משחקי הכס 6.01: האישה האדומה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 25/04/2016 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

קטנה על "משחקי הכס" עונה 6 פרק 1, ספוילר

הנה מגיעה אורגיית הספוילרים לספרים. ככה אני רואה את הסדרה מכאן והלאה, וזה מבאס אותי. סדרה שאי אפשר לא להתפעל מההיקף והשאפתנות שלה, ובכל זאת בשלב הזה אני כבר לא ממש מתפעל. שמח שהיוצרים כבר מדברים על הסוף. ולמען הסר ספק, אני עדיין חושב שג'ון שלג יחזור, או לפחות שזה היה התכנון המקורי של ג'רר מרטין לפני שהקוראים ואז הצופים קלטו את ניסיון התרמית. לכו תדעו, אולי זה מה שמעכב אותו עם הספר השישי כל השנים האלה.

הפרק עצמו היה בסדר. אהבתי את הקרב של בריאן כאשר באה להצלת סנסה. היא התקשתה, זה לא היה קל, היא נתקלה בלוחמים שווי ערך, והם אפילו לא היו משהו מיוחד. כך שסנסה אולי כעת זוכה להגנה שלה, אבל היא לא בלתי מנוצחת.

מליסנדרה – מה הקטע? אוקיי, אז היא זקנה שמצליחה להיראות צעירה, למה זה חשוב?

כל השאר – 'בסדר. הנה הביקורת של אילן קפרוב בוואלה.

תגיות:
 • Eliav Gutman

  ספויילרים
  ספויילרים
  ספויילרים
  ספויילרים גם לספרים כן?

  כל הפרק ישבתי וחשבתי מה יכנס לספרים ומה לא… זה שמליסינדרה זקנה יכול להיות בספרים, כי ראינו מה היא עשתה עם מאנס ריידר. דוראן מרטל זה גרם לי להיות אמביוונלטי, אני מבין שאולי הוא ימות ואני מבין ששבע הממלכות צריכות להגיע לכאוס, וכדי להגיע לכאוס צריך להרוג את האנשים המחושבים. אבל ראבק אז בשביל יצרו את הדמות שלו בסדרה?! לפחות שהיו מראים שהוא גם מנסה לרקום מזימות ואז מת, אל תהרגו אותו סתם ככה, לצופים לא אכפת ממנו.

  • אפרופו דוראן – הוא נרצח בערך מאותן סיבות שג'ון סנואו נרצח, הגישה שוחרת השלום שלהם.

 • שנאוצר

  ספוילר
  ספוילר
  ספוילר
  ספוילר
  ספוילר

  זה לא די ברור מה הגילוי על מליסנדרה אומר? זאת כאילו הדרך האולטימטיבית להראות שהיא איבדה אמונה באל האדום. סטאניס וג'ון מתים, היא מבינה שהכל בולשיט – ולכן גם מוותרת על המתנה הכי גדולה שהאל האדום "נתן" לה, וזאת האפשרות להיראות צעירה.

  • כן, כלומר ברור שזה משבר אמונה, אבל אהבתי נורא לראות אותה כבויה גם בלי טוויסטים שאני לא לגמרי מבין מה התועלת שלהם מעבר לטוויסטיות שלהם. נו, אולי עוד יהיה לזה ערך בהמשך.

   • שנאוצר

    טוב, בהתחשב בעובדה שהיא בת מאות שנים… אני אנחש שאולי איכשהו היא יודעת משהו חשוב מהעבר הרחוק שאנחנו לא.

    • מעניין.

    • Achia Shaag

     אני דווקא חושב שהיא תשתמש בזה כדי להחיות את ג׳ון סנואו ולהציל את עצמה.

 • ממים מצחיקים על הסצנה החותמת.
  http://www.thewrap.com/game-of-thrones-melisandre-memes-gifs/

 • גונז

  אני חשבתי שהטוויסט של מליסנדרה בא להראות שהיא הולכת להתאבד. הרי אם התליון שומר עליה צעירה ו*בריאה* (כשהיא בלעדיו היא בבירור כפופה ומתקשה לנוע), כשהיא מורידה אותה היא בעצם מוותרת על הבריאות ולוקחת סיכון של אישה קשישה לעבור בחיים את הלילה…

 • miss bojarsky

  ספויילרים!
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  אני די השלמתי עם זה שלא נקבל את הספר השישי אניטיים סון אם בכלל, אז יאללה, סדרה איט איז. ודווקא חשבתי שרוב הפרק היה מוצלח. חוץ מדורן, ששם מטופש ומשמים כרגיל. שמישהו יהרוג את קו העלילה הזה וישא"ק. אני אפילו בעד סרסיי פה ומחכה לראות אותה נוקמת בנחשיות.

  אני גם מאמינה שג'ון עוד יחזור ואני בהחלט מקווה שזה יקרה. אפילו שבסדרה הדמות שלו הרבה פחות מוצלחת מאשר בספרים, אני עדיין אוהבת אותו ואתבאס קשות אם הוא יישאר מת.

  אני לא יודעת מה תהיה המשמעות של גילה של מליסנדרה (ואני מניחה שתהיה) אבל מבחינתי הגילוי היה מצוין ומפתיע גם בפני עצמו. נהניתי מזה.

  הביקורת של אילן הילארית ביותר!

 • תתש

  במילה אחת: lame.

  בשני מילים: very lame.

  כבר כתבתי את זה בעבר, הסדרה הזאת התדרדרה למחוזות הפאנפיקשן. כבר עדיף היה שהמפיקים היו חותכים מהסדרה את כל עלילת דורן ומשתמשים בזמן מסך שהיא גזלה כדי לחזק עלילות אחרות.

  לא התרגשתי במיוחד לגבי הגילוי על מליסנדרה, כי כבר נחשפתי לתיאוריה הזאת לפני שנים וקיוויתי שזה לא יופיע בסדרה.

 • Saturn

  רגע, האחיות האלה היו חלק מהמשלחת מדורן? משום מה זכרתי שהם ביו בסצנה של מה-שמה שמורידה את השפתון בסיום העונה הקודמת.

  אז ברת'און מת רשמית? אז בשביל מה חיתוך התמונה מהעונה הקודמת?

© עידו ישעיהו