המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 21/02/2016 בקטגוריה ‏כללי

הסודות של מלחמת העולם השנייה, בולשוי בבילון, ויניל, המתים המהלכים, מלחמה ושלום, שומרי האוצרות, הסוכנת קרטר, פשע אמריקאי, להרוג את הסבתא, בנות הזהב, הישרדות, הדיילי שואו עם טרבור נואה, סקנדל.

שלל מהנכר: מפרשים שחורים, Horace And Pete, התוכנית של ג'ונתן רוס, מכסחי המיתוסים, דה וויס בריטניה, פרק אחרון לעונה של QI (הגרסה המורחבת).

בכבלים,
בערוץ 8 ב-22:00, הסודות של מלחמת העולם השנייה.
שבעים שנה לאחר תום המלחמה הקטלנית ביותר בעולם, ישנם עדיין כמה 'אזורים אפורים' שטרם נחשפו: עובדות שאינן ידועות, גיבורים שנשכחו, סיפורים מדהימים של גבורה והחלטות משנות חיים שבלעדיהן גורל העולם היה שונה. הסדרה בת חמשת הפרקים שופכת אור על הסיפורים שלא סופרו. היא מתחילה עם הפלישה לנורמנדי, מהחשובים שבמבצעי מלחמת העולם השנייה, וממשיכה כרונולוגית עד לגילוי השואה והיקפיה. כמו כן חושפים הפרקים את הסודות האפלים מאחורי דמותו של היטלר וכיצד ברלין נפלה בסופו של דבר. באמצעות ראיונות חוקרים והיסטוריונים, תוך שילוב עדויות ניצולים, הסדרה חושפת את ההיסטוריה שהוסתרה. חמישה פרקים בשידור יומי.

בכן תעו ב-22:00, בולשוי בבילון.
שבוע תעו-ריקוד בערוץ נפתח עם הסרט הזה. אם אתם רוצים להבין את רוסיה, הבלט בולשוי הוא מקום טוב להתחיל בו. גישה יוצאת דופן ללהקת הבלט המפורסמת בעולם, האוצר הלאומי של רוסיה, בתקופה שאחרי תקיפתו בחומצה של המנהל האמנותי של הלהקה, סרגיי פילין, בשנת 2013. הסרט מכניס אותנו לְעולם של גדוּלה אמנותית ושל מאבקי כוחות אינטנסיביים במהלך אחת התקופות הדרמטיות ביותר של הלהקה, מאז היווסדה ב-1776. ב-17 בינואר, 2013, פילין אוגף מחוץ לביתו והותקף בחומצה. הוא סבל מכוויות בדרגה 3 ואיבד את הראייה באחת מעיניו. בשנה שלאחר התקיפה, כאשר פילין מתאושש, המנכ"ל ולדימיר יורין לוקח את המושכות לידיים; והרקדן הראשי, פאבל דמיטריצ'נקו, עומד למשפט על תכנון התקיפה. לאט לאט נחשפים הסדקים במוסד האלמותי. רקדני הבולשוי מאמנים את גופם כבר מילדות לקריירות שיש להן תאריך תפוגה קצר מאוד. החלומות שלהם יכולים להתגשם (או להתמוסס) על ידי מי שמנהל את הלהקה. זה מוביל באופן בלתי-נמנע למתחים בין הרקדנים והמנהלים, ואז גם נכנסות לתמונה תיאוריות קונספירציה פוליטיות. ברוסיה זה זמן רב מעורבב הבלט בפוליטיקה. ראש הממשלה, דימיטרי מֶדְוֶודֶב, אומר בסרט 'הבולשוי הוא הנשק הסודי שאנחנו שולחים לארה"ב, אנגליה ולארצות אחרות'. הסרט מציג דיוקן מורכב של רוסיה של ימינו, שבה אמנים מנסים לחתור לשלמות כנגד כוחות אכזריים וגדולים מהם.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, חייה הכפולים של ורוניק.
סרטים שחייבים לראות. סרטו החידתי והמהפנט של קזי'סטוף קישלובסקי (טרילוגיית 'שלושת הצבעים'), הוקרן לראשונה בפסטיבל קאן, שם זכה בשלושה פרסים, ביניהם לשחקנית הטובה ביותר, איירן ז'ייקוב. נחשב לאחד הסרטים המהוללים מהקולנוע האירופאי החדש, יחד עם המוזיקה המפורסמת שהולחנה לו, והצילום המרהיב של סלאוומיר אדז'ייק ("סיפור על אהבה וחושך"). צרפת, 1991.

ולא לשכוח:
הדיילי שואו עם טרבור נואה בקומדי סנטרל חם ב-20:50.
הישרדות בערוץ 2 ב-21:00.
פשע אמריקאי 2 בחם ועוד ב-22:00.
להרוג את הסבתא בכן דרמה ב-22:00.
שומרי האוצרות 2 בכן פעולה ב-22:00.
בנות הזהב (ישראל) בערוץ 10 ב-22:20.
סקנדל 5 בחם 3 ב-22:45.
הסוכנת קרטר בכן פעולה ב-22:45.
מלחמה ושלום בכן או ב-22:50.
ויניל בכן או ב-4:00.
המתים המהלכים בכן או ב-5:00.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו