המלצת היום – ראשון

agent-carter-season-2-poster

הסוכנת קרטר, תיקים באפלה, ארץ הקרטל, אסון הצ'לנג'ר, אורות הבמה, פשע אמריקאי, להרוג את הסבתא, זהות נרדפת (Legends), בנות הזהב, הישרדות, הדיילי שואו עם טרבור נואה.

שלל מהנכר: כל פרקי Chelsea Does, סדרת תעודה חדשה של צ'לסי הנדלר בנטפליקס, שבמסגרתה בוחנת הקומיקאית שלל נושאים, כמו נישואים וסמים. Mad Dogs, גרסתה של אמזון לסדרה הבריטית זמינה במלואה, דרמת פשע קומית על ארבעה חברים שמסתבכים בבליז. שון ראיין ("המגן") מפיק, מייקל אימפריולי, בילי זיין, סטיב זאן ורומאני מלקו מככבים.

בנוסף התוכנית של ג'ונתן רוס, מכסחי המיתוסים, דה וויס בריטניה, סאטרדיי נייט לייב בהנחיית המתאבקת רונדה ראוזי, QI (הגרסה המורחבת).

בנשיונל ג'יאוגרפיק ב-21:00, אסון הצ'לנג'ר: הסרטים האבודים.
זה היה השיגור המצופה ביותר של מעבורת לחלל מאז שארה"ב החלה לשגר מעבורות מסוג 'אורביטר' (Orbiter) חמש שנים מוקדם יותר. מעבורת החלל הצ'לנג'ר הייתה אמורה להיות הראשונה להגיע אל הסטרטוספרה (השכבה העליונה של האטמוספרה) עם אדם שאינו אסטרונאוט. כריסטה מקאוליף, בת 36 מניו-המפשייר, הייתה אמורה להיות המורה הראשונה בחלל. עיני כל העולם נישאו אל שידור האירוע אך במקום עמדו לחזות בטרגדיה בשידור חי. הסרט מבקש להביא את הסיפור טרגי בצורה ייחודית ללא ראיונות וללא קריינות. הסרט שוזר צילומים רשמיים של נאס"א יחד עם שידורי חדשות, צילומי סטילס, מפות ועיתונים במטרה לשחזר את האירוע דקה אחר דקה. הסרט יציג גם את הכיסוי החדשותי הלאומי שכלל בין היתר, את תלמידיה של מקאוליף בקונקורד, ניו-המפשייר כשהם עוקבים בהתרגשות אחר המסע לחלל של מורתם.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, ארץ הקרטל.
ברשימת ה-15 (Shortlist) של אוסקר 2016; זוכה פרס הבימוי – פסטיבל סאנדנס 2015. סרט על שתי קבוצות אזרחים שלוקחות את החוק לידיים מול אויב משותף – קרטלי הסמים המקסיקניים הרצחניים. ד"ר חוזה מירלס, רופא מעיר מקסיקנית קטנה, מנהיג את ה-Autodefendas, התקוממות עממית כנגד קרטל הסמים 'אבירי המקדש', שמזה שנים עושה שמות באזור. בינתיים ב-Altar Valley שבאריזונה – רצועה מדברית באורך של כ-80 ק"מ הידועה גם כסימטת הקוקאין – טים ניילר פולי, יוצא צבא, מוביל קבוצה חמושה שמטרתה היא בלימת מלחמות הסמים מלזלוג לתוך ארה"ב באיזור הגבול.

בכן פעולה ב-22:45, הסוכנת קרטר.
עונה שנייה וחדשה לסדרת האקשן הקומיקסית החמודה. פרק אחד למרות שבארה"ב שודרו שניים.

בכן פעולה ב-05:00, תיקים באפלה: התחייה.
במקביל לארה"ב, מיני סדרה חדשה בת ששה פרקים המחזירה למסך את דיוויד דוכובני וג'יליאן אנדרסון, כסוכני ה-FBI פוקס מאלדר ודיינה סקאלי. יוצר הסדרה והמפיק הראשי שלה, כריס קרטר, חוזר לכתוב ולהפיק, ויחד עם דוכובני ואנדרסון ישובו גם מיטש פילג'י בתפקיד וולטר סקינר, ו-וויליאם בי. דייויס בתפקיד 'האיש המעשן'. נראה שהסדרה מתרחשת פחות או יותר בימינו, וכעת הם חוקרים את היעלמותה הפתאומית של אישה שנחטפה בעבר על ידי חוצנים בגילומה של אנט מהינדרו (נינה סרגייבינה מ"האמריקנים"). כוכבים אורחים נוספים: ג'ואל מקהייל ("קומיוניטי", "מרק הוליוודי") כאושיית אינטרנט התומך במולדר, ובהמשך העונה לורן אמברוז ("עמוק באדמה"), כוכב "עמק הסיליקון" קוניל ניינג'יאני, רובי האמל ("נקמה"), ריס דרבי ("טיסת הקונקורדים"). חוזרים להתארח: אנבת' גיש שגילמה את הסוכנת מוניקה רייס (והצטרפה לסדרה עם עזיבתו של דוכובני בעונה השמינית), שילה לארקין כמרגרט סקאלי (אמא של דיינה) ושלישית "האקדוחנים הבודדים": ברוס הארווד, טום בריווד ודין האגלונד.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, אורות הבמה.
סרטו האמריקני האחרון של צ'ארלי צ'פלין האהוב, תוך שיתוף פעולה עם ענק אחר של תקופת הקולנוע האילם, באסטר קיטון. הסרט, שהוחרם מכמה בתי קולנוע בעקבות האשמת צ'פלין בקומוניזם, עוסק בשלהי הקריירה של קומיקאי מזדקן. הסרט זכה להזדמנות נוספת 20 שנה לאחר מכן, כאשר יצא לבתי הקולנוע בארה"ב וזכה באוסקר בקטגורית המוזיקה הטובה ביותר. ארה"ב, 1952.

ולא לשכוח:
הדיילי שואו עם טרבור נואה בקומדי סנטרל חם ב-20:50.
הישרדות בערוץ 2 ב-21:00.
פשע אמריקאי 2 בחם ועוד ב-22:00.
להרוג את הסבתא בכן דרמה ב-22:00.
זהות נרדפת (Legends) עונה 2 בכן פעולה ב-22:00.
בנות הזהב (ישראל) בערוץ 10 ב-22:20.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו