המלצת היום – שישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 26/02/2016 בקטגוריה ‏כללי

Fuller House, נמר דרקון 2, לוסי, התבגרות, עקבות במים, ילדה רוקדת, היהודים באים, הוויקינגים, שקרניות קטנות, יומני הערפד, זאב צעיר, התסריטאי, משפחת קרדשיאן, שי בשידור, כך היה.

שלל מהנכר: Fuller House. פרקים אחרונים של Jericho ו-Birds of a Feather. וגם האנטומיה של גריי, סקנדל, המדריך לרוצח, הפרק המאתיים של המפץ הגדול, Life In Pieces, ממי, מרוששות, אלמנטרי, הרשימה השחורה, גוונים של כחול (Shades of Blue), אמריקן איידול, Legends of Tomorrow, The 100, יומני הערפד, Join or Die With Craig Ferguson, הוויקינגים, טופ שף, Baskets (שהוזמנה לה בשבוע עונה שנייה), Colony, פורטלנדיה. עובדים מצטיינים, Idiotsitter, קרב הליפסינק (הפעם הדוגמנית ג'יג'י חדיד נגד כוכב "זאב צעיר" טיילר פוזי), Those Who Can't, פרויקט מסלול נבחרת הכוכבים.

בנטפליקס החל מהיום, Fuller House.
העונה הראשונה במלואה של הגלגול החדש של "צער גידול בנות", עם כל הדמויות האהובות מלבד מישל, כלומר התאומות אולסן. הפעם די ג'יי מאבדת את בעלה ועל כן אחותה סטפני וחברתה קימי באות לגור איתה ולסייע לה בגידול הילדים.

בלוויין,
בכן תעו ב-21:30, מאיקו: ילדה רוקדת.
תעו-ריקוד. הגורל של מאיקוֹ נחתם עוד לפני שהיא בכלל נולדה: פירוש שמה ביפנית הוא 'ילדה רוקדת'. היום היא רקדנית בלט ומזמן מילאה את ההבטחה שגולמה בשמה, אך היא ומשפחתה היו צריכים להקריב קרבנות רבים בדרך: בגיל 15 היא עברה מיפן ללונדון כדי ללמוד בבית הספר היוקרתי למחול. כדי לשלם את שכר הלימוד, אמה מכרה את ביתה והוריה מנעו מעצמם כל מותרות. כישלון פשוט לא היה אופציה. היום, בתחילת שנות השלושים לחייה, היא בדיוק איפה שהיא הייתה רוצה להיות – פרימה בלרינה בלהקת הבלט הנורבגית הלאומית. אלא שבמאיקו בוער גם משהו נוסף: היא רוצה ילד. האם ניתן לשלב אימהוּת ולשמור על מקומה בצמרת המקצוע? בעולם הבלט, בין אם מדובר בהריון, חופשת לידה או סיבות אחרות, אם אתה זז הצדה אתה מאבד את המקום שלך; תמיד יש כשרון צעיר ממך שממתין להחליף אותך. היריון הוא גם התקפה אמיתית על גופה של רקדנית, כך שמאיקו ניצבת בפני דילמה רצינית. צילומים מרהיבים מהופעות ומחזרות אינטנסיביות משולבים בסצנות אינטימיות מחייה של מאיקו. מה הבחירה שתחליט לעשות בסופו של דבר? האם תוותר על חלום אחד בעבור חלום אחר?

סרטים

בנטפליקס החל מהיום, Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny.
סרט ההמשך ל"נמר דרקון" בהפקה של נטפליקס עצמה.

בלוויין,
בכן 1 ב-21:30, התבגרות.
ימים של אוסקר. סרטו המהולל של ריצ'רד לינקלייטר ("לפני הזריחה", "לפני השקיעה"), שזכה בפרס האוסקר לשחקנית המשנה, פטרישיה ארקט, וגרף פרסים רבים נוספים, בין היתר בטקס גלובוס הזהב האחרון. דרמה ריאליסטית ונוסטלגית שנכתבה וצולמה לאורך 12 שנים עם אותם השחקנים. תיאור נדיב ורחב של התבגרות ילד בשם מייסון (אלר קולטריין) על כל תהפוכותיה, דרך עיניו. הסרט חוקר לעומק גם את נושא ההורות ומתאר את נקודת המבט של הורי מייסון (אית'ן הוק, כוכב רבים מסרטיו הקודמים של לינקלייטר), ויחסם המשתנה אל ילדם לאורך השנים.

בכן 2 ב-22:00, לוסי.
אקשן של לוק בסון בכיכובה של סקרלט ג'והנסון. לוסי, אמריקנית צעירה בפריז, נופלת לידיו של גנגסטר אכזרי המכריח אותה להעביר סמים משני תודעה בתוך גופה. אבל תקלה מצערת בדרך משחררת את תוכן המטען, ולוסי מוצאת את עצמה תחת השפעת החומר שמעצים את יכולותיה ועוזר לה לפתח כישורים שאין לאנשים רגילים, על ידי שימוש באחוז גבוה יותר ממוחה. כאשר היא כבר הופכת למכונת מלחמה שיכולה לעשות במציאות כרצונה, הכוחות המנסים לעצור אותה ואלו שהיא מחפשת לנקום בהם, הופכים את פריז לאיזור של אקשן בלתי פוסק. גם עם מורגן פרימן, צ'וי מין-סיק ("שבעה צעדים"), פילו אסבק ("הממשלה").

בכן 3 ב-22:00, עקבות במים.
הזוכה הגדול של פרסי הקולנוע האוסטרלים 2015. סרט הביכורים כבמאי של ראסל קרואו, שגם משחק בתפקיד הראשי. קרואו הוא קונור, איש אדמה מאוסטרליה, אשר יוצא למסע בטורקיה כדי לגלות מה עלה בגורל בניו שהשתתפו בקרב הקטלני על גאליפולי. בזמן חיפושיו הוא מפתח קשר עם אישה צעירה ומקומית, אשר חוותה אבידות במהלך המערכות הצבאיות. גם עם אולגה קורילנקו.

בכבלים,
בזהב חם ב-22:00, מרדף לילי.
דרמת פעולה מהירה, מפתיעה וייחודית מבית היוצר של חאומה קולט-סרה, הבמאי הספרדי הצעיר שביים לאחרונה את "נון-סטופ". גם הפעם מככב בתפקיד הראשי ליאם ניסן המעולה ולצדו אד האריס הוותיק והטוב, וגם כאן העלילה נפרשת על פני מספר שעות עוצרות נשימה. ג'ימי קונלון (ניסן) הוא רוצח שכיר מצטיין של המאפיה, שחברו הטוב ביותר הוא לא אחר מהבוס שלו, שון מגווייר. החברות רבת השנים הזו עומדת למבחן כאשר בנו של קונלון מסומן בידי המאפיה כלא רצוי והם מוציאים חוזה על ראשו. בלילה אחד גורלי, השניים נמלטים מרודפיהם ומתמודדים מול אנשי משטרה מסואבים, המשתפים פעולה עם ארגון הפשע. עם: גם עם ג'ואל קינמן, וינסנט ד'אונופריו והראפר קומון.

ולא לשכוח:
הוויקינגים 4 בכן VOD.
משפחת קרדשיאן 11 ב-!E ב-16:00.
יומני הערפד 7 בחם 3 ב-17:15 וב-21:45.
שקרניות קטנות 6 בחם 3 ב-18:00 וב-22:30.
זאב צעיר 5 בחם 3 ב-18:45 וב-23:15.
כך היה בערוץ 1 ב-18:00.
היהודים באים בערוץ 1 ב-21:30.
שי בשידור בערוץ 10 ב-21:30.
התסריטאי בערוץ 2 ב-22:35.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו