הנותרים 2.09: 13/10

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 01/12/2015 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

מה חשבתם על "הנותרים" עונה 2 פרק 9?

the-leftovers-02x09-ten-thirteen

תגיות:
 • פ.נוקיו

  פרק אחד לסיום, כמה נקודות:

  · כמו פרק 9 בעונה הראשונה ("הגארבים במיטבם", הנפלא), גם הפרק הזה חוזר
  ל"יום שלפני". גם בשמו של הפרק וגם בעלילה, החלק הראשון של הפרק הוא
  פלאשבק לפגישה האחרונה של מג (מייגן) אבוט עם אמה.

  · המסך מלא באחרונה בפסיכופטים, כמו קליגריב ב"ג'סיקה ג'ונס", או דוד גרהארט
  ב"פארגו". השבוע הצטרפה גם מג אבוט – היא מנהיגת "כת" פורשי
  'הניצולים האשמים', היא מורה להם לסקול אדם חף מפשע, משליכה רימון לאוטובוס מלא ילדים ומתכננת "משהו גדול" ליום השנה ל-14 באוקטובר. בקיצור, נפטרנו
  (כנראה) מפאטי לוין, קבלו את מג אבוט, האישה בלבן הרעה החדשה. מה שהיה יפה בפרק הזה, שבניגוד לפסיכופטים האחרים שהזכרתי, היה ניסיון לתאר אותה בצורה לא חד-ממדית. בסופו של דבר, עם כמה שאני נהנה מפארגו וג'סיקה ג'ונס, קילגרייב ודוד גרהארט הם קצת דמויות קרטון. ללא עומק. אין לי דעות קדומות על ליב טיילור, כך שלא הפריעה לי הבחירה בה לתפקיד "הנבל". והיא עשתה את זה בצורה משכנעת למדיי. אטומה אך פתיינית. חזקה מבחוץ אך שבורה לגמרי מבפנים.

  · כמו הרבה פרקים בעונה הנוכחית גם זה היה פרק של צמדים. היו לנו פרקים
  של קווין ופאטי, קווין ונורה, נורה ואריקה ואפילו פרק של טום ולורי. הפרק הזה היה
  של טום ומג. הדמות של טום עוצבה כבר בעונה הראשונה כשמות של נער, גבר צעיר,
  מבולבל, ניתן להשפעה בקלות, אבל עם בסיס מוסרי חזק ("לב טוב"). בסוף העונה השנייה הוא יצא נגד ויין הקדוש. האם הפעם יהיה זה הוא שיעצור בעד מג, יהיה מה שיהיה "הדבר הגדול" שהיא מתכננת?

  · אז מתברר שאיווי והחברות ביימו את היעלמותן. מי שהאמין שהן "נלקחו" (מייקל אחיה, למשל) מתברר שטעה. לא בטוח שהסדרה תתפנה לעסוק במניעים שלהן להיעלם ולהצטרף ל"ניצולים האשמים", יש עדיין לסגור את הסיפור של קווין משבוע שעבר, אבל ברור שתהיה לזה השפעה כלשהי על "קרקס מירקל".

  · מתברר שאייזק הוא באמת "the real deal". יפה עשו יוצרי הסדרה, שלא חשפו בפנינו את מה שאמא של מג רצתה להגיד לה במסעדה ולא הספיקה. אני בטוח שזה היה משהו טריוויאלי להחריד. ומה שהעיק על מג מאז אותו יום והלאה, היתה עצם העובדה שלא ניתן לה להתאבל על אמה כמו שצריך.

  · הרינגטון של מג, שמענו אותו ברכב בנסיעה לטקסס, הוא צלצול הצרצר
  שהפריע את מנוחתו של ג'ון בפרק הראשון. לא אהבתי את המוטיב הזה. דברתי בעבר על הנטייה למנייריזם בסדרה. גם זה שייך לדעתי למנייריזם. הרי אין כוונה לקשור בין
  הרינגטון לסצינות ההן מהפרק הראשון. סתם.

  · אבל המוזיקה הייתה נהדרת בפרק הזה. שרתה על הפסקול אווירת אייטיז
  ברורה. אותו עשור מוזיקלי ציני וקר, נראה כמו בחירה מוצלחת (מודעת או לא).

  השיר הבולט בפרק הוא "white Lines" של גראנדמסטר מל מל. שיר נגד סמים (כביכול),
  וככזה הוא התאים יפה לפעם הראשונה שבה הוא הושמע, כשמג מסניפה בשירותים לפני הפגישה עם אמה. הוא מושמע אח"כ עוד פעמיים: פעם שנייה ברכב בדרך לטקסס ולבסוף עם הקרדיטים בסיום. למה ששיר על צריכת סמים יופיע בנקודות האלו בפרק? לדעתי, כשהוא מושמע ברכב, הכוונה היא להציג לנו את טומי כג'אנקי של אנשים עם כוח. מג בשבילו בעונה הזו היא סיקוול של ויין מהעונה שעברה. והפעם השלישית, בקרדיטים בסיום, בנוסף למיסגור הפרק (השיר גם פתח את הפרק), מנסה להראות לנו שכל הנוכחים בסצינות הסיום, כל פוקדי "קרקס מירקל" הוא בעצם מכורים למשהו. את הקתרזיס, כנראה, הם (ואנחנו) נקבל בשבוע הבא.

  https://youtu.be/HsTJaP2tC0A

  והייתה גם אוליביה ניוטון ג'ון עם "Magic". מתחיל בטומי מסתכל על מג יוצא מהמחסן/מחבוא, ממשיך בנסיעה שלה למחנה שמחוץ לעיר. לגשר. ונקטע
  בבת אחת כשמאט קורא בשמה. והמילים ברקע: "בוא אחוז בידי/אתה כבר מכיר
  אותי/תמיד הייתי נוכחת במחשבתך/אני אנחה אותך". "בניית חלומך/חייבת להתחיל
  עכשיו/אין דרך אחרת". השיר הופיע לראשונה בפסול של "קסאנדו" (1980),
  סרט שדיבר על הגשמת חלומות ותשוקות.

  https://youtu.be/DnkHf069fvA

  גם השיר השלישי הבולט השבוע "The Promise" של סטרגיל סימפסון הוא בעצם קאבר לשיר מאותו עשור (של להקת סינת'-פופ אלמונית למדיי, סטייל ניו אורדר ודפש מוד, שנקראת When In Rome)

  https://youtu.be/-eWJmN8D820

 • Saturn

  זה היה הפרק הרע של העונה ובפני עצמו פרק גרוע שמציג לראווה את תחלואי הסדרה והכתיבה בה.

  אין לי כוח לכתוב את זה שוב, אז הנה לינק:
  http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=187476873&postcount=917

  • פ.נוקיו

   פרק רע? בחייך.. מכיוון שאין לך כוח לכתוב, אני פשוט אגיב בקצרה למה שכתבת שם. הפן העברייני של ה-GR לא מעניין את הסדרה. זו לא סדרת משטרה. שמעתי ש"הגשר" הנורדית חזרה. חפש שם. מג לא מובילה "סניף מקומי של GR". ברור לכל צופה נבון שמה שמג הקימה הוא "מוטציה" של GR. זה קורה כל הזמן לאורך ההיסטוריה. תנועות מתפצלות (פרוטסטנטים מהקתולים. הדרוזים מהאיסלם, וכו'). הם למשל, ויתרו על הלבוש הלבן. ובנוגע ל"מיסתורין" ומה שגילה-או-לא-גילה אייזק למג, כבר התייחסתי לזה לפני-כן. כאן, למעלה.

   • Saturn

    זה קשור לכך ש הGR הוא החוליה הכי חלשה בכל הסיפור הזה וזה למה למשל העונה השנייה מתקבלת בחיוביות כי הם צימצמו את נוכחותם.

    ארגון כמו ה GR והחברים בו והמעשים שהם בוחרים לעשות ויחס הרשויות אליו לא עושה שום הגיון בעולם. גיבוב שטויות אחד גדול. אז כן, בוודאי שאני אתפלא שלא אוסרים את אנשי ה GR כי זה בדיוק החור השחור הזה שבלב הסדרה שמאפשר למג לתכנן וכנראה גם להוציא לפועל סוג של פיגוע.

    זה בדיוק החור השחור שמאפשר כמה שבועות לאחר העלמות הבנות לסניף של הארגון באיזור ג'ארדן להתהוות ואנשים נורמטיביים בלי שום נטייה לאלימות בחייהם כעת סוקלים חפים מפשע מבלי למצמץ.

    זה בדיוק החור של למה בנות-עשרה ירצו להצטרף לארגון שכזה שאם יש משהו שכולם יודעים לגביו זה שהוא במינימום מטרד ושבדרך קבע מבצע פשעים ורוצח אנשים.

    לא דיברתי כלל על עניין הלבוש והדיבור.

    לגבי מה שאמר אייזק, זה הסינדרום של הסדרה לעשות מכל דבר שאלה. אני בטוח שמה שאייזק אמר לה לא ירעיד את סיפי העולם אבל למג הייתה צפייה לשמוע משהו אחד ושמעה משהו אחר, ואת תגובתה לגילוי רק ראינו מהתגובות שלה אחר כך. אם הם אשקרה רוצים לתת נופח לדמות אז זה היה הפתח המרכזי אליה. אם היינו יודעים מה נאמר ואז רואים את תגובתה אז היינו יכולים לנתח מה היא קיוותה לשמוע ולמה. אבל גזלו את זה מאיתנו כי כל דבר חייב להיות שאלה. זה למה הם עשו עניין משחיטת עזים ושמלת הכלה. בטח שבגלל התשובה הזו מג שומרת טינה לעיירה.

    • פ.נוקיו

     לדעתי, השאלות או התהיות לגבי האספקטים הקרימינלים של ה GR, לא מעניינות. אלו לא השאלות הנכונות להישאל, והן לא משאירות שום חור. לדעתי. אם כבר עולה שאלה, זה לגבי הסיבה להצטרפותן של איווי וחברותיה ל"כת" – למה ששלוש בנות "מירקל" ירצו להצטרף ל-GR? היו לזה מעט רמזים בפרק הראשון, ויכול מאוד להיות שייתיחסו לזה בפרק הבא.
     לגבי אייזק. מה שבטוח זה שלא בגלל התשובה מג שומרת טינה למירקל. אם היא בכלל "שומרת טינה". יוצרי הסדרה מניחים שיש קהל אינטילגנטי שצופה בסדרה, ורמזו בכמה דרכים שמה שאמא שלה רצתה להגיד לה היה משהו טריוויאלי לחלוטין. אם היינו שומעים מאייזק שאמא של מג רצתה לספר לה רכילות כלשהי (נניח, שהיא גילתה שגב' מוסקוביץ' בילתה בפריז עם המאהב שלה, או כל דבר אחר שגברות אמריקאיות ש"מבקשות בנימוס שיוצאיו את האגוזים מהסלט", עשויות לספר לבנות שלהן בפגישה פרוזאית). האם זה היה משנה לנו משהו? הרי השבר של מג הוא בעובדה שאמא שלה "נעלמה" מחייה יום לפני הקטסטרופה הגלובלית. פתאום המוות השגרתי הזה איבד משמעות בעיני כולם, ולא הותיר לה זמן סביר להתאבל. ומאז היא שוטטה ברחבי המדינה, כדי לקבל תשובה, כשלמעשה אין תשובה. ואם היא ישנה, אז היא טיפשית להחריד. זה הנפח שהדמות קיבלה, וזו הסיבה ששמו אותה במירקל. בנוסף לפגישה עם איווי והגזר הגמדי…

     • Saturn

      ה GR הם חלק מרכזי בבניית העולם בסדרה הזו אז כאשר הם נכשלים בו כמובן שזה מזיק לסדרה. אין שום הגיון איך הארגון הזה מתקיים בלי התערבות של הרשויות ובגלל הטמטום הזה מישהי כמו מג יכולה להסתובב בחופשיות ולתכנן עוד מעשים במקום לשבת בכלא על פריצה לבתים, על תקיפת נהג אוטובוס, על כליאת ילדים וכו'.

      הדבר הזה שבור מהיסוד ואז הם מעזים לטעון שאסור לפגוע בילדים כי זה מה שיחייב את המשטרה לפעול.

      מג יורקת על הרצפה בבוטות לפני שהיא עולה לאוטובוס ביציאה ממיראקל. מה שאייזק אמר לה כנראה פגע בה מאוד. אם היינו יודעים מה הוא אמר אז היינו יכולים לחשוב מה היא רצתה לשמוע והעובדה שהם מדלגים על זה טיפשות מאוסה, במיוחד שהם רוצים לתת נופח לדמות ולהסביר אותה — משהו שגם ככה קשה עד בלתי אפשרי לעשות כי הם מנסים לדחוס הכל לפרק אחד כי זה הפרק השני בלבד העונה שהדמות של מג מופיעה כי הכותבים דאגו שהופעה יותר תדירה שלה תשדר את הטוויסט שכיוונו אליו.

      לא הבנתי מה אכפת למג מה העולם חושב על מות אימה. המשמעות עדיין קיימת לה ולמשפחתה – וזה מה שחשוב. וברור שהיה לה מספיק זמן להתאבל. על מי עוד היא צריכה להתאבל? וגם אם ההיעלמות דחתה את תהליך ההתאבלות שלה, עדיין היה לו מספיק זמן להתרחש בשבועות שאחרי.

      • Mika Gill

       כדי לענות על השאלה ששאלת אני אצטט אנשים אחרים – מג לא מצליחה להפנים שהבעיות שלה הן הבעיות שלה בלבד, וכשפתאום צצה בעיה שבאופן קולקטיבי נוגעת לכל העולם, זה מפריע לה. זה גורם לה להרגיש מרומה, כי בעולם במוח שלה הנוות של אמא שלה כן היה מזיז להמון אנשים – והדבר הזה שקרה ב-14 לאוקטובר גנב לה את ״ההצגה״ so to speak

     • Mika Gill

      מי זה ״הגזר הגמדי״?

   • Michael Ginzburg

    גם 'קמים לתחייה' הצרפתית חזרה 🙂

    • איזה אחד

     תוכנית מעולה ! אני בקרוב יתחיל לראות את עונה 2.. אשמח אם מישהו פה ירים את הכפפה ויתחיל דיון על העונה ה2.. *שיעול*חאלאסעםסדרותאמריקאיות*שיעול*

     • Michael Ginzburg

      העונה השנייה לצערי אכזבה רבתי, עלילה דלה ולא מעניינת, כמה חבל. העונה הראשונה הייתה אכן מצוינת.

      • אחד

       איזה באסה לשמוע ! נתקל מדי פעם בכתבות שממש מבסוטים מהעונה השנייה.. טוב נראה ונשפוט

 • Ella

  הפרק הזה השאיר אותי עם הרגשה של meh

  • פ.נוקיו

   לא meh ולא מו. עכשיו תורי להגיד – אתם סתם קוטרים. זה היה פרק טוב.

   • Ella

    תחשוב מה שאתה רוצה בנאדם..

   • Ella

    אני רואה עכשיו שעוד אנשים מסכימים איתך. עכשיו תורי להגיד – אתם מצחיקים. כל אחד והטעם שלו או כל אחד והטעם שלכם? איך אתם יכולים פשוט *לקבוע קביעה* אם הפרק טוב או לא? הרי זו אמנות, כל אחד והתפיסות שלו והטעם שלו. תביעו את דעתכם ותירגעו כמו כולם פה.

    אתם פשוט האנשים הכי אובייקטיבים בגלקסיה.. אה, הבנתי! תודה רבה! אתם יכולים בבקשה לגלות לי את משמעות החיים? תקבעו עוד עובדות ותעשו לי סדר בחיים. זה לא כאילו זה הגיוני שלכל הצופים תהיה דעה משלהם.. לא?

