המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/02/2016 בקטגוריה ‏כללי

טקס האוסקר, בלתי הפיך, מרי טיילר מור, נקמתה של אריאנה, משחקי השף, בריחה מאלקטרז – סיפור אמיתי, ויניל, המתים המהלכים, מלחמה ושלום, שומרי האוצרות, הסוכנת קרטר, פשע אמריקאי, להרוג את הסבתא, סקנדל.

שלל מהנכר: Stag, דרמה בריטית אפלה בת שלושה פרקים על מסע ציד בגבעות סקוטלנד שמשתבש לחלוטין. וגם מפרשים שחורים, Horace And Pete, התוכנית של ג'ונתן רוס, מכסחי המיתוסים, דה וויס בריטניה, QI (הגרסה המורחבת).

בערוץ 2 ב-21:00, משחקי השף.
ריאליטי הבישול בהנחיית מירי בוהדנה חוזר בעונה חדשה. בשלנים חובבים ומקצועיים מתחום הקולינריה ינסו להרשים את השפים מושיק רוט, אסף גרניט ומאיר אדוני, שיטעמו את המנות בטעימה עיוורת בלי לדעת מי עומד מאחורי המנה. המתמודדים הטובים ביותר שיתפסו את מקומם בנבחרות השפים יתחרו ביחידים וכקבוצות בתוכנית היחידה שבה רק הטעם קובע.

בערוץ ההיסטוריה ב-21:20, בריחה מאלקטרז: סיפור אמיתי.
ב-11 ביוני, 1962 נמלטו שלושה אסירים מבית הכלא הנוקשה ביותר בארה"ב. למעלה מ-50 שנה לאחר הבריחה הנועזת מאלקטרז היא נותרה כתעלומה שמציתה עד היום את דמיונם של האמריקנים. הייתכן שהאסירים שברחו שרדו? כעת, לאור עדויות חדשות ועם שיתוף פעולה ראשון ויוצא דופן של בני משפחות הנמלטים. החקירה החדשה תיקח אותם למסע לאורכה ולרוחבה של ארה"ב בניסיון לפענח את התעלומה.

בערוץ 2 ב-22:30, בלתי הפיך.
עונה שנייה של הקומדיה בכיכובה של עדי אשכנזי.

בכן 1 ובזהב חם ב-3:30, טקס האוסקר ה-88.
שידור חי בהנחיית כריס רוק. לפני כן בלוויין החל מחצות ישודר השטיח האדום, וגם ב-!E, שבו החל מ-20:30 תשודר הספירה לאחור. מחר ב-21:30 ישודר הטקס ערוך ומתורגם בכן 1.

בלוויין,
בכן דרמה ב-19:00, נקמתה של אריאנה.
טלנובלה ארגנטינאית חדשה בכיכובה של נטליה אוריירו ("בובה פראית") – סיפור של אהבה, נקמה וגאולה בעולם של פוליטיקה. אריאנה היא אישה צעירה שנולדה וחיה בעיר קטנה. ב-1995 היא עברה עם דניאלה, חברתה הטובה לעיר הגדולה, ושם נאנסו השתיים על ידי חבורת גברים עשירים. 20 שנה מאוחר יותר יוצאת אריאנה ממחבואה, לאחר שנים בהן דחתה כל סיכוי לנהל חיים רגילים ובמקום פיתחה צורך חזק בנקמה. היא חוזרת אל זירת הפשע, נחושה לנקום בגברים שאנסו אותה ואת חברתה בברוטליות לפני 20 שנה, אונס שכתוצאה ממנו חברתה מתה. כשאריאנה מגלה שהחשודים באונס עובדים עבור ראש העיר המכהן, רפאל ולמורה, שבמקרה גם מתמודד לנשיאות, נראה שתוכניתה עומדת לקרוס. אבל אריאנה, שאינה מוכנה להיכנע ולוותר על עשיית הצדק, עומדת להסתנן למסיבה שלהם, ולהתחיל לזהות ולצוד את תוקפיה. היא משרטטת תוכנית אחרת, שבעזרתה תוציא אל הפועל את הנקמה המושלמת בכל אחד ואחד מהם, ולשם כך היא חייבת לחדור למעגל הפנימי של המועמד לנשיאות. רק שני אנשים יגרמו לה, עם הזמן, להסס בהפעלת התוכנית: דיאגו, הילד שילדה כתוצאה מהאונס ושבגללו היא חשה צורך להתמודד ולהתנהל כרגיל, למרות שהוא מזכיר לה עם כל נשימה את הרגע הכי קשה בעברה, ואוגוסטין לרלדה, עובד ממשל אידיאליסט ומקסים שבו היא עתידה להתאהב.

בכבלים,
בערוץ 8 ב-22:00, מרי טיילר מור.
זוכת שני פרסי גלובוס הזהב, שישה פרסי אמי, פרס על מפעל חיים ומועמדות לפרס האוסקר לשחקנית הטובה ביותר על הופעתה בסרט "אנשים פשוטים" – אין ספק שעולם הקולנוע והטלוויזיה לא היה נראה אותו הדבר בלי מרי טיילר מור. סרט מחווה לשחקנית הקולנוע, התאטרון והטלוויזיה האמריקנית, הכולל קטעים מרגעים בלתי נשכחים לאורך הקריירה שלה ומחוות מרגשות מעמיתיה. הסרט בוחן את פריצת הדרך שלה בסיטקום המצליח "המופע של דיק ואן דייק" בו גילמה את אשתו של גיבור הסדרה במשך 5 עונות, כמו גם את עלייתה כדמות נשית איקונית בקומדיית המצבים "המופע של מרי טיילר מור". עוד משתתפים בסרט: בטי ווייט, ואלרי הרפר, אד אסנר ונוספים. בנוסף, אופרה וינפרי הסכימה לתת ראיון מיוחד בו היא מתארת את תפקידה החשוב של טיילר מור כמעוררת השראה למיליוני נשים אחרות בשנות ה-70'.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, דוקטור ז'יוואגו.
סרטים שחייבים לראות, ימים של אוסקר. הפקת ענק זוכת חמישה פרסי אוסקר המבוססת על הקלאסיקה הספרותית של בוריס פסטרנק. דיוויד לין ביים את האפוס הרומנטי על אהבתם האבודה של לורה ויורי על רקע מלחמת העולם השנייה ומהפכת אוקטובר ברוסיה. עם עומאר שריף, ג'ולי כריסטי, ג'רלדין צ'פלין, טום קורטני, אלק גינס. ארה"ב, 1965.

ולא לשכוח:
פשע אמריקאי 2 בחם ועוד ב-22:00.
להרוג את הסבתא בכן דרמה ב-22:00.
שומרי האוצרות 2 בכן פעולה ב-22:00.
סקנדל 5 בחם 3 ב-22:45.
הסוכנת קרטר בכן פעולה ב-22:45.
מלחמה ושלום בכן או ב-22:50.
ויניל בכן או ב-4:00.
המתים המהלכים בכן או ב-5:00.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו