סאות' פארק 19.10: הצדק האחרון של פי סי פרינסיפל

ספוילר "סאות' פארק" עונה 19 פרק 10, אחרון לעונה

South Park - 19x10 - PC Principal Final Justice

סיום העונה באחת העונות הטובות של "סאות' פארק" הסתיים בקול מבולבל ומוזר. הניסיון לסגור את כל הקצוות למעין פינאלה מטורף אחד התגלה לא כסאגה סוחפת אלא כחוויה מבלבלת לחלוטין. כזאת שמשאירה המון שאלות ומעט צחוקים.

נתחיל מהשאלה הגדולה – מנהל PC הוא פרסומת או לא? בפרק 8 ראינו תמונה שלו עם לזלי, שהיא כן פרסומת, אבל בפעם הבאה שרואים אותו הוא נלחם בפרסומות. האם "סאות' פארק" לקחו את הבלייד ראנר שלהם עד הסוף? אני מכבד את ההחלטה לנסות להראות שתרבות PC היא כלי מסחרי בידי בעלי כוח מסוימים (למרות שלא בטוח שאני קונה את זה ממש) ושהתקדמנו מביקורת שטחית על תרבות הפוליטי קורקט, אבל העלילה עדיין צריכה להיות רציפה והגיונית, ואיפשהו שם איבדתי אותה ולא הצלחתי להבין את החיבור הזה עוד פעם.

למען האמת, לא הצלחתי להבין הרבה דברים – למה היה טוב הריב של קייל וסטן שלא הוביל לשום דרמה אמיתית והרגיש מזויף ומחופף? מה הקשר שמר מאקי הוא זה שהעיף את המנהלת ויקטוריה? למה אף אחד לא יודע על הפרסומות חוץ מניית'ן והמנהלת ויקטוריה, שבפרק השמיני נראה היה שהיא רומזת על כך שהיא יודעת משהו ולפתע שכחה? איזה תפקיד משמעותי בסוף שיחקו אותם העיתונאים חוץ מלתת הזדמנות לביל היידר להשתמש בקול החמאתי שלו? בכלל, אם הניסוי של "סאות' פארק" להפוך לסדרה עם המשכיות עונתית עבד בהצלחה, הניסיון שלה להפוך לדרמה עלילתית לא צלח באותן תוצאות. וזה לא שהיא לא יכולה ליצור דרמות עלילתיות נהדרות. פשוט הרצף העונתי כאן והניסיון לסגור את כל הקצוות והכל… פשוט… לא לחלוטין עבד. זה היה בסדר אם היו מספיק בדיחות והומור לכסות על כך, אבל אין. זה לא שהפרקים לא מצחיקים כמו שהם לא מספיק מצחיקים, ואף פעם לא ממש מתמקדים בהומור.

אז איפשהו בין הניסיון לאמירה, ליצור עלילה ובכל זאת לדחוף קצת בדיחות – משהו נפל ולא לחלוטין השתקם. אולי זאת הייתה הציפייה שהכל יבוא על סיומו בפינאלה, ומה שקיבלתי זה טיזרים לעונה הבאה שתהיה בעוד שנה? לא יודע.

בקיצור – סיום מאכזב לעונה נהדרת. כזה שגורם לי לחשוש בהרמת גבה לקראת העונה ה-20 של הסדרה. מצד שני, יש סיכוי שאני לחלוטין לבד בדעה הזאת.

© עידו ישעיהו