    אתה פשוט חוצפן. מגיב בזלזול ומנסה לעצבן אנשים שלא ניסו לפגוע בך.
    לפי זה, אי אפשר לנהל איתך שיחה וגם אם תגיב אני לא אגיב לך ולמי שמסכים איתך, אז תחסוך ממני. כבר קרו לי פעמים שבהם חשבתי שספר מעולה (הקוראת בתחרה, לדוגמא) ורוב האחרים חשבו שהוא גרוע.. כל מה שאהבתי בספר הם תפסו כטעויות. תהיה בטוח שלא התווכחתי איתם, כי זה הטעם שלהם.

    תשאל את עצמך אם אתה דן עם אנשים במטרה להשתיק אותם.. או לגרום להם להבין.

    • miss bojarsky

     אני מרגישה צורך להגיב, כי אני זו שאמרה "קוטרים" לפני מספר פרקים. זה נאמר בהומור, אבל גם מתוך תסכול. אני לא קובעת שהסדרה טובה באופן אבוייקטיבי, היא טובה בעיניי ולכולם יש זכות לדעתם כמובן. אבל יש פה מגיבים שפרק אחר פרק קוטלים ומספרים כמה שהסדרה גרועה/לא מוצלחת ובתור מי שנהנית ממנה, להיכנס לפה שבוע אחר שבוע ולקרוא קטילות וקיטורים זה מבאס ולא נעים ומוציא את החשק לקרוא ולהגיב. אז קצת הוצאתי קיטור, אני מתנצלת אם מישהו נפגע.

     • Ella

      אני דווקא נהניתי מרוב הסדרה, רק פה ושם יש מעט פרקים שאני לא אוהבת. סליחה שהייתי קצת אגרסיבית

      • miss bojarsky

       אני שמחה שאת בדרך כלל נהנית 🙂
       הכעס שלך מובן ומוצדק. אני בטוחה שגם פ.נוקיו לא התכוון לפגוע וסתם קצת היה מתוסכל.

       • פ.נוקיו

        בדיוק

    • אחד

     אני לא חושב שיש פה אנשים שניסו לכפות דיעות, אלא נכנסו למסע הסברה אם כבר לאנשים שפשוט לא נפל להם האסימון עם הז'אנר נישה הזו של THE LEFTOVERS.. ששבוע אחר שבוע חפשו תשובות איפה שאין והגיון איפה שאין מלכתחילה.

 • פרק שיצר מעט סקרנות לקראת הפרק הבא, אבל לא כזה שעוזר לאפאתיות הכללית שלי כלפי "הנותרים".

 • miss bojarsky

  פראפרזה של דברים שכתבתי במקום אחר:

  בעיניי
  זה היה עוד פרק עצמתי בעונה המצוינת הזו. למג אין שום גבולות וזה מטריד ומפחיד בטירוף וליב
  טיילור עושה עבודה מצוינת בלהעביר את זה.

  טום אבוד ומבולבל ומחפש משמעות באופן נואש.
  אני קצת כועסת על היוצרים על כך שהוא לא אומר שמג אנסה אותו אלא שהיא
  זיינה אותו ושהוא רוצה בכך שוב. זה מאד ממסמס את נושא האונס.

  הסוף
  השאיר אותי עם לסת פעורה. כל הכועסים על העדר התשובות בסדרה יכולים עכשיו
  להרגע קצת, הנה, גילו לנו מה קרה לנערות. הן לא מתו ולא נעלמו במובן של
  ה-14 לאוקטובר, אלא הצטרפו לכת הלבנה האקסטרא פסיכית של מג. אני מאד סקרנית לראות
  מה יקרה בפרק האחרון לעונה שבוע הבא.

  • ‫יונתן גיסלר‬‎

   אני אשמח לדעת איפה באיזה עוד מקום כתבת את התגובה 🙂 כדי לקרא דיונים נוספים

  • אחד

   חייב לציין שנהנתי רצח מעונה 1 ולא הייתי בטוח אם ליב טיילר הייתה הבחירה הנכונה עבור מג.. נראתה כמו ילדה שהלכה לאיבוד .. אבל אחריי פרק9 זה פשוט קפץ לי בבום למה היא הייתה איך שהיא ולאיפה הכל התנקז אצלה.. פסיכי לגמרי

© עידו ישעיהו