המלצת היום – חמישי

Eretz 13

ארץ נהדרת, פצועים בראש, מודוס, שטיסל, המפצחת, מלכת הסקס של אנגליה, בעקבות הכסף, חסרי בושה, נאשוויל, הוחלפו בלידתן, אחוזת דאונטון, היום בלילה עם גורי אלפי, החבובות, אלמנטרי, לצוד את היטלר, עובדה.

שלל מהנכר: חלקה השני לעונה של חליפות, וגם פשע אמריקאי, מרוששות, מייק ומולי, קוד בלאק, מחשבות פליליות, אמריקן איידול, מטבחי הגיהנום (היא עברה לימי רביעי במקום Second Chance, שהוגלתה לשישי), החץ, על טבעי, פילדלפיה זורחת, כשגבר אוהב אישה (Man Seeking Woman), אלמנטרי, Teachers, Schitt's Creek, Younger, שני פרקים של דאק דיינסטי.

בערוץ 2 ב-21:40, ארץ נהדרת.
עונה 13 וחדשה.

בערוץ 1 ב-21:50, שטיסל.
סבב נוסף לסדרה הנפלאה, לטובת מי שאינו מנוי כן.

בערוץ 1 ב-22:35, המפצחת.
עונה חמישית לסדרת הדרמה המשטרתית הצרפתית.

בכבלים,
בחם 3 ב-22:15, פצועים בראש.
עונה שנייה וחדשה לדרמת המתח של גיא עמיר וחנן סביון.

בלוויין,
בכן פעולה ב-22:50, מודוס.
מותחן שבדי חדש בן שמונה פרקים. במהלך עונת הכריסמס המושלגת בשבדיה, הקרימינולוגית והפרופיילרית אינגר ג'והנה ויק (מלינה קינמן), מוצאת את עצמה נגררת לחקירת סדרת רציחות ברחבי הארץ, לאחר שילדתה האוטיסטית סטינה עדה לאחת הרציחות. בליל חג המולד, בלש משטרת סטוקהולם, אינגבר ניימן (הנריק נורלן), נשלח לחקור את הרצח המחריד של בישופ אליזבת לינדגרן בעיירה אפסלה. בינתיים גופות נוספות נמצאות בסטוקהולם, וניימן ו-ויק משלבים כוחות ומתחילים במצוד אחר הרוצח. למרות שסיבת המוות שונה בין נרצח אחד למשנהו, ויק מתחילה לראות דפוס: נראה שהמתים קשורים בדרך כלשהי לרשת בינלאומית, קיצונית וחסרת רחמים.

בכן תעו ב-22:00, מלכת הסקס של אנגליה: מארי מילינגטון.
סיפורה העולה על כל דמיון של מארי מילינגטון, כוכבת הסקס האנגלית האגדית. בסוף שנות השישים, מילינגטון – בלונדינית יפה אך כזו שנראית כמו הנערה בבית ממול – התגלתה על ידי צלם מקומי. מהשתתפות בצילומי סרטי פורנו (שהיו אז לא חוקיים) וזנות היי-קלאס ועד הפיכתה לנערת הפוסטר העירומה הכי מפורסמת של שנות ה-70 – עלייתה של מילינגטון לאור הזרקורים הייתה מטאורית, שנויה במחלוקת ושערורייתית. היא צולמה באלפי תמונות סקסיות, השתתפה בסרטי סקס, ולמרות הביקורת הקשה נלחמה כל העת נגד הממסד עבור הזכות לעשות מה שהיא רוצה ואיך שהיא רוצה. תוך שנים בודדות היא צברה הון משמעותי וניהלה רומנים עם כמה מהאנשים הכי משפיעים וחזקים של אנגליה. אך התעוזה המינית של מארי הסתירה גם צד אפל: היא נלחמה בחוסר ביטחון משתק ונאבקה למצוא את קולה בעשור של שינוי חברתי. כשהיא נרדפת על ידי הרשויות, מתענה בספקות עצמיים ומתמכרת לסמים, מארי מתה בשיא תהילתה, בגיל 33 בלבד. קריינות: דקסטר פלטשר ("לוק, סטוק ושני קנים מעשנים").

ולא לשכוח:
נאשוויל 4 בחם 3 ב-20:45.
אחוזת דאונטון 6 בערוץ 1 ב-21:00.
עובדה בערוץ 2 ב-21:30.
החבובות בחם ועוד ב-21:30.
חסרי בושה 6 בחם ועוד ב-22:00.
הוחלפו בלידתן 5 בכן דרמה ב-22:00.
בעקבות הכסף בכן או ב-22:00.
היום בלילה עם גורי אלפי בערוץ 2 ב-22:45.
אלמנטרי 4 בכן פעולה ב-22:45.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו