המלצת היום – שלישי

תיקים באפלה, העדים, הקומנדאנט, אל ניניו, משברי גיל, סקס סמים ורוקנ'רול, קבלו אותי, קוונטיקו, המקור, מחשבות פליליות.

שלל מהנכר:
שני פרקי הפתיחה של The Magicians, גרסתה של רשת SyFy לספר "הקוסמים" של לב גרוסמן, על צעיר שנרשם לבית ספר לבעלי כוחות קסם ומגלה שם כי העולם האמיתי רחוק מאוד מהספרים שקרא, ושלכוחות הללו יש יכולת לאיים על הקיום האנושי.

Lucifer, דרמה קומית של Fox המבוססת על הקומיקס של DC ועוקבת אחרי לוציפר, כלומר השטן בכבודו ובעצמו, שמואס בחיי השאול, מתפטר מתפקידו ומחליט ללבוש את דמותו של דושבאג עשיר (עם מבטא בריטי כמובן) ולהסתובב בלוס אנג'לס של ימינו. ההחלטה הדרמטית משפיעה יוצרת כאוס מוחלט בעולם התחתון ומייצרת גל פשע חדש, אותו הוא מנסה לעצור בעזרתה של חוקרת משטרה יפהפייה.

Recovery Road, סדרה חדשה של רשת Freeform על נערת מסיבות שמחליטה לעבור לגור בבית שיקום המיועד למכורים-לשעבר כמוה.

עונה 12 וחדשה לאבא אמריקאי. ג'יין הבתולה, Crazy Ex-Girlfriend ו-The Fosters חוזרות לחלק השני של העונות שלהן.

וגם תיקים באפלה, Chicago Fire, מקום טוב באמצע, חוק וסדר מדור מיוחד, הרווק, סופרגירל, מזל עקרב, NCIS: לוס אנג'לס, Superstore, Telenovela, לרדת בגדול, וולנדר, Siblings, עדות אילמת, Crashing, Tracey Ullman’s Show, Benidorm, כמעט מלכותיים, Murdoch Mysteries.

השלמה מיום שני: פרק אחרון של Still Open All Hours, הפרק של 60 דקות מוקדש לקטעים של דיוויד בואי שלא נראו בעבר, וגם Billions, חסרי בושה, Mercy Street, מיילדת, שני פרקים של Galavant, משפחת קרדשיאן, Endeavour, Rebellion IE, War and Peace, Beowulf: Return to the Shieldlands, ממון.

בערוץ 1 ב-21:10, הקומנדאנט.
דוקודרמה המבוססת על יומניו של מפקד מחנה המוות אושוויץ, דיוקן של רוצח בהתהוות. פולין 1946. אלברט הוא עורך דין צעיר ומצליח שעובד במנגנון המשפט הממלכתי. בוקר אחד הוא מצווה על-ידי הממונים עליו לשמש כחוקר ראשי באחד התיקים המשמעותיים ביותר בתולדות ארצו. אלברט מתמנה לחקור פושע נאצי ידוע לשמצה שהוסגר לפולין וממתין למשפטו. שמו של הפושע הוא רודולף פרדיננד הס, מפקדו הראשון של מחנה הריכוז וההשמדה אושוויץ. הס שנולד בתחילת המאה בשנת 1900 ויועד על ידי הוריו להיות כומר, הפך בשל יצר ההרפתקנות שלו לאחד האנשים שהשפיעו השפעה מכרעת על מהלך המאה ה-20. מעט מדי ידוע לנו על עברו של האיש שהפך לסמל הרוע של המאה ה-20. האם אפשר היה לצפות מראש שהס, הצעיר ההרפתקן מדרום גרמניה, יהפוך למפקדו של בית חרושת למוות? האם מדובר בכרוניקה ידועה מראש? בבית הכלא שבו הוחזק בוורשה עד שהוצא להורג בתליה, הוא כתב יומן. בכתב יד צפוף שיחזר את קורות חייו הסוערים מהיותו ילד ועד לנסיקתו מעלה כקצין ס.ס מוערך. הס רצה יותר מהכול להצליח והאמין אמונה שלמה בעבודה קשה שנעשית "בצורה טובה", כך גם הסביר ביומנו את הרציונל מאחורי סיסמתו המפורסמת של מחנה המוות אושוויץ, "העבודה משחררת". במאי: ארז פרי.

בלוויין,
בכן פעולה ב-22:00, תיקים באפלה: התחייה.
שובה של הסדרה לחיים במיני-סדרה בת ששה פרקים. שני הפרקים הראשונים ישודרו ברצף (וכבר זמינים ב-VOD).

בחם ועוד ב-22:00, העדים.
הדרמה המשטרתית הצרפתית מגיעה מה-VOD גם לערוץ רגיל. ששה הפרקים בכיכובו של תיירי לרמיט ("אידיוט מושלם", "לצאת מהארון"), ולצדו מארי דומפנייר, שהתגלתה על-ידי הבמאי בשיעור משחק וזהו תפקידה המשמעותי הראשון. הסדרה האמנותית, המצמררת ומלאת האווירה, נפתחת כאשר במספר בתים למכירה בצפון צרפת נמצאות גופות שנגנבו מקברים – גבר, אישה ובן נוער שאינם קרובי משפחה – ומועמדים באופן אמנותי כמעין משפחה. בין הגופות נמצאת תמונה של פול מיסונב (לרמיט), שוטר אגדי שפרש אחרי שורת מקרים טראגיים, אך בעקבות הממצאים נאלץ לחזור לשורות המשטרה.

החוקרת הצעירה והנחושה שמטפלת בתיק, שרה ווינקלר (דומפנייר), חייבת לחבור למיסונב, עמו היא חולקת קשר טעון, כדי לפצח את התעלומה ולגלות מי עומד מאחורי ההעמדות המקאבריות האלו. במהלך החקירה היא נאלצת לנבור בעברו של פול, מתוך אמונה שהוא לא מגלה לה את כל האמת. עבור החוקרת והשוטר לשעבר, החיים לא ישובו להיות כפי שהיו, כל עוד בצללים מסתתר אדם שלא יעצור לפני שישלים את תוכנית הנקמה המדוקדקת שלו.

סרטים

בכן 3 ב-22:00, אל ניניו.
פסטיבל הקולנוע של כן. דרמת פשע זוכת ארבעה פרסי הקולנוע הספרדי. בחור צעיר שעובד כמוסכניק מתפתה להסכים להצעה להעביר משלוח ממיצרי גיברלטר לספרד על גבי סירת מרוץ, ומוצא עצמו כלוא במאבק בין סוחר סמים עוצמתי לבין חוקר משטרה שיעשה הכל כדי לעצור אותו. עם איאן מקשיין ("דדווד"), סרגי לופז ("ריקי"), ג'יזס קאסטרו.

ולא לשכוח:
הישרדות בערוץ 2 ב-21:00.
המקור בערוץ 10 ב-21:00.
מחשבות פליליות 11 בכן פעולה ב-22:00.
קבלו אותי 3 בכן או ב-22:00.
העדים בחם ועוד ב-22:00.
קוונטיקו בחם ועוד ב-22:15 ובסלקום TV.
סקס סמים ורוקנ'רול בכן או ב-22:30.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו