים. עם הכלבים הרבים שניצלו מהקרבות ומגיעים לחווה כשהם מורעבים ופצועים, באים גם החובות. יובל, שנפרד בינתיים מבת זוגו, מתפרנס מתרומות וממכירת גרוטאות ברזל. אך כל זה לא מספיק לתשלום מזונות עבור בתו הקטנה. כאשר הוא נואש מלהגיע להסדרי ראייה בביתו המאולתר שבחווה, הוא שוכר דירה ביישוב סמוך ועוקר מהחווה. אבל זהו רק חלק אחד מהמאבק ניגד ניצול כלבים למטרות הימורים. גנבי הכלבים, המרויחים כסף רב מהימורים בלתי חוקיים, אורבים ליובל ולכלבים המשוקמים והמאבק מתגלגל לפסים אלימים ומסוכנים.

בערוץ 10 ב-21:00, רוח עז.
ניצן הורוביץ יוצא למסע בעקבות אלפי צעירים שפונים לדרך חיים חדשה והחלו במהפכה השקטה של הקומונות והקיבוצים העירוניים לאורכה ולרוחבה של מדינת ישראל.

בערוץ 1 ב-22:30, תיקים מהסנגוריה.
סידרת מקור חדשה ומפתיעה, חמש שנים בעשייה, שמציגה לראשונה על המסך תיעוד ארוך של עבודת עורכי הדין מטעם הסנגוריה הציבורית, ושל הנאשמים שאותם הם מייצגים בתיקים פליליים. באופן תקדימי בישראל, לצורך צילומי הסדרה הוסר חיסיון עורך דין-לקוח, והנאשמים והסנגורים מופיעים בפנים חשופות. בכל אחד מששת פרקי הסידרה מוצגים שלושה תיקים שונים, שמייצרים דרמות מרתקות, הזויות, מפחידות ומרגשות, מהן ניתן ללמוד על הפינות האפלות בנפש האדם, על המצוקות החברתיות בישראל של היום וגם על מערכת המשפט הישראלית. בסגנון היפר-ריאליסטי, ללא קריינות ובלי ראיונות, מציגים הבמאי מויש גולדברג ("החיים כשמועה") והמפיק לירן עצמור ("שלטון החוק") רצף מטלטל של מקרים פליליים – החל מהפגישות בין עורכי הדין לנאשמים, דרך ההליכים המשפטיים, ועד לפסקי הדין שניתנו בעניינם. עבור רבים מהנאשמים, מדובר בתהליכים משני-חיים. פרק 1: נשים. רק אחוז מזערי של העבירות הפליליות מבוצע על ידי נשים. הסנגורים שמיצגים נשים מגלים לא פעם שהמניע לעבירות קשור בסיפורי חיים קשים וטראומות. התיקים בפרק: אשה שנאשמת בדקירת בעלה; מאיימת סדרתית; בחורה בהריון שעומדת בפני הסגרה לצרפת.

בערוץ 2 ב-22:40, המונית של טילטיל.
תכנית אירוח בידורית, חדשה ולא שגרתית שמתרחשת כולה תוך כדי נסיעה במונית של טילטיל, מנצח הישרדות ונהג המונית האולטימטיבי. במהלך הנסיעה, אורחים ייתקלו בשלל הפתעות, עצירות, שעשועונים ומלא הומור וייצטרכו לשרוד את החפירות של טילטיל.

בלוויין,
בכן דרמה ב-22:00, מאהבת בתשלום מראש.
שידור גם בערוץ ליניארי לדרמה בכיכובה של השחקנית והדוגמנית ריילי קיאו ("מג'יק מייק", "מקס הזועם: כביש הזעם" ונכדתו של אלביס פרסלי), המגלמת בחורה המתפרנסת מליווי צמרת.

בכן תעו ב-22:00, בריסטה.
תעו-שף. חמישה בריסטה (מוזגי קפה) מהטופ העולמי מותחים את גבולות הכנת הקפה עד לקצה השלמות בניסיון לזכות באליפות ה-National Barista – תחרות סוריאליסטית בה אפילו טעות אחת נחשבת ליותר מדי. הסרט מביא מבט הומוריסטי, מרגש ומאיר עיניים על העולם הבלתי נתפס של תחרויות הקפה ועל המשתתפים הלהוטים, האהובים והמוזרים, שמקדישים את חייהם לתחרויות הכנת הקפה המושלם.

בכבלים,
בערוץ 8 ב-22:00, המלחמה של אובמה.
כשנשיא ארה"ב ברק אובמה נכנס לתפקידו ב-2008, הוא החליט לפעול למען סיום המלחמה בעיראק ולהגן על ארה"ב מפני עימותים צבאיים חדשים. עם זאת, אובמה מוצא את עצמו בדיוק במקום בו לא רצה להיות: מנסה להביס ארגון טרור אכזרי בעיראק ובסוריה בעודו משתדל למנוע מארה"ב להיגרר לעימות אזורי ממושך. הסרט בוחן את המאבק המורכב של אובמה בהתמודדותו עם מלחמת האזרחים הקטלנית בסוריה המתקיימת זו השנה החמישית, ואת עליית ארגון דאע"ש המקשה על התמודדות זו.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, לאורך כל הדרך.
פסטיבל הקולנוע של כן. במרחק שלושה ימים מארה"ב, הסרט של HBO בהפקתו של סטיבן ספילברג מתאר את שנתו הראשונה של לינדן ג'ונסון כנשיא ארה"ב לאחר רציחתו של הנשיא קנדי, כאשר הוא נאבק למען חוק זכויות האדם בעידודו הנמרץ של מרטין לות'ר קינג, כנגד התנגדות עזה מצד מפלגתו שלו. תוצאות אותו מאבק מורגשות עד היום בארה"ב, כולל במירוץ הנוכחי לבית הלבן. עם בריאן קרנסטון ("שובר שורות"), אנטוני מקיי, מליסה לאו, פרנק לנגלה, בראדלי וויטפורד. ביים ג'יי רואץ'.

ולא לשכוח:
המירוץ למיליון ישראל 5 בערוץ 2 ב-21:00.
מזכירת המדינה בכן דרמה ב-21:15.
הדרך בסלקום TV ובחם ועוד ב-22:00.
באנשי 4 בכן או ב-22:00.
פרק אחרון לעונה של מחשבות פליליות בכן פעולה ב-22:00.
תיקים מהסנגוריה בערוץ 1 ב-22:30.
בית הקלפים 4 בכן או ב-22:50.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו