המלצת היום – שבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 27/02/2016 בקטגוריה ‏כללי

בירדמן, קרב הליפסינק, טריפליום, צ'אפי, אחים בדם, בית, כאוס בגני ורסאי, רפסודיה בת אלף שנים, VICE – לתקן את המערכת, אני סטיב מקווין, טוקארב, סמוך על סול, שוטרים בדם, CSI סייבר, חמוץ מתוק, אקסטנט, רקדניות קטנות, כוח, היום בלילה עם גורי אלפי, איש משפחה, משפחה מודרנית, הגולדברגים, הכריש, לה פמיליה, גב האומה, המפץ הגדול.

שלל מהנכר: מפרשים שחורים, גבר מי שנשאר אחרון, Dr. Ken, המירוץ למיליון, הוואי חמש אפס, שוטרים בדם, Second Chance, סליפי הולו, The Originals, נשיכה (Bitten), מר סלפרידג', VICE, Animals, Childrens Hospital, QI, Shetland, Lucky Man.

בכן או ב-22:00 ובכן VOD וסלקום TV החל מהיום, טריפליום.
דרמת עתידנית דיסטופית צרפתית חדשה בכיכובה של רונית אלקבץ, המגלמת את ראשת הממשלה הצרפתית, נדיה, אשה חזקה ומניפולטיבית, בעלת ראיית עולם ריאליסטית וצינית שלא תהסס להשתמש בכח שלה כדי להשיג את מטרתה ולהגן על מדינתה. הסדרה מתרחשת בפריז, לקראת סיומה של המאה ה-21 ומצב החברה בירידה מתמדת. המצב הכלכלי הוא סיוט: צרפת בחובות עתק לאיחוד האירופאי, רק 20% מהאוכלוסיה מועסקים בעוד שאר האנשים מובטלים. בעלי העבודה חיים בבידוד בתוך גבולות העיר, ומחוסרי העבודה חיים ב'אזור', שולי העיר המרוחקים. שתי טריטוריות מנוגדות בחברה שאיבדה מאנושיותה. ביניהם מפרידה חומת ענק. מצדה האחד הרעבים, הצמאים הנטושים והמופקרים, ומצדה האחר בעלי העבודה, שלעולם יחיו בפחד מפני אבדן עבודתם ומעמדם, דבר שיוביל אותם לסילוקם ל'אזור'.
אני חיבבתי, הנה הביקורת שלי על הסדרה.

בערוץ 1 ב-22:00, רפסודיה בת אלף שנים: מסע בעקבות יהדות סלובקיה.
שלומי גולדברג יצא למסע בעקבות סיפורה המרגש של יהדות סלובקיה, שהייתה בשיא פריחתה הרוחנית והתרבותית בתקופה שלפני השואה, והושמדה כמעט כולה. הוא ביקר בערים ובעיירות שבהם בתי כנסת מפוארים אך שוממים. בכל עיר ועיירה היוו היהודים חלק נכבד מתושבי העיר, הרובע היהודי היה חלק מרכזי בכל עיר, ובתי כנסת גדולים ומפוארים בלטו בנוף המקום. בסרט מובא סיפורה של יהדות סלובקיה בערים הגדולות: ברטיסלאבה, קושיצה, פרשוב וז'ילינה, לצד העיירות הקטנות והציוריות שבדרך. בסרט תמונות מרהיבות מנופה של סלובקיה מלאת החיים על שלל אתרי התיירות והטבע שבה, אירועי התרבות והפולקלור הרבים, לצד תמונות של שרידי היסטוריה יהודית מפוארת בת 1000 שנים.

בערוץ 1 ב-22:45, VICE: לתקן את המערכת.
מייסד VICE שיין סמית' מתלווה לנשיא אובמה, בביקור הראשון אי פעם של נשיא מכהן בכלא פדרלי. המשדר המיוחד מציג תחקיר על הליקויים במערכת בתי הסוהר בארה"ב, בה כלואים כ-25% מכלל האסירים בעולם.

בלוויין,
בכן קומדיה ב-20:20, קרב הליפסינק.
עונה שנייה וחדשה שנפתחת עם צ'אנינג טייטום ורעייתו ג'נה דיואן טייטום, וגם עם כוכבת אורחת.

בכבלים,
בערוץ 8 ב-22:00, אני סטיב מקווין.
יש שיאמרו שהקריירה של סטיב מקווין, כמו גם חייו, הייתה קצרה מדי. עם זאת, משפחתו ממשיכה את דרכו בעולם המשחק ומאפשרת להיזכר בכוכב הגדול שהיה. מקווין יהיה זכור לנצח בזכות המראה המחוספס שלו, האישיות הייחודית והכריזמה חסרת הגבולות. כיצד הפך מבריון שגדל בעיירה קטנה לאחד מכוכבי הקולנוע המרוויחים והמבוקשים ביותר בימיו? הסרט מסופר דרך עיניהם של האנשים שהכירו אותו בצורה הטוב ביותר, כולל חלק גדול ממשפחתו שנכנסה בעקבותיו לעולם המשחק בניהם בנו, צ'אד מקווין ("קראטה קיד"), נכדיו ונשותיו לשעבר. כמו כן משתתפים בסרט מיטב כוכבי הוליווד, ביניהם גארי אולדמן, פירס ברוסנן, מריסה מילר, רוברט ווהן ועוד.

סרטים

בלוויין,
בכן 5 ב-17:25, בית.
אנימציה. לאחר שזן חייזרים חמוד ומעט מבולבל השתלט על כדור הארץ, והרחיק את בני האדם לישובים צפופים ומרוחקים, נוצר קשר בין אחד החייזרים, טיפוס משונה בשם או, לילדה אמיצה המחפשת את אמה שנעלמה. ביחד הם ינסו למצוא את האם, ועל הדרך להציל את כדור הארץ מחייזרים נוספים ומסוכנים בהרבה שמבקשים להשתלט עליו. עם קולותיהם של ריהאנה, ג'ים פרסונס, ג'ניפר לופז, סטיב מרטין.

בכן 1 ב-22:00, בירדמן.
הזוכה הגדול בעונת הפרסים 2015: מועמד לתשעה פרסי אוסקר 2015, זוכה ארבעה כולל הסרט הטוב ביותר, תסריט, צילום ובמאי. מועמד לשבעה פרסי גלובוס הזהב 2015, זוכה שני פרסים בגלובוס על המשחק והתסריט. מייקל קיטון בתפקיד מבריק של כוכב הוליוודי לשעבר המנסה לבצע קאמבק בברודווי, אך לקראת ליל הבכורה הכל בחייו מתחיל לקרוס. אחד השחקנים נפצע, המחליף שהובא במקומו לא מפסיק לעשות צרות, המבקרת הנחשבת ביותר יוצאת נגדו, בתו סובלת מדיכאון ולמרות כל ניסיונותיו הוא אינו מצליח להשתחרר מהצל של תפקידו הגדול ביותר – גיבור-על בשם בירדמן. גם עם אדוארד נורטון, אמה סטון, נעמי ווטס. ביים אלחנדרו גונזלס אינריטו ("בבל", "האיש שנולד מחדש").

בכן 4 ב-22:00, טוקארב.
אקשן בכיכובו של ניקולס קייג'. כאשר בתו בת ה-16 של פושע שחזר למוטב נחטפת על ידי המאפיה הרוסית, הוא מגייס את הצוות הישן שלו וחוזר לצד האסור של החוק על מנת להשיג צדק. גם עם רייצ'ל ניקולס, דני גלובר.

בכבלים,
בדרמה חמה ב-18:00, כאוס בגני ורסאי.
דרמה תקופתית-רומנטית שביים אלן ריקמן המנוח, שגם מככב לצד קייט ווינסלט וסטנלי טוצ'י. בצרפת של המאה ה-17, סאבין דה בארה (ווינסלט) היא אדריכלית נוף מוכשרת שמעצבת גנים באזורים כפריים בצרפת. יום אחד היא מקבלת הזמנה מפתיעה שנראית כמנו משימת חייה – לעצב את הגנים העצומים בארמון המלך לואי ה-14 בוורסאי. היא מגיעה לעבוד בחצר המלך ומתחילה לעבוד בנחישות, שמטרידה בהתחלה את אנדרה לה נוטר (מאתיאס שונארטס, "סוויטה צרפתית"), אדריכל הנוף המוערך והמפורסם של המלך. אולם תוך זמן קצר לה נוטר לומד להכיר את סאבין ובוחר בה להקים את אחד הגנים המרכזיים בארמון החדש. סאבין הופכת לחלק מחצר המלך תוך שהיא מלחיצה את עצמה ואת העובדים שלה. אט אט מערכת היחסים שלה עם לה נוטר הופכת לקשר רומנטי מיוחד ושובר מוסכמות.

בזהב חם ב-19:55, צ'אפי.
אקשן בדיוני מתוחכם ומסחרר בכיכובו של יו ג'קמן, הפעם בתפקיד האיש הרע, ולצדו סיגורני וויבר. סרטו של הבמאי המצוין ניל בלומקאמפ ("אליסיום" ו"מחוז 9") מתרחש בעתיד הקרוב, כשהאלימות הגואה ביוהנסבורג שבדרום אפריקה מובילה לייצורם של שוטרים-רובוטים המנקים את הפשע מרחובות העיר. דון ווילסון, המהנדס הצעיר שאחראי לרובוטים, מחליט לקחת שוטר-רובוט ישן ולהעניק לו אינטליגנציה מלאכותית. הבעיה היא שהרובוט נגנב ע"י שלושה פושעים שהופכים אותו לחיית המחמד שלהם. הם קוראים לו צ'אפי ומאלצים את דון לתכנת אותו כדי שיעזור להם לשדוד עמם בנקים. אולם העניין לא פשוט, מפני שהרובוט בעל היכולת לחשוב ולהרגיש בעצמו, מתנהג כמו ילד קטן וזקוק ללמוד ולהתפתח כל הזמן. בזמן שדון מנסה להציל את המצב, וינסנט המרושע (ג'קמן) מנסה לחבל בצ'אפי ולהפוך אותו למכונת מלחמה מסוכנת. גם עם דב פטאל ("נער החידות ממומבאי"), שרלטו קופלי ("מליפיסנט").

בזהב חם ב-22:00, אחים בדם.
דרמת פשע רבת עוצמה בהשתתפות שורה מרשימה של כוכבים ושחקני אופי מצוינים, בראשם כריסטיאן בייל, וודי הרלסון וקייסי אפלק. סיפורם של שני אחים שגרים בעיירה קטנה וקשת יום של מעמד הפועלים בפנסילבניה. רודני בייז הוא בחור צעיר שהתגייס לשירות צבאי, נלחם בעיראק ובזמנו החופשי עסוק בהימורים. ראסל, אחיו הגדול, הוא האחראי מביניהם אשר עובד לפרנסתו במפעל מקומי ויש לו חברה קבועה. חייו של ראסל מתחילים להתפורר בעקבות תאונה טראגית ששולחת אותו למאסר. אם זה לא מספיק, אביו שבו טיפל כל העת במסירות מת וחברתו היפה עוזבת אותו לטובת השריף המקומי. במקביל, רודני מתחיל להשתתף בקרבות אגרוף בלתי חוקיים בחסותו של פושע מקומי. רודני זוכה להצלחה בזירה ומחליט להגדיל את הסיכון בקרבות אגרוף שנערכים בניו ג'רזי, שם נלחמים לא רק על כסף אלא גם על החיים. כשרודני נעלם באופן מסתורי והרשויות לא עושות מספיק כדי לאתר אותו, ראסל לוקח את העניינים לידיו ויוצא לחפש צדק. גם עם ווילם דאפו, זואי סלדנה, סם שפרד, פורסט וויטאקר.

ולא לשכוח:
רקדניות קטנות 6 בלייפטיים ב-16:00.
הגולדברגים 3 בכן קומדיה ב-18:15.
חמוץ מתוק 2 בכן קומדיה ב-18:40.
משפחה מודרנית 7 בכן קומדיה ב-19:05.
המפץ הגדול 9 בכן קומדיה ב-19:30.
איש משפחה 14 בכן קומדיה ב-19:55.
שוטרים בדם 5 באזור חם ב-20:15.
CSI סייבר 2 באזור חם ב-21:00.
גב האומה בערוץ 10 ב-21:15.
סמוך על סול 2 בכן או, חם ועוד וסלקום TV ב-21:15.
אקסטנט 2 באזור חם ב-21:45.
הכריש בכן קומדיה ב-21:50.
לה פמיליה בערוץ 10 ב-22:20.
כוח 2 באזור חם ב-22:30.
היום בלילה עם גורי אלפי בערוץ 2 ב-23:00.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו